www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 30 srp 2023 05:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
https://archive.org/details/sestra_luka_1861-1890-alojzija_caratan_1990/page/n21/mode/2up
Na sarajevskom sestrinskom groblju na Betaniji je sahranjena sestra Luka, koja sarajlije svih vjeroispovjesti prati zagovorom kod dragog Boga.
Evo kako je moju obitelj pratila tijekom nekoliko desetljeca.


Svjedocanstvo uslisene molitve Svetoj Luki,
1958
Moja majka, koja je pokojna vec 21 godinu pricala mi je da kad je dosla u Sarajevo bit ce 1958 ili koju godinu prije radila kod nekih ljudi cuvala im djecu. Ali kad su djeca porasla vise im nije trebala te se morala snaci za novi posao. Veoma naivna i neiskusna moja majka je jedino od kuce ponjela molitvu i pouzdanje u Boga. Neko joj je preporucio da moli devetnicu Svetoj Luki na Betaniji. I moja je majka isla na grob Svete Luke devet dana. Molitva joj je bila uslisena prije isteka devetnice. Sad da li je bilo sedmi, osmi dan ne bih vam znala reci ali uglavnom poslje ovog dogadaja je moja majka otisla jos jedan ili dva dana da izvrsi dvetnicu. A ovo se dogodilo:
moja majka se vracala od sestre Luke i spustala se niz brdo prolazila pored tada bolnice Jezero. Jedna zena ju je zaustavila i rekla otprilike ovo: Djevojko hoces li ti raditi?" Moja majka je rekla da trazi posao i da hoce. Zena joj je odgovorila da radi u bolnici Jezero i da joj je cistacica otlazala i da ne zna gdje ce sada nekog traziti. I rekla joj je da nikad nije izlazila na kapiju bolnice, ali joj je nesto govorilo da to uradi. Jos ju je i pitala kad moze poceti raditi. Moja majka joj je rekla da moze odmah sada. Da li je bas pocela raditi isti dan ili dan poslje to ne znam , ali li znam da je moja majka ostala da radi tu do svoje penzije 1980 gdoine. mjenjala je radna mjesta ali je ostala da radi u bolnici Jezero. A ta zena koja joj je ponudila posao na kapiji bolnice Jezero isto se zvala Jozefina.

1973
Ja vjerujem da se moja majka obracala Svetoj Luki mnogo puta u razlicitim zivotnim situacijama. Tako je 1973 godine moja majka dozivjela jedan jako tezak stres, umrla je moja baka Kata. Mojoj majci smrt majke je tesko pao i bol je bila velika u dusi. Odlucila je da ode do svete Luke i da tamo zapali svijecu za svoju majku. Bilo je predvecer, i htijela je samo zapaliti svijecu i otici kuci. Kako je bio mart mjesec i zima. Toliko je sve zaledilo da nije mogla zapaliti svijecu. A duboko u dusi je vjerovala da ce bol za majkom nestati ako zapali svijecu. odjednom zemlja se raspukla i moja majka je uspijela zapaliti svijecu. Kako je odlalzila sa groblja njen bol za majkom je nestao.

1980 i neke
Tih 80-tih molila sam krunicu svaki dan sestri Luki, bez nekog osobnog razloga tako jednostavno sam molila. Jednom mi se dogodila da sam zaspala sjedeci u krevetu moleci krunicu. Vidila sam casnu sestru u snu kako je dosla do mene i sa velikom blagoscu probudila me. Ja sam se probudila i nastavila moliti krunicu. Tek sam se ujutro sjetila sta se dogodila pa me uhvatio strah. Mislim da se sveta Luka uvijek brinula o meni kroz zivot.
2022
Mnoge godine su prosle, rat i druge nedace. Moja majka je umrla 2001 godine, tata je ostao sam. Sad ima 83 godine i boluje od dimencije, ja zivim u Kanadi i tesko se je brinuti o mom ocu sa ove daljine. Tako da molim Svetu Luku da se pobrine za mog oca. Prosli oktobar sam bila u Sarajevu i naravno navratila sam do groba Svete Luke. Izmolila sam krunicu za pomoc oko kucne njege mog oca. Imam za sada dvije njegovateljice, ali niko neuspijeva da ga okupa. Nece, jednostavno moj otac nece. Taj dan kad sam bila na grobu svete Luke toliko je bilo vruce iako je bio okobar tako da sam jedva izdrzala da izmolim krunicu. I prije sam ja preko poznanika i preko interneta trazila osobu koja bi vodila racuna o osobnoj higijeni mog oca. poslje te posjete grobu Svete Luke nasla sam sasvim slucajno oglas jedne austriske agencije naljepljen na Mjesnoj Zajdnici zgrade gdje zivi moj otac. Nazvala ih. I nevjerojatno, to je agencija iz Beca koja ima svoj departman u Sarajevu i rade prema svim visokim standardima. Oni sada brinu o mom ocu jednom sedmicno i tata se je navikao i pristaje da ga okupaju i sto vec treba. Najinteresatnije je da je agencija Hilfswerk iz Austije kao i draga moja Sveta Luka. Ona je to meni sredila. Draga moja Sveta Luka.

hvala sto ste nasli vremena da procitate ovo moje svjedocanstvo. Ja jedino molim svetu Luku da mojoj djeci izmoli dar vjere u dragog Boga. Te da i sa njima ide kroz zivot . Da i njima pomaza kako je pomagala mojoj majci i meni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr