www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 08:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 01 ruj 2011 15:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
EroM napisao:
courage napisao:
što upućeni kažu o biskupu Periću:



Za neupućene - ti tkz "upućeni" su oni koje je "Generalna uprava Franjevačkoga reda, zajedno s Hercegovačkom franjevačkom provincijom, u crkvenom zajedništvu s mjesnim biskupom u Mostaru" u svom zajedničkom priopćenju http://www.cbismo.com/index.php?mod=vijest&vijest=144 izbacila iz franjevačkog reda i nazivaju se bivšim fratrima, znači ne pripadaju Hercegovačkoj franjevačkoj provinciji ni katoličkoj crkvi.


:D
To što je Crkva nekog "izbacila" ne znači da su ti isti doista nešto krivo napravili.
Po tome su fra Pavić, Sudac, Manjackl, Zovko najveći grešnici među svećenicima....a po plodovima koje ostavljaju ljudima baš i nije tako, zar ne?.
Naprotiv ne znam koje to "plodove" žanje biskup Perić.
Ali ok, uvijek će biti teologa koji će gledati prvo na zakon, a ne na ono što je doista od Boga. Za to treba moći razlikovati duhove i biti otvoren prema Istini.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 01 ruj 2011 15:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
courage napisao:
EroM napisao:
courage napisao:
što upućeni kažu o biskupu Periću:



Za neupućene - ti tkz "upućeni" su oni koje je "Generalna uprava Franjevačkoga reda, zajedno s Hercegovačkom franjevačkom provincijom, u crkvenom zajedništvu s mjesnim biskupom u Mostaru" u svom zajedničkom priopćenju http://www.cbismo.com/index.php?mod=vijest&vijest=144 izbacila iz franjevačkog reda i nazivaju se bivšim fratrima, znači ne pripadaju Hercegovačkoj franjevačkoj provinciji ni katoličkoj crkvi.


:D
To što je Crkva nekog "izbacila" ne znači da su ti isti doista nešto krivo napravili.
Po tome su fra Pavić, Sudac, Manjackl, Zovko najveći grešnici među svećenicima....a po plodovima koje ostavljaju ljudima baš i nije tako, zar ne?.
Naprotiv ne znam koje to "plodove" žanje biskup Perić.
Ali ok, uvijek će biti teologa koji će gledati prvo na zakon, a ne na ono što je doista od Boga. Za to treba moći razlikovati duhove i biti otvoren prema Istini.



courage imaš kuraža.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 01 ruj 2011 19:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
naggar napisao:

courage imaš kuraža.. :D


:D U pozitivnom smislu nadam se... :lol:
off: (Kako sam u uvodnom dijelu foruma objasnila, nick courage sam uzela jer ne mogu na bolji način izraziti kako se osjećam blizu Oca, nenadmašivo snažno, ali poradi Njega, ne sebe, da me se krivo ne shvati). :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 01 ruj 2011 20:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
BiTLorD napisao:
osobno sam na strani obicnog sto se poslusnosti tice... jer po poslusnosti se vidi koliko je tko svet... kad je najteze bit poslusan, pognut glavu iz poniznosti i prepustit u toj nepravednosti sve Gospodinu i cekat pravo vrijeme kada ce istina i prave vrijednosti doc na vidjelo...

sama si rekla da Ivan Pavao drugi vjeruje u Medjugorje i da se nije pojavio tamo zbog biskupa... to samo pokazuje koliko je volio i postovao biskupa ma kakav bio... jer Gospodin ga je pozvao na taj poziv i zna zasto je to sve dopustio... koliko tamo drugi postuju i koliko su poslusni nije da kazem jer ne poznam dovoljno situaciju... uostalom tko me sto pita :wink: :wink:

"Btw Gabriele Amorth, najpoznatiji vatik.egzorcist je izjavio da u Vatikanu djeluje sotona" -> a gdje ne djeluje? i u mom zivoti u tvom, i u mojoj obitelji i u tvojoj navodeci nas na grijeh da se sto vise udaljimo od Gospodina i nauka Njegova... isto tako napastuje i ljude u Vatikanu koji su isto tako od krvi i mesa... no i za to ima lijek a zove se Duh Sveti koji ravna nase krivudave pute koje su ucinile ljudske odluke

"A Zovko je svetac koji sigurno djeluje u skladu s Gospinom voljom" -> Gospina volja = Gospodinova volja... a Gospodinova volja je poslusnost i rast u krepostima a mnoge kreposti proizlaze iz poslusnosti Gospodinu koji se "skriva" iza ljudskih odluka ma koliko cudne i neuobicajene bile...

"Mozda mu je sama Gospa dozvolila da i dalje dijeli sakramente"... oprosti, ova izjava je cista glupost... izgleda da Gospa zeli zaratiti sa Vatikanom... bezveze i u to ne vjerujem!! to nije Gospa kojoj se ja molim i ciji zagovor istem svakoga dana :wink:


Slažem se sa svim što si napisao.Ovdje izgleda neki dobiju napadaj na sam spomen poslušnosti crkvenoj hijerarhiji.Bio sam u Međugorju dosada par puta i bilo mi je lijepo.Lijepo mi je vidjeti na jednom mjestu ljude različitih rasa, nacionalnosti, boje kože, kako se ispovijedaju, mole, slave Svetu misu... ali sve što imam u Međugorju, imam i u svojoj župi.Krist je isti i prisutan u bilo kojem svetohraništu na zemlji, a vjerujem da će me i Gospa zagovarati kod svog Sina bez obzira odakle joj se obraćam.Kao dijete sam dosta čitao o međugorskim ukazanjima i radovao se kad ću otići tamo na hodočašće.Kao malo stariji, sam iz intelektualnog poštenja pročitao knjigu "Ogledalo pravde", da vidim što ti "strašni" protivnici Međugorja pišu o njemu.Moram priznati da ima stvarno dvojbenih i čudnih izjava samih vidioca kao što su ove:

Citat:
12. VI. 83: "Ivan Dragićević postavio je jedno pitanje na
koje je dobio odgovor.
1. Da li da fratri počnu iskop oko crkve za klima uređaj
ili trebaju pitati vlasti za to."
Odg. "Neka ne započimaju bez pitanja. Odmah će špijuni
javiti. Doći će i zabraniti radove. Otiđite i lijepo ih zamolite da
vam dozvole to uraditi".
Neka ovo ostane bez ikakva komentara!

8. XII. 81. "Ispod njezinih nogu i oko nje tama i dim tu
se širili. Ni na jedno pitanje nije odgovarala nego se samo
molila."
To se događa na svetkovinu Bezgrješnoga začeća! Dan
Najčistije, bez iskonske ljage, a gle dima i tame! Tko to ubacuje
tamu i dim oko najsvetije ljudske osobe?

"Krvava marama". Pod datumom 4. rujna 1981. u
Vickinu Dnevniku I. čita se ovaj zapis: "Danas smo čekali kod
Marije Gospu. Ja (=Vicka), Marija, Ivanka i Jakov s nama. Pitali
smo za fratre i časne iz naše župe i oni koji dolaze ovdje. Gospa
je rekla: Da ih što više dolazi, što više moli i daju hvalu Bogu".
Zatim se u Dnevniku a osobito u Vickinu intervjuu s fra Jankom
Bubalom opisuje slučaj kako je nekoga taksista, Čapljinca, koji
se vraćao iz Međugorja, u Cernu zaustavio neki siromašni
čovjek i dao mu okrvavljenu maramicu. Taj je taksist u
Studencima htio baciti maramicu u rijeku. Međutim preda nj je
izišla neka žena u crnini i tražila taj krvavi rubac. Kako taksist
nije htio odmah dati "okrvavljenu maramicu", žena mu se teško
zaprijetila te je on popustio i dao. Na to mu je žena u crnome
rekla: "Da mi je nisi dao, bio bi strašni sud svima. Gospa je
rekla da je to istina". Vicka to još jednom potvrđuje fra Janku:

"Rekla nam je da je to stvarno nekako tako bilo. I da je oni
siromašni čovjek bio njezin Sin a ona žena u crnini da je bila
ona".
Naš osvrt: Svakom je zdravom vjerniku iz ove priče
očito da se radi o najobičnijoj dječjoj maštariji, koja ničemu
drugom ne služi nego da dokaže neistinitost i neautentičnost
"ukazanja" i u Međugorju, i u Cernu, i u Studencima! Valjda je
zato i sama Vicka u spomenutom intervjuu uvidjela da to ničemu
ne sliči pa je s tim u vezi svima poručila: "Ja sam rekla da ja
više ništa ne znam. A ko oće, nek to onda s Gospom raščišćava"!


Sad da negiram da mi u tim izjavama nema ništa čudno, bio bih lažov, ali ja neću i ne želim unaprijed osuditi Međugorje i proglasiti ga lažnim, jer ni sam sa sobom nisam na čisto.Vjerovati ću u onaj sud koji donese Crkva, a žalosno mi je da se odmah osuđuju kao malovjerni oni koji drže neku rezervu spram tih ukazanja.Mnogi su se hvalili prošlogodišnjim posjetom bečkog kardinala dr.Christopha Schönborna, Međugorju, ali ja smatram da je jako ružan čin od njega što se nije javio lokalnom biskupu i najavio svoj posjet makar dolazio i privatno.
Što će se dogoditi ako Crkva ukazanja proglasi neautentičnim?Hoće li oni koji su žustro branili ukazanja, vjerovati u sud Crkve ili će se dogoditi novi raskol?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 01 ruj 2011 21:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
."prepoznat ćete ih po plodovima" 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 01 ruj 2011 22:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 pro 2007 10:44
Postovi: 275
Lokacija: Stolac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
courage napisao:
To što je Crkva nekog "izbacila" ne znači da su ti isti doista nešto krivo napravili.


Npr Uuzurpiranje 7-8 župa, zaziđivanje Crkava i držanje straže pred crkvama s automatima, ne dozvoljavanje katoličkim svećenicima obavljanja sprovoda na katoličkim grobljima, djeljenje krizme i drugih sakramenata bez odobrenja biskupa i ostala svetogrđa za nekoga je krivo za nekoga nije, svatko ima pravo izbora, ta demokracija je.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 01 ruj 2011 22:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 pro 2007 10:44
Postovi: 275
Lokacija: Stolac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
courage napisao:
Po tome su fra Pavić, Sudac, Manjackl, Zovko najveći grešnici među svećenicima.....

Ovdje navedeni svećenici su svećenici katoličke crkve koji imaju određene mjere zabrane nečega (za Pavića nisam čuo, nisam provjeravao) nemaju ama baš nikakve veze s onim koji su izbačeni zato ne treba mješati kruške i jabuke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 02 ruj 2011 15:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
naggar napisao:
."prepoznat ćete ih po plodovima" 8)


:b112:
EroM napisao:
courage napisao:
Po tome su fra Pavić, Sudac, Manjackl, Zovko najveći grešnici među svećenicima.....

Ovdje navedeni svećenici su svećenici katoličke crkve koji imaju određene mjere zabrane nečega (za Pavića nisam čuo, nisam provjeravao) nemaju ama baš nikakve veze s onim koji su izbačeni zato ne treba mješati kruške i jabuke.


To nije bila usporedba, već pokušaj da ukažem da oni koji donose velike plodove vjernicima bivaju na onaj ili ovaj način odstranjeni i nepoželjni sa strane Crkve.( u tu svrhu sam navela Pavića, Sudca, Manjackla) :wink: Mislila sam da to ne trebam posebno razjašnjavati. A tvoja replika nije rekla baš ništa osim što smo zaključili "da ne treba miješati kruške i jabuke".

Kako bilo, povlačim se iz daljnje rasprave... sve je rečeno. Nitko se nije referirao na očite propuste i nedjela biskupa Perića, dok je tome tako znači da niste spremni gledati Istini u oči. Ili biste ostali poslušni nekome tko očito nije dostojan da bude biskup obzirom na sve gore navedeno, bogohuljenja i sl.?? Ne smatram se kompetentnom govoriti o tome da li Zovko čini težak propust jer dijeli sakramente,( to samo Bog zna) a zabranjeno mu je, no prilično sam sigurna da je nevaljanija Pričest ona iz ruke nedostojnog biskupa, od one običnog, ekskomuniciranog svećenika koji živi u skladu s Božjim zapovijedima.

I kako kaže Najkompetentniji od sviju:" Po plodovima ćete ih prepoznati. " A vi se i dalje držite "Zakona" pod svaku cijenu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 02 ruj 2011 18:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Onaj link koji si dala pokušao sam čitati, ali sam odustao kod dijela "Kako je silovit i brojan, Nečastivom nije bila dovoljna samo Perićeva glavurda (premda je mašala)..." , a letimičnim pogledom vidim da je cijeli tekst pisan u sličnom izrugivačkom tonu, kao da su ga pisali buntovni srednjoškolci.

Crkva ima svoje razloge zašto nekom nameće određene zabrane.Možda žele testirati njihovu poslušnost, možda znaju nešto što mi obični puk ne znamo...npr.meni je malo krivo da vlč.Zlatko Sudac ima zabranu održavanja seminara duhovne obnove, ali koliko vidim on se drži poslušnosti toj odluci i strpljivo je podnosi, a i sam je izjavio "Crkva bez mene može, ali ja bez Crkve ne mogu."

courage napisao:
no prilično sam sigurna da je nevaljanija Pričest ona iz ruke nedostojnog biskupa


Da se referiram i na tvoju izjavu o nedostojnoj pričesti.Onome kome je Crkvena Vlast oduzela pravo dijeljenja sakramenata taj ih nema pravo dijeliti i to je točka.Kad ne bi bilo poštivanja hijerarhijske vlasti u Crkvi na čelu sa papom, vrlo brzo bi zavladao kaos u cijeloj Crkvi.Tako bi mogla braniti i one biskupe koje je papa ekskomunicirao, a koji su zaređivali žene za svećenice i još radili kojekakve sablazni.
To kakav je biskup Perić nema nikakve veze sa "kvalitetom" pričesti koju taj isti daje.Tko vrši Transupstancijaciju, biskup ili Bog?Hoćemo li tako reći, onaj tamo svećenik je duhovniji od onog drugog, pa hajdemo se pričestiti kod onog duhovnijeg jer taj dijeli pravovaljanije pričesti.

Nitko ne poriče da u Međugorju ima dobrih plodova, ali treba reći da ima i onih koji nisu dobri(neposluh, raskol...).Već sam jednom napisao, pa ću opet ponoviti, ako je Međugorje od Boga sigurno neće propasti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 02 ruj 2011 19:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
a da promijenimo naziv u Svaštara, pošto u isti koš stavljamo toliko različitih tema, koje baš i nemaju dodirnih točaka, ili Svaštara.....................svašta smo mi u stanju ''dosade'' napravit
''a svi ćemo jednom stati pred Istinu'', ne žurimo, ipak smo mi samo ljudi....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr