www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 tra 2024 00:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostOvaj post je obrisan od lyra1 na 13 pro 2013 12:36.
PostOvaj post je obrisan od lyra1 na 13 pro 2013 12:36.
PostOvaj post je obrisan od Mata na 13 pro 2013 20:24.
Razlog: osbni forum
PostOvaj post je obrisan od Mata na 13 pro 2013 20:24.
Razlog: osobni forum
PostPostano: 18 pro 2013 08:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Božja prisutnost

Bog je sa mnom. Čak i više: Bog je u meni, on čini da ja jesam.
Na trenutak ću otpočinuti u Božjoj životvornoj prisutnosti
u mome tijelu, umu, srcu, u mom cijelom životu.

Sloboda

Tvoja me je smrt na križu oslobodila.
Mogu živjeti slobodno i radosno, bez straha od smrti.
Tvoje milosrđe ne poznaje granica.

Svjesnost

Kako se danas doživljavam/osjećam?
Kako se ponašam prema Bogu? Prema drugima?
Postoji li nešto za što trebam biti zahvalan? Tada ću reći: hvala.
Postoji li nešto zbog čega bi mi trebalo biti žao? Tada ću reći: oprosti.

Riječ Gospodnja

Mt 1,18-24

A rođenje Isusa Krista zbilo se ovako. Njegova majka Marija, zaručena s Josipom, prije nego se sastadoše, nađe se trudna po Duhu Svetom. A Josip, muž njezin, pravedan, ne htjede je izvrgnuti sramoti, nego naumi da je potajice napusti. Dok je on to snovao, gle, anđeo mu se Gospodnji ukaza u snu i reče: "Josipe, sine Davidov, ne boj se uzeti k sebi Mariju, ženu svoju. Što je u njoj začeto, doista je od Duha Svetoga. Rodit će sina, a ti ćeš mu nadjenuti ime Isus jer će on spasiti narod svoj od grijeha njegovih." Sve se to dogodilo da se ispuni što Gospodin reče po proroku: Evo, Djevica će začeti i roditi sina i nadjenut će mu se ime Emanuel - što znači: S nama Bog! Kad se Josip probudi oda sna, učini kako mu naredi anđeo Gospodnji: uze k sebi svoju ženu.

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

Josip je suočen s teškom odlukom. Njegov je život nemiran jer voli Mariju. Pokušat ću na nekoliko trenutaka zamisliti koliko mu je bila dobrodošla anđelova poruka. Kako brzo djeluje dopuštajući da ga vodi srce, a ne osjećaj podložnosti pravilima.

Koliko se često u Svetome pismu javljaju poticaji Duha iznutra, u obliku sna? Koliko samo osjetljivi trebaju biti oni koji sanjaju da prepoznaju Duha u njihovim srcima. Pozivam li Duha Svetoga da me potiče? Jesam li spreman čuti ono što predlaže?

Razgovor

Isuse, za svoga si boravka na zemlji uvijek s radošću primao malu djecu.
Pouči me da imam djetinje povjerenje u tebe.
Da živim sa sviješću da me ti nikada nećeš napustiti.

Zaključak

Zahvaljujem ti Gospodine što sam mogao provesti nekoliko trenutaka nasamo s tobom.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2013 09:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Pokaži mi Gospodine, putove svoje,
nauči me svojim stazama!
Istinom me svojom vodi i pouči me,
jer ti si Bog, moj Spasitelj.

Ps 25, 4-5b



"Moj Gospodine, moja Istino, moje Nebo, moja Vječnosti, moj Smislu, moje Utočište, moja Utjeho, moje Spasenje, moja Radosti, moje Jutro, moj Pute, želim biti postojan u ljubavi prema Tebi. Boli me kad Ti ne mogu uzvratiti količinom kojom Ti mene ljubiš, ali u zahvalnosti želim biti Tvoje ljubljeno dijete. Podlažem Ti se, obavij me svojim svetim Tajnama, prožmi me Mudrošću da mogu vjerovati svakoj Tvojoj riječi u stavu poniznosti i jednostavnosti. Napadaju me kao i Tebe, ma i sam se ponekad pitam o Tvojim Istinama, pokušavaju Te preveslati Gospodine, nas pokušavaju razuvjeriti, zbuniti, ali Ti dosljedan i nepokolebljiv ostaješ. Pomozi mi danas da znam biti Tvoja obrana, onakva kakvu si Ti žeiš, da budem kao Tvoj učenik, ali koji Te svim srcem želi sačuvati život u ovom svijetu. Ne moj iščeznuti po mojim rukama, po ojim djelima, ne daj da te ja otjeram, da dozvolim da Te zaborave, ako je ikako volja Tvoja.

Želim biti Tvoje dijete, želim biti Tvoj, želim počivati u Tvom miru i u Tvojoj Istini. Hvala Ti jer mogu. "
Isuse moj, Nježnosti i Ljubavi moja bezgranična! - tvoja marija nada


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2013 09:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Psalmi
71 3 Budi mi hrid utočišta i čvrsta utvrda spasenja: jer ti si stijena i utvrda moja. 4 Bože moj, istrgni me iz ruke zlotvora, iz šake silnika i tlačitelja: 5 jer ti si, o Gospode, ufanje moje, Jahve, uzdanje od moje mladosti! 6 Na te se oslanjam od utrobe; ti si mi zaštitnik od majčina krila: u te se svagda uzdam.

ČETVRTAK– 12. prosinca 2013.


„Kada nemam snage, a naviru sumnje..“ I znam da ne smijem posumnjati i znam da me zoveš i da me čekaš i da mi želiš reći kako mi nosiš novinu. Znam Gospodine, a tako često zaboravim, tako često pitam Tebe jesi li to uopće Ti? Tako često.. A u sebi vapim, trebam Tebe, Tvoje Riječi, Tvoju Ljubav, trebam.. Umorio me život, došao sam do rubova svojih snaga, umoran sam. Tako se veselim Tvom rođenju, tako jedva čekam radost. Ne dozvoli mi da zeznem zadnjih par dana, ne dozvoli mi da zaspem. Ne daj mi Gospodine da prečujem Tvoje zadnje poruke, ne daj mi da Te ne uočavam. Ne daj mi da prođem pored Tebe, da Te zaboravim kad se s ljudima suserećem, da Te zaboravim kad je bezizlazna situacija, da ne vjerujem u čuda koja mi se dogode. Ne daj mi, da se uplašim, da odustanem, da ostanem na istom..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2014 08:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Božja prisutnost

Svima nam je potrebno da se malo odmorimo od svakodnevnih događanja.
I znamo da je našemu tijelu potreban odmor.
Kada se približimo tebi, Gospodine, naše srce i um nalaze osvježenje,
naš duh je ponovno uzdignut.

Sloboda

Molim za milost
da zaboravim na sve svoje brige,
da budem otvoren onome što Bog od mene traži,
da se prepustim vodstvu Stvoritelja koji me voli.

Svjesnost

Biti svjestan nečega znači to i zapažati.
Gospodine, pomozi mi da uvijek budem svjestan da si mi darovao život;
hvala ti na tom daru života.
Nauči me kako da se saberem i budem smiren te uživam u stvarima koje si za me stvorio.
Da zapažam ljepotu koja me okružuje,
divote planinskih vrhunaca, mirnoću jezera, krhkost cvjetne latice...
Uvijek moram biti svjestan da sve to dolazi od tebe.

Riječ Gospodnja

Mt 4,12-17. 23-25

Čuvši da je Ivan predan povuče se Isus u Galileju. Ostavi Nazaret te ode i nastani se u Kafarnaumu, uz more, na području Zebulunovu i Naftalijevu da se ispuni što je rečeno po proroku Izaiji: Zemlja Zebulunova i zemlja Naftalijeva, Put uz more, s one strane Jordana, Galileja poganska - narod što je sjedio u tmini svjetlost vidje veliku; onima što mrkli kraj smrti obitavahu svjetlost jarka osvanu. Otada je Isus počeo propovijedati: "Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!"
I obilazio je Isus svom Galilejom naučavajući po njihovim sinagogama, propovijedajući evanđelje o Kraljevstvu i liječeći svaku bolest i svaku nemoć u narodu. I glas se o njemu pronese svom Sirijom. I donosili su mu sve koji bolovahu od najrazličitijih bolesti i patnja - opsjednute, mjesečare, uzete - i on ih ozdravljaše. Za njim je pohrlio silan svijet iz Galileje, Dekapola, Jeruzalema, Judeje i Transjordanije.

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

Isus poučava, naviješta, liječi: što želi da naučim danas? Što trebam čuti od njega? Gdje mi u životu želi obnoviti zdravlje?

Mislimo da znamo što znači biti zaposlen. Zamisli kako je bilo Isusu, zaokupljen potrebama sa svih strana. Molit ću da me ne smetu sve stvari koje bih želio učiniti, nego da mogu zajedno s Isusom donositi život i istinu tamo gdje jesam.

Razgovor

Gospodine, znam da riječi nisu potrebne kada se obraćam tebi.
Ti gledaš u dubinu moga srca.
Poznaješ moje želje i potrebe.
Stavljam se u tvoje ruke.

Zaključak

Zahvaljujem ti, Gospodine, za svaki poticaj koji si mi darovao dok sam molio nad tekstom sv. Pisma.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2014 12:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Još ne shvaćam, još ne vidim, još se tu i tamo zapitam. Ne čujem, ne slušam srcem, tu sam, a nema me. Pored Tebe sam, a gledam preko Tebe, slušam riječi Ne boj se, slušam ih 365 puta i još uvijek sam srca tvrda. Često mi se to desi Gospodine.
Do milosti kad ću i brda premještati s Tobom, podaj mi snage da se svaki dan iznova odlučim za Tebe. Oslobodi moje vrijeme, usadi u mene čežnju da Te slijedim, da Te proučavam, da se zalijepim za Tebe i na Tvoje staze.
Pouči me, dođi, uprisutni se živ u ljubavi koju imam za druge, ljubi me po drugima koji mi dolaze. Daj mi da Ti povjerujem, dođi do mene preko mora, hodi po vodi mojih tajni, mojih nesigurnosti, mojih snova, mojih svjetovnosti, mojih tmina, mojih padova i nestalnosti, budi iznad svega toga, uzdigni i mene.

Hvala Ti moj Ljubljeni što nisi dao da se nada mnom vesele dušmani, hvala Ti Trojedini Bože što me iz dana u dan poučavaš i daješ mi priliku da Te slijedim, hvala Ti što mi iz dana u dan prilaziš tih i nov, neponovlji v, nepokolebljiv, jednostavan, nezamijenjiv."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2014 08:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Tko ljubi Boga, da ljubi i brata svoga


Dođite i gledajte djela Božja, mojoj duši darovao je život

Sve okove tame je raskinuo, uskrsnim svjetlom zasjao
Isuse, ti mi srce opominješ, hridi moja blagoslovljena
nado svih krajeva svijeta, miru duše, Ti si moja odluka!
U ljubavi život si mi vratio
nad grijehom snagu mi dao
riječ Tvoju Isuse u srcu ja nosim
pjesmu uskrsnu pjevam u zemlji živoga sjaja
pred licem Tvojim hodit ću u ljepoti vejčnoga raja!
Novi život u meni sad pjeva
pobjednik smrti, pjesmu uskrsloga
izvoru ljubavi, istini vječnoj, zalogu moga uskrsnuća!

Apostoli mira


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr