www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 09:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 06 vel 2010 14:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2009 16:33
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Presveta Marija, Suotkupiteljica čovječanstva

2. veljače 2010.


"Knjiga «Preko velike barijere» ne predstavlja zbir fenomena i izvanrednih iskustava. To nije u stvari bila niti moja namjera. Opisujući čitateljima proživljena iskustva, htjela sam radije donijeti mnogo korisnih elemenata pokazujući da se cijeli svemir kreće ka Isusu Kristu, iščekujući da se cjelokupna stvarnost u nj uglavi. Oni koji pripadaju Kristu poput arkanđela, anđela, svetih, duša u čistilištu, ljudi vjernih Bogu, kako na Zemlji tako i na drugim planetima, trebaju nužno živjeti sjedinjeni s Kristom kako bi mogli izvršavati svoju misiju u korist cijelog čovječanstva. Svi mi, primajući život, primamo isto tako jednu misiju koju treba izvršiti. Biti i djelovati oblikuju naš identitet. Ali naša se misija ne može ispuniti, osim ako nismo sjedinjeni s Kristom. Rastavljeni od njega, gubimo orijentaciju, i nerijetko izvršavamo prazna djela, čak i ako smo dobre volje. Naime, riskiramo vršiti mnoga djela u ime Boga, ali ne djelo Božje. Sam Isus nas je opomenuo: «Bez mene ne možete učiniti ništa» (Iv 15,5).

Mi smo pozvani na mistično sjedinjenje s Kristom. Ovo nije izvanredno iskustvo koje žive poneke izabrane duše, već je obavezna etapa za svakog kršćanina, polazište i u isto vrijeme, cilj našeg puta. Mistično jedinstvo s Kristom je puno sjedinjenje s njegovim životom koji nas vodi do stvarnosti Božjeg života; ujedinjeni s Isusom doživljavamo što znači živjeti u Bogu i s Bogom. O ovome govori Sv. Pavao u poslanici Galaćanima: «Živim, ali ne više ja, nego živi u meni Krist. A što sada živim u tijelu, u vjeri živim u Sina Božjega koji me ljubio i predao samoga sebe za mene» (Gal 2,20). U mistično jedinstvo se dolazi samo kroz iskreno i slobodno sebedarje Bogu u Kristu, po Bezgrešnom Srcu Marijinu.

Ja mogu posvjedočiti da su mi arkanđeli, mnogi sveci, kao i braća s drugih planeta vjernih Bogu, s kojima sam imala milost komunicirati, uvijek istaknuli ovu točku: ništa u svemiru ne bi moglo postojati odijeljeno od Isusa Krista. Snaga njegove misli održava svemir. Sotona mora računati s ogromnom Kristovom snagom i od Krista će konačno biti poražen na kraju vremena. Stoga je i svaki instrument Božji takav, ako je sjedinjen s Isusom Kristom.
U svemiru postoji jedinstveno biće u svojoj biti i u svome djelovanju, čija je uloga bitna za one koji žele doći do cilja: dubokog i iskrenog jedinstva s Isusom Kristom. Ovo stvorenje je Presveta Marija, Majka Isusova i Majka čovječanstva, Kraljica svemira i kao takva čašćena ne samo na Zemlji nego i na planetima čija su čovječanstva ostala vjerna Bogu. O ovim sam čovječanstvima govorila opširno u knjizi «Preko velike barijere».

Živeći mistično jedinstvo s Kristom po Presvetoj Mariji, u potpunosti se spašavaju temeljne vrijednosti kršćanskoga života, kako na razini pojedinaca, tako i zajednica. Među ovim vrijednostima, posebno dvije stječu novi značaj: kraljevsko svećeništvo (koje pripada Božjem narodu) i odnos između muškarca i žene koji postaje skladan u jedinstvu i komplementarnosti.

Za bolje razumijevanje misije Presvete Marije, predstavljam vam sada poruku u kojoj mi je Isus govorio o svojoj Majci kao Suotkupiteljici čovječanstva. Dana je 22. ožujka, 2008. na Veliku subotu:

22.3.2008. Isusova poruka:
"Presveta Marija, Suotkupiteljica čovječanstva"

«Na ovaj dan, vi se sjećate moga polaganja u grob, moga počinka nakon muke. Ali ja želim skrenuti vašu pozornost na lik moje Majke, koja se ovih dana zaziva kao Gospa žalosna. Istina je da je moja Majka bila ožalošćena, i ne bi mogla jedna majka ne biti u takvim uvjetima. Ljudski aspekt je bio prisutan u moje Majke kao što je bio i u meni u koliko sam pravi Bog i pravi čovjek. Pa ipak htio bih vas pozvati da idete iznad ljudskog aspekta boli, i da danas častite Majku moju i vašu, ne kao Gospu žalosnu, već kao Suotkupiteljicu čovječanstva, onu koja je u svemiru otvorila put ka mističnom sjedinjenju sa mnom.

Kad sam umro na križu, oko mene nije bilo nikoga, osim moje Majke, koja se sjedinila s mojom žrtvom. Žene, apostoli, naravno da su me ljubili, ali nisu razumjeli što se odvijalo pred njihovim očima. Oni još ne primiše pomazanje Duha Svetoga kako bi u potpunosti razumjeli što to znači prikazati se Ocu u jedinstvu sa mnom. Kasnije će razumjeti.

Moja Majka, međutim, bila je spremna za to; morala je biti jer ja nisam mogao umrijeti sam na križu. Morao sam pridružiti svojoj žrtvi sve one koji će se kroz stoljeća darovati meni. Marija je bila prvo ljudsko biće u svemiru koje se savršeno sjedinilo s mojom žrtvom na križu i koje je u potpunosti sudjelovalo u mojemu uskrsnuću. Moja Majka je bila prvo ljudsko biće koje je dovršilo sa mnom Vazmeni prolazak. Svi drugi su se pridružili njoj, po njoj, poslije nje. Čak i čovječanstva drugih planeta od nastanka vjernih Bogu, koji su svojom molitvom pratili moj put na Zemlji, su se sjedinila s Marijom u trenutku moje žrtve na križu. Zbog toga se čovječanstvo neće moći sjediniti sa mnom, osim po Mariji. Prolazak preko njenog Bezgrešnog Srca je obavezan za sve koji žele postići mistično jedinstvo sa mnom. Moja Majka je ona koja je otvorila put, prvo biće koje je postiglo puno i savršeno jedinstvo sa mnom na križu, preko križa, za vječnost. Zbog toga je Suotkupiteljica čovječanstva i zbog toga se čovječanstvo mora okrenuti njoj.

Ovo nije shvaćeno na Zemlji: Marija Suotkupiteljica je mnogima sablazan. S velikom boli promatram kako postoji dio Crkve koji se protivi Mariji, iako je naizgled zaziva. Usnama je časti, ali je u srcu odbija. Čak i mnogi pastiri udaljuju vjernike od Marije s raznoraznim opravdanjima. Ali ja vam kažem da spriječiti malenima da stignu do Marije vrijedi koliko i spriječiti im da stignu do mene. Ovo je teški grijeh! Sablažnjavati malene sprečavajući im da dođu Majci je teški grijeh! Ponavljam vam: ne možete se potpuno sjediniti sa mnom bez Marije.

Tražite moju Majku i vašu Majku, razgovarajte s njom i govorite o njoj. Pokušajte je vidjeti u pravom svjetlu, u svjetlu Duha Svetoga kojime je ispunjena. Nije više samo mama svladana boli zbog gubitka sina, što je samo jedan aspekt, već je Majka Suotkupiteljica, posve čista, sva sveta, moćna Majka, sjedinjena sa Sinom kako bi, kroz stoljeća, podržala čovječanstvo na putu otkupljenja, pokazujući svakome pravi smjer.

U mojoj Majci, prije nego u bilo kome drugom, moj Vazmeni prolazak iz smrti u život je utjelovljen i postao vidljiv. Njezina prisutnost među apostolima bila je presudna: nakon što su primili Duha Svetoga apostoli i učenici su razumjeli sve, ali su preko Marije potpuno ušli u moju žrtvu i sjedinili se sa mnom.

Marija je postala Majka čovječanstva pod križem, u trenutku u kojem se sjedinila sa mojom žrtvom. Otvorila je put cijelom čovječanstvu da se sjedini sa mnom jer je rodila novo čovječanstvo, čiji je prvi plod svećeništvo, jer novi je narod svećenički narod. Narod koji po primjeru Marije, s Marijom i po Mariji je sjedinjen s mojom žrtvom kako bi ušao u moje uskrsnuće. Onda je jasno da bez Marije kraljevsko svećeništvo, ali niti ministerijalno ne može postići svoju puninu.

Djelo Boga Oca, po meni, je djelo koje se utjelovljuje. Otac me je poslao na Zemlju i ovdje sam se utjelovio; po svome utjelovljenju donio sam među ljude Očevu volju. Također se i moje djelo mora utjeloviti u čovječanstvu. A u komu se moralo utjeloviti prije svega, ako ne u
Mariji, mojoj Majci? Ona koja je prenijela život mome tijelu, zar ne bi trebala isto tako prenijeti život mome Mističnom Tijelu?

Kažem vam da ulazimo u vremena u kojima prisutnost žene u Božjem narodu mora naći svoje pravo i dostojno mjesto, jer je žena ona koja rađa, i nosi u sebi počelo života. Ne može postojati muškarac odvojen od žene. Ne može više postojati misija samog muškarca, same žene, ili muškarca i žene koji žive zajedno, ali su iznutra razdijeljeni jedno od drugoga, kao što se nažalost događa u mnogim vezama. Žena na Zemlji živi jedan težak položaj: nepriznata, iskorištena i maltretirana, nije još našla svoje mjesto, čak ni u Crkvi.

U zakonu života stoji napisano da je Bog stvorio muško i žensko i zapovjedio im je da se plode i množe. Tu se nije radilo samo o pozivu da se sjedinjuju radi rađanja i time održavanja ljudske vrste. Bilo je to nešto mnogo veće: to je bila Božja želja da muškarac i žena zajedno čuvaju i odgajaju život u svim njegovim oblicima, i da ga prenose svemu stvorenome. Život je temelj svemira; on dolazi od Boga kao njegov dar, a može se prenositi samo preko muškarca i žene sjedinjenih sa mnom, sjedinjenih u meni u Marijinom Srcu. Odavde također proizlazi misija cijelog čovječanstva, ono što je trebalo biti od početka, a što je istočni grijeh iskrivio: vladati svemirom uz Boga, darujući Božanski život svim stvorenjima. Razmislite, muškarci i žene sa Zemlje, vidite koliko ste daleko od svega ovoga i kako je jadno vaše stanje!
Ja želim da shvatite kako su moje Srce i Srce moje Majke jedno. Kao što smo bili sjedinjeni na Zemlji tako smo i na nebu. Ja sam vam darovao svoju Majku, darujući je Ivanu darovao sam je svakome od vas i cijelome čovječanstvu, ne samo na Zemlji. Nastavljam vam je darivati kao uzor, kao štit, kao onu koja vas podržava u svemu, kojoj se možete obraćati tako kako se obraćate meni. Ona vas ljubi kao što vas ja ljubim. Zajedno s njome činit ćete divote! I ne zaboravite Sv. Josipa, srca plamena, moga poočima na Zemlji, pravednika nad pravednicima. Nitko nije bio pravedan poput njega, njegova pravednost je premašila pravednost mnogih drugih i moć njegova duha je golema. Marija i Josip su vam majka i otac na putu, kao što su bili i meni, i njima vas povjeravam.

Blagoslivljam vas u ime Oca, i Sina i Duha Svetoga».[/i]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2010 11:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2009 16:33
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Proći i pobijediti smrt i pakao
26. veljače, 2010.


Započelo je vrijeme korizme, jako vrijeme pripreme za Uskrs. Vjerujem da svi mi hoćemo slijediti Isusa u njegovom vazmenom prolasku iz smrti u život, prolasku koji čeka na svakoga od nas u svim životnim prilikama. Znamo dobro, naime, da naša stvarnost nije uvijek posuta ružama. U obitelji, na poslu, u odnosima s drugima, u različitim poteškoćama koje nas svaki dan očekuju možemo izabrati da događaje podnesemo pasivno, ili da učinimo to što je učinio Isus: svaku kušnju preobraziti u pobjedu, svaku smrt u uskrsnuće. Kako? Darujući Bogu svoje poteškoće, uzdižući k njemu svoja srca i svoje misli, moleći s vjerom i vjerujući da će on znati također i zlo preobraziti u dobro, zbog velike ljubavi koji gaji prema nama. Mnogo puta molimo da zadobijemo nešto što nam je pri srcu, no uvijek ne dobivamo; ostajemo razočarani i počinjemo raspravljati sa Gospodinom. Osobno sam razumjela, kroz životne kušnje, da duboki smisao molitve nije taj da tražimo od Boga da ostvari rješenje koje imamo u glavi; svrha molitve je ustvari da ponesemo svaku situaciju pred Boga, da je stavimo u njegove ruke, i da dopustimo njemu da riješi stvari po svojoj promisli koja je visoko iznad naših misli. 28. veljače, 2001, na čistu srijedu, dok sam molila, primila sam poruku Duha Svetoga. Predlažem vam je jer mi izgleda korisnom da vas prati u korizmenom hodu. Od srca vam želim da iskusite Isusovu blizinu u ovom vremenu, dok ga ne osjetite živog i uskrslog u vašem duhu, ne samo na dan Uskrsa, već svaki dan u vašem životu.

Slijedi dakle poruka:

28.2.2001. Poruka Duha Svetoga:
"Proći i pobijediti smrt i pakao"

«Blagoslivljam vas na početku ove korizme, kako bi sve više mogli ući u razumijevanje Otajstva.

Kao sinovi Božji i sinovi uskrsnuća, pozvani ste da prođete preko smrti i pakla i da ih oboje pobijedite. Ne zabrinjavajte se kako i kada će se to desiti; budite samo svjesni da vam je obilno razdijeljena milost za takav zadatak, da ga nećete vi sami dovesti do kraja, već ja, u vama i po vama. Želim vam pokazati neke korake.

Prije svega tražim od vas da se ne brinete. Što se više od vas traži, to vam je darovana veća milost koja vam je potrebna. Bog od vas nikad ne traži da činite one korake koji su iznad vaših mogućnosti. Zbog toga nastojite izbaciti iz vas svaku zabrinutost.

Preporučujem vam da u ovom razdoblju posebno slijedite Isusa: slušat ćete u liturgiji kako se Isus priprema prijeći kroz smrt da bi ušao u slavu. Slijedite ga kao vašeg Učitelja i Pastira, slijedite ga nasljedujući njegov život. Pozivam vas da sve više svoj život prilagođavate Kristovom Duhu, da budete što sličniji njemu, da se preobrazite po njemu, dopuštajući da on kraljuje u vama, jer to je Božje kraljevstvo.

Tražim od vas da imate povjerenja u Božji život koji je u vama, bez obzira na vašu slabost. Nastojite da vam nikad ne nedostaje povjerenja u vas same. Znajte pridati sebi samima pravu vrijednost, smatrajte se dostojnima Gospodina jer vas je on pozvao. Bez da se vrednujete boljima ili lošijima od drugih, budite naprotiv svjesni da ste hram Božji; stoga, s mojom pomoći i pod mojim vodstvom, pokušajte stići do toga da imate odgovarajuće samopoštovanje.

Isto tako pokušajte izbjegavati da vas stvari, osobe, ili prilike stisnu i da vam zapriječe otkriti u vama samima dostojanstvo sinova Božjih. Sotonin prvi cilj je taj da liši čovjeka njegova dostojanstva Božjeg posinstva; zbog toga imajte povjerenja u vas same kao Božje sinove, ljubljene i od njega odabrane. Vi ste sredstva u Božjim rukama; iako sredstvo samo po sebi može biti nesavršeno, no savršen je Onaj koji ga pokreće. Tražim od vas da imate ovo povjerenje u Boga, i u vas same kao Božja sredstva.

Pokušajte ozbiljno napustiti svoj grijeh. Znam da se trudite biti bolji, no ovo nije dovoljno: potrebno je isto tako da ne ostanete paralizirani poradi grijeha. Zbog toga vam preporučujem da se ne zatvarate u sebe kao u jedan zatvor; ostavite meni ključeve vašeg duha kako bih vam ja otvorio vrata da vam ponovno dam slobodu. Moj je zadatak da vas izvedem iz grijeha i smrti no ne surađujete uvijek sa mnom, i tako ostajete zarobljeni u svom grijehu. Dopustite mi da vas u svakom trenutku oslobađam jer to hoće vaš Stvoritelj, hoće vas slobodne jer vas je slobodne stvorio.

Često činite pogrešku sudeći same sebe i ovo vam donosi mnogo patnje. Ali shvatite da nije na vama da sudite čak ni same sebe; za svaki će grijeh suditi Bog. Stoga vam preporučujem da se ne ponižavate više nego li je to potrebno i da se ne optužujete do zla; znajte naprotiv promatrati vaš grijeh i vašu slabost kako bi ih prikazali Bogu, kako bi vam on pomogao da ih nadiđete, bez trauma i beskorisnih prisila. Imat ćete milost da činite tako, ako iskreno želite.

Pozivam vas da budete milosrdni u odnosu na bližnjega, da gledate ne grijeh i na granicu drugih kako biste trebali gledati svoje: s ljubavlju, s vedrinom, bez osuda. Dopustite da Gospodar bude taj koji će suditi svoga slugu, vi idite naprijed. Nemojte se ni zatvarati u grijeh drugih, niti se sablažnjavajte, niti sudite. Pustite sve u Božje ruke komu pripadaju ključevi bezdana koji je u svakom čovjeku.

Znajte prikazati Bogu grijehe čovječanstva, kako je činio Isus. Tada ćete biti svećenici Kraljevstva Božjega zajedno sa Kristom, oruđe spasenja, most svjetlosti između Boga i čovječanstva.

Što se tiče odricanja i posta preporučujem vam da budete uravnoteženi. Bog traži da posjedujete ravnotežu u svemu; njega ne zanimaju dokazi jakosti i ljudskog herojstva kada činite pokoru. Bog se zadovoljava također i sa malim odricanjima. Znajte da je ono što je Bogu najdraže – vaše srce otvoreno njemu, vaše duboko obraćenje, koje je zatim istinsko odricanje. Istinsko odricanje je odricanje samih sebe i svoga egoizma, u svemu onome što vam priječi da dođete k Bogu.

Ponovno tražim da mi predate u ruke ključeve svoga života, da se ne opirete mome djelovanju. Čovjek ima jednu ludost: da zaključava vrata svoje duše držeći ključeve u džepu. Savjetujem vam naprotiv da date meni ključeve svoje duše, kako bih otvorio ili zatvorio vaše unutarnje prostore, po vašim potrebama koje samo ja do kraja poznajem. Otvaram vaše dubine – da vas izvedem iz vas samih, zatvaram ih – da vas zaštitim od zla. Sve se naime treba održavati u savršenoj ravnoteži unutar vas: vaše darivanje i vaše zatvaranje kada je potrebno. Ne govorim, naravno, o zatvorenosti u negativnom smislu, već o zaštiti od zloga. Stoga zaboravite držati one ključeve u džepu, dajte ih meni.

Koraci koje sam vam pokazao su važni; nastojite ih izvršiti! Blagoslivljam vas, blagoslivljam vaš korizmeni put i sve one koji su vam dragi. Ako ćete slijediti Učitelja, i vi ćete biti učitelji drugima ali ne zaboravite: da bi bili učitelji morate biti prije učenici. Kada budete savršeni učenici bit ćete isto tako učitelji.

Blagoslivljam vas u ime Oca, i Sina i Duha Svetoga».


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ožu 2010 18:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2009 16:33
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
GOSPINE MJESEČNE PORUKE IZ MEĐUGORJA PREKO VIDJELICE MIRJANE U 2009.

S vama dijelim ove poruke kao poticaj za razmišljanje i molitvu.

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 1. 2009.
Draga djeco!
Dok se velika nebeska milost prosipa po vama, vaše srce ostaje tvrdo i bez odgovora. Zašto mi, djeco moja, ne date svoja srca u potpunosti? Ja samo želim u njih staviti mir i spasenje - moga Sina. S mojim Sinom vaša će duša biti upravljena plemenitim ciljevima i nikada se nećete izgubiti. I u najvećoj tami vi ćete naći put. Djeco moja, odlučite se na novi život s imenom moga Sina na usnama. Hvala vam.

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 2. 2009.
„Draga djeco!
Majčinskim srcem danas vas želim podsjetiti, odnosno upozoriti na neizmjernu Božju ljubav i strpljenje koje proizlazi iz nje. Vaš Otac me šalje i čeka. Čeka na vaša otvorena srca, spremna za njegova djela. Čeka na vaša srca ujedinjena u kršćanskoj ljubavi i milosrđu u duhu moga Sina. Ne gubite vrijeme djeco, jer niste gospodari vremena. Hvala vam.“

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 3. 2009.
„Draga djeco! Ovdje sam među vama. Gledam u vaša ranjena i nemirna srca. Izgubili ste se, djeco moja. Vaše rane od grijeha postaju sve veće i veće i sve vas više udaljuju od prave istine. Tražite nadu i utjehu na pogrešnim mjestima, a ja vam nudim iskrenu pobožnost koja se hrani ljubavlju, žrtvom i istinom. Ja vam dajem moga Sina.“

Gospa je blagoslovila sve prisutne i sve nabožne predmete koje smo donijeli za blagoslov i bila je žalosna!

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 4. 2009.

„Draga djeco!
Božja ljubav je u mojim riječima. Djeco moja, to je ljubav koja vas želi okrenuti pravednosti i istini. To je ljubav koja vas želi spasiti od zabluda. A vi, djeco moja? Vaša srca ostaju zatvorena, tvrda su i ne odgovaraju na moje pozive, neiskrena su. Majčinskom ljubavlju molim za vas jer želim da svi uskrsnete u mome Sinu. Hvala vam.“

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 5. 2009.
Gospa je bila jako žalosna. Samo je rekla poruku i blagoslovila nas.

„Draga djeco!
Već dugo vam dajem svoje majčinsko srce i pružam svoga Sina. Vi me odbijate. Dozvoljavate da vas grijeh sve više obuzima. Dozvoljavate da ovladava vama i oduzima moć rasuđivanja. Jadna moja djeco, osvrnite se oko sebe i pogledajte znakove vremena. Zar mislite da možete bez Božjeg blagoslova? Ne dozvolite da vas tama obavije. Iz dubine srca zavapite za mojim Sinom. Njegovo ime raspršuje i najveću tamu. Ja ću biti s vama, samo me pozovite: 'Evo nas Majko, vodi nas'. Hvala vam.“





Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 6. 2009.
„Draga djeco!
Moja ljubav traži vašu potpunu i bezuvjetnu ljubav koja vas neće ostaviti istima, nego će vas mijenjati i učiti pouzdanju u moga Sina. Djeco moja, svojom ljubavlju ja vas spašavam i pravim istinskim svjedocima dobrote moga Sina. Zato, djeco moja, ne bojte se svjedočiti ljubav u ime moga Sina. Hvala vam.“

Dok je Gospa odlazila Mirjana je vidjela križ, u sredini križa srce i trnovu krunu oko srca. Gospa nije bila tužna.

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 7. 2009.
„Draga djeco!
Ja vas pozivam jer vas trebam. Trebam srca spremna na neizmjernu ljubav. Srca neopterećena ispraznošću. Srca koja su spremna ljubiti kao što je moj Sin ljubio, koja su se spremna žrtvovati kao što se moj Sin žrtvovao. Trebam vas. Da biste pošli sa mnom, oprostite sebi, oprostite drugima i poklonite se mome Sinu. Klanjajte se i za one koji ga nisu upoznali, koji ga ne ljube. Zato vas trebam, zato vas zovem. Hvala vam.“

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 8. 2009.
„Draga djeco!
Dolazim da vam majčinskom ljubavlju ukažem na put kojim trebate poći da biste bili što sličniji mome Sinu, a samim tim Bogu bliži i miliji. Ne odbijajte moju ljubav. Ne odričite se spasenja i vječnoga života radi prolaznosti i ispraznosti ovoga života. Među vama sam da vas vodim i kao majka opominjem. Pođite sa mnom!“

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 9. 2009.
„Draga djeco!
Danas vas majčinskim srcem pozivam da naučite praštati, potpuno i bezuvjetno. Trpite nepravde, izdaje i progone ali ste po tome Bogu bliži i miliji. Djeco moja, molite za dar
ljubavi. Samo ljubav sve prašta, kao što moj Sin prašta, njega slijedite. Ja sam među vama i molim da kada dođete pred svoga Oca možete reći: 'Evo me Oče, tvog sam Sina slijedio, ljubavi sam imao i srcem sam praštao, jer sam u tvoj sud vjerovao, u tebe se uzdao'. Hvala vam!“

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 10. 2009.
„Draga djeco!
Dok vas gledam srce mi se steže od boli. Gdje idete djeco moja? Zar ste toliko ogrezli u grijehu da se ne znate zaustaviti? Grijehom se pravdate i po njemu živite. Kleknite pod Križ i pogledajte moga Sina. On je pobijedio grijeh i umro kako biste vi, djeco moja, živjeli. Dopustite da vam pomognem da ne umrete, već živite sa mojim Sinom zauvijek. Hvala!“

Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 11. 2009.
„Draga djeco!
I danas sam među vama da vam ukažem na put koji će vam pomoći da upoznate ljubav Božju, ljubav Boga koji je dozvolio da ga zovete i osjećate Ocem. Od vas tražim da iskreno pogledate u vaša srca i vidite koliko vi njega ljubite. Je li On zadnji ljubljen? Okruženi dobrima koliko ste ga puta izdali, zanijekali, zaboravili. Djeco moja, ne zavaravajte se zemaljskim dobrima. Mislite na dušu jer ona je važnija od tijela, očistite je. Zazovite Oca, On vas čeka, vratite mu se. Ja sam s vama jer me On u svojoj milosti šalje. Hvala vam!“



Poruka preko vidjelice Mirjane od 2. 12. 2009.
„Draga djeco!
U ovo vrijeme priprema i radosnog iščekivanja ja kao Majka želim vam ukazati na ono što je najvažnije, na vašu dušu. Može li se u njoj roditi moj Sin? Je li ljubavlju očišćena od laži, oholosti, mržnje i zlobe? Ljubi li vaša duša iznad svega Boga kao Oca i brata čovjeka u Kristu? Ja vam ukazujem na put koji će uzdići vašu dušu do potpunog sjedinjenja s mojim Sinom. Želim da se moj Sin u vama rodi. Koje li radosti za mene Majku! Hvala vam.“

I KAO DODATAK:

Dana 18. ožujka Mirjana Soldo je imala godišnje Gospino ukazanje kod Plavog križa uz nazočnost mnogih hodočasnika. Poslije ukazanja prenijela je slijedeću poruku:

„Draga djeco!
Danas vas pozivam da iskreno i dugo gledate u svoja srca. Što ćete u njima vidjeti? Gdje je u njima moj Sin i želja da me slijedite k njemu? Djeco moja, neka ovo vrijeme odricanja bude vrijeme kada ćete se zapitati: što osobno od mene želi moj Bog? Što mi je činiti? Molite, postite, imajte srce puno milosrđa. Ne zaboravite na svoje pastire. Molite da se ne izgube, da ostanu u mome Sinu kako bi bili dobri pastiri svome stadu.”
Gospa je pogledala sve prisutne i nastavila: „Opet ću vam reći: ‘Kada biste znali koliko vas volim plakali biste od sreće.’ Hvala.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2010 18:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2009 16:33
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čovjekova inteligencija i njena zastranjenja

1. Što je inteligencija?

Zbog čega je čovjek inteligentan? Zato što ima priliku aktivno sudjelovati u unutarnjem djelovanju Duha Svetoga koji mu komunicira Kristovu misao i uvodi ga u razumijevanje Božanskog života. Čovječji duh, ako je otvoren Bogu, prima Božansku misao i prosljeđuje je duši. Inteligencija je sudjelovanje čovjeka u djelovanju Duha Svetoga. Što je više čovjek sjedinjen s Bogom, tim više shvaća misao Božju i ulazi u sklad sa zakonima života; zadobiva ravnotežu, zdravlje i sreću.

Poruka od sv. Rafaela:
«Ako čovjek stavlja duh, dušu i tijelo na raspolaganje Duhu Svetomu i iskreno i vjerno surađuje sa Božanskim djelovanjem, on izvana izražava samo Božje djelovanje, očitujući mu život i veličinu. U ovoj suradnji se ljudska inteligencija potpuno izražava te postaje dionik one Božanske, te se povećava i osnažuje u onoj mjeri u kojoj je čovjek spreman otvoriti se prisutnosti i djelovanju Božjega Duha. Potpuno pokoravanje djelovanju Duha Svetoga u vama, preobražava vašu misao čineći je sve sličnijom Kristovoj. Što se više sjedinite s Kristom, to se više vaš život preobražava, uzdiže, čisti od svakog oblika pokvarenosti koji potamnjuje vašu pamet, inteligenciju i koji vam priječi da upoznate istinu. Ako niste u istini, ne možete biti slobodni».

«Zatvorenim ljudima i koji su nevjerni, Bog ne može komunicirati svoju misao. Za njih ostaje samo racionalno razmišljanje koje više ne polazi od duha, već od duše. Hoće reći da duša onoga koji ne vjeruje i odbija Boga postaje neovisna od duha, počinje razvijati vlastitu misao, odvojenu od one Božanske».

2. Lukavost

Isus mi je, u razgovoru od 7. studenog, 2008. govorio o lukavosti koja je od mnogih smatrana kao vrijednost, pogotovo danas. Definirao je lukavost kao zastranjenje inteligencije. Objasnio mi je da kada čovjek stavi svoju inteligenciju u službu svome egoizmu, ona se izopačuje u lukavstvo. Nasuprot, čist čovjek, Božji čovjek stavlja svoju inteligenciju u službu dobra i pokorava je Duhu Svetomu. Na ovaj način njegova inteligencija ne zastranjuje, već se preobražava u mudrost i u razboritost, tj. u sposobnost razlikovati dobro i zlo. Samo onaj koji posjeduje ovu Božansku mudrost u stanju je doći do ovog razlikovanja i ne biti prevaren. Lukav čovjek vjeruje da sve zna, no u stvarnosti ne uspijeva razlikovati jer mu nedostaje prava mudrost, koja nema ništa sa ljudskim znanjem, a još manje sa lukavstvom.
Mudar čovjek u Bogu, nastavlja Isus, od trenutka kada je u stanju razlikovati, mora izbjegavati zlo jer ono zagađuje, oskvrnjuje čovjeka. Postoje dva načina da bi se izbjeglo zlo:
1) kategorički odbiti služiti svom i tuđem egoizmu
2) izbjegavati one koji čine zlo.
Božji čovjek se mora distancirati od onih koji čine zlo. To ne znači prezirati grešnike, štoviše naš je zadatak ljubiti i moliti i za njih. Ali mi ne smijemo sudjelovati u njihovim zlim djelima, niti se vrtjeti oko njih da ih obratimo. Vrteći se oko zlobnika i sami se oskvrnjujemo s njegovim zlom, uznemireni smo. Pozvani smo jednostavno prikazati svoj život za sve, dobre i zle; Bog će odrediti u čiju će korist djelovati naše prikazanje; naša će ljubav stići i do onih koji su nam učinili zlo, pod uvjetom da posjeduju barem malo dobre volje. Isus me je uvjerio da ima mnogo grešnika koji se obraćaju na temelju prikazanja i molitava pravednika. Naglasila sam Isusu kako izgleda da su lukavi, u današnje vrijeme, mnogo više aktivni u odnosu na one koji kažu da vjeruju. Isus mi je odgovorio da su sinovi Božji često pasivniji jer očekuju sve od Boga, miješajući predanje Bogu sa pasivnošću ili sudbinom. Sinovi tame, naprotiv, znaju da demon ne dopušta pasivnost i da im ništa ne dodjeljuje besplatno. Zbog toga se trebaju truditi.
Isus se požalio, i nije to prvi put, zbog pasivnosti Božjeg naroda, među kojima su i mnogi izabrani. Potvrdio je da se stvorila jedna vrsta pomirenja sa sudbinom koja se nerijetko zamjenjuje sa vrlinom, dok pomirenje sa sudbinom, rezignacija, nije nikada vrlina. Predanje Bogu u povjerenju jest potpuno suprotno od pomirenja sa sudbinom: ono, ustvari, zahvaća biće u njegovoj cjelokupnosti, jer ga obvezuje na apsolutnu vjeru u onoga od koga osjeća da ovisi u svemu.

3. Egoizam i licemjerstvo

Isus mi je potvrdio, među ostalim, kako pokoravanje ljudskog bića egoizmu tvori temelj svakog zastranjenja, devijacije inteligencije. Kristova misao ne može prodrijeti u egoističnog čovjeka, u njemu ne može živjeti ni djelovati. Odvojen od Božanske misli, čovjek pobolijeva, njegova se misao kvari, oskvrnjuje, i završava u zlom djelovanju, iako je uvjeren da čini dobro.

I licemjerstvo je isto tako deformacija inteligencije, i plod je egoizma. Čovjek zamračen, obuzet potragom za vlastitim interesom, boji se svjetlosti i ne djeluje otvoreno zbog straha da ne izgubi ono što je uspio dostići svojim siromašnim snagama. Postaje licemjer, nesposoban da se odnosi sa bližnjim u istini i iskrenosti.

Govori Isus:
«Čovjek koji je odvojen od Božanskog života, koji odbija Božju pomoć očigledno postaje egoist jer se mora sam snalaziti da bi preživio. Tko se ne uzdaje u Boga i ne nalazi u njemu sigurnost, prisiljen je nasilnički postupati nad drugima dominirajući i sprečavajući nasilje onih koji žive poput njega.
Ja dopuštam da svatko od vas prolazi kroz vlastite kušnje. One su neophodne vašoj buntovnoj naravi koja se ponekad ne prigiba, sve dok nema drugog izlaza».
«Sigurno da je križ uvijek bolna točka, jer križ prisiljava čovjeka da ne bude egoist, sebičnjak. U Bogu ne postoji mjesta za egoizam i ovo sablažnjava slabog čovjeka. Nije križ sam po sebi sablazan, niti činjenica da sam ja umro na križu, iako sam Bog. Pravi motiv je taj da čovjek pred križem shvaća kako ne može biti egoističan i da mora darovati život za bližnjega, a nije to spreman učiniti. No kao što sam vam rekao, ako sjeme ne umre ne može donijeti ploda».



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2010 20:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2009 16:33
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
INTIMNI ODNOS S BOGOM

24/04/2010

Pozdravljam vas dragi čitatelji! Nadam se da ste proživjeli Uskrs,sa Isusom prožet snagom Njegova uskrsnuća. Približavamo se velikoj svetkovini Duhova. Katekizam katoličke Crkve, podsjeća nas na duboko značenje ove svetkovine tamo gdje govori: „Pedeset dana nakon svoga Uskrsnuća, na Pedesetnicu, proslavljeni Isus Krist, izobilno izlijeva Duha,i očituje ga kao Božansku Osobu, tako da je Presveto Trojstvo potpuno objavljeno. Poslanje Krista i Duha postaje Poslanje Crkve, poslane naviještati i širiti otajstvo Trojstvenog zajedništva.“ (pogl.3, 144)

Znači za svakoga od nas je temeljno da živimo sve dublji odnos sa Duhom Svetim, sve dok mu ne dopustimo da nas on vodi, posvećuje, da nas uvodi u život Kristov, i šalje nas da svjedočimo Kristov život. Da vam u tome pomognem želim vam ponuditi u ovom mjesecu jednu poruku koju sam dobila od Duha Svetoga na bdijenje za Duhove 1999 godine. U njoj se govori da je za nas život neophodno ući u istinski intimni odnos sa Bogom, koji je temelj duhovnog života. Želim vam da primite milost i snagu Duha Svetoga, da biste bili sve više uronjeni u blaženstvo božanskog života već ovdje na Zemlji. Može vam se činiti da je to utopija, ali nije; možemo svi do toga doći sa snažnom pomoći Duha Svetoga, koji nas vodi da iskusimo, dan po dan, veličinu i dobrotu Božju.

Pozdravljam vas u Kristu!

Poruka Duha Svetoga od 22.05.1999, bdijenje za Duhove

„Blagoslivljam vas u ovoj večeri bdijenja za Duhove. Želim vas podsjetiti da je svako vaše naprezanje u duhovnom životu uzaludno , ako ne uđete u intimni odnos sa Bogom. Jako je malo duša koje su otkrile Boga, čak i među onima koje kažu da mu pripadaju. Jako je malo duša koje su Boga otkrile kao prijatelja, i još manje onih koje su ga otkrile kao Oca.

Skoro u svakome od vas nedostaje ova intimnost u odnosu sa Bogom, nedostaje sposobnost ući u šutnju, da bismo osjetili Boga kao dio našeg vlastitog života. Iako ste svi vi pozvani na ovaj intimni kontakt sa mnom; imate mogućnost samo ako me ljubite, ako imate sposobnost spustiti se u vašu nutrinu, u najdublji prostor vašeg bića,onaj misteriozni, tajni prostor u koji se ne može ući nikakvim nasiljem,samo tamo ja živim. Trebali biste prepoznati ovaj kontakt kao nešto što vas čini plodnim, jer ja sam Duh Božji, Duh Života. Tako kao što se među bračnim partnerima oplođuje život, isto tako u intimnom odnosu s Bogom duša biva oplođena životom Božjim. Pozivam vas na ovu intimnost, bez koje me ne možete pronaći. Nećete me pronaći u izvanrednim fenomenima, niti u buci i neredu, tamo gdje ima previše riječi. Možete me pronaći samo u intimnosti vaše duše i vašeg života.

Molim vas ne dopustite nikome da vrši nasilje nad vašim intimnim prostorom koji pripada samo Bogu. Zaštitite ga tako da on pripada samo Bogu i vama i nikome drugome. Ne dopustite otrovu svijeta i ničemu prljavome da u vas prodire i da obeščasti vaš intimni prostor koji je i vaše svetište. Baš ovdje, u svetištu vaše duše vi trebate biti u tišini na koljenima, da biste se poklonili Bogu.

Molim vas također da poštujete intimnost svake duše, da je uvijek poštujete. Molim na poseban način svećenike: pomozite svakoj duši koja vam je povjerena, da pronađe u sebi ovaj intimni prostor s Bogom, naučite je da ga isto tako poštuje u drugome. Samo tako raste jedna zdrava zajednica, kada u njoj; jedno drugome pomaže pronaći i živjeti intimnost sa Bogom i kada ju poštuje u svima. U ovome poštivanju se rađa Crkva, ona autentična koja je svetište ljubavi.

Poštivanje intimnosti osobe, ne znači da se osoba ne treba korigirati. Obraćam se još svećenicima, ali isto tako i roditeljima i odgojiteljima; dopustite da osoba sazrijeva, sve dok ne dođe do toga da slobodno raste pred Bogom. Ne slobodna u smislu da radi ono što želi, nego slobodna, jer je prihvaćena i poštivana u svojoj slobodi rasta i odluke. Tako djeluje Bog koji uvijek poštuje vašu slobodu. Dopustite uvijek da posljednja riječ bude Božja i nikada vaša, iako ste svećenici i odgojitelji. Dopustite da Bog vrši svoje djelo u svakome. Vaš je zadatak, da pripremite teren, kao što vrtlar priprema teren za sjeme , ali ne daje mu on da raste.

Zbog toga vam savjetujem da kažete stvari u delikatnosti, ali u jasnoći. Pomozite osobama koje su vam povjerene da dođu do jasnog egzistencijanog izbora; ponekad duše ne znaju prepoznati što je za njihovo istinsko dobro jer slijede samo svoj egoizam. Zatim dopustite da svatko izabere u slobodi, ništa drugo se od vas ne traži.

Obraćam se svima vama; vaš je zadatak pokazati istinu vašoj braći i koliko je do vas, uvodite ih u istinu. Molim vas poštujte uvijek tuđi izbor, čak i onda kada je bolan, jer i ja ga poštujem, iako vidim da se mnogi zbog toga gube.

Mnogi od vas dolaze ispred svetišta istine, ali u njega ne ulaze. Ovo je strašno! To je kao da umireš od gladi u svadbenoj sali za stolom prepunim hrane. Tako žive i gase se mnoge duše.

Odgoj i formacija koji ne poštuju osobu u njezinoj intimnosti i to posebno u intimnosti s Bogom u sebi sadrže formu istinskog i pravog nasilja. Duša jedne osobe ne biva potpomognuta u svom rastu i sazrijevanju , nego joj je nametnuta vanjska disciplina. Njezin intimni prostor biva zauzet pravilima,formama,zakonima; i tada se vjeruje, da je jedna duša dobra i sveta jer poštuje pravila, ali to nije uvijek istina. Sigurno da je potrebna disciplina i poštivanje pravila, ali do toga ne smije doći nikakvim pritiskom, naredbama ili nasiljem. Osoba potpomognuta u rastu u vjeri u Boga i u međusobnom poštivanju, prirodno se orijentira prema istinskoj unutarnjoj disciplini, onoj koja dolazi od zakona Božjih koji su upisani u svakome od nas. Često dolazi do prave i velike drame u fazi rasta, jer se vodstvo duša ne povjerava meni(Duhu), nego ljudskoj pameti,znanosti,ljudskim strahovima; i strah rađa strah.

Pitanje:“Što se događa sa osobama u onim pokretima ili sotonskim sektama koje odbacuju Boga, i u mnogim slučajevima se klanjaju Sotoni“?

Kada govorim o lošem odgoju, to se ne odnosi samo na neke sekte i takozvane pokrete koji se suprotstavljaju Bogu, gdje stvarno ima puno nasilja. Nažalost mislim također na neke kršćanske stvarnosti u kojima se vrši nasilje nad osobama, i da samo znate koliko! Nemojte misliti da su u religioznim sredinama osobe više poštivane nego na drugim mjestima; ako nedostaje moje vodstvo, razina je potpuno ista. U mnogim kršćanskim pokretima, zajednicama vjernika i posvećenim zajednicama ima osoba koje mole i mole i predstavljaju se kao pravednici, pune si usta zazivima Duha Svetoga, ali me ne poznaju jer me ne ljube i ne daruju mi se. Oni ostaju egoisti i farizeji. Oni tako nisu vođeni od Boga i ne mogu voditi druge. Oni su tada slijepci koji vode slijepce; sude druge, i često nanose ogromnu štetu onima s kojima žive i ono što je najgore, to čine u ime Božje. Nitko ne može uistinu pomoći drugome bez mene!

„Želim te zamoliti,Duše Sveti, za dar živog ,životnog odnosa sa sve Tri Osobe Presvetog Trojstva, i milost da odgovorno živim taj odnos. Daruj mi i daruj nam tu milost“

„ Ono što tražiš veliki je dar i u isto vrijeme veliko dostignuće. U odnosu sa Presvetim Trojstvom, sadržan je temelj cijelog našeg duhovnog života i sva teologija; nema ništa važnije od toga. Čovjek se opterećuje sa studiranjem tko je Bog, što radi Bog, koje karakteristike posjeduje; ali nije razumio da jedino ono što je važno je naš osobni odnos sa Bogom, jer u intimnom odnosu sa Trojedinim Bogom nalazi se životna bit, sve ono što nam je u životu potrebno i poslije života. U vašem životu u Bogu i sa Bogom, preporađaju se i nalaze svoju pravu dimenziju,cijelo vaše biće, vaš intelekt i sve vaše sposobnosti. Ali sve ovo vi trebate iskreno željeti i tražiti u poniznosti, jer Bog vam ništa ne nameće, čak niti svoju ljubav. On vas neprestano traži, ali vas ne prisiljava, ljubi vas ali vas ne veže, želi vas ali vas ne posjeduje, ostavlja vas slobodnima da izaberete i razumijete gdje se nalazi život.

Blagoslivljam vas danas, tako da u vama uvijek bude želja za Bogom; iskrena, prozirna, bez imalo ambicija i kompromisa, tada vam neće nedostajati moje vodstvo, da vas vodim tamo gdje je potrebno, tj.k Ocu preko Sina. Isus i ja neprestano djelujemo, sve dok svatko od vas ne dođe do punine, i sve ono što činimo , to je za vaše dobro, za vaš život. Sve prolazi preko naših života i uvodi vas u život Očev.

Volim vas puno i štitim vas; darujem vam milost da se u vama i u dušama vaše braće otvori sve veći prostor,prostor života koji teče između stvorenja i Stvoritelja, prostor beskrajne ljubavi koja vas neprestano obnavlja.

Blagoslivljam vas u ime Oca i Sina i Duha Svetoga.“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2010 20:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2009 16:33
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poruka Duha Svetoga od 16. svibnja 1999- Uzašašće

“Za vas je nužno da se otvorite novosti Božjoj; ali ova otvorenost zahtjeva drugi korak: vaše uzdignuće k Bogu. Uzašašće Isusovo nije samo primjer toga uzdignuća, nego je predokus vašega uzdignuća koje će biti na kraju vremena, u tijelu i duši.

Svakako već danas, dok još živite u tijelu, pozvani ste na uzdignuće cijelog vašeg bića Bogu. Ako ste nova stvorenja, otvorena ljubavi Božjoj koja vas neprestano obnavlja, koja vam se daruje i vodi vas prema potpunom darivanju, onda niste više svezani za zemlju nego već živite jednu novu dimenziju, koja ide preko prostora i vremena. Doista tko živi uronjen u meni, ne može više biti svezan za zemlju.

Zbog toga iako za sada morate živjeti u tijelu i ravnati se prema fizičkim zakonima zemlje, u isto vrijeme vi ste ih već nadvladali, svakako vi živite od materijalnih stvari, ali vaša duša ih je već nadišla., što znači da je ona već dotakla novu dimenziju života. Ova nova dimenzija je vječnost. Vaša duša je stvorena za vječnost i ona sama je vječna. Vrijeme koje vam je Bog dopustio da živite u tijelu, predviđeno je za vašu misiju, da bi ova dimenzija vječnosti, preko vašeg tijela mogla dotaknuti stvarnost koja vas okružuje, jer i ona treba biti uzdignuta zajedno s vama.

Čovjek ovo nije razumio. Ne govorim samo o čovjeku koji ne vjeruje, nego isto tako i o vjerniku koji je kršten, ali koji često ne zna prepoznati veličinu Isusove poruke koju vam je ostavio preko svoga uzašašća, a to je; da je prijeko potrebno uzdignuti se k Ocu već ovdje, dok ste na Zemlji. Mnogi misle da će doći k Ocu , nakon smrti, ako sve bude išlo dobro i dođu do raja. To je pogrešno, jer dimenzija raja, čistilišta i pakla, jednostavno je nastavak onoga što ste započeli u zemaljskom životu i izvršenje onoga što ste izabrali živjeti na zemlji.

Uzašašće je najstrašniji dan za Lucifera jer predstavlja njegov totalni poraz;

Doista, čovječanstvo koje je on želio potlačititi, poniziti, podložiti sebi preko smrti, preko Isusa Krista je bilo uzdignuto, u tijelu i duši, tako kako je bila uzdignuta u tijelu i duši Djevica Marija koja predstavlja novo čovječanstvo, ono što ćete vi biti.

Molim vas da razmišljate o tome što za vas znači uzdignuti se k Ocu zajedno sa Sinom u Duhu Svetomu. Zapitajte se što za vas znači uzdignuće, od čega se trebate otrgnuti što je zemaljsko i što vas veže,otežava vam da se uzdignete, kakve strahove prikrivate u sebi.

Ne možete se uzdignuti ako vas strah pritišće, jer strah je teret koji veže dušu za zemlju. Ako postoji strah, duša se ne može uzdići. Uzdignuti se, znači ići prema onome što duša može spoznati po vjeri, a ne po osjetilima. Nitko ne može fizički dotaknuti vječnost, niti je zakoni fizike mogu objasniti, ali duša ju poznaje. U vjeri možete bez straha ići prema tajni, prema onom što je po ljudski nepoznato. Ako ste u Bogu čak i nepoznato vam biva poznato; vaša duša ga intuira, razumije, poznaje. Ona je stvorena da razumije Božje stvarnosti.

Vi se uzdižete u vjeri kada zamječujete neku stvarnost koja vam je nepoznata po osjetilima. Kako možete spoznati vječnost preko osjetila? Možete li možda preko osjetila dotaknuti dimenziju slobode, mira, ljubavi, darivanja? Možete li fizički dotaknuti ljubav? Ne možete. Možete li je gledati očima? Ne možete. Ali vaša duša je može dotaknuti, gledati, udisati, i to samo po vjeri. Vaša duša može konkretno iskusiti dimenziju vječnosti; ako nebi bilo moguće, kako bi mogla imati iskustvo Boga? Pozivam vas da ne shvatite ove riječi kao običnu teoriju. Ako u vama postoji želja da uđete u vječnost, onda to nije više ništa teoretsko, sve postaje stvarno, jer ste bili stvoreni da potpuno iskusite stvarnost Božju, za koju ste predviđeni.

Blagoslivljam vas u ime Oca i Sina i Duha Svetoga.“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2010 14:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2009 16:33
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poruka Duha Svetoga od 18.05.1999

……“Poznate su vam ove Isusove riječi iz Evanđelja: „Ja sebe samog posvećujem za njih da i oni budu posvećeni istinom“(Iv 17, 19-20). Isus govori o prikazanju života, koje bi trebao vršiti svaki krščanin u svome životu i tada automatski postaje autentična posvećena osoba. Nažalost nisu svi oni koji se nazivaju krščanima posvećeni, i svi koji su posvećeni nisu automatski posvećeni u istini. Ovo vrijeđa Boga, jer njihovo prikazanje nije čisto. Prikazanje koje nije čisto, gore je od laži. Tko kaže da se prikazuje Bogu i onda ne živi u istini nego u tami, gori je od onoga tko svjesno izabere tamu. Tako je činio Juda i tako nastavljaju činiti i drugi njemu slični.

Prikazanje života vas posvećuje Bogu; to prikazanje treba se događati u istini. Ali ne u vašoj istini, onoj koja dolazi iz vašeg ja ili iz pameti, nego u Božjoj istini. Treba biti prikazanje koje je po volji Božjoj, prema onome što je predviđeno za svakoga od vas. Naprotiv mnogi bi htjeli dostići ono što nije za njih predviđeno; htjeli bi posjedovati određene karizme i na neki način bi htjeli posjedovati Boga. Ovo vas vodi izvan istine, jer Bog svakome daje po milosti koja je za njega predviđena, isto tako prema svačijim mogućnostima i sposobnostima, i sve to čini s ljubavlju i zbog ljubavi, i pažljiv je prema svakoj duši. Istina Božja sastoji se od onoga što je predviđeno za svakoga od vas. U toj istini možete se automatski posvetiti i staviti vaš život na raspolaganje Bogu sve dok on ne ostvari svoj Božanski plan u vama. Ako naprotiv stavite u centar vaše ambicije, ljudske želje, vlastite interpretacije volje Božje, vaše će posvećenje biti izvan istine, bit će samo jedno sredstvo ostvarenja vaših očekivanja, iako vam se može činiti da ste nadahnuti velikom vjerom.

U mnogima koji se nazivaju posvećenima, postoje bolesne ambicije, jer se posvećuju Bogu na njihov način, da bi dobili nešto od Boga, i to je ambicija.

Ako budete živjeli u istini Božjoj bit ćete istinite posvećene osobe. Čak ni zlo vam neće moći naškoditi, jer neće naći u vama prostor gdje se može uhvatiti. Doista, Sotona samo čeka gdje vas može izvuči iz istine i plana Božjega; On vas želi zavesti da ne prepoznate volju Božju , hraneći vaše ambicije i koristeći se vašim slabostima da vas izvede iz istine. Ali ako vi želite cijelom vašom dušom, da se ostvari samo Božja istina za vas, tada vas Sotona neće moći dotaknuti.

Pozivam vas da razmišljate da li je u vama sve u istini,da li svaki korak, želja, molitva počivaju u istini Božjoj, u planu Božjem za vas koji je vaša istina, istina cijelog vašeg bića.

Biti posvećeni u istini, znači da trebamo ostaviti sve. Isus vas je pozvao da ostavite sve ( Mar 10, 17-27 i Mar 10, 28-31). Nažalost mnogi od vas su taj poziv usko sveli na materijalnu razinu, kao da vam je Isus jednostavno naredio da prodate sve što posjedujete materijalno, u smislu nekog ugovora da sredite sve vaše poslove i onda ga slijedite. Ne, ne radi se o tome!

Poziv da ostavite sve odnosi se na ono što stoji u vama, na vaše ljudske sigurnosti, izabiranje onoga što vam je ugodno, na kompromise u koje često upadate kada istina Božja nije u skladu sa vašom istinom, kada su Božje želje suprotne vašima, kada osjećate da prijeti opasnost vašem ugledu. Sve ovo je puno opasnije od materijalnog bogatstva.

Mnogi misle da su posvećeni Bogu jer su ostavili neko materijalno dobro, ali se varaju, jer nisu ostavili njihov unutarnji način, koji ih vodi da daju povjerenje osobama i zemaljskim stvarima više nego Bogu. Duh svijeta progoni čak i one koji su se posvetili u samostanima, uvlači se među krščane kao virus i kvari narod Božji. Odavde dolaze mnoga zla za vjernike: nedostatak molitve, vjere, predanja Bogu, prevelika razionalnost, prazne riječi, beskorisne propovjedi.

Od vas kao Isusovih učenika traži se da na poseban način ostavite sve. Tko se prikaže Ocu po Sinu u Duhu Svetom, ne može ništa posjedovati, jer darujući vlastiti život, darovao je sve Bogu. Tko naprotiv posjeduje neku sigurnost koja nije ukorjenjena samo u Bogu on nešto zadržava za sebe, što znači da nije ostavio sve. Tko nije ostavio sve ne može niti dati sve.

Na putu istinitog posvećenja hode samo oni koji su doista ostavili sve i spremni su nadati se, ne onome što je vidljivo ljudskim očima, nego jedino očima vjere. Ovdje ste pozvani da bacite vaše mreže (Lk 5,5), da idete prema nepoznatom; da bi ste u tome uspjeli možete računati samo na Boga. Ne zaboravite nikada da vas na životu drži samo Providnost koja je nit što vas veže s Bogom; zato nikada je ne prekidajte, jer ako to učinite upast ćete u prazninu. Želim vas u tome ohrabriti, jer kao što vam je Isus osigurao, tko ostavi sve primit će sve stostruko i život vječni.

Blagoslivljam vas blagoslovom svjetlosti,jakosti i mira, u ime Oca i Sina i Duha Svetoga.“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2010 18:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2009 16:33
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isusova poruka od 18 listopada 2010

„Predraga djeco,

poznajem vaša srca i vaše muke. Poznate su mi vaše želje, zapreke i vaša najdublja pitanja. Ništa mi nije skriveno. Ispred mojih očiju prolazi dobro i zlo koji su dio vaših života. Poznajem vas svakog pojedinačno, jer ja sam onaj koji vam daje život.

JA SAM ŽIVOT. Izvan mene nećete naći život, niti nadu a još manje ljubav. Vi tražite puno stvari umjesto da tražite mene. Zbog toga ne nalazite mir, jer rijetko nalazite mene. Rekao sam vam da tko traži nalazi ( Lk 11, 9-13). Ali što trebate tražiti? Sigurno ne rješenje vaših problema, strahova ili bolesti. Moj život koji je u vama je ono što trebate tražiti. Darujući vam život, dao sam vam sebe samoga i moj Duh, objavio sam vam lice Oca moga i Oca vašega. Stavio sam u svakoga od vas iskru Božjega života, koji je sjeme vaše egzistencije. U njemu se nalazi sve ono što vam je potrebno da se suočite sa životom. Darovao sam vam INTELIGENCIJU, SNAGU i LJUBAV da biste se mogli suočiti sa vašim hodom. Mojom žrtvom skinuo sam sram s vašeg lica, jer ste sagriješili protiv Oca moga. Mojom krvlju oprao sam vašu ružnoću, da biste se mogli pojaviti pred licem Božjim kao nova i otkupljena stvorenja. Obukao sam vas u najdragocjenije haljine. Za vas sam stvorio najljepše stvari, da bi se vaše srce radovalo gledajući divote stvorenja.

Unatoč svemu, mnogi od vas nisu sretni i mnogi ne znaju što činiti sa mnom i mojim životom; izabiru neprijatelja, Sotonu, koji ih zavodi svojom lukavošću i mržnjom sve do toga da im oduzima svako dostojanstvo. Na puno načina se možete predati neprijatelju, najpodmukliji je onaj da želite udovoljiti samima sebi, uvjereni da je to za vaše dobro, i to samo poradi toga što tako svi čine, a to je logika svijeta.

Uspjeh, moć, karijera,novac, materijalna dobra, lijepa kuća, godišnji odmor i mnoge druge stvari; sve to je u centru vaših misli. Da biste to postigli, vi ste spremni i na izdaju, krađu, ubojstvo, i vi ubijate na puno načina, čak i sa jednim pogledom ili riječi. Dok sve to tražite, zaboravljate živjeti. Jer život o kojem vi sanjate nije život, to je zamjena za život. Istinski život nije izvan vas, on je u vama. On je u vašem duhu, u najdubljem i najplemenitijem dijelu vašeg bića, on je kao nabistrija voda na dnu bunara: ne možete je piti ako je ne zagrabite. Tako je i sa istinskim životom, ne možete ga naći ako niste spremni doći pred Boga i ako niste tako pošteni da prepoznate da ste siromašni i potrebni Božje pomoći. Zašto ne tražite moj život?

Zašto nikada nemate vremena za razmišljanje o vama samima, i ne postavljate si iskreno pitanje jeste li autentični muškarci i žene, sposobni živjeti u istini Božjoj? Zašto ne dopuštate da vas ja gledam?

Ne želim vas osuditi, želim vas ozdraviti. Želim vam darovati moj Duh, da ispravi sve ono što je iskrivljeno u vama. Dajte mi sve ono što je u vama i ja ću vam dati sve. Dajte mi isto tako i vaše probleme, slabosti i vaše grijehe. Ne skrivajte se od mene kada pogriješite iz straha da ću vas osuditi. Ja vas ne osuđujem, jer vas ljubim. Imajte povjerenja u mene. Dajte mi ključeve vašeg srca , i ja ću vas pretvoriti u škrinje ispunjene dragocijenim blagom. Ne bojte se, dođite k meni!

Djeco moja, želite li znati što vam ne dostaje da budete sretni? Nedostaje vam hrabrost da postanete sveti. Što znači svetost? Ne znači sigurno spomen u kalendaru ili prikaz na starim slikama, štovanje na oltarima ili citati u mnogim knjigama. Biti sveti znači, jednostvno živjeti u skladu sa Bogom i njegovim zakonima, vođeni željom da mu se sve više približite, s povjerenjem u njegovu dobrotu i njegovu milost, ljubitelji dobra i istine koja je u Bogu. Svet je onaj koji živi za mene, koji svoju ruku polaže u moju i poučljivo dopušta da ga ja vodim, tamo gdje samo ja znam, tamo gdje je jedino vaše dobro. Vi ne poznajete tajnovite putove sreće koji prolaze tamo gdje se najmanje nadate; ne znate za njih, kao što ne znate niti gdje vjetar puše, niti kako niče zrno pšenice. Život je tajna koju možete spoznati samo u meni.

Poznajem put koji vas vodi prema najvećem i Jedinom Dobru koje je Otac, jer JA SAM PUT. Prepustite se meni i ja ću vas voditi novim putevima, tamo gdje se vaše noge neće umoriti. Dopustite da položim na vas svoju ruku koja će vas poduprijeti. Ne primječujete koliko ste umorni? Svijet vam obećaje ono što vam nikada neće moći dati. Lažni proroci se vrte na sve strane, plašeći vas svojim mračnim proroštvima. Upravitelji vaših zemalja vas varaju praznim riječima, i vaši duhovni voditelji često ne znaju što da vam kažu. Prihvatite čvrsto moju ruku, ona je jedina podrška za vaše čovječanstvo. Niti otac, niti majka, ni močnici, ni mudraci, nitko vam ne može dati ono što vam ja mogu dati, jer poznajem ono što vi ne poznajete.

JA SAM MUDROST, ona mudrost koja je utisnuta u vaš duh, ne ona koja je štampana u vašim knjigama ili se nalazi u vašem mozgu. Dajte mi vaš život, položite ga u moje ruke i ja ču vas učiniti mudrima i sposobnima da živite životom dostojnim toga imena. Tada ćete znati riješiti vaše probleme, ne ljudskim umjetnim sredstvima ili sa vašom lukavošću, nego sa Božanskom inteligencijom koja vam pripada jer ste djeca Božja. Ona je u vama, ali vi je ne vidite; jer vi tvrdoglavo tražite savjete na sve strane kako i što trebate činiti. Tako dolazite do rješenja koja još više pogoršavaju situacije, i mnogo puta vrijeđaju vaše bližnje čineći im zlo.

Živite jednostavnim životom. Bog je jednostavan u svojoj neizmjernosti, zato budite i vi jednostavni. Ne tražim od vas da budete heroji ili mučenici. Život na zemlji već je sam po sebi dovoljno tvrd, kada biste znali vjerno prikazivati velike i male boli vaše svakidašnjice, već biste napravili dobro djelo, Ocu milo. Kada sjedinite vaše patnje sa mojom žrtvom na križu, već ste na putu prema uskrsnuću. Ne zaboravite to, tako nikada nečete ući u beznađe; vaše suze prikazane meni u povjerenju i nadi, postaju dragocjeni biseri. Suze onih koji su darovani Bogu peru svijet. Živite u radosti i jednostavnosti uživajući u darovima Božjim, ali ne mojte se na ništa navezati. Budite zadovoljni sa onim što imate, sa željom da svaki dan sve više napredujete. Što više napredujete u duhu, više ćete primati; što ste više sjedinjeni sa mnom, bit ćete više zaštićeni od Oca nebeskoga, oca ljubljenoga koji hrani ptice nebeske, oblači ljiljane na poljima (Mt 6, 24-34), i još više misli na vas. Ništa vam neće nedostajati; vaše će oči gledati divote njegove dobrote.

Klanjajte se Ocu i tražite ga preko mene. Klanjajte se Duhu Svetom koji je čista ljubav i obnavlja život. Sjedinite se sa mnom i uskrsnut ćete. Želio sam vam uputiti ove riječi da vas ohrabre i da vam budu utjeha. Previše često moje ovce su bez pastira, i previše često slijede loše učitelje. Ja sam jedini Pastir i jedini Učitelj, jer JA SAM ISTINA koja nikada ne vara i koja skida sve maske. JA SAM PRAVEDNOST I MILOSRĐE jer sam ISTINA.

Želim vas voditi u hodu,da biste došli do istinskog života i da biste mogli pratiti vašu braću, usmjeravajući ih prema meni.

Blagoslivljam vas s ljubavlju, u ime Oca, i Sina i Duha Svetoga“.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2010 18:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2009 16:33
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav svima!

Šaljem vam jedan zanimljiv link iz Međugorja.

http://www.kucaumedjugorju.blogspot.com


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr