www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 00:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 sij 2012 21:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
"Sve ima svoje doba, i svaki posao
pod nebom svoje vrijeme."
Propovjednik 3;1

Između svih svojih zemaljskih poslova: rađanja, odrastanja, igranja, školovanja, građenja, radosti, suza, umiranja...nađi vremena za Gospodina. Njemu uputi svoje molitve, jer On ti je dao život, dao ti je snagu za odrastanje, dao ti je prijatelje za igranje, uvjete za školovanje, razlog za radost, osjecaje da mozes plakati, smrt da bi došao k Njemu...
Na ovom svijetu sve je prolazno, i za sve što imaš zahvali Bogu. Kroz svoj život, potrudi se da zaslužiš Nebo.
Sve što dođe, to i prođe. Samo Gospodin ostaje.

http://youtu.be/rYzka7pZFcU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2012 08:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
"Kličite, nebesa, veseli se, zemljo, podvikujte, planine, od veselja; jer Jahve tješi narod svoj, on je milosrdan nevoljnima. Sion reče: 'Jahve me ostavi, Gospod me zaboravi.' Može li žena zaboravit svoje dojenče, ne imat sućuti za čedo utrobe svoje? Pa kad bi koja i zaboravila, tebe ja zaboraviti neću. Gle, u dlanove sam te svoje urezao, zidovi tvoji svagda su mi pred očima" (Iz 49,13-16).

Gospodin, nas milosrdni Otac, koji je nas Stvoritelj i Zastitnik, ima nas na svome dlanu. On se neljuti na nas. Neosvecuje se..
Svi imamo dlanove..pa sto god da cinimo, cinimo svojim rukama, bez ruku bi bilo jako tesko. bili bismo nemocni. Tako i Bog cim ispruzi svoj dlan nemoze a da neprocita nasa imena. Mi smo Njegov ruke. Mi smo Njegovi udovi, a On je glava.

Na dobrom Bozjem dlanu, neboje se djecica,
Na dobrom Bozjem dlanu, neboji se pticica,
Za svakog mjesta ima, za svakog prostora je,
Na dobrom Bozjem dlanu, nitko nije bez zatite...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2012 09:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
12 Čisto srce stvori mi, Bože,
i duh postojan u meni!
13 Ne odbaci me od lica svojega
i svoga Svetog duha ne uzmi od mene!
14 Vrati mi radost svoga spasenja
i učvrsti me duhom spremnim!
Ps 51:12-14


http://youtu.be/YL-71ObHcl8

Za molitvu je potrebno čisto i ponizno srce otvoreno za Boga i ono što nam on u svojoj ljubavi želi dati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2012 18:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Isus dozva k sebi dječicu te reče: “Pustite dječicu da dođu k meni; nemojte im priječiti, jer takvima pripada kraljevstvo Božje!” (Luka 18:16)

Djeca su dar od Boga. On nam ih je dao da bismo ih cuvali i izveli na pravi put. Zadaca svakoga roditelja je da odgoji ispravno dijete, da ono raste sa vjerom u Boga, da osjeti ljubav, toplinu, sigurnost.
Djecu nesmijemo odvracati od Boga, to je veliki grijeh. Nesmijemo ih nezeliti, jer samo Bog daje zivot i moramo ga prihvatiti kao dar.
Obavezno molite za djecu koju imate, ali i za onu koja jos nisu rođena niti zaceta. Posebno treba moliti ako dijete umre. ne kriviti nikoga, a narucito Oca. On zna sta cini i netreba se protiviti njegovoj volji.
Postoje parovi koji zele djecu a "nemogu" ih imati. Nesmijete gubiti nadu. Naime, postoje parovi koji godinama nemogu imati djecu...a dok naprave zivotnu ispovijed i obrate se Bogu, On im podari dijete..isto tako postoje osobe koje su sterilne i gube svaku nadu da ce ikada imati dijecu, a zaboravljaju da Bogu nista nije nemoguce.
Parovi kod kojih je sve uredu i vjernici su, a "nemogu" imati djece najcesce su ustrajni u svojim molitvama i kad dodje vrijeme Bog im se smiluje. Ponekad On zeli da iskusa nasu vjeru, zeli da vidi koliko smo spremni daleko ici zbog Njega, koliko smo mu se spremni predati..
Molimo se Gospodinu da nama roditeljima da snage i hrabrosti u zadaci koja je pred nama..molimo se za nasu djecicu i budimo zahvalni na njima.

Prijatelju djecice, pogledaj na malene...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2012 18:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
OČE NAŠ - TUMAČENJE

Izmoli molitvu polagano svjestan svake riječi koju izgovaraš. A onda se vrati na svaku riječ i osluškuj što ti po njoj Otac govori:



OČE: Veliki, neizmjerni, tajanstveni Bog - moj je pravi Otac. Ja nosim tragove njegove dobrote i ljubavi. Ja sam dijete ljubavi. Imam Oca koji me voli, koji mi se veseli, koji u meni uživa. Koliko ova temeljna istina moje vjere oživljuje, pokreće, preobražava moje misli, riječi, djela, čitavo moje biće?
NAŠ: On nije samo moj Otac. On je Otac svakog čovjeka, svih ljudi. Zato smo mi svi braća i sestre. Skrivena povezanost jedva se primjećuje. Treba puno truda i vremena da nam se pročiste oči srca da prepoznam sve ljude kao svoju braću i sestre. Kako ću u konkretnim ljudima prepoznati da su djeca Božja, za njih i s njima moliti, raditi?
KOJI JESI: Bog nije iluzija, imaginarna čežnja ljudskog bića za snagom, nježnošću, ljubavlju. Bog je najstvarnija stvarnost – temelj svake druge stvarnosti. Kako se stvarnost da Bog postoji odražava na moj život, na moje misli, riječi, djela?
NA NEBESIMA: Osim ovog vidljivog svijeta postoji isto tako stvaran, nevidljivi, duhovni svijet. Heb 11,3 kaže da «vidljivo nije nastalo iz vidljivoga, nego iz nevidljivoga» Koliko je nevidljiva, duhovna stvarnost prisutna u mom načinu razmišljanja i djelovanja?
SVETI SE IME TVOJE: Kad upoznamo Boga kakav jest trebat će nam vječnost da ga dostojno proslavimo, predanje čitavog bića Bogu da izreknemo ono što Bog zaslužuje. Koliko se po meni Bog sada slavi?
DOĐI KRALJEVSTVO TVOJE: Kraljevstvo istine i pravde, ljubavi i mira, kraljevstvo svetosti i milosti, punina sreće i blaženstva. Čežnja za srećom su tragovi tog kraljevstva u mom srcu?
BUDI VOLJA TVOJA – KAKO NA NEBU TAKO I NA ZEMLJI: Volja Božja = Božja ljubav prema meni i svemu stvorenom. On zna i hoće ono što je za nas najbolje – zato želim da bude onako kako On hoće. Dopuštam li da Volja Božja po savjesti upravlja mojim životom?
KRUH NAŠ SVAGDANJI DAJ NAM DANAS: Kruh je život i sve ono što čuva i produžuje život. Povjeravam li rado Bogu svoj život i sve što taj život podržava? Očekujem li s povjerenjem Božju pomoć u svim mojim tjelesnim i materijalnim potrebama?
I OTPUSTI NAM DUGE NAŠE: Svi smo tako otrovani grijehom da se ne možemo sami izbaviti od tog zla koje nam priprema smrt. Kad nam Bog oprosti grijehe postajemo slobodni od zla i ne bojimo se smrti, jer smo «iz smrti prešli u život».
KAKO I MI OTPUŠTAMO DUŽNICIMA NAŠIM: Kad kažem bratu, sestri: Opraštam Ti, jeka mojih riječi od Božjeg Srca meni govori: Opraštam Ti.
I NE UVEDI NAS U NAPAST: Ne dopusti, Oče, takve okolnosti u kojima se neću moći osloboditi zavodljivosti grijeha. Neka mi Tvoja snaga i milost bude štit i obrana!
NEGO IZBAVI NAS OD ZLA: Snagom svoga Duha pobijedi zlo u meni i oko mene, da živim u dobroti, istini, ljubavi.

Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2012 18:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
DOĐI ISUSE, POGLEDAJ ME,

ČUJ MOJU MOLITVU, USLIŠI ME!


SAMO RECI RIJEČ, OZDRAVI DUŠU MOJU,

RECI JEDNU RIJEČ, OSLOBODI ME!

SAMO RECI RIJEČ, OBNOVI MOJU VJERU,

RECI JEDNU RIJEČ, DA VJEROM TAKNEM TE!


DOĐI ISUSE,


SAMO RECI RIJEČ, ISCIJELI SRCE MOJE,

RECI JEDNU RIJEČ, DA PROCVJETAM!

SAMO RECI RIJEČ, OTVORI MOJE OČI,

RECI JEDNU RIJEČ, DA PROGLEDAM!


DOĐI ISUSE,


SAMO RECI RIJEČ, ISCIJELI MOJE BOLI,

RECI JEDNU RIJEČ, DA ZAPJEVAM!

SAMO RECI RIJEČ, OBNOVI MOJU LJUBAV,

RECI JEDNU RIJEČ, JA LJUBIM TE!


http://youtu.be/VwfWQIMqzN0


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2012 19:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Litanije Krvi Kristove

Gospodine, smiluj se.

Kriste, smiluj se.

Gospodine, smiluj se.

Kriste, čuj nas.

Kriste, usliši nas.


Oče, nebeski Bože, smiluj nam se.

Sine, Otkupitelju svijeta, Bože,

Duše Sveti, Bože,

Sveto Trojstvo, jedan Bože,


Krvi Krista, Jedinorođenoga Sina Vječnog Oca, spasi nas!

Krvi Krista, utjelovljene Riječi Božje, (ponavlja se: spasi nas!

Krvi Kristova, novoga i vječnog Zavjeta,

Krvi Kristova, u smrtnoj borbi na zemlju potekla,

Krvi Kristova, koja si kod bičevanja izvirala,

Krvi Kristova, ispod trnove krune prokapala,

Krvi Kristova, na križu prolivena,

Krvi Kristova, cijeno našeg spasenja,

Krvi Kristova, bez koje nema oproštenja,

Krvi Kristova, u Euharistiji okrepo i čišćenje duša,

Krvi Kristova, rijeko milosrđa,

Krvi Kristova, pobjednice zlih duhova,

Krvi Kristova, snago mučenika,

Krvi Kristova, jakosti priznavalaca,

Krvi Kristova, koja rađaš djevice,

Krvi Kristova, čvrstoćo onih koji su u pogibli,

Krvi Kristova, okrepo umornih,

Krvi Kristova, u plaču utjeho,

Krvi Kristova, nado pokornika,

Krvi Kristova, utjeho umirućih,

Krvi Kristova, mire i milino srdaca,

Krvi Kristova, jamstvo vječnoga života,

Krvi Kristova, koja izbavljaš duše iz čistilišta,

Krvi Kristova, svake slave i časti predostojna,


Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam Gospodine.

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas Gospodine.

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se.

R. Otkupio si nas Gospodine Krvlju svojom.

O. I postadosmo kraljevstvo Boga našega.

Pomolimo se. Oče, koji si po Krvi svoga Jedinorođenca otkupio svijet, uzdrži u nama djelo svoga milosrđa, da bi sjedinjeni s Isusom, posrednikom Novog saveza, postizali plodove svoga otkupljenja. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.

http://youtu.be/PdumAEWBARQ


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2012 20:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
PISMO S NEBA

Ovo se dogodilo u jednoj dalekoj zemlji, ali cemo mi ovdje mamu zvati Sanja, a njenog malog sina Stipe.

Skocila je na noge cim je ugledala kirurga koji je izlazio iz operacijske dvorane.
Upita: "Kako je moj djecak? Hoce li biti dobro? Kada ga mogu vidjeti?"
Kirurg rece: "Zao mi je. Ucinili smo sve sto smo mogli, ali vas sincic nije izdrzao."
Puna boli Sanja rece za sebe: "Zar Bogu nije stalo? Gdje si bio, Boze, kad te moj sin trebao?"
Kirurg upita: "Biste li zeljeli ostati trenutak nasamo sa svojim sinom? Bolnicarka moze izaci
van na koju minutu prije nego ga odvezu na sveuciliste."
Sanja ipak odluci da bolnicarka ostane uz nju dok se bude oprastala sa sinom. Zatim njezno prodje prstima kroz njegovu bujnu kovrcavu kosu.
" Biste li zeljeli pramen njegove kose?"- upita bolnicarka.
Sanja kimne glavom, te je bolnicarka odsjekla pramen kose i stavila u praznu vrecicu i pruzila majci.
Majka rece: "To je bila Stipina ideja da doniramo tijelo sveucilistu. Uvjek je mislio na druge. Rekao
je da ce nekome biti od koristi. Rekao je da njemu nece trebati dok umre, a da ce
mozda pomoci nekom drugom djecaku da ostane koji dan duze uz svoju mamu."
Sanja je izasla iz djecije bolnice gdje je najveci dio vremena u zadnjih 6 mjeseci provela uz svog sina.
Uzela je Stipine stvari i krenula autom kuci. Voznja je bila teska ali jos teze je bilo uci u praznu kucu.
Unjela je Stipine stvari i pramen kose u njegovu sobu. Pocela je pospremati stvari i njegove autice tocno onako kako su uvjek stajali u Stipinoj sobi. Legla je preko njegovog krevetica, zagrlila jastuk i tako je placuci zaspala. Bilo je oko ponoci kada se probudila, a na krevetu kraj sebe je nasla pismo u omotnici. Citala je pismo:
"Draga mama! Znam da cu ti nedostajati. Ali nemoj pomisliti da cu te zaboraviti, ili prestati voljeti
buduci da me neces onako svaki cas cuti kako ti vicem VOLIM TE!
Uvjek cu te voljeti mama, svakim danom sve vise. A jednog dana cemo se vidjeti.
Do tada, ako zelis posvojiti nekog malog djecaka, da nebudes sama, ja cu se sloziti s time.
On moze imati moju sobu i sve moje igracke. Ali, ako se ti odlucis za djevojcicu, njoj se
vjerojatno nece svidjati stvari koje vole decki. Znas, njoj ces morati kupiti lutke i sve sto
vole djevojcice. Nemoj biti tuzna dok mislis na mene. Ovdje gdje sam sada- da samo znas kako
je lijepo. Docekali su me djed i baka i proveli me naokolo, al ce mi trebati jos puno vremena dok sve
vidim. Andjeli su mi super. Volim ih gledati kako lete. I, znas sto jos? Isus me je osobno poveo da
vidim Boga. I, znas sto jos mama? Sjedio sam Bogu u krilu i razgovarao s njim, kao da sam ja netko
veoma vazan. Tada sam mu rekao da bih ti volio napisati jedno pismo, da se oprostim s tobom..
i jos svasta nesta. Znas, znao sam da to nije dozvoljeno, ali znas sto mama? Bog mi je dao papir i
svoju vlastitu olovku da ti napisem pismo. Mislim da je Gabrijel ime andjelu koji ce ti donjeti pismo.
Bog mi je rekao da ti napisem i jedno od odgovora na ona tvoja pitanja: gdje je on bio, dok
sam ga ja najvise trebao..'
Bog kaze da je bio na istom mjestu gdje i ja, samnom, kao sto je bio i sa svojim sinom,
ono dok mu je bio na krizu.
On je bio bas uvjek tu, gdje je uvjek sa svojom djecom. Nego, da nezaboravim,mama..
Nitko nemoze procitati ovo pismo, nitko osim tebe. Za druge je ovo prazan list papira.
A sada moram Bogu vratit olovku. Potrebna mu je da napise jos imena u Knjigu zivota.
A veceras, ja cu sjediti za stolom sa Isusom, na veceri. Siguran sam, hrana ce biti slasna.
Uh, umalo sam ti zaboravio napisati, mene vise nista neboli. Od raka nema vise ni traga.
Sretan sam sto vise nemoram podnositi bol, a Bog nemora gledati kako se patim.
A sada, on zove svog andjela k meni. Andjeo kaze da je ovo "posebna dostava".
A sto kazes sada na to?
Potpisujemo se s ljubavlju
Bog, Isus i ja."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2012 15:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
http://youtu.be/b8Ef0uTpqow

Gospodine, Bože mira! Ti si u svojoj dobroti stvorio ljude da ih učiniš dionicima svoje slave. Zahvaljujemo ti što si nam poslao svoga Sina Isusa. Njega si po smrti i uskrsnuću učinio početnikom svakog spasenja, izvorom svakog mira, temeljem svakog bratstva među ljudima.

Zahvaljujemo ti na željama, naporima i ostvarenjima što ih je tvoj Duh mira pobudio u ovo naše doba, kako bi umjesto mržnje zavladala ljubav, umjesto nepovjerenja razumijevanje, umjesto zatvorenosti osjećaj za potrebe drugih. Otvori još više naše pameti i srca za svu našu braću te tako danomice postajemo sve bolji graditelji mira.

Sjeti se, Oče milosrđa, svih onih koji su u teškoćama, koji trpe i umiru zato da bi se rodilo pravo bratstvo u svijetu. Neka do ljudi svih rasa i jezika dođe kraljevstvo pravde, mira i ljubavi. I neka se zemlja ispuni tvojom slavom. Amen.

(papa Pavao VI.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2012 18:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
U liturgijskoj godini korizmeno razdoblje traje od Pepelnice (Čiste sride) do Velikoga četvrtka, to jest mise Gospodnje večere, od koji je šest nedilja kada se ne posti. U tome razdoblju odričemo se ugodni stvari i užitaka te istodobno pomažemo sve potrebne i najsiromašnije više nego što to činimo tijekom ostali liturgijski razdoblja. Post je svojevoljno odricanje od 'ila radi kontrole nad sobom i obraćenja i po tome se razlikuje od gladi. Naši stari nekada su se pridržavali strogog posta o kruvu i vodi (a neki to i danas čine). S pušenjem i pićem je bilo slično. Javne zabave, igre i pisme pristajale su u korizmi, a o svatovima nije smilo biti ni govora. Ni svečana se odića nije nosila u korizmi.

Post je nediljiv od molitve i solidarnosti:
Ovo je post koji mi je po volji, riječ je Jahve Gospoda: Kidati okove nepravedne, razvezivat spone jarmene, puštati na slobodu potlačene, slomiti sve jarmove; podijeliti kruh svoj s gladnima, uvesti pod krov svoj beskućnike, odjenuti onog koga vidiš gola, i ne kriti se od onog tko je tvoje krvi (Iz 58,6-7).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr