www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 01:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 srp 2014 07:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
„Izgubljeno pa nađeno, polomljeno pa sastavljeno.. Jednom je kirž porazio grijeh, jednom je Riječ utažila žeđ.. Napuštam svijet jer ovo je moj spas..“

Kriste, iznova sam zapanjem pred Tvojim milosrđem. Hvala Ti što na ovom svijetu ne postupaš po pravici nego obilnom milosrđu! Hvala Ti što me iznova gurkaš prema pravoj stazi, što iznova širiš ruke kad ja umoram pužem po zemlji, kad trčim neuhvatljiv pokušavajući stići sve obaveze i rokove koji se redaju jedan iza drugog, kada zaokupljen svime ne nalazim trenutka za sabranost pa sam sebe iznenadim tako krivim postupcima, ranjavanjem nas, ranjavanjem mojim bližnjih.. Iznova mi govoriš da uzmem Tvoj jaram, da se suobličim životu koji si Ti živio, da u Tebi nalazim inspiraciju, rješenje, načine kako da postupam, kako da se nosim s onim što me zadesi i onima koji utječu na moj život.. Oče, Stvoritelju, postavio si neizmjenjive postulate života i objavio ih u svome Sinu! Hvala Ti što si se i meni objavio i dao mi da spoznam kako mi je živjeti iako toliko puta nisam bio malen, skroman, ponizan, neznatan, poslušan..

Uistinu Kriste Tvoj je zakon toliko drugačiji, Tvoj zakon Ljubavi nema smisla ovom svijetu, ali on jedini oslobađa! Zaboravim Gospodine da je breme praštanje, prihvaćanje, uzdanje u Tvoje milosrđe, bezuvjetna ljubav, beskrajno povjerenje u providnost. Jaram koji mi Kriste Ti daješ, savršen je i skrojen baš po mojoj mjeri. Hvala Ti jer si Ti na svoja leđa uzeo sve što mi je svijet i život stavio.

Dužnik sam! Dužnik sam Duha kojeg sam primio! Dužnik sam Duha jer je on toliko uzvišeniji od smrtnog tijela! Dužnik sam hraniti ga, oživljavati, održavati budnim! Dužnik sam da Tebe održim u životu! Želim svakodnevno slijediti i učiti iz primjera života Krista, razmatrati otajstva, razmatrati Bibliju, hraniti se duhovnim štivom, biti drugačiji nego ikada!

„Gospodine hvala, sva Tvoja slava je u mojim pjesmama i ja krećem iznova! Na trnovitoj stazi znam netko me pazi, to si Ti, Najveći!“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 srp 2014 11:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Riječ Gospodnja

Mt 10,7-15

Isus reče svojim učenicima: "Putom propovijedajte: 'Približilo se kraljevstvo nebesko!' Bolesne liječite, mrtve uskrisujte, gubave čistite, zloduhe izgonite! Besplatno primiste, besplatno dajte! Ne stječite zlata, ni srebra, ni mjedi sebi u pojase,ni putne torbe, ni dviju haljina, ni obuće, ni štapa. Ta vrijedan je radnik hrane svoje." U koji god grad ili selo uđete, razvidite tko je u njemu dostojan: ondje ostanite sve dok ne odete. Ulazeći u kuću, zaželite joj mir. Bude li kuća dostojna, neka mir vaš siđe na nju. Ne bude li dostojna, neka se mir vaš k vama vrati. Gdje vas ne prime i ne poslušaju riječi vaših, iziđite iz kuće ili grada toga i prašinu otresite sa svojih nogu. Zaista, kažem vam, lakše će biti zemlji sodomskoj i gomorskoj na Dan sudnji negoli gradu tomu."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 kol 2014 10:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Kriste, moja radosti, Pastiru moj. Vapim Ti ko ovca, toliko puta izgubljena, toliko puta usamljena, toliko puta bez nade.
Neprestano me salijeću prepreke, tako često izgubim iz vida pogled na sigurnost, tako često zaboravim, izgubim se u vrevama kojima prolazim..
Najgori su m ​i​ trenuci straha, nesigurnosti gdje sam, gdje je moj Bog? I iako znam da sam bezbroj puta sam kriv što odlutam, tugujem u brizi hoće li me moj pastir pronaći?
Oprosti što krivim druge, znam da je toliko toga bilo u mojim rukama. I dok tako bolno lutam, tumaram svojim putima, u srcu mi se javlja glas: „Jer ovako govori Gospodin Bog: Evo me, sam ću potražiti ovce svoje i sam ću ih pasti!!“ (Ez 34, 11) Dugo mi treba da povjerujem, ali na kraju znam da se ne mogu usprotiviti i sumnjati u obećanje...
Jer moj je Bog toliko iznad mene, toliko iznad mojih očekivanja, toliko iznad onoga kako bih ja postupio.. Bog koji me vodi i koji me zbrinjava, toliko je pravedniji, toliko mudriji, toliko svemoćniji..

Gospodine, često se nađem na putu života, ni sam ne znam kako sam tamo dospio i najviše me muči je li bila volja Tvoja..
Predajem Ti se danas, sve svoje u Tvoje ruke s dubokim povjerenjem da me nikada i nisi ispustio iz ruku. Duboko vjerujem u Tvoju vjernost. Ne daj mi danas da i sekunde posumnjam kako sam izgubljen i sam. Ne daj mi, ma što god bilo posrijedi, da se uplašim, prestanem vjerovati i odem još dalje od Tebe..

Sve moje teškoće danas želim prikazati za sve one izgubljene ovce koje sumnjaju da ih tražiš, a još više za pastire koji su se sami izgubili i zaboravili poslanje koje si im dao.. Budi milostiv i milosrdan, Otkupitelju i Spasitelju..-- "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2014 07:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Bdijte dakle jer ne znate u koji dan Gospodin vaš dolazi. A ovo znajte: kad bi domaćin znao o kojoj straži kradljivac dolazi, bdio bi i ne bi dopustio potkopati kuće.

Mt 24, 42-43

Gospodine, koji proničeš vrijeme, mjesta i događaje, Bože prisutan od početka i stvaranja, Duše Sveti, sveznajući i mudri, sveto Trojstvo koje dotiče moj život ​, ​
p​ oučen i pozvan na baštinu nečeg što je mojem razumu nedokučivo, mojim osjetilima nezamislivo, želim stati i vapiti za spasenje svojeg života.
Na kraju svakog dana, u ispitu savjesti, prepoznajem tolika lutanja, hod po rubu, odlaženje od Boga..
Prepoznajem tolike teške osjećaje, toliku dezorijentiranost i smetenost pogleda s cilja.. Želim si danas posvijestiti, molim Te da mi objaviš Cilj i sve što si mi podario kako bih došao do Cilja..
Molim Te za svoje srce, iskreno, koliko god bolno bilo, ali neka bude čisto i razotkriveno. Molim Te za svoje misli, neka one budu svete, prožete Tvojim Riječima, mislima, opravdanjima, utjehom.
Molim Te za mudrost, ra​s​poz ​n​avanje vremena i potreba, svakidašnjih odluka.. Molim Te za povjerenje u ljubav, čistu ljubav koja će me spasiti u nadjubljim razočarenjima svojeg života.
Molim Te za odraz Te ljubavi i u meni, da se uvijek opredjeljujem za dobro. Molim Te za svoje talente, da ih iskoristim i proslavim Tebe već sada ovdje na zemlji. Molim Te za usredotočenost i ustrajnost u gledanju na Tebe, samo Tebe i da me misli, kušnje koje me salijeću, uništavaju, trulež od mene čine, ne unište..

Molim Te sveti Bože prodri u moj život, čitavog me preuzmi, opredjeli, prati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2014 13:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
marija-nada napisao:
Kriste moj, Snago moja i Zaštito moja, Planino moja, Sunce moje, Cvijete moj, Ljubavi moja neizmjerna, Svjetlo moje i Put moj.
Voli Te tvoja marija nada.
Hvala Ti puno.
Čuvaj me i pazi, molim Te, budi samnom.
(eh, da mi je oblak biti pa da budem malo bliže :) )
smajlic22

:b112: :a1250: :a1250: :a1250: U oblake da mi poletjeti , samo sekundu , pogled baciti na njega :P Put mi čisti , molim te , ne ostavljaj me bez snage ...jer samo ti možeš upaliti sva svijetla i učiniti da sve procvijeta ...
Slušam cvrkut ptica , cijelo jutro ,........i tu si , prisutan si
Hvala ti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2014 13:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
marija-nada napisao:
Božja prisutnost

Dozivam u svijest da sam u tvojoj prisutnosti, o Bože.
I utječem se tvome nježnom srcu.
U trenucima slabosti ti si moja snaga.
U trenucima žalosti moj tješitelj.

Sloboda

Molit ću Boga da mi pomogne
da se oslobodim svojih tjeskoba i briga,
da mu se otvorim kroz ovo vrijeme molitve,
kako bih ga još više ljubio i služio mu.
:b112:
Svjesnost

Znam da me Bog voli bezuvjetno.
Zato iskreno promatram prošli dan, događaje i doživljaje.
Postoji li nešto za što bih trebao biti zahvalan? Onda ću zahvaliti.
Nešto za što se osjećam kriv? Onda ću moliti za oproštenje.

Riječ Gospodnja

Mt 11,28-30

U ono vrijeme reče Isus: "Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti. Uzmite jaram moj na sebe, učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca i naći ćete spokoj dušama svojim. Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako."

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

Osloni se na Gospodina kada je teret tako težak da se ni molitva ne može oblikovati. Kada si toliko slab da ni glavu ne možeš podići, odmori se na njegovu ramenu znajući da će ti teret postati lakši, podignut i vremenom će ga nestati. On je tako rekao i ostaje vjeran svojim obećanjima.

:a1250: :a1250: :a1250: Oslanjam se na Gospodina kada je teret težak, odmaram na njegovu ramenu,ne napušatm ga i molim da on mene ne napusti....i teret polako stvarno postaje lakši.sve njemu pričam , ne mogu podijeliti s drugima ...toliko su sebični ..osjećam težinu ljudi , i nekad me smatraju i luckastom......molim te dragi , ljubljeni Isuse da me nenapuštaš...samo u tebe se uzdam . Ne mogu više zamisliti život bez tebe

Gospodine, daj da imam udjela u tvojemu poslu. Otvori mi oči za terete koje drugi nose. Otvori mi srce za bol koja se ne može podijeliti, za strah koji se ne može izreći i za one koji se sami suočavaju s tamom.
:b112:
Razgovor

Što se događa u meni dok molim?
Jesam li utješen, uznemiren, ili ravnodušan?
Zamišljam Isusa kako stoji ili sjedi do mene
i iznosim mu sve što osjećam.

Zaključak

Zahvaljujem ti Gospodine što sam mogao provesti nekoliko trenutaka nasamo s tobom.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2014 13:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
marija-nada napisao:
Božja prisutnost

Svima nam je potrebno da se malo odmorimo od svakodnevnih događanja.
I znamo da je našemu tijelu potreban odmor.
Kada se približimo tebi, Gospodine, naše srce i um nalaze osvježenje,
naš duh je ponovno uzdignut.

Sloboda
:b112:
Molim za milost
da zaboravim na sve svoje brige,
da budem otvoren onome što Bog od mene traži,
da se prepustim vodstvu Stvoritelja koji me voli.

Svjesnost

Biti svjestan nečega znači to i zapažati.
Gospodine, pomozi mi da uvijek budem svjestan da si mi darovao život;
hvala ti na tom daru života.
Nauči me kako da se saberem i budem smiren te uživam u stvarima koje si za me stvorio.
Da zapažam ljepotu koja me okružuje,
divote planinskih vrhunaca, mirnoću jezera, krhkost cvjetne latice...
Uvijek moram biti svjestan da sve to dolazi od tebe.
:b112: Njegova rijeć liječi
Riječ Gospodnja

Mt 4,12-17. 23-25

Čuvši da je Ivan predan povuče se Isus u Galileju. Ostavi Nazaret te ode i nastani se u Kafarnaumu, uz more, na području Zebulunovu i Naftalijevu da se ispuni što je rečeno po proroku Izaiji: Zemlja Zebulunova i zemlja Naftalijeva, Put uz more, s one strane Jordana, Galileja poganska - narod što je sjedio u tmini svjetlost vidje veliku; onima što mrkli kraj smrti obitavahu svjetlost jarka osvanu. Otada je Isus počeo propovijedati: "Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!"
I obilazio je Isus svom Galilejom naučavajući po njihovim sinagogama, propovijedajući evanđelje o Kraljevstvu i liječeći svaku bolest i svaku nemoć u narodu. I glas se o njemu pronese svom Sirijom. I donosili su mu sve koji bolovahu od najrazličitijih bolesti i patnja - opsjednute, mjesečare, uzete - i on ih ozdravljaše. Za njim je pohrlio silan svijet iz Galileje, Dekapola, Jeruzalema, Judeje i Transjordanije.

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

Isus poučava, naviješta, liječi: što želi da naučim danas? Što trebam čuti od njega? Gdje mi u životu želi obnoviti zdravlje?

Mislimo da znamo što znači biti zaposlen. Zamisli kako je bilo Isusu, zaokupljen potrebama sa svih strana. Molit ću da me ne smetu sve stvari koje bih želio učiniti, nego da mogu zajedno s Isusom donositi život i istinu tamo gdje jesam.

Razgovor

Gospodine, znam da riječi nisu potrebne kada se obraćam tebi.
Ti gledaš u dubinu moga srca.
Poznaješ moje želje i potrebe.
Stavljam se u tvoje ruke.

Zaključak

Zahvaljujem ti, Gospodine, za svaki poticaj koji si mi darovao dok sam molio nad tekstom sv. Pisma.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2014 13:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
marija-nada napisao:
Božja prisutnost

Svima nam je potrebno da se malo odmorimo od svakodnevnih događanja.
I znamo da je našemu tijelu potreban odmor.
Kada se približimo tebi, Gospodine, naše srce i um nalaze osvježenje,
naš duh je ponovno uzdignut.

Sloboda
:b112:
Molim za milost
da zaboravim na sve svoje brige,
da budem otvoren onome što Bog od mene traži,
da se prepustim vodstvu Stvoritelja koji me voli.

Svjesnost

Biti svjestan nečega znači to i zapažati.
Gospodine, pomozi mi da uvijek budem svjestan da si mi darovao život;
hvala ti na tom daru života.
Nauči me kako da se saberem i budem smiren te uživam u stvarima koje si za me stvorio.
Da zapažam ljepotu koja me okružuje,
divote planinskih vrhunaca, mirnoću jezera, krhkost cvjetne latice...
Uvijek moram biti svjestan da sve to dolazi od tebe.
:b112: Njegova rijeć liječi
Riječ Gospodnja

Mt 4,12-17. 23-25

Čuvši da je Ivan predan povuče se Isus u Galileju. Ostavi Nazaret te ode i nastani se u Kafarnaumu, uz more, na području Zebulunovu i Naftalijevu da se ispuni što je rečeno po proroku Izaiji: Zemlja Zebulunova i zemlja Naftalijeva, Put uz more, s one strane Jordana, Galileja poganska - narod što je sjedio u tmini svjetlost vidje veliku; onima što mrkli kraj smrti obitavahu svjetlost jarka osvanu. Otada je Isus počeo propovijedati: "Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!"
I obilazio je Isus svom Galilejom naučavajući po njihovim sinagogama, propovijedajući evanđelje o Kraljevstvu i liječeći svaku bolest i svaku nemoć u narodu. I glas se o njemu pronese svom Sirijom. I donosili su mu sve koji bolovahu od najrazličitijih bolesti i patnja - opsjednute, mjesečare, uzete - i on ih ozdravljaše. Za njim je pohrlio silan svijet iz Galileje, Dekapola, Jeruzalema, Judeje i Transjordanije.

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

Isus poučava, naviješta, liječi: što želi da naučim danas? Što trebam čuti od njega? Gdje mi u životu želi obnoviti zdravlje?

Mislimo da znamo što znači biti zaposlen. Zamisli kako je bilo Isusu, zaokupljen potrebama sa svih strana. Molit ću da me ne smetu sve stvari koje bih želio učiniti, nego da mogu zajedno s Isusom donositi život i istinu tamo gdje jesam.

Razgovor

Gospodine, znam da riječi nisu potrebne kada se obraćam tebi.
Ti gledaš u dubinu moga srca.
Poznaješ moje želje i potrebe.
Stavljam se u tvoje ruke.
:b112:
Zaključak

Zahvaljujem ti, Gospodine, za svaki poticaj koji si mi darovao dok sam molio nad tekstom sv. Pisma.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2014 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Dobro jutro Gospodine, dobro jutro moj Gospodaru, Upravitelju, Ravnatelju, suradniče, oslonče mog života, prijatelju.
Hvala Ti na povjerenju ukazanom kada si mi povjerio moj život. Hvala Ti što vjeruješ da mogu ostvariti svoju ulogu, svoj svrhu, surađivati u otkupiteljskom planu, svaki dan. Priznajem Ti da često zaboravim da je svaki moj korak navještaj Tebe.
Ponekad se ulijenim, sviđa mi se kad mi nešto krene, teško prihvaćam nove ljude, nove izazove, teško se odlijepim od ljubavi i srdačnosti koju imam od svojih s kojima sam stalno...
Mlako se prihvaćam novih zadataka, ne shvaćajući da je sve gdje me Tvoja ruka odvede novo bogatsvo i ključno za mene i moj život, ovdje, a još više u vječnosti.
Na kraju ovog ljeta, želim oraspoložiti svoje srce za nove pothvate, pastoral župe, ali i svakodnevnog života u koji me šalješ.
Želim se već sad oduševiti novim zadacima, dajući svoje vrijeme i srce svakom koga na moj put postaviš. Ti si jedan Bog, a mi smo svi jednaki. Molim Te za dovoljno poniznosti da se ne uzdižem iznad svoje braće, osobito onih s kojima surađujem te za vjeru u sebe i ono što mi Ti govoriš da mogu. Hvala Ti na Tvom Duhu, znam da nas ne ostavljaš, hvala Ti što si osmislio moj život i dao mu svrhu."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2014 11:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Privitak:
image003.jpg


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr