www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 lis 2020 22:59

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 432 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Čistoća
PostPostano: 16 ruj 2020 10:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
kopitar napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Misliš da ću čitati tvoje dosadne lancune? No, evo, nešto vidim pri kraju, objašnjavaš mi da shvatim da si nebitan... :b101:
No, hajde, pohvalno...to si shvatio, no, izgleda, nisi shvatio, da si zamoran...
Stoga, ideš na ignore...Na duže staze.
Tolerirala sam, jer ionako nitko ovdje ne piše, pa sam mislila, bolje išta pročitati nego ništa.
Ali, ipak je bolje ništa nego ovo.

Ni je valjda da sam i ja bolji od ovoga...

Ti najbolje znaš koliko si puta opominjan da drugom katoličkom forumu, koji, za razliku od ovog, ima moderaturu. I koliko su ti puta postove stavljali u trolanje i u smeće.
Rekoh odavno, upravo ovdje, da su po meni četvorica odgovornih za propast ovog foruma: Fran, ti, Bonifacije-Catolicus i Billy. Ovaj je zadnji ipak baniran, valjda u zadnjim titrajima života moderature.
Vjerujem da takve stvari ne bi prošle na drugom katoličkom forumu, kao ni na ikojem drugom.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2020 14:30 
Odsutan

Podijelio: 24 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Fran: "Pazite! Ne šta vi ili vaš ispovjednik kažete, nego Crkva. Kaj mislite o tome?! "

A dobro di ti je sad ono stalno pozivanje na poslušnost svećenicima?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2020 14:33 
Odsutan

Fran ja isto mislim nije lipo izvlačit od prije citate. Koliko toga je meni žaj šta sam napisala, koliko me košta iskrenost, a i koliko mog glupog ponašanja (ne mislim sad na sve naravno da stojim iza svojih stavova, ali smatram da su mi neke stvari bile potpuno bespotrebne,čisto radi mene.. šta će mi stres :) ). Čovik se razvija iz dana u dan. Ko stremi prema dobru jelde. Ljudi smo. :)

Zadnja izmjena: tratinčicamala; 16 ruj 2020 14:46; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2020 14:34 
Odsutan

Ja san davno čula da je strah od pakla milost. E sad točno od kojeg sveca stvarno ne znam.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2020 15:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
tratinčicamala napisao:

Gospođa se, u nadi da opravda svoje privatne mudrolije, u tri navrata poziva na Crkvene pastire, citiram;

..upoznala sam fratra,koji je bio baš za mlade,časna me zato uputila njemu,popularan...a on mi je rekao da ne vjeruje u pakao..

Za svaki slučaj,pitala sam na ispovjedi svog ispovjednika o vježbama joge.Kako ponekad vježbam.Pa što,kaže on.Ima li što loše u tome,pitam.Odakle to,kaže on.Pa čitala sam na nekim portalima,kažem.On se samo nasmija.Eto.

Masturbiranje je grijeh koji vodi u smrt...pa i život vodi u smrt.Ja se rukovodim prema 10 Božjih zapovijedi,koje je dao Isus.Ovo je poslije nadodavano,mislim papa Grgur ili tko već.I odavno se ne zove 7 smrtnih grijeha,nago 7 glavnih grijeha,ili kako već.Tu ih imam podosta,ali ni moj ih ispovjednik ne drži za nešto strašno.

Ne postoji svećenik/redovnik koji ne vjeruje u pakao, raspreda o jogi i sedam smrtnih grijeha ne drži za nešto strašno. Nema takvog. To zna gospođa, to znaš ti, a bome znam i ja. Jedini takav svećenik/redovnik koji postoji jest onaj iz gospođine mašte.

tratinčicamala napisao:
Fran ja isto mislim nije lipo izvlačit od prije citate.

Ja mislim da jest.

tratinčicamala napisao:
Ja san davno čula da je strah od pakla milost. E sad točno od kojeg sveca stvarno ne znam.

Volio bi znati više o tome. Ti ne?! To je tema koja bi me baš zanimala. Spomenuo mi je Jobica (zvani Timotej), i sad sam naletio neki dan na ovo;

"The contrition called 'imperfect' ... is also a gift of God, a prompting of the Holy Spirit. It is born of the consideration of sin's ugliness or the fear of eternal damnation and the other penalties threatening the sinner (contrition of fear) .... Peter Kreeft "Catholic Christianity"

DS 1558 Kan. 8. Tko kaže da je strah od pakla, zbog kojeg žalimo radi grijeha i utječemo se Božjem milosrđu ili se čuvamo grijeha, grijeh ili da on (takav strah) čini još veće grješnike, neka bude kažnjen anatemom.

Jedna od osuđenih zabluda janzenista glasi, citiram;

DS 2314 Strah od pakla nije nadnaravan.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2020 16:18 
Odsutan

Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:

Gospođa se, u nadi da opravda svoje privatne mudrolije, u tri navrata poziva na Crkvene pastire, citiram;

..upoznala sam fratra,koji je bio baš za mlade,časna me zato uputila njemu,popularan...a on mi je rekao da ne vjeruje u pakao..

Za svaki slučaj,pitala sam na ispovjedi svog ispovjednika o vježbama joge.Kako ponekad vježbam.Pa što,kaže on.Ima li što loše u tome,pitam.Odakle to,kaže on.Pa čitala sam na nekim portalima,kažem.On se samo nasmija.Eto.

Masturbiranje je grijeh koji vodi u smrt...pa i život vodi u smrt.Ja se rukovodim prema 10 Božjih zapovijedi,koje je dao Isus.Ovo je poslije nadodavano,mislim papa Grgur ili tko već.I odavno se ne zove 7 smrtnih grijeha,nago 7 glavnih grijeha,ili kako već.Tu ih imam podosta,ali ni moj ih ispovjednik ne drži za nešto strašno.

Ne postoji svećenik/redovnik koji ne vjeruje u pakao, raspreda o jogi i sedam smrtnih grijeha ne drži za nešto strašno. Nema takvog. To zna gospođa, to znaš ti, a bome znam i ja. Jedini takav svećenik/redovnik koji postoji jest onaj iz gospođine mašte.

tratinčicamala napisao:
Fran ja isto mislim nije lipo izvlačit od prije citate.

Ja mislim da jest.

tratinčicamala napisao:

Volio bi znati više o tome. Ti ne?! To je tema koja bi me baš zanimala. Spomenuo mi je Jobica (zvani Timotej), i sad sam naletio neki dan na ovo;

"The contrition called 'imperfect' ... is also a gift of God, a prompting of the Holy Spirit. It is born of the consideration of sin's ugliness or the fear of eternal damnation and the other penalties threatening the sinner (contrition of fear) .... Peter Kreeft "Catholic Christianity"

DS 1558 Kan. 8. Tko kaže da je strah od pakla, zbog kojeg žalimo radi grijeha i utječemo se Božjem milosrđu ili se čuvamo grijeha, grijeh ili da on (takav strah) čini još veće grješnike, neka bude kažnjen anatemom.

Jedna od osuđenih zabluda janzenista glasi, citiram;

DS 2314 Strah od pakla nije nadnaravan.

Upravo su Jasenisti bili strogi u vezi pakla a poznati su i po velikoj strogosti i tome da su vjerovali da se samo jako mali broj ljudi spašava krivo tumačeći Augustina u vezi predodređenosti kod Pavla.

Nije u pitanju nekakva bitna jeres već prenaglašena strogost kao ni što Lefeberovci nisu u nekoj teškoj jeresi ali svejedno plešu na ivici ko ja ih može trajno odcjepiti od Crkve.
Imaš u SPC takozvane Zilote koji prenaglašavaju strogost i to kako se ništa ne smije mjenjati i koji su iz tog razloga izišli iz pravoslavne Crkve...slučaj. Arterije, Nikodima, Arsenije i dr.
Zato kad vidim to vaše koketiranje sa Lefeberovcima i katekizmi Pia 10 ...vidim veliku opasnost kod takvih osoba da skroz zglazgaju.
U ovom trenutku više sam zabrinut za Tratinčicu i Frana nego za INZ jer ona za razliku od vas barem razgovara sa svojim župnikom i drugim svećenicima a vi tražite samo one koji.će potvrditi vašu interpretaciju vjere.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2020 11:04 
Odsutan

Brini za sebe a ne za druge.
Vidiš koliko su ti ispravna mišljenja...to ti kaže tolog koji uređuje, srećom, drugi katolički portal.
Na tvoje seciranje mojih postova i nebuloza da je moj svećenik "iz mašte", što reći...Ne možeš me uvrijediti. Dovoljno govoriš za sebe. Sve te nebuloze i opstruiranje su nebitni. Valjda nemaš pametnijeg posla. Da ima moderatora, kao što imamo Giovija, već bi ostao samo na svojim srpskim forumima.
Eto, Kolegi ti Franu si na ignore, meni, začudo, još nisi...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2020 11:24 
Odsutan

Brini za sebe a ne za druge.
Vidiš koliko su ti ispravna mišljenja...to ti kaže tolog koji uređuje, srećom, drugi katolički portal.
Na tvoje seciranje mojih postova i nebuloza da je moj svećenik "iz mašte", što reći...Ne možeš me uvrijediti. Dovoljno govoriš za sebe. Sve te nebuloze i opstruiranje su nebitni. Valjda nemaš pametnijeg posla. Da ima moderatora, kao što imamo Giovija, već bi ostao samo na svojim srpskim forumima.
Eto, Kolegi ti Franu si na ignore, meni, začudo, još nisi...

Ja nisam seciro tvoje postove niti sam rekao da je tvoj svećenik iz mašte?
Što se tiče Giovia čula si da mi je zabranio pisanje na temi odgovori zbog toga što se neslažemo oko metode plodni i neplodni dani....vidi temu o tome.

Giovi
Naslov: Re: Brisanje temePostPostano: Ned kol 30, 2020 22:23
Administrator

Neke stvari sam ti pokušao razjasniti, poput nauka o kontracepciji i abortivnim sredstvima i pritom nemam dojam da ti je želja poslušati Crkvu. Zamolio sam te da ne trolaš po temama, za čitanje toga nemam vremena, trolanje i linkanje sa nekatoličkih stranica će se odmah brisati.

To je njegov stav a osvin temama koje sam stavljao sam razgovarao sa svojim župnikom i drugim svećenicima.

Tip savjetuje metodu plodni i neplodni dani bez obzira na opasnost i u slučaju da žena ne smije ostati trudna...
Rekao sam mu da ta metoda kod nekih dobro funkcionira a kod nekih ne.
Rekao sam za moj slučaj gdje mi je sam župnik odobrio jednu vrstu kontracepcije tz. mirena i koja nije abortivna... ali čovjek ne razumije i poziva na strogo pridržavanje crkvenog učiteljstva i ako time može biti ugrožen nečiji život.
Stoga mislim da ko god ima ovakav problem obavezno razgovara sa svojim župnikom a ne da želeći glumiti sveca posluša nekakav drugačiji savjet i dovede u opasnost život svoje supruge.

Što se tiče linjanja sa drugih foruma i sl. neka to briše ako su takva pravila mada smatram da je u duhu kršćanstva normalno dopustiti različita razmišljanja a onda na to dati i primjeran odgovor...tako su u ostalom postupali i sveti Oci crkve.
Što se tiče mog iznošenje mišljenja i to da je to moje mišljenje za nekog trolanje...tu ja ne mogu utjecati jer svako subjektivno doživljava stvari iz svog kuta...kad mi reknu ljudi poput El Škorpia i Dujuma da trolam onda ću o tome razmisliti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2020 15:36 
Odsutan

Nisam čula ništa o tvojoj metodi plodni dani niti me briga.
Vidjela sam bezbroj tvojih postova koji su otkačeni kao trolanje od strane moderatora i svaka mu je na mjestu. Pogotovo što je teolog. Za razliku od tebe i ostalih nas. Kao i tih, koje si naveo, da ćeš se zamisliti...Kao, oni su ti neki autoriteti...kao što ti je bio i Fran dok te nije otkantao. I to je trolanje.
Zapamti, bila sam "dobra" s tobom, branila te od ostalih, ti si mi udijelio tolike zahvale, dok nisam vidjela više toga što pišeš. I onda, kad sam nešto napisala na račun pravoslavaca, mislim da nije bilo ništa uvredljivo, skočio si sa tolikom žestinom i negativnošću.
Tvoje ostale teme, objede Stepinca, dizanje tema o "ustašama", Jasenovcu, Budisavljevićki, pisanje ćirilicom (iako je ja razumijem, većina vjerovatno ne) itd dale su mi shvatiti stvari. Sve pod nekom krinkom čovjekoljublja, pomirenja (...), provociraš, spamaš, trolaš. Možda si imao poneku interesantnu temu, priznajem.
Ovdje smo anonimni i svatko može za se napisati da je katolik da ide u crkvu itd itd. Svatko može napisati što hoće. Ali u daljem pisanju, kad tad pokaže pravo lice. Ti si svoje odavno pokazao.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2020 15:55 
Odsutan

Nisam čula ništa o tvojoj metodi plodni dani niti me briga.
Vidjela sam bezbroj tvojih postova koji su otkačeni kao trolanje od strane moderatora i svaka mu je na mjestu. Pogotovo što je teolog. Za razliku od tebe i ostalih nas. Kao i tih, koje si naveo, da ćeš se zamisliti...Kao, oni su ti neki autoriteti...kao što ti je bio i Fran dok te nije otkantao. I to je trolanje.
Zapamti, bila sam "dobra" s tobom, branila te od ostalih, ti si mi udijelio tolike zahvale, dok nisam vidjela više toga što pišeš. I onda, kad sam nešto napisala na račun pravoslavaca, mislim da nije bilo ništa uvredljivo, skočio si sa tolikom žestinom i negativnošću.
Tvoje ostale teme, objede Stepinca, dizanje tema o "ustašama", Jasenovcu, Budisavljevićki, pisanje ćirilicom (iako je ja razumijem, većina vjerovatno ne) itd dale su mi shvatiti stvari. Sve pod nekom krinkom čovjekoljublja, pomirenja (...), provociraš, spamaš, trolaš. Možda si imao poneku interesantnu temu, priznajem.
Ovdje smo anonimni i svatko može za se napisati da je katolik da ide u crkvu itd itd. Svatko može napisati što hoće. Ali u daljem pisanju, kad tad pokaže pravo lice. Ti si svoje odavno pokazao.

Sve što si navela nije trolanje...ni tema o Blaženom Stepincu ni o ustašama koji su za sve normalne ljude zločinci, niti ćirilica jer neki stavljaju na Engleskom itd.
Sve su to po meni legitimne teme o kojima se može i treba razgovarati jer se tiču čovjeka...ja nisam rekao da trolaš kad si stavila temu o Ani Bučević već sam pogledao i dao svoje mišljenje...ja kad na pravoslavnom forumu otvorim teme o Blaženom Stepincu, četničkim zločinima, generalu Praljku itd...bude velika polemika čak i vređanja koja se sankcioniraju ali niko mi ne dolazi sa slikom da trolam, provociram i sl...jer su teme kao takve legalne i potkrepljenje sa nekim činjenicama.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 432 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]