www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 22:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
 Naslov: Luki
PostPostano: 21 sij 2009 12:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Dragi prijatelji, braćo i sestre u Kristu, evo odlučio sam stavit ovdje svoje svjedočanstvo. Prije otprilike mjesec dana napisao sam jedno strašno dugo svjedočanstvo koje sam u međuvremenu bacio u smeće. Već se dugo dvoumim da li da opet pokušam nešto napisati i tako sjedoh maloprije za stol i napisao sam ga za petnaestak minuta pa sad šta bude.
:roll: :roll: :roll:


2002. godine, u 22-oj godini života bio mi je dijagnosticiran tumor. Pojavila mi se neka sumnjiva kvržica na tijelu, danima sam se premišljao da li da odem kod liječnika ili ne i kad sam otišao još za vrijeme pregleda mi je rekao: "Imaš tumor". U jednom trenutku mi se sav svijet srušio. Kao vjerovatno i većina ljudi u takvoj situaciji zapitao sam se: Zašto meni Bože, od svih ljudi zašto baš meni? Što sam ti skrivio da me tako kažnjavaš?

Uslijedile su brojne pretrage, isčekivanje nalaza, bio sam na rubu živčanog sloma. Tada sam odlučio potražit pomoć od Gospodina, znao sam da mi je on jedina šansa da ostanem normalan. Dok bi čekao pretrage često sam odlazio u Katedralu u Zagrebu, odgovaralo mi je sam sjediti u tišini Katedrale, moliti se Bogu i razmišljati o svemu. Ušao bi strašno napet u Katedralu ali unutra bi se nevjerovatno smirio. Često sam se pomolio pred slikom Majke Božje i zapalio koju svijeću. U to vrijeme sam osjećao strašnu povezanost sa Bogom, osjetio sam da je Bog živ, stvaran, i da mi želi pomoći. Pomoć je vrlo brzo stigla, naime u to vrijeme u obližnjoj župi gdje sam znao povremeno otići na misu je upravo počinjao tečaj "Kršćanske meditacije". To je bilo baš ono pravo, ono što mi je trebalo. To je bio Božji odgovor na moj vapaj za pomoć. I tako krenuo ja na taj tečaj, strašno mi je pomogao da se pripremim za nadolazeću operaciju koja je bila zakazana za 22.04. Na tom tečaju sam upoznao ljude koji su zračili posebnom toplinom, znao sam da su oni spoznali Boga i da ga ljube svim srcem. Naučio sam se smiriti, opustiti i razmišljati o Bogu, o njegovoj dobroti i mudrosti.
Operacija je Bogu hvala dobro prošla, tumor mi je odstranjen, bio je zloćudan ali milošću Božjom nisam morao na kemoterapiju niti zračenje. Kasnije sam saznao da se doktor dosta dvoumio oko toga ali pošto su mi ostali nalazi bili jako dobri i zahvaljujući dragom Bogu sve je prošlo s tom operacijom. Jasno, imao sam svako malo kontrole koje su me znale izluditi, isčekivanje nalaza, uh, prava muka!
U pet idućih godina napravio sam jako puno pretraga i za to vrijeme sam pročitao priličan broj katoličkih knjiga, one su mi ulijevale hrabrosti, bili su mi to pravi "vitamini za dušu". Međutim nisam bio zadovoljan svojom vjerom, primjetio sam da sam Bogu vjeran samo kada sam bio u strahu pred smrću, npr. kada sam isčekivao rezultate pretraga. Znao sam da to nije u redu. Boga sam trebao samo kada mi je bilo teško.
Ali onda se desio obrat. Krajem prošle godine, tragajući bespućima interneta i tražeći odgovor na nešto što me mučilo naletih jedan dan na ovaj forum. Jedna od stvari koje su mi se najviše svidjele bila su svjedočanstva forumaša. Vjekino svjedočanstvo a i ostala su me jako zainteresirala za ovaj forum a i sam naslov stranice "Tebe Tražim" je bio ono u čemu sam se prepoznao jer sam i ja samo jedan grešni tražitelj Gospodina našega. I tako čitajući iz dana u dan što se ovdje sve piše i kako se slavi Boga odlučio sam se i ja pridružiti .
Danas odgovorno tvrdim da samo zahvaljujući ovom forumu sam produbio svoju vjeru u Boga i spoznao neke stvari. Zahvaljujući ovom forumu sam počeo svaku nedjelju ići na svetu misu, pridružio sam se molitvenom lancu, naučio jako puno molitvi i uvjerio se u moć molitve. Shvatio sam da se Boga treba i može voljeti uvijek, a ne samo onda kada ti je teško.

Eto, nedavno mi je bila kontrola nakon 5 godina od operacije. Bilo mi je užasno teško i bio sam u velikom strahu, imao sam osjećaj da nešto neće biti dobro. Tada sam znao da vas draga braćo i sestre u Kristu mogu i moram zamoliti za pomoć u vidu molitve. Stavio sam sebe u molitvene nakane uoči rezultata nalaza i vjerujte mi da sam tada osjetio moć molitve, znao sam da će me dosta ljudi spomenuti u molitvi i to mi je dalo veliku snagu. Rezultati nalaza su mi bili odlični, hvala dragom Bogu i vama dragi prijatelji, braćo i sestre u Kristu.
Baš sam u to vrijeme razmišljao koliko sam sretan što imam vas dragi moji te kako mnogi ljudi nemaju nikoga da se pomoli za njih i kako mnogi ne znaju koliku snagu i moć ima molitva. Kako je lijepo kada jedni drugima možemo pomoći i kako je lijepo kada zajedno rastemo u vjeri, te kako je lijepo služiti Gospodinu našemu Isusu Kristu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr