www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 15 tra 2015 10:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
„Duh Sveti pobjeđuje strah. Svijet Duha Svetoga nije obilježen nepoznatim duhovima i moćima nego Duhom koji je ljubav, a kao ljubav on je i svemoć. Stoga je odsutnost straha znak Duha Svetoga koji nas stavlja u ruke svemoćne ljubavi. Stoga se i vjera, ako je cjelovita, može bez straha suočiti s moćima ovoga svijeta jer zna da je vodi i štiti onaj koji je kao jači svezao jakoga. I nije, kako se želi prikazati, da će u svijetu koji konačno uklanja vjeru naposljetku ustati čisti um i čista neustrašivost. Ondje gdje nestane vjera, čovjek se ponovo mora početi bojati nepoznatih sila sudbine, budućnosti i prirode, koje ne može odagnati, nego to može samo onaj koji je stvorio svemir i koji ga nosi u svojim rukama.“
Benedikt XVI.

O kako se često bojim. Lako je misliti i odlučiti nešto, ali odvažiti se.. Svjedočiti? Izgleda jednostavno sve do prvog udarca.
Isuse, oprosti što mi je toliko teško. Oprosti što s​ebi​ dozvoljavam bahatost i često umišljeno vjerujem da mogu nešto, a padam na tako jednostavnim zadacima. Oprosti što te ne svjedočim svojim životom, oprosti što se bojim vikati o Tebi, oprosti što sam slab, toliko da prečesto uopće zaboravim zazvati Tvoga Duha.. Obnovi me po ovogodišnjem blagdanu Duhova, želim moliti da budem dostojan zvati se Tvojim učenikom. --


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2015 12:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Svaki se dan truditi više i više. Kraljevstvo Tvoje toliko je vrijedno, da i put do njega mora biti zahtjevan. Kraljevstvo Bože je mjesto prebivališa Boga, Boga u svim njegovim oblicima djelovanja i postojanja, u svim njegovim kriterijima, ali s mojom slabošću povezuje ga milost..

Gospodine moj, vječnosti u Ljubavi obećana, hvala Ti za taj nezasluženi dar i hvala Ti što se već sada smijem njemu radovati. Prikazujem Ti sve svoje slabosti i molim Te, ne moraš me mijenjati, samo me očisti, od svih mojih kumira, od sumnji, strepnji, od strahova, od zabrinutosti, od nesigurnosti. Očisti me od neprepuštanja, od zdvajanja i​ ​neodlučnosti. Da svaki moj korak bude obasjan Svjetlošču, iz svakog mog djela Svjetlost izvire i gdje god idem Tobom rasvjetljujem.

Prati me u ovom danu svojom milošću. Upućuj​ m​e​ gdje hoćeš, daj mi da jasno čujem i prepoznajem prilike, Tvoju volju koja je uvijek dobro i istinito.

Hvala Ti što me u svoj svojoj veličini zoveš i trebaš...--


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 11:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Ovaj dan..ovaj kutak...mjesto je našega susreta Gospodine! Ovo je naše vrijeme dana, kada zastajem, kada Te tražim, a ti već čekaš da ja pustim sve obaveze koje sam s​eb​i natovario i između svega posla i brige, nađem – Tebe! Kruh života!

Razmišljam što to znači. Ti si kruh...
Zemaljski kruh koji hrani moje tijelo, toliko mi je sladak i neophodan za život. Da bi donio kruh za blagovanje svojoj obitelji svakoga se jutra dižem ranije, trudim se otići kupiti ili ga umijesiti i ispeći. Ali taj zemaljski kruh samo moje tijelo hrani. A svakoga jutra ja žeđam – za tobom! Kruhom koji hrani čitavo moje biće. Kruhom koji daje smisao svakome danu, svakome trenutku, svakome trudu...Stoga ću danas otići na svetu misu i s vjerom te i radošću primiti!

Govoriš mi danas kao su živjeli prvi kršćani. Savao je nemilosrdno pustošio Crkvu, progonio, mučio... Kakva snaga u njemu, a uperena protiv Tebe. A ostali se raspršiše, ali nisu se bojali propovijedati. Gospodine moj, Uskrsli, koji činiš sve novo, Kruše života, Ti skrivena snago u komadiću kruha....Proslavi se danas kroz mene! Evo jutrom se​ ​odlučujem danas biti zauzet za propovijedanje Tvojega Kraljevstva, za življenje Tvojega Kraljevstva. Daj mi Pavlovu gorljivost, Filipovu neustrašivost, Stjepanovo predanje u volju Očevu... a prije svega daruj mi milost da te mogu nasljedovati u Tvojoj svetoj poniznosti!

Tako da večer​as​ mogu zahvaljivati na još jednom danu s tobom, još jednom danu ispunjenom smislom....

Kruše života, Ti skrivena snago u meni se nastani...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2015 07:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Gospodine, najdraža stvar kod Tebe mi je što si Ti živi Bog. Zaprepašćuju me trenuci moje nevjere, moje nečežnje za susretima s Tobom, moje strepnje i nesigurnosti. Rastužuju me moji padovi i kada Te zaboravim. Tebe, Kruha života. Vjerojatno nikada neću do kraja razumjeti, vjerojatno nikad neću shvatiti kolika je Tvoja prisutnost, koliko je Tebe koji me zaista čuješ u svetom komadiću kruha.

Hvala Ti što se svejedno darivaš i što si tu za mene čak i kada Te ne prepoznam, čak i kada moje srce nije savršeno.

Molim Te samo za dovoljno poniznosti, da umijem kleknuti i možda ne do kraja shvatiti, ali duboko u srcu biti u svijesti Tvoje prisutnosti. Molim Te da mi se objaviš koliko s​i​ velik i snažan koji mi se daruješ, molim Te da Te prepoznam kao Boga koji se daje, da prepoznam trenutak Euharistije kao komadić neba, trenutak susreta koji se u vječnosti do kraja ostvaruje… Molim Te Gospodine, prožmi me po sebi i toj vjeri da mogu biti Tvojim svjedokom, Tvojom prisutnošću…"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 tra 2015 08:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Svaki čovjekov put na nekom se dijelu prelomi. Svatko naiđe na nepremostiv zid, osjeti vlastite granice, osjeti neznanje, ostane bez teksta, bez snage i volje kročiti dalje, bez ideje i smisla kamo i kako. I ja Gospodine pucam po šavovima kad osjetim da je to najviše što ja mogu dati, a vidim da se od mene traži toliko više i bolje.

Na granici između umora i odustajanja te molitve na koljenima, dolazim Ti ovog jutra s primišljanjem o Tebi, živom prisutnom. Trebam Te Gospodine, više od svega učiš me kako trebam Tvoje Tijelo. Trebam Tvoju krv, žrtvu pomirnicu koja me čini dostojnim Tebe, trebam Tebe u maloj hostiji, Tvoju snagu i promjenu, Tvoj put i izlazak na sve one staze gdje me zaista zoveš i za koje me osposobljavaš.

Proslavi se po našim malim, neznatnim životima. Daj nam istisnki susresti Te, prepoznati važnost i put koji za svakog spremaš, neka mi ne bude važno da svijet prepozna, nego da mi susret s Tobom bude dovoljan. Samo Ti daješ dovoljno, samo je u Tebi moje blago.

Kruše života promijeni me, baci me sa sedla mog života i posluži se sa mnom u svečanosti i čudesnosti mog obraćenja, naviještanja Tvojeg Imena, širenja Tvojeg Kraljevstva…


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2015 07:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Gospodine, treba mi da se izjutra napijem Tvoje ljubavi. Jedino što me pokreće jest da Ti jesi, unatoč meni i svemu što sam ja, Ti si onaj koji je stalan, koji ne prestaje, koji je u korijenu i na svakom putu, koji sve prožima, koji si se dao i čekaš da Ti se pritjelim… Samo me Ti takav podižeš, samo Ti iz malodušnosti i nezadovoljstva, straha kako da Ti do kraja uzvratim, kako da ostanem Tvoj, kako da ne pogriješim, kako da Te ne izgubim…

Ti jesi.

Želim ostati u Tvojoj ljubavi, želim se držati Tvojih zapovijedi, prihvaćam svako bolno čišćenje, prihvaćam svaki teret, i najmanji križ, i najmanju nepravdu, ali želim ostati u Tvojoj ljubavi. S Tvojom ljubavi pristupati drugima, davati se, biti. Želim opraštati kao Ti, prihvaćati mijene života, dobitke i gubitke. Ovaj dan, posao koji preda me stavljaš. Naći vremena za Tebe, ostati u Tvojoj ljubavi, koja jest.

To će biti moja radost, to će biti moj mir, istina da živim i radim za Tebe, da je sve moje, kakvo god ono bilo, za Tebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 svi 2015 07:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Slavim Te Gospodine zbog dostojanstva i vrijednosti koje daješ mojem životu. Slavim Te jer si u meni i jer se po meni želiš očitovati i proslaviti! Uzdižem Tvoje Ime, Tvoj Duh, sve što jesi, u svemu i iznad svega što je u meni…

Ponekad u vlastitoj lažnoj poniznosti, preuzetnosti ili oholosti, odvajam svoj život od Svetog pisma. Ne živim ga sad i ovdje i udaljujem sve što me sada muči od onoga što mi Ti govoriš. Kao da​ ​su to dva svijeta, dva mjesta, dva vremena.

A Ti si ovdje, u mojim mukama i progonima. Ti si ovdje u mojim zauzimanjima za braću u potrebi, u podizanju glasa za progonjene, u navještanju i svjedočenju Tebe živog na svakom koraku dana, u mojim zdrastvenim poteškoćama, u mojim nepravdama, osudama, bičevanju riječima, uvredama. Ti si ovdje, u ovoj sekundi, pored mene.

Molim Te za milost povjerenja, za čežnju za Duhom, za ustrajnu molitvu i iščekivanje. Molim Te za Tvoju snagu da se očituje u meni, za spremnost prihvaćanja progona i svega što mi je teško, na prikazivanje muka za obraćenje braće koja Te nisu srela, na posvećenje života Tebi i borbu za duše… Želim biti na Tvojoj strani, učvrsti me. Želim biti Tvoje djelo u potpunosti, nastani se u meni…


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2015 10:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Isuse, Sine stvoritelja, uzoru u poslušnosti, živi Bože. Čast je i privilegija imati Te u životu, imati Te tako blizu. Oprosti što to ne živim uvijek dovoljno, što „ne koristim“ dovoljno tu privilegiju, što Tebe nenametljivo tiho bogatstvo još uvijek prečesto zanemarim...

Molim Te za radost života. Zaista Te molim za dubinsku radost, bogatstvo Tvojeg duha u meni. Molim Te za Tvoju radost kojom si nosio svoje korake, hrabro i uvjereno stupao u vjeri, sve više živio, potpuno uranjao u stvarnost svoje​g​ života, neopterećen očima svijeta u kojima si bio i ostao poražen, pribijen na križ.

U svijetu u kojem je nemoguće izbjeći teškoće, ja želim biti kao Ti. I molim Te da me ispuniš, u svojem Duhu, jer ta snaga nije od ovoga svijeta.

Na kraju, više od svega, želim da se onda Ti takav u meni prepoznaješ, vidiš... Znam koliko mene oduševljavaju i potiču oni koji su se toliko suživjeli s Tobom. Želim da i moj život bude poticaj, ohrabrenje, da donosi Tvoje plodove...

Hvala što Te smijem spoznati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2015 10:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Ne vjerujem
u Boga rođena iz nevolje;
u opojno sredstvo
kad život postane nepodnošljiv;
u neki otok spasa
kad se izgubi
tlo pod nogama
i ni na koga se više
ne može osloniti,
u svemoćno sredstvo
da ispunimo praznine naše nemoći.
U nemoći
Isusa koji trpi i umire
objavljuje se
moć ljubavi,
moć Boga,
koji u vatri svoga Duha
iznova stvara ljude i stvari,
obnavlja ih i dovršava.

Vjerujem u Boga, koji oprašta onima koji ga razapinju.

Phil Bosmans


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lip 2015 11:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
„Ne iskušavaj Boga, ne testiraj ga, ne traži znakove!“ Samo mi od sebe dolazi.. Previše se puta ponašam kao da sam ja Bog, Gospodine. Previše puta jadam se i testiram Te, postavljam uvijete svojeg života, oholo tražim da se spustiš na zemlju i sve obratiš, poželim da svatko vidi kako si zaista živ! Nije to krivo Gospodine, ali je krivo što te ne slušam. Nije loša moja želja za Tvojom slavom, nego je krivo što ne prihvaćam put koji si Ti izabrao: u skrovitosti se rodio, po Pismu i prorocima, razdao se bezuvijetno, bez popratnih slavlja, umro za druge, za nas.

Opak smo naraštaj i bojim se suda koji nam slijedi. Danas ja navještam Krista, danas ja želim biti znak u vremenu, Jona 21. stoljeća, Jona gospodarske krize i svih prijelomnih trenutaka i proizašlih ogorčenosti u kojima se moj narod nalazi. Počinjem od sebe, od svoje sredi​ne, borim se za svakog kao što si se Ti za mene izborio, naviještam Tebe živog i spasenje. Pošalji mi svog Duha da me vodi, podržava i da Tebe putem ne izgubim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr