www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 11 svi 2024 07:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 115 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 lis 2011 20:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kefa napisao:
Isprike Adminu i Običnom momku, zaboravih da nije dozvoljeno pisanje u osobne forume , ali ne mogu/ne znam izbrisati svoj post.
Obični momče, lijepo te je čitati, samo naprijed!
Bvb!

ma nema veze,zapravo kad pogledam i bolje je da se forumaši uključe sa svojim svjedočanstvima,ionako sam imao namjeru ovdje staviti sve što se na netu nalazi o ispravnom hodanju pa i svjedočanstva a upravo to što si ti napisala ovdje spada i hvala ti na tome.Zapravo malo sam vidio svjedočanstava da su dvoje hodali s odnosima a poslije se odlučili hodati u čistoći pa je i to dobro da pročitaju svi oni koji se nalaze u takvoj situaciji.

Eto vidim da je ipak ovako bolje pa pozivam sve one koji su voljni ovdje napisati svoje svjedočanstvo o tome


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2011 08:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Dorothea napisao:
Misliš da je Bog čovjeku osim braka i posvećenog života odredio i treći put,poziv a to je samački život? Meni to nekako ne sjeda. Pa čovjek je stvoren za zajedništvo. Ili sam te krivo shvatila..

da,npr.bl.Ivan Merz nije bio ni svećenik niti je bio oženjen.Koliko sam shvatio ni sv.Pavao nije bio oženjen.Pa pogledaj malo u narodu,pogotovo prije,one žene koje su odlučile služiti Bogu u svijetu,neće se udavati niti će se zarediti da budu časne.U Zagorju su takve zvali picokare.Samo koliko sam uspio primjetiti,čini mi se da je puno češće da se žena odluči na takav način života nego muškarac.

Imam prijatelja koji je odlučio ostati sam i tako Bogu služiti(nešto slično kao što je učinio bl.Ivan Merz),nosi zaručnički prsten jer je njegova duša zaručena za Boga.

Sad ko je u šta pozvan to sam ili uz pomoć duhovnika treba razabrati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2011 16:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
negdje na netu sam pročitao geslo "jedan partner za čitav život".Ta misao mi se jako sviđa i,premda sam imao djevojaka u prošlosti,otkako sam se obratio odlučio sam se ne upuštati u vezu ni s jednom djevojkom osim s onom koju mi je Bog namijenio.Želio sam cijelo svoje srce njoj darovati a molitva,pokora,duhovne obnove,...su mi liječile rane i čistile srce od prošlosti pripremajući me tako za onu pravu,koju sam sreo nakon 13 godina.Srećom jer sam imao vremena da puno toga riješim i da se riješi.

Ono što sam htio jest da u vezu uđem samo s onom koju mi Bog daje.Kad bi za neku mislio da bi moglo biti nešto između nas tj.da bi mogao imati zajednički život s nekom djevojkom ja bi joj to otvoreno rekao.Ali bi joj također rekao da bi volio da se malo družimo,da izlazimo vani,da šetamo,...i da se tako upoznamo pa ako vidimo da bi moglo biti nešto više,da tek onda uđemo u vezu.Naravno,tražio sam da zajedno molimo da nam Bog pokaže jesmo li jedno za drugog.Jer kad se uđe u vezu nakon prekida u većini slučajeva neko bude više ili manje povrijeđen (a to sam želio izbjeći),toj djevojci bi otvorio srce (a to sam želio sačuvati samo za svoju buduću suprugu) a s druge strane mislio sam da ako se vežem za krivu djevojku ona prava bi mogla proći pored mene a ja u vezi s drugom (ovo je samo moja misao,može biti tako i ne mora).Također time sam umanjio šansu da s nekom djevojkom sagriješim.

I mogu reći da sam sad sretan zbog toga.Jer izbjegao sam dosta trauma,oni koji su prekinuli s dečkom/djevojkom znaju o čemu govorim.A s druge strane mogao sam cijelog sebe dati mojoj sadašnjoj supruzi jer velika većina rana iz prošlosti je nestala a srce mi je napokon bilo cijelo i spremno za ljubav u novoj vezi.

Mnogi su mi govorili da nisam normalan ali ja sam se držao toga jer sam vjerovao da se tako može i da je tako najbolje.I također sam vjerovao da će ona prava na to pristati,da će joj Bog dati dovoljno ljubavi za mene da me i uz takve uvjete prihvati,što se naravno pokazalo točnim.Ali također prije nego sam nju sreo,kad bi ih pitao i većina djevojaka se tako htjela družiti,iako su u početku bile pomalo skeptične prema takvom načinu upoznavanja.

Posljedice ovakve vrste upoznavanja su odsustvo trauma,rana i onog što ostane nakon grijeha a svoje srce sam sačuvao za onu pravu.Što puno znači jer nakon prekida neke veze treba vremena da neko bude spreman za slijedeću vezu,a o ranama i razočarenjima koje se prenesu u tu slijedeću vezu ne treba ni govoriti,za to treba malo više vremena da se riješi (to znam iz vlastitog iskustva a koliko vidim slično je i drugima nakon prekida).Pošto nismo svi isti nekome to možda neće smetati dok nekome može praviti ozbiljne probleme


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2011 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kefa napisao:
Slažem se potpuno s tobom, Obični momče...
Sigurno je sve puno teže kada na sebi nosiš breme prethodnih veza, sama sam se uvjerila...

Kod mene je čišćenje bilo prilično teško i bolno...
Kad smo mi krenuli s čistoćom, baš se jako osjetilo to čišćenje... i kroz sve to, svakim smo danom postajali sve bliži, kao da smo se napokon počeli upoznavati onako, istinski... kao što sam već jednom negdje napisala, prije smo se znali zajedno smijati, sada smo naučili zajedno plakati...
i sve te teškoće, sve što smo prolazili, sve se događalo postupno, korak po korak, i znam da nas je Bog vodio polako, za ruku, jer bi se inače slomili... došli smo do trenutka u kojem smo jednostavno morali ispričati jedno drugome baš sve iz svojeg prošlog života, tj.ja sam imala tu potrebu... to su bili posebni trenuci milosti, i sve rane koje su prouzročile te neke vezice prije njega, sve teške stvari koje sam proživjela, kad sam to s njim podijelila kao da su jednostavno nestale... kao da je Bog maknuo teški kamen s mojih leđa... jer sad samo konačno mogla krenuti dalje, tj. krenuti iz početka... i tako se naš odnos polako mjenjao i dobivao onu novu dimenziju, koju prije nije imao...

Btb!

lijepo svjedočanstvo.I nisi jedina kojoj je rješavanje stvari iz prošlosti bilo bolno,ja nisam mogao zamisliti da ću ikada morati proći takvu patnju kao što sam je prošao prije zaruka kad sam se suočio s nekim stvarima i ranama,srećom kratko je trajalo jer mi je Bog bio milosrdan.To mi je bila odlična škola da malo više pazim šta radim jer ću se prije ili kasnije morati suočiti s posljedicama,kako dobrim tako i lošim.Od više poznatih sam slično čuo.Zanimljvo da su skoro svi u jednom trenutku htjeli pobjeći koliko im je teško bilo,i ja sam također u jednom trenutku htio zbrisati.

Kroz to sam shvatio ono u što sam prije vjerovao ali o tome nisam imao konkretnu predodžbu,da se prije ili kasnije moram suočiti s posljedicama svojih grijeha i pogrešaka a tada sam osjetio kako to izgleda.To mi je bila nekakva slika čistilišta.Ali također vjerujem da mogu biti sretan što me Bog tada suočio s time jer kasnije bi sigurno bilo teže.Ima ona pjesma "Sve je lako kad si mlad...".Tokom hodanja sam dobio rasvjetljenje da je bolje da se neke stvari riješe do braka jer će kasnije u braku s time biti teže.Autentičnost toga sam provjerio preko mog duhovnika koji mi je potvrdio da je to od Duha Svetoga.Nisam znao o kojim stvarima je riječ ali s vremenom sam shvatio da je riječ o mojim ranama,bilo baštinjenim od roditelja bilo zadobivenim tokom života od vlastitih grijeha ili od drugih ljudi.

U jednoj knjizi sam pročitao da je vrijeme zaruka doba kad se srce čisti.Također i da su zaruke predanje duha i duše.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2011 10:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mandolina napisao:
Meni jako zanimljiva tema.Naime vjerujem da Bog da milost da se čistoča održi do braka.Nakon obračenja osjetila sam taj Božji dar,i moje veze nisu uspjele,po navodnicima,upravo jer nisam željela odnos prije braka,Isus me očistio od prošlih grijeha.
Kada sam u dubini srca i razgovorima s Bogom osjetila da želim i da sam spremna za brak,poslao mi je prijatelja,poznanika,a danas supruga.
Suprug je po modernom agnostik,moj stav prema čistoći je malo čudno primio,al išlo je.Moram priznati kada smo se zaručili,došla sam živjeti kod njega,i netom prije udaje zgriješila.Zašto,neznam.Nisam ni u jednom trenutku manje voljela Boga .Najteže je bilo ne primati tijelo Kristovo.Jedan svečenik mi je rekao dali znam što me čeka u braku s nevjernikom,a drugi da je to Bog tako htio spojiti vjernika i nevjernika.
U dubini moje duše znam da je naš brak blagoslovljen,ispunjen i sretan,i znam da duboko u sebi vjeruje,Bog zna kada i zašto!
Puno puta mi prođe kroz glavu dali je Bog odredio da je bio dovoljan period snaženja tijela i duše u tom pogledu?!

koliko sam čitao i čuo,jedan od razloga zbog čega je dobro hodati u čistoći je zato što se tako jasno može razabrati jel neko za tebe ili nije.Iz vlastitog iskustva znam da kad sam izlazio s nekim djevojkama s kojima sam otvoreno razgovarao o zajedničkom životu ali između nas nije postojalo ničeg fizičkog nego samo otvoreni razgovori i zajednička molitva da nam Bog pokaže jesmo li jedno za drugog,vrlo brzo bi shvatio(ili shvatili) da nismo jedno za drugog,sve dok nisam naišao na djevojku koja mi je sada i supruga.Tu mi je bilo jasno da smo upravo nas dvoje srodne duše.Prije mog obraćenja,kad sam još živio kao i ateisti,imao sam djevojke s kojima nisam živio u čistoći i kad sam tada razmišljao o tome bi li mogao živjeti s nekom od njih nikad nisam bio baš siguran u to.Ne da sam bio nesiguran nego jednostavno ništa nisam znao dok sam kroz ova kasnija izlaženja i hodanja u čistoći nakon što sam prihvatio vjeru,vrlo brzo mogao s velikom sigurnošću znati jel neka djevojka za mene ili nije.

Ako je osoba s kojom si u braku tvoja srodna duša onda je sve lakše,a ako si dovoljno dugo s njime hodala u čistoći mogla si to shvatiti.

Grijeh ostavlja dosta neugodne posljedice i,koliko sam pročitao,čuo a i znam iz osobnog iskustva,teški grijesi ponekad ostavljaju dugogodišnje posljedice.Ali i to prođe,samo ako se uspije izdržati ali ako neko nije tvoja srodna duša ne znam jel se to može onda uskladiti.Znam više ljudi koji su i uz predbračne odnose kasnije našli sreću u braku ali za to im je trebalo dosta godina i trpljenja (po njihovom kazivanju).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2011 13:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mandolina napisao:
Upravo tako,kroz hodanje u čistoći spoznaje se koliko su partneri,ili nisu,srodne duše.Odnosi prije braka su jednostavno zasljepjljujući,odnosno tjelesna strast.Mislim da se dvoje ljudi zapravo i ne uspiju upoznati dubinski,kakvi su zapravo u srcu i karakteru.
Ovo zadnje što si napisao po meni stoji,mislim da sam dobila ajmo reći pokoru za taj predbračni život,ali znam da će proći.
Nebih htjela opomenu :oops: jer međusobno komentiramo,nadalje čitam!

ma nema veze što ovdje pišeš,dapače mislim da je bolje da se i drugi uključe sa svojim svjedočanstvima pa što se mene tiče meni je drago da pišeš pa ti slobodno piši svoje svjedočanstvo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2011 14:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo nešto izvađeno iz govora fra Frkina na HRT-u,nije sve nego samo neke crte iz tog govora
Citat:
FRKIN NA HRT


Puno je starih cura I momaka zato što mladi do braka ne hodaju bez poljubaca.Bez obzira kako su prije hodali supružnici se rado sjećaju perioda kad su hodali bez tjelesnih nježnosti jer samo tako raste duševna ljubav I to im je jedan od najljepših perioda.Kroz takvo hodanje oni otvaraju intimu I sav prijašanji život,ma kakav bio kroz takvu ljubav se oprašta jer ljubav sve prašta.Ako mladi tako hodaju na vjenčanju dobiju blagoslov da im ljubav bude I duševna I tjelesna.Tragedije u braku dolaze ako se ne hoda kako treba.Utješno je to da se I tada može popraviti ako oboje imaju imalo dobre volje.Ako ne onda se I Frkin kao posrednik mirenja mora povući.

Bitne točke vezane uz obitelj su:

1.Obitelj je Božanska ustanova.Zato svaki bračni par mora biti povezan s Bogom.A s Bogom su povezani zajedničkom molitvom,nedjeljnom misom,ispovijedi I pričesti.To su izvori odakle obitelj crpi snagu.

2.Točka je zdravo bračno darivanje.Muškarac je u tome spontan,žena nije.Roditelji imaju zadaću pripremiti kćer za zdravo I spontano bračno darivanje.Roditelji,pogotovo majka bi trebala I muškoj I ženskoj djeci objasniti osnove fiziologije.U 95% slučajeva muževi ne bi blesili za drugim ženama da su njihove žene kako treba da budu.A nisu jer nisu pripravljene kako treba.Žena ne treba biti bučna I vikati tj.ne treba dodatno paliti vatru nego smirivati situaciju tj.lijevati vodu na vatru.Žena nije stvorena od glave da se ne bi uzdizala nad mužem,nije stvorena od nogu da muž po njoj ne bi gazio nego je stvorena rebra tj.od srca da je ljubi.Muž treba biti nježan prema ženi.Prava bračna ljubav zahtjeva da muž ima duboko poštovanje prema dostojanstvu žene.Da bi muž to mogao provoditi ona ga mora pripremiti na to.

3.Nježni razgovori

Uloga muškarca je sasvim drugačija nego žene.Oni po prirodnom određenju nisu ravnopravni.Po genima muškarca je da brine o materijalnom izdržavanju obitelji.Muž je sretan da može sebe ženu id jecu materijalno izdržavati,da obitelj ima gnijezdo.Ženina je prirodna uloga da rađa I odgaja potomstvo.Tu je različitost.Tu se prirodnu različitost danas ne poštuje.Žene su istjerane iz kuće I ne odgajaju djecu.Iz toga proizlazi problem kriminala,zato što žene ne odgajaju djecu.Bog je ženi dao dar da zna kad treba dijete lupiti I kad ga treba pomaziti.Zato je strašno važno da ženi omogućimo da svoj ambijent može ostvariti.Što su muž I žena inteligentniji to su id jeca pametnija,to se prenosi.Najprije žena mora imati podršku muža.Muž mora karijeru tjerati da može zaštititi materijalno obitelj.To su dva nagona,nagon za održavanje I napredak života je povjeren muškarcu.Nagon za održavanje vrste tj.spolni nagon je povjeren ženi.On nju materijalno štiti a ona njega štiti moralno bračnim darivanjem,onda je ravnoteža.Danas ravnoteže više nema jer žena danas više nije materijalno ovisna o mužu a on je o njoj ostao ovisan što se tiče bračnog darivanja.

Ravnopravni su u 3 područja (ono za što se žene desetljećima bore za ravnopravnost):da zajedno mole jer obitelj je Božanska ustanova,ona treba Božje pomoći a Bog će je dati ako ponizno I pouzdano zajedno mole.Naravna veza je kroz nježne razgovore I bračno darivanje.Ako se tjelesnost u hodanju stavi na početku veze a to čini 99% mladih onda nema ni zajedničke molitve ni nježnog razgovora.Muž I žena bi po Božjem nacrtu trebali biti najbolji prjatelji,oni kao cura I dečko to moraju postati.Ako se odmah pređe na tjelesnost onda toga nema niti veze s Bogom tj.duševnih komponeneti koje su temelj.Najbolja stvar koje Hrvatska ima je pismo koje su napisali Josipa I Domagoj,Papa je to pročitao I kaže da se zbog toga raduje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2011 14:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo nešto od Josipe Džojić s RTL-a,isto tako po meni najbitnije crte iz emisije

Citat:
Frkin RTL poljupci i dodiri


Cure se kod spolnog odnosa vežu za dečke s kojima imaju spolni odnos dok za dečke to ne mora vrijediti,tu se razlikuju cure I dečki.Da bi se te razlike otkrile tu spolni donosi jako smetaju zato što tu ona prav I iskrena komunikacija duše tu potpuno zamire tim više što su žene emotivnije a kod muškaraca je više izražena tjelesnost.Kad dođe do spolnih osnosa muškarac emocionalno ne može slijediti ženu I tada on nju ne može upoznati.Primjer jedne druge gošće u emisiji gdje je ona nakon tri momka bila nezadovoljna jer je svima falilo ljubavi.Tu je trebali više raditi na ljubavi,iz duševne povezanosti se kasnije treba roditi I tjelesna.Ako se cura I dečko duševno vežu nema teorije da se kasnije neće I tjelesno slagati.Ako se prvo tjelesno vežu ne mora značiti da će se I duševno slagati jer muškarca to tjelesno sputava I usmjeruje samo na to.Kod djevojke nakon poljubaca I drugih nježnosti ne mora značiti da mora doći do spolnog odnosa dok kod muškaraca to vodi ka tome.Djevojka se nakon poljubaca I nježnosti duševno naveže na tog momka a momka to sputava I onda stalno stoji na mjestu.Njega sve to priprema na odnos.

Josipa je prije muža imala dvije veze u kojima nije hodala čisto,mislila je da s njom nešto nije u redu,bilo je tu puno razgovora I komunikacije ali nešto je falilo,jednostavno se nisu mogli naći.Falila je neka osnovna karika,postojala je neka prepreka.Kad se jednom spava ne može se kasnije reći ne jer bi onda trebalo izbaciti I poljupce I nježnosti pošto muškarca poljupci I nježnosti vode prema odnosu.

Domagoj I Josipa Džojić imaju 14-mjesečnog sinčića.Josipa je Domagoju bila prva djevojka I na to je posebno ponosan.Sve što je Frkin rekao to se obistinilo u Domagojevom slučaju.Teško je hodati bez poljubaca ako ljudi ne uspostave komunikaciju da se jedno drugom povjere sve do najintimnijih stvari.Odnos nije najintimnija stvar nego da jedno drugom možemo reći takve pojedinosti I istinu o sebi da sami sebi možemo izgledati da nismo normalni što to govorimo.

U početku su se poljubili ali Frkin je rekao da treba prestati.Domagoja je I samo držanje za ruke počelo uzbuđivati I onda su se prestali držati za ruke.Tada su postali prijatelji,najbolji prijatelji.Tada je sve bilo lakše I njemu više ništa nije bilo problem.Ako se udalje grešne prigode onda više nije problem.



LINK


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2011 17:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo par crta od Zlatka Suca o hodanju i čistoći

Citat:
Predbračna čistoća je pojam koji kod nas vrlo često izaziva podsimjeh i pocjenjivački stav. Dok je u SAD-u otvoreno nekoliko udruga, klubova, ljudi koji obdržavaju predbračnu čistoću uz poštovanje društva, kod nas se to smatra srednjovjekovljem, zaostalošću, rijetko se u crkvama čuje kao te? Da li su i sami svećenici odustali od poduke mladima, jer je smatraju uzaludnom.
Došla mi je djevojka sa konkretnim pitanjem: » Velečasni, ja imam dečka, ja njega jako volim i osjećam da je to čovjek za mene. Nemam sumnje i on mene voli, ali on hoće sa mnom spavati, a još nismo niti zaruke imali. Bojim se da, ako ga odbijem u toj njegovoj tjelesnoj potrebi za mnom, ne ostanem bez njega, da će on mene napustiti.» Rekao sam joj da treba s njim razgovarati, pa ako ti stvarno kaže tako onda ti je stvar jasna. Ona je s njim razgovarala i da stvar bude žalosna, ona mi je rekla : « Moj dragi, za koga sam ja mislila da mene voli, rekao mi je da ili ću s njim spavati, ili odoh ja.» On će naći sutra drugu curu, ona je toga svjesna. Moj odgovor njoj je bio : « Ako on tebe, djevojko moja, sada ne poštuje u fundamentalnim tvojim potrebama, da ti želiš čista doći pred Boga i oltar, ne poštuje tvoje religiozno opredjeljenje, tvoju duhovnu potrebu srca, ne poštuje tvoje osjećaje, ne pita se on jesi li ti spremna, psihološki zrela za to, briga njega za to. On hoće s tobom spavati, on tebi već sada pokazuje da te ne poštuje, a neće te poštivati ni kao ženu pa makar mu legla prije braka. Ostavi ga jer te nije dostojan, dat će ti Bog po žrtvi onog koji će te voljeti.»
To je bilo prije par godina , djevojka je u braku  i zahvaljuje Bogu što me je poslušala. Takvih primjera ima na stotine. Dakle čistoća prije braka nije ništa drugo nego kako ja vidim garant, preduvjet da će brak imati blagoslov. Jer ako se dvoje mladih mogu žrtvovati da se vole, a da ne konzumiraju ljubav, oni čine žrtvu. Nije lako biti čistih misli i srdaca a osjećati kemiju prema toj osobi, ne samo ljubav platonsku, nego:» Želim tu osobu jer je volim.» i ostanem vjeran Božjim zapovijedima, da moja prva bračna noć bude istinski dar moga tijela. Tko to uspije, vjerujte mi, ima blagoslov u svom braku. Pitajmo se zašto se brakovi raspadaju, jer nema poštovanja, jer se brak i osoba u braku, bilo on ili ona, pretvorio u objekt nečijeg hedonizma, zadovoljavanja seksualnosti, a kemija brzo ishlapi jer nema fundamenta ljubavi koja je križ. Tko ne zna istinski propatiti, taj ne zna niti voljeti, tko se ne zna žrtvovati, taj nije niti blizu pojma ljubavi. Tada je ljubav samo hedonizam i zato brakovi propadaju.
Što je sa brakovima u koje su parovi ušli bez predbračne čistoće, a koji su postojani? Zar smatraš da oni nisu pod Božjim blagoslovom?
Ima brakova koji su prije bili crkveno, pa su rastavljeni, pa su sada ponovno crkveno vjenčani. Ima brakova gdje su ljudi prije brakova, tražeći sebe činili kojekakve stvari i makroi bili . Ja sam primio dva autobusa prostitutki iz Slovenije. Dakle, imam iskustva ljudi koji su prošli u životu pakao, a sada imaju sretan i blagoslovljeni brak.- ali su došli kroz svoju Kalvariju,  kroz svoj križdo jednog pročišćenja i shvatili su što oni zapravo žele, što istinski njih usrećuje, što je Božje i to su počeli živjeti i sad su pod blagoslovom. Dakle, ne može čovjek toliko sagriješiti koliko Bog može oprostiti.
Ali mi govorimo poruku mladima koji tek stupaju, ne mogu im drugačije reći nego iz iskustva tisuće brakova koje sam ispovjedio i primio! Ljudi, blagoslovljenije i sigurnije vam je čisti u brak nego li, sve ste probali, a onda nakon tri mjeseca. E,  e sad kad sve mogu, sad mi  je već postalo dosadno! To je taj zakon psihološki, a gdje je duhovno da i ne govorim, to je ta spojnica.


LINK


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2011 08:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
zavjet čistoće do oltara,ovako smo se zavjetovali moja sadašnja supruga i ja dok smo hodali,dosta nam je pomoglo jer su nam se strasti nakon toga znatno smanjile.U početku to nisam povezivao sa zavjetom pa sam se čudio šta se događa ali kasnije nam je jedan svećenik objasnio da nam je Bog nakon zavjeta smanjio strasti da lakše izdržimo do braka.Također nam je preporučio da s vremeena na vrijeme obnovimo zavjet

Citat:
Hrvatska formula obećanja čistoće do braka

Bože, naš nebeski Oče! Ti si nas iz ljubavi stvorio i pozvao u ovaj život da surađujemo s Tvojom ljubavlju na ostvarenju Tvoga stvarateljskog plana pripremajući dolazak Tvoga Kraljevstva. Želim se ozbiljno odazvati Tvome pozivu na suradnju i ostvarivati nesebičnu ljubav u svome životu.
Potaknut(a) osjećajima duboke zahvalnosti što si mi udijelio milost da pripadam jednoj, svetoj, katoličkoj i apostolskoj Crkvi, svjesno obećajem (zavjetujem) pred Tobom, po rukama Bezgrešne Djevice Marije, naše nebeske Majke, da ću do braka živjeti čisto poštivajući savjesno 6. i 9. Božju zapovijed, kao što želiš da živi svaki kršćanin svjestan svojih krsnih obećanja.
Bezgrešna Djevice Marijo, naša Majko, koja si uzor svake čistoće i ljubavi, pomozi mi svojim zagovorom i zaštitom da ovom obećanju, koji po Tvojim rukama dajem Bogu mogu uvijek biti vjeran(na)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 115 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr