www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 13:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 210 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 lis 2012 17:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Pučka kasina 1878 skraćeno
Davno su još teoretičari političke ekonomije Adam Smit i David Rikardo, "postavili" temelje barem teoretske kapitalizmu, ondašnjem liberalnom a kasnije se već sam razvijao......i stigao tu gde je sad, u lavirintu moguće bezizlaznosti.Govorim moguće, jer mogućnost izlaza postoji, pred nosom nam je, u stvari pred finansijskim "moćnicima", ali.....
U proteklih stoleće i još nešto godina, ljudi su zaboravili prešutkivanu izjavu gorespomenutih teoretičara, da je pohlepa ta koja pokreće mehanizam, zamajac, privrede, kapitala.....
i ona se širila, nije samo ostala kod vlasnika kapitala nego poput zaraze prešla i na narod....
pohlepa da se ima što više, da se živi udobnije, lagodnije, da se na konto sutrašnjeg dana uživa u onome što ti vjerojatno i nije neophodno, robujući tako i trendovima i brendovima, i poput junakinje romana "Prohujalo s vihorom", govorimo "mislit ću o tome sutra".......međutim to sutra nam je danas stiglo za naplatu......iznenađujuće kao snijeg u februaru.
Da se prisjetimo jedne osobe koja je svojim SLUŽENJEM obilježila jedno stoljeće, kao loš političar, ali humanista u sredini izmiješanih religija i svjetonazora, stekla je poštovanje svih jer je sve i poštovala......
I još malo da se zamislimo nad par paradoksa današnjice, da bi nam ono jučer postalo jasnije i zašto nam je danas tako, a i što možemo očekivati sutra zavisi i od nas samih....
Pa, da krenemo od paradoksa......
Prvi, čitali ili čuli, ali vrijedno se prisjetiti
-
Unatoč vremenu i stilu življenja, bogatstvu, slavi glamuru... zanemarili smo, kako svoje tako i civilizacijske vrijednosti koje su stečevine naših predaka. Na sve to upućuje nas lijepa poruka, vjerujemo da će vas potaknuti na razmišljanje:

Paradoks našeg vremena kroz povijest je da imamo veće zgrade no kraće živce, šire putove no uža gledišta.
Trošimo više, no imamo manje, kupujemo više, no uživamo manje. Imamo veće kuće i manje obitelji, više pogodnosti, no manje vremena.
Imamo više diploma, no manje razuma, više znanja, a manje rasuđivanja. Više stručnjaka, a ipak više problema, više medicine, no manje zdravlja.
Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smijemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno liježemo, ustajemo previše umorni, čitamo premalo, televiziju gledamo previše i molimo se prerijetko.
...............mislim da Vamje nastavak poznat
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... bRqaO6j4jE]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2012 17:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Davne 1992. godine, djevojčica čije je ime Severn Suzuki na velikoj konferenciji za zaštitu Zemlje održane u Riu obratila se brojnim političarima, poslovnim ljudima, novinarima i predstavnicima mnogih organizacija. Govorila je šest minuta i za to kratko vrijeme utišala je cijeli svijet. Nakon njezinog govora mnogi su istovremeno pljeskali i plakali. Severn je, koja je tada imala samo trinaest godina i koja je na toj konferenciji predstavalja svoju generaciju, govorila o potrebi mijenjanja životnih navika odraslih! Danas,dvadeset godina kasnije zapravo se ništa u svijetu odraslih nije promijenilo, zapravo, postalo je još gore! Promatrajući i slušajući djecu i mlade oko sebe, primjećujem da je poruka koju nam je uputila Severn itekako aktualna! Jednostavno, ukoliko se ne želimo naći na nepoznatom terenu i strepiti što će biti sa nama i našom djecom, SVI MI moramo ODMAH početi djelovati i spasiti planetu ZEMLJU! U nastavku pogledajte i poslušajte kakvu nam to poruku šalju mladi.


Pozdrav! Ja sam Severn Suzuki i govorim u ime udruge ECO, Udruge djece za zaštitu okoliša. Mi smo grupa dvanaestogodišnjaka i trinaestogodišnjaka koji pokušavaju nešto promijeniti. Vanessa Suttie, Morgan Geisler, Michelle Quigg i ja.
Sami smo skupili sav novac potreban da bismo došli ovamo, da bismo putovali pet tisuća milja do ovog mjesta kako bismo vama, odraslima, rekli da morate promijeniti vaše navike.
U mom današnjem dolasku ovamo ne postoji skriveni cilj - ja se borim za svoju budućnost. Izgubiti svoju budućnost nije isto što i izgubiti na izborima ili izgubiti nekoliko bodova na burzi.
Ovdje sam kako bih govorila u ime svih budućih generacija. Ovdje sam kako bih govorila u ime djece koja diljem svijeta umiru od gladi i čiji plač nitko ne čuje. Ovdje sam kako bih govorila u ime nebrojenih životinja koje umiru na ovom planetu jer više nemaju kamo otići. Sada se bojim izaći na sunce zbog ozonskih rupa. Bojim se udisati zrak jer ne znam koje se kemikalije nalaze u njemu. Nekad sam s tatom išla u ribolov u Vancouveru, mjestu koje je moj dom, sve dok prije par godina nismo našli ribu punu karcinoma. A sada slušamo o životinjama i biljkama koje izumiru svakog dana, nestajući zauvijek. U svom životu sanjala sam o tome da vidim velike čopore divljih životinja, džungle i kišne šume, pune ptica i leptira, ali sada se pitam hoće li one uopće postojati kako bi ih moja djeca mogla vidjeti.
Jeste li se vi morali brinuti zbog takvih stvari kad ste bili mojih godina? Sve se ovo događa pred našim očima, a mi se ponašamo kao da imamo sve vrijeme svijeta i sva rješenja. Ja sam samo dijete i nemam sva rješenja, ali želim da shvatite da ih nemate ni vi. Ne znate kako da popravite rupe u našem ozonskom omotaču. Ne znate kako da vratite losose natrag u našu mrtvu rijeku. Ne znate kako da vratite životinje koje su sad već istrebljene i ne možete vratiti šume koje su nekoć rasle na mjestima gdje su danas pustinje. Ako ne znate kako to popraviti, molim vas, prestanite uništavati!
Ovdje ste vi možda izaslanici svojih vlada, poslovni ljudi, organizatori, novinari ili političari, ali uistinu - vi ste majke i očevi, sestre i braća, ujne i ujaci i svatko je od vas nečije dijete. Ja sam samo dijete, ali znam da smo svi mi dio iste obitelji, koja broji pet milijardi - zapravo, broji trideset milijuna vrsta! A granice i vlade nikad to neće promijeniti. Ja sam samo dijete, ali znam da smo svi zajedno u tome i da bismo trebali djelovati kao jedan jedinstven svijet sa jednim jedinstvenim ciljem. U svojoj ljutnji ja nisam slijepa i u svom strahu se ne bojim reći svijetu kako se osjećam.
U mojoj zemlji, mi stvaramo toliko mnogo otpada - kupujemo i bacamo, kupujemo i bacamo, kupujemo i bacamo. I usprkos tome, sjeverne zemlje ne žele dijeliti sa siromašnima. Čak i kad imamo više nego što nam je dovoljno, mi se bojimo dijeliti, bojimo se dati dio našega bogatstva. U Kanadi živimo životom povlaštenih - u obilju hrane, vode i skloništa. Imamo satove, bicikle, računala i televizijske aparate...
Mogla bih nabrajati dva dana. Prije dva dana u Brazilu bili smo šokirani nakon druženja s djecom koja žive na ulicama. Jedno nam je dijete reklo ovo: «Volio bih da sam bogat. A kada bih bio bogat, dao bih svoj ovoj bolesnoj djeci hranu, odjeću, lijekove, sklonište i ljubav i pažnju.» Ako je dijete na ulici koje nema ništa spremno dijeliti, zašto smo mi koji imamo sve i dalje tako pohlepni? Ne mogu prestati razmišljati o tome da su to djeca mojih godina i da takvu ogromnu razliku čini mjesto na kojem ste rođeni. I ja bih mogla biti jedno od te djece koja žive u favelama Ria. Mogla bih biti dijete koje umire od gladi u Somaliji ili žrtva rata na Bliskom istoku... ili dijete koje prosi u Indiji. Ja sam samo dijete, ali znam: kad bi se sav novac koji se troši na ratove trošio na nalaženje odgovora na probleme našeg okoliša, okončavanje siromaštva i sklapanje dogovora, kakvo bi prelijepo mjesto bila Zemlja.
U školi, čak i u vrtiću, učite nas kako da se ponašamo u svijetu. Vi učite nas da se ne tučemo sa drugima, nego da rješavamo stvari. Da poštujemo druge. Da počistimo nered iza sebe. Da ne povrjeđujemo druga bića. Da dijelimo, da ne budemo pohlepni. Zašto onda vi činite stvari za koje nama govorite neka ih ne činimo? Nemojte zaboraviti zašto pohađate ovakve konferencije i za koga to činite! Mi smo vaša vlastita djeca. Vi odlučujete u kakvom ćemo svijetu mi odrastati. Roditelji bi trebali moći utješiti svoju djecu i reći im: «Sve će biti u redu... Nije kraj svijeta. I radimo najbolje što možemo.»
No mislim da nam to više ne možete govoriti. Nalazimo li se mi uopće na listi vaših prioriteta?
Moj tata uvijek kaže: «Ono si što činiš, ne ono što govoriš.» Znajte, zbog onog što vi radite ja plačem noću. Vi, odrasli, govorite da nas volite, ali ja vas izazivam - molim vas, neka vaše djelovanje bude odraz vaših riječi.
Hvala vam.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qD23fwS2q0


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2012 18:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
A, sad, "loš političar", mada je ona sve samo ne loš, političar više kao" Božji menadžer"
Malo priča, obećava, a puno ulaže sebe u ostvaruje i više nego obećano

Milijunima odbačenih, zgaženih, ostavljenih, bolesnih, umirućih, najsiromašnijima od siromašnih bila je kao majka i upravo su joj oni dali naziv Majka Terezija, naziv koji osim nje nije dobila ni jedna žena 20. stoljeća. Služeći im, postala je jedna od velikih osoba našega vremena, vjerodostojan i neodoljiv simbol kršćanske ljubavi prema bližnjemu.
Ljudi svih staleža prepoznali su njezinu nesebičnu ljubav, suosjećanje prema siromasima, divili se njezinoj jednostavnosti, iskrenosti, radosti i miru kojima je zračila te je obdarili s mnogo odlikovanja i nagrada, a ona ih nije pripisivala sebi, nego skrećući na Boga vješala o kip Majke Božje, koristeći se primanjima za govor o svojim siromasima. Dopustila je Bogu da bude olovka u njegovoj ruci, a njezine poruke našle su odjeka i među ljudima drugih vjera.
Osmijehom preobražavala svijet
Koliko je značenje i uloga Majke Terezije bilo za njezina vremena, a i danas vidljivo je i u nacionalnim i međunarodnim nagradama koje je za života dobila. Najprije su je «otkrili» sami gladni, gaženi, gubavi, siromasi svih vrsta, a onda ljudi kulture, ekonomije, politike, vjere... Tako je počelo natjecanje oko njezinoga nagrađivanja, od Indije, a kasnije i po cijelome svijetu, te je dobila počasno građanstvo od više država, više počasnih doktorata i 1979. godine Nobelovu nagradu za mir. Od 1990. je i počasna građanka Zagreba.

O njoj su veliki crkveni dostojanstvenici i državnici kazali: Prolazila je svijetom čineći dobro i osmjehom preobražavala svijet, bila je istinski svjedok evanđelja za sve nas, za hrabro navješćivanje ljubavi Kristove; ulažući svoj život za dobro siromaha, odbačenih, gubavih, onih koji nemaju nikoga, svjedočila je snagu bratskoga prijateljstva, potičući tako pravi ljudski i društveni razvoj; nije moguće biti u njezinoj nazočnosti, a ne biti optimist; ona je heroj našega vremena; Majka Terezija i njezine sestre čudo su kršćanske ljubavi za sav svijet, najljepši izraz dobrote, humanosti, plemenitosti, žrtve, svjedoci da je Bog živ i djelotvoran....

Na komentar jednoga novinara kako to što ona radi on ne bi radio za milijune, jednostavno je i iskreno odgovorila kako ni ona to ne bi radila za milijune, ali za Isusa da. Bio je to i njezin odgovor gdje je crpila snagu, hrabrost, smjelost, izdržljivost, suočenja s bližnjima i mukama cijeloga svijeta, napose ljubav prema siromašnima u kojima je vidjela samoga Krista. Jasno je govorila, «Isus Krist za mene je Kruh Života, uvijek na raspolaganju svima nama, zato i mi trebamo biti na raspolaganju Bogu i drugima, svima kao kruh... Ako otkrivamo Krista pod prilikama kruha, onda ćemo lakše moći otkriti i služiti mu u smrdljivima i uništenim tijelima siromaha, gubavaca, umirućih." «Isus je sama radost i mir našeg srca», znala je pisati bratu Lazaru. Sestrama pak misionarkama ljubavi pisala je: «Plod našega sjedinjenja s Isusom jest zavjet ljubavi kao što je dijete plod sakramenta ženidbe... Svijećnjak ne gori bez ulja, tako ni zavjet ljubavi ne može opstati bez zavjeta siromaštva i poslušnosti, a mi smo k tome dodale i besplatno služenje siromasima među najsiromašnijima iz ljubavi prema Bogu...»


Isus - izvor njezina života
«Moja je najveća nagrada ljubiti Isusa. On je izvor moga života, moga zvanja, moga posvećenja. On je moja ljubav, moje sve. Moja bi najveća želja bila da se ljubav Božja proširi na sve ljude, posebno na one koji pate.» O djelovanju sestara znala je reći »Mi nismo socijalne radnice, nego prije i iznad svega redovnice, ljubav Božja na djelu. Sve što činimo, radimo s ljubavi, iz ljubavi za Boga i za bližnjega. Radimo mnogo, gotovo dan i noć s mnogim bolesnicima, gubavcima, umirućima, ali sve bi bilo uzaludno i zapravo nemoguće bez Božje pomoći, koju dobivamo posebno po molitvi, pričesti. Bez molitve nećemo biti sposobne prepoznati u svakome čovjeku brata i sestru, još manje Boga, jer plod je molitve vjera, plod vjere ljubav, a plod ljubavi služenje.»

Sestre je poticala da budu dobra i milosrdna srca, da ne dopuste da netko od njih ode a da nije po njima postao bolji i sretniji. Upozoravala je na glavni problem u svijetu – posrnule obitelji – i zalagala se za vraćanje zajedničke obiteljske molitve. U svome je služenju uočila da je najteža bolest današnjice osjećaj odbačenosti, napuštenosti, ravnodušnosti te su za nju dvije zapovjedi – ljubiti Boga i ljubiti bližnjega – postale jedna, neodvojiva zapovijed. «Ja živim s Isusom dvadeset četiri sata na dan. Što god da radim, to je za Isusa», bila je njezina molitva u kojoj je nalazila smisao za žrtvu, imala snage dizati svoj glas protiv ratova, protiv pobačaja koji je smatrala najvećom opasnosti za mir u svijetu, borila se protiv droge i prostitucije.

Pobožnost prema Blaženoj Djevici Mariji koja je u nju usađena od djetinjstva prenijela je na svoje sestre te svaka i danas na svojevrstan način očituje Marijin život u poniznosti, poslušnosti, čistoći, u služenju i ljubavi. Poput Majke Terezije one s krunicom u ruci stalno mole te nikada nisu imale nikakvih opasnosti, napada iako žive i rade u vrlo teškim i opasnim sredinama, među alkoholičarima, drogerašima, ženama koje su se odale lošemu životu. Stoga nije slučajno da je Kongregacija ljubavi upravo na blagdan Gospe od krunice, 7. listopada, dobila iz Rima dopusnicu za djelovanje.

Danas sestara Misionarki ljubavi u svijetu ima više od 4000. Djeluju u mnogobrojnim domovima, za siročad, za napuštene, umiruće te u 137 zemalja svijeta imaju 766 misija. Iako su u omjeru na siromahe svijeta tek «kap u oceanu», ta je kap danas itekako vrijedna pozornosti jer na svim kontinentima uz otklon materijalnoga siromaštva upozoravaju na duhovno siromaštvo. Svuda žive istim stilom života. Redovito dnevno provedu u molitvi po četiri i više sati, a ostatak su vremena sa siromasima. U svojim kućama nemaju radija, televizora ni interneta. Uza ženski osnovan je 1963. godine i muški ogranak Misionari ljubavi u kojem dvjestotinjak braće djeluje u sedam zemalja. I oni žive i rade po pravilu Majke Terezije: «Ne možeš biti misonar ljubavi ako ti srce nije puno radosti!»


Zapis sa zida Dječjega doma u Shishu Bhavani koji je osnovala Majka

TerezijaČovjek je nerazuman, nelogičan, sebičan. Nije važno. Voli ga!
Ako činiš dobro, pripisat će to tvojim sebičnim ciljevima. Nije važno. Čini dobro!
Ako ostvariš ciljeve svoje, naći ćeš lažne prijatelje i iskrene neprijatelje. Nije važno. Ostvaruj ciljeve svoje!
Dobro koje činiš sutra će biti zaboravljeno. Nije važno. Čini dobro!
Poštenje i iskrenost učinit će te ranjivim. Nije važno. Budi iskren i pošten!
Ono što si godinama stvarao u času bi moglo razrušeno biti. Nije važno.
Stvaraj!
Ako pomažeš ljudima, možeš loše proći. Nije važno. Pomaži im!
Daješ svijetu najbolje od sebe, a on ti uzvraća udarcima. Nije važno. Daj najbolje od sebe!
Nažalost, današnje "pravilo " je postalo, najbolje je da od svakog uzmeš, mada ima i časnih izuzetaka, samo nešto ne mogu da ih se sjetim, ah, kriza srednjih godina, senilnost, ili tko zna...
Bog Vas sve blagoslovio.
http://www.youtube.com/watch?v=Lge8B6yc ... re=related


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2012 18:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
ŠKOLA DUHA SVETOGA


Prvi dio: Uvod

U rujnu 2002. godine sam primio dozu od 40.000 megawata djelovanja Duha Svetoga (v. Povratak izgubljenog sina). To je bilo, da upotrijebim potpuniji izraz, iskustvo koje je promijenilo moj život. Promjena se, međutim, nije trenutačno dogodila, kako bi neki mogli pomisliti. Nije sve išlo od lošega ka dobrome - jednostavnim gigantskim skokom, nego sam najprije primio sposobnost da promjene učinim mogućim, a dobio sam i savjetnika koji me je vodio kroz taj proces. Savjetnik, Duh Sveti, vodio me je kroz preobrazbu koja nije bila ništa drugo nego jedno veliko iznenađenje. I mada je sve to trajalo milijun malih koračića, prije nego jedan ogromni skok, išao sam od lošega do dobroga. I to u najkraćem mogućem vremenu!

Nije bilo tako veliko čudo brzina kojom se cijelo preobraženje odigralo, nego sustavnost načina na koji se to dogodilo. Doslovno, poučavan sam dobrom ponašanju, a cijeli proces bio je strukturiran isto kao i tradicionalni sustav obrazovanja. Postojale su lekcije koje sam morao naučiti. Postojala su pravila koja sam morao poštivati. Postojale su razine koje sam morao proći. Jedina stvar koja je bila drugačija nego u normalnom sustavu bila je ta da sam imao samo jednoga učitelja, i on je trajno ostao isti - kroz sve stupnjeve.

Učitelj je, naravno, bio Duh Sveti, a oblik i način njegovih uputa su predmet ovoga članka. Pošto smo bliski načinu na koji funkcionira obrazovni sustav, koristit ću se jedinom ovdje shvatljivom analogijom za lakše razumijevanje djelovanja Duha. I da lakše shvatimo kako će se odvijati naš rast. Nazovimo ovaj obrazovni sustav Škola Duha Svetoga. Kao i u svakoj školi, prvi korak je UPIS.


Uvjeti za upis

Jedini zahtjev koji moramo ispuniti za primanje Duha Svetoga jeste da smo kršteni u Kristu, ali da bismo rasli u Duhu postoje izvjesne stvari koje su potrebne. Ovdje su neke od njih.

• Istinska želja za svetošću Ja uvijek koristim riječ "svet" kako bih njome označio način života kojim ugađamo Bogu nasve moguće načine, ne samo u onim oblicima koje vi smatrate bitnim, i poslušnost njegovim zapovijedima u najpotpunijem obliku koji možete dosegnuti. Svetost mora biti vaš cilj i vi se morate pripremiti da uradite sve što trebate kako biste je dobili, a što uključuje potpuno, nepokolebljivo predanje. Ovaj tečaj je naporan i ako se ne predate, ubrzo ćete pasti.

• Pokajanje iz dubine srca Morate istinski iskazati žaljenje zbog svojih grijeha. Nije stvar u tome jeste li vi u ovom trenutku pritisnuti grijesima - zadatak i uloga Duha Svetoga je da vas udalji iz tih prisilnih ograničenja i da vas oslobodi od grijeha, što će se vremenom i dogoditi - ali ono što je važno u ovom razdoblju jeste da vi istinski zažalite zbog uvreda koje ste učinili protiv Boga i da se opredijelite da više nikada nećete griješiti protiv Njega.

• Poštenje i hrabrost Drugi uvjet je poštenje, više prema samome sebi nego prema drugima i hrabrost da se suočimo s činjenicom tko smo mi u stvari. Većina nas nabacuje maske u javnim nastupima i to ćemo raditi sve dotle dok konačno ne shvatimo da nas to zaglupljuje. Duh Sveti će raskinuti i odbaciti maske, štoviše nježno, i otkrit će vam stvari o vama koje možda nećete željeti vidjeti. Ako se ne želite suočiti s istinom o vama i ako se ne želite izliječiti bez ikakvog pravdanja, nećete moći ostvariti neki veliki napredak.

• Ljubav prema Bogu Životni uvjet je istinska ljubav prema Bogu, koja se odražava u djelovanju. Ljubav prema Bogu jeste nešto što će rasti onoliko koliko vi budete rasli u Njemu, ali ono što vi trebate, da biste počeli s tim, je ljubav prema Bogu kao temeljni element. Jer jedino će vam ljubav prema Bogu pomoći da učinite mnogo čvrstih odluka na koje ćete biti pozvani - usporedo s vašim napredovanjem kroz ovu školu. Što budete imali više ljubavi prema Bogu, bit ćete spremniji i raditi za njega, što će stoga, posao činiti mnogo lakšim za vas.

Ako ispunjavate ove uvjete, vi ste spremni početi s izobrazbom, ali prije nego što to uradimo, bilo bi korisno znati i nekoliko stvari o Duhu Svetomu.


Nešto o Duhu Svetomu

Duh Sveti nije neodređena, vječna snaga koja lebdi na nebesima, očekujući da je vapijući, iz svega glasa, dozovemo: "Dođi, Duše Sveti!" On je stvarna osoba, koja ima osobnost, koja je isto tako posebna kao i Otac ili Sin. On je s nama u sva vremena. Razlog zašto mnogi od nas ne primjećuju Njegovu prisutnost je taj da smo ga godinama potpuno ignorirali. Protjerali smo ga u stražnju sobu svoga života kao svoga polubrata za kojega bismo najviše voljeli da ga nikada nismo ni vidjeli ni čuli.

Unatoč svojoj strahovitoj snazi, Duh Sveti je neizmjerno nježna osoba. Dok me njegova snaga u početku privlačila sebi, njegova nježnost me primorala da se zaljubim u njega. To je vjerojatno trajalo manje od dva tjedna dok se nije dogodilo, i od tada pa sve do sada on je moj najbliži prijatelj, najvjerniji savjetnik i dragocjeno povjerljiv. I moje potpuno posvećenje Njemu umnogome je doprinijelo da se danas nalazim ovdje gdje jesam. Ako i vi želite promijeniti svoj život, pokušajte intimno upoznati Duha Svetoga. Jednom kada to učinite, jednostavno nećete imati srca da ga više ikada ražalostite. I, to će vam, više nego bilo što drugo, pomoći da se slažete s njim.

Kao učitelj, Duh Sveti je neusporediv. On sam sebe prilagođava vama, i u govoru i u ponašanju, tako da dobijete vrlo snažnu utjehu. Nadalje, on govori vašim jezikom, doslovno i metaforički, tako da uvijek postoji savršena komunikacija. Zapravo, On je neizmjerno strpljiv, i on će vas, ako je potrebno, uvijek iznova provoditi kroz lekciju, sve dok ju ne naučite. Nikada vas neće kazniti zbog vaše slabosti ili izgrditi zbog pogreške; naprotiv, On će uvijek biti tu s riječima utjehe i ohrabrenja kada padnete, potičući vas da nastavite.


Duh Sveti traži samo jednu stvar od vas, a to je poslušnost. Vaš rast i brzina kojom rastete ovise o tome. Budite poslušni i napredovat ćete. Ako ste neposlušni sve se paralizira. To je tako kristalno jasno. Možete pokušati nastaviti obrazovanje na svoj vlastiti način, odlučiti se da ćete rasti u svetosti čineći stvari koje se radije temelje na svrsishodnosti nego na istinitosti, ali nećete daleko dogurati. Brzo ćete doći do one točke kada će vam lekcije postati nerazumljive i daljnji napredak jednostavno postaje nemoguć. Većina kršćana stagnira na ovoj razini, nesposobna za daljnji rast osim milimetar po milimetar. To se događa jednostavno zato što rade neovisno od Duha, ili još gore, svojevoljno se odlučuju za neposluh. Stoga budite poslušni i primijetit ćete veličanstven rast sve dok jednoga dana ne budete dovoljno čvrsti i stabilni kao hrastovo drvo, kao duhovni gorostas!


Prepoznati glas Duha Svetoga

Da bismo bili sposobni slijediti Duha Svetoga, također je od koristi znati kako nam On govori, kako prepoznati Njegov glas i kako mu odgovoriti kada ga čujemo.

Duh Sveti nam govori na različite načine. On nam obično govori preko misli. Ako radite nešto što ne bi trebali i osjetite nelagodno peckanje savjesti (što vam daje za pretpostaviti da je vaša savjest još uvijek aktivna - dok je kod većine nas mrtva), budite sigurni da vam to Duh Sveti govori da odustanete. Dok rastete u Duhu, Njegov "glas" vam je sve lakše prepoznati među tisućama različitih misli koje vam dolaze na pamet. Vremenom ćete biti sposobni doslovno ga razlučiti od ostalih. Jednom kada budete sposobni to i uraditi, vaš rast će se ubrzati jer će tada postojati savršena komunikacija između vas i Njega.

Upozorenje: Neprijatelj može uraditi i nevjerojatne stvari u oponašanju glasa Duha Svetoga. Ako niste vrlo oprezni, on vas može upotrijebiti da radite njegov posao, unatoč tomu što vi vjerujete da upravo činite djelo Božje. Zbog toga je vrlo važno naučiti razlučivati između ova dva glasa. Mada đavao zna prilično dobro odglumiti ulogu, postoje određene osobine koje ga otkrivaju, ali treba nam i vremena da ih prepoznamo. Zbog toga je mudro pored sebe imati i ljudskog savjetnika, najbolje svećenika, koji vam u međuvremenu može pomoći. U mojim prvim danima obično sam se savjetovao sa svojim duhovnikom, par sati tjedno, prolazeći s njim neke stvari za koje sam smatrao da mi ih je "priopćio" Duh Sveti. Ubrzo se kod mene razvilo razumijevanje neporecive razlike između ova dva glasa i izvjesnih karakteristika zloga koje on nije mogao sakriti. Na primjer, jedna od njih je nestrpljivost. Kad god su od mene tražili da nešto uradim odmah, u devet od deset slučajeva mogao sam biti siguran da je đavao iza toga. Kroz izvjesno vrijeme, kod vas će se razviti prilično dobar nos za zloga i bit ćete sposobni namirisati ga kada vam se približava i s udaljenosti od jedne milje.

Nisam dugo sve provjeravao sa svojim duhovnikom, ali ako bi bila poruka o nečemu važnom, ja još uvijek tražim vanjsku potvrdu. Ovo uključuje da pored sebe imam osobu koja će potvrditi poruku koju sam primio a da je ja nisam posebno zamolio da to učini. Duh Sveti nema ništa protiv ovoga; naprotiv, On to potiče! Ako je nešto doista važno ja tražim potvrdu i od više ljudi kako bih bio siguran da ne postoji apsolutno nikakva sumnja da je poruka došla od pravoga Duha. Na primjer, negdje pred kraj prošle godine, primio sam nešto kao vrlo jasan signal od Duha Svetoga da je došlo vrijeme za pokretanje moje službe. Pošto je ovo bio vrlo osjetljiv problem, jer u tom trenutku još nisam bio spreman da objelodanim sve to, jednostavno nisam bio spreman za prihvaćanje bilo kakve prilike, zamolio sam Duha Svetoga da mi pošalje, ne jednu, nego tri osobe da potvrde da li je poruka bila istinita, uz dodatni uvjet da sve tri osobe budu voditelji u katoličkim službama. Prije kraja mjeseca, Duh Sveti mi je poslao tri osobe koje su bile pod vrlo snažnim pomazanjem. Rekli su mi da je došlo vrijeme da otpočnem s Božjim djelom!

Duh Sveti, također, koristi ljude kao ove da govore za njega, osobito u početnim razdobljima dok vam uši još nisu dobro podešene za Njegov glas. On može upotrijebiti bilo koga, i ja mislim da on to radi s posebnim oduševljenjem, koristeći neku osobu koja se vama ne sviđa, kako bi vam predao neku od svojih poruka. To je Njegov način da vas nauči poniznosti dok ta osoba pokušava komunicirati s vama. Međutim, Njegov najomiljeniji izbor među ljudima jesu službenici. (Ja slobodno koristim riječ "službenici", kako bih obuhvatio sve ljude koji čine djelo Božje pod autoritetom Crkve.). Ovo zbog toga da vas zaštitim od nepotrebne zbunjenosti. Razvio sam standardnu praksu, te vam preporučam da je slijedite dok budete slušali ove ljude. Slušajte ih bez osuđivanja. Obratite pozornost na govornika kad god se vaš um počne buniti protiv nečega što je on upravo izgovorio. Jer, kada vam vaš um govori da je nešto što je određeni propovjednik upravo izgovorio besmislica, to je obično zato što se to ne slaže s vašim mišljenjem. A to uopće ne treba biti besmislica.

Ovo, naravno ne znači da i službenici ponekad ne govore besmislice. Neki od njih to štoviše i često rade. Zbog toga je potrebno i razlučivanje. Ali kako netko može razlučiti što je točno ili netočno? Istinsko razlučivanje je dar i taj dar nemamo svi. Za jednu osobu koja nema dar, razlučivanje nečega znači procjenjivanje toga vlastitim umom, što je za nju u najmanju ruku neshvatljivo. Ako vidite da nema ništa loše u konzumiranju alkohola, i ako vam službenik kaže da bi trebali prestati piti, vi ćete "razlučiti" da ta osoba govori besmislicu! Shvaćate li što želim reći? I, kako ćete onda saznati istinu? Jednostavno je. Samo provjerite što Bog kaže o tom problemu! Istina je sigurno u Bibliji!

Božja Riječ nije samo način za razlučivanje istine, ona je najbolji način da čujemo glas Duha Svetoga. Dok čitate Božju riječ, naići ćete na retke koji će vas s vremena na vrijeme ostaviti u osjećaju snažne neugodnosti - jer vas to osuđuje - jer ste sagriješili u nečemu. To je Duh Sveti koji govori izravno vama, moleći vas da odmah imenujete problem. Ne oklijevajte. Ovo vam je jedinstvena prigoda kada vam sam Bog šalje poruku i nije vam potrebna nikakvo uvjerenje ili potvrda - jednostavno ga poslušajte!


Zvuk tišine

Još jedna završna napomena i spremni smo otpočeti s našim školskim lekcijama, mada je vaša izobrazba već započela, ali vi to možda niste ni primijetili. Ranije sam rekao da nam Duh Sveti nikada ne prigovara. Kako ćemo onda znati kada mu činimo neugodnosti? Duh Sveti ima nevjerojatno učinkovit način kojim nam dopušta da to shvatimo: on radi u tišini! Postoje tri vrste tišine koje sam ja naučio prepoznavati u Duhu.

Jedna je blaga tišina koja će dočekati svako vaše grešno djelo koje počinite pogreškom. Iznenada primijetite da je Duh Sveti mirno prošao pored vas i vi instinktivno znate da ste upropastili stvar, mada je sasvim moguće da vi u potpunosti niste razumjeli prirodu svoje pogreške. Zamolite Duha Svetoga da vam kaže što ste pogrešno uradili i on će vam reći.

Druga je teža tišina koja nastaje kada ne poslušate izravnu zapovijed, a koju ste obećali izvršiti, ili kada pokušavate opravdati grijeh nakon što vam je On ukazao na njegovu težinu. Duh Sveti će jednostavno ušutjeti i odbit će nastaviti bilo kakav oblik "normalnog" razgovora s vama, sve dotle dok ne popravite situaciju!

Treća tišina je zastrašujuća, i ona nastaje onda kada povrijedite neko Božje dijete. Dovoljno vam je da samo jednom čujete zvuk ove tišine pa da više nikada ne poželite uraditi nešto što će ponovno dovesti do nje.

Ja sam je doživio na početku prošle godine kada sam dopustio da moje slavno raspoloženje uzme najbolji dio mene. Za punih šezdeset sekundi - koliko je obično potrebno da ugasim moj temperament - bacio sam se na zlostavljanje svoje žrtve. Napad mi je godio upravo onoliko koliko je i trajao i bio je neizmjerno štetan. Ljutnja je nestala, prevladao je sram. Povukao sam se u crkvu koja je u to vrijeme bila moje glavno sklonište, nadajući se da će mi Bog dati utjehu koju je samo on mogao dati. Nije bilo nikakvoga zvuka. To poslijepodne sam pet sati sjedio u crkvi, molio da mi izgovori samo jednu riječ, ali tamo je bila samo ova potpuna, tišina koja zbunjuje. Konačno, utučen više nego što sam ikada do tada bio, ustao sam spreman otići. Kada sam tako i učinio, podigao sam Bibliju i nasumce je otvorio, čitajući prvi redak na koji mi se spustio pogled. Ne vjerujem da su stihovi koje nasumce pročitamo u Bibliji uvijek poruke koje nam šalje Duh Sveti, i ja vas molim da vam to ne pređe u naviku, ali postoje primjeri kada se nešto kao ovo doista može protumačiti kao poruka i kada to ima snažan utjecaj. Evo što sam pročitao:

"Čuli ste da je rečeno starima: Ne ubij! Tko ubije, bit će podvrgnut sudu. A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu."

"Ako dakle prinosiš dar na žrtvenik pa se ondje sjetiš da tvoj brat ima nešto protiv tebe, ostavi dar ondje pred žrtvenikom, idi i najprije se izmiri s bratom, a onda dođi i prinesi dar."

Nisam oklijevao niti jednog trenutka da se izmirim sa osobom koja me uvrijedila. Odmah nakon toga Duh Sveti je prekinuo svoju tišinu i stvari su se brzo vratile natrag tamo gdje i trebaju biti. Ali ova smrtna tišina je nešto što sigurno nikada neću moći zaboraviti i nikada više neću dati razloga Duhu Svetomu da me ponovno uvede u ovu vrstu tišine. Međutim Duh Sveti me je još jednom uveo u tišinu, koja je mnogo duže trajala i koja je nastupila zbog sasvim drugačijeg razloga, ali o tome ćemo kasnije.

Sada je vrijeme za ulazak u školu.

_________________
O Bože, Ti si moj zrak, bez Tebe ne živim! Rukama me svojim drži, ne ispuštaj me nikada!
http://www.youtube.com/watch?v=jcy2cVgb ... re=related


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2012 18:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala

Izbavljaš me iz kotlina, tamnih rubova
kojih ni svestan nisam, nikad na vreme..........
tako je i bolje, za mene, i a, ja Ti neverni Toma..
slaba memorija sjećanja u duši...
jer , evo već stiže novi talas, jedan...drugi
i samo me tvoja ruka drži da ne potonem....
ni blizu Petra, da zakoračim po moru............
bar toliko zrno vjere, ali znam da si uz mene,
i anđeo čuvar, mili moj prijatelj,
svako mu se jutro zahvalim
na" druženju"
Raspeti moj Isuse, i ne zahvaljujem ti , previše
rečima, više trpljenjem(znaš dobro da ne pričam puno)
jer..............to je sve što moja siromašna duša može
i kad sam sretan, u tjeskobi, vapim za tobom
negdje u samotnom uglu(ko vuk kad krijući liže rane)
razočaran i besan...............................
nebeska zvona odzvanjaju riječi
JA SAM ONAJ KOJI JESAM.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2012 21:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ovih dana se često po medijima spominju skandali u katoličkoj crkvi. Time se stvara negativno javno mišljenje o njoj i katoličkim svećenicima. Sam Miller, ugledni poduzetnik iz SAD-a iznosi činjenice koje sigurno niste znali.

Znate li - Katolička crkva odgaja 2,6 milijuna studenata svakodnevno uz troškove od 10 milijardi dolara, s istovremenom uštedom od 18 milijardi dolara naspram poreznih obveznika u SAD-u. Diplomanti nastavljaju sa stručnim studijem po stopi od 92%. Crkva ima 230 koledža i sveučilišta u SAD-u s upisanih 700.000 studenata. Katolička crkva posjeduje neprofitni bolnički sustav od 637 bolnica, koje se brinu za bolničko liječenje jednog od petero ljudi - ne samo katolika - u Sjedinjenim Državama.
No, mediji su osvetoljubivi i pokušavaju na svaki način potpuno ocrniti Katoličku crkvu u ovoj zemlji. Krivnju za bolest pedofilije svalili su na Katoličku crkvu, čija je odgovornost jednaka kao da se ustanova braka okrivi za preljub.

Dopustite mi iznijeti neke podatke koje bi katolici trebali znati i upamtiti. Naprimjer, 12% od 300 ispitanih protestantskih službenika priznalo je seksualni odnos sa župljaninom, 38% njih priznalo je, prema studiji Ujedinjene metodističke crkve, neki drugi neprimjeren seksualni kontakt, 41,8% ženskih službenika priznalo je neprimjereno seksualno ponašanje, 17% žena laikinja bile su seksualno uznemiravane. U međuvremenu, 1,7 % katoličkog klera osuđeno je za pedofiliju, dok je protestantskih službenika okrivljeno 2-3 %. To nije samo katolički problem!

U međuvremenu, istraživanje o američkim svećenicima pokazalo je da su većina njih sa svećeništvom zadovoljni i doživljavaju ga čak i bolje od očekivanja, te da bi većina, da mogu ponovno birati, ponovno odabrali svećeništvo unatoč svim ovim nepovoljnim reakcijama javnosti kroz koje Crkva prolazi. Katolička crkva krvari iz samouzrokovane rane. Patnje koje katolici prolaze i trpe nisu nužno krivnja Crkve. Vi ste povrijeđeni od strane malog broja neuračunljivih svećenika. Hodajte uspravno i uzdignute glave. Budite ponosni član najvažnije nevladine ustanove u SAD-u. Tada se sjetite što reče Jeremija (6,16):

,,Stanite na negdašnje putove, raspitajte se za iskonske staze: Koji put vodi k dobru? Njime pođite i naći ćete spokoj dušama svojim!’’.

Naviještajte svoju vjeru s ponosom i poštovanjem, i naučite što vaša Crkva čini za ljude po cijelom svijetu - bez obzira na njihovu vjeru. Budite ponosni što ste katolici.



(Izvatci iz članka nekatolika Sama Millera - istaknutog poslovnog čovjeka iz Clevelanda, Židova)
http://www.youtube.com/watch?v=h3ssBrq5 ... re=related


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2012 21:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Antikatoličanstvo kao medijski biznis
Članak u kategoriji: Aktualno
papa Benedikta XVI

Za sve one koji imalo prate vijesti medija – odnosno novina, portala, blogova i svih ostalih oblika informiranja – nameće se jedan neizbježan i definitivan zaključak: Crkva je institucija koja se bogati na državnim proračunima i uzima novac iz blagajne građana gdje se stigne. Dali je to stvarno tako?


Za sve one koji imalo prate vijesti medija – odnosno novina, portala, blogova i svih ostalih oblika informiranja – nameće se jedan neizbježan i definitivan zaključak: Crkva je institucija koja se bogati na državnim proračunima i uzima novac iz blagajne građana gdje se stigne. Ona je institucija koju vode pedofili, pokvarenjaci, klerofašisti, bivši nacisti i što sve ne, kojima je jedino stalo do moći i novca i koja je usput oličenje nevjerojatne netolerancije i licemjernosti i koja osuđuje sve što je drugačije. U kontekstu medija nameće se i drugi neizbježan zaključak: vjernici i okupljena masa koja je hodočastila na za to predviđena mjesta je jedan skup neukih, izmanipuliranih bića koja ne znaju razmišljati svojom glavom nego bivaju poslušne i isprane ovce od strane licemjerne institucije koja se bogati i održava svoje postojanje zahvaljujući tolikim zatucanim masama. Masama koji su još uvijek u ovome tobože progresivnom svijetu i društvu u nekom ormaru u kojem su uvjereni u mitove koji su skovani u srednjem vijeku. Naravno, radi kontrole ovaca i masa, radi utamnjičenja ljudske misli i radi ubiranja svih mogućih sredstava dobara od strane tih izmanipuliranih ljudi.

Ovakvi napisi, zaključci, tvrdnje, opaske, predrasude, floskule, iskrivljavanje činjenica i ne znam što sve još, ne mogu biti dalje od istine nego što jesu. One nisu plod objektivnog razmišljanja niti iskrenog istraživanja, nego odraz osobne mržnje i netolerancije prema katoličkoj Crkvi prema kojoj itekako imaju nekakav svoj pozadinski plan od strane svakojakih moćnika, institucija i lobija koji su često u vlasništvu sumnjivih društava sa sumnjivim ciljevima. Isti ti mediji su pod ugovorima od impozantih cifri koji su na jedan automatiziran način podešeni na rušenje i potapanje Petrove lađe sa svim mogućim sredstvima.

Međutim, ovdje bih malo iskočio iz okvira i bacio se na neke riječi iz Evanđelja koje su utemeljile Ratzingerova prethodnika prije skoro 2000 godina. Mudri tesarev Sin je izrekao jednom svom sljedbeniku Petru: “Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati (Mt 16,18). Ono što je ovdje ključno jesu ovih zadnjih pet riječi. Ne govori se o Crkvi kojoj se obećava da nikad neće biti izložena napadima, da nikada neće imati krize. Ovdje se govori o tome da nema te sile na svijetu, nema tog pokreta, nema te ideologije koja će je nadvladati, pa ni sama vrata pakla nad kojim stoluju i mnogo moćnija i lukavija bića od bilo kojeg čovjeka – kneza tame, oca svih laži i napada, oca svih unutrašnjih podjela i sukoba, oca svih antikristovih pokreta i ideologija.

U izraženoj kršćanofobiji postoje dvije vrste podjela – nekakvi intelektualci koji služe medijima te svojim protukatoličkim stavovima žele usmjeriti pažnju na sebe, težeći za potvrdom individualizma. Drugi su mladi, koji, željni materijalizma i hedonizma postaju uporno buntovni što im katolička Crkva postaje kamen spoticanja u njihovim težnjama. Ono što Crkva na čelu sa svojim duhovnim pastirima želi, jest upozoriti da materijalizam i hedonizam itekako mogu naštetiti duhovnom stanju mladih, ali za koje mladi u većini slučajeva ne mare jer ne vole da im se vadi slatkiš iz usta.

Komunizam, kao nedavna najoštrija, najzločudnija i najmilitantnija pošast protiv potapanja Petrove lađe je i sam otišao u arhivu povijesti, čije oluje i potresi nisu bili dovoljni da potope tu lađu, jer je čvrsta poput stijene i ima božanski utemeljenu garanciju protiv bilo kakve pošasti u bilo kojem obliku. Oluje dolaze i prolaze, Stijena podrhtava ali ne propada. Već par stotina godina otrovna pera i otrovne ideologije navaljuju bijesno – kao križari protiv križa – da unište bilo kakvi oblik kršćanstva u smislu identiteta, kulturne ostavštine i baštine, ljubavi prema čovjeku i njegovim vrijednostima, stvarajući doba relativizma, strogog sekularizma i militantnog liberalizma u kojem se sotoniziraju svi neistomišljenici koji se prikazuju nazadnim, konzervativnim, zatucanim, netolerantim i koji kao takvi moraju biti stigmatizirani na sve moguće načine jer se ne uklapaju u njihovu arhitekturu “Kulture smrti”, bezboštva i nemorala, opijeni od kobnog pića liberalne struje, ljudske pobunjeničke misli koja uporno vrišti da je čovjek sam sebi bog, te kao takav kreira vlastita pravila i ne bira sredstva za cilj – jer čovjek je ipak bog, on nije grešno stvorenje kojemu je potreban nekakav spasitelj.

Ovakvi zlonamjerni baštinici ostavili su i medijima svoje nasljedstvo koji bez imalo savjesti, solidarnosti i dušebrižništva sustavno napadaju svojim otrovnim perima – ili tipkovnicom u ovom kontekstu – katoličku Crkvu i vjeru u kojoj su u većini slučajeva i sami odgojeni, i čije su im škole i sveučilišta i sama Crkva priskrbila da bi poslije mogli promovirati svoje ideje, mišljenja, stavove koje ne poznaju granice mržnje i čiji otrov se provlači kroz medije, trujući svojim idejama ionako duhovno okržljalu mladež. Njima žrtva na križu i teološka misao same nje je konstruirana laž u feudalnom srednjem vijeku od strane Crkve u nekakve političke svrhe, a takve ideje izviru iz masonskih kuhinja čiji su viši članovi odani štovatelji Lucifera kao svoga Boga, što visokorangirani mason i neupitni otac masonskog učenja Albert Pike i sam zbori.


Kada se dovodi u pitanje ono što predstavlja nasljednik Petrove stolice – izvjesni gospodin Joseph Ratzinger, poznatiji kao Sveti Otac Benedikt XVI. – onda ga se prikazuje kao zataškavača pedofilskih zločina i s vezom s nacizmom. Činjenica jest da je savjesni gospodin Joseph Ratzinger (naš Sveti Otac) oštro osudio zločine, učinio sve po tom pitanju što se može učiniti – od oprosta do isplate novca, pa do osnivanja odbora sa čišćenje crkvenih redova od strane neposlušnika i zločinaca o kojima mediji vrište, često stavljajući naglasak na počinitelja a ne na žrtvu, te je dovoljan i jedan prijestupnik da se katolička Crkva proglasi institucijom koju apsolutno vode pedofili, pokvarenjaci, srebroljubci, bez obzira što je 99% i više ostalog svećenstva i sveukupnog klera nedužno i koji se trudi živjeti u posvećenju Bogu i ljudskim vrijednostima.

Kada se spominje bliska veza prošlosti aktualnog Petrova nasljednika s nacizmom onda tu medijska javnost pokazuje izrazitu neinformiranost i iskrivljavanje činjenica, više zbog predrasuđivanja i mržnje nego zbog neznanja. Kada se spomene da je mladi Joseph Ratzinger kao dječak bio u Hitlerovoj mladeži, onda je mladi Joseph Ratzinger odani štovatelj Hitlerove ideologije, pa možda čak i učesnik u njegovim zločinačkim planovima. Jer, ne daj bože da se ide dublje istražiti okolnosti i činjenice, jer to možda ne bi prodalo novine niti ostvarilo medijsku pozornost. Mladi Joseph Ratzinger je bio obvezno regrutiran bez svoje volje u Hitlerovu mladež, rođak mu je ubijen zbog hendikepiranosti jer je tako nalagala eugenika koja, kako bi proizvela čistu germansku krv bezrezervno vodila u smrt sve one s bilo kakvim psihofizičkim nedostacima. Nadalje, mediji ne spominju da je Joseph Ratzinger pobjegao iz zločinačke Hitlerove vojske i da je nakratko bio i u zarobljeništvu.

Ne daj bože papu Benedikta prikazati kao mučenika, to bi znatno pogoršalo učinkovitost medija u širenju laži s njihovim političkim ciljevima. Ne daj bože prikazati papu kao vrsnog poznavatelja filozofije i teologije, kao vrhunskog intelektualca koji izvrsno poznaje moralnu problematiku zapada i koji ukazuje na poguban smjer kretanja društva koje je sve više pod utjecajem medijskih i političkih moćnika koji šire Kulturu smrti i nemoralnosti. Ne daj bože prikazati papu koji donosi poruke mira, ljubavi, nade i podrške u ovim turbulentnim vremenima bez da ga se lažno osuđivalo za nacistička sudjelovanja i prikrivanja pedofilije. No, upravo je i zbog toga na nišanu svih mogućih medijskih grupacija, jer želi odrezati otrovne pipke koje su prodrle u sve pore društva.

Često smo svjedoci kako određeni ljudi na bilo kojim odgovornim pozicijama daju ostavke ako ih se dovodi u vezu s bilo kakvim propustom ili odgovornosti za krivnju, na izravan ili neizravan način, jer eto nema se snage da se ide dalje. Odmah se daju ostavke jer i najmanji teret propusta je i suviše težak.
No, kako to da gospodin Joseph Ratzinger, kada ga svi svjetski mediji zajedno sa svim mogućim udrugama linčuju i lažno optužuju izdržava taj teret, unatoč tome što je ozbiljno zagazio u osamdesete? Obrazloženje, kako ga ja vidim je u njegovoj duhovnoj snazi po kojoj sve napade i urote shvaća kao križ kojega mora bespogovorno nositi, kako i evanđelje naviješta. Nedvojbeno je kako je linčovani Joseph Ratzinger, papa Benedikt XVI. neustrašivi svjedok Evanđelja u nanovo oživljenom farizejskom vremenu.

Otrovna pera i zli jezici su bili prisutni još u onome farizejskom hramu u kojem je stajao nedužni sin tesara, za kojeg nisu ni naslućivali da stoje u prisutnosti Sina Božjega, kao što je to naslućivao Ivan pustinjak, koji, iako Ga ne još ne vidješe, ipak zbori da Mu nije dostojan ni remen odriješiti. Isti taj nedužni tesarev Sin proriče, kako ista sudbina čeka mnoge njegove sljedbenike u krajnjim vremenima. Stoga bi se svi napadi na katoličku Crkvu i njezine sljedbenike trebale shvaćati kao potvrda katoličke vjere.


Marko Vukorepa
Raskrižje – Hrvatski katolički portal
http://www.youtube.com/watch?v=cotS7g_J ... ure=relmfu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2012 21:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
U nedavnoj debati koju je BBC emitirao(po cijelom svijetu), više od 87% publike glasovalo je da ne smatra da Katolička Crkva ima pozitivan učinak na svijet. Iako su branitelji Crkve bili nasuprot dvoje sjajnih retoričara ostaje činjenica da takvi rezultati zapravo predstavljaju promjenu mišljenja javnosti prema kršćanstvu, posebno Katoličkoj Crkvi.



Promjena je sljedeća; prije su nas smatrali dobrim, ali naivnim, danas nas sve više smatraju zlim. Posljedica toga je da naučavanje vjere i branjenje kršćanskih etičkih načela postaje sve teže.

Kako bismo odgovorili na taj izazov vjerujem da je nužno podsjetiti se do koje je mjere Katolička vjera zapravo pozitivna sila u svijetu. Isus nam je poručio: "Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati", čak i ljudi izvan Crkve cijene njezine plodove. Primjerice, 2007. godine poznati poduzetnik Robert Wilson, iako ateist, donirao je 22.5 milijuna dolara za potrebe obrazovanja kojeg vodi Crkva uz poruku "bez Rimokatoličke Crkve ne bi bilo ni zapadne civilizacije". Potaknut Wilsonovim zapažanjem počeo sam zajedno sa ocem Marcusom Holdenom, svećenikom Ramsgatea i predavačem na Maryvaleu, prikupljati informacije o izvanrednim doprinosima katoličke kulture i katoličkih umova. Odlomci u nastavku pružaju primjer toga rada koji bi trebao biti od neprocjenjive važnosti za svakog tko se ikada zapitao; "Što je Crkva ikada učinila za nas?"


1. Svijetlo i svemir
Po nalogu Pape Klementa IV. franjevac Roger Bacon je napisao svoje poznato djelo "Opus Maius"(1267.) kojim je uveliko pokrenuo razvoj optike u Latinskom svijetu. Prve naočale su izumljene u Italiji(oko 1300.), ta prva primjena leća dovelo je poslije do razvoja teleskopa i mikroskopa. Mnogi znaju da je Galileo bio osuđen, ali zaboravljaju na neobične okolnosti u kojima se sve to dogodilo. Zaboravljaju i činjenicu da je Galileo umro u svom krevetu te da mu je kćer bila časna sestra.
Gregorijanski kalendar(1582.), kojeg danas koristi cijeli svijet, plod je rada katoličkih astronoma. Jedan od mnogih drugih plodova katoličkih astronoma je i razvoj astrofizike čiji je utemeljitelj otac Angelo Secchi. Posebno je značajno da je najvažniju teoriju moderne kozmologije, teoriju Velikog Praska omislio katolički svećenik, otac Georges Lemaitre. Tu činjenicu izuzetno rijetko spominje BBC ili knjige koje populariziraju znanost.


2. Zemlja i priroda
Katolička civilizacije dala je značajan doprinos znanstvenim istraživanjima i mapiranju zemlje, neki od poznatijim katoličkih istraživača su; Marko Polo, princ Henry the Navigator, Bartolomej Dias, Crhistopher Columbus i Ferdinand Magellan. Daleko od toga da su ikada vjerovali da je zemlja ravna (crni mit kojeg su izmislili protivnici Crkve u 19. stoljeću), katolički svijet je napravio prve moderne znanstvene karte: Diogo Ribeiro- Padron Real(1527). Otac Nicolas Steno utemeljio je stratigrafiju, granu geologije koja proučava slojeve stijena.
Jean-Baptiste Lamarck(umro 1829), francuski katolik, razvio je prvu teoriju evolucije, uključujući i bilježenje transmutacije vrsti i rodoslovnog stabla. Augustinski redovnik Gregor Mendel utemeljio je genetiku na temelju pažljivog istraživanja nasljednih osobina 29000 stabiljki graha.


3. Filozofija i teologija
Katoličanstvo smatra da je filozofija dobra sama po sebi i stoga je uvelike doprinijelo razvoju teologije, primjene razuma na ono što je otkriveno natprirodnim silama. Veliki katolički filozofi su; Sv. Augustin(430), Sv. Toma Akvinški (1274), Sv. Anselm(1109), blaženi Ivan Duns Škot(1308), Suarez(1617) i Blaise Pascal(1662). U novije vrijeme poznatiji su Sv. Edith Stein(1942), Elizabeth Anscombe(2001) i Alasdair MacIntyre. Smatravši da je Bog - Bog razuma i ljubavi, katolici su branili; ireducibilnost ljudske osobe na materiju, načelo da stvorena bića mogu biti uzroci stvari, slobodnu volju, ulogu moralnih vrlina za sreću, objektivnost zla i dobra, prirodni zakon i načelo nekontradikcije(PNL). Ta načela imala su neprocjenjiv utjecaj na intelektualni život i kulturu.


4. Obrazovanje i sustav sveučilišta.
Vjerojatno najveći doprinos obrazovanju u povijesti - sustav sveučilišta, proizvod je katoličke civilizacije. Rana katolička sveučilišta su; Bologna (1088); Paris (c 1150); Oxford (1167); Salerno (1173); Vicenza (1204); Cambridge (1209); Salamanca (1218-1219); Padua (1222); Naples (1224) i Vercelli (1228). Do sredine 15. stoljeća(70 godina prije Reformacije) bilo je više od 50 sveučilišta u Europi. Mnoga od tih sveučilišta, poput Oxforda, i dalje pokazuju znakove katoličkih temelja, hodnici oblikovani poput samostanskih, gotička arhitektura i mnoštvo kapela. Počevši u 6. stoljeću katolička Europa razvila je ono što danas poznajemo kao osnovnu školu, a u 15. stoljeću proizvela pokretni pisaći sustav koji je imao neprocjenjiv učinak na obrazovanje. Procjenjuje se da danas Crkva obrazuje više od 50 milijuna učenika i studenata diljem svijeta.


5. Umjetnost i arhitektura
Vjera u Inkarnaciju, da Riječ stvori meso i Žrtvovanje u Misi bila su temeljna načela zapanjujućeg doprinosa katoličke vjere umjetnosti i arhitekturi. Neki od doprinosa su; velika bazilika starog Rima; Giotto(1337) koji je začeo realizam prilikom oslikavanja postaja križnog puta što je inspiriralo trodimenzionalnu umjetnost i dramu; osmišljavanje linearne perspektive iz jedne točke od strane Brunelleschia (1446) i sva velika renesansna djela. Djela blaženog Fra Angelica(1455), današnjeg zaštitnika umjetnosti, te neusporediva djela Leonarda da Vincia(1519) , Raphaela (1520), Caravaggioa (1610), Michelangela (1564) i Berninia (1680). Neka od djela ovih umjetnika, poput stropa Sikstinske kapele, smatraju se najvećim umjetničkim djelima u povijesti. Katolička civilizacija je stvorili i razne pravce u umjetnosti poput Bizantizma, Romanike, Gotike, Renesanse i Baroka. Kip Krista Otkupitelja u Brazilu i Sagrada Familia u Barceloni pokazuju nam da je vjera i dalje inspiracija za originalnu umjetnost i arhitekturu.


6. Zakon i pravna znanost
Reforme Pape Grgura VII.(1085) pokrenule su formiranje zakonodavstva Crkve i država u europi. Primjena filozofije u zakonu, zajedno sa velikim djelima redovnika poput Gratiana(12.st.), stvorile su prvi potpun i sustavan zakonodavni okvir u kojemu su svi dijelovi međusobno bili povezani i činili jednu cjelinu. Ta revolucija dovela je do osnivanje pravnih škola, počevši u Bologni(1088), što je dovelo do razvoja pravne znanosti i koncepata poput "pravne osobnosti", pravni temelj za niz institucija poput sveučilišta, tvrtki i zaklada. Pravna načela poput "bona fide", reciprociteta prava, jednakosti pred zakonom, međunarodnog zakona, suđenja pred porotom, habeas corpus i nužnost dokazivanja krivnje bez ikakve razumne sumnje su sve plodovi katoličke civilizacije i pravne znanosti.


7. Jezik
Grčki i Latinski jezik koji su imali središnje mjesto u katoličanstvu, olakšali su opismenjavanje ljudi jer učiti koristiti slova je puno lakše od učenja korištenja simbola logografičkih jezika poput kineskih. Katolici su kroz svoje misije i istraživanja širili latinsku abecedu koja je tako postala najrašireniji sustav zapisivanja na svijetu. Katolici su također razvili i armenijsku, gruzijsku i čirlićnu abecedu i standardna stilove poput; karolinških minuscula od 9. do 12. stoljeća, gotičkih miniscula(12.st). Katoličanstvo je također pružilo kulturni okvir za pisanje Divina Commedia, Cantar de Mio Cid i La Chanson de Roland, djela koja su uvelike utjecala na razvoj talijanskog, španjolskog i francuskog jezika. Katolička himna,"Hymn of Cædmon" iz 7. stoljeća je najstariji postojeći tekst na starom engleskome. Valentin Hauy(1822), brat Abbe Hauya(svećenika koji je utemeljio kristalografiju), usnovao je prvu školu za slijepe osobe. Najpoznatiji učenik te škole, Louis Braille(1852) razvio je svjetski poznati sustav zapisivanja za slijepe koji nosi njegovo ime.


8. Glazba
Katolička civilizacija je zapravo pokrenula glazbenu tradiciju zapada, izgradeći je na temelju židovske liturgijske glazbe. Jednoglasni gregorijanski napjevi počeli su se razvijati u 6. stoljeću. Metode zapisivanje tih napjeva dovele su do osmišljavanja glazbene notacije što je dovelo do neprocjenjivih prednosti prilikom zapisivanja glazbe i do "ut-re-mi" ("do-re-mi") mnemotehnike Guida iz Arezza(1003). Nakon 10. stoljeća katedralne škole razvijaju višeglasnu glazbu, čak i do 40 glasova(Tallis Spem in Alium) ili 60 glasova(Striggio, Missa Sopra Ecco). Glazbeni žanrovi koji dolaze iz katoličke civilizacije uključuju; himnu, oratorij i operu. Haydn(1809), pobožan katolik, je oblikovao razvoj simfonije i gudačkog kvarteta. Pod Crkvenim sponzorstvom i pod utjecajem liturgijske forme nastala su mnoga remek djela, poznatiji autori su; Monteverdi (1643), Vivaldi (1741), Mozart (1791) i Beethoven (1827). Poznata Mahlerova 8. simfonija uzima radnju iz drevne himne Pentecost, Veni creator spiritus.


9. Društveni položaj žena
Unatoč svim poznatim predrasudama, utjecajne i izvanredne žene jedan su od temelja katoličke civilizacije. Crkva je štovala i proglasila svetim mnoge žene, uključujući i nedavne "Doktore Crkve" i slavne časne poput Sv. Hilde(680., po kojoj je nazvan St Hilda's College, Oxford) i blažene Hildegard von Bingen(1179) koja je bila redovnička poglavarica i polihistar. Prve katolkinje u političkom životu su; carica Matilda (1167), Eleonora -vojvotkinja Akvitanije (1204) i prva engleska kraljica, Marija Tudor (1558).

Katolička civilizacija je izrodila i neke od prvih znanstvenica i profesorica, primjerice: Trotula iz Salerna(11.st.) Dorotea Bucca (1436) koja je predavala medicinu na sveučilištu u Bologni, Elena Lucrezia Piscopia(1684) prva žena koja je doktorirala filozofiju(1678) i Maria Agnesi (1799) koju je Papa Benedikt XIV. imenovao 1750. godine profesoricom matematike.

originalni članak na engleskom
autori: otac Andrew Pinsent, otac Marcus Holden

http://katoliksdnakace.blogspot.com
http://www.youtube.com/watch?v=NM6V2gWe ... re=related


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2012 22:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
krunica2

Krunica je evanđeoska molitva, jer iz evanđelja crpi predmet otajstava i poglavito svoje oblike. Nadahnjuje se na evanđelju i nudi vjernicima cijeli misterij Isusova života od otajstva začeća Isusova, preko čudesa i propovijedanja, pa sve do njegove smrti, uskrsnuća i uzašašća.

Porijeklo imena

Riječ "krunica" umanjenica je od riječi "kruna", a uveo ju je mistik dominikanac Heinrich Seuse iz Konstanze. U njegovo vrijeme bio je običaj među zaljubljenima, da se međusobno darivaju krunama – vijencima ruža. To ga je navelo na ideju da Bl. Djevici Mariji isplete vijenac od 150 ruža, i tako je nastao dvostruki naziv krunica i ružarij.


Povijest molitve

Početkom 12. stoljeća na Zapadu, širila se praksa recitiranja molitve "Zdravo Marijo". Od te molitve, bio je poznat i recitiran samo njezin prvi dio anđeoski pozdrav, i Elizabetin blagoslov. Tek pred kraj 15. stoljeća, kada se raširio običaj moljenja "Sveta Marijo", bilo je pridodano izgovaranje imena Isus, i završni Amen.

Njemački kartuzijanac Henrik Kalkar (1328. - 1408.) podijelio je 150 Zdravo Marija na 15 desetki između kojih je umetnuo molitvu Oče naš. Nekako u isto vrijeme nastaje legenda o nastanku krunice od strane svetog Dominika, utemeljitelja Reda dominikanaca, koju je osobito širio njegov subrat Alan de la Roche.

Prvi dokument koji potvrđuje postojanje ili pokušaj, da se ujedini molitva ponavljanja Zdravo Marija s meditacijama otajstava uzetih iz Biblije, dolazi iz 15. stoljeća. Između godine 1410. i 1439., kartuzijanac iz Kölna, Dominik Pruski, predlaže jednu novu formu prema kojoj je moljenje Zdravo Marija svedeno na 50 puta, ali je svakoj molitvi Zdravo Marijo pridodano određeni odlomak Evanđelja. Ti odlomci bili su raspodijeljeni tako, da ih je 14 razmatralo Isusov život prije početka javnog djelovanja; 6 njegovo javno djelovanje; 24 njegovu muku i smrt; te ostalih 6 Isusovo uskrsnuće , slavu i krunjenje Marijino. Ovakav način razmatranja otajstava spasenja dovest će i do podjele na tri velika otajstva: radosno, žalosno i slavno. Osobito u 15. stoljeću ova će vrsta molitve doživjeti svoj veliki procvat.

Nakon što se ova pobožnost jako raširila među vjernicima osjetila se potreba da se još oblikuje u smislu pojednostavljivanja. Godine 1521. dominikanac Alberto da Castello sveo je ova otajstva na svega 15, na način, da ih je formulirao tako, da bi se oni razmatrali u obliku kratkog teksta ili bi se jednostavno ponavljali kratki zazivi iza svakog moljenja prvog dijela Zdravo Marijo. Mnoga marijanska bratstva širom tadašnje Europe rado su prihvatila ovu pobožnost.


Kako se moli krunica?

Uobičajena su dva načina moljenja krunice:

1. Prije početka molitve pojedinog otajstva pročita se uvod za razmatranje, zatim se razmatrajući moli Oče naš i 10 Zdravo Marija, te Slava Ocu i O moj Isuse. Na kraju petog otajstva, poslije molitve O moj Isuse, moli se Zdravo Kraljice, a mogu se nadodati i Litanije lauretanske.

2. Najprije se poljubi Križ i načini znak križa, zatim se kao uvod moli Vjerovanje apostolsko (križ), Oče naš (prvo zrnce), tri Zdravo Marije (tri zrnca), te Slava Ocu. Kod prve tri Zdravo Marije dodaje se zaziv nakon riječi "Isus":

...koji neka nam umnoži vjeru,
...koji neka nam učvrsti ufanje,
...koji neka nam usavrši ljibav!

Prije svakog otajstva moli se Oče naš, zatim 10 Zdravo Marija, s time da se nakon riječi "Isus" dodaje pojedini naziv otajstva, te Slava Ocu i O moj Isuse. Na kraju petog otajstva, poslije molitve O moj Isuse moli se Zdravo Kraljice, a mogu se nadodati i Litanije lauretanske.



Obećanja vezana uz krunicu
1. Svima koji budu odano molili krunicu, obećajem svoju posebnu zaštitu i obilje milosti.
2. Oni koji budu ustrajali u molitvu krunice, primit će neku osobitu milost.
3. Krunica će biti moćno oružje protiv pakla, uništit će grijehe i izgnati herezu.
4. Krunica će pomoći rast kreposti i dobrih djela, donijeti obilje Božjih darova za dušu, preokrenut će ljubav prema svijetu u ljubav prema Bogu, uzdići srca da žele božanska i vječna dobra. Na taj način će se te duše posvetiti.
5. Koji me se povjere preko krunice, neće biti izgubljeni.
6. Koji budu pobožno molili moju krunicu, razmišljajući o otajstvima spasenja neće biti satrveni nedaćama niti će umrijeti lošom smrću. Grešnici će se obratiti, pravedno će rasti u milosti i postati vrijedni vječnoga života.
7. Oni koji su iskreno odani molitvi moje krunice neće umrijeti bez utjehe Crkve ili bez milosti.
8. Oni koji budu molili krunicu, naći će za života i na smrti svjetlost Božju, puninu njegove milosti i bit će ubrojeni među blažene.
9. Brzo ću osloboditi iz čistilišta duše odane molitvi krunice.
10. Prava djeca moje krunice uživat će veliku slavu na nebesima.
11. Ono što preko krunice tražite, dobit ćete.
12. Koji šire moju krunicu, dobit će preko mene pomoć u svim svojim potrebama.
13. Postigla sam od svog Sina da će svi prijatelji krunice imati svece nebeske za svoju braću u životu i smrti.
14. Koji vjerno mole krunicu, moja su draga djeca, braća i sestre Isusa Krista.
15. Odanost mojoj krunici posebni je znak predodređenja.

Riječi sestre Lucije iz Fatime:
«Blažena djevica Marija je krunici podarila takvo djelovanje, da ne postoji nijedan materijalni, duhovni, nacionalni ili međunarodni problem koji se putem nje i naše žrtve ne bi mogao riješiti.»
http://www.youtube.com/watch?v=DRw4exSvZWo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2012 22:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Molitva oca Pia
Ostani sa mnom, Gospodine, jer moram imati Tvoje prisustvo da Te ne bih zaboravio.Ti znaš kako je lako napustiti Tebe.Ostani sa mnom, zato što sam slab i trebam Tvoju snagu da ne padam tako često.Ostani sa mnom, jer Ti si moj život i bez Tebe ja sam bez topline.Ostani sa mnom, jer Ti si moje svjetlo i bez Tebe sam u tami.Ostani sa mnom, da mi pokažeš Tvoju volju.Ostani sa mnom, da čujem Tvoj glas i slijedim Te.Ostani sa mnom, jer žudim da Te volim jako mnogo i da uvijek budem u Tvom društvu.Ostani sa mnom, ako Ti želiš da Ti budem vjeran.Ostani sa mnom, iako mi je duša siromašna, ja želim da budem mjesto utjehe za Tebe,gnijezdo ljubavi.Ostani sa mnom, Isuse, jer smrkava se i dan se privodi kraju i život prolazi, smrt, sud i vječnost se približavaju. Moram da obnovim snagu i ne posustanem duž ovog puta i zato ja trebam Tebe. Smrkava se i smrt se približava, plašim se tame, kušnji, suhoće,križa, tuge. O, kako Te trebam, moj Isuse, u ovoj noći izgnanstva.Ostani noćas sa mnom, Isuse, u životu sa svim opasnostima, ja Te trebam.Daj da Te spoznam kao Tvoji učenici što su te prepoznali u lomljenju kruha, tako da Euharistija bude Svjetlo koje razgoni mrak, sila koja me krijepi, jedinstvena radost moga srca.Ostani sa mnom, jer u času moje smrti želim ostati ujedinjen s Tobom, ako ne u misi,bar u milosti i ljubavi.Ostani sa mnom, jer Ti si jedini koga tražim, Tvoju Ljubav, Tvoju Milost, Tvoju Volju,Tvoje Srce, Tvoj Duh, jer Te volim i ne tražim drugu nagradu osim da Te volim sve više i više.U čvrstoj ljubavi voljeću Te svim svojim srcem dok sam na zemlji i nastavit ću Te voljeti savršeno svo vrijeme vječnosti.
http://www.youtube.com/watch?v=FOvVW9iA ... re=related


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 210 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr