www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 stu 2013 07:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Zašto žene plaču - poučna priča

Žena-plače
Dječak upita svoju majku: “Zašto plačeš?”

“Zato što sam žena” – odgovorila mu je.

“Ne razumijem” – rekao je dječak.
Mama ga je samo zagrlila i rekla: “Nikada i nećeš."

Kasnije je upitao oca: “Zašto mama plače bez ikakvog razloga?”
“Sve žene plaču bez ikakvog razloga” – bilo je jedino što mu je otac znao reći.

Dječak je odrastao i postao muškarac, i još uvijek se pitao zašto žene plaču.

Na kraju je nazvao Boga. Kad ga je dobio, upitao ga je:
“Bože, zašto se žene tako lako rasplaču?”

Bog odgovori:

“Kad sam stvarao ženu morala je biti posebna.
Dao sam joj ramena dovoljno jaka da nose svu težinu ovog svijeta, a opet dovoljno nježna da mogu pružati utjehu.
Dao sam joj unutrašnju snagu da podnese porod i odbijanje koje joj toliko puta stiže od njene djece.
Dao sam joj čvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kada svi drugi odustanu, i da se brine za svoju porodicu u doba bolesti i nevolje bez prigovora.
Dao sam joj osjećajnost da voli svoju djecu bez obzira na sve, čak i ako ju je njeno dijete veoma povrijedilo.
Dao sam joj snagu da nosi svoga muža kroz njegove greške i načinio je od njegovog rebra da bi štitila njegovo srce.
Dao sam joj mudrost da zna da dobar muž nikada ne bi povrijedio svoju ženu, ali povremeno testira njenu snagu i odlučnost da stalno bude uz njega.
I napokon, dao sam joj suzu da je isplače.
To je samo njeno na korištenje kad god joj zatreba.
Vidiš, sine moj, ljepota nije u odjeći koju nosi, u njenom tijelu, ili u načinu na koji se češlja.
Ljepota žene mora se vidjeti u njenim očima, jer to je ulaz u njeno srce – mjesto gdje stanuje ljubav.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2013 20:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 stu 2013 20:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 stu 2013 07:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Odgoj nase djece u danasnjem vremenu nije laka stvar. Dovoljno je da se osvrnemo oko sebe i pogledamo ljude, nasu bracu i sestre, mlade i djecu. To je prestrasno. U ljude je uslo zlo i malo je onih od kojih se moze cuti neka pametna rijec, malo je onih koji ce ti priskociti u pomoc a da netraze nista zauzvrat...malo je onih koji ce biti uz tebe ne samo kad ti dobro ide nego i u tugi, patnji, bolesti.
Žalosno je, kada pogledam svoje bliznje koji zabijaju noz u ledja jedni drugima, podvaljuju, smiju se tudjoj patnji i prozivaju druge zbog nekog grijeha, a nevide sebe i svoje pogreske.
I kako odgojiti dijete u takvoj sredini..? Kako ga odgojiti u vjeri ako se Bog vise nepostuje niti u crkvama.. vise se neide u crkvu slaviti Boga nego se zagleda tko je kako obucen, tko je kraj koga sjeo, tko je u koga pogledao. Nemozes vise ni propovijed cuti, iza ledja brbljaju, suskaju kao da su u gostionici ili na placu. Pa kako onda da odgojimo djecu u takvom svijetu gdje je sama zloba. Bog je skoro pa zaboravljen. Nitko ga se vise neboji. Strasno je kada vidim dijete koje vec ide u skolu nezna se niti prekriziti a svake nedjelje je sa roditeljima u crkvi. Zalosno.
Tuzno je sto se raspravlja o natpisima na plocama u Vukovaru i o mnogim drugim manje bitnim stvarima umjesto da se pobrinemo i pokusamo rijesiti problem nezaposlenosti, jer ako mi nemamo od cega zivjeti, kako ce biti nasoj djeci..
Sta nam preostaje drugo, nego moliti Boga za snagu i pomoc da izvedemo nase male andjele na pravi put.
Na neke stvari mi roditelji nazalost nemozemo utjecati, ali zato trebamo ostati cvrsti u vjeri, jer Bog ponekad suti, ali On ce progovoriti dok dodje vrijeme za to. Nece nas ostaviti same. Moramo biti primjer djeci kako biti pravi vjernik i kako se sa vjerom boriti u zlim vremenima koja stizu, jer sa Bogom kroz zivot mozemo nekako, ali bez Boga nikako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2013 20:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Na svrsetku crkvene godine slavimo svetkovinu Krista, Kralja svega stvorenja. Citava ljudska povijest svoje ispunjenje dobiva u Kristu. On je punina svega. Kristovo kraljevstvo, odnosno njegova vladavina jest vladavina ljubavi, medjusobnog sluzenja i zajednicke izgradnje novoga i boljega svijeta. Na svrsetku vremena Krist treba postati glava svega stvorenja. Njemu, savrsenom sluzi Gospodnjem, bit ce suobliceni svi ljudi i podredjena sva priroda.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2013 12:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Brate i sestro,
dali se mozes zvati djetetom Bozjim i tvrditi da sve sto cinis da je ispravno i po zapovijedi Visnjega..?
Mozes li tvrditi da znas sta je ljubav, i da ljubis Boga, a ipak radis kompromise u ljubavi medju svojim bliznjima?
Moze li tvoja ljubav biti "kompletna" prema onom koji te povrijedio i ti si mu "oprostio"?

Cula sam puno puta ono :"oprostio sam mu, ali mu to nemogu zaboraviti.."
Sta bi se s nama dogodilo da je Bog, unatoc tome sto je zrtvovao svoga Sina, rekao: "Dobio si oprost po smrti i uskrsnucu moga Sina, ali ja ti tvoje greske necu nikada zaboraviti."
Nebi li onda Isusova zrtva tada bila uzaludna? Onda nitko nebi imao pravo na raj, ako nase grijehe Bog nebi zaboravio.
To je prava ljubav. Oprostiti svakome ma sta god da ti je ucinio, ali onda i zaboraviti bol koju ti je nanio. Nije lako, znam. Nismo mi savrseni kao Otac, ali isti taj Otac nam moze pomoci da naucimo ispravno prastati i ljubiti.
Nemozes zivjeti u proslosti, i zivjeti od bolnih rana. Nemoze gledati niti u buducnost, neznamo sta nas sve ceka. Ali zato zivimo sadasnjost. I imamo primjer naseg Spasitelja. Koliko smo mu mi boli nanjeli...koliko je propatio za nas, ali nam je oprostio i zaboravio. On nas ljubi i uci nas kako ljubiti bliznje nase, i ne poticati i siriti mrznju, sto je nazalost danas cesto.
Isplaci se u krilu Gospodnjem, neka ti On zacijeli rane. Netrazi pravdu ovdje na zemlji jer ju neces naci. Jedini pravedni sudac je Bog, koji nas sve jednako ljubi, i nepravi razliku, bez obzira na dob, spol, boju koze, nacionalnost. Za svakoga od nas Otac cuva posebno mjesto u svome srcu. Zato jer nam je oprostio i zaboravio grijehe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2013 09:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kada se zatvore jedna vrata prema sreći, druga se otvore, ali mi često toliko dugo gledamo u zatvorena vrata, da ne vidimo ona koja su nam se otvorila.
Helen Keller


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2013 08:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Predivno je ispovijediti se, u ovo vrijeme kada iscekujemo Bozic....milina u srcu. Gospodine hvala Ti sto cistis moje srce :twisted:


http://youtu.be/Xz5pAkkfiAk


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2014 18:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
"Ti izbroji dane mog progonstva,
sabrao si suze moje u mijehu svom.
Nije li sve zapisano u knjizi tvojoj?
Moji će dušmani uzmaknuti
čim te zazovem.
Ovo sigurno znam: Bog je za mene!
Božje obećanje slavim,
u Jahvu se uzdam i neću se bojati:
Što mi može učiniti čovjek?"
Ps 56;9-12


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 sij 2014 06:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr