www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 07 lip 2024 08:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 305 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2009 18:47
Postovi: 323
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
LeMonde napisao:
Ane2707 napisao:
Aj mi molim te objasni....
Želiš pronači ženu...s kojom ćeš biti jedno...živjeti s njom kršćanskim životom i svijetliti svjetlom Kristovim...?
To je predivno....
Ili ti želiš BITI :shock: Isus?
Ne razumim te...a baš bi volila...


Zar živjeti krščanskim životom ne znači svjetliti kao Isus?
Ne mogu biti Isus, ja sam Dječak sa Snovima i mogu vam pričati o ljubavi izmedju muškarca i žene... o ljubavi koja svjetli kao što je Isus svijetlio dok je hodao po zemlji...

tko želi slušati čut će... tko ne želi ne treba... i tako dalje :)

nema smisla da mi itko govori da sam na krivom putu... jer ako jesam sam cu platiti za to glavom...

ja sam na putu ostvarenja svojih snova... a sanjam o Ljubavi... velikoj i veličanstvenoj ljubavi koja se doslovno sa Neba spušta na Zemlju.

O energiji koja ce svjetliti...

Nekako je do mene došao kamen sa Isusovog groba... preko 2 osobe od kojih mi je jedna prijateljica iz Beograda! Donjela mi ga je i rekla je, evo, ovo je za tebe!

Zar se vi svi ne molite za spasenje?

Pa dolazi Ljubav... prava i zdrava... dolazi sa Neba na Zemlju da osvjetla vaša srca, da donese spas... ne morate mi vjerovati, ali ona dolazi...

Šta im krivo u tome šta govorim?




:grlim te: Bog te blagoslovio,prosvijetlio i sačuvao... :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Živjeti kršćanskim životom nije svjetliti, nego pustiti svjetlost Kristovu u sebe - to je bitna razlika. Svjetlost nije nešto što ti imaš, nije nešto čime ti zračiš. Isus je svjetlost i svjetliš ako je on u tebi. Ti si samo posuda u kojoj svjetli.
Dakle nije problem svjetliti - sve dok si svjestan da ti sam nisi svjetlost, nego ti je to dano.

A u vezi plaćanja glavom

Opet si u krivu - ako smo mi svi braća i sestre u Kristu - naša je dužnost opominjati jedni druge - da svi mi postanemo bolji kroz zajedništvo i brigu prema onome drugome, da netko od nas ne zastrani - dakle, nitko od nas nema pravo reći - nije me briga za tebe.

A u tome što govoriš gotovo je sve krivo ako ćemo po Crkvi :) :

Ti nisi svjetlo - nego Isus.
Ljubav muškarca i žene nije smisao naših života, nego ljubav prema Bogu - i to je ujedno i najveća ljubav - sve ostalo su manifestacije pokazivanja ljubavi prema Bogu.
Ne svjetli neka energija - to su new age priče.
Kamenje sa Isusova groba nije samo po sebi čudotvorno kao niti jedan kip ili slika - to je idolopoklonstvo. Mi ne štujemo Križ, kip ili sliku, nego klanjajući se tome - klanjamo se onome što to jest u našem srcu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6cJBjE_TU90&feature=related[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 sij 2010 00:43
Postovi: 113
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hrvren napisao:
Živjeti kršćanskim životom nije svjetliti, nego pustiti svjetlost Kristovu u sebe - to je bitna razlika. Svjetlost nije nešto što ti imaš, nije nešto čime ti zračiš. Isus je svjetlost i svjetliš ako je on u tebi. Ti si samo posuda u kojoj svjetli.
Dakle nije problem svjetliti - sve dok si svjestan da ti sam nisi svjetlost, nego ti je to dano.

A u vezi plaćanja glavom

Opet si u krivu - ako smo mi svi braća i sestre u Kristu - naša je dužnost opominjati jedni druge - da svi mi postanemo bolji kroz zajedništvo i brigu prema onome drugome, da netko od nas ne zastrani - dakle, nitko od nas nema pravo reći - nije me briga za tebe.

A u tome što govoriš gotovo je sve krivo ako ćemo po Crkvi :) :

Ti nisi svjetlo - nego Isus.
Ljubav muškarca i žene nije smisao naših života, nego ljubav prema Bogu - i to je ujedno i najveća ljubav - sve ostalo su manifestacije pokazivanja ljubavi prema Bogu.
Ne svjetli neka energija - to su new age priče.
Kamenje sa Isusova groba nije samo po sebi čudotvorno kao niti jedan kip ili slika - to je idolopoklonstvo. Mi ne štujemo Križ, kip ili sliku, nego klanjajući se tome - klanjamo se onome što to jest u našem srcu.


Eto vidiš... u mom je srcu jedna žena koju je Bog stvorio za mene, mene za nju... druga polovica moje duše... i njoj se klanjam, i Bogu jer ju je stvorio za mene!

Lako za to što ti kaže o ljubavi i o svjetlu... bitno je ono što kaže Nebo.

Nikakve new age priče... new age je ovdje... 2000 godina je prošlo... Zemlja na rubu propasti... vjerovatno zbog ovakvih kao ja koji žele pronaci ljubav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hajde radije pusti Isusa u srce, kad je on tamo bit će i mjesta i vremena i za sve ostalo.
Oprosti, ali zbilja lupetaš o tome da je stvorena za tebe - to reci kada je pronađeš, vjenčate se, imate djecu, proživite cijeli život, budete ljuljali unučad na koljenima... Ovo zbilja zvuči strašno neozbiljno za osobu od 31 godinu. Shvaćam da si zaljubljen, ali daj shvati i ti da si možda u krivu, a dok si u tome stanju zaljubljenosti - izgovaraš žešća bogohuljenja - što je prvi znak da tu nešto ne štima.

I ne, nitko ne može biti druga polovica tvoje duše, ma koliko ga volio. Možete si tako tepati, šaliti se, ali ovako doslovno kako ti to iznosiš - nikako. I ovo nije moje mišljenje - nego učenje Crkve - pa razmisli malo opet o svojim riječima. ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 sij 2010 00:43
Postovi: 113
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hrvren napisao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6cJBjE_TU90&feature=related[/youtube]


pa da... sam tvoja ljubav bože... jer Bog je stvorio muškarca i ženu da se bezuvjetno vole... a prvo da se čekaju i da se traže, da postanu svjesni jedan drugog iako se ne vide i ne znaju jedan za drugog da postoje...

da vjeruju u božansku ljubav... toliko nas voli Bog da nam je dao ono što najvise u srcu želimo... drugu polovicu naše duše... zato vas boli... jer ste raspolovljeni... kao i ja...

kada bi ljudi tražili drugu polovicu svoje duše Zemlja bi bila Raj. Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 sij 2010 00:43
Postovi: 113
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hrvren napisao:
Hajde radije pusti Isusa u srce, kad je on tamo bit će i mjesta i vremena i za sve ostalo.
Oprosti, ali zbilja lupetaš o tome da je stvorena za tebe - to reci kada je pronađeš, vjenčate se, imate djecu, proživite cijeli život, budete ljuljali unučad na koljenima... Ovo zbilja zvuči strašno neozbiljno za osobu od 31 godinu. Shvaćam da si zaljubljen, ali daj shvati i ti da si možda u krivu, a dok si u tome stanju zaljubljenosti - izgovaraš žešća bogohuljenja - što je prvi znak da tu nešto ne štima.

I ne, nitko ne može biti druga polovica tvoje duše, ma koliko ga volio. Možete si tako tepati, šaliti se, ali ovako doslovno kako ti to iznosiš - nikako. I ovo nije moje mišljenje - nego učenje Crkve - pa razmisli malo opet o svojim riječima. ;)


Učenje crkve?
Pa tamo piše... ne sex prije nego vas Bog spoji... jer taj sex ce ti povrijediti dušu... i zato je sex grijeh... jer mnogo boli... mnoooooooooogo boli sex sa nekim tko nije tvoja polovica!
To ustvari i nije sex... jer sex je kad dvoje postaju jedno... kad im se spoje tijela, duša i energija...

dakle piše da je moja žena ona sa kojom me Bog spoji... i toga se držim...

kakva bogohuljenja?
Jel bogohuljenje zato sto pričam da postoje dve polovice jedne duše?


Pazi da ne bi prvo imao ženu i djecu pa onda vidio da li je netko moja druga polovica... prvo da odživim život pa onda da vidim jel ispravan jel?

Ne, ja vjerujem odavno još u dve polovice!
Još kao dijete sam vjerovao u to.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2009 21:40
Postovi: 66
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kao prvo nisam ti rekla da si nepozvan nego da me podsjecas na tog tipa ( on je sam sebe navao Nepozvani , mogao se zvat i mitsubishi, to ne bi nista promijenilo)

[quote=e u tom grmu leži zec...
ona je mene već spasila samo jednim pogledom... ja sam vec vidio bijele ravnice zvane Raj, a još sam živ... (quote

Molim te daj mi malo detaljnije opisi taj dogadjaj.. :shock:



Quote:ljudi nisu samo ljudi... ljudi su stvoreni na sliku i priliku Boga...

dakle?

jesmo li samo ljudi, ili smo stvoreni na sliku i priliku Boga?

odgovor je jedan...


Da,Stvoreni smo na sliku i priliku Boga, ali ja ne poznajem nijednog covjeka koji je bez grijeha i koji svaki dan ne grijesi, Isus je za razliku od nas bez ikakvog grijeha ( u mislima, rijecima, ddjelima ili propustom), ljudi su nepuzdani ( prije ili kasnije.. ) a Isus te nikada nece napustiti

Quote:Što sam ja Lucifer jer želim ženu koju je Bog stvorio za mene, a mene stvorio za nju...

Ne, nisi, nije u tome problem sto zelis zenu koju je bog stvorio ze tebe zenu, vecina samaca na ovom forumu trazi takvu osobu, ali ja ne mislim da ce me bracni drug " spasiti", samo Isus me moze spasiti( Isus je osoba, ima svoj "personality", nije neka amorfna energija- neka energetska ameba)
'
ima li jos primjedbi?
ili mogu konačno čekati u miru božjem da ona dodje?[/quote


jel ti isus rekao mozda da ce ona bas tu doci?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog jest stvorio muškarca i ženu da se bezuvjetno vole, ali nije nikada rekao da je to jedina ljubav, a pogotovo ne da je najveća ljubav - već sam rekao - kroz bilo koji oblik ljubavi mi ljubimo Boga - dakle daje nam ženu/muža da ljubeći njih Bogu pokazujemo svoju ljubav.
Po tebi bi onda svi svećenici i redovnici (zaručnici Crkve) i redovnice (zaručnice Kristove) bili - jednostavno besmisleni. Po tome što pričaš njihovi zavjeti i celibat su besmisleni - jer je ljubiti ženu/muškarca vrhunac ljubavi.

I ne znam odakle ti da smo raspolovljeni???
Ja imam, hvala Bogu, ženu. Hvala Bogu, jako se volimo. Imali smo i lijepih trenutaka - i hvala Bogu na tome, i ružnih trenutaka - i hvala Bogu što nam je dao da ih nadiđemo. Ali cijelo vrijeme nas drži baš - ljubav prema Bogu.
A po tvojoj teoriji o raspolovljenosti (opet new age upakiran u antičku mitologiju) - ti si pola čovjeka dok ne upoznaš nekoga. Kada ti bračni partner umre - opet si pola čovjeka - pa stvari ne stoje baš tako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 pro 2009 21:43
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Sve pijanoo

drogiranoo

za LeMondaa

navijamoo!

LeMonde napisao:

i naša bi srca svjetlila!

želim svjetliti

ja sam Lucifer jer želim svjetliti kao Isus!

Ja želim da ja i moja žena svjetlimo kao Isus što je svjetlio dok je hodao zemljom!

moja djevojka ne stavlja make up jer svijetli bez njega...

svjetliti kao Isus

o ljubavi koja svjetli kao što je Isus svijetlio dok je hodao po zemlji...

O energiji koja ce svjetliti...



Hare rama? Rama rama? Rama prozor? Prozor prozor? Prozor rama? Rama hare? Hare mata? Mata Pera? Pera Mate? Mate miša? Miša kovač? Kovač kovač? Kovač Mate? Mate mata? Mata hari? Hari hari? Hara kiri? Kiri ćiri? Ćiri hare? Hare Krišna? Krišna trešnja? Trešnja potres? Potres trešnja? Trešnja trešnja? Trešnja višnja? Višnja višnja? Rama rama? Margo margo?

Margo nam je nestao. Može li neki drugi margarin?

Može hvala. Dvadeset deka i daj ljudima što piju.

LeMonde napisao:
Nekako je do mene došao kamen sa Isusovog groba... preko 2 osobe od kojih mi je jedna prijateljica iz Beograda! Donjela mi ga je i rekla je, evo, ovo je za tebe!


Sve pijanoo

drogiranoo

za LeMondaa

navijamoo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 305 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr