www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 01 lip 2020 20:28

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 366 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Poruka
 Naslov: Re: Čistoća
PostPostano: 19 svi 2020 00:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
S.Svjetlana Rezo: Hodanje i brak

T.G.Morrow: Kršćansko udvaranje u svijetu naglašene spolnosti

https://bozjaljubav.jimdofree.com/duhov ... ke-knjige/

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2020 00:18 
Odsutan

Hrvatska omladina
pod zastavom Srca Isusova

Spomenica i Budnica
Zagreb 1901. g.

Kako je lijep čist naraštaj
Franjo Kuharić
Zagreb 1985. g.

Katolička djevojka i Katolička majka
Nikola Buljan
Zagreb 1938. g.

Neven cvijeće pouke i savjeti kršćanskim djevojkama
Zagreb 1904. g.

O ljubavi i ženidbi
Paul Konertz

Tajna bračne sreće
Hardy Schilgen
Zagreb 1944. g.

Na ovoj stranici, stisnete preuzmi.

http://ontrebakraljevati.blogspot.com/p/pdf-knjige.html

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 svi 2020 11:32 
Odsutan

Nema više napasti

Četrnaest dana nakon moje prve svete Pričesti dobio sam od svoga ispovijednika knjižicu s naslovom „Čudesno vršenje molitve Triju Zdravo Marija“.
Uvijek sam je iznova čitao, jer sam već dulje vrijeme imao napasti protiv čistoće. Zbog toga sam ujutro i navečer pouzdano molio Tri Zdravo Marije. Nakon nekoliko tjedana su napasti bile sve slabije, a sada su potpuno nestale.

Iz jednog pisma

Tri sam godine robovao neurednim strastima. Kako ih se osloboditi? Svi tadašnji pokušaji nisu uspjeli, također ni najbolji. Sve sam više tonuo u glib grijeha i bogohulstva i bio na rubu očaja. Tada me je redovnik franjevac upozorio na pobožnost Triju Zdravo Marija. Nisam ih odmah redovito molio, tek nakon nekog vremena počeo sam ih svako jutro i svaku večer moliti. Ne znam što se to sa mnom događa oče, ali uvjeravam vas: od tada nastala je u meni neka čudesna promjena. Nisam više podlegao kušnji, uvijek me je u napasti čvrsto držala neka nevidljiva moć, jača od moga nagona na zlo. Zahvaljujem Mariji, što me je izbavila od grešnih navika, koje su ugrožavale moj vremeniti i vječni spas.

Mladi čovjek piše

Poradi lošeg odgoja u višoj školi, već sam kao nedorastao postao u moralnom pogledu grešnik stalnih navika. Tako sam proveo nekoliko godina u pravim orgijama loših misli i djela, koje sam prema vani svojim uzornim ponašanjem prikrivao. Napokon sam postao rob svoje moralne pokvarenosti. Osjetio sam da se moram tih okova osloboditi. Dugo sam čekao da to postignem. Dapače, i kasnije su me progonili ti mladenački grijesi. Doveli su me do opasna slabljenja moga karaktera. Ipak sam pod svaku cijenu htio postići raniju čistoću srca.
Jedne večeri dodao sam molitvi Tri Zdravo Marije ove riječi: Moja dobra Majko, očuvaj me ovu noć od smrtnoga grijeha! Odmah sam osjetio kako se nešto tajanstveno, kao željezni zid, probija između đavla i mene. To me vrlo začudilo. Od tada uvijek molim Tri Zdravo Marije na ovu nakanu i zahvaljujući toj čudesnoj molitvi, nisam već mjesecima počinio nijedan teški grijeh. Premda sam tek u dvadesetoj godini i vatrena temperamenta, provodim čist i ćudoredan život.

Neka žena govori o sebi

Petnaest godina nisam se mogla osloboditi zamke smrtnoga grijeha. Doduše, za velike blagdane sam se ispovijedala i pričešćivala. No primanje tih sakramenata je bilo svetogrđe. Mučila me grižnja savjesti, ali u ispovjedaonici sotona mi je zatvorio usta. Tada joj je prijateljica govorila o pobožnosti Triju Zdravo Marija.
Prihvatila sam je i svako jutro i večer molila Tri Zdravo Marije i pomalo napuštala svoje loše navike. Iduće godine održale su se kod nas misije. Konačno sam odlučila napustiti krivi put na koji sam zašla. Zahvaljujući devetnici naše drage Djevice Marije od Tri Zdravo Marije ohrabrila sam se na generalnu ispovijed..
Godinu dana kasnije, nakon više devetnica postigla sam milost kršćanskog braka i od tada molimo zajedno dnevno naše Tri Zdravo Marije.

Iz knjižice "Tri Zdravo Marije"

Slikashare picture

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 svi 2020 11:34 
Odsutan

Veliki čudotvorac i crkveni naučitelj sv. Antun Padovanski poznavao je i molio Tri Zdravo Marije prije objava danih sv. Matildi.
Tom pobožnošću htio je sačuvati osobno trostruko djevičanstvo duha, srca i tijela.

Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 svi 2020 12:07 
Odsutan

Povratak grešnice na pravi put

Neka je žena plačući ušla u ispovjedaonicu i usrdno me molila: "Oče, smilujte se meni, velika sam grešnica. Ulazim u 45. godinu i stalno živim u grijehu. Već kao malo dijete izgubila sam majku i nitko se nije za mene brinuo. Prije sam se pokvarila nego što sam došla razumu.
Unatoč brojnih ispovijedi i pričesti nisam nikada dostojno ove sakramente dostojno primala. Zaista sam velika grešnica!"
To je priznala gušeći se u suzama, te nastavila: "Molim oče, pomozite mi! Htjela bih se tako dobro ispovijediti, kao da mi je sada umrijeti."
I priznala je svoje grijehe uz pokajničke suze. Još je na kraju priznala: "Nemoguće je shvatiti! To je nakon četrdeset godina prva dobra ispovijed u mojem životu!.."
A tko vam je ulio hrabrost za ovu ispovijed?
"Naša draga Gospa. Vi ste nam uvijek preporučivali dnevnu molitvu Triju Zdravo Marija. Ja sam vas poslušala i od tada nemam više mira ni danju ni noću. Neka me nevidljiva moć tjerala na dobru generalnu ispovijed i odlučila sam doći ovamo. Od srca vam zahvaljujem!"
Dozvoljavate mi, upitao je ispovjednik, objaviti vaše obraćenje na čast naše drage Gospe?
"Naravno! Pripovjedajte to kuda god dođete kako je dobra naša draga Gospa i širite molitvu Triju Zdravo Marija sa zazivom: Po Tvojem čistom i neokaljanom Začeću, o Marijo, očisti moje tijelo i spasi moju dušu!"

Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 svi 2020 13:18 
Odsutan

Ono kad je toliko odvratno njonjavo da pored sve dobre volje ne možeš više podnositi psihički napor da odslušaš tj. da se uopće koncentriraš na ono što slušaš.
Mislim čovik govori logično je da se koncentriraš na to što govori. Ali nemoš.

Nešto poput zen meditacije. Lagana muzikica.. Samo mislim da oni u new ageu ne zlostavljaju um sa bespotrebnim riječima koje zbunjuju ..ne kužiš jel bi trebao to slušat..baš slušat.. kao razumijevati...ili... šta...

Još da čita (ovako njeeežnoo) koju Verbumovu knjigu o seksu.. i ova muzikica.....

https://www.youtube.com/watch?v=U_VsdH2prgs

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 366 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Vrijeme na UTC [LJV]