www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 sij 2015 13:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Heb 10, 1-10
Evo dolazim vršiti, Bože, volju tvoju!
Čitanje Poslanice Hebrejima
Braćo!
Budući da Zakon ima
tek sjenu budućih dobara,
a ne sam lik zbiljnosti,
on uistinu žrtvama
koje se — iz godine u godinu iste —
neprestano prinose
ne može nikada usavršiti one što pristupaju.
Ta ne bi li se prestala prinositi
kad bogoslužnici, jednom očišćeni,
ne bi više imali nikakve svijesti grijeha?
Ali po njima se iz godine u godinu
podsjeća na grijehe.
Jer krv bikova i jaraca
nikako ne može odnijeti grijeha.
Zato On ulazeći u svijet veli:
Žrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;
paljenice i okajnice ne sviđaju ti se.
Tada rekoh: »Evo dolazim!«
U svitku knjige piše za mene:
»Vršiti, Bože, volju tvoju!«
Pošto gore reče:
Žrtve i prinosi, paljenice i okajnice
— koje se po Zakonu prinose —
ne mile ti se i ne sviđaju,
veli zatim:
Evo dolazim vršiti volju tvoju!
Dokida prvo da uspostavi drugo.
U toj smo volji posvećeni
prinosom tijela Isusa Krista
jednom zauvijek.
Riječ Gospodnja.

​​Otpjevni psalam:

Ps 40, 2.4ab.7-8a.10-11

Pripjev:

Evo dolazim, Gospodine, vršiti volju tvoju!

Uzdah se u Gospodina uzdanjem silnim,
i on se k meni prignu i usliša vapaj moj.
U usta mi stavi pjesmu novu,
slavopoj Bogu našemu.

Žrtve i prinosi ne mile ti se,
nego si mi uši otvorio;
paljenica ni okajnica ne tražiš.
Tada rekoh: »Evo dolazim!«

Pravdu ću naviještat u zboru velikom,
i usta svojih zatvoriti neću,
Gospodine, sve ti je znano.

Tvoju pravdu neću kriti u srcu,
kazivat ću vjernost tvoju i tvoj spas.
Tajit neću dobrote tvoje,
ni tvoje vjernosti velikoj skupštini.

​​Evanđelje:

Mk 3, 31-35


Tko god vrši volju Božju, taj mi je brat i sestra i majka.


Čitanje svetog Evanđelja po Marku

U ono vrijeme: Dođu Isusova majka i braća njegova. Ostanu vani, a k njemu pošalju neka ga pozovu. Oko njega je sjedjelo mnoštvo. I reknu mu: »Eno vani majke tvoje i braće tvoje, traže te!« On im odgovori: »Tko je majka moja i braća moja?«
I okruži pogledom po onima što su sjedjeli oko njega u krugu i kaže: »Evo majke moje, evo braće moje! Tko god vrši volju Božju, taj mi je brat i sestra i majka.«
Riječ Gospodnja.

​​MISNA ČITANJA

Utorak, 27. siječnja 2015.
[ 27.1.2015. ]

Pripremile: sestre benediktinke iz samostana sv. Margarite na Pagu

ČITANJA:

Heb 10, 1-10

Ne moramo prinositi žrtve. S Isusom Kristom je tema 'žrtva' postala prošlost. 'Milosrđe mi je milo, a ne žrtva', kaže se na jednom drugom mjestu. Mjerilo našega kršćanstva jest imamo li srca za one koji nas trebaju. Tko me danas treba?

Mk 3, 31-35

Njegova majka i braća prevalili su dug i naporan put kako bi ga vidjeli. Čini se da ga žele, njega koji je u međuvremenu postao izopćenikom, ponovo privesti u krilo obitelji, jer u židovskome načinu razmišljanja nije bilo snažnije ljudske veze od obitelji. Isus ne dovodi u pitanje tu biološku vezu, ali naviješta veću, duhovnu povezanost. Svi koji Boga nazivaju svojim ocem čine veliku Božju obitelj, a međusobno su braća i sestre. Zato je Isus izvlačio ljude iz njihove izvorne obitelji kako bi ih uvrstio u veću, Božju obitelj.

To predstavlja poziv za svakoga od nas. Tko se upusti u životnu avanturu s Isusom Kristom, ne može naprosto ostati onakvim kakav je bio. 'Novi čovjek' u meni uvijek je provokacija za mojega 'starog čovjeka'. Isus je blaženima proglasio one koji su, kao i On, donijeli temeljnu životnu odluku. Prije svega vezali su se za Boga, a onda su kroz tu povezanost otkrili 'prave rođake'.

​​Molitva:

Bože, Ti nas pozivaš u novu ljudsku obitelj, koja je mnogo veća od naše biološke obitelji. Ne dopusti da nam krvne veze smetaju u slušanju i nasljedovanju Tvoje riječi. To Te molimo po Isusu Kristu, koji je svojom braćom i sestrama nazvao sve one koji vrše Tvoju volju. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2015 11:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Dobri Bože, ja kao i svaka druga osoba na ovom svijetu nosim toliko toga u sebi.. Nosim sebe, sve što jesam, onda i sve što mi se dogodilo, sve što ima biti, sve muke, neizvjesnosti, radosti i zadovoljstva, sve teškoće, sve neuspjehe, sve što me svakog dana snađe..
I želim Tebe u svom životu. Znam da si Ti moj Stvoritelj i da je u Tebi moje ja. Znam da smo nas dvoje zapravo vrlo slični i duboko u sebi vjerujem da Ti stanuješ u mom srcu, Tvoje Kraljevstvo, Tvoje Riječi, prihvaćanje i razumijevanje svega što si Ti bio, kako si živio i kakav si cilj života odabrao.. Pomozi mi da se oduprem svim zakonima vremena, svim obavezama, svemu što me čini zemaljskim i neprestano me tjera i da stanem, u Tvoju prisutnost, Tvoju tišinu.
S Tvojim Riječima ili sam sa sobom, u suzama ili potpuno prazan, ali dovedi me pred sebe.. Ne daj mi ni da ijedan dan prođe da Ti sve ne ispričam. Znam da ću Te onda najbolje razumjeti. Znam da ću onda hitati euharistijskom stolu, savršenom otkupljenju svih mojih grijeha.. Znam da će mi onda drugi biti važniji od mene i mojih užitaka.. Znam da ćeš me ispuniti mirom..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2015 08:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Božja prisutnost

Razmišljam na trenutak o Božjoj prisutnosti oko mene i u meni.
Stvoritelj svemira, sunca i mjeseca, zemlje,
svake molekule i atoma, svega što postoji, svega što jest:
Bog je u svakom otkucaju moga srca. On je u meni, sada.

​​Sloboda

Nema te situacije iz koje ne bih mogao izići još bogatiji ljubavlju i životom.
Međutim, moje su želje često fiksirane, zarobljene u iluzijama da će sve biti ispunjene.
Molim Boga da kroz moju slobodu
uglazbi moje želje u živahnu melodiju ljubavi punu harmonije.

​​Svjesnost

Pomozi mi Gospodine da budem još svjesniji tvoje blizine.
Nauči me kako da te prepoznam u drugima.
Ispuni moje srce zahvalnošću za sve one trenutke
kada si mi preko drugih ljudi iskazao svoju brigu.

​​Riječ Gospodnja

Mk 4,21-25

I govoraše im Isus: "Unosi li se svjetiljka da se pod posudu stavi ili pod postelju? Zar ne da se stavi na svijećnjak? Ta ništa nije zastrto, osim zato da se očituje; i ništa skriveno, osim zato da dođe na vidjelo! Ima li tko uši da čuje neka čuje." I govoraše im: "Pazite što slušate. Mjerom kojom mjerite mjerit će vam se. I nadodat će vam se. Doista, onomu tko ima dat će se, a onomu tko nema oduzet će se i ono što ima."

​​Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog pisma:

Isusova izreka ''mjerom kojom mjerite'' čini se kao inačica onoga ''koliko daješ toliko i dobivaš''. Isus je pod tim mislio sljedeće: onaj tko traži duhovnu pronicavost u onome što on govori, povećat će mu se ta duhovna pronicavost time što sluša usporedbe, a onaj tko ne sluša Isusa završit će u duhovnom neznanju.
U slušanju i nasljedovanju Isusa rastem u familijarnosti s njegovim glasom i čujem više, više mi se nadodaje. Zahvaljujem i molim za one koji nemaju ništa - da odvoje malo vremena za Boga koji ima vremena za njih.

​​Razgovor

Zamjećujem li svoje reakcije dok molim uz Božju riječ?
Je li ona za me izazov, utjeha ili mi je odbojna?
Dok zamišljam Isusa kako sjedi ili stoji kraj mene,
u povjerenju, kao najboljem prijatelju, govorim mu o svojim osjećajima.

​​Zaključak

Zahvaljujem ti, Gospodine, za svaki poticaj koji si mi darovao dok sam molio nad tekstom sv. Pisma.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 09:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Ti si Gospodine baština moja, Ti u ruci svojoj držiš moju sudbinu. Ti si Bože najvrednije što mi je dano i sve moje ovisi o Tebi. Moja vjera, svaka misa, svako iskustvo ljubavi, svaki odmor i uslišanje pa i ovaj trenutak, najveći su dar mojem životu. Hvala što si me odabrao da Ti budem tako blizu i hvala što si Ti tako živo bliz i prisutan u mojoj svijesti..

Stavljaš pred mene zadatak, da blago koje imam sijem u srca onih koji nemaju taj dar i to iskustvo. Svaki me dan šalješ, u neočekivane živote, samo da budem svoj, samo da budem Tvoj. Svaki dan nova prilika..

Ali prije svega, svaki dan Ti još bliže.. Trebam Te. Budi živ u Riječima koje čitam, budi živ u svakom teškom i radosnom trenutku. Budi živi Bog koji će se tako jasno vidjeti na mojem licu, osjetiti iz mojeg srca, da znam glasno uzviknuti i upr​ijeti u Tebe u svjedočanstvu mojeg života.. Molim Te, moj Bože i moj prijatelju, ljubi me, da i ja mogu ljubiti. opraštaj mi, da ja budem oproštenje, podigni me, da ja mogu vraćati nadu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2015 09:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
[color=#BF4000]"On je tu.. Kada prvi dah udahneš, kad se prvi puta spotakneš, kad se prvi puta raduješ.. On je tu. Prisutan u svakom trenutku, u svakoj sekundi mojeg i tvojeg života. On je tu.
Prisutan kada razbiješ čašu, tu je kada padneš, kada ti se sruši sustav na računalu, kada dobiješ neočekivan neugodan poziv ili posjet.. On je tu!
I kad okreneš mu leđa i kad se okreneš u krivom smjeru i kad ga vrijeđaš svojim ponašanjem. ON je TU.
Budan i prisutan, čeka da ga pozoveš, da mu se obratiš, da ga poželiš, da mu daš prostora da djeluje. Jednom mišlju, ne mora se baš ništa promijeniti, ali svijest da Bog vlada svakim trenutkom utišava tvoje srce..
Da, on ne napušta, ni kada poželiš vrisnuti od boli, kad se u muci ne možeš moliti, kad si preumoran da držiš oči otvorene, kad ti se čini da si napravio najveću pogrešku u životu, kad izgleda da nema izlaza, kad poželiš vratiti vrijeme, tu je..

Hvala Ti Bože.. Život je tako jednostavan s Tobom.. Molim te za srce i um pun svijesi o Tvojoj božansvenosti, o Tvojoj svemoći, o Tebi.. I moj život iste sekunde postaje drugačiji."
[/color]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2015 09:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Teško je čovjeku shvatit Boga, reka​o​ bih nemoguće. Teško ga je uopće dohvatiti riječima, a kamoli mislima.. A opet blizu si i s nama si i tražiš da Te slijedimo na „nerazumnom“ putu punom Božanske mudrosti..

Još ću nekako i prihvatiti žrtvovanje svog vremena, još mogu i prihvatiti da bezbroj puta praštaš.. Teško sebe zamišljam, ali prihvaćam Tebe koji praštaš ubojicama, bludnicama, varalicama, oholicama, zavidnima, svađalicama, bahatima, umišljenima.. Iako ne shvaćam i ne osjećam, divim se i prihvaćam Tvoju bezuvjetnu ljubav prema svima, bezuvjetno davanje za svakog, bezgraničnost koja se ne dijeli i nema onog koji je primio više, a tko manje.. Ma radilo se o alkoholičaru, zlostavljaču, prostaku ili lijenčini, sve pripisuješ grijehu, a čovjeka vapijući spasavaš..

Još to sve nekako, ali najteža mi je veličina „ludost“ križa... Kada vidimo krv ili ju osjetimo pod prstima, kada vidimo strašna umorstva, teške nesreće, kada nas jeza preplavi, a želudac se okrene u trenucima unakaženih tijela, vapijućih krikova, ožalošćenih, neutješenih, teško je zamisliti Tebe, Sina Božjeg, dobrovoljno zaklanog Jaganjca na križu..

Gospodine samo Tvoja svemoć može biti snaga da se odvažimo svakog dana iznova slijediti Te.. Udahni u nas spremnost svoga Duha, nadahnuće po Tvojim Riječima i gorljivost svih onih svetaca koji su Te tako jasno vidjeli unatoč svim prizemljenostima ovog svijeta.. Hvala Ti što pred nas stavljaš taj težak zadatak, znam da je s Tobom ostvariv.. Budi blizu.. --


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2015 08:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Što hoćeš da učinim Gospodine? Što hoćeš da učinim Gospodine?? Pokaži mi... Nemoj se umoriti od mojih kušnji, budi strpljiv u mojim pogreškama i padovima.. Ostani Bog, moj uzor, moje sve.. Ostani bezuvjetan.. Znam da Ti nisu potrebne ove moje Riječi, ali meni je potrebna svakodnevno Tvoja jakost i Tvoja veličina naspram svih mojih malenosti i slabosti.. Potreban si mi Ti koji oduševljavaš, koji vraćaš nadu, koji sve izvodiš na dobro..

I ovog jutra dok je preda mnom izazov novog dana pronalazim svojim mir u Tebi.. Neovisno o tisuću stvari koje me čekaju, neovisno o svemu je li dan savršeno posložen , neovisno kakav sam i gdje sam, želim se smiriti u Tebi.. U Tebi stalno prisutnom, u Tebi koji se boriš za mene svake sekunde, u Tebi koji si jedina sigurna i stalna luka u kojoj mogu stati bilo kada, bilo gdje..

Ne daj ni meni da se umorim od sebe, ne daj mi da odustanem pored svih padova koji mi se tako lako i često događaju, a iz kojih se tjeram da se pridignem.. Ne daj ni meni da se umorim od traganja za Tobom, od spremnosti da u najvećoj nemoći i izgubljenosti prvo Tebe želim.. Ne daj mi da oblikujem dan po svojim mjerilima, da u brzini pomislim da išta mogu sam popraviti... Hvala Ti što si Ti Bog i što me oslobađaš toliko toga.. Hvala Što Ti sve vidiš i sve znaš..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2015 11:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Dobri Bože dobri Oče, Bog svakog stvorenja, Bog svakog čovjeka, Bog naroda, Bog za narod, čovjek slika Boga, Bog koji u središte stavlja čovjeka.. Divno je gledati Te kako rušiš iluzije u tolikim umovima, kako mijenjaš poredak svijeta, vraćaš sve na svoje mjesto, izvrćeš nastojanja, preusmjeruješ staze, upućuješ na druge putove, ciljeve, prilike.. I pred mene stavljaš isti zadatak ovaj dan – staviti u središte čovjeka..

Razmišljam, gdje je čovjek u mojem životu? Gdje sam ja sebi kao čovjek u svom danu? U središtu ili onkraj svih poslova, briga i obaveza.. Gdje je u meni briga za mene, za čovjeka kojeg je Bog stavio u središte i postavio ga važnim brige, blizine Stvoritelja, odmora u Gospodinu, boravljenje uz Gospodina koji pokazuje svaki daljnji korak..

Razmišljam gdje je čovjek u mojem životu? Gdje je vrijeme za bližnjeg koji vapi za 2 minute blizine? Gdje je kod mene vrijeme i mjesto za čovjeka u potrebi, a koji mi danas dolazi? Gdje je čovjek kao biće potrebno ohrabrenja na Božje staze, usmjeravanja prema Iscjelitelju, radost, odraz i mene samog?

Pomozi mi Bože da svoj život ponovo izgradim kako Ti gradiš.. Znam da si Ti Stvoritelj imao najbolji plan, ostvari ga i po mojem životu.."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2015 08:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Dobri Bože, moj Stvoritelju, istinsko i jedino Dobro, jedino Čisto, jedino Sveto..
Novi je dan, novi izazov preda mnom, nove neizvje​s​nosti, nove kušnje. A već na početku dana želim s​eb​i posvjestiti kako je preda mnom izazov da me oblikuje, trpljenje da me ponese k Nebu, toliko toga iz Tvoje namisli..
Ispuni moje srce povjerenjem, u Tvoju prisutnost, u Tebe koji u meni stanuješ, u Tebe koji me možeš učiniti sretnim i razumnim, ispuniti svojim Duhom. Ne želim se danas oslanjati na sebe, na svoje naume na svoje ideje kako da reagiram, učinim išta dobro.. Želim se osloniti na Tvoju prisutnost, Tvoje riječi, Tvoja upozorenja čega da se klonim.. Želim ispuniti misli pozitivnim, lijepim, poniznim, stavljati drugoga ispred sebe, razmišljati sveto..

Pouči me danas, još malo o sebi i veličini.. Ponesi me i oduševi ostvarivanjem dobra u meni s Tobom, da se još više moje srce zapali i prione uz Tebe.. Nek na mojim ustima bude hvala i slava Tvojem imenu i nek prožme cijelo moje biće da budem zauvijek u Tebi i s Tobom..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2015 11:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
O MOJ GOSPODINE, HVALA TI PUNO. TVOJA NADA.
Tebi koji si Bog moj, nek pjeva moje srce, moje misli, moje riječi, moji koraci, moja djela, moj odmor i moje mirovanje.. Tebi koji si svesilan nek se pokloni svaki moj strah, moja briga, moja neizvjesnost, moj teret, moj križ, moja neizdržljivost.. Tebi koji si trepet i Kralj, koji si sama Ljubav, nek se pokloni svaki moj neuspjeh, moj propust i moja pogreška..

Ne ostavljam prostora nijednoj sumnji, nijednom strahu, ničemu što će me prikovati za ovu zemlju, ograničiti u vjeri, zaustaviti u ufanju, preokrenuti da ne ljubim.. Ne ostavljam prostora ničemu što vrijeđa Tebe, veličinu, krv što svjedoči, utjelovljeno božanstvo, toliku silu, u obliku čovjeka, u obliku jednostavne prisutnosti, pozornog uha, zagrljaja kad zatreba, vječnog prijatelja.. Ne želim Te vrijeđati iako si mi tako prisan i zaboravim koliko si velik.. Ne želim ni pomisliti išta što bi moglo u mom srcu umanjiti Tvoju nezamijenjivu prisutnost, sve što zaista jesi..

Vodi me u mojem danu, želim slušati sve što Ti poučavaš iako i ne razumijem uvijek. Želim predati sve svoje da bude Tebi podložno, da Tvoja riječ bude zadnja.. Hvala Ti što si mi blizak, što uopće postojiš.. Bori se sa mnom u svim kušnjama koje mi Te takvog kakav jesi žele


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr