www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 08:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 stu 2014 10:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Zašto se čudiš?

Često se čudimo raznim stvarima i događajima. Najčešće kad se nešto loše dogodi. Zašto se čudimo?
Približavamo se Došašću, vremenu koje bi smo trebali posvetiti molitvi i duhovnoj pripremi za Božić. No, dali je to za mene i tebe stvarno duhovna priprema za Božić? Ili je duhovna strana potpuno izgubila svoj smisao u mom i tvom životu?
Nekada smo težili da živimo kao na zapadu. Privlačilo nas je sve i na sve razne načine.
Međutim danas vidimo što nam je taj zapad donio. Većinom smo sve loše i negativno objeručke prigrlili i tome se priklonili, jer puno je lakše prikloniti se većini nego „plivati“ uzvodno protiv struje i biti izrugan i izbačen iz društva jer misliš i radiš drugačije, jer ti se ne sviđa odnos gdje je sve „ ne normalno“ postalo „ normalno“.
Čudimo se kako je sve više rastava braka, kako sve više mladih postaju rano u mladosti ovisnici o alkoholu , cigaretama, drogi... Što je uzrok tome?Gdje je nestalo ono poštovanje prema profesoru, nastavniku, svećeniku, roditeljima, braći, sestrama...?
Jedan profesor reče da smo sa dolaskom interneta postali gomila usamljenika. Živimo po principima tog virtualnog svijeta. Teško bi mogli zamisliti dan bez mobitela, interneta, virtualne šetnje po društvenim mrežama, po životima drugih ljudi...
Sve ono negativno i loše sa TV ekrana polako se „ušuljalo“ i u naše društvo i našu svakodnevnicu, više se to ne događa negdje tamo daleko nego je to postala i naša surova stvarnost.
Dragi brate i sestro nemoj dopustiti da ti vrijeme došašća prođe u traženju akcija i besmislenim kupovinama...u pijankama. Pokušaj „plivati“ protiv struje koja nam se na silu nameće.
Došašće je osobito vrijeme koje nam je Crkva odredila da bi svoju pažnju mogli usmjeriti na darove koje nam donosi Isus u štalici, da bi probudili žarku želju i čežnju za njima, te da bi sve svoje snage slili u molitve i nastojanja da te darove u punini i primimo.
Pratimo Isusa još dok je u krilu svoje presvete Majke, pripravimo mu jaslice u svom srcu, neka naša duša svijetli kao putokaz Gospodinu.
Neka ništa nečisto ne bude u nama, što bi nas spriječilo da nam duša radosno zadrhti kad pomislimo na vrijeme koje je pred nama. Primimo Ga radosna i čista srca , poklonimo mu se jer nam to Dijete donosi radost i vjeru.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2015 21:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Susreti koji obogaćuju

Svakodnevno susrećemo ljude. Iz njihovih pogleda sa njihovih lica primjećujemo puno toga. Prije svega daju nam na znanje kakvog su raspoloženja u tom trenutku. Ne trebamo s njim a progovoriti niti jednu riječ sve vidimo na njihovom izrazu lica. Tako nas mnogi susreti obogaćuju i čine nas veselijima. Primjerice susret sa prijateljem kojega nismo odavno vidjeli. Dovoljno je izustiti samo nekoliko riječi s tom osobom da bi nam popravilo raspoloženje i izvuklo osmijeh na lice.
Susreti sa starijim ljudima također nas obogaćuju. Sa njihovih lica možemo vidjeti njihove križeve i patnje koje su imali kroz život, ali ta lica su također i puna nade. Dovoljan je samo trenutak pažnje koji poklonimo njima i njihovim životnim pričama da bi kod njih vidjeli toplinu i zadovoljstvo.
Naši susreti sa Isusom najviše od svih susreta nas obogaćuju. Njemu povjeravamo sve. Sve naše brige, probleme križeve. Takvi susreti ne ostavljaju nas ravnodušnima. Nakon tih susreta čovjek osjeća olakšanje osjeća da nije sam. No ti susreti trebaju biti i susreti zahvalnosti, zahvalnosti jer nas uvijek primi u svoj dom pa i kada padnemo u grijeh. Ni tada nam neće zatvoriti vrata.
Neka nam susret sa Isusom obogaćuje svaki dan, primimo ga radosno u svoj dom i u svoje srce.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2015 11:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Mladi prijatelju! Što osjećaš u svom mladenačkom, zanosnom srcu dok ovo čitaš? Život koji posjeduješ, živiš, uživaš, čudesni je dar Božji. Samo se jedanput živi! Zato se nije sa životom igrati! Igra nas može skupo stajati! Zapamti: nisi slučajno tu! Od vječnosti si u promislu Božjem. Vječnom si ljubavlju ljubljen. Onaj tko te u život pozvao, ima s tobom veliki plan. Jesi li otkrio plan koji Bog ima s tobom? Jesi li u stanju povjerovati kako je Bogu moguće izvoditi čudesne stvari u mladome srcu koje mu se posve otvori i daruje neopozivo.
U ovom trenutku, koji je za tebe od presudne važnosti, Bog od tebe traži tvoje srce, tvoj život, zapravo tebe. Prepusti se Duhu Božjemu i predaj se radosno Isusu, pa ćeš otkriti tajnu prave radosti i sreće. Uvjerit ćeš se kako si kadar podnijeti sve iz ljubavi. Kako bi to mogao shvatiti, povuci se u osamu. Nađi miran kutak i počni moliti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2015 20:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
PORUKA S KRIŽA

Što pomišljamo kada pogledamo na križ, na raspetog Isusa?
S prednje strane križa vidimo Raspetoga, trnjem okrunjena čovjeka, čovjeka boli, koji je imao mnogo trpjeti.Ali zadnja strana prikazuje drugačijeg Isusa- Uskrsloga,proslavljenog, blistavog , koji sada sjedi s desna Očeve strane i tamo nas zagovara.
I naši križevi imaju prednju i zadnju stranu. Kad te susretne životni križ, izgleda tako strašno kao Isus na Golgoti. Pred njim te hvata strah.
Kada susretneš pravi križ, tada zavlada „tama po svoj zemlji“, kao u onim trenutcima kada je Isus bio na križu. U trenutku duboke noći ne možeš spoznati , kojem dobru može poslužiti, i kako iz toga križa može uslijediti Božji blagoslov.
Ali tvoj križ ima i zadnju stranu.Ako prihvatiš križ,prihvaćaš i Isusa.On je uskrsnuće.Bog ti nije bez razloga dao križ, nije ti ga dao da ne misli da ga možeš nositi.Po svom križu koji nosiš strpljivo kroz život doći ćeš do Božije blizne, do Božje ljubavi,Božje snage…Ako svoj križ uzmeš na sebe, pretrpjeti ćeš neke i „gubitke“ ali ćeš zadobiti i neizmjerno blago.Dobit ćeš onaj život, koji nikada ranije nisi znao.Život pun mira i untarnjeg zadvoljstva ,život koga grije snaga ljubavi, život unutarnje radosti i vedrine srca.To je život s Bogom i uz Boga.
Jesi li već pokušao ozbiljno slijediti Isusa? On te zove u tom srcu: Dođi k meni, ostani uz mene,pouzdaj se u mene, slijedi me, da bih uvijek ostao u ljubavi, u svijetlu i u Božjoj blizini.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2015 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Otvori oči za sve dobro koje te okružuje i raduj mu se

Vrlo često razmišljamo negativno mislimo da nam ništa ne ide i tako iz dana u dan ako promišljamo na ovaj način dolazi do depresije, osjećaja manje vrijednosti pa i do osjećaja neprihvaćenosti u društvu.
Mediji nam kao udarne vijesti nude sve ono loše i negativno i time nas na neki način htjeli ili ne „bombardiraju“ lošim i negativnim.Možemo li se sjetiti kada smo zadnji put na TV-u, radiju ili novinama kao udarnu vijest vidjeli nešto dobro?
Mi ljudi tako često pod utjecajem mase želimo slijediti neki trend, želimo se oblačiti kao neki poznati ljudi sa TV-a.Želimo izgledati kao oni, na neki način postaju nam idoli koje u stopu slijedimo.No često smo svjedoci kako sve te poznate ličnosti završavaju na drogama, ili kojekakvim ovisnostima,svoj život završavaju samoubojstvima, neki pak padaju u duboku depresiju i ne vide izlaz, ne vide smisao, jer su cijeli svoj život imali uvjerenje da će sa novcem i slavom biti cjenjeni i ugledni, možda na trenutak i postanu cjenjeni i ugledni ali kada se ugase svjetla reflektora shvate da život koji su živjeli je isprazan i prolazan, ne vide više smisla i svoj život završavaju tragično.
Dali mi zbilja želimo slijediti takve ljude?Dali su nam takvi ljudi idoli?
S druge strane imamo toliko dobra koje ponekad niti ne vidimo, dobra koje bi nas trebalo činiti sretnima i ponosnima.Teško je neprimjetiti ljude koji se nesebično daju za dobrobit drugih. Imamo roditelje koji cjeli svoj život, svoje zdravlje neumorno žrtvuju za bolesnu djecu.
Često puta smo nakon učinjenog dobrog dijela željni senzacije, želimo da svi to čuju i vide, to je dobro jer ljubav ne treba kriti. Ali imamo toliko ljudi koji svaki dan čine dobra djela a za njih možda nikada nitko čuti neće.
Dali smo svijesni dobra kojeg možemo širiti svaki dan iznova. Pokloniti nekome osmjeh, nekoga utješiti, nekome malom sitnicom uljepšati dan.
Tako često toga nismo ni svjesni ali otvorimo svoje srce za dobre stvari i radujmo se njima svaki dan iznova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2015 19:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Budimo ljudi svjetla, a ne tame

U jednom dijelu sv. Pisma slušamo kako su ljudi voljeli više tamu nego svijetlost, jer su im djela bila zla a svjetlost bi razotkrila ta njihova zla dijela, pa su zato više voljeli tamu. Kada bi po ovim riječima preispitali svoj život naišli bi na dosta podudarnosti u našem odnosu prema drugima i prema sebi samima. Naime, kada čujemo nešto dobro što se dogodilo drugima u nama se budi oholost i zavist. Pitamo se zašto je taj netko tamo bolji od nas pa mu se tako nešto događa. Dakle više smo skloni tami nego svjetlu, jer bi svjetlo razotkrilo našu oholost. Vrlo često smo skloni druge kritizirati i komentirati stavljajući sebe na vrh 'kolone dobroga' i nismo zadovoljni ako samo naše jedno dobro djelo nije pohvaljeno, nagrađeno...

Ovdje izlazimo iz okvira tame i želimo više svjetlost jer u tami nitko neće vidjeti naša dobra djela. Čujemo kako su došla čudna vremena, kako ljudi nemaju vremena jedni za druge, a da li si se zapitao kada si ti saslušao svoga brata, sestru, majku, oca kada si pomogao svome susjedu, prijatelju te kada si obišao osamljene .. Već danas počni mijenjati sebe pa će i svijet biti bolji.

Moramo postati svjesni da svoj život moramo graditi na čvrstim temeljima Isusa Krista. Bez njega ništa nema smisla u našem životu. Izgrađujmo Bogu hram u svom životu i tako omogućujmo da ga i druge osobe susretnu koje nam se nađu na životnim stazama. Kako je kazao Papa Franjo: "Budemo li svjedoci Isusa Krista, mnogi će Ga ljudi sresti u nama i u našem svjedočenju." Dopuštam li Isusu da pročisti moje srce i izbaci idole koji su se u njemu nastanili; idole pohlepe, svjetovnosti, navike protivne Bogu i bližnjemu. Otvorimo vrata svoga srca Isusu i budimo ljudi svijetla.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 tra 2015 12:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Na Boga izvršavaju "atentat", a "kršćani" šute!

Izvanredne vijesti. Prije 2000 godina, na našega Boga izvršen je atentat, na Boga moga. To me nije moglo zaboliti, jer me tada nije bilo. No i dan danas, upravo sada, na moga Boga izvršavaju mnogi atentat i ne smijemo šutjeti. Previše je toga. Previše je abortusa, ubojstava, krađi, droge, nemorala, prljavštine, osobito na području seksualnosti. Da, sve je to atentat na moga Boga.

Ne marite za to? Odmahujete glavom i ne želite shvatiti... Pa jednostavno je to shvatiti. Daju nam se ludi i nezaboravni provodi koji daju "užitak", pa ćemo zbog toga prespavati uskrsno jutro i ljepotu zore. Zli, sotona to čini i čovjeka želi pretvoriti u životinju, jer životinja nema ni duše ni razuma. Cijeli zapadni svijet u svojim kućanstvima broji maksimalno tri člana, a nerijetko imaju više kućnih ljubimaca nego članova. Žele reći da nam ne trebaju djeca, njihova radost i osmijeh. Zli ne zna stvarati, jer nije stvoritelj. On nas uništava i želi nam uništiti NAŠEG BOGA, izbaciti ga iz naših života. I to neprimjetno, lukavo da mi i ne vidimo da se to već dešava. Sva tehnologija se zlorabi; uništavaju nam intimu; određuju tko zaslužuje živjeti; pa jednim zrnom kojeg pokreće barut, prekidaju nam život. Ja želim da to prestane. Moj Bog nije došao radi toga.

Što se događa kada se na nekog "uglednog" političara napravi napad... Cijeli svijet zna. Što je s Bogom?! Za mene je Bog popularniji od bilo kojeg političara. Podižem sada paniku. Opet će nam ubiti Boga, a nećemo ni znati. Moramo se probuditi i zaustaviti ove atentate na našeg Boga. Moramo napraviti protunapad na taj atentat. Kako? Jednostavno, jer On je jednostavan. Krunicom, sklopljenim rukama, drvetom križa, Biblijom. Imamo načina. Odvažimo se i napravimo to. "Spasimo" našega Boga da nam ga ne ukradu.

www.frama-posusje.com


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2015 16:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Budi velik u poniznosti
Mišljenje drugih nam je nekada jako bitno i želimo se svidjeti drugima, često razmišljamo o tome što će drugi misliti o nama. Dojma sam da nas to previše opterećuje i čini nervoznima i tužnima na neki način.
Skloni smo stvarati krivu sliku o ljudima na temelju prvog dojma, ponašanja i mjesta gdje živi i provodi dane.
Povijest nas uči a životi nekih svetaca služe nam kao primjer kako su svijet i srca ljudi osvajaju poniznošću i služeći onim najslabijima i najsiromašnijima. Najbolji primjer toga je život blažene Majke Terezije, koja je gotovo cijeli svoj život provela pomažući drugima. I to ne pukom pomoći, nego strastvenom samilošću u najmučnijim dijelovima svijeta, kakav je, na primjer, Kalkuta, gdje je sa svojim sestrama misionarkama ljubavi s ulica podigla na desetke tisuća gubavih, bolesnih i odbačenih ljudi.
Majka Terezija i njezine sestre posvetile su se prvo zapuštenoj djeci te umirućima i drugima teškim bolesnicima, počevši od gubavaca.
U današnjem vremenu biti drugačiji ostavlja dojam biti „lud“ ili ne biti „in“. U svijetu tržišta, u svijetu u kojem se sve mjeri novcem Majka Terezija se predstavljala kao siromašna žena, žena koja izabire život služenja najsiromašnijima među siromašnima, onima koje nitko ne želi.
Perez de Cuellar na zasjedanju Ujedinjenih naroda predstavio je Majku Tereziju ovim riječima: “Predstavljam vam najmoćniju ženu na svijetu. Ona uistinu predstavlja Ujedinjene narode jer je u njezinu srcu trpljenje tolikih ljudi”. Majka Terezija slušala je te riječi u tišini a onda podigla ruku i pokazala u njoj krunicu koju je uvijek nosila sa sobom i rekla: “Ja sam samo siromašna žena koja moli. Moleći, Gospodin mi stavlja u srce ljubav kako bih mogla ljubiti siromašne”.
Ponekad tako poželim da nam krunica bude „gorivo“ kad je teško kad ništa ne „pali“. Da vidimo uzore u ovoj velikoj poniznoj ženi. Da budemo veliki u poniznosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 svi 2015 17:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Volim ljude koji imaju svoj stav,
svoje Ja
koji prkose vremenu
koji se nedaju,
žive svoj život
Volim ljude koji se ne savijaju kao grane kad vjetar zapuše u drugom smijeru
koji unatoč čudnim pogledima okoline
ne spuštaju pogled već
uzdignuto gledaju naprijed
Volim ljude sa vizijom,
sa jasnim ciljem u životu
One koji unatoč teškoćama kotrljaju svaki dan kotačić svog života iznova
A volim i one druge, kritičare koji uvijek traže dežurnog krivca za sve
Svijet bi bio čudan kad nebi bilo i njih
Ma zapravo ja volim sve ljude
Bili mi ovi ili oni najvažnije je biti čovjek...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 srp 2015 19:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
LAJK ZA LJUBAV

Danas smo na neki način okupirani događanjima na društvenim mrežama, želimo lajkati sve od naših prijatelja, poznanika...Imamo bezbroj virtualnih prijatelja a možda je nekolicina ljudi usamljena.
S druge strane imamo ljude koji doživljavaju Boga kao nešto daleko usudila bih se reći i kao nešto apstraktno...kao neku ličnost koju su zamislili u svojoj glavi, ličnost koja im ispunjava želje, pa tako imamo ljude koji mole za nešto ponavljajući riječi molitve kao neku pjesmu koju su eto tako naučili pa smatraju molitvom recitiranje tih stihova i očekuju nešto dobro iz toga. A srce? Gdje je srce? Srce nažalost ostaje daleko i od molitve i od njih samih?
Ljudi nekada doživljavaju da je Bog dalek. Zato ga ne dozivaju, bore se sami. No posljedica te borbe je depresija, strah...Tako čovjeka zahvaća zlo, grijeh, bolest, mržnja, nesloga, raspad međuljudskih odnosa.
Sveto pismo kaže da je „Život borba“i u toj borbi se ne uspijeva bijegom iz borbe. Bitku treba prihvatiti. No čovjek to ne može vlastitim snagama jer životna borba je preteška a mi preslabi.
Otvori se Bogu jer On čuje vapaj tvoga srca. On te razumije kada nitko nije. Ni kad je teško kad se ništa ne čini mogućim...moli, moli i nemoj nikada odustati od molitve...Vjeruj Nebo strpljive voli...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr