www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 kol 2019 19:15

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Čistoća
PostPostano: 16 srp 2019 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Status: Solo
"Bjezi iz tog pokvarenog svijeta kao sto je Lot pobjegao iz Sodome i tako se spasio. A,uostalom, gdje ces usred tolike pokvarenosti i besramnosti naci muza koji ce postivati tvoju cistocu kao sto je sv.Josip postivao cistocu Blazene Djevice. Takvih svetih mladica neces naci ni medju onima koji idu svaki dan na misu i pricest.."

Da.
Ne mogu ..ne mogu razmišljati više iscrpljena sam.. Pokusavam ići u Crkvu i nikoga ne vidit od onih koji idu..najotrovniji ljudi najlicemjerniji su Hrvati katolici...nažalost to je činjenica.. U svakom slučaju prepušten si sam sebi...pa da je barem naći dobroga duhovnog vođu...ma jok...
Moji ne idu u Crkvu ali brate sveci čistoga srca.. a ovi katolici..povraća mi se.. kad čujem da netko blati crkvu mislim sama u sebi...e da znas....nemas ti pojma...
Zato kažem nema pomoći od Crkve...kako da tu išta dobijem dobroga..A nemožeš sam.. Ja mislim da su ovo najteža vremena iako je vjerojatno onaj prije 200 godina isto to mislio ali...čovječe...
Ugl dolaze vremena kad ce se svaki pojedinac morati opredijeliti..

Zašto ti je kasno nije kasno ako se nisi oženio..
To je velika šteta i za tebe i za mene i za svakoga..

Zadnja izmjena: tratinčicamala; 16 srp 2019 11:23; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2019 11:21 
Odsutan

https://www.youtube.com/watch?v=VfPYOrSODIQ

Uru i 17 i 50. Dosta da vidiš. Reci mi je li ovo sprdačina sa zdravim razumom? Ne sa vjerom hajdemo vjeru ostaviti postrani.Sa zdravim razumom??? Ja ovako prid tatom ne bi mogla po cijenu života. Ovo mi je nepojmljivo.
ZNAČI TEMA JE GOVOR ODJEĆE!
A ovaj mladi gospodin bez kolara je svećenik.
Još kad takva uđe Crkvu, i gora.

Da mi nije moje osobne vjere ZAOBILAZILA BI KATOLIČKE CRKVE U KRUUGUU!!!!!!!!

Inače tko ne zna za ovo, barem 5 svecenika sjedi u prvim redovim,tj. svećenik ovo vodi isvećenik je ovo "osnovao".

Zadnja izmjena: tratinčicamala; 16 srp 2019 11:45; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2019 11:43 
Odsutan

Ako mogu samo još jedan mali osvrt..

Ti u samostan nosiš svoje srce...i tamo nisu ništa manje napasti pače veće. To mi je potvrdio momak koji je izišao prije polaganja vječnih zavjeta. (Ne kažem da je zbog toga izišao, ne znam zbog čega je niti sam ga pitala, samo hoću reći da imam potvrdu za tu tezu iz prve ruke)

Treba imati čisti pogled i moliti Blaženu Djevicu Mariju za dar uzdržljivosti i svaka požuda nestaje.. Naravno da se treba čuvati...ali nije nam potreban više Zakon... Nije to ona muka..što je bila..iuzdgines se..pače bludnost ti se gadi..a sve čisto ti je milo i privlači te....ja volim reći kupaš se u čistoći.. uživaš u njoj a od bludnosti ti se povraća.. Ja se ne znam drugačije izraziti. I onda neće trebati više "bičevati" sam sebe..
I još jedno razmišljanje..čistoća nije svrha sebi..nego Isus..
I da ponovim tko ima dar čistoće slobodan je od Zakona...ne treba više nemoj ovo, nemoj ono...Slobodan si. Bio ti ne znam gdje. Srce je problem nije okolina.
Ne mislim da je nebitno NARAVNO DA JE gdje te Bog zove..samo sam htjela iznijeti neka zapažanja.

Koliko me se razumjelo..ne znam...nisam trenutno bolje mogla. A i uvijek pišem na brzinu doslovno :D pa neka nitko ništa ne zamjeri.. Pa ne mogu biti u punoj spremi.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 srp 2019 10:21 
Odsutan

Podijelio: 24 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
tratinčicamala napisao:
Bonifacije napisao:
Pozdravljam te,tratincicemala. Kako napreduje tvoje citanje Valtortinih objava? Obecala si da ces sve procitati. I nemoj se uznemiravati radi bloga. To vjerovatno i nije bila volja Bozja da ti vodis blog makar si to cinila u dobroj namjeri da promices krepost koja je danas najvise pogazena. Ali bi volja Bozja mogla biti da ti postanes redovnica i da polozis zavjet vjecne cistoce i da onda postanes prava svetica. Da li si ikad razmisljala o redovnickom pozivu? Zasto ne? Mislim da je to za tebe pravi put na koji te Bog poziva i to bi bio pravi odgovor na milosti koje ti je Bog udijelio. Razmisli dobro o tome. Isus je rekao u objavama M.Valtorte:"Pokvarenost svijeta tako je velika da kvari i najbolje duse". Zato,ako ostanes u tom pokvarenom svijetu,i ti ces se vjerovatno iskvariti bez obzira koliko se sada osjecas sigurnom i jakom. U svakom slucaju trebas se mnogo moliti za pravilan izbor zivotnog staleza jer o tom izboru presudno ovisi tvoja vjecna sudbina.

Uh, protrnila sam moram priznat. Nisam nazalost ali hocu.

Da, palo je i meni napamet iako volim sve hladno razumski tada si najsigurniji... neka viša sila sto se tice bloga...bas sam isto tako protrnila...naprosto bizarno. Ili je katolička Udba dala gasa..pa su sada brzi i ucinkovitiji...uglavnom znam da treba minimalno 20 prijava na fb. Okupe se ko vučji čopor.. i te sheme.

Koliko god molim za buduceg muza (a ustvari i ne molim..nista me ne nosi dok za to molim..) uvijek će mi u srcu ostati što osjećam od malih nogu ona čežnja da mu se potpuno posvetim. Ali... Da budem poput današnjih časnih sestara i svećenika koji su obukli halju ali nisu svukli staroga čovjeka pače srču ovaj svijet svim svojim silama!!! Neću ipak imena stavljat..čisto radi svoga odgoja i dostojanstva..ali samo pogledaj današnje spotove, okupljanja razgolićenih mladih katolika...čuj to oni idu NA PLAŽU POSTIRE NA DUHOVNU OBNOVU!!!! ŠTO SU SE DUHOVNO NAPOJILI EEJ!! I VODE IH SVEĆENICI!!! KO JE TU LUD!!!!!!!! ŠTO NISU OŠLI NA VRH VELEBITA NA DUHOVNU OBNOVU!!!!! Oprosti na vikanju.. Ne tražim opravdanje naravno.. nego jednostavno reći ću ono što jeste.. a neka me se onda zacrveni :))))))) Komunisti su ubijali tijelo, ovi ubijaju dušu.
Tako da da...dobro si mi dušu oćutio :) Kome da se obratim, koga da krivim.....
Ja ne bih mogla uzeti kalež i hostiju i pričešćivati vjernike...Ne...po cijenu života ne.. Misliš da bi me pripustili u red? Možda zatvoreni...A kakvo je i tamo stanje? Ne znam ://

Tko god čita neka mi slobodno napiše svoja razmišljanja, ispravke..što god mu je na pameti..

Tratinčice,razmišljala sam o ovome što si napisala...jesi li razmišljala o nečemu,nekom putu Edite Majić?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2019 12:04 
Odsutan

Hvala IZMEĐU NEBA I ZEMLJE. Mislim da svima koji su razmisljali o redovnickom pozivu pada "svasta" na pamet...i taj red.. Ali treba imati dobrog duhovnog vođu :(((((

Digresija. Ima u Gospe od Zdravlja još par svećenika stare škole...za koju godinu kad oni odu....šta će bit od ove Crkve... :cry: :cry: :cry: :cry:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2019 13:42 
Odsutan

Podijelio: 24 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
tratinčicamala napisao:
Hvala IZMEĐU NEBA I ZEMLJE. Mislim da svima koji su razmisljali o redovnickom pozivu pada "svasta" na pamet...i taj red.. Ali treba imati dobrog duhovnog vođu :(((((

Digresija. Ima u Gospe od Zdravlja još par svećenika stare škole...za koju godinu kad oni odu....šta će bit od ove Crkve... :cry: :cry: :cry: :cry:

Ma ne gledaj sve tako crno...uvijek će biti ovakvih i onakvih...Pa u Gospi od zdravlja,pisala sam već tu,upoznala sam fratra,koji je bio baš za mlade,časna me zato uputila njemu,popularan...a on mi je rekao da ne vjeruje u pakao...Bilo je to prije dosta godina,kad sam bila mladež...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2019 13:44 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolicka
Status: U vezi
Dobro si rekla neke stvari,tratincice,ali ipak mislim da bi trebala otici u samostan. Nije ni za mene jos prekasno i ako se odlucim na taj korak to ce onda biti Kartuzija(naravno ako me prime),a za tebe bi mozda Karmel bio najbolji izbor. I ne trebas nuzno cekati da ti to kaze neki svecenik,nego poslusaj glas Bozji koji govori u tvome srcu i poziva te u sveti redovnicki stalez. Ja se uopce ne zelim u vezi toga savjetovat s bilo kojim svecenikom jer sam siguran da je to za mene volja Bozja. Shvati koliko je to vazna stvar. U pitanju je tvoje spasenje,a takodjer i spasenje mnogih dusa. Jer ako bi u samostanu postigla pravu svetost,mogla bi spasiti na stotine,a mozda i na tisuce dusa poput M.Valtorte i ostalih svetica. Jer duse se ne spasavaju toliko vanjskim djelovanjem,koliko molitvom i pokorom. U svijetu neces biti sretna. Svijet ce ti zadavati samo bol i muku,a opterecena svjetovnim poslovima i brigama neces se moci potpuno posvetit svom duhovnom zivotu. Istina da ni u najboljem samostanu nije sve savrseno,ali je ipak puno bolje nego u svijetu. I ne ide se u samostan samo zato da se izbjegnu bludne napasti kojih moze biti i u samostanu,nego su razlozi za taj korak puno dublji. To znaci uciniti potpuni prekid sa svijetom i potpuno se posvetiti Bogu. To znaci osloboditi se svih svjetovnih poslova da se mozemo baviti samo duhovnim poslovima. Volio bih da citas predivne objave sestre Josefe Menendez da vidis sto je pravi smisao redovnickog zivota:Zivjeti samo za Boga i duse. A,kako je rekao jedan svetac, osvojiti samo jednu dusu za Boga vise je nego stvoriti novi svijet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2019 13:51 
Odsutan

Sve si dobro reka. Jedino to za svećenika moras opet imati nekog vođu u svemu tomu.
Kartuzijanci.. da....

Zadnja izmjena: tratinčicamala; 18 srp 2019 13:55; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2019 13:54 
Odsutan

Josefa Menendez..čitala sam ju.. Davno..davno...hvala sto si me podsjetio.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2019 13:56 
Odsutan

Bonifacije: "Svijet ce ti zadavati samo bol i muku,a opterecena svjetovnim poslovima i brigama neces se moci potpuno posvetit svom duhovnom zivotu."

Da...

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]