www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 17:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 srp 2009 12:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ZDRAVO MARIJO,
ZLATNA
KRALJICE MIRA,
PREPUNA SJAJA
ZVIJEZDO ŠTO KROZ TMINU VODI
ŽIVOT MOJ.
SAV SE DANAS PREDAJEM TEBI,
KRASNA,
MAJKO MOJA I MAJKO
KRISTA KRALJA
DA UVIJEK BUDEM NJEGOV I UVIJEK
SAV-TVOJ.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 srp 2009 13:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Radošću silnom u Gospodinu se radujem,
Duša moja kliče u Bogu mojemu,
Jer me odjenu haljinom spasenja,
Zaogrnu plaštem pravednosti,
Kao ženik kad sebi vijenac stavi
Il' nevjesta kad se uresi nakitom.
(Iz 61,10)





Hvala Ti Oče za milost što si mi dao po Mariji i odjenuo me u haljinu svetog Škapulara.
Molim Te, Majčice da je po Tvojim zaslugama nosim bez ljage i da me ona brani od svake protivštine.

Želim Te Isuse, sa Marijom, po Mariji i u Mariji svaki dan sve više ljubiti!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 srp 2009 08:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Majko Isusova i Majko moja! Jutros na početku ovoga dana dolazim Ti puna pouzdanja da Ti darujem ovaj dan.
Preporučujem Ti, Majko, sve ljude; napose sv. Oca, biskupe, župnika Nikolu Jušića, sve svećenike i cijeli Tvoj narod.
Blagoslovi i čuvaj sve koji su mi dragi i sve ljude ljude koje ću danas susresti.
Daj mi, sveta Marijo, snagu da s Tobom svladam sve zapreke, neka me ništa ne priječi ostvariti volju Božju. Čuvaj me od pada, daj mi kročiti naprijed a da se ne okrećem.
Amen.


:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2009 10:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
SLAVNA GOSPO OD KARMELA,
ZAŠTITNICE NAŠEG REDA,
DIKO NAŠA I ANĐELA,
POZDRAVLJA TE ZEMLJA CIJELA.

KAO KARMEL SI UZVIŠENA,
RAJSKIM SJAJEM UKRAŠENA,
SVE MILINE NAPUNJENA,
O, KRALJICE OKRUNJENA!

NA OBRANU TI SI STALA
SVOJ ŠKAPULAR KAD SI DALA.
ZA ZNAK SPASA, MAJKO, HVALA,
IZBAVI NAS OD SVIH ZALA.

MOLI ZA NAS GOSPO OD KARMELA,
ZAŠTITNICE NAŠA PREMILA!







Marijo, daruj nam Isusa!
Daj da ga nasljedujemo i ljubimo!
On je nada Crkve,
Europe i čovječanstva.
On živi među nama,
u svojoj Crkvi.
S tobom govorimo
"Dođi Gospodine Isuse" (Otk 22,20):
da nada slave
koju je On ulio u naša srca
donese plodove pravednosti i mira!

(Papa Ivan Pavao II)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2009 10:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Blažena Djevice, Majko i Kraljice Karmela, posvećujem se Tebi iz zahvalnosti i ljubavi; obećajem Ti služiti u djetinjoj ljubavi i vjernosti.
Po Tvom uzoru hoću u vjeri i ljubavi slijediti Tvoga Sina, Isusa Krista. Želim poput tebe molitvom, žrtvom i djelotvornom ljubavi služiti Bogu i ljudima. Poslušaj, dobra Majko, moje obećanje i primi ga milostivo.
Daj mi milost da pod Tvojim okriljem ustrajem u vjernosti Kristu i Njegovoj Crkvi.
Amen.




:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2009 13:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
HIMAN KRALJICI KARMELA
(iz 13. stoljeća)


Presveta Bogorodice, prijestolje Očevo, boravište Sinovo, lađo Duha Svetoga, slavo Libanona i Šarona, uresu Karmela. Ti koja u svemu držiš prvinu i nadilaziš puninu anđeoske i ljudske veličine.
Zaštitnice Karmela, budi blizu svojoj ljubljenoj Obitelji. Ako se uzdignemo, ne daj da budemo drski; ako bismo obilovali, daj da budemo umjereni; ako nas snađu slabosti, daj nam ljubav.
Ti si Majko, Bogu, anđelima i ljudima rodila sklad. Utvrđuj u nama stalno boravište ljubavi.
Po Tebi, Majko milosrđa, vjerujemo da se u nama može obnoviti propalo; po tebi vjerujemo, možemo se uzdići na vrhunce milosti.
Zaštitnice Karmela i Majko Kristova, otkloni pad kojeg počinjamo u slabostima i borbi za goli život, a nadodaj što nedostaje našoj volji.
Sve nek bude na slavu Tvoga Sina, našega Gospodina Isusa Krista, koji s Ocem i Duhom Svetim živi i kraljuje, Bog u sve vijeke vjekova. AMEN!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 srp 2009 09:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvala Ti dragi moj Isuse što si svoju Majku dao meni i svima nama da nam bude Majka, zagovornica, utočište...
Hvala Ti za svaki dan moga života, hvala Ti za moj život, koji je ponekad prašan od svagdašnjice,zaprljan burama života. Ali Ti si ga svaki put očistio sedamdeset sedam puta sedam u toploj kiši svoga milosrđa.
Hvala Ti za svaki trenutak proveden sa ljudima koji me okružuju.
Hvala Ti za moju obitelj.
Hvala ti za moju dragu sestricu, za mog crvića, koja me razumije i kad sama sebe ne razumijem.
Hvala Ti što si mi dao milost da mogu moliti Časoslov sa s.Mirnom. Hvala Ti za svaku riječ koju si mi uputio preko nje.
Hvala Ti što me voliš.





…HTIO BIH VAM POKAZATI DA JE LIJEPO BITI KRŠĆANIN. I LIJEPO JE BITI KRŠĆANIN SA ISKUSTVOM DA NAS IMA SA SViH STRANA, DA SMO VELIKA ZAJEDNICA I DA UPRAVO MI KRŠĆANI NIKADA NISMO SAMI, JER JE BOG UVIJEK S NAMA.
(papa Benedikt XVI.)



:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 srp 2009 20:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pomozi mi Gospodine, da svima budem ona koja čeka ne gubeći strpljivost, koja sluša ne umarajući se, koja prima s dobrotom, koja daje s ljubavlju,
o kojoj se sa sigurnošću zna da će je se naći kad ju tko ustreba.
Pomozi mi da budem takva neprevarljiva prisutnost kojoj se može poći kad god se zaželi. Da izžarujem radost i mir.
Tvoj mir Gospodine u mojoj duši!
I molim Te, da budem sabrana u Tebi i sva na službu ljudima.
I još Te molim, neka me uvijek prati misao na Tebe kako bih zauvijek ostala u tvojoj istini i kako se ne bih nikada ogriješila o Tvoj Zakon ljubavi. Da bih tako, bez nekih izvanrednih djela, u potpunoj skromnosti, mogla drugima pomoći da Te osjećaju bližim, jer Te moja duša svakoga trenutka prima.

:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2009 10:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Marija, žena od malo riječi

Sveta Marijo, ženo od malo riječi, moli za nas koji neizlječivo bolujemo od mnogorječja.
Sposobni smo se služiti riječju, da misao više skrijemo nego otkrijemo, izgubismo osjećaj za jednostavnost.
Uvjereni, da bismo se potvrdili u životu, kako moramo govoriti i onda kad nemamo što reći, postali smo brbljavi i neumjereni.
Stručnjaci u tkanju paučine riječi nad ponorom "besmisla", često se sunovraćamo u crne zamke besmislica kao muhe u tintarnicu.
Nesposobni da uđemo u bit stvari, stvorili smo sebi baroknu dušu koja se služi izrazima kao štukaturom, vrtimo se oko problema ukrasima svoje književne lukavosti.
Sveta Marijo, ženo od malih riječi, moli za nas grešne, na kojih se usnama riječ rasprši u vir beznačajnih glasova bez ikakva smisla. Pretvara se u tisuću ljuski beznadnih naglasaka. Nastaje riječ, ali bez sadržaja. Ispunja nam usta, ali nutrinu ostavlja praznom. Pričinja nam se kao zajedništvo, a ne dostiže ni suvisli razgovor sa samim sobom. I nakon što izgovorimo mnoge riječi, čak otmjeno i sipajući, ostavljaju nam mučninu suhoće: kao likovi na kamenu žlijebu nekih izvora koji više ne daju vodu, a na kojih liku osta samo zgrčen podrugljiv izraz.
Sveta Marijo, ženo od malo riječi, koje nadljudska veličina lebdi u brzo izgovorenu drhtaju jednog "fiat", moli za nas grešne koji smo, između oporavaka i ponovnih padova, stalno izloženi trovanju riječima.
Štiti naša usta od beskorisnih nadimanja. Daj da naši glasovi, svedeni na bitno, uvijek izviru iz kruga otajstva i donose miomiris šutnje.
Učini nas, poput sebe, sakramentom prozirnosti.
Konačno nam pomozi da se, kratkoćom jednog "da" rečenoga Bogu, utopimo u nj kao u beskrajno more.

Antonio Bello


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2009 12:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
TAKO JE LIJEPA MARIJA




Tako je lijepa Marija u stalnoj sabranosti u kojoj nam je prikazuje Evanđelje: "U sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu" (Lk 2,51)
Ta potpuna šutnja očarava dušu koja ljubi. Kako bih ja mogla živjeti Mariju u njezinoj tajanstvenoj šutnji, kad naš poziv nerijetko znači govoriti navješćujući Evanđelje, te smo stalno i svugdje na udaru među bogatima i siromašnima, od podrumskih stanova do ulica, škola, posvuda?
Marija je i govorila. I dala je Isusa. Nikad u svijetu ne bijaše većeg apostola. I nikad nitko nije imao riječi kao Ona koja je dala Riječ.
Marija je uistinu i po zasluzi Kraljica apostola. A ona je šutjela. Šutjela, jer udvoje nisu mogli govoriti. Uvijek se riječ oslanja na šutnju, kao slika na pozadinu.
Šutjela je, jer je stvorenje. Budući da ono što je ništa, ne govori. Ali nad tim ništa govorio je Isus i izrekao sebe sama. Bog, Stvoritelj i Sve, govorio je nad ništavilom stvora.
Kako onda živjeti Mariju, kako prožeti svoj život njenim čarom? Da ušutkam stvorenje u sebi i pustim da nad tom šutnjom govori Duh Gospodnji.
Tako živim Mariju i živim Isusa. Živim Isusa nad Marijom. Živim Isusa živeći Mariju.


Chiara Lubich, "Vez svjetla"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 30 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr