www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 kol 2019 14:17

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Čistoća
PostPostano: 10 sij 2019 17:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Status: U braku
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
QUOTE:::Tratinčice mala,zašto se osjećaš prozvanom,uopće nisam mislila na tebe.Dapače,rado čitam tvoje postove :grlim te:

Zato što sam otvorila blog..pa sam mislila da mislite na mene.
Drago mi je:) Ali isto vas molim kao da ste mi rođeni..KLONITE SE ANE BUČEVIĆ..MA NITI POGLEDAT. (Moj savjet, nemojte se ljutiti, molim vas.)[/quote]
QUOTE::::Poznajem joj preko porodice majku i oca...Šta bi to trebalo značiti,MA NITI POGLEDAT?Sve knjige koje ona spominje pročitala sam prije nje...i mislim da imam dovoljno kritičkog uma da sama procijenim...I iako nisam njen fan,malo pozitive nije loše usvojiti od nje.Belive?[/quote]

Lijepo što joj znate mamu i tatu ali to ne miri new age (sotonizam) i katolicizam. Ne ne mogu beliveit.[/quote]
QOTE:::Ovako:gledam zdravorazumski i od svega prihvaćam ono što mi pomaže.Nedavno sam pročitala knjigu"Zabranjeno kukanje"za koju je predgovor napisao papa Franjo.U njoj je doslovce isto ono o čemu Ana priča,samo je ovdje u katoličkom ugođaju,a ona više ide na budizam i new age.Isto kao što mi pomažu neke vježbe joge,neću zbog njih"zastraniti".Ono što mislim,jedino ja mogu mjenjati.Ovdje kažu,treba slušati duhovnika.Mladi fratar,oko kojeg se skupljala mladež,rekao mi je da on ne vjeruje u pakao.Moja prijateljica je bila ljuta,kako može to govoriti.Meni je to tada izgledalo dobro.Sada,nakon dužeg vremena,mislim da i nije tako.No,možda je svakom po njegovom vjerovanju,kako je rekao Isus...[/quote]

Citat:

Drago mi je što se uzuđuješ slobodno razmišljati ..
Ovo što se tiče pakla je utemeljeno na Pismu tako da tu nemamo što puno mudrovati.

Ali ono što možemo je da pokušamo to razumjeti na pravi način i tako objasniti drugima.
Već sam davno rekao da svako naše razmišljanje o bilo čemu od vjerskih istina mora biti Kristocentrično a to znači ne možemo razmišljati o paklu ili bilo čemu a da naša misao ne počne od Krista zatim Tijela- crkve.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2019 18:28 
Odsutan

Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Status: U braku
Dea sa k.odgovori me zamolila da kopiran ovdje njezin post...a kako je tema čistoća pošto vidim po pisanju da je neka čistunka stavi ću ovdje.

[quote][quote][/quote][/quote]Dea » Čet sij 10, 2019 18:12 napisao:
Forum TT je forum na kojem sam ja dugo pisala. (Da, Belive). Forum TT je forum koji me pratio na jednom velikom putu obraćenja i to je "ono dobro".
Isto tako, forum TT je forum koji mi je indirektno od života lani "napravio pakao". Točnije, napravila sam ga i ja sama sebi, ali isto tako zaboljele su me tamo neke stvari. Zaboljelo me uspoređivanje s "ubojicom Pavlom", "bludnicom", "psihopatom", likom iz filma "Psiho", zaboljelo me puno toga, moja intima se tu provlačila, svašta se spekuliralo, mnogima sam vjerovala i mislim da nekada ljudi uistinu nisu svjesni kako njihove riječi mogu utjecati na druge.
Danas sam (nakon što me jedna forumašica s kojom sam postala prijateljica upozorila) nakon xy vremena tamo došla kao gost i vidim da mnogi "pogađaju" nisam li to ja ili ne uspoređujući me s forumašicom tratinčicom.
Zato, molim vas, svi vi (a pretpostavljam da neki od vas dolazite ovdje i čitate postove) - nemojte jer to nisam ja. Znam da su neki od vas kompjutrski maheri i da se lako može ip adresa pronaći pa jednostavno ako vas to toliko dira - provjerite. Ali, vjerujete nisam. Ja svoje greške u životu sve sam skupo platila, i isto tako se dugo "sastavljala" (psihički i fizički) nakon količine stresa i emocionalnog raspada za pravedne i nepravedne optužbe i uvrede.

Jednostavno, ne mogu čitat to, ne mogu više imat ikakve veze s time.
Da, ja sam lajava inače i plašljiva i cmizdrava, ali ne mogu se stavit na off i pravit se da me sve to ne dira i ne pitat se zašto.
Stvarno sam nekada guštala u tipkanjima i komentiranjima i tamo mi je bilo lipo.
Fran, pa i mali El Scorpio, nekoliko cura/žena su mi i prirasli srcu, a s nekima se privatno čujem i vidim. Žao mi je što je tako završilo, ali jednostavno (da me u RL poznajete iti malo) ustvari bi shvatili da sam puno, puno njonjavija nego na forumu izgledam.

Pokušavam živit najbolje što znam, sigurno je da radim sranja i da ljude do kojih mi je stalo nekada povrijedim, često imam osjećaj da me On ne čuje, često tj. redovito uopće ne osjećam tu Njegovu ljubav, dugo se već osjećam da me ostavio, stalno sam kao na rubu propasti i jednostavno osjećam jednu tupu bol koju ni ne znam objasniti. Neke stvari trebam riješiti, a ne mogu. Ne jer ne želim, nego ne mogu protiv sebe.
I nisam ispunjena. Nisam sretna. Sve je tako kratkotrajno i u mojim očima ništa nema tu neku vrijednost, a ono što bih željela - to nije moguće.
Kažu da Bog stvara čežnje u naša srca i da najčešće ono što nam on stavi u srce, to i želimo (ako pokušavamo živjeti s Njim) i da nam On daje tu neku snagu da ustrajemo i onda kada se ništa ne čini dobro. Ali, što ako to nije tako? Čemu ovaj život, posao, diplome? Čemu ujutro ustajanje?
To su pitanja koja se ja pitam i vjerujte daleko sam ja od ikakvih teoloških knjiga, tradicionalista i tko zna čega.

On koji je znao moje srce, On koji me mjesecima, godinama gledao kako klečim, plačem, molim, koji je znao koliko sam puta pogazila svoj ponos, koji je znao sve, ama baš sve je znao - tu smo bili On i ja, On koji je znao istinu, On koji je pravedan, On Svemogući koji ništa nije učinio kad je trebao i kad sam Ga trebala. Je li vi shvaćate da imate u svojim glavima svi neku zamišljenu priču koja nije ni približna istina? I da, danas, ja Njemu ne vjerujem. Vjerujem u Njega, ali ne i Njemu. Zato, ponavljam još jednom - daleko sam ja od ikakvih teoloških knjiga, tradicionalista i tko zna čega.

Također, dati nekome riječ, nešto obečati - meni je uvijek značilo, ne mogu ništa nego još jednom kazati - ja se na tt stvarno ne spajam, nisam registrirana, ni ne pišem - časna riječ.
Hoćete li vjerovati, ili ne... na vama je.

P.S. g. kopitar, pretpostavljam da ćete vi na ovo naletjeti - pa eto, mogu li vas i zamolit da kopirate na TT? Hvala.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2019 18:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Samo te mrvu navedem na krivi trag Mala Tratinčice i već ti je upitnik nad glavom, već ne znaš šta bi odgovorila. Lol. Slika Znam da nisi mislila na "tradicionalizam" u ovom obliku. Bumo rekli: cimam te malo da vidim reakcije. Slika

Hoću ti reći da je sukob počeo puno prije nego si misliš, i ni to moguće objasnit u dve-tri rečenice. Puno se tu ima toga za reći i napisati. Ispadne pomalo smješno kad se netko svrsta u sasvim krivo "jato". :l30: Uglavnom, već se u nekim enciklikama pape Lava XIII. vide naznake da će biti borbe protiv modernizma. Njegov nasljednik, papa Pio X. u "Lamentabili Sane" i "Pascendi Dominici gregis" otvoreno prokazuje i objašnjava modernizam. Znači, puno prije drugog vatikanskog koncila. Taj problem ni došel preko noći.

tratinčicamala napisao:
Vi opet uopćeno pitala sam konkretno. No ..nema veze.

Evo sad konkretno. Citiram;

tratinčicamala napisao:
Super mi je reka don Damir Stojić pajdo moj treba moći kad ti se baš i ne da..

tratinčicamala napisao:
Naletit će netko kome će to nešto značiti ko što sam ja prije 17 godina na ovom forumu naletila na nečije svjedočanstvo koje mi je život značilo..i danas molim za tu osobu. Imao je ime Učenik ja mislim.

tratinčicamala napisao:
..jako sam se iznenadila za Ratzingera.. Molim te ako možeš rečenicu koju više, zanima me tvoje mišljenje i imaj na umu da nemam blage veze i nisam ga još čitala ali planiram ga proučavat jer ga jako volim.

tratinčicamala napisao:
To sam htjela reći zato sam uputila na Katekizam i sad upućujem na dokumente!

tratinčicamala napisao:
Ne znam jesam ti odgovorila ali ukratko..sve što piše u katekizmu je moje mišljenje.

tratinčicamala napisao:
S jedne Facebook stranice

Ne postoji tradicionalist koji bi slušao pridike Damir Stojića, čitao svjedočanstva samoprozvanih iscjelitelja, išao na Facebook, jako bi volio Ratzingera te bi čitao katekizam (čita on katekizam, da se razmemo, ali će ti obavezno naglasiti koji katekizam). Takav ne postoji. Takav modernist postoji, ne jedan, nego tisuće. Tradicionalist ni jedan jedini. Ti si sada prvi. :wink:

Još jedna stvar. Ideš na tradicionalnu latinsku misu?! Nisam baš siguran. Zake?! Kažeš, citiram;

tratinčicamala napisao:
Tko god se pomoli prikazat ću vas sutra u srcu na svetoj misi...

Sa popriličnom sigurnušću, bumo rekli, negde oko 97% pretpostavljam da ta misa nije bila tradicionalna latinska misa. Pretpostavljam da je to bila modernistička misa (Novus Ordo Missae). Jesam pogodio?! A sad te pitam: koji bi to tradicionalist išao na takvu misu?! Prema ovom, izgleda da si više modernist nego si uopće bila svjesna. Toliko si modernist da bolje nemereš biti. :) Šalim se. Može i dalje/gore od toga. Neka te tješi Mala Tratinčice. love10

Nije bilo lijepo dok si podrugljivo stavila, citiram;

tratinčicamala napisao:
I malo da se podsjetimo koncilskih plodova

https://www.youtube.com/watch?v=iFL1g1wFnW0

To nisu plodovi koncila, to je zloupotreba koncila. Ako možeš, nađi jedan dokument (ili više njih) sa drugog vatikanskog koncila koji dozvoljava protestantsko bogohulje. Crkva je osudila jedne i druge. Tradicionaliste (dio njih) koji su se odvojili od Crkve neposluhom, baš kao što je osudila moderniste (dio njih). Neposluh je kriv u jednom i u drugom slučaju, odnosno, oholost iz koje se neposluh rađa.

tratinčicamala napisao:
Crkva ide u krivom smjeru.

Meni je dužnost upozorit (to oko kritiziranja svećenika).

Prvo moraš postati tradicionalist. Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2019 22:43 
Odsutan

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Status: Solo
Hvala Fran.
Pretpostavljala sam sve ove "opaske" na što mislite.

Latinsku misu .. imamo je na poljudu..nije nažalost svaki dan. Išla bih svaki dan na latinsku misu ali nemam tu mogućnost, kažem ima samo 2,3 mjesečno na poljudu..
Isus je prisutan u svetoj misi (ma koliko god su oni to iznakazili), tako da naravno da idem..nije moguće da tradicionalni koji se zovu tako ne idu na misu ako nemaju u svom okruženju služenje na latinskom? To je opet zastranjenje..pa moram primat Isusa u svetoj pričesti..najbolje da ne idem..To bi onda bila ona najodurnija zmijurina..oholost..u svom najprofinjenijem izdanju.. Ne zato što prihvaćam ove rugobe što su unijeli a sve što podsjeća na sveto maknuli, već znam da je Isus tu. (Iako doći će dani kad više ni ove mise neće biti valjane...Isus neće biti prisutan...to mi je u glavi čitala sam ali nažalost nemogu citirati ne sjećam se..ali zvuči jako logično..)
Da dadnem primjer.. Ja volim Hrvatsku. Zastava pod kojom je Hrvatska priznata je šahovnica sa prvim bijelim poljem. Međutim "neki" ljudisu to iznakazili. Da li prihvaćam tu iznakaženu zastavu..Ne..Ali to mi je nametnuto.. Tako i nova sveta misa. :// Ne radim nikad kompromise...ali što da ja sad radim??? :///

Razumijem vas, ali ipak mislim da su plodovi (u punom smislu riječi)..ono je čisto izrugivanje Boga.

PONAVLJAM :)) Vidim da se nas koji želimo latinsku misu, pričest na koljenima i ine stvari proziva..tradicionalistima ili najnovije sektašima (ne na forumu općenito govorim). Lijepe nam se etikete ..
Ja samo želim živjeti svoju svetu katoličku vjeru...ali nekome se to ne sviđa..

Da..teška mi je tema don Damir.. Više se s njim slažem zdravo razumski...ali nažalost po mom mišnjenju..zastranio je davno.. Teologiju tijela..nemam što zamjeriti..fantastično je prenio..Ali poslije toga...uh...znamo da je dao onome što mu svira da pričešćuje.. mrak mi je pao na oči.. Pa zar i ti sine Brute..

Tradicionalisti imaju svoju fb stranicu!! Njih više..

A to za Učenika...kažem da je to bilo davno dok sam još prepisivala molitve i lipila sličice u tekicu :) Evidentno je da se ne bih imala s njim složiti u mnogočemu..ako je tako stvarno..a vjerujem da je nemate razloga ne reći kako je.

Dobro dobro nećemo baš tako desno uvijek postoji mogućnost zastranjenja..Duh Asiza mi je bljuv..zašto je papa Ivan Pavao II to napravio ne znam... ne moram sve ni znati...jedino logično objašnjenje mi je da je išao u dobrom duhu ali su ovi poslije naravno...zloupotrijebili i učinili svoje..Ali imam njegovu sliku na zidu..I uvik će bit.

A ti što vole Taize i sl.. pa se pozivaju na papu Ivana što se ne pozivaju na njega pa primaju pričest na koljenima...aha..moš mislit.

I da se odmah osvrnem na Bonifacija..ukrao mi je misao..Je li vi pod poslušnošću podrazumijevate samo poslušnost trenutno papi Franji a ostali pape što su govorili..to ništa ne vridi? :/

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2019 22:49 
Odsutan

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE

"Nedavno sam pročitala knjigu"Zabranjeno kukanje"za koju je predgovor napisao papa Franjo.U njoj je doslovce isto ono o čemu Ana priča,samo je ovdje u katoličkom ugođaju,a ona više ide na budizam i new age.Isto kao što mi pomažu neke vježbe joge,neću zbog njih"zastraniti"."

Hvala na ovome. Zanima me mišljenje Frana (ako mu se bude dalo..samo ukratko..papa Franjo i Ana Bučević pričaju isto.. vjerujem u prosudbu gospođe nema razloga lagati).

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2019 22:52 
Odsutan

Billy napisao:
Posrijedi je tako reći prividna poslušnost, jer Sveti Otac od nas ne može s pravom zahtijevati odricanje od naše vjere.

Ovo je srž svega.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2019 22:55 
Odsutan

Billy napisao:

Još malo i protestanti će nama na pričest skupa sa homo i razvedenima. Dat će papa da se to može.

Vrh
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od tratinčicamala na 10 sij 2019 23:06.
Razlog: .
PostPostano: 10 sij 2019 23:07 
Odsutan

kopitar napisao:
Dea sa k.odgovori me zamolila da kopiran ovdje njezin post...a kako je tema čistoća pošto vidim po pisanju da je neka čistunka stavi ću ovdje.

[quote][quote][/quote][/quote]Dea » Čet sij 10, 2019 18:12 napisao:
Forum TT je forum na kojem sam ja dugo pisala. (Da, Belive). Forum TT je forum koji me pratio na jednom velikom putu obraćenja i to je "ono dobro".
Isto tako, forum TT je forum koji mi je indirektno od života lani "napravio pakao". Točnije, napravila sam ga i ja sama sebi, ali isto tako zaboljele su me tamo neke stvari. Zaboljelo me uspoređivanje s "ubojicom Pavlom", "bludnicom", "psihopatom", likom iz filma "Psiho", zaboljelo me puno toga, moja intima se tu provlačila, svašta se spekuliralo, mnogima sam vjerovala i mislim da nekada ljudi uistinu nisu svjesni kako njihove riječi mogu utjecati na druge.
Danas sam (nakon što me jedna forumašica s kojom sam postala prijateljica upozorila) nakon xy vremena tamo došla kao gost i vidim da mnogi "pogađaju" nisam li to ja ili ne uspoređujući me s forumašicom tratinčicom.
Zato, molim vas, svi vi (a pretpostavljam da neki od vas dolazite ovdje i čitate postove) - nemojte jer to nisam ja. Znam da su neki od vas kompjutrski maheri i da se lako može ip adresa pronaći pa jednostavno ako vas to toliko dira - provjerite. Ali, vjerujete nisam. Ja svoje greške u životu sve sam skupo platila, i isto tako se dugo "sastavljala" (psihički i fizički) nakon količine stresa i emocionalnog raspada za pravedne i nepravedne optužbe i uvrede.

Jednostavno, ne mogu čitat to, ne mogu više imat ikakve veze s time.
Da, ja sam lajava inače i plašljiva i cmizdrava, ali ne mogu se stavit na off i pravit se da me sve to ne dira i ne pitat se zašto.
Stvarno sam nekada guštala u tipkanjima i komentiranjima i tamo mi je bilo lipo.
Fran, pa i mali El Scorpio, nekoliko cura/žena su mi i prirasli srcu, a s nekima se privatno čujem i vidim. Žao mi je što je tako završilo, ali jednostavno (da me u RL poznajete iti malo) ustvari bi shvatili da sam puno, puno njonjavija nego na forumu izgledam.

Pokušavam živit najbolje što znam, sigurno je da radim sranja i da ljude do kojih mi je stalo nekada povrijedim, često imam osjećaj da me On ne čuje, često tj. redovito uopće ne osjećam tu Njegovu ljubav, dugo se već osjećam da me ostavio, stalno sam kao na rubu propasti i jednostavno osjećam jednu tupu bol koju ni ne znam objasniti. Neke stvari trebam riješiti, a ne mogu. Ne jer ne želim, nego ne mogu protiv sebe.
I nisam ispunjena. Nisam sretna. Sve je tako kratkotrajno i u mojim očima ništa nema tu neku vrijednost, a ono što bih željela - to nije moguće.
Kažu da Bog stvara čežnje u naša srca i da najčešće ono što nam on stavi u srce, to i želimo (ako pokušavamo živjeti s Njim) i da nam On daje tu neku snagu da ustrajemo i onda kada se ništa ne čini dobro. Ali, što ako to nije tako? Čemu ovaj život, posao, diplome? Čemu ujutro ustajanje?
To su pitanja koja se ja pitam i vjerujte daleko sam ja od ikakvih teoloških knjiga, tradicionalista i tko zna čega.

On koji je znao moje srce, On koji me mjesecima, godinama gledao kako klečim, plačem, molim, koji je znao koliko sam puta pogazila svoj ponos, koji je znao sve, ama baš sve je znao - tu smo bili On i ja, On koji je znao istinu, On koji je pravedan, On Svemogući koji ništa nije učinio kad je trebao i kad sam Ga trebala. Je li vi shvaćate da imate u svojim glavima svi neku zamišljenu priču koja nije ni približna istina? I da, danas, ja Njemu ne vjerujem. Vjerujem u Njega, ali ne i Njemu. Zato, ponavljam još jednom - daleko sam ja od ikakvih teoloških knjiga, tradicionalista i tko zna čega.

Također, dati nekome riječ, nešto obečati - meni je uvijek značilo, ne mogu ništa nego još jednom kazati - ja se na tt stvarno ne spajam, nisam registrirana, ni ne pišem - časna riječ.
Hoćete li vjerovati, ili ne... na vama je.

P.S. g. kopitar, pretpostavljam da ćete vi na ovo naletjeti - pa eto, mogu li vas i zamolit da kopirate na TT? Hvala.

Definitivno nisam ova 8)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2019 23:12 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolicka
Status: U vezi
Uzalud pokusavas nesto objasniti ljudima koji to i ne mogu i ne zele shvatit. Vidis da oni ne vjeruju ni u ono sto je Isus govorio u vezi pakla.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]