www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 kol 2019 08:57

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Čistoća
PostPostano: 11 sij 2019 15:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolicka
Status: U vezi
Jako je dobro ovo rekao bl.Alojzije Stepinac. Vidi se da je bio svetac kojem je Duh Sveti rasvijetlio razum. On je shvatio vrijednost cistoce. Mnogi na ovom forumu to ne mogu shvatit. Kao da nikad nisu ni culi za onu zapovijed 'Ne sagrijesi bludno" ili za ono blazenstvo 'Blago cistima srcem,oni ce Boga gledati'

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 15:45 
Odsutan

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Status: Solo
Bonifacije napisao:
Jako je dobro ovo rekao bl.Alojzije Stepinac. Vidi se da je bio svetac kojem je Duh Sveti rasvijetlio razum. On je shvatio vrijednost cistoce. Mnogi na ovom forumu to ne mogu shvatit. Kao da nikad nisu ni culi za onu zapovijed 'Ne sagrijesi bludno" ili za ono blazenstvo 'Blago cistima srcem,oni ce Boga gledati'

Da. Mislim da nam bl. Stepinac i bl. Merz trebaju biti uzori.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 16:22 
Odsutan

Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Status: U braku
tratinčicamala napisao:
Kopitar shvatit ću ovo kao provokaciju.. :9 I ne želim pametovati ali ako baš hoćeš četnici su mahom prelazili u partizane tako da su većinom usudim se reći, naravno ne braneći naše izdajnike, sudjelovali u pokolju...a ono barem fifti-fifti.
Ja sam ovdje mislim najmlađa ali činjenice oli ti papiri govore sve.. Ne treba velika pamet. Čak i ispovijest onih koji su klali pa poslije sašli s pameti.. Treba njih čuti. Imaš na youtube ako nisu makli.

Ti si mlada pa neznaš ništa o povijesti , prelazaka je bilo na obe strane i nezna se sa sigurnošću gdje je bilo više.
Komunisti su se jednako krvavo obračunali sa obe strane i nije ih puno zanimalo ko je ustaša a ko četnik..govorim nakon prelazaka.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 16:57 
Odsutan

Podijelio: 24 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
kopitar napisao:
Dea sa k.odgovori me zamolila da kopiran ovdje njezin post...a kako je tema čistoća pošto vidim po pisanju da je neka čistunka stavi ću ovdje.

[quote][quote][/quote][/quote]Dea » Čet sij 10, 2019 18:12 napisao:
Forum TT je forum na kojem sam ja dugo pisala. (Da, Belive). Forum TT je forum koji me pratio na jednom velikom putu obraćenja i to je "ono dobro".
Isto tako, forum TT je forum koji mi je indirektno od života lani "napravio pakao". Točnije, napravila sam ga i ja sama sebi, ali isto tako zaboljele su me tamo neke stvari. Zaboljelo me uspoređivanje s "ubojicom Pavlom", "bludnicom", "psihopatom", likom iz filma "Psiho", zaboljelo me puno toga, moja intima se tu provlačila, svašta se spekuliralo, mnogima sam vjerovala i mislim da nekada ljudi uistinu nisu svjesni kako njihove riječi mogu utjecati na druge.
Danas sam (nakon što me jedna forumašica s kojom sam postala prijateljica upozorila) nakon xy vremena tamo došla kao gost i vidim da mnogi "pogađaju" nisam li to ja ili ne uspoređujući me s forumašicom tratinčicom.
Zato, molim vas, svi vi (a pretpostavljam da neki od vas dolazite ovdje i čitate postove) - nemojte jer to nisam ja. Znam da su neki od vas kompjutrski maheri i da se lako može ip adresa pronaći pa jednostavno ako vas to toliko dira - provjerite. Ali, vjerujete nisam. Ja svoje greške u životu sve sam skupo platila, i isto tako se dugo "sastavljala" (psihički i fizički) nakon količine stresa i emocionalnog raspada za pravedne i nepravedne optužbe i uvrede.

Jednostavno, ne mogu čitat to, ne mogu više imat ikakve veze s time.
Da, ja sam lajava inače i plašljiva i cmizdrava, ali ne mogu se stavit na off i pravit se da me sve to ne dira i ne pitat se zašto.
Stvarno sam nekada guštala u tipkanjima i komentiranjima i tamo mi je bilo lipo.
Fran, pa i mali El Scorpio, nekoliko cura/žena su mi i prirasli srcu, a s nekima se privatno čujem i vidim. Žao mi je što je tako završilo, ali jednostavno (da me u RL poznajete iti malo) ustvari bi shvatili da sam puno, puno njonjavija nego na forumu izgledam.

Pokušavam živit najbolje što znam, sigurno je da radim sranja i da ljude do kojih mi je stalo nekada povrijedim, često imam osjećaj da me On ne čuje, često tj. redovito uopće ne osjećam tu Njegovu ljubav, dugo se već osjećam da me ostavio, stalno sam kao na rubu propasti i jednostavno osjećam jednu tupu bol koju ni ne znam objasniti. Neke stvari trebam riješiti, a ne mogu. Ne jer ne želim, nego ne mogu protiv sebe.
I nisam ispunjena. Nisam sretna. Sve je tako kratkotrajno i u mojim očima ništa nema tu neku vrijednost, a ono što bih željela - to nije moguće.
Kažu da Bog stvara čežnje u naša srca i da najčešće ono što nam on stavi u srce, to i želimo (ako pokušavamo živjeti s Njim) i da nam On daje tu neku snagu da ustrajemo i onda kada se ništa ne čini dobro. Ali, što ako to nije tako? Čemu ovaj život, posao, diplome? Čemu ujutro ustajanje?
To su pitanja koja se ja pitam i vjerujte daleko sam ja od ikakvih teoloških knjiga, tradicionalista i tko zna čega.

On koji je znao moje srce, On koji me mjesecima, godinama gledao kako klečim, plačem, molim, koji je znao koliko sam puta pogazila svoj ponos, koji je znao sve, ama baš sve je znao - tu smo bili On i ja, On koji je znao istinu, On koji je pravedan, On Svemogući koji ništa nije učinio kad je trebao i kad sam Ga trebala. Je li vi shvaćate da imate u svojim glavima svi neku zamišljenu priču koja nije ni približna istina? I da, danas, ja Njemu ne vjerujem. Vjerujem u Njega, ali ne i Njemu. Zato, ponavljam još jednom - daleko sam ja od ikakvih teoloških knjiga, tradicionalista i tko zna čega.

Također, dati nekome riječ, nešto obečati - meni je uvijek značilo, ne mogu ništa nego još jednom kazati - ja se na tt stvarno ne spajam, nisam registrirana, ni ne pišem - časna riječ.
Hoćete li vjerovati, ili ne... na vama je.

P.S. g. kopitar, pretpostavljam da ćete vi na ovo naletjeti - pa eto, mogu li vas i zamolit da kopirate na TT? Hvala.

QUOTE:::Svašta prolazi na ovom forumu što na "svjetovnim"forumima nikad ne bi prošlo,pa i očiti off topici.Što se netko više pokušava "oprati",više izgleda kriv...Tako poznat,bez uvrede,histeric rukopis...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 17:00 
Odsutan

tratinčicamala napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE

"Nedavno sam pročitala knjigu"Zabranjeno kukanje"za koju je predgovor napisao papa Franjo.U njoj je doslovce isto ono o čemu Ana priča,samo je ovdje u katoličkom ugođaju,a ona više ide na budizam i new age.Isto kao što mi pomažu neke vježbe joge,neću zbog njih"zastraniti"."

Hvala na ovome. Zanima me mišljenje Frana (ako mu se bude dalo..samo ukratko..papa Franjo i Ana Bučević pričaju isto.. vjerujem u prosudbu gospođe nema razloga lagati).

QUOTE:::da,srž je da možeš postići sve što želiš,ako vjeruješ u to da možeš.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 17:04 
Odsutan

tratinčicamala napisao:
Bonifacije napisao:
Uzalud pokusavas nesto objasniti ljudima koji to i ne mogu i ne zele shvatit. Vidis da oni ne vjeruju ni u ono sto je Isus govorio u vezi pakla.

Hvala Bonifacije uvijek kad idem odgovorit sjetim se tvoje mudre "ne trudi se" ali..jače od mene. Bila sam rekla i da neću na forum uopće sudjelovat..povuče.. povuče te..i ne možeš virovat da moraš objašnjavat da su dva i dva 4. Sve ovo vrime mogla sam biti korisna i staviti što sam tila.. :// Dobro..čovik uči dok je živ. Samo mi nije jasno je li ti ljudi idu namisu i na pričest (ne mislim sad bukvalno na forum), to ljudi koji imaju neku svoju vjeru, svoja "mišljenja".. Odakle im drskost da misle? Dragi Isuse ja tebe volim ali mislim da ovo nije tako nego ovako kako ja kažem... nevjerovatno.

QUOTE:::"Odakle im drskost da misle?"-je li ovo ozbiljno? :mrgreen:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 17:11 
Odsutan

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
tratinčicamala napisao:
Bonifacije napisao:
Uzalud pokusavas nesto objasniti ljudima koji to i ne mogu i ne zele shvatit. Vidis da oni ne vjeruju ni u ono sto je Isus govorio u vezi pakla.

Hvala Bonifacije uvijek kad idem odgovorit sjetim se tvoje mudre "ne trudi se" ali..jače od mene. Bila sam rekla i da neću na forum uopće sudjelovat..povuče.. povuče te..i ne možeš virovat da moraš objašnjavat da su dva i dva 4. Sve ovo vrime mogla sam biti korisna i staviti što sam tila.. :// Dobro..čovik uči dok je živ. Samo mi nije jasno je li ti ljudi idu namisu i na pričest (ne mislim sad bukvalno na forum), to ljudi koji imaju neku svoju vjeru, svoja "mišljenja".. Odakle im drskost da misle? Dragi Isuse ja tebe volim ali mislim da ovo nije tako nego ovako kako ja kažem... nevjerovatno.

QUOTE:::"Odakle im drskost da misle?"-je li ovo ozbiljno? :mrgreen:

Mislim stvarno... :b101:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 17:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Kopitaru čija je vekovnja težnja granica Srbije na zapadu, Virovitica, Karlovac ili Kordunovc do Karlobaga?
Jel to komunista ili Srba?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 18:01 
Odsutan

Billy napisao:
Kopitaru čija je vekovnja težnja granica Srbije na zapadu, Virovitica, Karlovac ili Kordunovc do Karlobaga?
Jel to komunista ili Srba?

Srbi su imali takve pretenzije ali i Hrvati kroz Ndehaziju.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 19:20 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
tratinčicamala napisao:
Latinsku misu .. imamo je na poljudu..nije nažalost svaki dan. Išla bih svaki dan na latinsku misu ali nemam tu mogućnost, kažem ima samo 2,3 mjesečno na poljudu..
Isus je prisutan u svetoj misi (ma koliko god su oni to iznakazili), tako da naravno da idem..nije moguće da tradicionalni koji se zovu tako ne idu na misu ako nemaju u svom okruženju služenje na latinskom? To je opet zastranjenje..pa moram primat Isusa u svetoj pričesti..najbolje da ne idem..To bi onda bila ona najodurnija zmijurina..oholost..u svom najprofinjenijem izdanju..

Toma Blizanac je išao na modernističke mise te je tokom mise molio krunicu. Tradicionalist na djelu. :)

tratinčicamala napisao:
Ne zato što prihvaćam ove rugobe što su unijeli a sve što podsjeća na sveto maknuli, već znam da je Isus tu.

Ovde se moram zaustaviti. Tko je unio rugobe a maknuo sve šta podsjeća na sveto?! Ne znam na koga misliš. Misliš na II. vatikanski koncil i crkvene poglavare ili misliš na neposluh modernista?!

tratinčicamala napisao:
(Iako doći će dani kad više ni ove mise neće biti valjane...Isus neće biti prisutan...to mi je u glavi čitala sam ali nažalost nemogu citirati ne sjećam se..ali zvuči jako logično..

Kad će doći ti dani?!

tratinčicamala napisao:
Da dadnem primjer.. Ja volim Hrvatsku. Zastava pod kojom je Hrvatska priznata je šahovnica sa prvim bijelim poljem. Međutim "neki" ljudisu to iznakazili. Da li prihvaćam tu iznakaženu zastavu..Ne..Ali to mi je nametnuto.. Tako i nova sveta misa. :// Ne radim nikad kompromise...ali što da ja sad radim??? :///

Radiš kompromise. Ako i dalje ideš na modernističke mise onda radiš kompromise. :roll: Kažeš da ti je nova misa nametnuta. Jel Novus Ordo Mass valjana misa il ne?! :l30:

tratinčicamala napisao:
Razumijem vas, ali ipak mislim da su plodovi (u punom smislu riječi)..ono je čisto izrugivanje Boga.

Sv. Ivan Pavao II., Joseph Ratzinger i moje dobri prijatelj i učitelj Jobica (zvani Timotej) misle drugačije;

Imao sam osobitu sreću da sam mogao sudjelovati na Saboru od prvog do posljednjeg dana... Drugi Vatikanski sabor bio je velik dar za Crkvu, za sve one koji su u njemu sudjelovali; bio je to dar za cijelu ljudsku obitelj, dar za svakoga od nas... Sabor je bio veliko iskustvo Crkve ili- kako se onda govorilio, "seminar Duha Svetoga". Na Saboru je Duh Sveti govorio čitavoj Crkvi u njezinoj univerzalnosti, jer su u njegovu radu sudjelovali biskupi iz cijeloga svijeta. Ivan Pavao II. "Prijeći prag nade"

"..treba nadasve precizirati da je II. Vatikanski sabor podržan autoritetom i I. Vatikanskog i Tridenta, odnosno od pape i kolegija biskupa u zajedništvu s njim. S obzirom na sadržaje, treba podsjetiti da je II. Vatikanski sabor u uskom zajedništvu s oba prethodna Sabora te da ih posvema preuzima u temeljnim točkama."
...
"...nemoguće je za jednog katolika svrstati se za II. Vatikanski, a protiv Tridenta ili I. Vatikanskog sabora. Tko prihvaća II. Vatikanski sabor, onako kako je pismeno izražen i u duhu shvaćen, istodobno potvrđuje neprekinutu tradiciju Crkve, osobito dvaju prethodnih Sabora. To vrijedi za takozvani 'progresizam', barem u njegovim ekstremnim oblicima. Drugo: na isti način, nemoguće je odlučiti se za Trident i I. Vatikanski sabor, a protiv II. Vatikanskog sabora. Tko niječe II. Vatikanski sabor, niječe i autoritet koji je vodio druga dva Sabora te ih tako otkida od njihova temelja. To vrijedi za takozvani 'tradicionalizam', također u njegovim ekstremnim oblicima. Pred II. Vatikanskim saborom svaki izbor jednog dijela razara cjelinu, tj. samu povijest Crkve koja može opstojati samo kao nedjeljivo jedinstvo.“ Joseph Ratzinger "Razgovor o vjeri"

Drugi vatikanski koncil sam po sebi uopće nije sporan i nije nikakav radikalni "lom". Dapače, vjerojatno prvi put u povijesti na koncilu nije proglašena nikakva važna dogma. Problem, dakle, nije u samim koncilskim dokumentima, nego u svojevoljnom tumačenju istih i od strane krutih tradicionalista i od strane liberala/modernista. Jobica (zvani Timotej) "Pravovjerje"

Zanimljivo je vidit kad se usporedi tvoje mišljenje sa mišljenjem Sv. Ivana Pavala II., Joseph Ratzingera, pa i mojeg dobrog prijatelja i učitelja Jobice (zvanog Timotej). :)

tratinčicamala napisao:
Vidim da se nas koji želimo latinsku misu, pričest na koljenima i ine stvari proziva..tradicionalistima ili najnovije sektašima (ne na forumu općenito govorim). Lijepe nam se etikete ..Ja samo želim živjeti svoju svetu katoličku vjeru...ali nekome se to ne sviđa..

Samo ti živi svetu katoličku vjeru. Nema ništa loše u tradicionalnoj latinskoj misi i tradicionalizmu. Dapače! Naravno, tako dugo dok ste poslušni papi i zakonitim poglavarima Crkve.

tratinčicamala napisao:
Da..teška mi je tema don Damir.. Više se s njim slažem zdravo razumski...ali nažalost po mom mišnjenju..zastranio je davno.. Teologiju tijela..nemam što zamjeriti..fantastično je prenio..Ali poslije toga...uh...znamo da je dao onome što mu svira da pričešćuje.. mrak mi je pao na oči.. Pa zar i ti sine Brute..

Probam si zamislit Tomu Blizanca i njegovog brata Marka na tim pridikama, al koliko se god trudio, nemerem si to zamisliti. Ljudi su dosljedni. :-|

tratinčicamala napisao:
Tradicionalisti imaju svoju fb stranicu!! Njih više..

Onda ste spali na niske grane kad "visite" na Facebook-u.

tratinčicamala napisao:
A to za Učenika...kažem da je to bilo davno dok sam još prepisivala molitve i lipila sličice u tekicu.

Zvuči pošteno.

tratinčicamala napisao:
Dobro dobro nećemo baš tako desno uvijek postoji mogućnost zastranjenja..Duh Asiza mi je bljuv..zašto je papa Ivan Pavao II to napravio ne znam... ne moram sve ni znati...jedino logično objašnjenje mi je da je išao u dobrom duhu ali su ovi poslije naravno...zloupotrijebili i učinili svoje..Ali imam njegovu sliku na zidu..I uvik će bit.

Na zidu imaš sliku čovjeka koji je ljubio kuran, i još tvrdiš da ćeš je uvik imat na zidu?! Ako si ti tradicionalist onda sam ja William Baldwin. :roll:

tratinčicamala napisao:
Je li vi pod poslušnošću podrazumijevate samo poslušnost trenutno papi Franji a ostali pape što su govorili..to ništa ne vridi? :/

Pod poslušnošću podrazumijevam točno ono šta Crkva uči. A šta Crkva uči?! Citiram;

P. Tko su zakoniti crkveni pastiri?

O. Zakoniti crkveni pastiri su rimski natpastir, a to znači Papa, koji je opći pastir i biskupi. Osim toga pod vlašću biskupa i Pape sudjeluju u pastirskoj službi i drugi svećenici, a osobito župnici.

P. Zašto kažete da je rimski natpastir opći pastir cijele Crkve?

O. Zato što je Isus Krist kazao svetom Petru, prvom papi: "Ti si Petar i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju, dat ću ti ključeve kraljevstva nebeskog i sve što svežeš na zemlji bit će svezano i na nebu i sve što odvežeš na zemlji bit će odvezano i na nebu." I još mu je kazao: "Pasi moje janjce, pasi moje ovce".

P. Pripadaju li Kristovoj Crkvi mnoge zajednice ljudi koji su kršteni, ali ne priznaju Papu za svog poglavara?

O. Ne, oni koji ne priznaju Papu za svog poglavara ne pripadaju Isusovoj Crkvi.

P. Kako se svaki katolik mora ponašati prema papi?

O. Svaki katolik mora priznavati papu za oca, pastira i sveopćeg učitelja i s njime biti sjedinjen dušom i srcem.

P. Jesmo li dužni slušati učiteljsku Crkvu?

O. Da, bez dvojbe smo dužni slušati učiteljsku Crkvu pod prijetnjom vječnog prokletstva, jer je Isus Krist kazao o crkvenim pastirima, a to su apostoli: "Tko sluša vas, mene sluša, a tko prezire vas, mene prezire."

P. Tko ima u Crkvi pravo i vlast naučavati?

O. Vlast naučavati imaju u Crkvi Papa i biskupi i ostali službenici pod njihovim nadzorom.

P. Ima li Crkva druge vlasti osim vlasti naučavanja?

O. Osim vlasti naučavanja, Crkva ima vlast upravljati svim svetim stvarima, donositi zakone i tražiti da se vjernici pokoravaju tim zakonima.

Veliki katekizam sv. Pija X.

Ne manje važan dio;

P. Postoji li neka razlika izmađu udova od kojih se sastoji Crkva?

O. Razlika je među udovima Crkve velika, jer se u Crkvi zna tko zapovijeda, a tko sluša, tko naučava i tko je poučavan.

P. Kako se zove onaj dio Crkve koji naučava?

O. Dio Crkve koji naučava zove se učiteljskom Crkvom.

P. Kako se zove onaj dio Crkve koji je poučavan?

O. Dio Crkve koji je poučavan zove se poučavajućom Crkvom.

P. Tko je odredio tu razliku u Crkvi?

O. Tu razliku je u Crkvi ustanovio sam Isus Krist.

P. Jesu li učiteljska i poučavajuća Crkva dvije različite Crkve?

O. Učiteljska i poučavajuća Crkva dva su različita dijela jedne i jedine Crkve, isto kao što se u ljudskom tijelu glava razlikuje od ostalog dijela tijela, ali s njim ipak tvori samo jedno tijelo.

P. Od čega je sastavljena učiteljska Crkva?

O. Učiteljska Crkva sastoji se od svih biskupa, kojima stoji na čelu rimski biskup. Biskupi su učiteljska Crkva bilo da su u svojim biskupijama ili okupljeni na Saboru.

P. Od čega se sastoji poučavajuća Crkva?

O. Poučavajuća Crkva sastavljena je od svih vjernika osim biskupa.

P. Tko ima u Crkvi pravo i vlast naučavati?

O. Vlast naučavati imaju u Crkvi Papa i biskupi i ostali službenici pod njihovim nadzorom.

P. Jesmo li dužni slušati učiteljsku Crkvu?

O. Da, bez dvojbe smo dužni slušati učiteljsku Crkvu pod prijetnjom vječnog prokletstva, jer je Isus Krist kazao o crkvenim pastirima, a to su apostoli: "Tko sluša vas, mene sluša, a tko prezire vas, mene prezire."

P. Ima li Crkva druge vlasti osim vlasti naučavanja?

O. Osim vlasti naučavanja, Crkva ima vlast upravljati svim svetim stvarima, donositi zakone i tražiti da se vjernici pokoravaju tim zakonima.

P. Proizlazi li vlast članova crkvene hijerarhije iz naroda?

O. Vlast crkvene hijerarhije ne proizlazi iz naroda i bilo bi krivovjerje kad bi se to kazalo, ona dolazi jedino od Boga.

P. Tko vrši tu vlast?

O. Ta vlast pripada jedino hijerarhiji, a to znači Papi i njemu podložnim biskupima.

Veliki katekizam sv. Pija X.

Probaj pogodit gde spadamo npr. ti i ja. Lol. Ti i ja trebamo slušati, obrati dobro pozornost koga ti i ja trebamo slušati, citiram;

KKC 85 Zadaća vjerodostojno tumačiti pisanu ili predanu riječ Božju povjerena je samo živom crkvenom učiteljstvu, koje to s autoritetom čini u ime Isusa Krista, tj. biskupima u zajednistvu s Petrovim nasljednikom, rimskim biskupom.

KKC 88 Crkveno se učiteljstvo služi puninom autoriteta primljenog od Krista kad definira dogme, to znači, kad, u obliku koji krsćanski puk obvezuje na neopoziv pristanak vjere, izlaze istine sadržane u božanskoj objavi, ili pak istine koje su s takvima nužno povezane.

Vidiš ovo: "povjerena je samo živom crkvenom učiteljstvu". Tebi to ne bi trebao biti problem jer, citiram;

tratinčicamala napisao:
To sam htjela reći zato sam uputila na Katekizam i sad upućujem na dokumente!

tratinčicamala napisao:
Ne znam jesam ti odgovorila ali ukratko..sve što piše u katekizmu je moje mišljenje.

tratinčicamala napisao:
Zanima me mišljenje Frana (ako mu se bude dalo..samo ukratko..papa Franjo i Ana Bučević pričaju isto.. vjerujem u prosudbu gospođe nema razloga lagati).

E vidiš, zbog ovakvih stvari bi se već moglo završit na ignoriraj listi. Zato te upozoravam Mala Tratinčice, pripazi šta pišeš ubuduće. Znači, ti vjeruješ u prosudbe gospođe, jer ona nema razloga lagati. Jel?! Na tu razinu smo došli?! Gospođa koja piše pod nickom IZMEĐU NEBA I ZEMLJE je rekla da papa Franjo i Ana Bučević pričaju isto. Čuj tko je reke?! Zamisli tko je to reke! Neki anonimac je u ovoj internet-žabokrečini napisao da papa Franjo i Ana Bučević imaju isti nauk i ti to vjeruješ?! Jer eto, ta neka gospođa je tako rekla. Gospođa koja piše pod nickom: IZMEĐU NEBA I ZEMLJE! Ona je tebi mjerilo, ona je tebi autoritet?! Uzimaš droge?! :-| Ta ista gospođa koja je pisala, citiram;

...vjeruješ li u ovo?Pa kako onda krapinski pračovjek,je li bio prije ili poslije Adama?Je li Adam bio crnac,ako je Afrika koljevka čovječanstva?Ako bi Eva i Adam,da nisu sagriješili,bili besmrtni,njihovo potomstvo takođe,gdje bi stali svi ti besmrtnici na ovoj planeti?Ako su svi od Adama i Eve,kako su neki pocrnili,neki požutili,neki dobili kose oči itd?U jednom trenutku,samo Noa i njegovi?A indijanci crvenokošci i Manitu,sve od Noe postalo?I Kinezi?A potop se spominje i u starim indijskim spjevovima,Gilgamešu ili nekom drugom,nisam ih proučavala,ali,da nisu možda stariji od Biblije?

Ali je li bilo životinja?Valjda je,kad je bilo stabala jabuka i zmija(bidna zmija,tako ocrnjena)...i zamisli,koliko bi ljubimaca prošlo kroz npr.moj vječni život,za 500 god.zaboravila bi ih pola...kako volim prirodu i životinje,sađenje voćaka i povrća,u toliko dugom zemaljskom životu sve bi izgubilo smisao...a u kojoj bi se dobi postalo besmrtnim?Jer,pojam baka,djed,sin,kćer,unuk,izgubili bi svaki smisao nakon nekoliko naraštaja..

Nauk katoličke crkve pisali su ljudi,poput tebe i mene...

...srž je da možeš postići sve što želiš,ako vjeruješ u to da možeš.

Nedavno sam pročitala knjigu"Zabranjeno kukanje"za koju je predgovor napisao papa Franjo.U njoj je doslovce isto ono o čemu Ana priča,samo je ovdje u katoličkom ugođaju,a ona više ide na budizam i new age.Isto kao što mi pomažu neke vježbe joge,neću zbog njih"zastraniti".

Sam ni ja dečec. Sa nepunih sedam godina sam čitao Severin Boetije "Utjeha filozofije", sa nepunih sedam godinica sam čitao Bela Weissmahr "Ontologija". Kaj ti to govori?! Nemereš mi prodavati takve bajke. Ni te sram tako jeftino prodati rimskog papu?! Ni te sram napisati, citiram;

tratinčicamala napisao:
Zanima me mišljenje Frana (ako mu se bude dalo..samo ukratko..papa Franjo i Ana Bučević pričaju isto.. vjerujem u prosudbu gospođe nema razloga lagati).

Ovaj put bu ti prešlo, pripazi da ti takve stvari ne prejdeju u naviku.

tratinčicamala napisao:
...i ne možeš virovat da moraš objašnjavat da su dva i dva 4.

Zamisli kako je onda meni?! :roll: :roll: Šta sam sve do sada vidio i pročitao. Bome si se i ti potrudila da budeš dio toga. :-|

tratinčicamala napisao:
Samo mi nije jasno je li ti ljudi idu namisu i na pričest (ne mislim sad bukvalno na forum), to ljudi koji imaju neku svoju vjeru, svoja "mišljenja".. Odakle im drskost da misle?

Dobro pišeš. Ljudi koji imaju neku svoju vjeru, svoja "mišljenja".. Odakle im drskost da misle? To se i ja pitam. :l30:

p.s. Još jednom te upozoravam: pripazi da ne završiš tamo gde ne želiš završiti. Lepo te upozoravam, nemoj! Nemoj da ne probaš bolan okus ignoriraj liste.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]