www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 07:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 01 pro 2012 21:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ožu 2012 22:56
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam puno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2012 22:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Shalom napisao:
Kad je to moje -ja-prejako, Bog mi ni ne moze prici, ja bar tako mislim. I znam da ne voli otpor i to nase oholjenje, krutost, neprastanje. U svemu tome je problem. Nekad samo placem. Tesko je kad zelis nekom potpuno pripadati, a nesto ti ne da.


Draga shalom,

ovo si dobro primjetila,i mislim da u tebi postoji velika želja da kreneš pravim,Kristovim putem,ali da te tu gdje jesi zadržava nešto,a to je upravo ovo što si napisala.Voljeti Isusa i postati "Kristolik" zahtjeva mnogo odricanja samoga sebe, svaki dan:Odbaciti sebe u potpunosti i predati se drugome, to nije lako.Zato mislim da trebaš nastaviti moliti, i pustiti Gospodinu da On čini u tebi ono što treba.nemoj ništa forsirati.

Btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2012 22:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Shalom napisao:
Kako ste vi pobijedili svoje -ja? Zasto je nekim ljudima to lako i nemaju problema sa time a neki se toliko muce da predaju svoje zivote Gospodinu?

Tako što sam prihvatila da sve ono što sam dobro imala u životu nije bilo zbog toga što sam ja bila super i na neki način to zaslužila već je to sve bio dar od Boga. Isto tako što sam prihvatila da ono sve loše što sam doživjela nije bilo zbog toga što me Bog kažnjava jer sam bila loša već je to bila palica i štap Božji koji me usmjerava na pravi put.

Rodila sam se živa i zdrava, imala divne roditelje, ljepotu, prijatelje, odlične ocjene, talente, završila faks, imala odma u startu dobar posao, pa vrlo brzo postala svoj šef... i cijelo vrijeme sam vjerovala da je sve moja zasluga. To je imalo drugu stranu medalje, zbog toga sam mislila da se stalno moram i dalje dokazivati, jurila sam i radila kao manijak od 0-24, dodatno se educirala, stalno bila pod stresom od količine posla i želje da zadovoljim potrebe svih klijenata.
Sreća je bila što nikada nisam krenula u nikakav marketing pa su mi poslovi i klijenti koji su mi dolazili dolazili nekim neočekivanim putevima i nekim čudesnim redom (i još uvijek na taj način dolaze). Bilo je preočito da su tu Božji prsti upetljani. Nisam to više mogla ignorirati. Probala sam par puta uložiti svoj trud da nađem klijente, ali sam morala nuditi popuste i slično tako da sam lošije prošla nego kod ovih što mi ih je Bog poslao.
Na kraju sam od te silne Božje ljubavi i milosti jednostavno popustila (trajalo je to dugo godina, nije došlo odjednom). Ako Bog obavlja moj dio posla onda je bilo vrijeme da se posvetim mužu, djetetu, prijateljima, roditeljima, bratu i sestri, zajednici i da prestanem raditi nedjeljom i da se taj dan posvetim Bogu, jer definitivno sam bila zanemarila sve oko sebe.

Prije nego sam se predala Gospodinu stalno sam bila pod stresom, nezadovoljna, tražeći ugodu u grijehu, ne mareći za druge i to samo zbog toga što sam bila uvjerena da ja svojim trudom, radom, znanjem nešto postižem i da mi obitelj koju hranim treba biti zahvalna, a svi ostali da trebaju imati razumijevanja za mene zbog toga što radim užasno puno. Nisam ja predala svoj teret Gospodinu jer taj teret je uvijek bio na njemu. On je oduvijek bio taj koji mi je osiguravao da imam i posla i krova nad glavom i što za obući. Ja sam samo otvorila oči i priznala da je to tako i rekla napokon hvala i odahnula.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2012 00:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Kako se borimo sa svojim "ja",
svaki dan,
iznova, borba, nekad češća i žešća , a nekad manje žulja križ, ali je moj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2012 01:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Shalom napisao:
Jesam kad sam se pricescivala i krizmala.
Mislim da je to borba mojeg-ja da prezivi, da Bozji duh ne zavlada do kraja. Malo sam u -ja-, malo sam u Duhu, -ja- se ne da, i zato valjda toliko trpljenje i borba. Nemam snage vise. Mozda je trpljenje kriz na kojem se to rjesava. Na kojem otpor mog -ja-prestaje i zapocinje predanje duhu. Kako ste vi pobijedili svoje -ja? Zasto je nekim ljudima to lako i nemaju problema sa time a neki se toliko muce da predaju svoje zivote Gospodinu?
Naggar, lijepo je pjevati i slaviti Gospodina, dugo mi nedostaje prave slobode i radosti za to, i snage. Prije sam tako voljela pjevati...sada mi je tesko jer je previse toga. I ja se borim da ne budem jedna od ovih koje si opisao a kao da je i meni to u krvi.. Ali to sto kazes da borba traje cijeli zivot...borba u zivotu da, ali borba sa samim sobom za predanje Gospodinu, to ne bi trebalo ja mislim, ima ljudi koji zive potpuno predani u duhu..
Dugi,ja sam dosla do toga da samo spas zazivam, ali Gospodin pomaze. Kao da mi svako malo ukazuje na pozitivno, ali ja se ne mogu dugo zadrzati u tome i opet padnem u negativu. Stalno padam. Kad imam pomoc, nekog uz sebe, lakse je, ali eto, nemam bas.
marija-elena, drago mije da me razumijes. Grozno mi ej sto sam zadnje vrijeme tako hladna pred Gospodinom, kao da je nestala sva ona ljubav i odusevljenje sa moje strane a i sa njegove. Kad je to moje -ja-prejako, Bog mi ni ne moze prici, ja bar tako mislim. I znam da ne voli otpor i to nase oholjenje, krutost, neprastanje. U svemu tome je problem. Nekad samo placem. Tesko je kad zelis nekom potpuno pripadati, a nesto ti ne da. Najljepsa su mi bila nocna klanjanja kad sam bila sama pred Njim, to mi fali.
Bit ce bolje. Bb svima. :grlim te:


..dobro je bit će sve dobro... :D :b112:
..za par mjeseci ..ti češ tješiti..druge...
-- :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2012 10:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 lis 2012 10:50
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
..bit ćeš u mojim molitvama,samo moli Isusa da ti ojača vjeru i učvrsti ufanje,kao što se moli u krunici i da ti da snage da ustraješ u molitvi,preporučam ti molitve svete Brigite,ja ih molim već neko vrijeme,i vidjet ćeš da će sve krenuti na bolje...)))) :P :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2012 11:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 lis 2012 10:50
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
....imaš na hrvatskom katoličkom radiju svaki dan molitvu krunice ujutro u 5:30 i navečer u 22:00,lijepo je moliti krunicu s nekim,ja je molim ponekad uz hkr,a ponekad sam....i traži zagovor Djevice Marije....tvoje molitve će sigurno biti uslišane... :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2012 22:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga shalom
Isus Te voli, tu je kraj tebe, otvori mu se potpuno iz dubine svoga srca zavapi mu u suzama,
niko ti drugi nece pomoci nego sami Bog ali moras mu se predati u potpunosti i vjerovati svim srcem svojim da ce Isus dragi izvesti sve na dobro. BIT CES U MOJIM MOLITVAMA.
Bog te blagoslovio kao i sve tvoje drage.
______________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2012 09:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Shalom napisao:
U velikoj sam potrebi za molitvom. Sama sam. Imam velike, trenutno nerjesive probleme u mom zivotu, vrtim se u krug, ne nalazim izlaz i nemam snage vise. Od svega sto je, jedan, ako ne i najveci problem je taj sto imam u sebi jako veliki otpor prema predanju u Bozju ljubav. Jedan dio mene Ga obozava, znam da je samo uz Njega moja sreca i sloboda, moja radost, osjetila sam to i osjecam...a onda me nesto zakoci u meni, zgrci i ne mogu si pomoci. Kao da potrcim prema voljenoj osobi i u trku me uhvati grc i zamrzne na mjestu, i ja ne mogu dalje. Ne mogu protiv toga. Moliim se puno, borim se sa time, ali kao da je sve jace, ne da. Ne mogu to sama slomiti, prejako je, i uopce me svaki trud da ostanem na tom putu sve vise umara i iscrpljuje, nemam snage ni za zivot ni za molitvu cesto vise. Vrtim se ukrug neprestano pokusavajuci odgonetnuti odakle to, zasto, kako da to rijesim, negativno me strasno pocne napadati, preko prisilnih misli koje se ne gase i te strasne napetosti i grcenja. Moze li tu molitva uopce pomoci. Molim se jako puno, molila sam se, isla na mise, ispovijedi, pricesti, duh.obnove, klanjanja, bila na polaganju ruku, od koje zadnje sam se nakon nje isto grcila i tresla, ali to nesto ostaje. Moram reci da je dosta zlog, prikrivenog zlog, rana bilo u mom zivotu. U cijeloj obitelji sam jedina koja je krenula ovim putem, od sire i uze obitelji nitko nije u crkvi, neki su jako pod utjecajem negativnog i to se obara i na mene jer sa njima zivim, neki su u Jehovinim svjedocima, sumnjam uz sve to i na obiteljsko neko prokletstvo, bojim se o tome i pricati...ugl, puno je toga, a ja jedina u obitelji i sama samcata u borbi protiv svega toga, bez ijedne tople i Bogu blize duse na mojoj strani koja bi mi mogla biti potpora. Puno je i mojih grijeha, svuda me je bilo prije, ali sada se trudim zivjeti po Bozjem ali nekad mislim da mi nema spasa koliko me napada i koliko sam onesposobljena. Nista u mom zivotu mi ne ide od ruke, imam preko 30 godina. Apsolutno svaki aspekt mog zivota ne valja i u nicemu ne uspijevam, nista se na dobro ne pomice, nego je sve jos teze. Necu dalje. Ima li tko neko slicno iskustvo koje se uspjesno rjesilo? Da li me netko moze shvatiti i po Bozjoj mudrosti savjetovati?
Hvala vam unaprijed!
I preporucam se u vase molitve ili da me samo preporucite Isusu tko ima volje i zelje, jer sam vec dosadna sama sebi sto molim druge da mole za mene kad nisam vise sigurna ni da li bi uopce i trebala vise zamarati Boga svojim molitvama ako u Njegovim ocima radim nesto krivo pa mi se zbog toga ne uslisavaju, jer nekad imam osjecaj kao da mi konstantno pruza ruku a ja ju ne hvatam jer zelim po svom, ili nesto takvo...neposlusnost ili sta vec, tvrdoglavost, otpor, ne znam, ali sto god je, ne znam kako da se toga rijesim. Kako se toga rijesiti? Sebicnost, oholost...kako se covjek moze do kraja toga rijesiti da ne bude nikakva prepreka u odnosu sa Bogom, kako?

evo ovdje možeš pročitati gdje se sve možeš obratiti za molitvenu pomoć kad imaš problem ili ti je teško


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr