www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 16:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 svi 2011 11:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 svi 2011 14:46
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poštovani dragi ljudi od Boga poslani.
Čitam Vaš forum duže vrijeme, molim se Bogu za sve Vas.
Registrirala sam se kako bi Vas zamolila pomoć, vjerujem u Boga i molim se aktivno 5 mjeseci za nakanu za pronalazak posla.
Prije 8 mj.sam završila faks, dok sam išla na faks mama mi je dobila otkaz u maloj firmi gdje je radila (kao višak radne snage), a tata mi je u prijevremenoj mirovini, i od te mirovine mi je pomagao da završim fakultet u drugom gradu. Nakon završetka fakulteta bila sam sretna, jer ću napokon moći pomoći svome ocu koji je preživio srčani udar, i koji je i sada bolestan, i koji jedva od te male mizerne mirovine izdvajao za moju školu.
Dok sam išla na faks, vikendom sam išla i na svetu misu, živjela sam na neki način u vjeri, ne previše, već vjerovala sam da Bog postoji i znam da će mi pomoći. Međutim kako sam se našla u bezizlaznoj situaciji, počela sam se aktivno moliti i očajna obratila sam se sv.Josipu kroz devetnice, i kroz 30 -dnevni pobožnost, molila sam devetnicu blaženom Ivanu Merzu, molitve sv.Marti, devetnicu Predragocjenjoj Krvi Kristovoj, zahvaljivala sam Bogu na poslane odbijenice. Moja molitva još nije uslišana, ja sam i dalje nezaposlena, dugovi su se nagomilali, duša i tijelo mi polako gube volju, ... u mozgu kao da imam jednu ravnu crtu, kao da nemam ničega s čime bi mogla razmišljati.

Dragi ljudi, molim Vas ovim putem, ako ima netko ko bi se uključio u moju molitvu, znam da je molitva jača što nas više moli. I htjela bi Vas pitati, gdje griješim u svojim molitvama? Možda kod mene ima neka prepreka, pa mi Bog ne može uslišati molitvu? Vidim da VI koji ste molili za nekoga, uvijek ste dobili odgovor na molitvu.


Hvala od srca, i Bog Vas Blagoslovio.... :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2011 12:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga zrinka dobro nam došla,molit ću se za tebe, da ti Bog da najprije strpljivost i svoj blagoslov s kojim dolazi sve potrebno za dušu nam i tijelo,i duhovno i svjetovno,ustraj u molitvi i odricanju, i ne gubi nadu :evil:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2011 20:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 svi 2011 14:46
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala draga Marija-Elena, možeš li mi reći na koji način je dobro moliti? Znam da srcem treba moliti, ali me zanima npr, u koje doba vi najviše molite, na koji način (kleknete, sjedite..) hvala od srca, želim poboljšati moj način molbe i način razgovora sa Bogom, pa ako imate kakav savjet. Hvala...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2011 20:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
imaš pp


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2011 21:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Draga sestro Zrinkaa prije svega lipi pozdrav! :grlim te:
Pridružujem se molitvom da pronađeš posao. A ovo tvoje pitanje:

zrinkaa napisao:
možeš li mi reći na koji način je dobro moliti? Znam da srcem treba moliti, ali me zanima npr, u koje doba vi najviše molite, na koji način (kleknete, sjedite..) hvala od srca, želim poboljšati moj način molbe i način razgovora sa Bogom, pa ako imate kakav savjet. Hvala...


Sama si odgovorila, bitno je moliti srcem i virovat. Bogu je svaka molitva draga, bilo ujutro ili podne, većer ili tri sata ujutro. Nije mu ni bitno jel to krunica, našim ričima sastavljena molitva, devetnica ili litanije. Sve su molitve dobre dok su od srca i sa povjerenjem. Pa ako si i rastresena u molitvi, ali se trudiš moliti koliko najbolje možeš itekako je dobra molitva. Rastresenosti nitko nije pošteđen. Triba samo ustrajat. Bog zna naše slabosti.

Prošli utorak 10.5.2011. u emisiji "Gospodine nauči nas moliti" Tomislav Ivančić lipo se osvrnuo na temu molitve, onako baš kako samo on zna.

Emisija se može skinut sa neta, naravno besplatno, ako te zanima evo link: http://www.hkr.hr/?sec=6&tid=17


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2011 21:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 svi 2011 14:46
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala dragi Fran, na ovom postu, i hvala na riječima koje si mi napisao. Potrudit ću se više u svojoj molitvi, i ustrajnosti i vjeri. Hvala što se pridružuješ molitvama. Hvala od srca.

Svakako poslušat ću profesora Ivančića. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2011 22:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svakako da treba moliti, ali treba i raditi...

čini mi se da se u Crkvi premalo ističe vrednota rada... ja nisam čuo svećenika koji priča o radu...

BB :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 svi 2011 07:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 svi 2011 07:29
Postovi: 307
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molit ću se za tebe i za to da dobiješ posao ali i da ti Gospodin da snagu da ustraješ na njegovom putu.Lako nam je moliti i vjerovati kada sve ide dobro ali kada dođu kušnje onda je teško.Nedavno sam čula i ovo da naš Gospodin nije bankomat, mi ubacimo koju devetnicu i očekujemo ispunjenje naših želja.Samo Gospodin zna zašto prolaziš kroz sve ovo i nemoj sumnjati da ti želi najbolje. Samo hrabro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 svi 2011 14:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 svi 2009 14:16
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Zrinkaa
Od danas si uključena u moje molitve.
Budi ustrajna, predaj Isusu svoj problem i on će ga rješiti.
Kad predaš Isusu problem vjeruj da ga on rješava ali na njegov način i u njegovo vrijeme
Ako Bog ne daje trenutačno znači da ima nešto bolje za tebe i to će ti dati.
Idi na misu, prikazuj svoj problem na misi.
Moli za duše u čistilištu jer one mogu mnogo izmoliti za nas.

Predajem tvoju nemoć u Božju Svemoć.
Neka milosrdni Bog bude s tobom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 svi 2011 20:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 svi 2011 14:46
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala draga Julkice, hvala svima, i ja ću moliti za sve Vas, jer i Vi sigurno imate razne potrebe.
Još mi je teže, jer moj tata sada ima problema i sa jetrom i žuči, potrebni su mu lijekovi koje mora sam plaćati, danas je to tako u našoj državi. Kad si bolestan ne možeš jednostavno ništa. I žao mi ga je gledati gdje se muči i pati, a ja zdrava ne mogu pronaći posao. Vjerujem u našeg Boga da će mi smilovati se i pomoći meni i mojoj obitelji!
:grlim te: Božji blagoslov svima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr