www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 stu 2020 16:19

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 438 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 44  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Čistoća
PostPostano: 04 vel 2020 21:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
tratinčicamala napisao:
Moš lipo reć ako nije ovako, kako je...?

Odmah ću ti reći. Zapitaj se kakva si bila do 2016. godine, a ni danas ne izgledaš baš najbolje, sudeći po ovde prosipanoj žuči. Zato ti još jednom lijepo kažem: nemoj pljuvati po pastirima Crkve. Do 2016. god. ti nije bilo bitno jel haljina duga 40 ili 45 cm?!

Imajte strpljenja s Crkvom. Crkva je uvijek zajednica slabih ljudi što su puni grešaka. I htio bih dodati: To je ujedno sva naša sreća. Jer u Crkvi što je čine samo savršeni ljudi vjerojatno ne bismo više imali mjesta. Sv. Ivan Pavao II. (cit. prema: "Misli za svaki dan u godini" prir. Ivan Zirdum)

...i Crkva nije samo duhovni organizam nego i tjelesni, tj. sastavljen od nas ljudi koji ne možemo preskočiti stoljeća, nego se probijamo, griješimo, padamo i dižemo kao i u svakomu društvenom organizmu djeca određenoga vremena. Duhovni vidik Crkve, unutarnji, milosni, koji se sastoji od djelovanja Duha Svetoga što Crkvu vodi preko nas ljudi, uvijek je utjelovljen u ovo ljudsko zbivanje pa je sasma moguće, a zato se i događa, da priječimo slobodno djelovanje Duhu Svetomu. Ivan Fuček "Vjerovati - Živjeti"

Gomila se grešnika u njoj - a to smo svi mi — u svim razdobljima Crkve više ili manje idiotski ponašala, pogotovu kad je tvrdila da lukavim manipulacijama, nekom vrstom čarobnjaštva, može ostvariti sadašnje ili buduće kraljevstvo Božje na zemlji, ali rijetko kada idiotskije nego danas kad svatko, nosom na razvodnoj ploči, napeto čeka jesu li strukture dovoljno promijenjene da konačno proradi motor dolazećeg Kraljevstva. »Ne znaju što čine«. Zašto (unatoč tomu) ostajem u Crkvi? Zato što je svi mi idioti začudno još uvijek nismo uspjeli ubiti svojim mjerama. Hans Urs von Balthasar "Pojašnjenja"

Nemoj zaboraviti;

Želiš li nekoga ukoriti, pogledaj prije nisi li isti kao on. A ako jesi, plači zajedno s njime i ne očekuj da ti se pokori, nego ga pozovi da se zajedno s tobom pokaje i popravi. Ako naprotiv nisi kao on, sjeti se da si to možda bio ili da bi mogao biti, pa budi milostiv i neka tvoj ukor ne bude plod mržnje, nego smilovanja. Sv. Antun Padovanski ("Misli Sv. Antuna Padovanskoga za svaki dan u godini", prir. Ivan Bradarić)

Svi smo slabi, ali nikoga ne smatraj slabijim od sebe. Toma Kempenac "Nasljeduj Krista"

Budi sretna da je Crkva takva kakva jest, jer da nije, za tebe i mene sigurno ne bi bilo mjesta, baš kao što je rekao Sv. Ivan Pavao II. Nemoj biti previše pametna - i sveta. :-|

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 22:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 24 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:
Moš lipo reć ako nije ovako, kako je...?

Odmah ću ti reći. Zapitaj se kakva si bila do 2016. godine, a ni danas ne izgledaš baš najbolje, sudeći po ovde prosipanoj žuči. Zato ti još jednom lijepo kažem: nemoj pljuvati po pastirima Crkve. Do 2016. god. ti nije bilo bitno jel haljina duga 40 ili 45 cm?!

Imajte strpljenja s Crkvom. Crkva je uvijek zajednica slabih ljudi što su puni grešaka. I htio bih dodati: To je ujedno sva naša sreća. Jer u Crkvi što je čine samo savršeni ljudi vjerojatno ne bismo više imali mjesta. Sv. Ivan Pavao II. (cit. prema: "Misli za svaki dan u godini" prir. Ivan Zirdum)

...i Crkva nije samo duhovni organizam nego i tjelesni, tj. sastavljen od nas ljudi koji ne možemo preskočiti stoljeća, nego se probijamo, griješimo, padamo i dižemo kao i u svakomu društvenom organizmu djeca određenoga vremena. Duhovni vidik Crkve, unutarnji, milosni, koji se sastoji od djelovanja Duha Svetoga što Crkvu vodi preko nas ljudi, uvijek je utjelovljen u ovo ljudsko zbivanje pa je sasma moguće, a zato se i događa, da priječimo slobodno djelovanje Duhu Svetomu. Ivan Fuček "Vjerovati - Živjeti"

Gomila se grešnika u njoj - a to smo svi mi — u svim razdobljima Crkve više ili manje idiotski ponašala, pogotovu kad je tvrdila da lukavim manipulacijama, nekom vrstom čarobnjaštva, može ostvariti sadašnje ili buduće kraljevstvo Božje na zemlji, ali rijetko kada idiotskije nego danas kad svatko, nosom na razvodnoj ploči, napeto čeka jesu li strukture dovoljno promijenjene da konačno proradi motor dolazećeg Kraljevstva. »Ne znaju što čine«. Zašto (unatoč tomu) ostajem u Crkvi? Zato što je svi mi idioti začudno još uvijek nismo uspjeli ubiti svojim mjerama. Hans Urs von Balthasar "Pojašnjenja"

Nemoj zaboraviti;

Želiš li nekoga ukoriti, pogledaj prije nisi li isti kao on. A ako jesi, plači zajedno s njime i ne očekuj da ti se pokori, nego ga pozovi da se zajedno s tobom pokaje i popravi. Ako naprotiv nisi kao on, sjeti se da si to možda bio ili da bi mogao biti, pa budi milostiv i neka tvoj ukor ne bude plod mržnje, nego smilovanja. Sv. Antun Padovanski ("Misli Sv. Antuna Padovanskoga za svaki dan u godini", prir. Ivan Bradarić)

Svi smo slabi, ali nikoga ne smatraj slabijim od sebe. Toma Kempenac "Nasljeduj Krista"

Budi sretna da je Crkva takva kakva jest, jer da nije, za tebe i mene sigurno ne bi bilo mjesta, baš kao što je rekao Sv. Ivan Pavao II. Nemoj biti previše pametna - i sveta. :-|

Da..tipično za nas.. pravdamo zlo jer su to "naši". Vrhunac primitivizma. Alo. Crkva me povridila tribaš me utješit a ne pravdat zlo. Pa ne moram valjda napominjat da ne mislim da su svi takvi.. nego većina :D Šta je vama koji idete u crkvu zaštopravdate zlo... zašto uopće nanosite zlo drugima??

Bila ja sveta ili ne bila to ne minjana na stvari. Ja san nebitna. Ja primam sakramente iz vjere al ne mogu reć prijateljici aj s menom u crkvu jer su to samo sablazni... još da se kuži u vjeru šta bi rekla.. :roll:

To uspoređivanje s drugima.. ne ja ne činim drugima zlo. Odgovorno tvrdim. :D

Zadnja izmjena: tratinčicamala; 04 vel 2020 22:17; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2020 22:14 
Odsutan

A časne....... haahaha to je posebna priča...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2020 16:09 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
tratinčicamala napisao:
Pa ne moram valjda napominjat da ne mislim da su svi takvi.. nego većina

tratinčicamala napisao:
Gadite mi se svi vi popi od reda..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2020 12:48 
Odsutan

Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:
Pa ne moram valjda napominjat da ne mislim da su svi takvi.. nego većina

tratinčicamala napisao:
Gadite mi se svi vi popi od reda..

E ..nemoj mi reć da ti ovo zvuči kao kontradikcija... to je..i jedno i drugo... mislim nezz kako objasnit.. To se tako govori u Splitu..mislim... De nikako mi neš kazat kakvi su to naši svećenici.... ovo nije ništa šta sam napisala... prethodno...to je samo par primjerčića....

Daj argumente nemoj mi bižat ne volin bižanje ajde ajde ajde.. ajde..aj... nemoš branit zlo....ajde...aj..aj.. znaš i sam da san u pravu.. NAŽALOST..a eto sve si mi reka.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2020 12:56 
Odsutan

Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 21 zahvala
tratinčicamala napisao:
Ustvari..ko ovde ide u raj... neko ko je kršten ali se ruga sa Bogom... (tu uključujem i ove pope koji to sve ustvari i čine)..?
Ili onaj koji nema dar vjere ali živi po moralnim zakonim upisanim u njegovu dušu?

Ide ovaj drugi ,ako samo jedan ide

daj mi reci, jesu ti popovi u dalmaciji/splitu zbilja toliki bludnici, ko onaj iz brela što je ljubovao sa bankarkom i pokupio svu lovu od prodaje zemlje>?? ...ono, ja za ove u zagrebu ne čujem uopće takve priče
primjetim za neke svećenike da su manje zainteresirani na misama/propovijedima od drugih,ali nekih veći sablazni ne čujem za njih ?

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2020 13:03 
Odsutan

Hrvoje Hrki napisao:
tratinčicamala napisao:
Ustvari..ko ovde ide u raj... neko ko je kršten ali se ruga sa Bogom... (tu uključujem i ove pope koji to sve ustvari i čine)..?
Ili onaj koji nema dar vjere ali živi po moralnim zakonim upisanim u njegovu dušu?

daj mi reci, jesu ti popovi u dalmaciji/splitu zbilja toliki bludnici, ko onaj iz brela što je ljubovao sa bankarkom i pokupio svu lovu od prodaje zemlje>?? ...ono, ja za ove u zagrebu ne čujem uopće takve priče
primjetim za neke svećenike da su manje zainteresirani na misama/propovijedima od drugih,ali nekih veći sablazni ne čujem za njih ?

Navela sam par banalnih primjera iz svoje okoline... što sam VIDILA I UVJERILA SE.... (kad sam rekla to čine onda sam mislila kao čine to zlo crkvi jer dopuštaju takve stvari...tose u nas tako kaže... ne znam za nijednog koji bi živio raskalašeno u tom smislu... BOGU HVALA...)

a šta čujem to neću ni govorit...jer ima dosta mržnje prema crkvi pa ljudi i preuveličavaju...jedva čekaju nešto protiv crkve...pogotovo ovi livi..tako da samo što sama doživim -vidim, mogu reć... a o mojim iskustvima BIH najradije ali neću... ljudi su takvi kad izneseš nešto svoje intimno iskreno oni na to pljunu umisto da te utješe...ali ne .... to su "naši" pa nećemo o tome..koda sam ja tuđa..Svak brani svoje to je tipično za hrvate katolike. Njemci su blaženi narod. To kod njih ne postoji.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2020 13:10 
Odsutan

Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 21 zahvala
tratinčicamala napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
tratinčicamala napisao:

Navela sam par banalnih primjera iz svoje okoline... što sam VIDILA I UVJERILA SE.... (kad sam rekla to čine onda sam mislila kao čine to zlo crkvi jer dopuštaju takve stvari...tose u nas tako kaže... ne znam za nijednog koji bi živio raskalašeno u tom smislu... BOGU HVALA...)

a šta čujem to neću ni govorit...jer ima dosta mržnje prema crkvi pa ljudi i preuveličavaju...jedva čekaju nešto protiv crkve...pogotovo ovi livi..tako da samo što sama doživim -vidim, mogu reć... a o mojim iskustvima BIH najradije ali neću... ljudi su takvi kad izneseš nešto svoje intimno iskreno oni na to pljunu umisto da te utješe...ali ne .... to su "naši" pa nećemo o tome..koda sam ja tuđa..Svak brani svoje to je tipično za hrvate katolike. Njemci su blaženi narod. To kod njih ne postoji.

ne trebaš iznositi svoje intimno ako nećeš
nego me zanima šta ti popovi sve rade?...ako sam dobro zaključio , nije da bludniče...ko onaj iz breja
ali, čime to sablažnjuju ljude iz splita ili tvog mista ako nisi iz splita?...kažeš, da ne pričaš o lažnim pričama koje šire livi i liberali koji mrze Crkvu, nego:" tako da samo što sama doživim -vidim, mogu reć."
Šta si sve vidila...ne moraš naravno spominjat ime svećenika, ali reci da znamo čime to popovi sablažnjavaju ljude u splitu?

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2020 13:11 
Odsutan

Moj nalasak je na njihovoj zloći i bahatosti koja mi je naprosto nejasna da može biti tolika.. i posli tita tito...

To je jako nezgodno prihvatiti onima koji su da ružno kažem slizani s njima i svećenicima i laicima.. Čovika gledaš kako se ponaša prema neznancu a ne prema nekome ko ti se svaki dan ulagiva..
Sektaški... komunistički.... strašno..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2020 13:12 
Odsutan

Rekla sam ali onda moram navoditi primjere :) Svojom bahatošću.. na prvom mistu..Nisu to iz Splita... to su takvi... ljudi....

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 438 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 44  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]