www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3341 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 pro 2016 19:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dado1642 napisao:
Hvaljen Bog!
Molim sve vas koji imate volje da se pomolite za moju majku koja ide na prisilno lijecenje. Boluje od shizofrenije i odbija lijekove i došao je trenutak gdje je ona postala agresivna te je jucer napala prodavacicu. Ja nisam sposoban 24h brinuti se o njoj. Gresan sam covjek koji i dalje mnogo griješi iako sam primio mnoge Bozje milosti.
I molum vas spomenits i mene u molitvi, da imam snage proci kroz ove teske trenitke gdje moram poslati majku na lijecenje iako mi je u srcu tesko. Hvala vam svima.
Bozji blagoslov neka sidje na svakoga od vas.


Teško je to majstore. Sigurno ti nije bilo lako ali učinio si pravu stvar. :b130:
Tamo će morati piti lijekove.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2016 13:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3249
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2016 18:38 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 pro 2016 17:35
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molim vas, da mi pomožete u molitvi za sina ovisnika, od tableta i metadona,
koji je u jako težkom stanju. Samo ga Bog čuva.

Bog vas blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2017 16:06 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 24 stu 2016 13:03
Postovi: 8
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji,
sav ovaj period od kada sam pisala živim pod velikim pritiskom i proživljavam teške dane i sa svojim zdravstvenim poteškoćama, a k tome me bila uhvatila grupa u teškom obliku gdje jednostavno nisam mogla iz kreveta 8 dana, jer mi temperatura nije padala, niti curenje nosa prestajalo, niti kašalj...takvo je vrijeme vladaju virusi, nekoga zahvati više, nekoga manje.
Meni je valjda opao imunitet jer svu energiju trošim na mamu da njoj pomognem jer mi je sada prioritet.
Molim Vas i dalje budite samnom u molitvi za moju majku kojoj treba snage da se može nositi sa ovom mukom koju proživljava zbog adenokarcinoma i metastaza.
Osim nje imam sestru koja je retardirana i kojoj je teško nešto razumnog prihvatiti, pa još dodatno otežava svojim ponašanjem cijelokupnu situaciju.
Kako je jedino majka ta koju sluša, i bila je pod njenom kontrolom, tako sam i za nju zabrinuta jer ima izuzetno visoki tlak a ne pije lijekove iako joj ih je liječnik pripisao.
Nebih rado da se i njoj nešto dogodi u cijelokupnoj situaciji.
Kada je otac umro ona je bila prikovana 10 dana za krevet i invalidska kolica jer joj blokirao nervni sistem zbog šoka...a kako će sada biti kada je i majka na tom putu, nesmijem niti misliti.
Brat je vrlo bezosjećajan i ne mari puno za nju, ne pomaže a ja jednostavno fizički ne stignem adekvatno se pobrinuti za nju, tako da je njegovo ponašanje problem za sve.
Dragi prijatelji, vjernici, ljudi osječajne duše, molite se za moju obitelj da nas dragi Bog sačuva od još većih problema, da sestra može prevladati dane kada dođe najgore i da brata preobrati u njegovoj ludoj bezdušnoj glavi, omekša srce, prevlada razum (nažalost pišem tako jer sam jako razočarana u njegovo ponašanje u cjelokupnoj situaciji pošto je izuzetno neodgovoran i flegma, čak i vrlo grub prema bolesnoj majci i sestri, pa i meni koja ga prozivam na savjest i obaveze) iako je majka davala zadnju kap krvi za njega jer je bio njen mezimac, on je bezosjećajan i mogao bi učiniti više nego što čini, a tu kao sestra ne mogu puno osim što znam da se sada sve ruši, da obitelj nestaje sa maminim odlaskom.
Gledajuć tu cjelokupnu situaciju boli me srce, rado bih pomogla više nego što pomažem ali nemam podršku i razumi od bližih.
Ponekad mi dan prođe bez atoma snage od borbi za bližnje i za svakodnevni život!
Trebam snagu, trebam podršku, molitve mi puno znače, makar i ljudi koji nas ne poznaju :cry: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2017 16:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 sij 2017 10:08
Postovi: 10
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
U molitvi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2017 20:32 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2017 20:17
Postovi: 4
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molim od srca sve koji ovo pročitaju da mole za moga sina koji je skrenuo s Božjeg puta u zlo i ateizam. Srce me boli zbog toga, ta muka naše obitelji traje već nekoliko godina, razgovarali smo s njime bezbroj puta, isplakali more suza, muž i ja užasno trpimo - izgubili smo sina - a jednako tako trpe i njegova braća i sestre koja su izgubila brata. Molim vas da molite za njega, da uvidi svoje pogreške i grijehe i da se vrati Bogu. Toliko mi je teško da se to opisati ne može, gutam suze za dana da ne rastužim dodatno muža i ostalu djecu, a noću ne mogu spavati od tuge i plačem u jastuk. Bože pomozi nam i vrati ga na svoj Put! Bože smiluj se! Kriste probij okov koji je okovao svoje srce, probij led kojim ga je opasao i vrati ga vjeri i nama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2017 21:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
jedna tužna mama napisao:
Molim od srca sve koji ovo pročitaju da mole za moga sina koji je skrenuo s Božjeg puta u zlo i ateizam. Srce me boli zbog toga, ta muka naše obitelji traje već nekoliko godina, razgovarali smo s njime bezbroj puta, isplakali more suza, muž i ja užasno trpimo - izgubili smo sina - a jednako tako trpe i njegova braća i sestre koja su izgubila brata. Molim vas da molite za njega, da uvidi svoje pogreške i grijehe i da se vrati Bogu. Toliko mi je teško da se to opisati ne može, gutam suze za dana da ne rastužim dodatno muža i ostalu djecu, a noću ne mogu spavati od tuge i plačem u jastuk. Bože pomozi nam i vrati ga na svoj Put! Bože smiluj se! Kriste probij okov koji je okovao svoje srce, probij led kojim ga je opasao i vrati ga vjeri i nama!


A šta se počeo drogirati ili baviti kriminalom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2017 21:56 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2017 20:17
Postovi: 4
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ismijava Boga, ismijava vjeru, ismijava to što mi, njegovi roditelji, i njegova braća vjerujemo, prihvatio je ideje bluda i nemorala, ruga se nevinosti i čistoći i nagovara braću da prihvate iste ideje (koje naziva slobodom) i ateizam. 22 su mu godine. Pije alkohol redovito, mislim time na opijanje, iako u našoj obitelji nikad nije imao priliku vidjeti nešto tako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2017 08:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2017 11:04
Postovi: 12
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
U molitvi s vama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2017 12:24 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2017 20:17
Postovi: 4
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Belive napisao:
Dobar dan.
Pročitala sam vaše postove i ne mogu ne skrenuti vam pažnju na nekoliko stvari.
Zasigurno je teško iz tri-četiri rečenice iščitati „stvarno stanje“ koje se događa – no kao prvo, možda ne bi bilo loše da promijenite gledište na taj „problem“ koji imate – od suza i očajavanja nema neke koristi.
Naime, s obzirom na to da ste napisali da vam sin ima 22 godine (ne znam radi li, studira li, živi li s vama, živite li u gradu ili u manjoj sredini), prva asocijacija koju sam dobila kada sam pročitala vaš post je da je vaš sin vjerojatno sada u nekakvom kasnom razdoblju negativizma. Kod mladih se u procesu odrastanja (sada, ne znam koliko je vaš sin emocionalno i psihološki zreo, kakav je bio u razdoblju puberteta) javlja (doduše, najčešće nešto prije nego u dobi od vašeg sina - ali napisali ste da to traje već nekoliko godina) prema svemu što ih okružuje svojevrsni negativizam.
U obitelji dolazi do suprotstavljanja autoritetu, najčešće roditeljima, dolazi do izrugivanja i neposlušnosti. I da, sve vrijednosti koje vi u obitelji držite bitnima, on jednostavno ignorira i „inati se“/suprostavlja vam se (kako god da se izrazim, mislim da znate na što mislim). Vaš sin je jednostavno u potrazi za vlastitim identitetom (zato gore ono pitanje – što radi trenutačno, ima li nešto što mu je posebno bitno i sl.). Jer, kada ste dijete, sve životne vrijednosti i stavovi vrlo su slični roditeljskim, i ne propitkujemo ih, uzimamo ih kao istine. Međutim, svakim danom sazrijevamo i naše kognitivno funkcioniranje je drugačije, jače je, snažnije je, dublje je pa svemu tome i težnja za ostvarivanjem dovodi do toga da se napuštaju roditeljski pogledi na svijet, a traže vlastiti.
Temeljna pitanja koja je svatko od nas postavljao – tko sam ja, kamo ja idem, što ja želim – i naravno, ovisno i o obiteljskoj klimi, okružju, pa i stilu vašeg roditeljstva – dijete (kao jedinka sama za sebe) reagira kako reagira.
Morate shvatiti da njemu vjerojatno sada vaši roditeljski odgovori su nedovoljni – pa to što vi u obitelji ne pijete alkohol njemu ništa ne znači – (i naravno, ja ne kažem da oni nisu ispravni, vrijedni – već jednostavno on sam mora doći do tih zaključaka).
On želi promjenu svijeta, on želi nešto drugačije pa se javlja i buntovništvo (kako vi kažete - bez razloga).
Također, ne znam koliko je sin vaš bio prije vezan za vas, kakav vam je bio odnos, ali nemojte zaboraviti da se dijete ne može stalno pokoravati i da se ono „mora buniti“ da bi odraslo. Definitivno, u ovoj sada situaciji (ponavljam, pišem ovo samo na temelju nekoliko vaših rečenica) nemojte raditi grešku i forsirati bilo što jer važno je prihvatiti ga onakvog kakav jest, a ne zahtijevati da se ono ponaša u skladu s roditeljskim idejama (makar mi svi ovdje vjernici znamo o čemu govorite i zašto vas pogađa sinovljevo ponašanje).
Što se tiče konzumiranja alkohola – naravno, nikako to nije poželjno, no opet – postavimo pitanje koliko vaš sin pije, kada pije, je li to konstantno ponašanje pa govorite o ovisnosti jer gledajte, nažalost, to je „sasvim normalna“ pojava. Zašto uopće pijemo alkohol? Poznato je da alkohol usporava središnji živčani sustav te stvara osjećaj dobrog raspoloženja, energije i topline, a ono još fascinantnije je da smanjuje osjećaj tjeskobe i stvara lažni dojam moći, jer ako se ne osjećamo dobro, da bi smanjili stres, da bi zaboravili na tugu i probleme s kojima se suočavaju, da bi pobjegli iz nečeg stvarnog u imaginarno, da bi se osjećali dobro, da bi doživjeli nešto novo, uzbudljivo ali i bili opušteni.
Vjerujem da se osjećate nemoćno i pitate se do kada tako i hoće li se vaš sin „popraviti“, ali probajte u idućim komunikacijama i svađama s njim imati i ovo gore na umu.
Ono za što se osobno zalažem jest, s obzirom na to da vaš sin ipak ima 22 godine i nije više dijete, da s njim postupate po formuli „koliko odgovornosti - toliko i slobode“, a vama kad vam bude posebno teško savjetujem da se sjetite one prispodobe o izgubljenom sinu jer Bog nije zahtjevan i poput oca iz prispodobe strpljivo čeka raširenih ruku.


Hvala Vam na odgovoru i trudu, Belive. Na žalost, ovo nije faza "buntovništva" kakve su normalne u pubertetu tj. općenito u odrastanju. Sve ovo što ste naveli uzeli smo odavno u obzir. Ne znamo, zapravo, što je na stvari, ali hladnoća koja iz njega upravo isijava upućuje nas na vrlo teške misli. Božja pomoć i zagovor Majke Božje i svih svetaca, a pogotovo sv. Josipa, jedno je u što se uzdam. Molim Vas da molite za njegov spas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3341 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr