www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 18:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 31 lis 2013 11:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
mislim da ovo najbolje opisuje kako moliti i kako raditi: Moli kao da sve ovisi o Bogu, ali radi kao da sve ovisi o tebi samome. (sv. Ignacije Loyola). Iz osobnog iskustva vidim da mi je molitva velika pomoć u svakom radu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 14:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
cirenac napisao:
Obratiti se znači povjerovati da te Isus voli. Gledati svoje zdravlje ili zdravlje pacijenta i tako ga izvući iz bolesti. Vjera je svemoguća, ne molitva. Kad bi danas naučili dobro moliti, čudesa bi bila normalna, realnost našeg života. Mi smo od molitve napravili idol. Nama je važno što smo molili.Molitve od svetaca, od sv.Brigite, od sv.Franje. Mi vjerujemo u riječi molitve, a ne u Boga kome se molimo. Molitva je susret s Bogom. Molitva je gledanje u njegove oči. Molitva je put do vjere, ako je prava molitva. Naše molitve nas naprosto odvode od vjere. Kad molimo devetnicu za nekog bolesnika,onda govorimo E kad bi Bog njega ozdravio. Mi molimo, a ne vjerujemo. Mi stavimo ruke na glavu ili rame bolesnika i onda molimo, a u sebi duboko osjećamo Od tog neće biti ništa. Molitve nas odvode od vjere, evanđelja i Isusa. Najteže je sa pobožnim đavlom. Đavao vas neće navesti na grijeh, nego nas zavodi na otpad od Boga. On će tražiti da puno molimo a u to ne vjerujemo. Da se svaki dan pričestimo, a odmah zaboravimo da je Isus u nama. On će te navesti da puno čitaš Sveto pismo a ništa ne razumiješ. Ili će tražiti da razmišljaš ali krivo. Više ti nije važan Bog kojem se moliš nego molitva koju moliš. To je najteži problem naše crkve. Zbog toga postoji ateizam. Kako je moguće toliko moliti a ništa ne dobivati. Ili Isus ne govori istinu ili mi ne činimo ono što on kaže. Jer on kaže Molite i dobit ćete. Mi molimo i ne dobivamo. I ostajemo dalje dobri kršćani.Tko tu laže?"
Btb


Jako lijepo rečeno, ali ipak nije tako jednostavno. Da bi povjerovao trebaš moliti, a da bi ispravno molio trebaš vjerovati. Cirkularna definicija, rekli bi teoretičari :-)
Dakle, od nečeg treba krenuti pa makar to nešto bilo i molitva nabrajanja (kakvu većina ljudi prakticira). S vremenom, ako čovjek ustraje u molitvi, Bog će ga poučiti kako treba moliti pa će i njegova vjera rasti a time će i molitva postati učinkovita.
Kako ojačati vjeru, učiniti da postane djelotvorna - pitanje je koje muči svakog čovjeka bez obzira na način na koji moli. Uostalom, i apostoli su tražili od Krista da im umnoži vjeru (Lk 17,5)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 15:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
osim osobne molitve puno pomaže i molitva drugih. Sjećam se seminara patera Jamesa Manjackala kad je on govorio o tome da kad nešto molimo možda mi sami nemamo dovoljno vjere da bi to izmolili ali kad više ljudi zajedno moli za tu stvar onda svi zajedno mogu imati dovoljno vjere da to izmole. Kaže da su ona četvorica imala dovoljno vjere da Gospodin ozdravi uzetoga kojeg su kroz krov spustili ispred Isusa da ga izliječi

http://www.bitno.net/vjera/cetiri-cuda-cetvorice/

Zato je dobro da više ljudi moli za istu stvar i zato sam ovu temu postavio jer kad je nekome jako teško sigurno molitve svih tih molitvenih grupa, svećenika i časnih sestara puno pomažu kao što su i meni pomogle. Konkretno u mom problemu o kojem sam pisao na početku (da sad ne ponavljam) sam upravo to vidio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 15:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
običan momak napisao:
osim osobne molitve puno pomaže i molitva drugih. Sjećam se seminara patera Jamesa Manjackala kad je on govorio o tome da kad nešto molimo možda mi sami nemamo dovoljno vjere da bi to izmolili ali kad više ljudi zajedno moli za tu stvar onda svi zajedno mogu imati dovoljno vjere da to izmole. Kaže da su ona četvorica imala dovoljno vjere da Gospodin ozdravi uzetoga kojeg su kroz krov spustili ispred Isusa da ga izliječi

http://www.bitno.net/vjera/cetiri-cuda-cetvorice/

Zato je dobro da više ljudi moli za istu stvar i zato sam ovu temu postavio jer kad je nekome jako teško sigurno molitve svih tih molitvenih grupa, svećenika i časnih sestara puno pomažu kao što su i meni pomogle. Konkretno u mom problemu o kojem sam pisao na početku (da sad ne ponavljam) sam upravo to vidio

I ovdje postoje molitvene grupe,a tko želi može staviti svoju nakanu pa da onda svi molimo za te nakane.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 17:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
marijaaaaa napisao:
I ovdje postoje molitvene grupe,a tko želi može staviti svoju nakanu pa da onda svi molimo za te nakane.

to je odlična stvar, meni zbog toga forum ne izgleda samo kao obični forum nego i kao jedna živa zajednica


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 19:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
običan momak napisao:
marijaaaaa napisao:
I ovdje postoje molitvene grupe,a tko želi može staviti svoju nakanu pa da onda svi molimo za te nakane.

to je odlična stvar, meni zbog toga forum ne izgleda samo kao obični forum nego i kao jedna živa zajednica

npr. viewtopic.php?f=20&t=6577
nemoš doć na red, gužva... :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 19:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
cirenac napisao:

nemoš doć na red, gužva... :oops:

Ova rečenica mi je skroz glupa, oprosti Cirenac, odkuda tebi toliko znanja, tko koliko moli?

To što se netko virtualno ne pribilježi, ne znači da ne moli, ili da se ta molitva kod Boga ne "računa".
Nekim razumom pretpostavljam da ako svaki forumaš izmoli molitvu Krunice ili neku drugu, da se onda ta Milost proteže i na ovaj forum kojega je on član i njegove članove, pa ČAK i ako se nije predbilježio .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
i meni je glupa.....
oprosti....ak sam nekog povredio,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 20:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 svi 2009 15:44
Postovi: 444
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Nas kršćane molitva spaja u jedno sa Gospodinom,i to je naša snaga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr