www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 22:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 sij 2020 20:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ej aj nemoj se ljutit ne bi ja u daljnje rasprave. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2020 11:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Morat cemo ja i ti jos malo popricati. Nisi bila takva kad si se prvi put prijavila na ovaj forum. Kad sam ti ja onda preporucio objave M.Valtorte rekla si da jedva cekas da ih pocmes citati i da ces to sve isprintati. A sad ne zelis vise ni cuti za Valtortu. I ne samo za Valtortu,nego ni za druge proroke. Isto tako si u pocetku govorila da muz i zena koji vise ne zele imati djece trebaju odvojeno spavati. A sada ti je takav stav predmet izrugivanja i smatras da je to maniheizam. Sto se dogodilo s tobom? Tko te je zaveo? Cak sam pomislio da ti je netko slao privatne poruke u kojima te pokusava okrenuti protiv mene i Valtorte. I nije strasno ako te je netko zaveo protiv mene,ali je veoma opasno ako te je zaveo protiv Valtorte. To je znak da se sve vise udaljavas od Boga, od prave poboznosti,od Crkve,da u tebi slabi milost Bozja,umanjuje se svjetlo razuma i da se Sotona vec raduje sto ce u paklu imati i tvoju dusu. Jer ako netko u objavama M.Valtorte ne moze prepoznati Boga koji govori,ako ne osjeca jednu nadnaravnu atmosferu kad to cita,ako su mu duhovna osjetila vec toliko otupila da ne vidi neizrecivu mudrost koju je Bog razlio na tim nadahnutim stranicama,onda je to veoma los znak i kao neki simptom teske duhovne i moralne bolesti. Zato se nadam da ono sto si napisala u vezi Valtorte i bracne cistoce nije tvoje pravo raspolozenje i tvoje duboko uvjerenje nego samo jedan trenutak bunila i ludosti nakon kojeg ces opet doci k sebi tj.vratiti se zdravom razumu. Jer odbaciti bracnu cistocu i objave M.Valtorte znaci pogaziti zdravi ljudski razum i prikloniti se nebulozama,bajkama i tlapnjama koje demoni sire da upropaste duse. I ako se nakon ove ludosti ipak urazumis po djelovanju Duha Svetog,nemoj se ni slucajno ispricavat meni radi svoje drskosti i bahatosti nego radije moli Boga da ti oprosti i prosvijetli razum.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2020 16:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
https://gloria.tv/post/VL6SuYnBfU3M1ckKdCWiVyxoM

Papa Benedikt XVI. brani našu svetu vjeru! Neka ga Gospa draga čuva i vodi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2020 20:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
catholicus napisao:
Morat cemo ja i ti jos malo popricati. Nisi bila takva kad si se prvi put prijavila na ovaj forum. Kad sam ti ja onda preporucio objave M.Valtorte rekla si da jedva cekas da ih pocmes citati i da ces to sve isprintati. A sad ne zelis vise ni cuti za Valtortu. I ne samo za Valtortu,nego ni za druge proroke. Isto tako si u pocetku govorila da muz i zena koji vise ne zele imati djece trebaju odvojeno spavati. A sada ti je takav stav predmet izrugivanja i smatras da je to maniheizam. Sto se dogodilo s tobom? Tko te je zaveo? Cak sam pomislio da ti je netko slao privatne poruke u kojima te pokusava okrenuti protiv mene i Valtorte. I nije strasno ako te je netko zaveo protiv mene,ali je veoma opasno ako te je zaveo protiv Valtorte. To je znak da se sve vise udaljavas od Boga, od prave poboznosti,od Crkve,da u tebi slabi milost Bozja,umanjuje se svjetlo razuma i da se Sotona vec raduje sto ce u paklu imati i tvoju dusu. Jer ako netko u objavama M.Valtorte ne moze prepoznati Boga koji govori,ako ne osjeca jednu nadnaravnu atmosferu kad to cita,ako su mu duhovna osjetila vec toliko otupila da ne vidi neizrecivu mudrost koju je Bog razlio na tim nadahnutim stranicama,onda je to veoma los znak i kao neki simptom teske duhovne i moralne bolesti. Zato se nadam da ono sto si napisala u vezi Valtorte i bracne cistoce nije tvoje pravo raspolozenje i tvoje duboko uvjerenje nego samo jedan trenutak bunila i ludosti nakon kojeg ces opet doci k sebi tj.vratiti se zdravom razumu. Jer odbaciti bracnu cistocu i objave M.Valtorte znaci pogaziti zdravi ljudski razum i prikloniti se nebulozama,bajkama i tlapnjama koje demoni sire da upropaste duse. I ako se nakon ove ludosti ipak urazumis po djelovanju Duha Svetog,nemoj se ni slucajno ispricavat meni radi svoje drskosti i bahatosti nego radije moli Boga da ti oprosti i prosvijetli razum.

Lol. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 10:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samo da te nesto pitam,fran 26. Da li si napokon shvatio da je Joseph Ratzinger bio a vjerovatno i ostao heretik jer je u svojoj knjizi Uvod u krscanstvo odbacio,povodeci se za protestantskim teolozima, jednu od glavnih dogmi katolicke vjere o kojoj ovisi cijeli niz drugih dogmi,a to je dogma da svaki covjek ima duhovnu i besmrtnu dusu? Da li se iskreno kajes radi onih nebuloza i gluposti koje si govorio El Scorpio tipa 'mozda ces biti kao duh Casper a mozda ipak i neces...?' Mozda si i ti kao tratincica to samo govorio u trenutku bunila i ludosti. Znam da nije ugodno kad ti netko kaze da je tvoj omiljeni teolog notorni heretik,ali istinu treba reci koliko god ona bila bolna i neugodna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 11:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
catholicus napisao:
Samo da te nesto pitam,fran 26. Da li si napokon shvatio da je Joseph Ratzinger bio a vjerovatno i ostao heretik jer je u svojoj knjizi Uvod u krscanstvo odbacio,povodeci se za protestantskim teolozima, jednu od glavnih dogmi katolicke vjere o kojoj ovisi cijeli niz drugih dogmi,a to je dogma da svaki covjek ima duhovnu i besmrtnu dusu? Da li se iskreno kajes radi onih nebuloza i gluposti koje si govorio El Scorpio tipa 'mozda ces biti kao duh Casper a mozda ipak i neces...?' Mozda si i ti kao tratincica to samo govorio u trenutku bunila i ludosti. Znam da nije ugodno kad ti netko kaze da je tvoj omiljeni teolog notorni heretik,ali istinu treba reci koliko god ona bila bolna i neugodna.


To mi je dosta zanimljivo: ovo oko Caspera to sam i ja govorio.
Ti tvrdiš da je Ratzinger jeretik


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 11:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja tvrdim da je bio heretik barem u vrijeme kad je pisao knjigo Uvod u krscanstvo. Drugo je pitanje koliko je se uspio poslije osloboditi svojih hereza i u to pitanje za sada ne bih ulazio. Dakle,ja govorim o Ratzingeru dok je bio samo teolog,a ne o Ratzingeru dok je bio prefekt Kongregacije za nauk vjere,a jos manje dok je obavljao papinsku sluzbu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 14:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
catholicus napisao:
Ja tvrdim da je bio heretik barem u vrijeme kad je pisao knjigo Uvod u krscanstvo. Drugo je pitanje koliko je se uspio poslije osloboditi svojih hereza i u to pitanje za sada ne bih ulazio. Dakle,ja govorim o Ratzingeru dok je bio samo teolog,a ne o Ratzingeru dok je bio prefekt Kongregacije za nauk vjere,a jos manje dok je obavljao papinsku sluzbu.



Misliš da papa ne može biti jeretik pa eno ti slučaja Honorija prvog.

Katoličku je vjeru konačno obnovio III. carigradski sabor, VI. crkveni ekumenski sabor koji se okupio 7. studenoga 680. godine uz nazočnost cara Konstantina IV., i predstavnike novoga pape, Agatona (678.-681.). Sabor je osudio monoteletizam i bacio anatemu na sve one koji su poticali i podupirali krivovjerje, uključujući u osudu i papu Honorija.

Na XIII. zasjedanju koje se održalo 28. ožujka 681., koncilski oci, pošto su proglasili da žele izopćiti Sergija, Cira Aleksandrijskoga, Pira, Pavla i Petra, svi carigradski patrijarsi, te biskupa Teodora iz Farana, tvrde: „S njima kanimo protjerati iz svete Crkve i izopćiti također i Honorija, nekadašnjeg papu drevnoga Rima jer smo pronašli u njegovom pismu Sergiju da je on u svemu slijedio njegovo mišljenje i da je potvrdio njegova opaka učenja“ (Mansi, XI, col. 556).

Dana 9. kolovoza 681., na koncu XVI. zasjedanja, ponovljena su izopćenja svih krivovjeraca i promicatelja krivovjerja, uključujući i Honorija: „Sergio haeretico anathema, Cyro haeretico anathema, Honorio haeretico anathema, Pyrro haretico anathema“ (Mansi, XI, col.622). u dogmatskom dekretu XVIII. zasjedanja, 16. rujna, kaže se: „budući da nije ostao nedjelatan onaj koji je od početka bio izumitelj zloće i koji je, služeći se zmijom, uveo otrovnu smrt u ljudsku narav, tako i sada, pošto su nađena oruđa prikladna vlastitoj volji: ciljamo na Teodora koji je bio biskup Farana, na Segrija, Pira, Pavla, Petra koji su bili biskupi ovoga carskoga grada; i također na Honorija koji je bio papa drevnoga Rima; (…); pošto su, dakle, pronađena prikladna oruđa, nije prestao preko njih proizvoditi u tijelu Crkve sablazni zablude; a s izričajima koje nikada nismo čuli usred puka je sijao krivovjerje o jednoj samoj volji i jednom samom djelovanju u dvije naravi jedne (osobe) svetoga Trojstva, Krista, našeg pravog Boga, u skladu s ludim krivim učenjem bezbožnika Apolinara, Severa i Temista“ (Mansi, XI, coll. 636-637.).

Autentični prijepisi saborskih spisa koje su potpisali 174 oca i Car, poslani su u pet patrijaršijskih sjedišta, s osobitim poštovanjem za Rimsko. A budući da je sveti Agaton preminuo 10. siječnja 681., saborske akte, nakon više od 19 mjeseci ispražnjene stolice, potvrdio je njegov nasljednik sveti Lav II. (682.-683.). U pismu poslanom 7. svibnja 683. caru Konstantinu IV. Papa je napisao: „izopćujemo izumitelje nove zablude, tj. Teodora iz Farana, Ćirila Aleksandrijskoga, Sergija, Pira, Pavla i Petra iz Carigradske crkve te također i Honorija koji se nije potrudio zadržati čistom ovu Apostolsku crkvu u nauku apostolske predaje, nego je dopustio izdajom koja zaslužuje prokletstvo da ova neokaljana Crkva bude zaprljana“ (Mansi, XI, col.733).

Iste je godine papa Lav naredio da akte prevedene na latinski potpišu svi biskupi Zapada i da se potpisi čuvaju kod groba svetoga Petra. Kako ponavlja ugledni isusovački povjesničar Hartmann Grisar, „željelo se tako sveopće prihvaćanje Šestoga ekumenskoga sabora na Zapadu, a to se, koliko se zna, dogodilo bez poteškoća“ (Analecta romana, Desclée, Rim 1899., str.406-407).

Honorijevu su osudu potvrdili nasljednici Lava II., kako svjedoči Liber diurnus romanorum pontificium i od Sedmoga (787.) i Osmoga (869.-870.) ekumenskoga crkvenoga sabora (C. J. Hefele, Histoire des Conciles, Letouzey et Ané, Pariz 1909., svezak III, str.520.-521.).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
kopitar napisao:
catholicus napisao:
Ja tvrdim da je bio heretik barem u vrijeme kad je pisao knjigo Uvod u krscanstvo. Drugo je pitanje koliko je se uspio poslije osloboditi svojih hereza i u to pitanje za sada ne bih ulazio. Dakle,ja govorim o Ratzingeru dok je bio samo teolog,a ne o Ratzingeru dok je bio prefekt Kongregacije za nauk vjere,a jos manje dok je obavljao papinsku sluzbu.



Misliš da papa ne može biti jeretik pa eno ti slučaja Honorija prvog.

Katoličku je vjeru konačno obnovio III. carigradski sabor, VI. crkveni ekumenski sabor koji se okupio 7. studenoga 680. godine uz nazočnost cara Konstantina IV., i predstavnike novoga pape, Agatona (678.-681.). Sabor je osudio monoteletizam i bacio anatemu na sve one koji su poticali i podupirali krivovjerje, uključujući u osudu i papu Honorija.

Na XIII. zasjedanju koje se održalo 28. ožujka 681., koncilski oci, pošto su proglasili da žele izopćiti Sergija, Cira Aleksandrijskoga, Pira, Pavla i Petra, svi carigradski patrijarsi, te biskupa Teodora iz Farana, tvrde: „S njima kanimo protjerati iz svete Crkve i izopćiti također i Honorija, nekadašnjeg papu drevnoga Rima jer smo pronašli u njegovom pismu Sergiju da je on u svemu slijedio njegovo mišljenje i da je potvrdio njegova opaka učenja“ (Mansi, XI, col. 556).

Dana 9. kolovoza 681., na koncu XVI. zasjedanja, ponovljena su izopćenja svih krivovjeraca i promicatelja krivovjerja, uključujući i Honorija: „Sergio haeretico anathema, Cyro haeretico anathema, Honorio haeretico anathema, Pyrro haretico anathema“ (Mansi, XI, col.622). u dogmatskom dekretu XVIII. zasjedanja, 16. rujna, kaže se: „budući da nije ostao nedjelatan onaj koji je od početka bio izumitelj zloće i koji je, služeći se zmijom, uveo otrovnu smrt u ljudsku narav, tako i sada, pošto su nađena oruđa prikladna vlastitoj volji: ciljamo na Teodora koji je bio biskup Farana, na Segrija, Pira, Pavla, Petra koji su bili biskupi ovoga carskoga grada; i također na Honorija koji je bio papa drevnoga Rima; (…); pošto su, dakle, pronađena prikladna oruđa, nije prestao preko njih proizvoditi u tijelu Crkve sablazni zablude; a s izričajima koje nikada nismo čuli usred puka je sijao krivovjerje o jednoj samoj volji i jednom samom djelovanju u dvije naravi jedne (osobe) svetoga Trojstva, Krista, našeg pravog Boga, u skladu s ludim krivim učenjem bezbožnika Apolinara, Severa i Temista“ (Mansi, XI, coll. 636-637.).

Autentični prijepisi saborskih spisa koje su potpisali 174 oca i Car, poslani su u pet patrijaršijskih sjedišta, s osobitim poštovanjem za Rimsko. A budući da je sveti Agaton preminuo 10. siječnja 681., saborske akte, nakon više od 19 mjeseci ispražnjene stolice, potvrdio je njegov nasljednik sveti Lav II. (682.-683.). U pismu poslanom 7. svibnja 683. caru Konstantinu IV. Papa je napisao: „izopćujemo izumitelje nove zablude, tj. Teodora iz Farana, Ćirila Aleksandrijskoga, Sergija, Pira, Pavla i Petra iz Carigradske crkve te također i Honorija koji se nije potrudio zadržati čistom ovu Apostolsku crkvu u nauku apostolske predaje, nego je dopustio izdajom koja zaslužuje prokletstvo da ova neokaljana Crkva bude zaprljana“ (Mansi, XI, col.733).

Iste je godine papa Lav naredio da akte prevedene na latinski potpišu svi biskupi Zapada i da se potpisi čuvaju kod groba svetoga Petra. Kako ponavlja ugledni isusovački povjesničar Hartmann Grisar, „željelo se tako sveopće prihvaćanje Šestoga ekumenskoga sabora na Zapadu, a to se, koliko se zna, dogodilo bez poteškoća“ (Analecta romana, Desclée, Rim 1899., str.406-407).

Honorijevu su osudu potvrdili nasljednici Lava II., kako svjedoči Liber diurnus romanorum pontificium i od Sedmoga (787.) i Osmoga (869.-870.) ekumenskoga crkvenoga sabora (C. J. Hefele, Histoire des Conciles, Letouzey et Ané, Pariz 1909., svezak III, str.520.-521.).



E da pitam tebe i malutratinčicu da li su u Kristu dvije volje ili jedna....pazi ovim se možeš automatski ekskumunicirati iz Crkve tj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 20:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
catholicus napisao:
Samo da te nesto pitam,fran 26.

Istresi što ti je na srcu Catholicus. :)

catholicus napisao:
Da li si napokon shvatio da je Joseph Ratzinger bio a vjerovatno i ostao heretik jer je u svojoj knjizi Uvod u krscanstvo odbacio,povodeci se za protestantskim teolozima, jednu od glavnih dogmi katolicke vjere o kojoj ovisi cijeli niz drugih dogmi,a to je dogma da svaki covjek ima duhovnu i besmrtnu dušu?

Kak to misliš shvatio?! Ne prosuđujemo ti ili npr. ja jel Joseph Ratzinger heretik. Ili sam nešto propustio?! :l30: Nije li to posao Crkve?! :lol: Crkva određuje tko je heretik a tko nije. Možeš ovde citirati gdje je to Ratzinger u svojoj knjizi Uvod u krsćanstvo odbacio, povodeci se za protestantskim teolozima, jednu od glavnih dogmi katoličke vjere o kojoj ovisi cijeli niz drugih dogmi?! Naravno, ak ti ni problem. :lol:

catholicus napisao:
Da li se iskreno kajes radi onih nebuloza i gluposti koje si govorio El Scorpio tipa 'mozda ces biti kao duh Casper a mozda ipak i neces...?'

Ne baš. Ne znam kak da se kajem za to. Malo sam ga navlačio na krivi trag rečenicom Sv. Pavla koji kaže;


1 Kor 15,50 A ovo, braćo, tvrdim: tijelo i krv ne mogu baštiniti kraljevstva Božjega i raspadljivost ne baštini neraspadljivosti.


Ne znam kak da se za to kajem. Ako me sjećanje dobro služi, mališa je odmah dobio odgovor - i to gle čuda! Dobio je odgovor baš od Ratzingera da ipak neće biti duh Casper.


catholicus napisao:
Mozda si i ti kao tratincica to samo govorio u trenutku bunila i ludosti.

Možda, nigdar se ne zna. :lol:


catholicus napisao:
Znam da nije ugodno kad ti netko kaze da je tvoj omiljeni teolog notorni heretik,ali istinu treba reci koliko god ona bila bolna i neugodna.

Te nekak ne razmem. :-| Ruku na srce, da Crkva kaže Joseph Ratzinger je heretik, nebi mi bilo baš ugodno. Naravno, iste sekunde bi pokorno prihvatio to. Oko toga da budemo na čisto. Nije Joseph Ratzinger ono što je Joseph Ratzinger, nego je Joseph Ratzinger ono što Crkva kaže da jest. Ni to tak teško za skužit. E sad! U ovom slučaju, vidim samo tebe da kažeš kako je Joseph Ratzinger heretik. Pretpostavljam da ćeš se sada složit, al ni tvoja reč Bog zna što. Jel se oko toga možemo složit?! :lol: To je reč tipa koji piše pod nickom Catholicus. Pošteno! Ali to mi ni dosta. To je samo tvoja reč. Možeš li ti navesti nešto više od toga?! Možeš li npr. navesti neki Crkveni dokument gdje Crkva kaže da je Joseph Ratzinger heretik?! Naravno, ako ti ni problem. Ako ti jest, ne moraš se time zamarati. :lol:

catholicus napisao:
...istinu treba reci koliko god ona bila bolna i neugodna.

Istinu. Što je istina?! To je pravo pitanje. Jel istina što ti napišeš ovde?! Jel Sanader istina?! Jel ovo šta ja tumbam istina?! Ako se ne varam, istina jest ono šta Crkva kaže da je istina. Ili kak?! Ne znam kak da ti odgovorim. Ti si mi ovde napisao, citiram;


catholicus napisao:
Da li si napokon shvatio da je Joseph Ratzinger bio a vjerovatno i ostao heretik jer je u svojoj knjizi Uvod u krscanstvo odbacio,povodeci se za protestantskim teolozima, jednu od glavnih dogmi katolicke vjere o kojoj ovisi cijeli niz drugih dogmi,a to je dogma da svaki covjek ima duhovnu i besmrtnu dusu?

Al nekak mi je premalo to. To je samo tvoja reč, ništa više od toga. Netko može ovde napisat Sv. Augustin je heretik. I svi vi morate to znati, ma kako za vas bila bolna ta istina. Da. Netko može baš to napisati. Prvo kaj se postavlja pitanje: jel to istina?! Netko je to napisao, ali dal je to istina?! I tko je taj koji određuje istinu?! Moraš mi ponudit nešto više od toga. Ni dost samo napisati. Pokušaj me razumit Catholicus. Ljudi na forumu svašta pišu, nemerem sve uzimat kao istinu. Sutra će se netko pojavit i napisat da je Toma heretik. To je kao bolna istina. Ali tikvanja mi govori: jel Toma heretik?! I tko će to odredit?! Probaj me razumit Catholicus ako ikako možeš. Ni mi dosta da sam netko nešta napiše, trebam više od toga. Je to pošteno?! :lol:

catholicus napisao:
Ja tvrdim da je bio heretik barem u vrijeme kad je pisao knjigo Uvod u krscanstvo.

Da. To ti tvrdiš. Taj dio je neosporni. Oko toga se slažemo. Ali, znaš, malo mi je to. Ne znam kak da se izrazim. Premalo mi je to. Ti tvrdiš to, ali dal je to tako ili nije?! To mene zanima. Ne bi bilo na odmet da vidimo šta Crkva kaže o njemu, pa da onda možda usporedimo to što ti kažeš i što Crkva kaže. :lol:

catholicus napisao:
Drugo je pitanje koliko je se uspio poslije osloboditi svojih hereza i u to pitanje za sada ne bih ulazio.

Pitanje jest jel Joseph Ratzinger ikad bio u herezi. Ako nikad nije bio, onda se ni nema čega oslobađati. Se slažemo oko toga?! Ili?! Ti tvrdiš da je bio. Pošteno. Taj dio razumijem. Ali jel doista bio ili ti to samo tvrdiš da je bio?! To su pitanja koja me progone. :lol:

Možda se sutra netko pojavi ovde i napiše nešto u stilu: objave M.Valtorte su Božanske objave. Da. Možda baš sutra to netko napiše. E sad! Mene zanima jesu li to doista Božanske objave ili su kako Sv. Pavao kaže, citiram;


2 Tim 4,3-4,4 Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje kako im godi ušima; od istine će uho odvraćati, a bajkama se priklanjati.


Tu sam sad u dilemi. Kako da se odnosim prema svemu što ljudi pišu na forumu?! :lol: Kaj ti misliš Catholicus?! :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr