www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 svi 2024 13:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 vel 2014 11:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Božja prisutnost

Prisutno za mene je ono što utječe na moje nastajanje.
Razmišljam o Božjoj prisutnosti, koji je uvijek uz mene u ljubavi,
usred mnogih stvari koje također utječu na mene.
Zaustavljam se i molim da mu dopustim
da utječe na moje nastajanje, na moj život, u ovom trenutku.

Sloboda

Bog mi je dao dar slobode.
Čak i ako sam fizički zarobljen, moja duša je slobodna.
Pomozi mi da slobodu od tebe danu, s tvojom milošću, mudro koristim.

Svjesnost

U čemu u svom životu trenutačno pronalazim nadu, ohrabrenje i rast?
Vraćajući se u mislima nekoliko mjeseci unatrag,
jesam li sposoban uočiti koje su to moje aktivnosti urodile bogatim plodom?
Ako sam uočio takva područja,
odlučit ću da im i u budućnosti osiguram prostor i vrijeme.

Riječ Gospodnja

Mk 8,27-33

I krenu Isus i njegovi učenici u sela Cezareje Filipove. Putem on upita učenike: "Što govore ljudi, tko sam ja?" Oni mu rekoše: "Da si Ivan Krstitelj, drugi da si Ilija, treći opet da si neki od proroka." On njih upita: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?" Petar prihvati i reče: "Ti si Pomazanik - Krist!" I zaprijeti im da nikomu ne kazuju o njemu. I poče ih poučavati kako Sin Čovječji treba da mnogo pretrpi, da ga starješine, glavari svećenički i pismoznanci odbace, da bude ubijen i nakon tri dana da ustane. Otvoreno im to govoraše. Petar ga uze u stranu i poče odvraćati. A on se okrenu, pogleda svoje učenike pa zaprijeti Petru: "Nosi se od mene, sotono, jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!"

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

Dopustit ću Isusu da me blago upita: "Što ti kažeš, tko sam ja?"

Postoji vrijeme za razmišljanje i molitvu i vrijeme za naviještanje. Nastojat ću uvidjeti kako vrijeme za molitvu lako može postati samo vrijeme za razmišljanje umjesto vremena dubljega osluškivanja što mi Bog ima reći.

Razgovor

Dar govora je izvanredan dar.
Daj da taj dar mogu ljubazno koristiti.
Neka budem spor na oštre riječi koje ranjavaju,
riječi izgovorene u ljutnji.

Zaključak

Zahvaljujem ti Gospodine što sam mogao provesti nekoliko trenutaka nasamo s tobom.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2014 08:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Božja prisutnost

Zastajem na tren, svjestan da je Bog tu.
Razmišljam kako sve oko mene,
zrak koji udišem, cijelo moje tijelo,
titra Božjom prisutnošću.

Sloboda

Nema te situacije iz koje ne bih mogao izići još bogatiji ljubavlju i životom.
Međutim, moje su želje često fiksirane, zarobljene u iluzijama da će sve biti ispunjene.
Molim Boga da kroz moju slobodu
uglazbi moje želje u živahnu melodiju ljubavi punu harmonije.

Svjesnost

U prisutnosti Stvoritelja koji me ljubi,
iskreno promatram doživljaje proteklog dana,
vrhunce, dna i onu svakodnevnu osrednjost.
Mogu li uočiti gdje je Bog bio prisutan u svemu tome?

Riječ Gospodnja

Mk 9,14-29

Kada dođoše k učenicima, ugledaše oko njih silan svijet i pismoznance kako raspravljaju s njima. Čim sve ono mnoštvo ugleda Isusa, iznenađeno brže pohrli pozdraviti ga.

A on ih upita: "Što to raspravljaste s njima?" Odvrati netko iz mnoštva: "Učitelju, dovedoh k tebi svoga sina koji ima nijemoga duha. Gdje ga god zgrabi, obara ga, a on pjeni, škripi zubima i koči se. Rekoh tvojim učenicima da ga izagnaju, ali ne mogoše." On im odvrati: "O, rode nevjerni! Dokle mi je biti s vama? Dokle li vas podnositi? Dovedite ga k meni!" I dovedoše ga k njemu.

Čim zloduh ugleda Isusa, potrese dječakom i on se, oboren na zemlju, stane valjati i pjeniti. Isus upita njegova oca: "Koliko je vremena kako mu se to događa?" On reče: "Od djetinjstva! A često ga znade baciti i u vatru i u vodu da ga upropasti. Nego, ako što možeš, pomozi nam, imaj samilosti s nama!" Nato mu Isus reče: "Što? Ako možeš? Sve je moguće onomu koji vjeruje!" Dječakov otac brže povika: "Vjerujem! Pomozi mojoj nevjeri!" Vidjevši da svijet odasvud grne, Isus zaprijeti nečistomu duhu: "Nijemi i gluhi duše, ja ti zapovijedam, iziđi iz njega i da nisi više u nj ušao!"

Zloduh nato zaviče, žestoko strese dječaka te iziđe, a on osta kao mrtav te su mnogi govorili da je umro. No, Isus ga dohvati za ruku, podiže ga i on ustade.

Kad Isus uđe u kuću, upitaše ga učenici nasamo: "Kako to da ga mi ne mogosmo izagnati?" Odgovori im Isus: "Ovaj se rod ničim drugim ne može izagnati osim molitvom i postom."

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

Zamisli prizor: vika i komešanje mnoštva. Mnogo rasprave, svađe i uzvika, ali malo mudrosti. Ono što Isus kaže svatko treba primiti u svoje srce. U ovomu vremenu molitve odvojit ću se od "mnoštva" da slušam Isusa koji progovara mome srcu.

Isus želi istjerati sve što me sprečava da vidim ili čujem, svaki duh koji prijeti mome miru i staloženosti. Molit ću za sebe, ali i one koji su mi dragi, da još više možemo primiti Božju dobrotu dok molimo jedni za druge.

Razgovor

Gospodine, ime si moje urezao u dlanove svojih ruku.
Čak ako me i drugi zaborave, ti nikada nećeš.

Zaključak

Zahvaljujem ti Gospodine što sam mogao provesti nekoliko trenutaka nasamo s tobom.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2014 13:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Dobroj jutro Gospodine, dobar dan prijatelju!
Već ujutro želim te potpuno upiti, želim se napojiti Tvojim riječima, nasititi se Tvojom utjehom, usaditi u sebe Tvoj savjet i ohrabren krenuti u dan.
Čisto srce stvori mi, otvori me za svoje naredbe.

Upozoravaš me da ne budem farizeji, koji „govore, a ne čine“. Bilo bi mi draže da se češće mogu usporediti s apostolom, ali u meni se često javi farizejština. Govorim, a ne činim. Budno pratim postupke drugih, prosuđujem i osuđujem, propovijedam i zanovijetam, „savjetujem“, prepričavam drugima, „ne to nije ogovarane, to je istina“, opravdavam se.

Umišljam si da mene ne može zahvatiti srdžba, da se ne mogu toliko pokvariti, da ja to ne bih nikad učinio.. Toliko toga navire u meni kad uočim da drugi griješe i nesvjesno im vežem krivnju i valjanu pokoru, a rijetko ih pred sobom opravdavam.
Nauči me danas Gospodine da sam malen dovoljan, da si Ti jedini Sudac i da se s drugih usmjerim na Tebe. Ne daj mi da mi dan protekne o promišljanju kakav bi svijet, vlada, moji poslodavci, kolege, prijatelji i bližnji trebali biti.

Ne daj mi da uludo promišljam, zaključujem i griješim. Usmjeri me na sebe, smjesti me pored svojih nogu, da dan provedem izvršavajući Tvoje zapovijedi. Kao da mi je dan posljednji.
Da budem malen i postojan, da budem hrabar i ustanem kad pogriješim, da se nasmijem malim stvarima, da tražim i pronalazim samo Tebe i Tvoja djela, u prirodi, događajima i ljudima.
Hvala Ti Gospodine jer me voliš i ispravljaš!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2014 12:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Stavljaš Gospodine pred mene odgovornost, odgovornost poslanja, života katolika, objavljene Riječi, svojega života, živog svjedočanstva.
Stavljaš preda me pouku, poučavaš me o velikim otajstvima, objašnjavaš kako si Ti Sin i kako je sve Tvoje slika Oca.
Ti si sveti i pravedni sudac Gospodine, ali ti si i Otkupitelj. Bog, a tako blizak svojem narodu. Ne razgovaraš s nama preko neki birokratskih službenika, ne šalješ nas na servise i različite odjele ovisno o našim potrebama, ne sjediš na prijestolju previsokom da bi nas vidio.
Ti si drugačiji Bog! Otac Tvoj, Ti sliko Njegova, je predivan! A ljubav koju vas dvoje imate za nas i jedan za drugoga, želim da i mene obuhvati. Duh Sveti koju svetost vašu prožima neka i mene obuzme.
O moj Bože, hvala Ti za ovo milosno vrijeme, za Tvoju živu riječ, za Tvoju preveliku brigu za mene. Pobrinuo si se da te nitko krivo ne shvati, sam si se spustio i došao proglasiti našu sudbinu ako se ne obratimo.
Cijenim to, prevelika Ti hvala što ti je stalo do mene, zaluđenog, izgubljenog. Hvala Ti što me upućuješ na promjenu, na kajanje. Hvala što tako jednostavno i bez imalo razmišljanja daješ oproštenje. Hvala Ti Gospodine Bože, čudesan si sav u svom postojanju i djelovanju.
Odgovornost katolika, odgovornost spoznaje. Na meni je da budem Tvoja produžena ruka. Na meni je da vraćam k Tebi i upućujem izgubljene ovčice. Na meni je danas da svoje bližnje upućujem na Tvoju riječ, s Tobom pozivam na obraćenje, s Tobom djelujem. Predajem Ti se danas potpuno, odlučujem se ponovo za promjenu svog života, ali želim danas biti svjetionik ovako kako si Ti za mene. Hvala ti i slava Bože!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 tra 2014 09:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Božja prisutnost

"Stojim na vratima i kucam", kaže Gospodin.
Koje li divne povlastice da Stvoritelj i Gospodar svih stvorenja želi doći k meni!
Svim srcem prihvaćam njegov dolazak.

​​Sloboda

Kada se osjećam zarobljenim i kada me sve pritišće,
pa čak i onda kada sunčeve zrake ne dopiru u prostoriju gdje se nalazim,
i tada, u mrtvoj tišini, moj duh je slobodan i nesputan.
U toj slobodi duha obraćam se tebi.

​​Svjesnost

Znam da me Bog voli bezuvjetno.
Zato iskreno promatram prošli dan, događaje i doživljaje.
Postoji li nešto za što bih trebao biti zahvalan? Onda ću zahvaliti.
Nešto za što se osjećam kriv? Onda ću moliti za oproštenje.

​​Riječ Gospodnja

Iv 13,1-15

Bijaše pred blagdan Pashe. Isus je znao da je došao njegov čas da prijeđe s ovoga svijeta Ocu budući da je ljubio svoje, one u svijetu, do kraja ih je ljubio. I za večerom je đavao već bio ubacio u srce Judi Šimuna Iškariotskoga da ga izda. A Isus je znao da mu je Otac sve predao u ruke i da je od Boga izišao te da k Bogu ide pa usta od večere, odloži haljine, uze ubrus i opasa se.

Nalije zatim vodu u praonik i počne učenicima prati noge i otirati ih ubrusom kojim je bio opasan. Dođe tako do Šimuna Petra. A on će mu: "Gospodine! Zar ti da meni pereš noge?" Odgovori mu Isus: "Što ja činim, ti sada ne znaš, ali shvatit ćeš poslije." Reče mu Petar: "Nećeš mi prati noge nikada!" Isus mu odvrati: "Ako te ne operem, nećeš imati dijela sa mnom." Nato će mu Šimun Petar: "Gospodine, onda ne samo noge, nego i ruke i glavu!" Kaže mu Isus: "Tko je okupan, ne treba drugo da opere nego noge - i sav je čist! I vi ste čisti, ali ne svi!" Jer znao je tko će ga izdati. Stoga je i rekao: "Niste svi čisti."

Kad im, dakle, opra noge uze svoje haljine, opet sjede i reče im: "Razumijete li što sam vam učinio? Vi me zovete Učiteljem i Gospodinom. Pravo velite jer to i jesam! Ako, dakle, ja - Gospodin i Učitelj - vama oprah noge treba da i vi jedni drugima perete noge. Primjer sam vam dao da i vi činite kao što ja vama učinih."

​​Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

Možeš li promatrati ovaj prizor i dopustiti Isusu da ti opere noge? Zamisli kako te gleda izlijevajući vodu na tvoje noge i sušeći ih. On to želi učiniti. Dopusti mu!

Tek tada, kada mu dopustiš, moći ćeš zamisliti sebe kako činiš to isto drugima. I dok to činiš moli za njih.

​​Razgovor

Tvoje me riječi, Gospodine, uče kako trebam moliti.
Divna molitva Oče naš
sadrži sve što želim reći.

​​Zaključak

Zahvaljujem ti, Gospodine, za svaki poticaj koji si mi darovao dok sam molio nad tekstom sv. Pisma.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lip 2014 12:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Stvoreni smo jedinstveni, a na Tvoju sliku!
Toliko jediniki, nijedna identična, a svaka posebna, po Tebi osobita, drugačija! Nevjerojatno Gospodine, nevjerojatno Bože koliko si u sebi prekrasan, koliko si u sebi bogat, kad si svakom dao dašak sebe, a dašak jedinstvenosti.
Ne mogu izraziti riječima svoje divljenje, niti uprizoriti kako si nas stvorio. Samo razmišljam..
Kad se nađem u svijetu toliko često pomislim kako su svi ljudi isti. Ista očekivanja, ista razočarenja, isti smisao dana, isti principi, pravila, načini razmišljanja, rješenja, sve se nekako podrazumjeva. Toliko se često zarobimo u kalupe pravde, prava, dužnosti koje jedni od drugih očekujemo, toliko sirovo, da i ne primjetimo svoju bezličnost. A Ti si na ​s​ stvorio osobite, drugačije, sebi slične!

Ja Gospodine ne želim upropastiti ono što si mi dao! Ne želim ne iskoristiti onaj poziv koji u sebi ima zahtjev, ali jednako govori i da je moguće njegovo ostvarenje! „Budite savršeni kao što je savršen vaš nebeski Otac!“ Zoveš me na osobitost u ljubavi! Na mrtvljenje i izgrađivanje sebe kroz ljubljenje svih koje mi na put stavljaš. Pozovaš me na domišljatost, bezuvjetnost iznova i iznova u ljubavi prema svima!

Pomozi mi Gospodine da ostvarim taj poziv, ražari se u meni, po Duhu Svetom, ražari me do srži, do onog zakopanog bitka koji si Ti u mene, jedinstvenog dahnuo! Oslobodi me robovanja bezličnosti i učini me slikom Ljubavi, Tebe, Savršenog, Jedinog. -- "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 lip 2014 11:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Riječ Gospodnja

Mt 7,1-5

Reče Isus okupljenom mnoštvu: "Ne sudite da ne budete suđeni! Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se. Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? Ili kako možeš reći bratu svomu: 'De da ti izvadim trun iz oka', a eto brvna u oku tvom? Licemjere, izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lip 2014 07:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
​„Ja danas bit ću više čovjek, u Tebi vidim što čovjek je..“ Gospodine, što je to u meni toliko pokvareno kad najprvo zamjetim u ljudima ono što mi najviše smeta?
Koliko sam u sebi nezadovoljan, koliko površan i koliko svjetovan kad me i najmanje pogreške drugih mogu toliko razljutiti?
Zašto sam često tako zatvoren i nestrpljiv, zašto tako često propitujem druge, upozoravam, žalim se..?
Gospodine, moje uši pune su osuda iz svijeta i tako lako se prepustim njima. Volio bih da su moje uši pune Tvojih riječi! Volio bih da Tvojim riječima započinjem svoj dan. Volio bih da su Tvoje riječi Te koje postavljam na prvo mjesto. Volio bih Gospodine ostati zagledan cijelog dana, cijelog života u Tvoju poruku, Tebe kao mjerilo moje savršenosti.
Gospodine, Ti si smisao mojeg života i samo u Tebi Život jest. Ništa me drugo ne zanima jer previše sam puta shvatio kako samo s Tobom imam put i cilj.
Nastani se po svojoj Riječi u meni, preuzmi okvire mojih razmišljanja, mojeg govorenja, mojih prosuđivanja, mojeg djelovanja. Budi prizma kroz koju će prolaziti svaka moja misao i upućena riječ. Budi ogledalo svih mojih postupaka, budi mjerilo svih mojih zahtjeva od ljudi, karaktera, ponašanja.

Hvala Ti što je s Tobom tako lako! Hvala Ti za mir koji mi život u Tebi i s Tobom donosi! Hvala što Ti ne mjeriš po mojim mjerilima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2014 09:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Slab sam. Ne moram se pretvarati. Uzalud mi smišljat najljepše riječi i pusta opravdanja kada me vidiš i preko mene.
Proničeš me bolje nego ću sam sebe ikada upoznati, jasno ti je više nego meni! Gospodine, želim danas dobro razmisliti o svojem životu. Nije ništa toliko strašno nego lagati Tebi.
Nije ništa toliko ludo kao pretvaranje pred Tobom. Ne želim biti objeljeli grob. Želim da Tvoje zapovijedi prožimaju moje biće, moje odluke, moje reakcije, u svim, a napose najtežim trenucima.
Želim Gospodine da opredjeljenje ​​ za Tebe prevlada i kad sam najviše razočaran sobom ili drugima. Želim Gospodine da povjeernje u Tvoje milosrđe slomi svaku moju srdžbu i povrijeđenost.
Želim Gospodine da Tvoja smrt i usrksnuće vazda svijetle pred mojim očima da nikada ne posumnjam u Tvoje bezuvjetno predanje za svakog i koji je cilj mojeg života. Da, odlučio sam se davno, ali nedovoljno čvrsto.
Čini mi se da će čitav moj život biti borba. Ali Gospodine pa da i do temelja svaki puta srušiš svijet mojih iluzija, uvjerenja o sebi, neće mi smetati jer znam da je Tvoja milost poziv da ponovo izgradim svoju kuću, na stjeni, na Tebi.

Molim danas za one trenutke slabosti kada padam, molim za ono gdje mi je najteže, da se promijenim. Tvoja je milost koja mi daje snagu, ali znam da čekaš na moju slobodnu odluku! Pomozi mi Gospodine, vapijem Ti, oprosti mi sve, baš sve izdaje i pomozi mi da se ustanem.
Pomozi mi da znadem svjedočiti i svojim životom biti svjetlo za sve one koji su slični meni. Nek Tvoja zapovijed ljubavi prožme čitav moj život, nek Tvoja Ljubav slomi svaki moj strah, odustajanje, sram, grižnju savijesti, nesposobnost da ustanem.. "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2014 11:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
„Otvori oči mog srca, otvori Gospode Ti, želim Te vidjeti! Vidjet Tebe iznad svih!“
Stvoritelju moj, sazdao si me na svoju sliku, napravio me sebi sličnim, udahnuo u mene Sebe.
Očistio si me kupelju krštenja da uništiš istočni grijeh koji nas je htio razdvojiti, poslao si mi Sina da zauvijek budeš prisutan u svetohraništima, poslao si mi Duha da me nadahnjuje i da ne izgubim vjeru da po meni možeš djelovati.
Udijeljuješ mi još tolike sakramente kojima svojim prstom dotičeš i preobražavaš moj život. Stvoritelju moj, duboko si u mojem srcu i znam, uvjeren sam da i moje srce čezne za Tobom.
Ne mogu se nigdje smiriti, nijedan odabir mojeg života ne može me usrećiti, nijedan čin predanja nego samo Ti, samo ako si Ti moja odluka. Svoje srce često držim za sebe. Često upravljam svojim rasporedom, svojim raspoloženjima, sebično odvajam Tebe od sebe i od ljudi.
Ne shvaćam da mogu uspjeti jedino ako sve moje prožimaš. Ne shvaćam da Ti je milo da Ti se predam jedino čitav, jedino ako svako moje djelo, svaki susret s ljudima, svaki oprost, baš sve što činim i jesam ne budeš Ti, ne bude molitva, ne bude razgovor s Tobom, ne bude Tvoja ljubav za mene i moja za Tebe..

Gospodine oslobodi me Zloga. Pošalji svoje svete anđele da me paze, da me opominju, djeluj po svemu onome u čemu si u meni zauvijek prisutan, očuvaj me, spašavaj me! Očisti me Gospodine od svih nečistoća i učini me sposobnim i dostojnim da Ti služim svim svojim bićem, svim svojim umom i svim svojim srcem! Učini da budem Tvoj onakav kakvog me želiš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr