www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Leopolda
PostPostano: 21 sij 2009 12:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jedno svjedocanstvo :
Moj muz se zavjetovao pješice u Međugorje (dva dana je hodao)
navečer nigdje nije mogao naći nekakvu kapu, pošto je bilo ljeto i jako vruće... Ujutro je krenuo oko 4-5 sati, bez kape, kad na izlazu iz grada na cesti stoji nova kapa.... Trebam li što dodati?
Hvala ti Majko

PS. Kapa je izgubila boju od sunca....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 22:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo da napišem kako me je danas još jednom Bog sačuvao. Gotova s poslom krenem kući u ruci krunica....Molim do kuće...
I tako ja idem i namjeravam prijeći cestu na dijelu na kojem se ne smije. :oops: .Željela sam prijeći cestu tu jer onda ne bih hodala po suncu. i točno znam u kojem trenutku su auta "blokirana" od semafora tako da mogu prijeći. Nalazila sam se na dijelu ceste tj. odvojak ceste i auta idu prema meni, ja ih vidim, daklem leđa su mi slobodna. I u trenutku kad su auti stajali na semaforu i cesta je slobodna ja krenem prelaziti i odjednom mi je prošlo kroz glavu : pazi leđa. Okrenem se kad motorić vozi u suprotom smjeru!!!
Samo sam još jače stisnula krunicu u ruci i nastavila moliti s još većim žarom....Hvala ti Isuse!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Leopolda
PostPostano: 07 srp 2012 16:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svom 4-om djetetu smo dali ime Ante. Pitala sam supruga ima li on što protiv da drugo krsno ime bude Leopold. (Pošto je sv. Leopold Mandić moj omiljeni svetac. )
On kaže da je on mene htio pitati da drugo krsno ime bude Vendelin - pošto se suprugov otac tako zvao, a umro je u dobi od 30g. kada je moj suprug imao 7 mj.
Naravno da sam pristala da bude Ante Vendelin.
Nakon dosta vremena ja nešto gledam po katoličkom kalendaru, i vidim da taj dan kad je Ante kršten, u kalendaru stoji Leopold.
To mi je bio znak s neba.
Kažem kako moj Ante ima tri zaštitnika - Sv. Antu, Sv. Vendelina i Sv. Leopolda .....

**************

Ove godine smo bili u Međugorju. Svibanj.
Ante, Franka, svekrva i ja smo se penjali na Podbrdo, a ostatak obitelji na Križevac.
Od kada smo krenuli na Podbrdo Ante (2,5g) je htio penjati se sam. Nije htio ni ruku dati.
Svi su hodočasnici gledali kako se on sam penje, smijali se, pogladili ga po glavi....
A ja za njim samo govorim : "Pazi Ante, pazi Ante, pazi...." I rukama mašem oko njega, u slučaju ako posrne da ga uhvatim.
Ni jednom nije pao. Sam se popeo, sam sišao s Podbrda. Kao da ga je vuklo nešto... Ja vjerujem da je osjetio svoju Majčicu....
U jednom trenutku sam sebe vidjela kao svog Antu. Kako kročim životom po kamenitoj stazi.... A oko mene ruke moje Majčice koja pazi da ne padnem.
Kad smo sišli išli smo na ispovijed, nakon toga na sv. Misu.
I tek mi onda dođe na pamet da je 12. svibnja. Pa to je blagdan Sv. Leopolda.!!!
Kako sam bila sretna jer smo taj dan bili u Međugorju....
Hvala ti Majčice i Sv. Leopolde!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Leopolda
PostPostano: 16 pro 2012 13:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2012 18:10
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lijepo svjedočanstvo, bravo Ante :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Leopolda
PostPostano: 28 sij 2013 12:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Još jedno svjedočanstvo u svezi mog Ante.
Kao bebač od 1-2 god. imao je problema s bronhitisom.
Inače smo se jako dooobro upoznali s bronhitisom s našom Anom. Od inhalacija, injekcija (solumedrol), do čekanja na hitnoj itd.itd. U slučaju naše Ane doktorica nas je odmah uputila kod specijaliste. Svi pregledi su napravljeni i preporuka je da se u terapiju uključi Singular. Od dva zla bira se manje zlo.
Ana je pila Singular od 1.prosinca do 25. travnja. Nakon toga hvala Bogu ne. Međutim u nuspojavama tog lijeka se spominje: razdražljivost, agresivnost..... Da li je naša Ana od Singulara postala razdražljiva (takva je i danas) - ne znam.
Uglavnom doktorica je htjela i Anti uključiti Singular. Izišla sam iz ordinacije moleći Boga da Ante ne bude morao piti Singular.
Počela sam postiti na tu nakanu. HVALA BOGU - Ante ne pije Singular. Ponekad se samo prehladi, malo ga inhaliramo i to je to.
*******
Otkad se Ante rodio preporučujem ga Sv. Leopoldu.
Moleći otprilike ovak:
Sv. Leopolde molim Te, ne daj da Ante bude puno bolestan, da nema visoke temperature, da ne pije antibiotike,posebno do treće godine, kada temperatura može biti opasna za malu djecu.
I mislite da me Sv. Leopold nije uslišio. Ante je u 3 god. popio samo 2 antiobiotika
i Bogu hvala i sv. Leopoldu nikada nije imao preveliku temperaturu.

Hvala sv. Leopolde!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr