www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 08:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 sij 2012 08:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kraljevstvo Bozje je poput putovanja vlakom.
Ako nestignemo na vrijeme na kolodvor i ne ukrcamo se u vlak, zakasnit cemo.
Tako je i sa nasim zivotima. Ako nebudemo spremni na dolazak naseg Spasitelja Isusa Krista, necemo stici u Nebo.
Zato budimo mudri i spremni...i cista srca docekajmo nasega Gospodina.


"Nas Bog je jaka utvrda,
i pomoc nasoj dusi,
kad tlo pod nama uzdrhta,
u more brijeg se rusi.

Nek pobjesne svi,
na zemlji nek vri,
Gospodin je tu,
da pomoc pruzi svu.
Bog Jakovljev je s nama."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2012 10:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Zamislite da je svaki grijeh jedan mali kamenčić.

Jedan kamen mozemo bez problema nositi u ruci, ili u dzepu. Mozemo ga i sakriti. Isto tako i dva, tri,...pet kamencica.
Ali kada se nakupi citava hrpa kamenja, koje nemozemo nositi sa sobom citavo vrijeme niti sakriti ih, pozelimo ih se rijesiti.
Tako je i sa nasim grijesima. Kada nam se u dusi sakupe i kada nas pritiscu da nemozemo zivjeti normalno sa njima, pozelimo se rijesiti tereta. Zato nam sluzi ispovijed..i zato nam je Gospodin otvorio svoja vrata i moramo se samo iskreno..iz dubine srca pokajati, da bismo hodali dalje kroz zivot, bez tereta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2012 13:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
OPRAŠTAJUĆI LIJEČIŠ SEBE I DRUGE


Želiš li nekog čovjeka promijeniti, popraviti, pomoći mu da se izliječi, tada mu najprije oprosti. Time ga stavljaš u Božje ruke i tada ga Bog liječi, ozdravlja, popravlja i vraća natrag iscijeljenoga. Želiš li da te Bog učini boljim, znaj oprostiti samom sebi. Želiš li da Bog vječno bude tvoj prijatelj, tada znaj prihvatiti sve ono što ti on nudi u životu, makar ti se to čini neprihvatljivim. Oprosti Bogu što te ne pita hoćeš li samo dobro ili ćeš primiti i ono naoko bolno. Opraštanje, drugim riječima, donosi čovjeku svemoć Božju. To nebo silazi na zemlju. To kraljevstvo Božje ulazi u naša područja i ostvaruje ono za čim vape naše čežnje. Opraštajući zapravo liječimo sebe i druge, popravljamo sebe i društvo. Zato se čitav pakao urotio protiv mogućnosti da opraštamo. Zato nas na sve načine uvjerava da se treba osvećivati, a ne opraštati. Zato navodi na masakriranje, ubijanje i čini sve da bi ljudi mrzili, a ne opraštali.

Oprostiti znači sačuvati sebe od zla, mržnje, Zloga, od samorazaranja i vlastitog pakla. Oprostiti znači ostati zdrav, ne dopustiti da te neprijatelj i duhovno uništi, kao osobu, znači omogućiti pravdi da ti vrati ono što ti je razoreno, da ti izliječi ranu koju ti je uvreda nanijela, da počinitelj zla bude primjereno kažnjen i da opet možeš mirno živjeti. Opraštanje je vjerovanje u dobro, a nevjerovanje da se mržnjom može uništiti mržnja, nevjerovanje da se uvredom može ukloniti uvreda, da se bolešću može spasiti zdravlje. Pravda nije u tome da se za zapaljenu kuću neprijatelju osvetnički zapali njegova kuća, nego u tome da ga se prisili da ti on napravi ili plati novu kuću. Nepraštanje je paljenje neprijateljeve kuće, tako da obojica postajete beskućnici. Opraštanjem dajemo slobodu Bogu u sebi da on za nas sve čini. Oproštenjem ujedno neprijatelju vežemo ruke da nam više ne može činiti zlo. Opraštanje je najveća osveta neprijatelju. Oprostiti nekome jest uzeti najjače oružje protiv njega, a to je sam Bog.

Zlo, mržnju i grijeh se može ubiti samo opraštanjem. Jedino oružje da ubijemo svoga najgoreg neprijatelja, a to je mržnja, nečovještvo,zloća, grijeh, jest da si međusobno opraštamo.

Samo se opraštanjem prima oproštenje, samo se dajući dobiva, samo odijelo koje si darovao i tebe će ugrijati. Komadić kruha kojega si dao drugima i tebe će nahraniti, zrak kojega prepuštaš drugima i tebi će napuniti pluća, radost koju si pružio i tebe će obradovati.To je temeljni zakon života. Najgori su neprijatelji čovječanstva osveta i nepraštanje. Najveći zločinac je onaj koji neće oprostiti i koji ne želi primiti ruku koja mu oprašta. Neprijatelji čovječanstva su samo oni koji se osvećuju, koji mrze čovjeka, koji žele voditi rat protiv njega, koji mu ne vjeruju i koji mu ne praštaju. Zlo je jače od nas. Napasnik nas je pobijedio na početku, u rano jutro ljudske povijesti. On će pobjeđivati do kraja, ako se ne okrenemo jedni k drugima, ako se ne prepoznamo kao braća i ne počnemo se voljeti. Zli može biti pobijeđen jedino ako mi počnemo opraštati jedni drugima. Krivicu sa svoje savjesti možemo sprati ako se pomirimo.



Tomislav Ivančić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2012 13:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Žena prikovana u krevetu

Jedna je žena svojom teškom bolešću već nekoliko godina bila prikovana uz krevet. Budući da je bila dobra kršćanka, bila je razočarana što je Bog pustio tu bolest na nju i tako je onesposobio za život i služenje. Mnogi su se pokušali moliti za njezino ozdravljenje, ali bezuspješno! Zašto kroz molitvu nije mogla primiti oslobođenje i ozdravljenje? Čitavo vrijeme ju je zarobljavala jedna kriva misao – đavao ju je uvjerio da je ta bolest od Boga i da pati po Božjoj volji. To je bila utvrda u njenom umu koja ju je vezala uz krevet i onemogućila da primi božansko ozdravljenje. Mislila je: 'ako je ta bolest od Boga, zašto bi me iscijelio!' Kada je, prosvijetljena Božjom Riječi, shvatila da Bog ne daje bolesti, nego da nas je, na križu Isus otkupio od bolesti, da bi nam darovao svoje zdravlje, bila je spremna primiti ozdravljenje. Srušili su tu utvrdu, tj. tu lažnu misao po kojoj ju je đavao onemogućavao da primi ozdravljenje i nakon molitve za 3 mjeseca je potpuno ozdravila! No, đavao se ne predaje lako! Kad je ozdravila, nakon nekog vremena đavao je ponovno pokušao na nju staviti (vratiti) bolest. Ovaj puta ona je bila jaka u Bogu i spremno se suprotstavljala! Kad bi je đavao napao mislima da će joj se bolest vratiti, uvijek bi odgovorila: „Ja odbijam ove misli, vežem ih Isusovom Krvlju i poništavam njihov utjecaj na moj život! Lomim njihovu snagu i u Isusovo Ime ja ih izbacujem! Isus me je oslobodio. Ja imam Isusovo zdravlje, i ta bolest se ne može održati u mom tijelu!“ Tako se ona kroz svoje iskustvo naučila boriti protiv sotonskih misli i utvrda i pobijediti ih!

Mnogi od vas koji sada čitate ovaj članak ste zarobljeni u umu nekom negativnom misli! Ta misao unosi strah u vaše srce! Ovo su samo neke od misli koje đavao pokušava ubaciti u tvoj um da bi te mučio i porazio: „Nisi dobar. Dogodit će ti se zlo! Obitelj će ti se raspasti. Tvoj bračni drug ti je nevjeran! Djeca će ti potonuti u zlu, drogi ili nemoralu. Nikada nećeš uspjeti u životu. Nitko te ne voli. Nikada nećeš biti sretan. Bog te je ostavio. Nikada nećeš ozdraviti. Za tebe je bolje da si mrtav. Tvoj život nema smisla. Nesposoban si i neuspješan! Sve će loše završiti!“. Ako prihvatiš ovakve misli i počneš glasno izgovarati te laži kojima te đavao napada, to će donijeti poraz na tvoj život, patnju i nesreće! Biblija kaže: „Zarobi svaku takvu misao – Krvlju Isusovom i u Isusovo Ime je izbaci u pakao, te svoje misli dovedi u pokornost Kristu! Kako?? Izgovarajući Božje riječi!

Božje misli su oslobađajuće i ispunjavaju te mirom, vjerom, srećom i ohrabrenjem, a Sotonske misli donose strah, nemir, sumnju i tjeskobu. Ako prihvatiš Božje misli i obećanja i ponavljaš ih glasno u vjeri, one donose mir tvome srcu. Uzmi Bibliju i pogledaj u nju. To su Božje misli!! Zamijeni svaku misao koju ti đavao daje s jednom Božjom misli! Zapamti, đavao je lažac i otac laži i ne može govoriti istinu. Ako budeš vjerovao suprotno od onoga što ti je đavao rekao, tada ćeš znati istinu!


Dražen Radigović


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2012 15:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Na jednom predavanju, jedna od mojih omiljenih profesorica u srednjoj skoli, odrzala nam je "lekciju" o tome kako je Bog na lagan...jednostavan nacin pomogao da uocimo, kako nam nasa priroda, tocnije povrce i voce pomaze odrzavati zdravo tijelo...

Nasjeckamo li mrkvu na kolutice, ako malo bolje pogledamo, primjetiti cemo da je svaki kolutic nalik ljudskom oku- mrkva pomaze u odrzavanju ostrine vida, tko ju jede.
Ocistite orah..lako je uociti da je nalik ljudskom mozgu- sadrzi sastojke koji pomazu odrzati pravilne funkcije mozga.
Pogledajte avokado okrenut naopako, i krusku također, nalik je maternici- sprecava razvoj malignih stanica u podruciju maternice....

Dakle postoji puno nacina na koje mozemo odrzavati zdravlje svoga tijela, jer Bog nam je osim duse, koja je vjecna, "posudio" i tijelo i moramo ga cuvati. Netrebamo cekati da se razbolimo, bolje sprijeciti nego lijeciti.

Iako ponekad i doktore osuđujemo, moramo imati na umu da su i njemu cesto ruke svezane...a u Bibliji pise:

"Casti lijecnika cascu koja mu
pripada zbog njegove sluzbe,
jer je i njega Gospod stvorio.
Ljecenje od Svevisnjeg dolazi,
kao sto se dar od kraljeva dobiva.
Znanje uzdize glavu lijecniku,
i mocnici ga postuju."
Sirah 38: 2-3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2012 13:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Anđeo hrabrosti

Anđeo hrabro stoji uza nas kad navladamo svoju prirodnu sklonost i izdržimo upravo ondje gdje smo potrebni.

U svakidašnjem govoru kažemo djetetu koje se ne tuži na svoje bolove da je hrabro. Hrabar je onaj koji se ne plaši boli, koji ju, naprotiv, prihvaća i pokušava što bolje podnosti. Hrabar je tko se ne povlači kad ga zadesi nesreća. Ostaje na nogama. Izdrži situaciju i kad ga ona boli. Ne uzmiče pred bolju nego prolazi kroz nju. Bolest i žalost ga ne slamaju. Ali nije neosjetljiv. Vidi gubitak draga čovjeka, jasno uviđa da njegova bolest vodi u smrt. Ali ipak ostaje uspravan. Ustrajava u onome što Bog od njega traži. A u toj hrabrosti čovjek raste. Postaje mudar i jak.

Želim ti anđela hrabrosti da se uistinu možeš nositi sa svojim životom, da ne uzmičeš kad ti u uši bude puhao protivan vjetar, da ne bježiš kad te zadesi nesreća. I želim ti hrabrost u ophođenju sa svakodnevnim sukobima, da budeš slobodan od potrebe da si svuda omiljen.

Neka uza te bude anđeo hrabrosti kad si u opasnosti da popustiš pred mišljenjem drugih, kad bi najradije napustio borbu radi blažena mira. Ako je uza te anđeo hrabrosti, moguća su rješenja koja će na kraju biti dobra za sve. Tko je hrabar izbjegava svaki lažni kompromis. On se zauzima za život. Bori se za život. Anđeo hrabrosti bori se na njegovoj strani.

Želim ti anđela hrabrosti ne samo pred neprijateljom nego i pred prijateljem. Anđeo neka te sačuva od toga da se dadneš podmititi i prilagoditi se kako nebi izgubio prijatelja. Anđeo hrabrosti opire se i prijateljstvu ondje gdje je to potrebno. To učvršćuje prijateljstvo, umjesto da ga razara.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2012 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Moj krscanski zivot u proslosti je bio prazan. Nije bilo onog pravog osjecaja..osjecaja topline i hrabrosti za zivotne prepreke. Molila sam se i Ocu, i Isusu i vjerovanje...ali tada u mom zivotu nije bilo mijesta za Majku Mariju. Nisam nikad osjetila njenu prisutnost u svom zivotu i nisam joj tada davala ljubav koju sam joj kao krscanka trebala davati, tako nalaze vjera protestanata. Oni drze da je Marija Isusova majka, samo jer Ga je rodila i da joj se netreba moliti. Sada sam sretna jer mogu reci ONI TAKO KAZU a ne MI tako kazemo. Ja nisam vise pripadnica protestantske crkve i sad sam tek upoznala nasu Majku Mariju i tek sada shvacam koliko je ona vazna za svakoga od nas. Grije nas svojom majcinskom ljubavlju, zagovara nas kod Oca, moli za nas..zar nije predivno imati takvu majku? zar nije lijepo znati da je Ona nasa zagovornica i da nismo sami?

Majko draga

Majko draga i preblaga, pjesmu ovu sada čuj,

dijete tvoje sad što zbori, Majko mila tuj:

Sva si lijepa Majko sveta, ljepša neg je cijeli svijet,

Djevo časna, ružo krasna slavi Tebe cijeli svijet!


Djevo čista, Majko Krista, biser raja, zemlje čar,

moje biće, cijelo žiće, evo Tebi, na dar:

slatka nado, slušaj rado pjesme ove, mili poj,

pjesma, cvijeće venut neće nikad Majci nebeskoj!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2012 08:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
On ce ti pokazati pravi put, u pravo vrijeme.
Vjeruj u Njega, u Njegovu dobrotu, snagu i ljubav.


http://youtu.be/XHZu_7HmqxE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2012 07:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek. Neću vas ostaviti kao siročad (Iv 14,16 i 18).

Primit ćete snagu Duha Svetoga koji će sići na vas i bit ćete mi svjedoci u Jeruzalemu, po svoj Judeji i Samariji i sve do kraja zemlje (Dj 1,8).


Prožmi me
vatrom svoga Duha
i učini me sebi sličnijim.

Slomi me
i uzmi svaki dio mog života
Ti me, Gospodine, upotrijebi.

http://youtu.be/NjU0LsVGf4k


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2012 11:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
MOLITVA ZA BOŽJE MILOSRĐE

Jahve! Jahve! Bog milosrdan i milostiv, spor na srdžbu, bogat ljubavlju i vjernošću, iskazuje milost tisućama, podnosi opačinu, grijeh i prijestup, ali krivca nekažnjena ne ostavlja nego kažnjava opačinu otaca na djeci - čak na unučadi do trećeg i četvrtog koljena.
(Izl 34,6-7)
Uzrok nekih teškoća i problema mogu biti zloća i grešni životi predaka iz naših obitelji; njihovi neokajani grijesi, nevraćeni dugovi, pobačaj, ubojstvo, nanošenje nevolja udovicama i siročadi, vračanje, čaranje, idolopoklonstvo i slično. Ti grijesi viču za Božjom osvetom. Zato moramo moliti Gospodina za milost i opraštanje. Ako su ostali neki dugovi, moraju biti podmireni. Gdje postoji mržnja i neopraštanje, potrebno je pomirenje.


Ne, nije ruka Jahvina prekratka da spasi, niti mu je uho otvrdlo da ne bi čuo, nego su opačine vaše jaz otvorile između vas i Boga vašega. Vaši su grijesi lice njegovo zastrli i on vas više ne sluša. (Iz 59,1-2)

Sljedeću molitvu, ako je moguće, izmoli pred križem ili Presvetim Oltarskim Sakramentom:

Molitva

Milosrdni Isuse, smiluj se meni grešniku. Žarko Te molim da mi oprostiš sve grijehe i opačine koje su počinili moji roditelji, djedovi, rođaci, prijatelji i poglavari. Operi me od grijeha i krivnje svojom dragocjenom Krvlju koju si za me prolio na križu. Ne otjeraj me u srdžbi iz Tvoje prisutnosti. Smiluj mi se Gospodine kao što si se smilovao dobrom razbojniku i ženi javnoj grešnici. Učini me svojim djetetom. Prekrij me svojom dragocjenom Krvlju i sakrij me u svoje rane. Budi moja snaga i zaštita. Vodi me sigurnim putem spasenja. Potpuno se predajem Tvojoj volji Gospodine. Spreman sam ići kamo god me pozoveš; činiti što god želiš da učinim. Pošalji svoga Svetoga Duha i osnaži me Gospodine, moj Bože. Slavim Te Isuse, zahvaljujem Ti Isuse! Amen.

Pročitaj iz Svetog pisma:

Iv 19,17-37
Rim 5,1-12
Ps 106


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr