www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 18:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 191 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 vel 2021 23:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
dujam napisao:
Vrhunski objasnjeno Hrki! Sad bi se usudio reci da si bio orvi na testu logike u osnovnoj skoli...
Sta ce tratincica sad odgovorit. Krist je bio napastovan tratincice, cak je to i jedna od rijetkih religioznih slika koju sam naslikao.


Pa je Isus zato je i doša, on je bog ali Gospa nije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2021 23:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Sveti Josip je bio napastovan i nije počinio grijeh. Ali Gospa nije bila niti napastovana jer ne bi onda bilo potrebe da je Isus preotkupi od istočnog grijeha. Sveti Josip nije NIKAD sagriješia. A nije ni Gospa. A Gospa je sačuvana od istočnoga grijeha. A sveti Josip nije.
Znan šta je napast nisan bas toliko. Ali nije bila napastovana. Pročitajte Život svetog Josipe svete Cecilije. Piše tu o svetom Josipu.
Ili cemo samo uzimat objave koje nam se sviđaju?

Sveti Josip - nije počinio grijeh - napastovan
Gospa - nije počinila grijeh - nije napastovana zato je očuvana od istočnog grijeha.

Isus je napastovan ali on je zato tu doša da to pritrpi za nas. Ovde nema riči o Isusu.

Ako sveti Josip nije sagriješia zašto bi Gospa bila očuvana od nasljedstva istočnoga grijeha kad je mogla komodno proć ko sveti Josip?
Bogu se ćeifnilo? Je li mi uopće znamo što je Bezgrešno Začeće??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2021 13:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
tratinčicamala napisao:
Sveti Josip je bio napastovan i nije počinio grijeh. Ali Gospa nije bila niti napastovana jer ne bi onda bilo potrebe da je Isus preotkupi od istočnog grijeha. Sveti Josip nije NIKAD sagriješia. A nije ni Gospa. A Gospa je sačuvana od istočnoga grijeha. A sveti Josip nije.
Znan šta je napast nisan bas toliko. Ali nije bila napastovana. Pročitajte Život svetog Josipe svete Cecilije. Piše tu o svetom Josipu.
Ili cemo samo uzimat objave koje nam se sviđaju?

Sveti Josip - nije počinio grijeh - napastovan
Gospa - nije počinila grijeh - nije napastovana zato je očuvana od istočnog grijeha.

Isus je napastovan ali on je zato tu doša da to pritrpi za nas. Ovde nema riči o Isusu.

Ako sveti Josip nije sagriješia zašto bi Gospa bila očuvana od nasljedstva istočnoga grijeha kad je mogla komodno proć ko sveti Josip?
Bogu se ćeifnilo? Je li mi uopće znamo što je Bezgrešno Začeće??


Tratinčice, ne kužiš pojam napastovan, prokušavan
Svi su prokušavani od sotone, pa čak i BogoČovjek Isus!
I BDNarija je prokušavana...Bezgrješno začeše znači skroz nešto drugo
O Bezgrješnom začeću imaš i u Epu...pročitaj 1. svezak na linku koje sam dao više puta
Ako ja neđem i stignem ja ću staviti o tomu...Bog je Valtorti i svima nama tu sve lijepo objasnio...nije on dao te velebne objave samo valtorti,dao ih je cijelom puju da ga čitaju...sve posebne objave, privatne objave uvijek ciljaju na velik broj ljudi ili cijekli svijet...stvarno su rijetke privatne objave koje se tiču samo vidioca!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2021 13:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Tratinčice, ne kužiš pojam napastovan, prokušavan
Svi su prokušavani od sotone, pa čak i BogoČovjek Isus!
I BDNarija je prokušavana...Bezgrješno začeše znači skroz nešto drugo
O Bezgrješnom začeću imaš i u Epu...pročitaj 1. svezak na linku koje sam dao više puta
Ako ja neđem i stignem ja ću staviti o tomu...Bog je Valtorti i svima nama tu sve lijepo objasnio...nije on dao te velebne objave samo valtorti,dao ih je cijelom puju da ga čitaju...sve posebne objave, privatne objave uvijek ciljaju na velik broj ljudi ili cijekli svijet...stvarno su rijetke privatne objave koje se tiču samo vidioca!


Velebnim herezama Marije Valtorte nije mjesto na KATOLIČKOM forumu.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2021 13:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Bezgrješno začeće Marijino nema veze sa Isusovim rođenjem
To mnogi brkaju
BZM se tiče Marijinog začeća...kada je ona začeta! , ne kada je Isus začet
SAMIM BOŽJIM ZAHVATOM MARIJA BIVA NEOKALJANA ISTOČNIM GRIJEHOM, ONA JE BOŽJOM POVLASTICOM ROĐENA BEZ LJAGE ISTOČNOG GRIJEHA!
Biblija -NZ o tome ne piše ili jako malo piše...mislim da je dogma o Marijinom Bezgrešnom začeću najviše proglašena na svjedočenjima privatnih, posebnih objava iz života mistika KC i svetaca KC
To je baš stvar o kojoj nema u bibliji ili nema tumačenja koja bi bila skroz jasna
ALi eto ako te zanima BZM o njemu se može čitati u svjedočanstvima svetaca kc isl
Može se nešto o tome i upravo u Spjevu (epu) o Bogočovjeku...dati ću ti evo neka poglavlja i limkove koji se baš toga tiče...čitaj i uživaj :grlim te:

https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... ena-od-oca

https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... sjeca-boga

https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... sjeca-boga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2021 14:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Lažeš, Isus nikad ne bi takvim riječima govorio.
To govori netko tko je ogorčen, bolestan, čemeran i nesretan...
Isus je svjetlosnim godinama od toga :a1163:
Ako već čitaš neke koji misle da im se obratio netko od sv. Trojstva, tada je bolje staviti npr ovo:
https://shop.skolskaknjiga.hr/razgovori ... iga-1.html
Vjerojatnost je ista da je istinito, no barem nije smiješno niti na niskoj razini Valtorte...


Neki dan sam se zaboravio osvrnuti na tvoju peporuku n.d walsch
Ne znam jel znaš da je on nea ager.otpadnik od katoličke vjere njegovih roditelja
Veliki borac protiv katoličkog nauka , upravo u toj borbi protiv KC je napisao djelo na koje ti pozivaš da ga treba čitati! :oops: :shock:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Neale_Donald_Walsch
evo nešto o tome genijalcu kojeg treba kao čitati, vidite tko je i šta zastupa---za one koji neće čiati gornji link u cijeloti:

Bog koji se obraća Nealeu potpuno je različit od koncepcije judeo-kršćanskog Boga koji kažnjava ljude zbog grijeha i baca ih u pakao. On čak i poriče da postoji tako nešto kao "grijeh", te poručuje kako su strah i krivnja jedini neprijatelji čovječanstva. Također, ne postoji pakao, već ljudi u procesu reinkarnacije proživljavaju niz života tijekom kojih imaju razne mogućnosti ostvariti sebe kao one "Tko Uistinu Jesu". To se postiže življenjem izbora ljubavi.

Da bi čovjek istinski spoznao Boga, mora biti izvan uma. Osjećaji su jezik duše. "Dođi k Meni stazom svoga srca, a ne putovanjem svoga uma. U svome Me umu nikada nećeš pronaći."

Isus u ovim knjigama nije prikazan kao jedini Sin Božji, već kao jedan od mnogih Učitelja koji su bili poslani na Zemlju s ciljem da čovječanstvu donesu svjetlo. Što se tiče religije, Bog savjetuje ljudima da je zaborave i da se vrate izvornoj duhovnosti. Sve su religije u svojoj biti nastale na temeljnim istinama, koje su tijekom vremena iskrivljene i zanemarene.

Poneki kritičari Nealova djela svrstavaju u žanr New Age duhovnosti, kojoj po njima na sličan način pripada i naprimjer Paulo Coelho. No širina vizije i duboka duhovna inspiracija sadržana u Nealeovim knjigama teško da se može svrstati u neki određeni žanr.

Uopće ne preporučujem Walscha i nema potrebe objašnjavati mi tko je on. Malo bolje čitati.
Rekoh, ako nekome treba čitati literaturu lažnjaka onda je Walsch bolji, bar nije izgubio razum poput Valtorte.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2021 14:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
tratinčicamala napisao:
Sveti Josip je bio napastovan i nije počinio grijeh. Ali Gospa nije bila niti napastovana jer ne bi onda bilo potrebe da je Isus preotkupi od istočnog grijeha. Sveti Josip nije NIKAD sagriješia. A nije ni Gospa. A Gospa je sačuvana od istočnoga grijeha. A sveti Josip nije.
Znan šta je napast nisan bas toliko. Ali nije bila napastovana. Pročitajte Život svetog Josipe svete Cecilije. Piše tu o svetom Josipu.
Ili cemo samo uzimat objave koje nam se sviđaju?

Sveti Josip - nije počinio grijeh - napastovan
Gospa - nije počinila grijeh - nije napastovana zato je očuvana od istočnog grijeha.

Isus je napastovan ali on je zato tu doša da to pritrpi za nas. Ovde nema riči o Isusu.

Ako sveti Josip nije sagriješia zašto bi Gospa bila očuvana od nasljedstva istočnoga grijeha kad je mogla komodno proć ko sveti Josip?
Bogu se ćeifnilo? Je li mi uopće znamo što je Bezgrešno Začeće??


Tratinčice, ne kužiš pojam napastovan, prokušavan
Svi su prokušavani od sotone, pa čak i BogoČovjek Isus!
I BDNarija je prokušavana...Bezgrješno začeše znači skroz nešto drugo
O Bezgrješnom začeću imaš i u Epu...pročitaj 1. svezak na linku koje sam dao više puta
Ako ja neđem i stignem ja ću staviti o tomu...Bog je Valtorti i svima nama tu sve lijepo objasnio...nije on dao te velebne objave samo valtorti,dao ih je cijelom puju da ga čitaju...sve posebne objave, privatne objave uvijek ciljaju na velik broj ljudi ili cijekli svijet...stvarno su rijetke privatne objave koje se tiču samo vidioca!

Dopuštam da ima naivčina i nestabilnih ljudi koje takva štiva privlače, ali na katoličkom forumu ne bi se smjelo ovako pisati.
Crkva je svoje rekla i Bog nema ništa s Valtortom. Vi možete vjerovati u njene priče (kao i u bilo što drugo, žabu koja govori itd) ali pisati da je to od Boga, ajme... :roll: ...Pogotovo govoriti "svima nama", kao da smo svi munjeni...
To može pristajati ljudima tipa mlohavicije, po čijem pisanju vidim koja je ura...Koji mrzi spolnost, nezna za riječ "ljubav", osobenjacima i fanaticima...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2021 15:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Lažeš, Isus nikad ne bi takvim riječima govorio.
To govori netko tko je ogorčen, bolestan, čemeran i nesretan...
Isus je svjetlosnim godinama od toga :a1163:
Ako već čitaš neke koji misle da im se obratio netko od sv. Trojstva, tada je bolje staviti npr ovo:
https://shop.skolskaknjiga.hr/razgovori ... iga-1.html
Vjerojatnost je ista da je istinito, no barem nije smiješno niti na niskoj razini Valtorte...


Neki dan sam se zaboravio osvrnuti na tvoju peporuku n.d walsch
Ne znam jel znaš da je on nea ager.otpadnik od katoličke vjere njegovih roditelja
Veliki borac protiv katoličkog nauka , upravo u toj borbi protiv KC je napisao djelo na koje ti pozivaš da ga treba čitati! :oops: :shock:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Neale_Donald_Walsch
evo nešto o tome genijalcu kojeg treba kao čitati, vidite tko je i šta zastupa---za one koji neće čiati gornji link u cijeloti:

Bog koji se obraća Nealeu potpuno je različit od koncepcije judeo-kršćanskog Boga koji kažnjava ljude zbog grijeha i baca ih u pakao. On čak i poriče da postoji tako nešto kao "grijeh", te poručuje kako su strah i krivnja jedini neprijatelji čovječanstva. Također, ne postoji pakao, već ljudi u procesu reinkarnacije proživljavaju niz života tijekom kojih imaju razne mogućnosti ostvariti sebe kao one "Tko Uistinu Jesu". To se postiže življenjem izbora ljubavi.

Da bi čovjek istinski spoznao Boga, mora biti izvan uma. Osjećaji su jezik duše. "Dođi k Meni stazom svoga srca, a ne putovanjem svoga uma. U svome Me umu nikada nećeš pronaći."

Isus u ovim knjigama nije prikazan kao jedini Sin Božji, već kao jedan od mnogih Učitelja koji su bili poslani na Zemlju s ciljem da čovječanstvu donesu svjetlo. Što se tiče religije, Bog savjetuje ljudima da je zaborave i da se vrate izvornoj duhovnosti. Sve su religije u svojoj biti nastale na temeljnim istinama, koje su tijekom vremena iskrivljene i zanemarene.

Poneki kritičari Nealova djela svrstavaju u žanr New Age duhovnosti, kojoj po njima na sličan način pripada i naprimjer Paulo Coelho. No širina vizije i duboka duhovna inspiracija sadržana u Nealeovim knjigama teško da se može svrstati u neki određeni žanr.

Uopće ne preporučujem Walscha i nema potrebe objašnjavati mi tko je on. Malo bolje čitati.
Rekoh, ako nekome treba čitati literaturu lažnjaka onda je Walsch bolji, bar nije izgubio razum poput Valtorte.


Nikako nije bolji Walsh od valtorte!
Valtorta je katolkinja, bila je trećeredica, angažirana u katoličkoj akciji itd..ona je duboko bila u vjeri, pravoj vjeri!
Walsh je otpadnik od vjere...antikatolik koji sve radi da KC izjednači sa svim i svačim!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2021 16:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ma jedno i drugo izmišljaju.
Crkva ne priznaje nijedno.
Ako će tko čitati, neka čita što mu paše.
Evo što piše uz njene knjige:
" Svojim dopisom br. 144/58 i od 21. lipnja 1994. Kongregacija za nauk vjere izjavljuje da događaje koji se opisuju u ovom djelu „nije moguće smatrati da su vrhunaravnog porijekla, nego ih treba promatrati kao literarnu formu kojom se spisateljica poslužila da ispriča, na vlastiti način Isusov život“.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2021 08:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ma jedno i drugo izmišljaju.
Crkva ne priznaje nijedno.
Ako će tko čitati, neka čita što mu paše.
Evo što piše uz njene knjige:
" Svojim dopisom br. 144/58 i od 21. lipnja 1994. Kongregacija za nauk vjere izjavljuje da događaje koji se opisuju u ovom djelu „nije moguće smatrati da su vrhunaravnog porijekla, nego ih treba promatrati kao literarnu formu kojom se spisateljica poslužila da ispriča, na vlastiti način Isusov život“.


Da na vlastiti način ispričala...žena napisala min. 5000 strana detaljnog života svete obitelji , onako iz glave , a detalja , točnih podataka u vezi samarije, palestine, izraela , njihovih običaja, nošnje itd u knjizi ima da za njih ne znaju ni židovi koji tamo žive :shock: :a1490:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 191 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr