www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 04:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Suza
PostPostano: 21 sij 2009 12:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 lip 2007 12:37
Postovi: 92
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji prijatelji! :grlim te:

Evo imam i ja jedno svjedočanstvo.Naime kako sam nakon 5 godina počela opet moliti iz dana u dan što intenzivnije sa što većim srcem da primim Boga u nj tako sam molila i za sestru da spusti na nju Svoj blagoslov i pomogne joj nositi križ.Kako sam već pisala sestra mi je u teškoj financijskoj situaciji i sada nakon 5 godina je dala otkaz u jednoj firmi jer su je nedavno zvali na drugi posao za koji je zamolbu predala još u 4. mjesecu a do sada je i zaboravila na to i mislila je da od toga neće biti ništa ali eto Bog je tu s njom, čuo je moju molitvu, vidio moje suze i sada samo mogu plakati iz zahvalnosti prema Njemu.HVALA TI!!!

Moje srce zahvaljuje pjevajući meni jednu od najdražih pjesama!

Citat:
KRIST NA ŽALU

1. Krist jednom stade na žalu, tražeć’ ljude za velika djela da love srca božanskom riječi.

* O Bože, zar si pozvao mene? Tvoje usne moje rekoše ime. Svoju lađu sada ostavljam žalu, odsad idem kamo šalješ me Ti.

2. Ja sam siromašan čovjek, moje blago su: predanost Tebi i srce čisto da idem s Tobom. * O Bože...

3. Ti trebaš dlanove moje, moga srca ražaren plamen, i kaplje znoja, samoću moju. *O Bože...

4. Ti i ja krećemo danas lovit srca na moru života, a mreža bit će riječ Božja prava. *O Bože...


BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 12:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 lip 2007 12:37
Postovi: 92
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Naime, znam da nisam dugo uključena na ovaj foum ili možda nisam dovoljno otvorila svoje srce pa niste možda osjetili moje porive zašto sam vam se pridružila ali ja se nadam da ste me prihvatili jer ja vas jesam!

Moram iskreno reći da sam se tek nedavno vratila tamo gdje pripadam u Božje stado i iz dana u dan se borim i molim Boga da mi vjera ponovo ojača da me nauči voljeti i da naučim oprostiti.Pa možda i ono o čemu vam sama svjedočim nije možda dovoljno snažno ili potresno ali je iskreno ili možda nemam dar da se izrazim ljepšim riječima..Vidim da se većina vas već dosta poznaje što osobno, što dugim komuniciranjem na ovom forumu pa vam je lakše pa se nadam da ću zavrijediti vašu pažnju ako ne sada možda vremenom jer sam zaista sretna što sam vas našla dok se sama borim i nastojim kročiti putem Krista.

Kada sam bila u najvećoj tuzi i kada je počeo moj put povratka k Bogu slučajno sam našla Vas ali sam shvatila da to nije bila slučajnost, to je nešto od Boga i hvala Mu! :a1250:

I dalje ću svaki dan moliti za sve vas, prijatelji! :grlim te:

Bog vas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 13:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 lip 2007 12:37
Postovi: 92
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo Bog je i danas za mene i za mnoge druge vjerujem napravio malo čudo pogotovo za djecu, poslao je snijeg! JEEE! ;)

Ovako, ima nešto što me potaklo na razmišljanje.Ne znam da li je to Božja poruka, moja podsvjest ili nešto treće ali sinoć i preksinoć a i prije toga sam imala čudne snove ali ih se ne sjećam u cjelini, samo neke dijelove koje su mi se urezale u pamćenje.

Ne razumijem se puno u snove odnosno u potrebu da ih se tumači iako dugo poslije razmišljam o njima.

Inače u zadnje vrijeme jako puno sanjam svoju rodbinu, skoro svaku večer nekoga ili cijelu grupu njih pa sam tako sanjala i pokojnog djeda kojeg nisam do sada nikada sanjala a umro je ove godine u prvom mjesecu.No dobro to se može protumačiti kao njegovo javljanje meni ili nešto tako ali moram priznati da me malo uzdrmalo.

Kada sam počela na neki način proživljanati tu svoju duhovnu katarzu ili preporod nedugo nakon toga sam sanjala sestru i mamu i sebe kako šećemo nekim nepoznatim grobljem, dan je prelijep, nebo je plavo, prošarano bijelim oblacima, nigdje nikog samo nas tri.U jednom trenutku sam se okrenula i ugledala veliki kameni križ, raspelo s Isusom, a u podnožju kip Djevice Marije ukrašen cvijećem i svijećama i jednu jednostavnu poruku na bijelom papiru na kojem je pisalo "Hvala Ti!".Na to se mama zapitala "Pa zašto ljudi to pišu?" a ja sam joj objasnila kako se valjda netko zahvaljuje Majci na nekom dobrom djelu.Taj san me duboko dotakao i dugo nakon toga sam razmišljala o njemu, tražila poruku u sebi ili od kuda je poslana baš meni.

Preksinoć sam opet sanjala bližu rodbinu, sestrične, vani je zima i bila je noć, u jednom momentu sam podigla pogled prema nebu i ugledala crno nebo obasuto zvjezdicama i jednu sjajnu, zlatnu, veliku zvijezdu repaticu na što sam uprla prstom u nebo i svima prisutnima skrenula pozornost na što su svi začuđeno dugo gledali.Osjećam taj san kao nekakav nagovještaj Božića, dolazak i rođenje malog Isusa, opet nisam sigurna.U istom snu sam sanjala kako sam otišla u svoju staru crkvu u naselju u kojem sam živjela i samo sam ušla i sjedila u potpunom miru, a sinoć sam sanjala opet najbližu rodbinu i prelijep sunčan dan kako idemo po prvi put na pravoslavnu misu u manastir (vrlo neobično).Tamo se molilo, pjevalo i u jednom momentu je svećenik krenuo među ljude djeliti nešto kao Svetu Pričest u obliku kuhane pšenice sa šećerom.Svakome od nas je uz blagoslov stavljao zalogaj toga u usta.Kada je došao do mene samo se nasmijao, i ja isto i uzela sam zalogaj.Očekivala sam da će biti slatko i fino ali što sam duže žvakala okus je bio sve čudniji i neugodniji kao da je pšenica izgorila.Uto je završila i misa i eto na neki načim sam izašla iz manastira s gorkim okusom u ustima.

Znam snova ima svakakvih i često ih se povezuje sa događajima koje ti se dese u tom danu ili je to neka vlastita podsvjesna projekcija, neke potisnute težnje.Ali uz sva znanstvena i stručna objašnjenja ne mogu se oteti dojmu da u tome ima nešto puno dublje jer snovi mogu biti nešto najljepše ali i nekada najgore što nam se dešava dok spavamo, isto kao i u javi.

Pa eto to su neka moja donedavna iskustva, ako je netko iskusio slično neka svjedoči, znam da neki i jesu ili ako se nekome da ili ako se više od mene razumije u to neka mi objasni to malo ili razuvjeri ukoliko takvi snovi nisu utemeljeni na nečem mističnijem.

:grlim te: :b232:

BVB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 13:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 lip 2007 12:37
Postovi: 92
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moram ovo sa vama podijeliti, kako je Bog velik i čuje moje molitve.

Tako sam sretna, a suze mi teku.Sad me nazvala mama, na putu je s posla, naime morala je duže ostati ali ne kao inače da duže radi nego zato što su ju proglasili među tri najuzornije radnice od njih 50-ak, pozvali na prigodni ručak i sve su dobile dar, bon od tisuću kuna...nije ni ona mogla vjerovati čula sam drhtaj u njenom glasu kako je dirnuta dobrotom ljudi koji su je preporučili šefu kao jednu od najuzornijih...nakon toliko napora (inače radi kao spremačica),nakon fizičkih iscrpljenosti, teškog oblika astme zbog koje pati gotovo cijeli život i svaka dva mjeseca ovisno o pogoršanju ide na injekcije koje nisu ni jeftine ...nakon što je doživjela tolike nepravde, tjeranja s drugih radnih mjesta pod izlikom da je tehnološki višak a samo zbog tuđih osobnih interesa...pa teška situacija doma,tragedija, preživljavanje...sve je to Bog vidio i to sam joj rekla, vidio je njenu muku i križ i pomogao joj je da se pridigne....a ja sam Ga svaku večer molila, molila, molila i neizmjerno Mu HVALA!

Danas sam vidjela Isusa! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr