www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 11:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 870 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 87  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 11:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Aleluja napisao:
To nam je i pater Vatroslav Frkin rekao, da večina muškaraca nebi nikada prevarili svoje žene da su one radosne u bračnom darivanju (i spontane :lol: ). U biti ovako je to opisao. U braku postoje 3 točke, prva je odnos bračnih drugova prema Bogu, dnevna zajednička moliva (barem desetnica krunice), i nedjeljna sveta misa. Druga točka su dugi i nježni razgovori, a treća točka je svakodnevno radosno darivanje. Ova zadnja točka je više tu radi žene, nego muškarca i više pomaže ženi u braku. Žena bi se svaki dan trebala barem 1 sat odmoriti kako bi bračno darivane bilo radosno i spontano. Od kada slušam ove savjete, nama je brak predivan. I mi žene tu puno zla napravimo u braku, baš zbog te hladnoće u davanju, umor, problemi i ostalo natovarimo na srce a za muža ne ostaje više ništa, dok nije kasno i prepustimo ga drugoj koja mu pruža ono što od nas očekuje, toplinu, dom i ljubav. A mi to pak očekujemo od njih...i tak začarani krug...a netko mora prvi početi voljeti onog drugog...i stavit ga na prvo mjesto...to je i p. Frkin rekao, da nije dijete na prvom jestu nego muž ili žena...kad je muž na prvom jestu, ond aje to i bolje za dijete ako je brak dobar...
Draga Tuga, bit će sve dobro, uzdaj se u Gospodina, moli puno, i Gospodin će ti vratiti muža.


:b112: :b112: :b112: potpisujem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: uh!
PostPostano: 30 lis 2009 11:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Unicus napisao:
Draga Tugo...evo i jednog svjedočanstva i priznanja, a slična je situacija kao i tvoja. Bio sam u braku i napustio ženu i dijete radi prevare. (moje)Osjećao sam ogromnu hladnoću iz njene (od žene) duše i jednostavno sam pao na pozornost druge osobe. Nakon oko godinu dana u autu sam pustio kazetu od Rajka Bundala koju sam davno snimio na radiju V.Gorica. Tada se sve promijenilo-baš sve! Kao da je netko samo tako pritisnuo prekidač i sve mi se poravnalo u duši..(kako se kaže prosvijetlilo mi je) Iako sam gotovo svakodnevno bio sa djetetom, bilo mi je jasno da je kraj ovakvom životu i bježanju od sebe i svoje savijesti. Ako treba, radije ću živjeti i sam, ako mi doživotna žena ne oprosti, ali spoznaja da zauvijek gubim ustvari sve bila je grozna. Bio sam svjestan da sam povrijedio i izdao u tome trenutku obje žene..bacio sam ego pod noge, ponizio se do kraja i tražio oprost. sada opet postojim uz ženu koju sam dobio od Boga, kojoj sam se obećao sakramentalno do kraja. Ponavljam, ja sam nikada to ne bi mogao napraviti, ali došlo mi je u glavu da je Isus tri puta pao pod križem i USTAO-to je najvažnije. Kao ljudi uvijek ćemi pogriješiti, ali uvijek gledajmo ka nebu..podignimo se zatražimo oprost od Boga, i tko zna? Uz padove i nova dizanja nadajmo se da ćemo i mi dopuzati do svojega uskrsnuća. zato, ako želiš muža natrag, ako ga voliš, ne uvjeravaj njega jer on to u ovome trenutku ne može čuti. Moli se Bogu, koji najbolje zna kada je taj čas da ga rasvijetli i ako se sve poravna, bit će puno bolji nego što je bio u najboljem svojem izdanju. Naravno, Ti moraš imati veliku snagu oprostiti mu ako do toga dođe. Lako je to reći, bol će zauvijek ostati, ali tada je prikaži, shvati da si ovdje samo u prolazu...molim Svevišnjega da udjeli milost tvom suprugu, da se i on odjednom osjeti kao izgubljena ovca.. život ovdje je izrazito kratak i nema tog razloga i isprike za odustajanjem od onoga što smo bilo kada i bilo gdje Bogu obećali... čuvaj se i to malo djetešce..uvjeren sam da će baš sve biti vrlo brzo u redu...od ovoga :a1407: bit će ovo.. :grlim te: .. Bog te Blagoslovio i mir bio s tobom!!!
:b112: :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 13:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2009 12:29
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
hvala vam svima na podršci, divni ste ljudi. :grlim te:
padam i dižem se iz dana u dan.
Evo suprugovi roditelji su rekli da iz kuće van NE IDEMO.
Suprug je bijesan i moram vam priznati da me malo i strah.

Kako je mislim Unicus rekao: ON NE ČUJE. On niti razumije što je niti "čuje". Podršku gubi od svojih i prijatelja i vjerojatno je zato ljut.


Zdravo, Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom.

Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje, Isus.

Sveta Marijo, Majko Božja,

moli za nas grešnike, sada i na času smrti naše.

Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 13:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nema veze sto ti je suprug ljut.Nemoj kriviti njega nego ono sto je u njemu.Prije nego sto dode na razgovor izmoli se u tisini,pozovi Isusa ,blagoslovi kucu ,sve i svojim rijecima blagoslovi prije nego sto pocne razgovor.I nemoj biti ljuta razgovaraj kao da nije nista bilo.Znam najlakse je reci ali samo ljubavlju vracaj svaki odgovor i mirno. :b206:
U mojim si molitvama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 14:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi Unicus hvala ti što si podijelio ovo svoje svjedočanstvo s nama,
divno si me podsjetio što trebam raditi kada dođe do kriza u braku,
(a nije da ih nema). :grlim te:
Aleluja, potpisujem svaku riječ koju si napisala, savjet je A1.

Draga naša Tugo, molim Gospodina da svrne pogled na tvoju
izmučenu dušu i okrijepi te svojom snagom i utjehom... :b129:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 14:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Unicus :b112:
Aleluja :b112:
Tuga :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 15:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
To nam je i pater Vatroslav Frkin rekao, da večina muškaraca nebi nikada prevarili svoje žene da su one radosne u bračnom darivanju.


ne znam je li ovo spada pod ucjenu ili pod jako glup izgovor???
ako i jest tako onda neka muževi to uzmu za žrtvu,kao što bi taj "svećenik" vjerojatno savjetovao ženi da je obrnuto.
ili neka naprave sve kako bi opustili suprugu,olakšali joj,pomogli.a gdje je posao,umor,djeca??je li se pitaju ti ljudi zašto su im supruge hladne i umorne?što oni daju njima da ne bude tako?je li se cijeli dan trude udovoljiti ženi..jer iskreno ja samo čujem žene kako pričaju kako udovoljiti mužu :roll:
ne,samo traže,traže...
najlakše je otići drugoj...i reći ona je kriva..da, žena je umorna jer odgaja moju djecu...dok ja tražim vani koju slobodnu i odmorniju..
možda da to vrijeme koje provedu s drugom pomažu ženi,izvedu na večeru,pokažu malo pažnje...možda ne bi bila tako hladna..ma ne bi sigurno..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 16:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
anapaula napisao:
Citat:
To nam je i pater Vatroslav Frkin rekao, da večina muškaraca nebi nikada prevarili svoje žene da su one radosne u bračnom darivanju.


ne znam je li ovo spada pod ucjenu ili pod jako glup izgovor???
..


...riječ muž ..potiče od riječi ..mužjak..
..mužjak ima sasvim drugačiji mozak..nego ženka.. :lol:

..ženka je u principu..lukavija od mužjaka.. :lol:

..ženi ti bi muškarac trebao biti najvažniji u kući..
..pa tek onda ..sve ostalo..

..jer muž i žena su jedno..

..može žena čitav dan hrmbačit po kući..
..okolo kuće...kuhati..pospremati..navčer je boli glava..
..muž joj se malo prišmajhla..
..a ona kaže " ...boli me glava ".. :lol:

..kriva procedura..
..treba muža postaviti na prvo mjesto..
..a to da žena radi..manje...i čeka muža odmorna i spremna..
..uređena..osposobljena..
..za ..radosno bračno darivanje :b101:

..i onda,,,."" cenzura .vamčdsfsdllđasfsdđlfđasdlfđsadlfđ"

..nije za javnost.. :lol:

..i onda nakon toga..
..žena kaže mužu.. " daj molim te operi suđe..nisam stigla..
..pousaugaj..dnevnu sobu..i pričuvat ćeš malo djecu..dok ja gledam
.." Dolinu sunca" i " Najbolje godine "

..a muž će joj reći.. " da draga...odmah.." :lol:

..a ovako se jadna napati..boli je glava..i 3 x puta više radi
..nego što treba...


..vjerovatno je to .pater Vatroslav Frkin izveo zaključak..
...slušajući bračne supružnike... :lol:

..što se mene tiče ..ja o tome imam svoje mišljenje..
..al se ne slažem s njim..

..i bolje da ga ne čujete.. :a1490:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 22:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2009 12:29
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
uh, tu je krenula rasprava. :D
zahvalna sam vam na svakom postu, jako mi puno sve ovo znači.
Suprug je bio kod nas, igrao se s djetetom ja sam se u sobi molila, pokraj vrata na kojima su sličice koje dobivamo za blagoslov kuće.
Tenzije i napetosti koje su bile u meni su nestale.Dobila sam snagu.

Smireno sam mu objasnila TKO je najvažniji u ovoj situaciji i da bez obzira na sve MORAMO misliti na dijete i olakšati mu situaciju koja je izašla iz toga što nismo komunicirali i rješavali svoje probleme koji su doveli do ovog stanja.
I on je smireno odgovarao, isplanirali smo njegove susrete za ovih par dana s djetetom.
Zato što smo NORMALNO, SMIRENO KOMUNICIRALI. Što nismo već ne pamtim kad.
Obzirom da mi je kao i svakom roditelju dijete najbitnije mislim da sam danas napravila veliku stvar za svoje dijete.
Što i kako će biti dalje ne znam, najvažniji dio sam sada obavila.

Ovo sve što pišem ne ide iz nade da će se sve srediti i da ćemo biti svi zajedno, ne gajim iluzije ali došlo je do toga da smo oboje počeli raditi protiv svog djeteta a to je nešto najgore.

još jednom hvala vam svima na podršci.
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 22:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2009 12:29
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Molitva za ljubav



Bože , ti si ljubav.

Svaka je prava ljubav od tebe.

Tvoj je Sin sve zapovijedi sažeo u zapovijed ljubavi prema tebi i bližnjemu.

Mi ne znamo pravo ljubiti.

Potrebna nam je snaga tvoje ljubavi.

Zato izlij na nas Duha svoje ljubavi , da on u nama učini ono za što sami nismo sposobni ,pa da po nama u svijetu bude više ljubavi.

Pomozi nam da te uzljubimo svim srcem , svom snagom , svom dušom i svom pameti, jer ćemo jedino tako moći nesebično voljeti i svakog čovjeka.

Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 870 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 87  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr