www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 15:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 sij 2021 15:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ovdje se ne radi o tome da ja ili netko drugi sa foruma stojimo protiv Ratzingera pa je onda veca vjerovatnost da se varam ja nego Ratzinger. Ovdje se radi o tome da Ratzinger stoji sam protiv 20 st. krscanstva, protiv svih papa,protiv svih sabora,protiv svih svetaca,protiv svih crkvenih naucitelja,protiv Svetog pisma i svih objava,protiv neprekinute tradicije katolicke vjere. I to sto je netko zavrsio teoloski fakultet i sto pise teoloske knjige nije nikakva garancija da ne moze upasti u herezu. I tijekom povijesti Crkve,pokretaci velikih hereza bili su cesto uceni teolozi iz redova katolickog klera. Sjetimo se samo Martina Luthera i Jana Husa. I Alfred Loisy,otac modernizma, bio je katolicki svecenik i uceni teolog koji je Sveto pismo citao na hebrejskom jeziku. A bas je taj Loisy upao u najgore hereze i postao otac modernizma. A Luther je kao na traci izbacivo teoloske rasprave na latinskom jeziku. I ne zaboravimo da je i on bio doktor teologije i profesor Svetog pisma kao Ratzinger.I ponavljam da Bog gleda kvalitetu knjiga,a ne njihov broj. Tako knjiga 'Nasljeduj Krista' vrijedi pred Bogom vise od svih teoloskih knjiga Josepha Ratzingera. I ne samo da ga Bog nece nagraditi radi tih knjiga nego ce biti najostrije kaznjen u paklu jer je dar elokvencije i svoj teoloski autoritet koristio da zatruje duse smrtonosnim herezama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 16:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
tratinčicamala napisao:
Ja se sjećam i da je Ratzinger rekao još dok je bio papa da se čistilište ne nalazi nigdje nego je ko fol metafora.

Ma to je papa govorio za limb, a limb i čistilište - nebo i zemlja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 16:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
El Scorpio napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Ja neznam točno na što Bonifacije misliO, NIJE NAM DAO NEKE CITATE, linkove, točne izvore , PA NEZNAM JELI Raz to rekao?...ali moguće je da je i Ratzinger rekao neke heretične misli...kad vidim koliko je puta papa Franjo morao biti ispravljan od PR službe Vaticanske uprave ,da nije nešto rekao, pa onda da je rekao ali nije misli tako isl!...a i on je papa!
znači, to što je netko papa ili vodeći teolog ne znači da ne govori ponekad hereze ili barem granične, suspektne tvrdnje blizu herezama!

Ne bi Rtzinger otresao na ispitu kod mene jer više zna...samo je zanimljivo kada neki papa ili teolog nešto krivo kaže to se onda ne uzima tako jako...ono, može on pogriješiti..ili mu se ne važe i ne secira svaka riječ...pogriješio je možda zbog umora , zbog ovog zbog onog, nađu se uvijek opravdanja ili razlog da se to ne uzima tako jako važno, odnosno da se samo pređe preko greške i zaboravi

A vidiocima u međugorju, valtoriti se svim silama pokušava naći neka teološka netočnost, krivo izgovorena riječ pa da ih se pobije
Da se papi Franji išlo zapisivati sve teološke netočnosti , pa čak i hereze , imao bi ih on više nego zajedno valtorta i 6 vidioca iz međugorja

Jarane, postavio sam ti pitanje načistoći...pa sukni koju pametnu ako možeš


Jarane, ja sam tebi odgovorio sve sto sam mislio; izvan Crkve nema spasenja, a dio Crkve postaje se krštenjem.

Ali znaš što je problem - ne to što se nekom secira sve što kaže, a nekom ne, nego nešto drugo. Što vas par ovdje prije uzimate Rajka Bundala, Elvisa Dusparu, Valtortu, Vidioce znane i neznane, itd. dočim su Ratzinger, Rahner, Devčić, Golub itd. za vas heretici. Sve to pravdate maglom kako ovi potonji nemaju dovoljan praktičan uvid.

Pazi šta izjavi tratinčica;

tratinčicamala napisao:
Hvala što si otvorio zasebnu temu.
Ja se sjećam i da je Ratzinger rekao još dok je bio papa da se čistilište ne nalazi nigdje nego je ko fol metafora. Još mi je to u glavi i pokušavam ga sama prid sobom opravdat jer ga volim. Ako mi može neko to pojasnit, što je točno rekao i što je mislio pod tim što je rekao, ako se ko slučajno toga sjeća... ljubim ga. Ne mogu sad izvući citat mislim nema šanse da naletim na to, ali ako se netko sjeća njegove izjave o čistilištu, molim da mi napiše.


Ona valjda dok pije čaj, u pauzi između Ljubavi na selu i Šeherezade, razmišlja malo o Ratzingeru pa joj to zapelo za oko. Pazi ona je zaključila da je to što je on izjavio problematično, pa je on stoga heretik. O tome se radi; nemaš ti šta propitivat; tko si ti srce. Morate shvatit da vaše mišljenje, kao i moje, pa tako i vaše i moje sumnje i propitivanja, nemaju nikakvu težinu i legitimitet.

Čudno da ne propitujete Valtortu, Bundala, Miju Baradu, Dusparu i ostale; njih pijete kao vodu jerbo praktičan uvid. Tako ti je to.


Čovječe , ti si heretik
Ne priznaješ nauk KC! Nauk KC jasno kaže da se spasiti mogu i ljudi izvan Crkve - više puta je navedeno tko:oni koji su u neskrivljenom neznanju ...( ti tvrdiš da ne -pogledaj gore boldano šta si rekao!
Hertiče :lol:
Valtorta nije heretik...napisala je možda najmonumentalnije laičko djelo o životu svete obitelji...preko 5000 stranica...možemo otvoriti posebnu temu o valtorti ako je već nema?
To što je tebi mišljenje nekih teologa presudno da taj monumentalni spjev ne pročitaš tvoja stvar...Baradu niti čitam, ne znam tko je to?

https://www.katolicki.info/forum/viewto ... f=3&t=1650
Evo malo...koga još to uopće zanima...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 16:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
https://www.katolicki.info/forum/viewto ... f=3&t=1650
Evo malo...koga još to uopće zanima...

Dobro si napisala: koga još to uopće zanima?! I ja se to isto pitam: koga zanimaju bezvezarije koje ste vi pisali na forumu katolicki.info?! Možeš navesti jednu jedinu osobu?! :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 18:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala



Samo za Tratinčicu. Slika Slika Vidiš kak te hvatam za trticu. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 18:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Fran26 napisao:



Samo za Tratinčicu. Slika Slika Vidiš kak te hvatam za trticu. Slika


Ma u dušu me čitaš :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 19:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Sada cu pokusati,uz Bozju pomoc,odgovoriti na Tomatinovo pitanje u vezi objava M.Valtorte. Ako je Bog vec sve objavio u Svetom pismu,zasto su nam onda potrebne jos neke dodatne objave? A to je misljenje zastupao sv.Ivan od Kriza.

Prvo treba reci da ni sveci nisu bili nepogresivi ljudi i zato ne treba sve sto je rekao neki svetac uzeti zdravo za gotovo. Koliko god je Bog svecima rasvijetlio pamet i ulio im nadnaravnu mudrost,ipak im nije oduzeo slobodu volje i misljenja. Tako je npr.sv.Katarina Sijenska smatrala da je jedan papa zakoniti nasljednik sv.Petra(i bila je u pravu), dok je sv.Vinko Fererski branio drugog papu. A oboje su bili veliki sveci. Stoga je ocito da se netko od njih dvoje prevario u svome misljenju. Isto se tako u svome misljenju prevario i sv. Ivan od Kriza sto nimalo ne umanjuje njegovu svetost i zasluge.On je,doduse,bio u pravu jer je smatrao da veliki dio objava dolazi od Sotone,ali nije smio radi toga odbaciti sve objave. Bilo bi puno bolje da je naucio ljude kako razlikovati prave od laznih objava.

Pogresna je teza da je Bog u Svetom pismu rekao ljudima sve sto je zelio reci i da vise nisu potrebne nikakve objave. Ali cak i da je rekao sve,to ne znaci da ne bi bilo novih objava jer su ljudi jako skloni zaboravljanju i potrebno je da im Bog jednu te istu stvar mnogo puta ponovi. Ali nije sve receno,a osobito nije sve jasno receno. Kad bi bilo sve receno i to jasno receno,ne bi tijekom povijesti Crkve nastale tolike hereze i ne bi po forumima bilo toliko rasprava i prepucavanja. Bilo bi dovoljno citirati Sv.pismo i svaki bi problem bio rijesen. Ali,da se izrazim jos tocnije, Isus je mozda za vrijeme svog javnog djelovanja rekao sve sto je zelio i trebao reci,ali najveci dio toga nije bio zapisan u evandjelju i pao je nazalost u zaborav. Dakle,Valtorta ne donosi u biti nista novo,vec samo ono sto je Isus vec objavio ljudima za vrijeme svog javnog djelovanja,ali nije ostalo zapisano. Zato je postojala potreba da se ti nezapisani govori i prizori iz Isusovog zivota ponovno objave u ovim posljednjim vremenima kad se prava vjera iskrivljuje na sve moguce nacine i kad je pokvarenost svijeta tako velika da kvari i najbolje duse.

Evo da navedem samo nekoliko primjera onoga sto ne pise u Svetom pismu ili ne pise jasno,a da je ipak zapisano bile bi sprijecene mnoge hereze a s herezama i vjecna propast ogromnog broja ljudi.

1. Ne pise jasno da je Duh Sveti pravi Bog koji izlazi i od Oca i od Sina(filioque) a to je bio jedan od glavnih razloga za raskol istocne i zapadne Crkve.
2.Ne pise jasno da postoji cistiliste zbog cega su toliki protestanti odbacili predanu vjeru u cistiliste
3. Ne pise jasno da je sv.misa zrtva koja se prikazuje Bogu Ocu za oprostenje grijeha i da se moze prikazivati i za duse u cistilistu.
4. Ne pise jasno da svaki covjek ima duhovnu i besmrtnu dusu makar se taj nauk moze dokazati iz Sv.pisma. Zato adventisti,Jehovini svjedoci ,a i mnogi moderni teolozi odbacuju ideju o postojanju besmrtne duse.
5.Ne pise jasno da je Marija zaceta bez istocnog grijeha i da je dusom i tijelom prenesena u Nebo.
6.Ne pise jasno da Crkva ima vlast dijeliti oproste iz riznice zasluga Krista i svetaca.
7. Ne pise jasno da duse nekrstene djece odlaze u limb ni koliko ce dugo ostati u limbu.
8.Makar jasno pise da je Bog izravno stvorio sve vrste zivih bica na zemlji,to ipak nije jasno mnogim katolicima pa buncaju o nekoj teoriji evolucije. I zato su potrebna dodatna pojasnjenja u vezi stvaranja.

I mogao bih navesti jos mnoge primjere ali nema potrebe. I zato ne mogu shvatit kako netko moze reci da je sve vec receno i da zato nisu potrebne nikakve nove objave. Zasto su onda tijekom povijesti Crkve napisane tolike vjerske knjige i odrzane tolike propovijedi i nastale tolike hereze ako je sve receno i to potpuno jasno? Zato je potrebno da Bog s vremena na vrijeme ponovno progovori ljudima o aktualnim temama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2021 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije Hereticus Mlohaviticus od Valtrote lažne, nekim zenama poznat i pod kodnim imenom Mlohavi Boni....jel ti cudno da od 7 miljardi ljudi na svetu...jedino ti ispravno shvacas Boga. Jel ti to malo cudno?da je Bog nadario mlohavu čunu da propovijedia ispravnije od svetaca, naucitelja i papi? :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2021 11:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
tratinčicamala napisao:
Fran26 napisao:



Samo za Tratinčicu. Slika Slika Vidiš kak te hvatam za trticu. Slika


Ma u dušu me čitaš :)



Opa, ljubav se rada. Ili pak simpatije, da budem precizniji :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2021 18:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Sada cu pokusati,uz Bozju pomoc,odgovoriti na Tomatinovo pitanje u vezi nepogresivosti Crkve. Ako Crkva nije nepogresiva,kako ja smatram,trebamo li vjerovati u ono sto Crkva govori? Moze li svaki vjernik sam odrediti ono sto ce vjerovati? I kamo nas sve to vodi?

Mnogo sam puta rekao i,ako je potrebno,ponovit cu to jos tisucu puta,da postoji samo jedna prava vjera na zemlji,a to je katolicka vjera i samo jedna prava crkva postoji,a to je katolicka crkva. Bog zeli da svi ljudi svijeta postanu katolici,a to ce se uskoro i dogoditi. Obratit ce se i Zidovi i muslimani i cijeli ce svijet prihvatit katolicku vjeru prije Drugog Kristovog dolaska. I zato smo svi duzni vjerovati u ono sto nas Duh Sveti poucava preko svete rimske Crkve i to strogo duzni pod krivnjom vjecne kazne. Sveta Terezija Avilska vidjela je u paklu mnoge protestante,a osobito one koji su vec krstenjem bili clanovi Crkve. Jer nije isto ako je netko vec bio u pravoj crkvi pa ju je onda buntovno napustio ili kad se netko rodio u pogresnoj vjeri. Bog ce imati milosrdja prema onima koji su se rodili u pogresnoj vjeri,ali ce biti veoma strog prema onima koji su se rodili u pravoj vjeri,ali su je onda napustili. Bas zato ja toliko napadam i prezirem moderne katolicke teologe jer ne vjeruju vise u sve sto nas uci Katolicka crkva. Katolicka crkva nas npr. uci da svaki covjek ima besmrtnu dusu,a Ratzinger i ostali modernisti kazu da nema. I Katolicka crkva nas uci da postoji pakao i da nije prazan,a Ratzinger i ostali modernisti govore da ne postoji ili da je prazan...Dakle,moramo pod krivnjom vjecne kazne vjerovati u ono sto nas uci prava Kristova crkva,a ne slusati moderne teologe koji su preokrenuli cjelokupnu vjeru i iskrivili gotovo sve objavljene istine i doveli Crkvu u takvo bijedno stanje u kakvom nije bila nikad u cijeloj svojoj povijesti.A ima nekih i na ovom forumu koji te krivovjerne teologe velicaju i gomilaju kod svoje kuce njihove knjige. Jednom od tih nesretnika sam porucio da sacuva te knjige za zimu da ima cime potpaliti vatru. I dok bude gledao kako te knjige gore u vatri nek razmislja kako duse tih prokletih teologa gore u vatri pakla jer su nogama pogazili Boga i njegovu Objavu i odveli milijune dusa u vjecnu propast. Da li sam bio dovoljno jasan?Ali evo da jos jednom ponovim: Svaki covjek na svijetu je duzan vjerovati u sve sto je Bog objavio i u sve sto nas uci Katolicka crkva. I ne samo vjerovati u strogo definirane dogme nego treba prihvacati i one istine koje spadaju u katolicku vjeru makar nisu strogo definirane. Tako npr.istina da svaki covjek ima andjela cuvara nije precizno definirana dogma,ali buduci da taj nauk spada u katolicku vjeru,svatko ga je duzan prihvatiti. I ne samo to. Katolici su duzni prema svojim mogucnostima i darovima promicati katolicku vjeru jer tako izravno suradjuju s Bogom u spasavanju dusa.

Ali ako vidimo da se ta prava Kristova crkva,pod utjecajem modernih teologa i pod snaznim pritiskom pakla i zbog podmuklog djelovanja crkvene masonerije,udaljava od vlastitog nauka kojeg je stoljecima beskompromisno branila,onda nitko ne smije prihvacati te opasne novotarije pa makar da dolaze iz najvisih crkvenih krugova. Ako,recimo, papa u privatnim razgovorima s nekim novinarima sugerira da duse ne podnose vecne muke u paklu nego da ce biti jednostavno unistene,onda to nema veze s katolickom vjerom i takve sugestije treba najodlucnije odbaciti.

Ali se moze dogoditi i situacija da je Crkva sama,nakon vise stoljeca teoloskog razmisljanja,promijenila neke svoje stavove. Ako su to promjene na bolje,treba ih prihvatit. Ali ako su to promjene na gore,treba ih odbaciti. Ako je sama Crkva promijenila onaj rigorozni nauk da se samo katolici mogu spasiti pa danas dopusta da se mogu spasiti i nekatolici ako vode dobar zivot,to je onda promjena na bolje koju treba prihvatit. Ali ako Crkva danas dopusta bracni cin koji ne sluzi za nista drugo osim za zadovoljavanje bludnih prohtjeva i besramne maste,a to se prije nije dopustalo,to je onda promjena na gore koju treba odbaciti. Ali moramo naglasiti cinjenicu da se najveci dio crkvenog nauka nije nikada mijenjao niti se moze mijenjati jer je potpuno istinit i cvrsto utemeljen na bozanskoj Objavi i predaji Crkve.

Ali ako su se neke promjene ipak dogodile,onda se ne moze vise govoriti o nepogresivosti Crkve. Niti je uopce potrebno da Crkva bude nepogresiva, nego je potrebno da bude sveta pa joj onda Duh Sveti pomaze da bez greske prenosi pravu vjeru i spasava duse. A kad svecenici zbog svog pokvarenog i bezboznog zivota,a prije svega zbog neumjerenog uzivanja u jelu i picu,otjeraju Duha Svetog od sebe,onda je jasno da upadaju u mnogostruke hereze koje se poput korova sire po cijeloj Crkvi. Ali,kako Isus kaze u objavama M.Valtorte,nijedna dusa koja se izgubi nece ostati neosvecena. Isus ce od svojih svecenika traziti racun za upropastene duse jer su oni najodgovorniji za duhovni zivot katolika. Bilo bi im uistinu bolje da su se na vrijeme povukli iz svete sluzbe,nego da su poput Ratzingera ostali pa skrivili vjecnu propast tolikih dusa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr