www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 stu 2015 14:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Zato što pripadamo Bogu, a ne svijetu, mi smo nadmoćni nad njim i slobodni od njegove moći.

Anselm Grün


Toliko nisam svjes​t​an sveg onog što činiš za mene. Toliko sam plitak.
Toliko se često zadovoljavam ovozemaljskim užicima, toliko sam ovisan o svojim nagonima i strastima, o toliko stvari ovisim​,​ ​o​ toliko osoba ovisim.
Toliko sam navezan, ali ti mi govoriš da me želiš osloboditi. Govoriš da s​i​ me već oslobodio.
Teško mi je vjerovati u nešto više i bolje od ovog svijeta, shvaćaš li da sam samo čovjek? Uviđam koliko je sada bitna moja vjera jer kako mogu znati što mi spremaš poslije ovog života? Shvaćam koliko mi je bitno povjerenje u Tvoje smjernice, koliko mi je potrebna sloboda od svijeta, sloboda od ljudi, od navezanosti. Od svih. Samo da bih se mogao potpuno predati u Tvoju volju.
Ne postoji ništa iznad Tebe Bože, ništa nije veće, ništa dod mojih ciljeva nije više i dalje. Nijedna osoba nije mi bitnija od Tebe. Živim samo da Tebe proslavim!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 stu 2015 14:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Petak, 13. studenoga 2015.
[ 13.11.2015. ]
Pripremio: p. Andrija Wosko, dehonijanac

ČITANJA:

Mudr 13,1-9
Ps 19
Lk 17,26-37

U današnjem Evanđelju Isus nam govori kako je današnji narod zaveden, zaveden veličinama i ljepotama stvari. Pravi je to primjer ljudske površnosti. Bog je stvorio ovaj svijet za nas, da u njemu živimo, ali nam je dao i određene zapovijedi koje treba čuvati – Deset Božjih zapovijedi. Zašto je to važno? Božje su zapovijedi poput prometnih znakova koje treba poštivati kako ne bi došlo do neželjenih posljedica, čak i onih smrtnih. Svaki prekršaj u prometu, znači skretanje s pravoga puta. Tako nas i Božje zapovijedi čuvaju na pravom putu, Putu koji vodi u Vječnost!

Čini nam se kao da je današnji svijet prekriven tamnim plaštem koji skriva sve zlo ovoga svijeta. Mnoge obuzima silan strah pred budućnošću. Izloženost medijima, lažima i zastrašivanju, stvara psihozu i osjećaj neizvjesnosti i napuštenosti. Ljudi traže utočište, traže sigurnost, ali nažalost, vrlo često na krivim mjestima. Zaviruju u horoskope, traže pomoć vračara, iscjelitelja, zovu tarot emisije koje se sve češće daju vidjeti na našim televizijskim ekranima. A i današnje Evanđelje nosi riječi opomene: 'Tko god bude nastojao život svoj sačuvati, izgubit će ga, a tko ga izgubi, živa će ga sačuvati… kažem vam, one će noći biti dvojica u jednoj postelji: jedan će se uzeti, drugi ostaviti.'

A ja vam poput Svetog oca Ivana Pavla II. velim: 'Ne bojte se, jer Gospodin je s vama sve do svršetka svijeta. Ne nasjedajte podvalama Zloga, promijenite svoje živote. U njega pozovite Isusa Krista i za Njega svoj život dajte, Njemu se posvetite, Njegove zapovijedi čuvajte…'

Gospodine, prosvijetli nas da spoznamo goruću ljubav kojom nas ljubiš, daj nam spoznati pravu sreću! Ohrabri nas i osnaži! Blagoslovi nas! Daj nam vršiti Tvoje zapovijedi! Daj nam prihvatiti Tvoju ruku pomirnicu u svetoj skrušenoj i valjanoj svetoj ispovijedi. Daj nam ustrajnost u molitvi! Daj da budemo potpuno Tvoji! Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 pro 2015 13:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Za sebe si nas, Gospodine stvorio, i nemirno je srce naše, dok se ne smiri u tebi."

Sveti Augustin

Nekada mi ovaj život jednostavno postane pretežak. Unatoč svim svojim nastojanjima da se ne slomim, unatoč svim ohrabrujućim riječima, unatoč tolikim ljudima kojima je „gore nego meni“, umorim se.
Molim Te Kriste, daj mi svoj mir. Žel​i​m udahnuti snagu Tvog Duha, želim smiriti svoje misli u Tvojoj prisutnosti. Želim barem na kratko usmjeriti svu svoju pažnju na Tebe i uživat u čežnji za životom u Vječnosti koj​a​ nakon svega ovog slijedi. Oprosti što mi se neda više, oprosti što ponekad toliko jako želim gore k Tebi da zaboravm živjeti.
Sada odmaram na Tvojim rukama. Ako si ti živio i nosio teret cijelog svijeta, vjerojatno znaš zašto ja nosim svoj teret. Nek bude na Tvoju slavu moj Bože, nek bude na obraćenje svih koji te ne mogu pronaći!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2016 10:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
O, Kriste moj, Ljubavi moja, Sunce moje, Zaštito i Snago moja!
:D :r086: :r086: smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 vel 2016 11:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
​„..na rukama će te nositi da se gdje nogom ne spotakneš o kamen“

iz Ps 91

Život - moja dnevna pustinja, kojom prolazim. Svakodnevno nova, svakodnevno teška, svakodnevno donosi povrede i radosti i iskušenja. Moja pustinja sa oazama, ponekad sa puno zelenila ali i suše, nepodnošljive vrućine i bez vode. Pustinja - moj život, moje pješačenje snagom Duha ali i bez Njega. Napasti - Kruh i igre - moć i nemoć, pobjede i porazi, prepirke i vrijeme - prolaznost. Posežem za zvijezdama i osjećam nemoć vremena. Iskusih Njega i doživih u pustinji posižuć za zvijezdama. Izpružih ruku i prihvaćam Njegovu - idemo udvoje kroz pustinju tražeći oaze. U daljini je, naslućujujem; prolazim pustinjom padajući, ponekad plačući, a onda Njega hvaleći, - Prisutnog, a ipak Skrivenog. Ususret Njemu.

Franjo Grozaj​


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2016 11:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
„Ne ljubi uredno tko ljubi više što treba manje ljubiti, niti uredno ljubi tko ljubi isto ili manje što treba više ljubiti, niti uredno ljubi tko ljubi manje ili više što treba ljubiti na isti način.“ sveti Augustin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 tra 2016 07:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Molitva - Četvrtak, 7. travnja

Božja prisutnost

Divno je biti uvijek zajedno s prijateljima, u njihovoj blizini.
Kada sam s tobom, Gospodine, znam da sam u prisutnosti moga Stvoritelja.
Stvorio si me iz ljubavi.
Čak su mi i sve vlasi na glavi izbrojene.
Tvoja je prisutnost, Gospodine, najveće od svega.

Sloboda

U ostvarenju unutarnje slobode najčešće me blokira moja sklonost
da se dam zarobiti strahovima i očekivanjima što bih morao ili trebao biti.
Moje uobičajene reakcije me priječe da istražim razna područja svoga rasta i sazrijevanja.
Molit ću za veći osjećaj unutarnje slobode
i da mogu postići nešto novo od onoga što Bog od mene zahtijeva.

Svjesnost

U prisutnosti Stvoritelja koji me ljubi,
iskreno promatram doživljaje proteklog dana,
vrhunce, dna i onu svakodnevnu osrednjost.
Mogu li uočiti gdje je Bog bio prisutan u svemu tome?

Riječ Gospodnja

Iv 3,31-36

Ivan reče: "Tko odozgor dolazi, on je iznad sviju; tko je sa zemlje, zemaljski je i zemaljski govori. Tko dolazi s neba, on je iznad sviju: što je vidio i čuo - za to svjedoči, a svjedočanstva njegova nitko ne prima. Tko primi njegovo svjedočanstvo, potvrđuje da je Bog istinit. Uistinu, onaj koga Bog posla Božje riječi govori jer Bog Duha ne daje na mjeru. Otac ljubi Sina i sve je predao u ruku njegovu. Tko vjeruje u Sina, ima vječni život; a tko neće da vjeruje u Sina, neće vidjeti života; gnjev Božji ostaje na njemu."

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog pisma:

Gospodine, osjećam se privezanim za zemlju dok promatram tebe. Zaglavio sam se u blatu ovozemaljskoga života zauzet svojim malim nelagodama i željama. Uzdigni me - stalno me podsjećaj da želiš da budem s tobom u božanskoj dimenziji u kojoj ti prebivaš.
Sve je u tvojim rukama uključujući i moj život. Pomozi mi imati više vjere u tebe i tvoje obećanje vječnoga života. Pomozi mi biti poput tebe te drugima govoriti "Božje riječi".

Razgovor

Neka me tvoj Sveti Duh vodi
u mojim odnosima prema drugim ljudima.
Daj da pažljivo koristim dar govora.

Zaključak

Zahvaljujem ti Gospodine što sam mogao provesti nekoliko trenutaka nasamo s tobom.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda

i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 tra 2016 07:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Sad mogu leć’ i usnuti,
i onda ustat’ jer me Jahve drži.
Ne bojim se tisuća ljudi
što me opsjedaju dušmanski.

Ustani, o Jahve!
Spasi me, o Bože moj!
Ti udaraš po obrazu sve neprijatelje moje,
opakima zube razbijaš.

U Jahve je spasenje:
na tvom narodu tvoj je blagoslov!


:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2016 07:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"​Silna je moć Tvoja Bože i nema mjere mudrosti Tvojoj! Nema riječi kojima bi se mogla opisati i dočarati Tvoja ideja i slika svijeta, naših isprepletenih života, labirinta odnosa, puteva i smjerokaza, pravih i krivih, vrata i prolaza, slučajnih i planiranih susreta, suputnika, prepreka, pomoći.. Toliko toga neopisivog u životu, svačiji različit, ali u jednom jednak: s Tobom na prvom mjestu najlakše je doći do cilja!
Gospodine od kada si ušao u moj život, promijenio si ga iz temelja. Toliko toga nakupljenog u mojoj nutrini, što sam godinama spremao, toliko toga s čim nisam znao što bih. Mnoštvo događaja, ljudi, osjećaja... Toliko toga, i sve dok nisi Ti došao. Ti koji si posložio sve razbacane kockice, pokazao mi istinu o meni, i o sebi.
Da promijenio si moj život iz temelja, unijevši u njega radost, čineći tako da i ja budem radost drugima.
Svjestan sam Gospodine , da što god ja učinio ili kakve god talente imao u sebi, da ih ne mogu bez Tvoje pomoći razviti. Želim biti poput goruščina zrna, bačena u plodno tlo, najmanje od sjemenja, i prepustiti se Tebi, nesvjestan u što ćeš me oblikovati, nesvjestan kome ću sve trebati, koga sve zaštititi.
Hvala Ti Gospodine za radost ovoga jutra, hvala Ti jer si na prvom mjestu, i hvala Ti na nesebičnoj ljubavi kojom me ljubiš..."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2018 08:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Kako je samo utješno započeti ovaj dan znajući da će Ti uvijek biti stalo do mene. Što god ja budem odlučio, gdje god otišao, koliko se god udaljio od Tebe, znam Ti ćeš me tražiti.
Ako i zatvorim svoje oči, ako i začepim svoje uši, ako Ti okrenem svoja leđa, Ti ćeš me svejedno voljeti.
Stajat ćeš raširenih ruku za svaki slučaj ako se poželim vratiti, za svaku sigurnost ako se predomislim jer sam pogriješio ili ako pak shvatim koliko sam prazan bez Tebe.
Znam da ćeš ako treba i danima čekati, da ćeš biti u blizini ako se možda odlučim Te potražiti.
O moj bezuvjetni prijatelju dok razmišljam o toj Tvojoj ljubavi prema meni, oči mi se ispunjaju suzama. Sama nemogućnost da Ti uzvratim jednakom mjerom, tjera sram u moje srce, ispunja ga tugom jer sam Te toliko puta ignorirao, slobodno mogu reći kako se osjećam krivim jer Tvoju ustrajnost uzimam zdravo za gotovo.
Oprosti mi, iskreno Ti želim biti prijatelj, pa makar i malim djelićem od onoga što si Ti za mene učinio. Zato danas dok hodim kroz ovaj dan želim razmišljati o trenucima u svome životu kada sam se pokrio preko glave kako me Ti ne bi pronašao, kako ne bi vidio ono što radim i čime se bavim. Želim razmišljati gdje sam to zalutao, i koji me je grijeh najviše od Tebe udaljio.
Dok čitam Tvoju Riječ upućenu svima nama danas, nekako mi u oči odmah upadaju riječi „Zamole ga za nju“ i odmah je ozdravila.
Ovdje kao da mi hoćeš pokazati važnost posredovanja, važnost zagovora za druge u njihovim potrebama. Gospodine i ja sam među bolesnima, trebam Te da me posjetiš, da me oslobodiš kako bih služio drugima kao što je to činila Šimunova punica. Zato zastajem na trenutak i molim Te da me posjetiš ovdje gdje sada jesam. Želim Ti izreći sve potrebe svoga srca i želim Te zamoliti da položiš svoje ruke na mene, kako bih osjetio Tvoju ozdravljujuću snagu koja izvire iz vrela Tvoje Ljubavi, koju imaš prema svakom čovjeku.
Hvala Ti!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr