www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 14:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 vel 2015 09:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Čitanje Knjige Ponovljenog zakona

Mojsije reče narodu:
Gledaj! Danas preda te stavljam: život i sreću, smrt i nesreću. Ako poslušaš zapovijedi Gospodina, Boga svoga, koje ti danas dajem; ako poslušaš — da ljubiš Gospodina, Boga svoga, da hodiš njegovim putovima, vršiš njegove zapovijedi, njegove zakone i njegove uredbe — živjet ćeš, i razmnožit će te Gospodin, Bog tvoj, i blagoslovit će te u zemlji u koju ulaziš da je zaposjedneš. Ali ako se srce tvoje odvrati i ne poslušaš, nego zastraniš i budeš se klanjao drugim bogovima i njima iskazivao štovanje, ja vam danas izjavljujem da ćete zaista propasti; nećete dugo živjeti na zemlji u koju ćete, prešavši Jordan, ući da je zaposjednete. Uzimam danas za svjedoke protiv vas nebo i zemlju da pred vas stavljam: život i smrt, blagoslov i prokletstvo. Život, dakle, biraj: Ljubi Gospodina, Boga svoga, slušaj njegov glas, prianjaj uz njega, da živiš ti i tvoje potomstvo. Ta on je život tvoj i dugi vijek tvog prebivanja na zemlji za koju se Gospodin zakle očima tvojim Abrahamu, Izaku i Jakovu da će im je dati.«
Riječ Gospodnja.



​​Riječ Gospodnja

Lk 9,22-25

U ono vrijeme reče Isus: "Treba da Sin Čovječji mnogo pretrpi, da ga starješine, glavari svećenički i pismoznanci odbace, da bude ubijen i treći dan da uskrsne."

A govoraše svima: "Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom. Tko hoće život svoj spasiti, izgubit će ga; a tko izgubi život svoj poradi mene, taj će ga spasiti. Ta što koristi čovjeku ako sav svijet zadobije, a sebe samoga izgubi ili sebi naudi?"


Sunce na obzoru nagovješta radost, dan je potpuno jednak, ali diljem ulica, iz crkava, iz zvonjave tornjeva, iz Riječi koje viču u zatvrorenim Biblijama, iz nagovještaja s oltara, iz tihih svetohraništa, s oltara žrtvenika, razliježe se jeka poziva na promjenu.. Želi doprijeti do svakog srca, do tebe i do mene. U ušima još odzvanjaju riječi o milosnom vremenu korizme koje započinje..

Gospodine, u ovom trenutku molim te za milost da se vidim onako kako me ti vidiš. U svom onom sjaju svijeta kojem jesam. Sa svim onim duhovnim vrlinama koje imam. Želim vidjeti svoje srce kakvo jest. Budi sa mnom u tišini i skrovitosti u postu koji mi daruješ da ne razmišljam o slatkoći i ovisnosti o hrani koja mi treba da bi moje fizičko tijelo bilo budno, sposobno za rad.. Budi sa​mnom u tišini molitve dok mi pokazuješ što mi je mijenjati, gdje još ima prostora za počistiti, gdje s​a​m daleko​ od Tebe​.. Budi sa​​mnom dok zakoračujem u ovo vrijeme promjene. I budi samnom u svakom danu ovog vremena.

Bezakonje svoje priznajem, grijeh je moj svagda preda mnom. Tebi, samom tebi ja sam zgriješio i učinio što je zlo pred tobom! Čisto srce stvori mi, Bože, i duh postojan obnovi u meni! Ne odbaci me od lica svojega i svoga svetog duha ne uzmi od mene!

Ps 51, 5-6a.12-13.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2015 11:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Teško je unaprijed razmišljati o križu koji me čeka, o danima kojima ne znam početak ni kraj, o događajima koje ne mogu promijeniti, ljudima i situacijama koje ne mogu predvidjeti.
Sva spremnost ovog svijeta neće mi pomoći da se ne iznenadim životu koji mi spremaš. ŽIVOTU. Sve što je s tobom je Život. I to je početak i kraj svake moje misli, svakog mojeg straha i strepnje..
Znaš Gospodine, kad zastanem pored Tvojeg križa, shvaćam koliko mi je strana Božja volja i koliko ne razumijem. Vjerojatno nikad neću shvatiti, ali novost života koju Ti naviještaš ipak neodoljivo privlači...

Znaš moje slabosti i zato te molim za vjernost Tvojem putu do kraja, iako znam kakav je kraj Tvojih sljedbenika. Molim Te za vježbanje, za trpljenje, za tišinu, za odlučnost u korizmenom hodu, da u meni uskrsneš živ i spreman da izgubim život i zadobijem Život.. "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2015 09:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Privitak:
Zahvaceni-Kristom.jpg

:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2015 12:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Privitak:
Isus1.jpg


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2015 11:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Tko je na svijetu kao ti Gospodine? Prožimajuća i ujedinjujuća ljubavi, beskrajna ljepoto?“
Smislu mojih dana, mojih buđenja, mojih koraka prema drugima, dobro jutro!
Prihvaćam zapovijedi koje mi daješ, prihvaćam ih kao današnji smjerokaz. Svjes​t​an svoje slabosti, kušnja i napasti, molim Te za Tvog Duha. Izlij svoju milost na mene, ne dozvoli mi da padnem u ljubavi za druge, usmjerenoj prema Tebi.
Pomozi mi danas uzdići se iznad sebe, iznad svojih boli, umora, strka, obaveza, neraspoloženosti, povrijeđenosti, ranjenosti, ogorčenosti, slabosti. Nek me Tvoja Ljubav prema meni ponese i svijetli mi da povrh svega mognem i ja Ljubiti Tebe, svog Boga, presveto Trojstvo, ali i prisutnog u svakom čovjeku kojeg mi na put stavljaš. --


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ožu 2015 08:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Dobri Bože, na početku ovog dana, molim Te da uzmeš moje srce. Ti si veći od svega na ovom svijetu pa i od mene, od svakog mojeg osjećaja, od svakog događaja, od svakog propusta, od svakog grijeha. Tvoja dobrota veća je i jača od sveg što postoji pa i od svih prijestupa i od zla što se uvlači u pore mojeg srca kad Te prestanem tražiti...

Molim Te da Tvoja blizina bude jača od svega što se dogodi. Ne napuštaj me u svojoj dobroti, ne napuštaj me ni kad se ja izgubim, ni kad mi srce zavede ljubomora ili čežnja za osjećajima ushićenja, privrženosti.. Ne ostavljaj me ni kad Te počnem tražiti u obilju, u zadovoljstvima u blagoslovima i u uspjesima. Ne ostavljaj me ni kad pomislim da mi treba obilje milosti i Tvoje žive prisutnost, osjećaja Tvoje blizine, izvanrednosti. Ne napuštaj me, samo mi podaj vjeru, snažnu vjeru da Bog jest, sada i zauvijek, u mojem i svačije životu.

Hvala Ti što ne pamtiš sve moje sebičnosti i što Ti je najvažnija moja radost i neprestano vraćanje k Tebi. Hvala što me poučavaš o Ljubavi i po​di​žeš ljestvicu visoko da ju nijedan grijeh ne može srušiti ili nadmašiti. Nastani se i u meni ovaj dan, takav velik kakav jesi.."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2015 12:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Gospodine, zadivljuje me stav i želja svih onih​ ljudi ​ koji se s lakoćom prepuštaju. Ostajem bez riječi pred onima koji s lakoćom podnose ovaj život.
Posrame me oni koji su neprestano radosni jer su su uvjereni da su zbrinuti​.
Nije da Ti ja ne vjerujem samo se moguće opterećujem bespotrebno.

Ne razumijem Gospodine život ni kako ga oblikuješ i upravljaš, ne razumijem kako ga prožimaš sa životima drugih ljudi, kako na​s​ spajaš u obitelji čudnim vezovima spojene, kako povezuješ društva, župe, svećenike s ljudima, stavljaš na put, upravljaš, a opet upućuješ jedino na sebe. Ne razumijem kako nam dozvoljaaš da se zajedno borimo, a obećavaš da nam s Tobom nijedan čovjek neće biti važan. Nadam se da ti mene shvaćaš i možeš prihvatiti moju zbunjenost.

Pomozi mi da nađem vlastito uporište, vlastitu, meni svojstvenu Snagu, prožmi me onako kako mi je potrebno da me dovede do Tebe, zapali me da budem jednak Tebi, a opet toliko poseban da budem na korist i poticaj ljudima oko sebe. Želim provest dan s Tobom, sanjajući o vječnosti. Jedva čekam da mi otvoriš oči pa da zajedno uživamo bez straha i ijednog premca.

Hvala Ti i slava Gospodine što si me odabra​o​, pripravio mi stan, trpiš ​me​,
zoveš me iako sam Ti toliko puta okrenuo leđa... --


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2015 08:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Tvoja dobrota je nemjerljiva. Tvoje praštanje nema granica. Nijedna situacija s Tobom nije konačna. Nijedan put nije bez povratka. Nijedna suza nije neobrisana. Nijedan besmisao nije ostao izgubljen. Nijedan trenutak nije završetak.
Ulijeva mi nadu Tvoja milost i Tvoja dobrota. I kada gledam unatrag sve što je prosuto, sve u​za​ludo rasipano, sve propušteno i promašeno, kad gledam u nered oko sebe, usmjeravam pogled k Tebi koji vraćaš.

Gospodine Isuse Kriste, budi Bog u mojem životu kojeg neće ograničavati moja ograničenost. Ne ostavljaj prostora mojim sumnjama i nevjeri. Ne ostavljaj me u kaljuži i blatu. Ja zaista želim biti s Tobom, u Tebi i živjeti za Tebe, svake sekunde, svime što mi daješ da živim. Nagradi me i smiri svojim mirom, a kad mira neće biti, daj mi dovoljno mudrosti da Te potražim, da prepoznam sve što je krivo ili barem potražim pomoć.

Ne daj da Tvoje milosrđe bude uzaludno..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2015 09:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Božja prisutnost
Zastajem na tren
i razmišljam o ljubavi i milosti koju Bog izlijeva na mene,
kako me stvara na svoju sliku i priliku, kako me čini svojim hramom...
Sloboda
Gospodine, stvorio si me da živim u slobodi.
Često olako prihvaćam taj dar.
Nadahni me da živim u slobodi koju si mi namijenio,
neopterećena srca i s potpunim povjerenjem u tebe.
Svjesnost
Znam da me Bog voli bezuvjetno.
Zato iskreno promatram prošli dan, događaje i doživljaje.
Postoji li nešto za što bih trebao biti zahvalan? Onda ću zahvaliti.
Nešto za što se osjećam kriv? Onda ću moliti za oproštenje.
Riječ Gospodnja
Iv 5,17-30
Isus odgovori Židovima: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim." Zbog toga su Židovi još više gledali da ga ubiju jer je ne samo kršio subotu nego i Boga nazivao Ocem svojim izjednačujući sebe s Bogom.

Isus nato odvrati: "Zaista, zaista, kažem vam: Sin ne može sam od sebe činiti ništa, doli što vidi da čini Otac; što on čini to jednako i Sin čini. Jer Otac Ljubi Sina i pokazuje mu sve što sam čini. Pokazat će mu i veća djela od ovih te ćete se čudom čuditi. Uistinu, kao što Otac uskrisuje mrtve i oživljava tako i Sin oživljava koje hoće. Otac doista ne sudi nikomu: sav je sud predao Sinu da svi časte Sina kao što časte Oca. Tko ne časti Sina, ne časti ni Oca koji ga posla.
Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ i vjeruje onomu koji me posla ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život. Zaista, zaista, kažem vam: dolazi čas - sada je! - kad će mrtvi čuti glas Sina Božjega i koji čuju, živjet će. Doista, kao što Otac ima život u sebi tako je i Sinu dao da ima život u sebi; i ovlasti ga da sudi jer je Sin Čovječji. Ne čudite se tome jer dolazi čas kad će svi koji su u grobovima čuti njegov glas. I izići će: koji su dobro činili - na uskrsnuće života, a koji su radili zlo - na uskrsnuće osude. Ja sam od sebe ne mogu učiniti ništa: kako čujem, sudim, i sud je moj pravedan jer ne tražim svoje volje, nego volju onoga koji me posla."
Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog pisma:
Kada se u Ivanovu evanđelju govori o ''Židovima'' govori se o Židovima koji su odbacili Isusa. Konačno, Isusovi učenici su bili Židovi.
Kad je Isus rekao da je subota radi čovjeka i kada je Boga zvao svojim ocem postavio je izazov novoga viđenja Boga vlastitom narodu: ne kao onoga koji je sastavio zakon, nego kao oca koji ljubi svoju djecu.
Razgovor
Svjestan da sam još uvijek u Božjoj prisutnosti,
zamišljam Isusa kako stoji ili sjedi do mene,
i govorim mu sve što mi je na pameti, što mi je u srcu,
kao prijatelj prijatelju.
Zaključak
Zahvaljujem ti, Gospodine, za svaki poticaj koji si mi darovao dok sam molio nad tekstom sv. Pisma.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ožu 2015 12:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Kada izgubim svoje ideale, svoje temelje gubim sebe.. Koliko j​e​ samo puta ta rečenica, to upozorenje prošlo kroz moje uši, kroz moje misli, kroz moje srce. Moji ideali, ono što ja jesam. Ono izvorno što mi je dano, ono što me oblikovalo, ono što mi je toliko puta bilo dom, utočište, nada, sigurnost, oslonac.

Po zagovoru Tebe, sveti Josipe, danas želim moliti za sebe, za svoje bližnje, ali i za svoju Domovinu. Molim Te za vjernost korijenima, vjernost Crkvi. Molim Te za ljubav prema onom što je naše, za ljubav jednih prema drugima. Molim Te za vjeru kao izvor i počelo svega, svakog načina razmišljanja, svakog odnošenja, svih djela, kao vjeru koja će nas činiti drugačijima, Tvojima, za vjeru koja nas čuva u svim nedaćama svijeta, društva, krizama..
Molim Te i za svako pojedinačno srce, za čistoću nakana, za čistoću u svakom kutku, čistoću djelovanja, osjećanja. Molim Te za prihvaćanje i življenje onoga što mi je dano, onoga što nam je svakome kao pojedincu s razlogom darovano. I da mi vjera, milost vjere bude dovoljna i pouzdanje da Ti je Bože svaki čovjek važan i da je svaki u Tvojem savršenom naumu i da je svaki samo dijelić onoga što svesilno činiš. Hvala što se uopće želiš poslužiti mojim životom, nek uvijek bude na slavu i svjedočanstvo Tebe!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr