www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 01:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 stu 2012 16:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ako neko ima zaista velik problem i potrebu da se puno ljudi moli za njegovu nakanu jednostavno može u Google utipkati Prayer request Catholic. Ovo Catholic je bitno jer ima različitih sekti i drugih religija koje isto tako imaju mjesta gdje se mogu ostaviti molitvene nakane njihovim bogovima. Time je dodatno olakšano traženje jer ima puno siteova na kojima se mogu ostaviti molitvene nakane pa da se ne gubi u toj masi, ovako izbaci sve samo katoličke stranice(ali i tu sam našao jedan izuzetak, stranica katoličkih žena koje žele biti svećenice).

Evo kako to izgleda https://www.google.hr/#hl=en&sclient=ps ... 24&bih=665

Meni osobno je ovo puno pomoglo u jednom tjeskobnom razdoblju života, uglavnom problem koji me užasno mučio vrlo brzo se riješio jer sam ostavio molbu da se mole za mene na preko 50 različitih siteova


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2012 19:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
ovo je odlično... :)
vjerujem da Gospodin uslišava naše molitve brže kad molimo srcem za druge...
nemamo takve portale u Hrv?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2012 20:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 svi 2009 15:44
Postovi: 444
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
http://www.sestre-scj.hr/molitvenepotrebe

http://www.milosrdnice-zagreb.hr/duhovn ... ene-nakane

http://www.sibenskefranjevke.hr/vase_potrebe.html

http://www.milosrdnice.hr/preporuke-u-molitve/

http://www.katolici.org/bolest.php?action=preporuke


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2012 08:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
vidio sam ima i na hrvatskom i na drugim jezicima samo što kod nas ima relativno malo takvih stranica,kao i na drugim jezicima (francuski,talijanski,njemački,...) dok za engleski ima stvarno puno širom svijeta (u velikoj potrebi ja sam znao prevoditi na francuski i talijanski pa bi tako preko googlea tražio stranice za ostavljanje molitvenih nakana na tim jezicima)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2012 11:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 svi 2009 15:44
Postovi: 444
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Hvala na korisnim linkovima!Pocela sam ih koristiti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2013 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 svi 2009 15:44
Postovi: 444
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ovo mi je puno pomoglo... :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2013 21:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Lyna napisao:
Ovo mi je puno pomoglo... :b112:

Možeš li napisati svoje iskustvo s ovim... :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2013 22:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 lip 2013 22:09
Postovi: 69
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nece Bog ništa učiniti umjesto nas, dao nam je Um, da njime slobodno razmišljamo i tijelo kao instrument u rješavanju problema, Um je kao konj ako ga ne koristiš on propada u suprotnom ako ga upregneš biti će u sve boljoj formi i činiti će velik posao. Molitva treba da bude kratka i jasna, a više da se posveti pažnje djelovanju i onome što možemo učiniti već sada. Problem današnjice je što je mnogo ljudi strahuje od neuspijeha i ništa ne čini za uspijeh, počevši od naj sitnijih problema, a da ne govorimo bitnim i velikim. A problemi se nisu pojavili sami nago smo ih mi izazvali, a ako smo ih mi izazvali onda trebamo i da ih riješimo. Najveći izumitelji su prvo zapazili koji je problem i realno sagledali stanje, pa su onda puno razmišljali i djelovali sukladno svome razmišljanju kako bi riješili problem. Još jedan problem je što bi mnogi ljudi htjeli da neko drugi riješi probleme njihove umjesto njih, možda neki drugi čovjek ili Bog. Kada čovjek koji nezna plivati upadne u duboku vodu prvo što bude je da ga uhvati veliki strah i panika, pa se počne gušiti, tada možda očekuje da ga neko drugi spasi, umjesto da čini sve da dođe do obale, jer mu se ukazala prilika da propliva, a da je savladao svoj strah i opustio se plutao bi na površini.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2013 23:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
julian89 napisao:
Nece Bog ništa učiniti umjesto nas, dao nam je Um, da njime slobodno razmišljamo i tijelo kao instrument u rješavanju problema, Um je kao konj ako ga ne koristiš on propada u suprotnom ako ga upregneš biti će u sve boljoj formi i činiti će velik posao. Molitva treba da bude kratka i jasna, a više da se posveti pažnje djelovanju i onome što možemo učiniti već sada. Problem današnjice je što je mnogo ljudi strahuje od neuspijeha i ništa ne čini za uspijeh, počevši od naj sitnijih problema, a da ne govorimo bitnim i velikim. A problemi se nisu pojavili sami nago smo ih mi izazvali, a ako smo ih mi izazvali onda trebamo i da ih riješimo. Najveći izumitelji su prvo zapazili koji je problem i realno sagledali stanje, pa su onda puno razmišljali i djelovali sukladno svome razmišljanju kako bi riješili problem. Još jedan problem je što bi mnogi ljudi htjeli da neko drugi riješi probleme njihove umjesto njih, možda neki drugi čovjek ili Bog. Kada čovjek koji nezna plivati upadne u duboku vodu prvo što bude je da ga uhvati veliki strah i panika, pa se počne gušiti, tada možda očekuje da ga neko drugi spasi, umjesto da čini sve da dođe do obale, jer mu se ukazala prilika da propliva, a da je savladao svoj strah i opustio se plutao bi na površini.

Neće Bog ništa učiniti mimo naše molitve, prošnje, jer nam je dao
slobodnu volju,
i mozak, um, kao organ, kao srce pluća, bubrezi....
i on radi, mimo naše volje, misli se roje, pozitivne ili negativne,
te prema tome mozak nije konj, pa čak ni kod konja je organ,
a, naše misli su velika zapreka molitvi, lutaju,
zaustaviti ih i usmjeriti ka srcu, duši......e, to je već MOLITVA,
i dozvoljavaš Bogu da čini velik posao,
jer se oslanjaš, na Njega, vjeruješ, a,
tijelo nije "instrument", već božji "orkestar",
od nas zavisi, klapa ili simfonijski....
uspjeh, a što je to?
podjednake varke.
strah, a , čije je to oružje?
jeli on od Boga?
Problemi, zvuči uopšteno.
Dali smo ih sami izazvali, ne znam,
ali da ćemo ih sami rešavat, bez Božje pomoći, aha, kako da ne :a1490:
najveći izumitelji su uglavnom bili vjernici,
tako da bez nadahnuća i božje pomoći, ni problem ne bi
sagledali, a kamoli rešavali,
sami.
Opet lutaš, mladi prijatelju....
neka te , prof. dr. Ivančić malo pouči:
" Isus kaže nemojte blebetati kao pogani. Nećete biti uslišani zbog mnoštva riječi koje izgovarate u molitvi. A mi upravo suprotno radimo.Izmolimo 3 krunice, 7 Očenaša Kad naučimo da Isus govori o vjeri a ne o molitvi onda ćemo biti dobri hagioasistenti. Kad molimo onda sumnjamo da ćemo dobiti. I onda hoćemo Boga prisiliti da nam nešto dadne. I redovito ne dobivamo ništa. Mnogo molitve nam zatvara vjeru. Evanđelje je prepuno tekstova o vjeri. A vjera je sigurna spoznaja da me Bog voli. Isus kaže kad molite vjerujte da ste već dobili ono što molite. I vjera je očekivanje da će dobro doći od Boga. Prvo, vjera je spoznaja da me netko voli. Drugo, vjera je sigurno očekivanje dobra. Treće, vjera je projekt. Ja u duhu već vidim što će se dogoditi. Isus pita slijepca Što hočeš da ti učinim? Slijepac ne kaže Ja sam slijep, nego kaže Da progledam. Isus mu kaže Progledaj. To što vjeruješ i kažeš to će ti biti. Mi moramo potpuno od A, B, C učiti moliti. Mi molimo poganski. Mi molimo previše i time ubijamo vjeru. Niječemo Isusove riječi.



Obratiti se znači povjerovati da te Isus voli. Gledati svoje zdravlje ili zdravlje pacijenta i tako ga izvući iz bolesti. Vjera je svemoguća, ne molitva. Kad bi danas naučili dobro moliti, čudesa bi bila normalna, realnost našeg života. Mi smo od molitve napravili idol. Nama je važno što smo molili.Molitve od svetaca, od sv.Brigite, od sv.Franje. Mi vjerujemo u riječi molitve, a ne u Boga kome se molimo. Molitva je susret s Bogom. Molitva je gledanje u njegove oči. Molitva je put do vjere, ako je prava molitva. Naše molitve nas naprosto odvode od vjere. Kad molimo devetnicu za nekog bolesnika,onda govorimo E kad bi Bog njega ozdravio. Mi molimo, a ne vjerujemo. Mi stavimo ruke na glavu ili rame bolesnika i onda molimo, a u sebi duboko osjećamo Od tog neće biti ništa. Molitve nas odvode od vjere, evanđelja i Isusa. Najteže je sa pobožnim đavlom. Đavao vas neće navesti na grijeh, nego nas zavodi na otpad od Boga. On će tražiti da puno molimo a u to ne vjerujemo. Da se svaki dan pričestimo, a odmah zaboravimo da je Isus u nama. On će te navesti da puno čitaš Sveto pismo a ništa ne razumiješ. Ili će tražiti da razmišljaš ali krivo. Više ti nije važan Bog kojem se moliš nego molitva koju moliš. To je najteži problem naše crkve. Zbog toga postoji ateizam. Kako je moguće toliko moliti a ništa ne dobivati. Ili Isus ne govori istinu ili mi ne činimo ono što on kaže. Jer on kaže Molite i dobit ćete. Mi molimo i ne dobivamo. I ostajemo dalje dobri kršćani.Tko tu laže?"
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 07:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
cirenac napisao:
Opet lutaš, mladi prijatelju....


Slažem se.
Julijane, opet se okrećeš od Boga. Um (napisano velikim slovima :( ).
Nemoj da te opet uhvati val new age-a zaplovi Kristovom Lađom.
Stani i razmisli što i kako pišeš.

Mi smo oni koji moramo reći DA Isusu i priznati naše greške, slabosti kako bi mogli otvorena srca moliti da nam pomogne.
Molitva koj puta ne može biti ni kratka ni jasna jer imamo toliko stvari u glavi, u srcu da jednostavno ne možemo razlučiti.
On zna što nam treba i kako nam pomoći mi samo trebamo PITATI za pomoć i biti otvoreni za Njegovo djelovanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr