www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 14 stu 2019 20:29

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 268 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Poruka
 Naslov: Re: Čistoća
PostPostano: 16 lis 2019 21:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 78 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Status: U braku
tratinčicamala napisao:
Tila sam reći da je i njima u kolovozu bilo vruće. Zato sam naglasila kolovoz.

Ne neće se Bog nikome prilagođavati. Barem onaj u kojega ja vjerujem.
Mislim da bi zaključak bio da mi nismo iste vjere.. a onda je jako nezgodno ulaziti u bilo kakove rasprave. Doduše znam da moral njeguje većina vjera (i moralni ateisti) i da nam je to zajedničko.. :shock: :shock: :shock: :? :? :?

Ne spašava moral već samo i jedino Isus Krist zato će se spasiti svi oni koje on veže i koji se nađu u Njemu kao ud njegova Tijela Crkve.

Ako neko misli da je moral poveznica koja spašava te koja je naravno poveznica skoro svih religija pa i ateista nužno će biti razočaran jer je uzeo drugo uzdanje ili drugog boga svoga spasenja ili uzdanja.

Zato čuvaj se da ti ništa drugo na ovom svijetu ne bude cilj pa makar i tako "dobar i plemenit kao što je moral, čistoća itd. jer se nećeš i ne možeš spasiti po tome.

Ako kažeš da nam nije ista vjera ti automatski isključuješ iz Kraljevstvo nebeskog koje je živa zajednica u kojoj je nemoguć nedostatak i samo jednog koji je u njegovom predodređenju od vječnosti.
Zato se čuvaj isključivanja bližnjeg da sama sebe ne isključiš.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2019 21:43 
Odsutan

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ko prica o spašavanju? Kazem sto vam je cudno vidit pristojno obucene momke?
Ali dobro znam da vi namjerno provocirate zato cu se sjetit jedne svijetle tocke sa ovog foruma Bonifacija i lijepo odustati od daljnjih rasparava. Po 4. put. Al bice zadnji. Oce.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2019 22:30 
Odsutan

Podijelio: 78 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
tratinčicamala napisao:
Ko prica o spašavanju? Kazem sto vam je cudno vidit pristojno obucene momke?
Ali dobro znam da vi namjerno provocirate zato cu se sjetit jedne svijetle tocke sa ovog foruma Bonifacija i lijepo odustati od daljnjih rasparava. Po 4. put. Al bice zadnji. Oce.

Zašto mi učitavaš što nisam rekao..
Nisu problem ni jedni ni drugi momci, već ti u tome vidiš problem i praviš nekakve moralno puritanske usporedbe.

Kad ti se skrene pažnja da je to pogrešno ti se izvlačiš na nekakve čudne argumente tipa " namjerno provociraš i sl.
Kako ne razumiješ da nisu važna naši osjećaji o navedenoj temi nego samo istina koja se dobiva razumskom kritikom što većeg broja učesnika koji po mogućnosti raspolažu nekakvim znanjem, zato budi sretna kad imaš komentar na svoju objavu jer je nekome stalo da ti pomogne pa makar neko i neuk i grešan kao ja ...možda bude sreće da dobiješ komentar i od kojeg vrsnog znalca poput Frana, El Šcorpika, Duje itd.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2019 10:50 
Odsutan

Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
tratinčicamala napisao:
Tila sam reći da je i njima u kolovozu bilo vruće. Zato sam naglasila kolovoz.

Ne neće se Bog nikome prilagođavati. Barem onaj u kojega ja vjerujem.
Mislim da bi zaključak bio da mi nismo iste vjere.. a onda je jako nezgodno ulaziti u bilo kakove rasprave. Doduše znam da moral njeguje većina vjera (i moralni ateisti) i da nam je to zajedničko.. :shock: :shock: :shock: :? :? :?

Dobar zaključak...Mala napomena:u kulturi forumskog razgovora smo svi na "ti"...Sad dalje.Ima u našoj vjeri trdicionalista,fundametalista,fanatika,radikala...Neznam točno razlike među ovim pojmovima.Ako je ljeto,ljudi se kupaju,pogotovo ako im je more"ispred nosa"...Trebali bi se kupati odjeveni?Ili dok se kupaju,prestaju biti katolici?Napisati komentar "nu ovi gori seljačina",na tu sliku,govori dosta.Samo,radikalizam i ostalo,nisu božanska,nego ljudska svojstva...
Stvarno nismo iste vjere...ima ih tu nekoliko,koji su za sektu,kad sam ispovjedniku pričala razgovore s takvima,rekao mi je,fanatici.
I moram reći,doživjela od tih,tzv.kršćana uvrijede,kakve nisam od najgorih ateista na forum.hr.
Ljudi,koji traže ljudima "dlaku u jaju","pravovjerniji"od moje pokojne none.A zaboravili na blagost,toleranciju,ljubav prema bližnjemu,ukratko,okosnice Kristova učenja...Farizeji...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2019 12:09 
Odsutan

Moram se ogradit: Kad sam rekla nu ovi gori seljačina mislila sam na gornju sliku u cinizmu kako su ovi obučeni ko seljačine.
Ne nisam mislila da će se kupati u robi.
Što se tiče uvrijeda od katolika eto ajde barem nam je to zajedničko :)
Između neba i zemlje ostalo ne bih ništa komentirala ne uzimam to srcu. Mogu ja bit štohoćete ja sam APSOLUTNO NEBITNA. Katekizam katoličke Crkve doduše njega su već počeli radikalno mijenjati, ali nauka naše majke crkve OSTAJE.

Da ispričam

Četvoro braće.. svake nedilje na misi..pobožna obitelj.. ok.. Pitam ja Krešu di ti je brat.. (u priči naravno nisam iz čista mira da se ne bi opet nešto bukvalno shvatilo, uzmite kontekst). Preko poruka smo pričali.
Bilo je iza ponoći. Kaže on eno ga s curom. Ja gledam lipa ura.. i ja opet u cinizmu kažem "šta rade..mole krunicu". Kaže on meni "ti si bolesna". Reko Krešo moj nisan ti ja bolesna nego luda jer se bolest može ličit a ludilo ne može. (Dakle naglasak mišljenje Kreše o krunici)

Krešo i njegova trojica braće stasali su godina kraj svećenika TRADICIONALISTE osobno kod njega na vjeronauku.

Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2019 13:54 
Odsutan

Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
I?Koja je poanta?Da ima kupaćih gaćica što ih neki nose,pa su"obučeni kao seljačine"i nekih kupaćih koji nose oni koji nisu seljačine? :roll:
Ova druga priča-nisam ni ja u njihovim godinama držala do krunice,iako sam išla na vjeronauk.Sada je molim.Svatko ima svoj put a Bog milosrđe.S godinama dolazi zrelost i možda će Krešo jednom biti pravi vjernik.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2019 14:48 
Odsutan

Nevjerojatno ali apsolutno se slažem s vama. Vjernik - čovik kako god uvijek napreduje. Ajme njemu ako pomisli da je nešto dostigao...tada se obično dogodi...tras. Uglavnom htjela sam reći što njih uče na tim vjeronaucim? Ali opet...ček..
Taj svećenik meni u ispovijedi uvijek kaže moli krunicu svaki dan. Vjerojatno je to i njemu reka.
Dakle svećenik je (u ovom slučaju) dobar. Za Krešu smo rekli isto..složili smo se. Ali nešto je gadno pošlo na krivo u Crkvi. Samo to hoću reći cilo vrime. Vi mislite da nije ja mislim da je. To je sve.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2019 12:32 
Odsutan

OVDEE:

viewtopic.php?f=40&t=8002

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 268 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Vrijeme na UTC [LJV]