www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 12:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 14 svi 2012 13:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 svi 2012 12:10
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
molimo se za izlječenje duše, srca, prihvaćanje, predanje, za mir, ljubav, milost za ljepotu duše i srca.
molimo se i za razna fizička ozdravljenja...
ali jeli itko od vas ikad molio i da li je to uopće u redu moliti za fizički izgled...jeli on uopće važan kad si duhovno ispunjen...ja znam da nas je Bog stvorio na svoju sliku i priliku i da nas ovakve kavi jesmo silno ljubi i voli...a opet me negdje mući ovozemaljsko pitanje vanjštine...jeli grijeh ili nedovoljna duhovna snaga željeti ili moliti jednako i ljepotu duše i ljepotu lica...

nemam dugo staža u duhovnom razvoju... još padam i dižem se... još tražim...i pitam...tek sam "dijete" koje ime 1000 ZAŠTO, KAKO, GDJE...otkrivam ISUSA, ljubav, milost, dobrotu....B.V.B.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2012 14:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Btb Manuel33 i dobro nam došao :grlim te: !

Čini mi se da je možda bolje moliti za milost da sebe vidiš Božjim očima, tj. da vidiš kako si čudesno stvoren, prekrasan, jedinstven i neponovljiv...
Moliti za ljubav prema sebi...
Jer ljepota nije isključivo fizička kao što sam kažeš... ako netko zrači iznutra, ako je ispunjen Ljubavlju, to daleko više privlači nego hladna i nedodirljiva ali naizgled savršena vanjština...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2012 16:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Pozdrav Manuel33 i dobro došao/la

ovo je jedan veoma zanimljiv post/pitanje, i probat cu nekako odgovoriti. Zapravo Kefa ti je odgovorio na to pitanje jednim dijelom, kaj je točno i slažem se, samo bi se nadodao da mislim da nije loše moliti se Bogu i za fizički izgled sve dok nam to ne postane opsesija i navezanost.

jer ipak čovjek prvenstveno privlači vanjskim izgledom a potom svojom unutarnjom ljepotom (ukoliko je ima, al to se ionako brzo razazna)

mozda cu neke malo razljutiti, neka mi ne zamjere :) al ima x ljudi (poslodavaca - govorim iz vlastitog iskustva) koji jako gledaju na izgled, pa čak i na razgovorima za posao (gledaju dal mozda imaš prišt na čelu, ili ti nije kosa uredno ošišana :b101: ) pa onda ako je uvjet da dobim posao, isplati se poraditi na vanjskom izgledu.

uglavnom Bog gleda kakvi smo u srcu a ne kakva nam je vanjština, ali pošto živimo tjelesni i materijalni život na zemlji moramo jednako raditi i na unutarnjoj (duhovnoj) i vanskoj ljepoti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2012 16:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
mislim da bi bilo dobro gledati covjeka cjelovito i kao tjelesno bice i kao duhovno bice... ako tako gledamo onda ne mozemo tjelesno odbacivati kao nevaljalo i cemu moramo pridavati malu i nikakvu paznju... sumnjam da ce netko izici iz kuce neuredan do bola i da ce mu biti sve jedno... prije ili kasnije ce mu u drustvu urednih ljudi biti neugodno... a i nekako sam misljenja da ako je covjek iznutra uredjen tada ce znati odrediti mjeru pridavanja pozornosti vanjstini da ne bi kako je netko kazao postao opsesivan i pada u depresiju jer je izasao van a zaboravio se u zurbi pocesljati...

nekako sam iskusio da osoba moze biti i fizicki neprivlacna na prvi pogled a da vas svojim osmjehom, vedrinom, ljubaznoscu doslovno osvoji da se i ta vanjstina "preobrazi" u vasim ocima... ono vidi ti nju kak je prekrasna ;) ;)

valjda ste skuzili kaj sam htio reci

Bog vas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2012 18:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 svi 2012 12:10
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
potpuno se slažem s vama i ja ponekad znam bit iznervirana (kao i svaka ženska osoba) ako me je frizer previše ošišao ili ako mi je izašao prišt na bradi a ja imam važnu prezentaciju....i naravno da u ničemu nisam opsesivna ali mi je važno, jednako kao što mi je važno da na toj prezentaciji bude i ISUS sa mnom....B.V.B.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2012 19:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Manuela prvo sto mi je palo na pamet kad sam procitala tvoj post je nastovnica jednog casopisa od prije par godina. Sad cu se potruditi opisati najbolje sto mogu: Na naslovnici je prekrasna djevojka nerealno ljepa i naslov:" Vi nikad necete izgledati ovakokao ona" a drugi dio naslova mnogo sitniji slovima"a niti ona" rijec je o fotoshopu, uredenoj fotografiji, sminkeraj. Lazna slika, to je pojenta vrlo cesto u drustvu kad je rijec o ljepoti.

Ja ti imam dvije teenagerke i nevjerojatno je koliko drustvena sredina ima pritisak o ljepoti na njih. Moja starija kcerka bas se ono vidi da je nekad tuzna i ne zadovoljna svojim izgledom iako ja ti kazem da po svim standardima ljepote nadilazi prosjek, ali eto ko zna sta ona cuje i sto joj ko kaze. Ali izgleda da bas nema visoko misljenje o sebi. Na suprot imam mladu kcer koja je pravi rauber, mangup, buca. Visa je od mene i dosta krupna ali to nju uopce ne smeta, vrlo je otvorena u drustvu, uvijek ima neku segu da isprica, sve vidi nekim drugim ocima. Voli da uzme kontrolu, kako se samo raspravlja sa mnom i o najmanjoj sitnici sa stotinu i jednim argumentom, uvijek ima drustvo. Boli nju briga, i znas sta je interesantno kad se ona oblaci to je prvo sto stigne i nevjerojatno slozi ona boje.

Valjda je sve to kako se ko rodi, moja mlada kci ima snaznu licnost i gura svoje ne mogu je na nista natjerati ne voli bas da uci ali nekako se izvuce u skoli, na suprot starija koja je jako dobar ucenik uopce ne moram govoriti o zadaci i slicne stvari ali kad se s njom raspravljam vec u prvoj rundi ja pobjedim nije jaka kao sestra joj. Ja to se pripisujem svemu onome sto djeca vide, dozive u ranijem djetinjstvu. Ali to je neka druga prica.

Ja ti mislim da je to o ljepoti sve pocinje iz nutra, i rijec je vise o stavu nego o stvarnoj fizickoj ljepoti. Od Boga treba moliti divne ljude oko sebe koji ce umjeti vidjeti i prepoznati u tebi ljepotu i ljudske kvatitete.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2012 23:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Mata napisao:
mozda cu neke malo razljutiti, neka mi ne zamjere :) al ima x ljudi (poslodavaca - govorim iz vlastitog iskustva) koji jako gledaju na izgled, pa čak i na razgovorima za posao (gledaju dal mozda imaš prišt na čelu, ili ti nije kosa uredno ošišana :b101: ) pa onda ako je uvjet da dobim posao, isplati se poraditi na vanjskom izgledu.

uglavnom Bog gleda kakvi smo u srcu a ne kakva nam je vanjština, ali pošto živimo tjelesni i materijalni život na zemlji moramo jednako raditi i na unutarnjoj (duhovnoj) i vanskoj ljepoti.


Mene, recimo, nisi uopće naljutio; ja se slažem :) Mislim da nema ništa loše, prije svega u molitvi, a niti u želji da čovjek izgleda lijepo. Doscipula, ne bih se baš složila da se oko izgleda ne može ništa učiniti. Ak imaš viška kg, trk u teretanu, određena frizura ti stoji ljepše neg ostale frizure, malo šminke...ljepše se osjećaš :D a uz to i moliš Boga da te izgradi, da ne postaneš ovisna o izgledu niti tašta...žena i pol postaneš :b112: i izvana i iznutra :lol: meni je, primjerice, uspjelo :lol: :lol: :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr