www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 19:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Rebeka
PostPostano: 20 sij 2009 21:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Od kada sam dosla na ovaj TT-forum,razmisljam da napisem ,
nesto o sebi,makar nesto,s time bi htjela kazati da me Isus nikada
nije ostavio,da je uvjek bio uz mene i to u najtezim momentima...

MOJE DJETINJSTVO

Napisacu jedan dio mojeg svjedocanstva,i to iz mojeg djetinjstva...
Rodjena sam u krscanskoj obitelji u jednom malom selu,gdje je vjera uvjek bila vazna.Taj dio gdje sam rodjena uvjek je bio malo zabacen,i zaosto u pogledu obicnog zivota.
Evo pocecu od moje mame.Imala je roditelje u ono vrijeme ,dosta bogate,i djed mi je bio kovac to je onda znacilo nesto,o vjerskoj strani ne znam nista...?Prilokom njenog rodjenja,njena mama kada ju donjela na ovaj svijet umrla,imala je TBC.Otac joj se odmah poslje ozenijo,maceha ju je podizala zajedno sa ocem,i tako je proslo nekoliko godina,bila je djevojcica12god.i onda joj umre otac isto od TBC...
odmah poslje toga maceha se uda(covjek se prezeni kod macehe,na imanje i kucu od njenih roditelja)Nisu bili dobri mojoj majci,i ona je pobjegla kod njenih ,bake i djeda...oni su je poslje prihvatili i odhranili....
Kada je imala 16god.udala se za mojeg oca.....
Moj otac je imao zdrave roditelje,dosta dobro stojece za njih u ono vrijem,i vjera je bila na prvom mjestu,imali su troje djece...
I kada je moj otac bio 28god. ozeni se mojom majkom...
Zivjeli su skromno,nije bilo ni struje u to vrijeme,tko je imao bicikli bio je bogat,zivjeli su normalno seljackim zivotom..
Rodili su 7ero,djece,moja braca i sestre..5ero ih je odmah umrlo do dvije god.,a Brat i ja smo ostali zivi,vrijeme je prolazilo,bila je dosta tiha obitelj,nije bilo velikih svadja,nije bilo psovke,molitva je bila svaki dan,u crkvu se uvjek islo,i to uvjek njedjeljom i blagdanom....
Majka mi se razbolila,obplila je od TBC ljecila se u bolnici ,i mnogo vremena provela,i u ljecilistima i o je prezdravila.i nastali su problemi..
Kada je brat imao 7god.a ja 12god. majka nam je rekla ovako....
Djeco ja odlazim ,ja vas napuscam u ovoj obitelji meni nije mjesto,budite dobri i mama vas voli........???
To je bio grom za nas sve....sok..i odjednom je sve prestalo...nema price..suti se ..nema smjeha...nema sale...nema zdogovora..otac nas gleda drugacije,djeda i baka cudno gledaju,neznaju vise da pricaju sa nama.....velika praznina,prava praznina....
U selu je pukla vjest,selo bruji..prica se svasta..neki vas izbjegavaju ,neki radoznali pa sve ispituju..nitko ne razumije..Oni si bili prvi bracni par u ono vrijeme sto se rastao,narod nije znao kako da se ponasa sa tom situacijom...a mi smo svi ostali bez teksta.....
I onda jedna dobra dusa ponudi mome ocu da me smjesti u (ovako cu ja to nazovem,katolicko prihvatiliste)i on odluci da me posalje,jer je mislio da je to najbolje za mene...brat je ostao sa njim...
Otisla sam dosta daleko od kuce,u grad i prihvacena sam bila,bilo mije dobro,isla sam u 7 i 8 razred,ali moj sok je ostao,ta blokada me toliko pogodila da se skoro nicega ne sjecam,jednostavno kao da nisam zivjela u realnom zivotu....to ne moze niko da shvati,mozda samo onaj tko je tako nesto dozivio...ljudi pokazuju razumjevanje,ali boli i tu prazninu nitko ne moze docarati,i suosjecati....Kada sam zavrsila 8razred,otc me pozvao kuci,baka je umrla i bila sam potrebna....
Vratila sam se kuci i pocela da zivim kao i drugi ljudi ,isla sam medju mladez,i tek tada sam pocela polako da se oslobadjam mojeg soka....
Vrijeme je prolazilo,pronasla sam mladica i sa 22god. sam se udala....
Uzeli smo se iz ljubavi,bili smo jako siromasni,nismo imali nista,ni posla ni stana,dobili smo djete i odlucimo da idemo van,na zapad...otisli smo kod moje mame,nasli smo odmah posao,dobali stan i uskoro dobili jos dvoje djece...
Otac je i brata pusto da ode kod mame sa njegovih 15god. umro je idjed,i otac je ostao sam...sam..sam...
Svih tih god. islo je nizbrdo,desavalo se stvari koje se nisu smjele desiti,toliki bolovi tolike praznine i tolike uvrijede koje se rijecima ne mogu opisati.....ponestalo nam je snage za sve......vjera je ostala..ali sa teskom mukom i borbom morali smo neke stvari prihacati...
Moj brat se ozenio ,dobio dvoje djece,zbrinuo sve i kada su deca bila stara 17 i 12 god. odjednom umro.....mislila sam da je kraj svijeta...
sokovi ponovno za sve,s njim sam bila jakobliska ,jako vezani,,i izgubila sam oslonac..tjesili su me svi,ali nitko me nije razumijo...rijeci utjehe su bile dobre..ali meni je nesto falilo....Roditelji tuguju na svoj naci ,krivnje sa svih stran,ne razumije nitko nikoga,jedni druge okrivljuju...
Eto ti moji roditelji su 34god. rastavljeni i do dana danasnjega,nisu zamolili jedno drugo za oprostaj....
Danas kada cujem od rastavljenih roditelja,kako im djeca ne pate zbog rastave,onda me nest dirne kako je to povrsinski..jer sam vidjela da cesto oni vide onako kako ono to zele..djeca se naviknu na sve,cesto puta nemas sanse ,da napravis drugacije,i sigurno da oni povecalju paznju i ljubav,ali nitko ne moze zamjeniti ni majku ni oca...
Varka je ako se misli da djete kad ostane kod majke bolje prolazi,majka se samo bolje snalazi u zivotu,to nije garancija da je to bolje..
Naj bolje bi bilo ,kada bi roditelji i dalje ostali dobri,pa pneki puta odlucili da se sastanu i ime djece zajedno,jer tada bi tek pokazali svoju pravu ljubav,i stav ispravnog zivota..jer na djeci cesto puta vidimo samo fasadu,a sta je u djetetu unutra....to samo ono zna i to ce vrijeme pokazati.....Pravi krscanin i pravi vjernik,trebao bi gledati vjerski na te stvari...
Ovo nisam napisala zasto da okrivim one koji su rastavljeni,dapace da im mozda pomognem,jer oni najbolje znaju zbog cega su se rastali,to ja ne osudjujem,nego u ime djece pisem..cinite sve za djecu...gledajte i u djetetovo srce,taj proces je vazan,jer vam djete nosi gene od obadvoje roditelja....covjek se rodi sa karakterom,sve ostalo je moguce dati i nauciti,i usmjeriti djete na pravi put,u duhu vjere i postivanja obadvije roditelja...
Znam da ce netko sada reci pa ne prolaze tako svi,kao ja..da istina je i to je dobro da ne prolaze tako..oprostite ako se nosjeti pogodit....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2009 15:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

"Sveta Marijo, Majko Bozja, moli za mene siromasnu grjesnicu!"
Uvjek je mi bila zelja otici u Lurd…Znala sam da Lurd je poziv na molitvu, pokoru i obracenje.

1993 bila sam u Lurdu osam dana ,to je bila nasa duhovna obnova. . Lurdska ukazanja Crkvu poticu na cistocu, skromnost,poniznost, spremnost na zrtvu te na molitvu i ljubav prema bolesnicima i siromasima i svima koji su u potrebi…
Isli smo autobusom iz Zagreba ,sve je bilo u minute isplanirano,super organizirano , bilo je dobro,ali meni je falilo malo slobodnog vremena za tisinu,za par minuta da ja porazgovaram na moj nacin da u tisini i razmisljanju,slusam odgovore…Imali smo pauzu i .sjedila sam na kamenu ,i gledala u crkvu..razmisljajuci zanesena u moje misli.,koje su to ljepote,i koje mislosti hodocasnici primaju tu...
I odjednom netko dodje da trazi da netko ide da moli za Oltar Gospinu krunicu.. ...(nece nitko dobrovoljno ,svi sute)skroz tiho sam progovorila idem ja,skoro da me nitko nije cuo osim mojeg muza ,i u tom trenutku Svecenik pita hocu ja ,i ja kazem da, a moji ,muz i rodbina ,sapcu kud ces..( e ti moras uvjek prva i svagdje,nisam sam se osvrcala na) I idem ja gore s tremom,nas 5 svi na drugom jeziku..pruzimo ruke,jedan drugome,poljubimo se...i cekamo..!..Pred oltarom takav pogled,kao da je cijeli svijet dosao u svetiste..Ta ljepota,ta milost nije moguca da se opise rijecima…
Izabrano je nas pet,svatko iz druge zemlje na drugom jeziku ,i svatko moli jednu deseticu.Mene su odredili da budem druga po redu…Tako dok sam se verala na mjesto Oltara,gdje se moli,.dok sam cekala,drhtala sam, trema,sve jnesto prolazilo kroz meine kao trnci…hm,nesto nepoznato ,do sada.
.Ali odjednom, kroz mene prostruji neka toplina neopisiva,mislim se uh sta je to... i bas tad me prozovu da pocnem s molitvom,i od tog trenutka...
ne znam za nista vise...jedino znam da sam molila,kako ne znam i kada sam zavrsila ,pozvani smo na kolac i pice,medjusobno se pozdravili,poljubili i
a zatim otisla sam do moje Hodocasnicke grupe,kad sam dosla svi su mi cestitali,i rekli prekrasno si molila , uh a ja nista ne znam.....
Tek tad sam shvatila pa to nisam bila ja,to je bio Duh Sveti,On je molio u meni....To je bila Bozja Milost,da dodjem na hodocasce,da bas meni da priliku za molitvu…Uslisane su mi sve moje tadasnje nakane,s kojima sam dosla da molim,i da se zahvalim…
Dosta se stvari promjenilo u mojem zivotu,i zivotu obitelji…

Iz Lurda se ljudi vraćaju kući puni nježne ljubavi prema majci Kristovoj koja s nama dijeli, u sva kome trenu oka, sve naše boli i bez prestanka nam od svoga Sina posreduje milosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2009 15:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika


Takodjer sam vise puta bila u Medjugorju,i jednom smo samo bili u prolazu,bili smo navratili kuci,pa krenuli na more na godisni,i usput u prolazu navratili u Medjugorje ,prespavali smo jednu noc..i proveli dva ,malo da se obnovimo..
Bio je "Susret mladih"..dosli smo negdje oko podne,obisle sve okolo i poceli traziti za "Ispovjed",nema nitko na Hrvatskom,i bio jedan
koji je ispovjedao na Spanjolskom,i Njemackom i ja odem kod njega... a moj muz nije htio ,on hoce bas na hrvatskom...(On je ostao cekati 2 sata,da dodje netko,da ispovjeda na hr..) moj muz je otisao da trazi mjesto za Ispovjed…
Ja sam o tisla do Oltara,(a predhodno samo se dogovorili,da cemo se naci,tamo gdje su Austrijski hodocasnici) tako sam s Hodocasnicima ,molila Krunicu,trebala je da zapocne Sv.Misa...i odjedno su
Samarita,Maltezi...dosli da mladezi u invalidskim kolicima,i bas stali ispred nas,i jedna djevojka ispred mene,a imala je dvije pratilje,i ostali hodocasnici ...
I kad je mladez pocela pjevati,plesati,dizati ruke,spustati,pljeskati...Djevojka u invalidskim kolicima ,
"Odjednom dize se i poce pjevati,njihati u obliku plesa,cak se odmakla i korak ,dva od kolica "
A njeni Malteza ,pazitelji svi poskakali i potrcali do nje,da je pridrze i spuste ponovno u kolica…...
No ona i dalje ostaje da pjeva iz sveg glasa,kada je pjesma zavrsila djevojka sjede,i netko povice "Cudo",a u tom trenutku..meni su pocele suze da teku kao potok...bila sam sretna,zbo nje...iako ju ne znam..Svi iz njene grupe,svi su plakali od radosti…
Ali cijela ta Misa,i samo Evanjdjelje i propovjed,je bila takva...kao da je meni netko "pripremio", in e samo meni nego i mojem muzu,dobila sam na sva pitanja odgovore,za to vrijeme ,koje nije bilo lako,i ono sto sam trazila...i cijelu Misu su mi suze navirale, imala sam osjecaj ,kako me pali i dira u srce...

KraljiceMira moli za nas,grijesnike..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2009 15:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

"Draga djeco, kad bi znali koliko vas ljubim plakali bi od radosti." ...

Na tisuce katolika hodocaste u Kraljici Mira iz cijelog svijeta.Nisam imala namjeru ici ove godine…pogotove ne sada..Eto, “netko se pobrinuo za to …da sam dobila to iznenada..”Cak sam prije mjesec dana sama sebi rekla,to je nemoguce..Nisam nista trazila,nista planirala,jednostavno sam pustila sve Bozjoj volji. i cekala..To mi je jedan veliki dar,koji necu lako zaboraviti..Bas zato sto je doslo iznenada i na ovakav nacin ,kako je doslo…To je moje prvo hodocasce,na koje sam isla sama…

Ovo nije prvi puta... kako bi na ovom svetom mjestu pronasla vlastiti mir, utjehu i snagu za prevladavanje svakodnevnih problema, trazenja odgovora..i kroz molitvu i post ,pronasla svoj unutarnji mir..krenula sam s molitvom i zahvalom .,da bi dobila odgovore na neka pitanja.,da bi pronasla sebe,onu moju pravu nutrinu…koja govori tko sam ja.Ja u orginalu..s nikakvom maskom.Da olaksam sve ono sto se u zadnje vrijeme nakupilo….Inace volim da odem na.znacajna mjesta molitve, na kojima se mole hodocasnici a to su brdo Krizevac, Brdo ukazanja (Podbrdo) te zupna crkva Sv. Jakova Apostola-zastitnika hodocasnika.Cim sam dosla Kraljici Mira, osjetila sam Gospinu ljubav koju siri neizmjerno za sve nas , toliko sam plakala od srece u vise navrata ,ne mojom voljom.nego…samo od sebe je teklo.Odmah poslje podne u 16 sati bilo je molenje sv.krunice I islo se na podbrdo…Bilo mi je malo tesko hodati,nisam bila spremna za to…ali sam izdrzala..i odjednom je pocelo sve polako da se samo od sebe otvara.,i da se samo od sebe,nadovezuje….

.Vec prilikom ispovjedi potekle su suze.i ako se redovito i cesto ispovjedam,kad god imam priliku i potrebu za to,ipak ova ispovjed je bila nesto posebno.Htjela sam obaviti zivotnu ispovjed,ali me stalno nesto sprijecavaloZnala sam da grijesi koji su jednom ispovjedani,nema potrebe vise ispovjedati…ali ipak mi je bila zelja,da jednom obavim ispovjed…da sve ispraznim iz meine, a to mi je urodilo velik plodom…jer je bilo bas ono sto sam trazila..i mislim ,da necu vise imati potrebeza tako nesto.…jer Isus u svakoj ispovjedi oprasta..…… Nakon sto sam se toliko isplakala jer mi je bilo toliko tesko zbog svega onoga u mojem zivotu ,odjednom sam osjetila , toliku ljubav i mir u srcu, toliku povezanost sa svakim covjekom, svakim bratom i sestrom..i svim koji je bio toga trenutka tamo samnom i sa svim ljudima sirom svijetai I.i

Vjerojatno mnogi ljudi jos nisu dozivjeli ,ili bolje reci shvatili ,sta pruza jedno Hodocasce,koje na pravi nacin,daje sve ono covjeku,da isprazni svoje srce i da ga ponovno napuni…kao akomulator.. a neki ga mozda nikada nece ni dozivjeti, jer mozda misle da to nije za njih, da je to za nekog drugog covjeka, neku drugu vjeru.ili nesto desto,Meni je bilo vazno da osjetim Duha Svetoga da me obnovi..Stujem .Majku moju Nebesku,koja me na poseban nacin ljubi,koja mi pomaze…….

,uvjerila sam se u Gospine Milosti koje mi je udjelia,prilikom Hodocasca i molitve.i na drugim Hodocascima…na koja sam isla u druga mjesta u Europi...

Susret sa Zivim Isusom sam ostvarila preko mnogih Hodocasca ,na koijima sam bila . Isus mi kaze da se covjekova sreca nalazi u poniznosti! Nebeska placa je tocno onolika koliko dobra cinimo ljudima oko sebe . Obracenje je proces koji traje cijeli zivot.To obracenje mije povremeno potrebno.. To je domaci rad koji nam Isus svaki dan zadaje i za koji nas nagradjuje i djeli Milosti...Znam da je covjek najveci protivnik sam sebi,. Nekada i nije dobro imati slobodnog vremena, jer ga mi gotovo uvijek zloupotrijebimo u ljencarenju ili nekom poroku. Mi uvijek za sebe ukrademo slobodno vrijeme vise nego nam je stvarno potrebno. Slobodno vrijeme postoji da cinimo dobro drugima, a ne da se izlezavamo,ili da brbljamo preko medijski kanala ..itd... Znam ako svoje slobodno vrijeme iskoristim da pocistim smece oko sebe, vec sam ucinila dobro djelo, jer ako ga sama ne ocisti, nece ga nitko umjesto meine ocititi.. Bio mi je potreban ,pravi ispit savjesti,pravo pokajanje…i dobre odluke..,nove odluke..….

Imala sam osjecaj kao da tamo vrijeme stoji, ta tolika ljubav koja se siri, mir u srcu, osjecaj da nikada , bas nikada nisi sam i da su ti svi ljudi braca i sestre taj osjecaj i dozivljaj ja ne bih nikada i nizasto izbacila iz svoga srca.To je radost..koja daje snagu i hrabrost..za novi put..

Mogu reci da mi je ovo hodocasce pomoglo mnogo,da pronadjem mir,da promadjem sebe,da se predam u tisini i razmisljanju i tako lakes prihvatila odgovore, na pitanja zbog kojih sam dosla…Uz pomoc jedne dobre duse iz Medjugorja..koja me prihvatila,koja me vodila i pokazivala mi veliku ljubav ,da sam uspjela doci i do vidjelice…

Marije,bila je posbna milost..Prilikom molenja sv.krunice…Marija je odjednom kleknula pred Kip Gospe..nastavila da moli..a ja sam dobila sansu da odem do nje i da kleknem uz nju..To sam ucinila..Kada sam kleknula i pocela da molim,par minuta kasnije je Vidjelica Marija..usutjela…U tom trenutku,obuhvatila me neka hladnoca,tresla sam se…probio me znoj.Znala sam da je Gospa predamnom…predala sam joj sve moje nakane,”zahvalila sam se za sve primljene milosti”,i postavila pitanje…i tu sam prestala da razmisljam..Odjednom je potekla rijeka suza…koje nisam mogla zaustaviti…U toj tisini, sam osjetila,cula…”sve ce biti dobro”..da “sve ce biti dobro”

Ne mogu da to opisem rijecima,onako kako sam to osjetila.Nesto ,sto se ne da opisati…Ovdje zelim zahvaliti…dvijema sestrama..u kristu,koje su me dovele na ovo mjesto…i koje su pustile mene,da bas budem ja ta….koja ce ici naprijed..Bog VAM PLATI…Draga Jadranka,draga Irene. HVALA..

Plan za sutrasnji dan je bio,da idemo na Brdo Krizevac..…Ja sam ocekivala pomoc,ni sama ne znam kakvu,ali Bog mi je poslao..pratilju,nepoznatu,koju sam upoznala kod kipa Gospe… s kojom podjoh na brdo…Vec u sammom pocetku,kada sam ugledala koliko je daleko,koliko je viso…pomislila sam…o …je….Boze mili dali cu moci to izdrzati..I onda sam sama sebi rekla,Isuse vodime,Majko moja Nebeska cuvaj me…i tako krenusmo…uzbrdo..Cijeli put,odprilike dva sata..provela sam u tisini i razmisljanju.bez pause, bez poteskoca..s moja dva operisana koljena, bolovima stopala i pete,ne mogu hodati..uspjela sam doci na vrh brda…kod samog kriza Krizevac…Tu smo se odmah izmolile,predale nase nakane i zahvale.preporucile,i zatrazile. Ozdravljenje za sve one koji pate…I pomoc za sve one koji trpe.

Zatim smo sjele samo ,malo dalje u hladovinu,kod jednog drveta…odlucile smo da pocnemo da molimo zajedno i na glas,ali u medjuvremenu je dosao neki hodocasnik iz Maroka,i poceo iz svega srca,na glas…”Osobnu molitvu zahvale”…Slusale smo,molio je jako dugu…tako je to lijepo rekao,da nas je dirnulo u srce…Razmisljale smo jedno vrijeme, i onda i mi odlucismo da takodjer…svojim rijecima molimo…da prinesemo sve sto imamo,da se zahvalimo,i da Slavimo Gospodina Isusa Krista,i nasu Nebesku Majku,Kraljicu Mira i Ljubavi.…Nakon duzeg vremena,posle smo dolje ,nazad…pjevajuci…hodajuci skakajuci…Nista nam nije bilo tesko…naidjismo,na mladice koji bosi hodaju i mole krunicu,malo smo ih pohvalile,i pocele s njima moliti zajedno..Kada je bilo gotovo..decki se zahvalise na glas…Zahvalih se i ja…Podigla sam pogled u nebe, digla obadvije ruke u zrak…i zavapila……Hvala Ti Gospodine Isue,Slavim Te Isue,Castim Te Isuse,o Hvala Ti moja nebeska Majko,Hvala…Aleluja,Aleluja….

I u tom trenutku,sam se okliznula s kamena…posrnula naprijed…ali se ipak odrzala,gdje me je draga sestra Ljiljana prihvatila..To mi je bila poruka,da jos vise moram zahvaljivati,jer moj Andjeo Cuvar…bio je uz mene,i spasio me od onoga sto se moglo dogoditi..Hvala Ti moj Andjelu Cuvaru,Hvala…Poslje toga,otisle smo u Crkvu…na sv.misu..poslje podne je bilo slobodno,malo odmora i druzenja izmedju nas.nasih dragih prijatelja…Uvecer,ponovno na sv.misu,molenje sv.krunice…I izlaganje Presvetoga…Kada smo posle na spavanje, odlucismo da sutra odemo jos jednom na Podbrdo…No sutra dan kada smo se srele, odlucismo drugacije…da ipak ne bude previse,jer sutra dan se vracamo i na Tisucu i vise kilometra..ceka nas put.i tako odlucimo da podjemo samo do Plavog Kriza…U medjuvremenu smo saznale da Vicka ima tu kucu..i bas dok je Molila i polagala ruke za ozdravljenje,naisle smo i mi..Vicka nam je polaga ruke na glavu,i molila molitvu za ozdravljenje.trajala je nekoliko minuta,da bi osjetile milosti,kako nista nije slucajno,kako nista nije bilo s nasom voljom…nego ,nas je Duh Sveti vodio…spoznasmo,koliko smo imale srece,koliko radosti i vjere, zive vjere primismo u tako kratkom vremenu..Tada smo odlucile da zajedno kupimo jedn “Kip,Milosrdni Isus,Bozansko Milosrdje”s kojim smo zahvalile,I namjenile za sve vas…Eto,ako netko ide tamo,znajte…da je to dar od svih nas..svih onih koje smo preporucile u molitve,I za sve one koje smo molile, a molile smo za sve…Sve propovjedi prilikom sv.misa....kao da su bile pripremljene za nas...Dobismo,mnoge spoznaje i odgovore...

Svaki dan smo posjetile,kip Isusa,iz kojega teku suze,iz desnog koljena……Evo vec nekoliko dana stalno razmisljam o tome,i ne mogu sama sebi vjerovati…da sam upravo,sve ja to dozivjela…primila,i da mi je to sve darovano…To sve svjedoci,kolika je Milost i ljubav nase Nebeske Majke,Kraljice Mira i ljubavi ,i Njezinog Predragoga Sina,koji je stalno s nama…

Hvala Ti Isuse,Hvala Ti Majcice…Hvala za sve…Kriste ,za zivot snagenam daj…Aleluja..

[/img]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2009 15:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Jedno , iskustvo s mojom bolesti..
Do moje 45 godine,nisam imala bolesti,osim glavobolje i kicme onako .I onda od jednom pocelo se nesto cudno desavati ,sto se nije moglo ustanoviti sta je..Isla sam od doktora do doktora,svi pronasli po nesto,a najvise sveli na "prelazno doba"..Jednostavno nesto mi je falilo,nisam imala konkretne bolove, a imala sam svakavih primjedbi..itd,da ne duljim..I tako jednog dana ustanove..."da je doslo do promjene celija ,na zenskom organu" i predlozili mi operaciju..
I ja bez imalo razmisljanja prisdadoh..pricekala neko vrijeme,dok sam dobila termin..i operisana..
Poslje operacije,posalju me na oporaviliste.tek u oporavilistu ,postalo mi nesto sumnjivo..??
Smjestili me medju one,koji su imali "Raka"..U mojim nalazima nista ne pise,pitam kucnog doktora toga oporavilista..sta je samnom..zasto sam medju tim ljudima, a on mi odgovori...
"doslo je do promjene celija"i iz tih razloga ste opreisani..Nakon 22 dana poslana sam kuci,i otisla na kontrolu...Receno mi je da je operacija super prosla.(to sam i sama znala, jer apsolutno nikakvih bolova nisam imala)i da je u medjuvremenu,dok sam cekala na operaciju...
postalo "zlocudno".....
Tek ,tada sam pocela da saznam vise o tome...ali ja sam se osjecala odlicno...
Kada sam dosla poslje dva mjeseca u firmu, kruzile su kojekave price, i zantizelja drugih,me malo uznemirila...jer sam pretezno u muskom drustvu..85% muskarci..I ja od ljutine...kada me netko upita....Kako ti je..??Odgovarala sam na njemacom,koje malo bolje zvuci,nego kada prvedemo.."Ovako mi dobro jos nikada u zivotu nije bilo.." ili..."ah,brda mogu da prenasam,super"..Inace nisam nista trazila od Boga,nikakvo ozdravljenje, nista...
Odmah u pocetku sam ,predala "sve u Njegove ruke", a dosta je doprinjelo i to...
da sam bila neupucena,sta me je zadesilo..Tek tada sam pocela zahvaljivati ,jos vise..
Uspjela operacija, nestla glavobolja ...koju sam 23godine imala, nestali bolovi kicme...
Nakon par godine ,dozivim sok i slom..u obitelji,smrt clana obitelji mojeg brata,.odmah iza toga jednu godinu, jos jedan sok veliki, kcerka..teska .bolest..
Nakon nekog vremena poslje toga, ponovno ja...
Pokocilo me toliko u kicmi ,da nisam mogla micati samnom, zivci se uznemirili, s nicim se ne moze dovesti pd kontrolu..i ponovno u bolnicu dva mjeseca...Fizikalna terapija, plus druge terapije dobro su djelovale,ali nije bilo izljeceno…Kada sam se vratila na posao ,nepravedna situacija na poslu, podmitanje kojecega,i otimanje ,onoga sto pripada meni...dovelo me do ludila..,a samu sam sebe dozvolila da me zalude,jer htjela sam dokazati istinu…...Isus je trazio od meine da ja to sve prihvatim ,a ja sam se oglusila na to…Danas mi je zao…sto sam zatajila u tome…Iako je bila istina,nije rijesenje u tome…
Oslabila sam u vjeri , dala sam se zavesti i tu dozivjela sok.i pad u vjeri..I tu u bolnici,dolazi do predlaganja,da me posalju u penziju..Ja pristajem .dan ili dva..dana poslje dolazi ...zena...da mi pomogne...savjetom..?? Predstavila se tko je.."Pravnik bolnice"..Malo cudo,ja nisam trazila nikoga..?? (oni zaista imaju Pravnika,koji im takve stvari rijesava)Pokusala je da me uvjeri,da ne prihvatim da idem u penziju..Jedino dobro znam da sam ju pitala...Zasto ona hoce meni da pomogne..??
Na sta je ona odgovorila...vi ste stranac..
mozda ne razumijete sve,ili nisu vam poznati zakoni...tako da bi bilo za vas dobro da pricekate ,jos jedno vrijeme(nekoliko godina,)pa da se onda odlucite u penziju...OK..ja pristajem,bez ikakvom komentarisanja,odustajem od prihvacanja ,sto mi je ona rekla...
Poslje sam pitala druge, moju doktoricu..koja je terapiju samnom radila..Tko je ta zena...a ona nije znala,i ni drugi nisu znali, a ni nigdje nije zapisano njeno ime...????Danas mi je toliko zao sto…a ne znam…sta..? Znam jedino da moram zahvaliti Bogu ,za sve u mojem zivotu…
"Od privremene penzije"..sam spasena...od te zene..(mojeg andjela)Nakon dva mjeseca provedena u bolnici..bila sam jos nekoliko mjeseci na bolovanju..i ponovno sve nestaje..Ponovno zdrava...i bez bolova..I opet nakon dvije godine...ponovno dvije operacije, obadva koljena...prvo jedno...dva mjeseca bolovanja...pocela raditi i dogodi se "unfal" "udes"...Hitna operacija drugog koljena..Ostale su posljedice..Nisam mogla da kleknem,ni da cucnem...i pnovno dva mjeseca bolovanja,i opet na posao...Te godine sam bila sve skupa pola godine na bolovanju..I poslje toga sam ,normalno pocela da radim...s poteskocom cucanja..i savijanja...Sve i dalje biva po starom...ponovno sve uredu...Tri godine poslje toga,ponovno operacicija "mjehura", dva mjeseca bolovanja...
Operacija super uspjela...iako su rekli da su jako male sanse...Imala sam srecu, sto su me uzeli..za neku novu metodu ispitivanja.."bila sam 20-eta,kajoj je to uradjeno",jer se radi nesto kao "isprobavanje"Doktorica,koja me operisala posebno se zauzela oko mene..sto sam imala velike prednosti...Bez ikakvih poteskoca i bolova,poslje dva mjeseca bolovanja ponovno na posao...i sve u najboljem redu..I ponovno nakon odprilike .dvije godine poslje...prosle godine od 7mjesca,ponovno 3 mjeseca na bolovanju ..ponovno,neka cudana bolest...gdje se i doktori mimoilaze u misljenjima.."kronicni umor" FSC..Ponovno sve prtrage,svasta pronasi ...svi po malo,a nitko konkretno...Za Bozic sam trazila Bolesnicko pomazanje...Molili su se vise ljudi za mene...ja nisam..i evo stanje se popravlja...ide na bolje...I ta je bolest bez bolova...taj umor je i dalje ostao,ali sam ja prihvatila ,da je to Bozja volja..
Zasto sam se odlucila da napisem ovo...zato sto je to nesto sto je neobicno ,i nije svakidasnje...sto je tesko za objasniti...
Nesto ,sto se ne moze drugacije objasniti...nego da mi Bog pomaze u svemu...Molitve su jedino moje oruzje….
A zaso mi dozvoljava te bolesti??? U cemu lezi problem?? Ne znam...i nitko mi ne moze odgovoriti...ali znam da me Otac Nebeski toliko ljubi,da me ni jednog trenutka ne ostavlja samu...Vjerujem,da cu i od toga uskoro biti izljecena...Jer..Bog okrece sve na dobro..Ako ne prije,onda kada odem u penziju…!.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2009 16:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

O Isuse ,pogledaj na Krvave Suze One koja te je najvise ljubila na zemlji,i koja te sada najsrdacnije ljubi na Nebu!

ZAHVALNICA- Svjedocanstvo..

I.05.01 Devetnica Ruzi Otajstvenoj,za bolesnu djecu,svu mladez,i zapalimo svijecu..."temu"
Za moju Dijanu,za Mariju
Moja Marija(nije moja kcerka ona je rodjaka ) boluje od rodjenja...Rodjena je s gen defekt.cromoson 7..Cisticna Fibroza..Ona je jedna od najstarijih pacijenata s tom dijagnozom u Hrvatskoj , s tim stupnjem... Bolest se ne moze izljeciti..Stavila sam ju vise puta u nakane , molili smo u vise navrata i uspjela je zavrsiti razred..i skolu..
I ako uvjek u slobodnim danima ferija..provodi dane u bolnici..Ovaj puta je bila kuci.na bolovanju . I Kada je dosla u bolnicu na kontrolu,gdje ju je doktor zadrzao... nije bilo poteskoca,"cak su joj ljekove smanjili za
1/4" Od rodjenja su joj povecivali,a ovaj put su joj smanjili..jer se zdravlje popravilo... Osjeca se super...Ona ima i Secer.Dijabetis..otisli su u drugu bolnicu... gdje je trebala ostati na ispivanju,sutra dan su dobili obavjest da moze ici kuci,da je sve u najboljem stanju,sve pod kontrolom..bez promjena..
Ona je ove godine uspjela zavrsiti Turisticku…skolu..sada trazi posao...
Hvala ti Ruzo Otajstvena ,sto si uslisala nase molbe,i Zagovarala kod Tvoga prljubljenog Sina...


Moja Dijana,koja ima Epilepsiju bolest ,vrlo tesku ali baz bolova,uz redovitu dozu uzimanja ljekova cijeli zivot ,nosi se hrabro s tom bolescu... Dobila je posao ,radi ..i nema vise napada...
Ona je u Preporuci od Ruze Otajstvene.da joj bude uvjek na pomoci i u svakoj potrebi…Hvala Ruzo Majko nasa...Hvala.

II-02.02-Devetnica Ruzi Otajstvenoj za sve duse u cistilistu

Ruzi Otajstvenoj da uzme u zagovor moju cijelu obitelj...

Za duse u cistilistu,posebno svecenika,i redovnickog staza.
Krvi Kristovoj,da opere sve grijehe,moje i moje obitelji..
Svu bolesnu djecu,clanova i druge preporuke ,clanova TT

Dok sam molila ovu Devetnicu ,imala sam dva sna…Ja koja nikada skoro nista ne sanja ,sanjala sam prvo moju tetku,a zatim jednog radnog kolegu…koje sam posebno preporucila .Nakon par mjeseci Tetka mi se javila jos jednom u snu…i ja mislim da je njoj ,ili potrebna moja molitva ili ju je Gospodin izbavio iz cistilista..
Ja nikada u zivotu nisam tako nesto sanjala…u drugom snu dala mi je do znanja…da molim za jos dva mladica..njeni rodjaci,s muza strane..…koji su u ono vrijeme bili djeca dok je ona zivjela…Molila sam za njih,jer smatram da mi je s tim htjela nesto poruciti...Ona nije imala djece,bila je nerodkinja.To su bila djeca koja su s njom u jednom dvoristu odrasli..
[b]Hvala Ruzo Otajstvena...


III-O1.03-Devetnica Ruzi Otajstvenoj-za drogue,za sve ovisnosti,za one koi trpe.
Za Krunoslava, za sve ovisnosti mojeg muza,
za sve ovisnosti cijele moje obitelji..
za svu bracu i sestre na TT,i njihove obitelji..



Hvala Gospodinu Isus Krstu,Hvala Njegovj Majci i mojoj Ruzi Otajstvenoj…za sve primljene milosti i uslisane molitve…Najveca i velika hvala za mojega moza koji se oslobodio jedne velike ovisnosti “kocke”Majcice moja Predraga Majko ,i njegova draga Majko i Ruzo Otajstvena,koja si nas uzela u svoju sluzbu,predajem ti ga i dalje ,da ga zaogrnes svojim Svetim Plastom Ljubavi,da ga cuvas ,da ga brains i stitis od neprijatelja i svega zla..Zastiti ga na svakom njegovom koraku,uroni njegovo tijelo u Krvi Tvoga Predragocijenoga Sina,da ga opera od njegovg bezakonja i dovede na pravi put Vjere Istine i ljubavi..
Moja velika ovisnost je bila kafa…Hvala Ti ruzo Otajstvena da mi pomazes u tome,i hvala Ti za mojeg zeta koji se oslobodio cigareta…
Hvala Ti za Visnjinogsina krunoslava …sto mu pomazes u ovim njegovim teskim trenutcima,i cvrsto vjerujem da ces jednoga dana i njega osloboditi podpuo od ove lude ovisnost ovisnosti


IV-01.04-Devetnica Ruzi Otajstvenoj-za sve koji zele dijeste i sve nerodjene. .

Za brakove koji zele dijete, da im Ruza Otajstvena ,bude zagovornica...
Za Zozy...
za Zozanu,
za moju necakinju Sanelu,
za moga necaka Tomislava..
I sve brakove,koji zele dijete...


Moja necakinja Sanela 5 i po godina je u braku ,nije moga imati djece i evo radosne vijesti,ona je trudna.Cvrsto vjerujem da je to Milost Ruze Otajstvene,koja je uslisala nase molbe da im se ispuni velika zelja,da jednog dana budu obitelj,sretni s djecom…Preporucujem i dalje da je izmes u svoj zagovor,da dobro podnese trudnocu i da dobro prodje sve u porodu..Hvala Ti Ruzo Otahjstvena,Hvala.

.V-02.05-Devetnica Ruzi Otajstvenoj-za izlijev Duha Svetoga…

Isuse dragi,izlij na mene Svoga Duha Svetog,jer ga silno želim. Raspali taj žar u meni,da Isusa mogu drugima svjedočiti.

Hvala Ti Ruzo Otajstvena za ovaj mir koji sam dobila,za ovo strpljenje i snagu ,koja mi daje da i dalje mogu nositi svoj kriz,pun vjere I ljubavi..
VI-07.06-Devetnica Ruzi Otajstvenoj za mir na tebe trazim…

koji neka osposobi nase srce da primimo puninu milosti Duha Svetoga!
koji neka nam izmoli Duha Svetoga i umnozi i ojaca u nama tribogoslovne kreposti!
koji neka nas po Duhu Svetom jaca, prosvjetljuje, upravlja, vlada nad nama, vodi nas i posvecuje!
koji neka uzeze nase srce ljubavlju Duha Svetoga i napuni dubokom poniznoscu, odanošcu predanjem, jakoscu i svetoscu!
koji neka nam izmoli sedam darova i dvanaest plodova Duha Svetoga i neka nam udijeli sva dobra i odvrati od nas svako zlo!
Ja jesam pronasla svoj mir-Hvala Ti Ruzo Otajstvena

VII-05.07-Devetnica Ruzi Otajstvenoj-za sve tesko bolesne.

Za one koji boluju od teških ili neizlječivih bolesti: da budu strpljivi u svojim patnjama i puni nade u smisao svoga života, molimo te…
Milosrdni Isuse,Ruzo Otajstvena,stavljam u naku moju kcerku,moje bolesti ,bolesti moje obitelji...
- Za sve koji dvore bolesnika po obiteljima, domovima i zdravstvenim ustanovama..
Molim te.Milosrdni Isuse,Ruzo Otajstvena...Budite u pomoci,Lidijinoj majci,koja je tesko bolesna,i ceka svaki cas...da prijedje u vjecni zivot...
Neka se vrsi volja tvoja Isuse..Proslavi se u njima svima....
Lidijina majka je umrla u miru Bozjem...

VIII-02.07-Devetnica Ruzi Otajstvenoj-za nase obitelji-i sve clanove TT
Gospodine Isuse, opečati svojom presvetom Krvljui sve članove moje obitelji, i CIJELI NAS TEBE_TRAZIM.. prostore u kojima živimo i radimo, sve ljude s kojima se susrećemo i surađujemo, sva prijevozna sredstva kojima se služimo, sve izvore dohotka i sva materijalna sredstva koja su nam od Boga namijenjena i koja već posjedujemo.

Hvala Ti Ruzo Otajstvena za cijelu moju obitelj upravo ovakvu kakva jeste,hvala tim oje stare roditelje i njihove bolesti,hvala ti za mojega muze i njegove patnje,hvala Ti za moju djecu,zeta i unucad i za moju najstariju kcerku,koja je nakon ,mnogo godina ocekivanja pronasla mladica, s kojim misli uci u brak.Hvala ti i za buducega zeta.Hvala ti za cijeli TT i za sve divne clanove ove virtualne obitelji….

IX-06.09-Devetnica Ruzi Otajstvenoj-za
ljubam,mir,poniznost,strpljenje,mudrost i nadahnuce Duha Svetoga na sve nas…
Gospodine Isuse, ti si davao da slijepi progledaju, hromi hodaju i gluhi cuju; udijeli nadu bolesnicima i blagoslovi napore svih koji ih lijece i dvore, molimo te…Uslisi molbe ,brata i sestre sTebe-Trazim..onih koji traze ozdravljenje,i onih koji traze za svoje najmilije.
Hvala Duh Svetomu za rosu Bozjeg blagoslova,za nadahnuce i vodstvo za bolji zivot..Hvala Ti majko Ruzo Otajstvena.Hvala….



Hvala TEBI moj dragi Tebe-Trazim,Hvala vama svi dragi clanovi koji ste molili skupa samnom... :grlim te: :a1250: smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 (hvala i ovom malom plavomMarku ,moj ljubimac...)



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 35 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr