www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 02:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 vel 2019 17:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Svrha ovoga što je pišem je podijeliti svoja iskustva, jer upravo tamo gdje sam mislila da je sve izgubljeno ( a to je đavao želio da mislim, kako bih prestala moliti za obraćenje i spas jednog braka) dešavali su se čudesni obrati jer sam vjerovala dokraja, i onda kad je sve djelovalo nemoguće,te sam već bila pri kraju snaga i fizičkih i duhovnih, jer mislila sam da to nije moguće izdržati u granici ljudske izdržljivosti (užasni sotonski napadi na mene kroz klevete, optužbe, prijetnje) Gospodin me nosio čitavo to vrijeme kroz molitvu dok me sotona istodobno pokušavao uništiti...U najkritičnijim situacijama uvijek mi je pomagala molitva U Ime Isusovo. Zato ljudi, nemojte nikad prestati moliti bez obzira na protivštine, jer pobjeda je uvijek na strani kršćanina.


Moju obitelj su snašle velike muke, naravno jer nismo bili Božji dokraja, nego onako kako nas sve đavao voli, malo u grijehu, malo s Bogom, što ne ide nikako i vodi u duhovnu smrt. Nažalost, zbog neokajanih grijeha predaka smo bili podložni napastima da griješimo upravo u onome u čemu su i oni griješili, jer se nisu pokajali (! kod svih je to najčešće bludnost, vidite što se danas događa, već mala djeca su svezana bludnošću, već sve gadosti znaju od malih nogu i što je najgore ne osjećaju stida jer su rođena u duhu bludničkog roda, i to koliko generacija prije njih je tako živjelo- a ustvari ih napastuje zloduh bluda njihovih predaka) te smo tako lakše griješili. To su strašne posljedice za rod, koji s vremenom Bog zatire, ako nema bar jedne duše koja će se moliti, kajati za grijehe koji su počinjeni. Jer dok je god grijeh živ nema blagoslova. Pa eto, svima koji se muče u svojim rodovima i vide da nemaju blagoslova, savjetujem ustrajnu poniznu molitvu, molitvu Duhu Svetome da vam otkrije za što trebate moliti, sv.Mise za pokojne kao zadovoljštinu grijeha, pobožnost Prvih petaka, i subota. Kako vam već Gospodin bude otvarao kroz molitvu.

Zato tolike tragedije danas, tolike obitelji se zatiru, neplodni toliki brakovi, ne rađaju se djeca, jer nitko neće moliti za otkupljenje svojega roda. Mnogi ne vjeruju da je upravo ovo uzrok njihovih problema. Ako si bio u obitelji nesretan, odbačen, zlostavljan, zanemaren gotovo je sigurno da će te đavao uspjeti odvući u grijeh jer si postao laka meta, jer u obitelji nisi primiio ono što si trebao, i nudi ti grijeh da anestezira tvoju unutarnju bol koja ti je prouzrokovana u obitelji. I imat ćeš za neko vrijeme lažni mir, sve dok te sve većom bijedom i truleži ne uvjeri da Boga nema pa da više ni ne povjeruješ u spas. A Bog čeka svaku dušu.

Obitelj je stup društva, i tko je rođen u neadekvatnoj obitelji ( a većina smo) podložan je tome da ga đavao zavede i upropasti. Ali Bog nas sve čeka da nam pokaže da je On taj ljubljeni Otac koji za svoju djecu ima pripremljeno nešto nezamislivo. Stoga bez svijesti da smo Božja djeca, da smo ljubljeni, mi ne možemo ući u taj blagoslov.

Na svakome stoji odluka pod čijom zastavom želi proživjeti ovaj život, da li progonjenog Krista koji nam nudi Vječno Kraljevstvo, ili lopova koji nam nudi privid i bogastva ovog svijeta (a ni to nije bez muke), a nakon privida vječnu trulež i propast.

Ljubim vas u Kristu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2019 18:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
courage napisao:
...izgleda da si ostao usamljen pa si zalutao ČAK i na moj post.

Ovaj put si u pravu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2019 19:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Peltrasius napisao:
U tebi su tri čovjeka: Jedan, kakav bi želio biti. Drugi, kakav misliš da jesi. I treći, kakav si zaista. Tog jedino ne poznaješ.

Kad citiraš nekog, minimum pristojnosti je navesti koga si citirao. To i jest bit citiranja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2019 15:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
courage napisao:
Što je Krist činio za vrijeme svoga života?
Liječio je ljude!
Duhovno i fizički. Oslobađao ih je od zloduha, (danas to zovemo problemi) za koje mnogi nisu ni znali da ih imaju. Mi smo svi dužni (po vlastitim molitvenim otkrićima, talentima, spoznajama) sudjelovati u Božjem planu spasenja za svakog čovjeka, raskrinkavati djela zloga( jer on želi ostati sakriven), tamo gdje smo postavljeni. A Božji plan je da se ČOVJEK SPASI. Da bude slobodan, da prodiše novim plućima, životom koji je izvana možda često pun prepreka (jer ovdje nam nije obećano med i mlijeko, već nerijetko borba do krvi za spasenje) ali iznutra pun MIRA,i duševne slobode koju ovaj svijet ne poznaje.
A čovjek se ne može spasiti ako ne zna kako, ako ne zna koja sredstva ima, i da su ta sredstva djelotvorna, ako ne zna da ĐAVO STREPI pred vjernom dušom.

Znači,courage,ne postoji ljudska zloća,zloba,malicioznost,ljubomora i ostale stvari zbog kojih ljudi rade zlo jedni drugima,sve je to djelo zlih duhova?Ni psihičke bolesti?Pa tako nešto slično kažu i šamani i vračevi...i oni tjeraju zloduhe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2019 16:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
courage napisao:
Fran26 napisao:
Idemo se bavit ozbiljnim stvarima a ne bajkama, ta odrasli smo ljudi Peltrasius. Evo dajem ti prednost da biraš temu: teologija ili filozofija. Toliko ozbiljnih tema za riješit, nema smisla da gubimo vrijeme na bajke. Drage volje ulazim u raspravu. Kaj nije ni čudno. Svi manje-više pod kaznom.


**Svrha i smisao moga posta bila je pomoći ljudima dobre volje (ne, oholim i nepopravljivim racionalistima jer njima nema pomoći, jer takvi ne žele čuti Kristovo Evanđelje već ono po mjeri njihovih požuda skrojeno, barem dok ne dožive gadan pad i krizu svih vlastitih vjerovanja u koje ih je đavao zaveo, pa da onda prazni i ponizni dođu pred Gospodina koji želi svačije obraćenje). Meni je osobno žao svih duša koje su ovdje došle (i otišle) gladne, tražeći Boga, a naišle na Frana &co., hrpu besposlenih ljudi kojima je jedini cilj prosipati svoje filozofsko-teološke priče koje su same sebi svrha, a ne spasenje nečije duše, te pritome često nekoga uvrijediti, uniziti,otjerati kako bi sebe uzdigao. Mene osobno to nimalo ne dira, žao mi je da netko ima potrebu tuđe mišljenje gaziti, ali kad već druge ideš blatiti bez argumenata i to činiš godinama, onda ne zaslužuješ ništa drugo nego da te se prokaže i ignorira. A izgleda da si ostao usamljen pa si zalutao ČAK i na moj post. Uglavnom, neka ti Gospodin podari prosvjetljenje i oslobođenje od tog bezbožnog racionalizma kojemu robuješ te ne vidiš istinu „koja se daje jednostavnima“, a sve poradi oholosti koja je vjerojatno plod neke duboke rane, srdžbe koju nosiš u duši. Poniznima Gospodin daje, a oholima oduzima i ono što misle da imaju. Neka te Gospodin blagoslovi da što skorije shvatiš svoje zablude i učiniš javnu pokoru zbog svih duša koje su ovdje došle i otišle zahvaljujući tebi. Sve najbolje.

Zrno napisao:
Možeš li se pomoliti za mene, za oslobođenje?

:)
Molim se za sve ljude svaki dan. Imam potrebu moliti tako jer očito tako želi Gospodin, pa i da ovo svjedočim što sam počela, jer sotona je toliko lukav, a istodobno glup, on ništa novo ne zna izmisliti. Želi nas uvjeriti kako smo bespomoćni, kako je sve izgubljeno,pokazati kako je sve crno, onesposobiti...a sve kako ne bismo saznali Istinu- naše vjere, spasenja koje nam je darovano u Isusu Kristu, alata ako hoćete kojima se možemo obraniti od njegovih zamki! Mi moramo upoznati našeg neprijatelja. Što je to što vas muči u životu? Tu je trag sotone koji je nekako dobio ulaz. To je ono protiv čega se trebate moliti , vapiti Bogu Ocu za oslobođenje. Vi sami morate uzeti „duhovne tablete“, a ne ja, ili netko drugi umjesto vas, jer ste Dijete Božje i možete si sami pomoći, niste slabi kako vas đavao želi uvjeriti. Slabi ste jedino kad robujete grijehu, tj kad ste se predali zlome.
Isus kaže: „Ne boj se, samo vjeruj“. Zar ćemo reći da On laže kad nam je to rekao?
Nema problema koji se ne može riješiti ustrajnom molitvom. Moli Duha Svetoga da te nadahne kako bi znao što i kako trebaš moliti, a koji prebiva u dubokim tišinama, dakle uđi u sebe i počni ragovorati s Bogom. Božji blagoslov :grlim te:


Velika je vjera kod tebe ženo i Bog te blagoslovio na molitvama koje moliš za sve ljude :grlim te:
Takvi bi svi trebali biti...tada bi na zemlji zavladalo Kraljevstvo Božje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2019 22:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Znači,courage,ne postoji ljudska zloća,zloba,malicioznost,ljubomora i ostale stvari zbog kojih ljudi rade zlo jedni drugima,sve je to djelo zlih duhova?Ni psihičke bolesti?Pa tako nešto slično kažu i šamani i vračevi...i oni tjeraju zloduhe.

Previše se toga lijepi pod etiketu: "psihički uzrok". Kako duša koja je besmrtna može biti istinski bolesna? Oh đavao je sposoban ljude uvjeriti da je sve drugo posrijedi a samo ne on. Zlo je uvijek djelo zloga,oca laži, kneza ovog svijeta koji ima puuuno svojih podređenih demona i koji mu služe 24/7h. Čiji je jedini cilj: ZAVADITI i RAZORITI čovjeka a naročito ljudsku zajednicu. Jer jedni bez drugih ne možemo, jer smo braća i sestre. Bar bi trebali to biti u Kristu. Pogledajte samo svađe i prepirke kod kršćana, zajednica, pa i na ovom forumu. Sve je to djelo zloga koji se koristi našim ranjenim dijelovima bića (jer nas dobro poznaje, a poznaje nas jer nas studira sve dokle nas ne upozna)da nas jedne na druge nahuška. To što je netko zao i čini djela đavla(a zao je jer je zarobljen, u rukama sotone, nekad svjesno nekad nesvjesno-uvijek i samo po grijehu) ne znam kakve bi veze imalo s duševnim predispozicijama? Sigurno, onaj koji pati na duši skloniji je negativnom ponašanju, zloći ako tako želite. Ali i dalje taj iskonski čin zloće proizlazi uvijek i samo od đavla koji koristi upravo tu njegovu ranu, da drugima zadaje povrede.
Ali ne bih o tome dalje raspravljalai jer nije o tome riječ niti sam zato otvorila temu, da se naširoko raspreda o tome što je zlo, već isključivo da iznosim svoja osobna iskustva u borbi s demonima i da ih prokazujem. :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2019 22:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
. Velika je vjera kod tebe ženo i Bog te blagoslovio na molitvama koje moliš za sve ljude :grlim te:
Takvi bi svi trebali biti...tada bi na zemlji zavladalo Kraljevstvo Božje

Blaženi siromašni duhom, njihovo je Kraljevstvo nebesko.
Bog blagoslovio tebe i sve oko tebe. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2019 22:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Znači,courage,ne postoji ljudska zloća,zloba,malicioznost,ljubomora i ostale stvari zbog kojih ljudi rade zlo jedni drugima,sve je to djelo zlih duhova?Ni psihičke bolesti?Pa tako nešto slično kažu i šamani i vračevi...i oni tjeraju zloduhe.


Još jedna stvar koju sam zaboravila napisati a vrlo važna...
Đavao se LIJEPI NA NAŠE RANE. On zna koje su to. I po njima neprestano djeluje da nas razori, blokira. Sve dok ih se ne odreknemo u Ime Isusovo. Za to nekad treba puno molitve oslobađanja -odricanja, odlazaka na duhovne seminare gdje se moli za oslobođenje takvih problema, osobito ako su nam rane nanijeli roditelji, ili drugi krvni srodnik jer to onda mogu biti teška prokletstva-svezanosti na čovjekov život. I to govorim iz iskustva. Ali o tome detaljnije drugom zgodom.
Mislim postoji toliko načina na koji nas sotona ometa u našem životu...a prosječni kršćanin toga nije ni svjestan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2019 12:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
courage napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
. Velika je vjera kod tebe ženo i Bog te blagoslovio na molitvama koje moliš za sve ljude :grlim te:
Takvi bi svi trebali biti...tada bi na zemlji zavladalo Kraljevstvo Božje

Blaženi siromašni duhom, njihovo je Kraljevstvo nebesko.
Bog blagoslovio tebe i sve oko tebe. :grlim te:

Možeš li nam objasniti kako vidiš to siromaštvo duhom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2019 16:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
courage napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Znači,courage,ne postoji ljudska zloća,zloba,malicioznost,ljubomora i ostale stvari zbog kojih ljudi rade zlo jedni drugima,sve je to djelo zlih duhova?Ni psihičke bolesti?Pa tako nešto slično kažu i šamani i vračevi...i oni tjeraju zloduhe.

Previše se toga lijepi pod etiketu: "psihički uzrok". Kako duša koja je besmrtna može biti istinski bolesna? Oh đavao je sposoban ljude uvjeriti da je sve drugo posrijedi a samo ne on. Zlo je uvijek djelo zloga,oca laži, kneza ovog svijeta koji ima puuuno svojih podređenih demona i koji mu služe 24/7h. Čiji je jedini cilj: ZAVADITI i RAZORITI čovjeka a naročito ljudsku zajednicu. Jer jedni bez drugih ne možemo, jer smo braća i sestre. Bar bi trebali to biti u Kristu. Pogledajte samo svađe i prepirke kod kršćana, zajednica, pa i na ovom forumu. Sve je to djelo zloga koji se koristi našim ranjenim dijelovima bića (jer nas dobro poznaje, a poznaje nas jer nas studira sve dokle nas ne upozna)da nas jedne na druge nahuška. To što je netko zao i čini djela đavla(a zao je jer je zarobljen, u rukama sotone, nekad svjesno nekad nesvjesno-uvijek i samo po grijehu) ne znam kakve bi veze imalo s duševnim predispozicijama? Sigurno, onaj koji pati na duši skloniji je negativnom ponašanju, zloći ako tako želite. Ali i dalje taj iskonski čin zloće proizlazi uvijek i samo od đavla koji koristi upravo tu njegovu ranu, da drugima zadaje povrede.
Ali ne bih o tome dalje raspravljalai jer nije o tome riječ niti sam zato otvorila temu, da se naširoko raspreda o tome što je zlo, već isključivo da iznosim svoja osobna iskustva u borbi s demonima i da ih prokazujem. :a1407:


Ovo može biti dosta opasno za psihičke bolesnike jer ih može odvratiti da ne potraže liječničku pomoć na vrijeme što može imati posljedice i opasnosti po nečiji život.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr