www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 24 sij 2017 00:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Draga pobjedo, tuzna je tvoja prica.
Ali nemoj da se osjecas lose zbog toga, jer se da rijesiti: MOLITVO. I samo molitvom, jer Bog moze uci duboko u dusu tvog muza i skloniti i osicitit sve rane koje mu je njegova majka nanjena. Dubine njegove duse te vole.
Prosla sam slicnu situaciju(ako izuzememo zlu svekrvu, moja svekrva je bila super), cijela situacija mi je nanjela toliko boli da sam mislila da cu umrijeti od boli, pisala sam na ovom forumu prije nekih desetak godina.
Kratko: ima nade,Isus Krist je tvoja nada.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2017 08:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Belive napisao:
veki napisao:
Draga pobjedo, tuzna je tvoja prica.
Ali nemoj da se osjecas lose zbog toga, jer se da rijesiti: MOLITVO. I samo molitvom, jer Bog moze uci duboko u dusu tvog muza i skloniti i osicitit sve rane koje mu je njegova majka nanjena.


Je li molitva jedino sto se od nas ocekuje? Kako reci nekome u problemima i nekome kome "gori pod nogama" da moli i to je to - svi tvoji problemi ce se rijesti.
Ne ocekuje li se pouzdanje u Boga, ali i nasa aktivnost?
Banaliziram, ali po tom principu u zivotu nista ne moramo raditi nego moliti. Mislim da ne ide to bas tako.



Bez molitve, suradnje sa Bogom nemozes nista.
Molitva je ono sretstvo koje ce nam dati i snage i mudrosti da uradimo sta je vec pametno. Vrlo cesto u teskim situacijama od preopterecenosti bolju i nemoci nismo bas sposobni nista uciniti. Tad nam treba Bozija ruke.Ako ti dosita mislis da svojim snagama mozes bilo sto postici. Grdno ces se prevariti.

Ne brojeno puta u zivotu nista mi nije ostalo nego golo pouzdanje u Boga, samo molitva, nikakva utjeha, nikakava pomoc sa strane, pa je ispalo vise nego dovoljno dobro.

Eto zato vjerujem da jedino Bog moze ozdraviti u njenoj dusi i u njegovoj sve sto je ranjeno dovesti ljubav i mir medju supruznike.

Zar nisam u pravu?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2017 21:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Brak je vrlo kompleksna veza izmedu dvoje ljudi. Cesto problem je vrlo slojevit pa i rjesenje nemoze biti jednoslojno.
U brak unosimo vidljive i one nevidljive rane koje dakako utjecu na nase odnose prema drugoj osobi. Jedino Bog moze uci u dubine nase duse i izljeciti rane. Kad znamo da smo izljeceni? Onda kad budemo sposobni svom bracnom drugu oprostiti sve i kad pocnemo voljeti. Istinski voljeti. I davati sebe u potpunosti. Naravno, to nije sad pa sad. To je proces koji traje dugo.
Mozda zvuci glupavo, ali brak je bojno polje izmedju Boga i sotone. Bog zeli mir i jedinstvo, sotona razara. Ako kroz molitvu prepustimo Isusu vodstvo onda jedino mozemo pobjediti.
Ova moderna psihologija propagira razgovarati i razgovarati, ali sta kad svaki razgovor vodi samo novoj rani. I zato prepustiti sve Isusu a ostalo cemo vec znati sta nam je ciniti kad budemo ozdravljeni i utjeseni kad od nas ostane jedino i nista drugo osim onog sto nam je Bog dao: LJUBAV.

Bog je izljecio mene i mog muza. Bilo je doista nevjerojatno nakon tako teskih rjeci i povrijeda koje smo jedno drugom nanjeli. Trebalo je puno godina prije nego sam shvatila da sam i ja njemu nanjela uvrede. Mislim da je proces naseg ozdravljenja jos u toku.

Problem je sto se mi vrlo cesto ponasamo kao teenagers koji misle da znaju sve mnogo bolje od roditelja. Totalo ignoriramo njihov zivotno iskustvo.

Onda kad ozdravimo ili bar okusimo ozdravljenje i pocnemo voljeti. Znat cemo sta nam je ciniti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 19:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Draga Belive,
iz neke moje perspektive jako tesko mogu bilo koga osuditi za bilo koji postupak u zivotu. Razlog: uvijek ima razloga zasto je tako kako jeste.
Evo ti primjera: roditelji zlostavljaju dijete, velika vjerojatnoca da su i sami bili zlostavljani pa jednostavno ne znaju drukcije postupati.Ili, otac stalno premlacuje dijete i zbog najmanje sitnice, majka ne reagira. Onako gledajuci sa strane covjek se pita sto nije zastitila svoje dijete. Nije, jer NEZNA. Mozda je i ona odrasla u takvim uvijetima i to je NORMA ponasanja koje zna. Mozda iz perspektive te majke otac samo odgaja dijete. Kad sve to vidis sa strane pitas se da li bi drustvo trebalo davati dozvolu nekim ljudima da budu roditelji. Polazes vozacki ispit da ne bi ubio nekog na cesti, a zasto ne dozvola za roditeljstvo da ne ubijes svoje sopstveno dijete. Svijet nije bas crno-bijele kako sam da dobila utisak da ga ti vidis. Ima puno nijansi izmedu, nekad je vrlo tesko razluciti dobro od zloga. Cesto je dobra namjera u pitanju ali ispadne naopako na kraju, itd...
Evo ti jos jednog primjera, ovo iz moje blize okoline. Majka 57 godina, kci 20tak. Kci raspustena, hoda gdje hoce, radi sta hoce. Ako joj mati sta kaze galami udara majku, prijeti da ce sebe ubiti. Policija dolazila nekoliko puta. Nigdje kraja.Nece da ide na terapije, jer joj se ne ide. Jer je previse zahtijevno. Sve joj je previse zahtijevno. Pitam ja tebe kako bi ti mogla pomoci uskladiti ovaj odnost izmedu majke i kcerke i dovesti to dijete na pravi put, majka se boji da ce zavrsiti u drogi i prostituciji? Ja sam probala razgovarati sa obje ali nemoguce je bilo sta rjesiti. Majka je isla trazila pomoc ali NISTA. Problem je u tome sto zlostavljanje (bar prema prici majke) u obitelji je norma ponasanja i zadnjih par generacija. Ono sto ti zelim reci je jedino Bog moze uraditi tako dubok zahvat u ljecenju. Zato mislim da je molitva i predanje Bogu vrlo cesto je jedino rjesenje. Sve ostalo je stavljanje flastera na ranu koja ima eksesivno krvarenje. Nedovoljno i neefikasno.
A sto se tice rjesavanje problema u brakovima, to je vrlo skliska povrsina. Evo ti jednog svjezeg primjera, opet iz moje okoline. Moja poznanica me zovne da izadjemo kao ima mi nesto reci. Uglavno njena prica se svela na to kako njen muz kontrolise sve novce koje oboje zarade. Nista novaca ne salje njenoj majci samo svojima. Ne daj joj da kupi si niti tasnu ili cipele. Na posao nosi samo rizu kuhanu na vodi za rucak. Kazem joj ja, da je muz iskoristava i da moze jednostavno to rjesiti otovoriti svoj racun u banci i prebaciti novce do dolaze na taj racun (mislim njena placa) i slati svojima koliko hoces ili kad hoces. Ja mislim da je to bilo logicno. Ona kaze, pa on ce se ljutiti. Naravno da ce se ljutiti, ali moras da se boris za sebe. Mislis da je ista promjenila. Nije. Nisam niti ocekivala. Jer nema snage, iako zna da to nije u redu. Ali nema snage. Dosla je par dana kasnije da mi se pohvali kako je od muza uspjela izmoliti da kupi torbicu u secendhand prodavnici za svega nekoliko dolara. Radovala sam se toj njenoj sreci, nisam je nista pitala o onom razgovoru prije toga, jer znam da je taj VELIKI problem stavila "ispod tepiha" za neka druga vremena, koja mozda nikad nece doci.

Mnogi ljudi nemaju snage za promjene. Rjesenje je tu, vrlo ocito, ali svi nemamo snage pokrenuti promjenu. Jer smo duboko u nasoj dusi ranjeni iz ovih ili onih razloga. Kad je covjek mlad vjeruje i cini promjene ali sto si stariji nema vise tog entuzijazma.

Eto zato sam dubokog ubjedjenja da Molitva i to duboko unutarnje ozdravljenje, koje jedino Bog moze ocistiti i popraviti; prvi i veliki korak u rjesavanju svih konfliktnih situacija u nasim odnosima prema drugima bio brak ili jednostavno prijateljstvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 20:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
veki napisao:
Draga Belive,
iz neke moje perspektive jako tesko mogu bilo koga osuditi za bilo koji postupak u zivotu. Razlog: uvijek ima razloga zasto je tako kako jeste.
Evo ti primjera: roditelji zlostavljaju dijete, velika vjerojatnoca da su i sami bili zlostavljani pa jednostavno ne znaju drukcije postupati.Ili, otac stalno premlacuje dijete i zbog najmanje sitnice, majka ne reagira. Onako gledajuci sa strane covjek se pita sto nije zastitila svoje dijete. Nije, jer NEZNA. Mozda je i ona odrasla u takvim uvijetima i to je NORMA ponasanja koje zna. Mozda iz perspektive te majke otac samo odgaja dijete. Kad sve to vidis sa strane pitas se da li bi drustvo trebalo davati dozvolu nekim ljudima da budu roditelji. Polazes vozacki ispit da ne bi ubio nekog na cesti, a zasto ne dozvola za roditeljstvo da ne ubijes svoje sopstveno dijete. Svijet nije bas crno-bijele kako sam da dobila utisak da ga ti vidis. Ima puno nijansi izmedu, nekad je vrlo tesko razluciti dobro od zloga. Cesto je dobra namjera u pitanju ali ispadne naopako na kraju, itd...
Evo ti jos jednog primjera, ovo iz moje blize okoline. Majka 57 godina, kci 20tak. Kci raspustena, hoda gdje hoce, radi sta hoce. Ako joj mati sta kaze galami udara majku, prijeti da ce sebe ubiti. Policija dolazila nekoliko puta. Nigdje kraja.Nece da ide na terapije, jer joj se ne ide. Jer je previse zahtijevno. Sve joj je previse zahtijevno. Pitam ja tebe kako bi ti mogla pomoci uskladiti ovaj odnost izmedu majke i kcerke i dovesti to dijete na pravi put, majka se boji da ce zavrsiti u drogi i prostituciji? Ja sam probala razgovarati sa obje ali nemoguce je bilo sta rjesiti. Majka je isla trazila pomoc ali NISTA. Problem je u tome sto zlostavljanje (bar prema prici majke) u obitelji je norma ponasanja i zadnjih par generacija. Ono sto ti zelim reci je jedino Bog moze uraditi tako dubok zahvat u ljecenju. Zato mislim da je molitva i predanje Bogu vrlo cesto je jedino rjesenje. Sve ostalo je stavljanje flastera na ranu koja ima eksesivno krvarenje. Nedovoljno i neefikasno.
A sto se tice rjesavanje problema u brakovima, to je vrlo skliska povrsina. Evo ti jednog svjezeg primjera, opet iz moje okoline. Moja poznanica me zovne da izadjemo kao ima mi nesto reci. Uglavno njena prica se svela na to kako njen muz kontrolise sve novce koje oboje zarade. Nista novaca ne salje njenoj majci samo svojima. Ne daj joj da kupi si niti tasnu ili cipele. Na posao nosi samo rizu kuhanu na vodi za rucak. Kazem joj ja, da je muz iskoristava i da moze jednostavno to rjesiti otovoriti svoj racun u banci i prebaciti novce do dolaze na taj racun (mislim njena placa) i slati svojima koliko hoces ili kad hoces. Ja mislim da je to bilo logicno. Ona kaze, pa on ce se ljutiti. Naravno da ce se ljutiti, ali moras da se boris za sebe. Mislis da je ista promjenila. Nije. Nisam niti ocekivala. Jer nema snage, iako zna da to nije u redu. Ali nema snage. Dosla je par dana kasnije da mi se pohvali kako je od muza uspjela izmoliti da kupi torbicu u secendhand prodavnici za svega nekoliko dolara. Radovala sam se toj njenoj sreci, nisam je nista pitala o onom razgovoru prije toga, jer znam da je taj VELIKI problem stavila "ispod tepiha" za neka druga vremena, koja mozda nikad nece doci.

Mnogi ljudi nemaju snage za promjene. Rjesenje je tu, vrlo ocito, ali svi nemamo snage pokrenuti promjenu. Jer smo duboko u nasoj dusi ranjeni iz ovih ili onih razloga. Kad je covjek mlad vjeruje i cini promjene ali sto si stariji nema vise tog entuzijazma.

Eto zato sam dubokog ubjedjenja da Molitva i to duboko unutarnje ozdravljenje, koje jedino Bog moze ocistiti i popraviti; prvi i veliki korak u rjesavanju svih konfliktnih situacija u nasim odnosima prema drugima bio brak ili jednostavno prijateljstvo.


Well, poprilično istinito.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 21:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
http://arhiva.hkr.hr/vjerska_redakcija/ ... podine.mp3

govor profesora Ivancica najbolje odgovara na ovo pitanje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr