www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 lis 2015 08:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
blaženi Mihovil Rua

Krist u mojoj obitelji, postoji li?
Tko je bog u mojoj obitelji? Vjerujemo li u jedinoga Boga?
Kome se klanjamo? Prilagođavamo li se jedni drugima, povodimo za krivim? Ili za Jedinim?
Samo je jedan odlučio proliti svoju krv za mene. Samo me jedan ljubi više nego li mogu zamisliti.
Samo jedan ljubi bezuvjetno. Samo jedan donosi mir.
Samo prema jednom idem. Samo u jednog gledam cijeli svoj život. Samo za jednim čeznem. Danas glasno priznajem Krista jedinim!
Ne povodim se ni u šali, ne povodim se ni šutnjom u krivim komentarima i ogovaranjima.
Jedan je Bog, jedan uzor! Borim se za svog Boga pa makar i s članovima svoje uže ili šire obitelji!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lis 2015 08:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Daj mi prihvatiti znance i neznance,koje si odredio da budu moji bližnji.
Istrgni me iz ravnodušnosti, a obdari željom za suradnjom i ljubavlju.
Daruj mi strpljivost da ustrajem gdje nitko drugi ne bi ustrajao.
Daj mi da imam vremena kad se svi drugi budu žurili.

Daj mi sluha za ljude,koji su naoko posve obični.
Daj da ostanem vjeran,iako me budu zapostavljali.
Daj da budem mjesto gdje će svaki naći zaštitu.
Pomozi mi - biti bližnji!

Isuse, svjestan sam da ti dovoljno ne povjeravam svoje brige i probleme. Često mislim da ih mogu sam riješiti. Ali ne ide. I onda gledam ljude oko sebe, i osjećam u sebi zavist zbog njihove sreće… sramim se sebe takvoga.

Isuse, daj mi volje i spremnosti nasljedovati tebe – pomagati drugima, veseliti se njihovom uspjehu…
Isuse, danas želim biti bližnji čovjeku kraj mene!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2015 11:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Duše ljubavi ti koji si ljubav u svoj svojoj osobi, jedina idealna Ljubav, dođi i preobrazi sad naš život u ljubav.
Daj da ljubimo iskreno i nezainteresirano, oslobodivši se posve svojih osobnih ambicija:
da ljubimo dragovoljno, u bezuvjetnom predanju, zaboravljajući na ono što dajemo ili što trpimo,da ljubimo usprkos svim razočaranjima i svim odbijanjima,da ljubimo do kraja i onda kada ništa ne dobivamo zauzvrat,da ljubimo neumornom strpljivošću,
ne ljuteći se na pogreške i krivnje bližnjih.
Daj da nalazimo svoju radost u ljubavi, tražeći svoju sreću u sreću bližnjih.
Dođi Duše Sveti dođi u moje odnose prema ljudima, dođi u moje riječi, dođi u moje razgovore, uđi u moje šutnje.
Kriste neka bude više tebe kad prilazim ljudima, neka bude više tebe u mojim gestama, u mojim osmijesima, u mojim ohrabrivanjima. Neka bude više tebe u mojim trpljenjima, u mojim užurbanostima.
Dođi duše sveti, dođi po moćnom zagovoru bezgrešne Djevice Marije, svoje preljubljene zaručnice."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2015 09:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Božja prisutnost

Dok sjedim ovdje, otkucaji moga srca, ritam disanja, pokreti uma,
sve su to znakovi da me Bog neprestano stvara.
Zaustavljam se na tren, i postajem svjestan te Božje prisutnosti u meni.

Sloboda

Gospodine, dao si mi velik dar slobode.
Udijeli mi milost da mogu biti slobodan od svakoga oblika mržnje i netrpeljivosti.
Podsjeti me, Gospodine, da smo u tvojim očima svi jednaki.

Svjesnost

Gospodine, dao si mi noć za odmor i san.
Neka u mojim budnim trenucima nikada ne zaboravim tvoju dobrotu.
Pouči me da tvoj blagoslov dijelim s drugima.

Riječ Gospodnja

Lk 12,1-7

Kad se skupilo mnoštvo, tisuće i tisuće, te su jedni druge gazili, poče Isus govoriti najprije svojim učenicima: "Čuvajte se kvasca farizejskoga, to jest licemjerja. Ništa nije skriveno što se neće otkriti ni tajno što se neće saznati. Naprotiv, sve što u tami rekoste, na svjetlu će se čuti; i što ste po skrovištima u uho šaptali, propovijedat će se po krovovima.

A kažem vama, prijateljima svojim: ne bojte se onih koji ubijaju tijelo, a nakon toga nemaju više što učiniti. Pokazat ću vam koga vam se bojati: onoga se bojte koji pošto ubije, ima moć baciti u pakao. Da, velim vam, njega se bojte! Ne prodaje li se pet vrapčića za dva novčića? Pa ipak ni jednoga od njih Bog ne zaboravlja. A vama su i vlasi na glavi sve izbrojene. Ne bojte se! Vredniji ste nego mnogo vrabaca!"

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog pisma:

Isus nam poručuje da budemo oprezni, da ne živimo život stalno se izgovarajući i tražeći opravdanja. Svaki se izgovor pred Bogom jednom otkrije, Bog ništa ne propušta.
Svima nam je drago kad sretnemo autentičnu osobu. Naš odnos prema Bogu podržava nas u našem traženju vlastite autentičnosti.

Razgovor

Svjestan da sam još uvijek u Božjoj prisutnosti,
zamišljam Isusa kako stoji ili sjedi do mene,
i govorim mu sve što mi je na pameti, što mi je u srcu,
kao prijatelj prijatelju.

Zaključak

Zahvaljujem ti Gospodine što sam mogao provesti nekoliko trenutaka nasamo s tobom.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 14:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
„Duša posjeduje duh i s njim je u odnosu i od duha prima život koji zatim prenosi tijelu. Tako duh, duša i tijelo tvore prekrasnu cijelinu koja od svakoga od vas čini hram Božji.
Pitam vas dakle; kako to da se onda ne pokazujete onakvim kakvi jeste? Zašto dopuštate duhu svijeta da vas formira na svoju sliku, čineći da u vama sve više blijedi slika Božje prisutnosti koju nosite u sebi? Pa ipak ste stvoreni da biste širili miris Božanskog života, oblikovani ste kao dragocjene vaze koje sadrže ljupki miomiris moga Duha.“

Stefania Caterina


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 14:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
marija-nada napisao:
„Duša posjeduje duh i s njim je u odnosu i od duha prima život koji zatim prenosi tijelu. Tako duh, duša i tijelo tvore prekrasnu cijelinu koja od svakoga od vas čini hram Božji.
Pitam vas dakle; kako to da se onda ne pokazujete onakvim kakvi jeste? Zašto dopuštate duhu svijeta da vas formira na svoju sliku, čineći da u vama sve više blijedi slika Božje prisutnosti koju nosite u sebi? Pa ipak ste stvoreni da biste širili miris Božanskog života, oblikovani ste kao dragocjene vaze koje sadrže ljupki miomiris moga Duha.“

Stefania Caterina



..složena priča... :roll:
..apsolutna sloboda i kreacija, često odlutaju prema grijehu.. :a1430:
..a osim što smo duhovna bića, tu je i fizičko tijelo..
..a ono je željno..UGODE...
..a UGODA je uglavnom...griješna..
..i to je ...to..
..dobijemo...ljudsko ponašanje.. 8) :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2015 13:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Najslađe radosti mladoga života ​ ​Tebi, Gospode, dajem.
Za najtužnije dane mojih slaboća ​ ​ponižena se kajem.

Kako li malena sva moja su blagapred pravdom oka Tvoga;
od svijeta se praznih dolazi ruku pred neizmjernoga Boga.

Ja ničega nemam do dlanova praznih, tek sam puka sirota,
al' moji se dlanovi dižu k Tebi dar da prime života.

U blještavom sjajenju Tvojega bivstva ljepota se lije bez mjere,
Bože, o daj mi da ostanem sirota i kraljujem na putu vjere.

Sida Košutić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2015 09:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Otkrivenje 5

9Pjevaju oni pjesmu novu: "Dostojan si uzeti knjigu i otvoriti pečate njezine jer si bio zaklan i otkupio, krvlju svojom, za Boga ljude iz svakoga plemena i jezika, puka i naroda; 10učinio si ih Bogu našemu kraljevstvom i svećenicima i kraljevat će na zemlji."

Bio si zaklan. Nema lijepe riječi kojom bi se opisala Tvoja žrtva. Bio si zaklan. Bičevan do mesa, ponižen do kraja, skinut, ogoljen, bez dostojanstva, dao sebe. Cijelog sebe. Pao si, prihvatio si pomoć u nošenju križa. Prihvatio si ljudsku slabost, ali nisi dozvolio da te obilježi. U svemu tome ostao si Bog. Jedino si tako bio u stanju sve podnijeti.
A ja, toliko često to shvaćam kao nešto što se podrazumijeva. Toliko se često olakotno odnosim prema Tvojoj žrtvi. Prihvaćam Tvoj put, ali ne odlučujem da ga živim. Zaboravljam da si ti dobar, ali pravedan Bog i da te mogu, ali i ne moram prihvatiti.
Sloboda koju mi daješ ​m​ože biti kobna za mene.
​Stoga odlučujem se ponovno za Tebe​,​ ​o​dlučujem se na budnost, na hrabrost, na odlučnost za Tebe​,gdje god bio,​ ​n​a svom poslu, na fakultetu, u školi, u svojoj obitelji. --


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2015 08:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Bog nam se sav daruje, sve dok vidi da se i mi njemu posve predajemo."
Terezija Avilska

"Molim, tražim te, vapim, krivim te, zašto mi se ne ukazuješ? Ne mogu te doživjeti? Ne mogu te osjetiti? Sav sam u svojim mislima. Teško mi je doživjeti te u molitvi, najteže mi je biti s Tobom, potpuno, u Svetoj misi.
Priznajem Gospodine, ja uopće dovoljno ne poznajem svetost Tvoje prisutnosti. Priznajem da nisam ni najmanje svijes​t​an Tvoje snažne prisutnosti u misi, Tvog tijela u bijeloj hostiji, Tvoje krvi u vinu.
Svejedno Te neprestano blagujem, primam.
Sad vidim, sad shvaćam. Ne možeš mi se dati, ako ja Tebi ne predam sebe. Kako da ovladaš sa mnom, ako ti se ne prepuštam? Kako da me očaraš, kad od Tvog hrama svojim mislima stvaram najobičniju tržnicu, ulicu?
Pomozi mi Gospodine, da znam moliti za sabranost. Pomozi mi da znam zazvati Duha Svetog kada se sve u meni bori​,​ ​d​a mogu ostati usredotočen na Tvoju riječ​,​ ​d​a mogu vjerovati u Tebe, malog, potpuno predanog, samo za mene, pritješnjenog, nemoćnog, a svemogućeg u maloj bijeloj hostiji.
Danas na misi, prvi test. Predajem ti se. -- "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2015 09:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Molitva - Četvrtak, 12. studenog

Božja prisutnost

Isus čeka da uđe u moje srce, u tišini i nevidljiv.
On dolazi s neizmjernom ljubavi i moći.
Neka me obuzme radost što sam u njegovoj blizini.

Sloboda

Gospodine, dao si mi život i dar slobode.
Ja postojim u ovome svijetu zahvaljujući tvojoj ljubavi.
Pomozi mi da uvijek znam cijeniti taj dar života
te da uvijek poštujem pravo na život drugih ljudi.

Svjesnost

Pitam se, što danas osjećam u sebi?
Jesam li možda umoran, pod stresom ili izvan forme?
Ako išta od toga postoji u meni,
mogu li pokušati odbaciti te brige koje me uznemiruju?

Riječ Gospodnja

Lk 17,20-25

U ono vrijeme upitaju farizeji Isusa: "Kad će doći kraljevstvo Božje?" Odgovori im: "Kraljevstvo Božje ne dolazi primjetljivo. Niti će se moći kazati: 'Evo ga ovdje!' ili: 'Eno ga ondje!' Ta evo - kraljevstvo je Božje među vama!"

Zatim reče učenicima: "Doći će dani kad ćete zaželjeti vidjeti i jedan dan Sina Čovječjega, ali ga nećete vidjeti. Govorit će vam: 'Eno ga ondje, evo ovdje!' Ne odlazite i ne pomamite se! Jer kao što munja sijevne na jednom kraju obzorja i odbljesne na drugom tako će biti i sa Sinom Čovječjim u Dan njegov. No prije treba da on mnogo pretrpi i da ga ovaj naraštaj odbaci."

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog pisma:

Farizejsko pitanje pretpostavlja da se Kraljevstvo Božje tek treba ostvariti i kako će ono biti vidljivo kao zemaljsko kraljevstvo. Isus im odgovara da je Kraljevstvo već prisutno, ali je nevidljivo: "Kraljevstvo je Božje među vama." Drugi način na koji se ovo može izraziti jest: "Kraljevstvo Božje je u vama."
Razgovarajući s učenicima Isus ih ohrabruje da se ne daju opteretiti poslom te da ne budu previše zabrinuti o kraju svijeta i (drugom) dolasku Sina Čovječjega. Poziva ih da se koncentriraju na ovdje i sada te razmišljaju o Isusovom nauku: da Sin Čovječji "prvo mora puno pretrpjeti i biti odbačen od ovoga naraštaja". To će se uskoro ostvariti u Jeruzalemu.

Razgovor

Što se događa u meni dok molim?
Jesam li utješen, uznemiren, ili ravnodušan?
Zamišljam Isusa kako stoji ili sjedi do mene
i iznosim mu sve što osjećam.

Zaključak

Zahvaljujem ti, Gospodine, za svaki poticaj koji si mi darovao dok sam molio nad tekstom sv. Pisma.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr