www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 stu 2013 09:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
5 - Žedan sam.
(Iv 19,28 )

Isuse, ovim svojim riječima podsjećaš me da si ne samo pravi Bog, nego i pravi čovjek.
Za svoga zemaljskog života bio si mi u svemu sličan, osim u grijehu.
Znao si biti umoran, žedan, gladan, žalostan, razočaran... kao i ja.
Ništa ljudsko nije ti bilo strano.
Nisi bio imun na bol i patnju svakodnevnoga života.
Tvoja muka na križu nije bila ublažena tvojom božanskom naravi.

Daj mi da upoznam sebe u toj istini i da, nasljedujući tebe,
dosegnem onu puninu svoga čovještva koju mi je Otac
namijenio od početka.

A zatim mi u srce usadi onu duhovnu žeđ kojom si na križu
žudio za Ocem i za mojim spasenjem.
Daj mi da te uvijek čista srca tražim, i da te tražeći nalazim.
Pomozi mi da svima onima koji žeđaju za tobom pokažem put prema tebi, nositelju vode života.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2013 10:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Lk 21,12-19

Reče Isus: "No, prije svega toga podignut će na vas ruke i progoniti vas, predavati vas u sinagoge i tamnice. Vući će vas pred kraljeve i upravitelje zbog imena mojega. Zadesit će vas to radi svjedočenja. Stoga uzmite k srcu: nemojte unaprijed smišljati obranu! Ta ja ću vam dati usta i mudrost kojoj se neće moći suprotstaviti niti oduprijeti nijedan vaš protivnik. A predavat će vas čak i vaši roditelji i braća, rođaci i prijatelji. Neke će od vas i ubiti. Svi će vas zamrziti zbog imena mojega. Ali ni vlas vam s glave neće propasti. Svojom ćete se postojanošću spasiti."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2013 11:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Sačuvati mir, sačuvati vjeru, ostat postojan, ostati Tvoj, spoznati da smo dobro gradili, biti slobodan u srcu, poletan za svaki događaj..to je milost Gospodine, ali i odluka. Tvoja je milost da te poznajem, ali ostavljaš mi prostora da se odlučim za Tebe. S Tobom se Gospodine može živjeti samo u punini, s Tobom se Gospodine ide do kraja. S Tobom i u Tebi nema nejasnoća, s Tobom nema različitih mogućnosti.

S Tobom je jedan način i ne prilagođavaš se nikome. S Tobom je samo jedan siguran put i dokazano je ispravan.

Nisi rekao da će biti lako, nisi me čak upoznao ni sa svim što me ima zadesiti, nisi me unaprijed pripremio na ono što će preokrenuti moj život, ali dao si mi upute. Znaš da mi je teško beskrajno vjerovati, ali baš zbog toga NIKAD ne ostavljaš. Sve me pozivaš da ostavim i potpuno Ti se prilagodim, ali baš stoga me NIKAD nećeš iznevjeriti.

»Stoga, tko god sluša ove moje riječi i izvršava ih, bit će kao mudar čovjek koji sagradi kuću na stijeni. 25Zapljušti kiša, navale bujice, duhnu vjetrovi i sruče se na tu kuću, ali ona ne pada. Jer – utemeljena je na stijeni.« Mt 7, 24-25


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 pro 2013 08:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Mt 9,27-31:

Dva slijepca

27Kad je Isus odlazio odande, pođu za njim dva slijepca vičući: "Smiluj nam se, Sine Davidov!" 28A kad uđe u kuću, pristupe mu slijepci. Isus im kaže: "Vjerujete li da mogu to učiniti?" Kažu mu: "Da, Gospodine!" 29Tada se dotače njihovih očiju govoreći: "Neka vam bude po vašoj vjeri." 30I otvoriše im se oči. A Isus im poprijeti: "Pazite da nitko ne dozna!" 31Ali oni, izišavši, razniješe glas o njemu po svem onom kraju.

JUTARNJA MOLITVA

Gospodine, dao si nam sv. Pismo, gdje su Tvoji riječi zapisane, po kojima se ja želim ravnati , da bi išao ispravnim putem koji me vodi k Tebi. Ove Tvoje riječi su meni utjeha , putokaz i radost, jer znam da me vode k Tebi. Po njima osjećam Tvoju ljubav prema meni, osjećam da si me odabrao kao svoju svojinu i da mi ne daješ da se otrgam od Tebe, jer bez Tebe ja padam u provaliju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 pro 2013 08:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
„Priznajem, zgriješih i pred Tobom zlo učinih. Moja je vjera u tebe bila tako mala, a ljubav prema Tebi još jadnija.“ Čak i sad sumnjam, svaki put kad osjetim nemir. Čak i sad osjećam grč i zaboravljam da si ovdje na samo zvuk mog glasa. Zaboravljam i ne vjerujem pa kako da mi pomogneš?

Uzmi me meni, uzmi moje strahove, moje sumnje, moje razočarenje u ljude, moje borbe da ne padnem, da posrnem, da pogriješim, da iznevjerim sebe i drugog. Uzmi moje tuge zbog mojih nedostataka, moja nezadovoljstva, moje nesigurnosti, sve moje.

Ispuni me sobom, sveti, zdravim, poletnim! Potpomogni moje tjelesne nemoći, preuzmi moj duh, zavladaj mojim srcem i mojim umom. Obuzmi me da lebdim u Tebi, da se upokojim u vjeri kao dijete u krilu roditelja, kao dijete u krilo Stvortitelja, Svedržitelja, Svemogućega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2013 11:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Božja prisutnost

Dozivam u svijest da sam u tvojoj prisutnosti, o Bože.
I utječem se tvome nježnom srcu.
U trenucima slabosti ti si moja snaga.
U trenucima žalosti moj tješitelj.

Sloboda

Molit ću Boga da mi pomogne
da se oslobodim svojih tjeskoba i briga,
da mu se otvorim kroz ovo vrijeme molitve,
kako bih ga još više ljubio i služio mu.

Svjesnost

Znam da me Bog voli bezuvjetno.
Zato iskreno promatram prošli dan, događaje i doživljaje.
Postoji li nešto za što bih trebao biti zahvalan? Onda ću zahvaliti.
Nešto za što se osjećam kriv? Onda ću moliti za oproštenje.

Riječ Gospodnja

Mt 11,28-30

U ono vrijeme reče Isus: "Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti. Uzmite jaram moj na sebe, učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca i naći ćete spokoj dušama svojim. Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako."

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

Osloni se na Gospodina kada je teret tako težak da se ni molitva ne može oblikovati. Kada si toliko slab da ni glavu ne možeš podići, odmori se na njegovu ramenu znajući da će ti teret postati lakši, podignut i vremenom će ga nestati. On je tako rekao i ostaje vjeran svojim obećanjima.

Gospodine, daj da imam udjela u tvojemu poslu. Otvori mi oči za terete koje drugi nose. Otvori mi srce za bol koja se ne može podijeliti, za strah koji se ne može izreći i za one koji se sami suočavaju s tamom.

Razgovor

Što se događa u meni dok molim?
Jesam li utješen, uznemiren, ili ravnodušan?
Zamišljam Isusa kako stoji ili sjedi do mene
i iznosim mu sve što osjećam.

Zaključak

Zahvaljujem ti Gospodine što sam mogao provesti nekoliko trenutaka nasamo s tobom.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2013 12:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Kad umorim samog sebe, kad mi i zadnja suza s lica presuši, kad se ne želim susreti više ni sa samim sobom, kad osjetim da sam opterećenje, kad ne znam ni sam koji je moj problem, kad pucam pod teretom pokvarljivosti, kad me moji osjećaji preplave, a odluka za Tebe je preslaba...dođi. Kad samog sebe razočaram i poželim odustati, kad fizički osjetim da su sve moje snage spale, kad ne vidim svjetla na horizontu, kad odbijam podignuti glavu i ustrajati, nemoj odustati od mene.

Daj mi da osjetim Tvoje srce blizu mog srca, daj mi da osjetim toplinu u sebi. Pomozi mi da povrh svega izvučem osmjeh, pomozi mi da nastavim hodati. Diši Ti u meni, diši duboko i vodi me u danima kad sam toliko umoran da nisam svjestan situacije oko sebe. Povedi me gdje si zamislio, dozvoli mi da nosim križ koji si mi namjenio, koliko god opterećen bio. Podsjeti me, opomeni me, spusti me u poniznost, daj mi da se sjetim Tvoje svemoći. Ne daj mi da u sebi i svoj ostanem, da zaboravim Tvoju silu, vlas i veličinu. Ne daj mi da se pun sebe obeshrabrim, ne daj mi da u grijehu ostanem.

Hvala Ti moj Spasitelju, što nikad ne odustaješ, što me uvijek čekaš kad usporim i vraćaš po mene kad odem. "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2013 12:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Izaija
41 . 20 Nek` svi vide i nek` znaju, nek` promisle i nek` shvate: ruka Jahvina to učini, Svetac Izraelov stvori sve.

ČETVRTAK– 12. prosinca 2013.


"Želim vjerovati da mogu biti Ivan Kristitelj, želim si posvjestit koliko možeš biti velik u meni, želim shvatit koliko si živ bio i prije svog rođenja i danas jednako, živ kao Bog svemogući, neprestano prisutan. Želim osjetiti Gospodine, želim povjerovati, želim se do kraja predati, želim doživjeti.

Možda je oholo to te tražiti, možda nije primjereno i prihvaćam sve što si za mene pripremio, ali iskaži se Gospodine, pomozi mi prebroditi, pomozi mi preživjeti, izdignuti se iznad svega što je svakom čovjeku samom nemoguće izdražati.

Pomozi mi da dišem kad ostanem bez zraka, budi moja luka kad ne mogu naći sigurnu obalu, bodi moja svemoć kad sam najmanji i zgažen pred očima svijeta.

Budi u meni u svojoj punini, daj mi da ti dozvolim da savršeno i u potpunosti djeluješ. Budi u meni svemoguć zbog svoje proslave, radi svojeg Imena, radi Boga svedržitelja i stvoritelja, bezuvjetno predana i na raspolaganje stavljena."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2013 11:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Najljepša blagdanska želja: BUDITE KAPLJICA ČISTE VODE U KOJOJ SE ZRCALI BOŽJA LJUBAV.


Jednom je jedan novinar pokušao isprovocirati Majku Tereziju:

Majko Terezijo, vi sada imate sedamdeset godina. Kada umrete, svijet
će izgledati isto kao i prije vas. Nakon svega truda koji ste uložili
što se promijenilo u svijetu?
Bez imalo nestrpljenja i s osmijehom koji osvaja odgovorila mu je:

Znate, nikada nisam htjela promijeniti svijet. Samo sam nastojala
biti kapljica čiste vode u kojoj će se moći zrcaliti Božja ljubav.
čini li vam se to mala stvar?

Kao što se često događalo, u prostoriji nastade tajac. Nitko se nije
usudio ništa reći.

Majka se Terezija iznova okrenu prema novinaru pa mu reče:
Zašto i vi ne pokušate biti kapljica čiste vode? Onda bi nas već bilo dvoje.
Jeste li oženjeni?

Da, Majko Terezijo.
Kažite ovo i svojoj supruzi. Onda će nas već biti troje. Imate li djece?
Da, troje.
Ispričajte to i svojoj djeci. Onda će nas već biti šestero.

Razmislimo i pokušajmo svi biti kapljica vode....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od lyra1 na 13 pro 2013 12:36.
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr