www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 07:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Poruka
PostPostano: 06 ruj 2018 08:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Gospodine i danas Te molim da pohodiš moje srce, da učiniš od njega pustinju, da ga učiniš mjestom našega susreta.
Učini ga praznim, neka se osjetim tako malenim pored Tebe, i daj da u njemu osjetim tu vapijuću čežnju za Tobom. Pokaži mi se u svoj svojoj veličini Bože moj, i učini da padnem na koljena u stavu poniznosti pred Tobom.
Pozovi me u pustinju, pozovi me u tu tišinu gdje ću osluškivati svu Tvoju dobrotu. Dobar si Gospodine jer si Bog koji me želi sresti, dobar si jer mi daješ spasenje ako Ti se obratim!
Dobar si jer mi neprestano daješ šanse da se opredijelim za Tebe, i cijeniš me ne po mom uspjehu već po ljubavi kojoj se otvaram.
I zato želim ovaj dan započeti sa otkrivanjem punine takvoga života, želim slijediti stope onih koji su se predali potpuno u Tvoju službu. Daj da u svom predanju osjetim kako se napajam na nepresušnom izvoru koji me stalno i iznova obnavlja ma što god se dogodilo.
To ne želim kako bih dobio možda neko priznanje, već iz saznanja da je to jedini ispravni put, da je to jedina šansa da Ti učiniš po meni sve što je potrebno i sve u čemu se ti želiš proslaviti. Zato danas sve svoje pa i one najmanje korake Tebi predajem.
Sve što mi je teško neka bude žrtva, neka bude pokora za obraćenje, da me Ti očistiš i oslobodiš.
Osluškujući danas Tvoju Riječ, kažeš mi isto kao što si rekao Šimunu da „izvezem na pučinu“. Spreman si me iznenaditi s dubinom koju nalazim u sebi.
Sačuvaj me od ustaljivanja u nekom tek rutinskom postojanju. Otvori me svome Duhu kako bih mogao prepoznati Tvoj otisak u dnevnim susretima.
Gospodine danas Te molim kada stvari loše krenu i kad postanem obeshrabren, podsjeti me na svoju muku. Podsjeti me, i znam da da ću tada biti sposoban nastaviti dalje, uvjeren da si Ti radikalno i konkretno, iznutra, pobijedio zlo svijeta.
Hvala Ti!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2023 11:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Rekao bi čovjek..sama..
Umrli su svi iz moje uže obitelji. S rodbinom se čujem samo ponekad, tako i vidim. Nije dostatno za ono prvo, nikako.
U meni negdje još uvijek čuči dijete koje treba zagrljaj, riječ, pouku, ljubav koju samo majka može dati.
I sama sam majka, ali valjda se nikad ne možemo u potpunosti odvojiti od one koja nas je nosila. Nedostaje, jako...
Kad sam izgubila sestru (umrla je 2018. godine u 68. godini i bila teški invalid..fizički ne, nije mogla komunicirati puno s drugim ljudima, nije razumjela što joj se govori..a nas dvije smo se savršeno razumjele :) ) urušio se i onaj zadnji kamenčić. Značila mi je kao zrak koji dišem i voda koju pijem. Ona je moja Svetica na Nebu.
Bog me drži Svojom Snagom i Voljom da mogu kroz život proći. Svakom je njegovo najteže, ali ipak mislim da je moje u nekom mjerenju pri samom vrhu. Kako vrijeme odmiče mijenja se puno toga. Neke stvari postaju lakše i razvodnjavaju se. Miri se čovjek sam sa sobom i sa Bogom svojim da je bilo tako i tako i da je moralo. Možda je stvar u samom prihvaćanju, pa ono tako i nije moralo biti i sada je suvišno.
Biti žrtva svima oko sebe, možda konstatacija, možda samo pitanje.
To je ono nešto jače što i ne odlučuješ uvijek sam, utkao je On i ogolio do kraja.
+


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr