www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
 Naslov: Ela
PostPostano: 20 sij 2009 21:55 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 27 vel 2007 15:21
Postovi: 6
Lokacija: Mostar(Hercegovina)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
No evo i ja da napisem kako me je Gospodin dotakao,mada evo brisem prvu recenicu deset puta do sad. :)
Ja sam Ela,studentica sam (na pedagoskom fakultetu u Mostaru) kao i svatko od vas potjecem iz katolcke obitelji.Citav zivot idem u crkvu (od malih nogu) uvijek sam voljela moliti Boga,a baka mi je takva uvijek kad bi ona molila krunicu i ja bi snjom. Zivjela sam jako sretno sve do 93.god.
Tad je rat krenuo i ucinio svoje ,mnogo boli i patnje.Inace rodena sam u Travniku (srednja bosna -Lasvanska dolina) naravno zbog rata morali smo napustiti dom. Otisli smo u striceva jedno vrijeme zivjeti ,tata naravno i stric bili su po terenima gjde bi ih slalo. Mislili smo da cemo se vratiti kuci al nismo ima li gdje da se vratimo jer je vec bilo spaljeno.
Tata je nasao jednu kucu da zivimo tu jedno vrijemo dok nerijesimo gdje cemo(tad smo vec bili u drugom gradu Vitez-krizancevo selo je se zvalo mjesto gdje smo stajali) i smjestili smo se tu svi baka,dida jedna tetka i tetak njihovih 4 djece mi,druga tetka i njhova djeca. I tako mislili smo da je to vec sve kraju. Stanovali smo tu skoro do Bozica i na dan 22,12,93 ponovo je sve krenulo pucnjava ,granate. Mama nas je pocela spremati ,tat je se oblacio i spremao na crtu(sjecam se dok je se oblacio pjevao je kao dijete kada se sprema negdje na utakmicu pa pjeva od srece na jednu nogu bi navlacio carapu a na drugu vojne hlace) poljubi nas je i otisao .Mi smo otisli od tud u grad smjestili se u jedan stan.Cekali smo da se tata vrati jer proslo je vec dva dan a ne javlja se (badnjica je ,nitkom i nije do bozica ni obicaja) I tako u vece sjedili smo molili smo krunicu kada je netko pozvonio na vrata ,vec mi je osmjeh veliki na licu.
Bila je to rodica i rodak koji su radili u crvenom krizu,ulazeci skontal sam da nesto nije u redu,no znate kava su djeca da sve skontaju kad nesto nije na mjestu. (tad sam imala nepunih 9 godina,brat 4)
Sjedili su jedno vrijeme i onda je mam upitala znali itko ista sta se gore desava zasto se nitko ne javlja niti vraca. kad je progovorila u tom trenu sam htjela nestati izbrisati to vrijeme,pozeljeti da je samo ruzan san...
zadnje rijeci koje se sjecam je bilo da je tata poginuo.
tog dana vrijeme je stalo za men i moju obitelj ,sve je se srusilo na mene pozeljela sam da me neama. Dan nakon sprovoda na kojem nismo smjeli prisustovati mam nas je spakovala i odvela za split ,poslije toga za hercegovinu.Bog vise nije ni postojao ni za mene ni za obitelj,mami sam pravila probleme stalo ,nit sam jela niti sam htjela uciti brat jos manje ..
i tak zivjeli smo iz dana u dan s mrznjom u srcu,dosla je i srednja ponovno smo se preselili ( u Mostar) mam je polako vec krenula ici cesce i u crkvu ,seminari ,molitvena ,svaki seminar zvala bi i mene da idem s njom al moj odgovor je uvijek bio NE .Svaki put bi u kuci izbila bi svada zog toga.No eto da joj ugodim isla bi nedeljom na misu .

i jdnom vrtila sam se doma usla sam,i kao uvijek raspremi se,rucak je vec na stolu,mam je upalila nekakvu kasetu s seminara nesjecam se tocno tko je vodio semniar. I tak sjedim i jedem pomalo slusam taj seminar al vise ga zanemarujem neg sto obracam paznju na njega. Pocela je pjesma " DA TE SAMO DOTAKNEM I DODORNEM TI HALJINE MOJE SRCE BILO BI CIJELO"
Oci su mi pocele suziti,nekakva me nemoc uhvatila knedla u grlu tako bi vrisnula da me citav svjet cuje,pocela sam jako jecati,neznam sto mi se desava,mam me je sam pogledala i rekla sljedeci semnira ides samnom ,bez pogovaranja.Naravno! gostovao je Zvjezdan Linic i otisla sam na semnir . mama mi je objesnila u kratko o cem se radi i pripremila me na neke stvari.
Za vrijeme seminara nista se i nije toliko dogadalo neg tek za vrijeme klanjanja,molitva je tako jaka bila nisam mogla tek tako pobjeci Isusu dotaknuo me je .jako sam sretna bila taj dan i opjevala sam i skakal od srece ,slava Isusu. No nakon tog opet po starom (naravno oprostila jos uvijek nisam) isla bi ja na seminare i molitvenu al nema ploda.(svakog petka smo imali otvorenu molitvenu gdje je mogao biti tko je god htjeo)
Al ipak me je Gospodin nekako dozivao ksebi ,mnogo je mudrija nego ja naravno.Ja volim jako glazbu ,neznam kros pjesmu bi se nekako drugacije osjecala ,sretnija, neznam ispunjena....

I tak sam mamu zamolila da bita naseg duhovnog vodu sto mi je ciniti da bi mogla uci u zajednicu i pjevati. Naravno morala sam ici na molitvenu i proci kroz predavanja. (evo brzo cu zavrsiti) i tako krozmolitvenu bog je poceo djelovati zvao me je kao izgubljenu ovcicu da se vrati u svoje stado.
Jednog cetvrtka imali smo posjetu na molitvenoj jednog jako divnog svecenika i jednog bracnog para.Molitva je krenula ,slavljenje jako slavljenje ,Duh sveti je bio toliko prisutan .Posto smo mlada grupa odlucili su se pomoliti za nas pojedinacno.. Jako sam iscekivala da se pomole i za mene ,tako dodem i ja nared,mislila sam to ce biti mala molitvica i eto ga .. ne ne ne... Poceo je se moliti velecasni nadamnom i svi su ostali molili u sebi u jezicima ,kako je on krenuo moliti ja u plac ,jecaj,bol u grudima,jaka bol.Prvi put me pita jeli ima netko kome trebam da oprostim? ja sutim ,ponavlja pitanje ponovno,ja ponovno sutim i zapitam se pa Boze kome imam oprostiti ,ja neznam da ima itko da me je povrijedio toliko da moram da oprostim...Ponovno me upita jeli imam itkom oprostit ,tek tad sam se sjetila da nikad nisam oprostila ubojici svoga oca ,O Boze kad su tad krenule suze i bol jaka u grudima ,Isusa sam jako dozivala da mi pomogne da zelim oprostiti ,tad je Isus nastupio i ucinio svoje pala sam,obuzemo je toliki mir i ljepota oko srca. OD tog dana SLAVA ISUSU ,uvijek su mojoj molitivi ,molim za njega i njegovu obitelj..
Slava Isusu za djela koje mi ucini...

Nadam se da nema gresaka gramaticki,ak ima ja se ispricavam... nije mi bilo bas ni lako pisati ..........

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr