www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 11:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Antonela
PostPostano: 21 sij 2009 13:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 lis 2007 09:47
Postovi: 118
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sv. Rita :q4:

Obećala sam sv. Riti da ću napisati ovo svjedočanstvo.

Prije par godina, nakon mog obraćenja, prijatelj mi je davao svakakve literature za čitanje, jer sam užasno bila gladna i žedna Božje riječi. Između ostalog tu se našla i sličica sv. Rite na kojoj je pisalo Molitva vozača. Meni to tada nije ništa značilo, jer sam znala da postoji sv. Ante, moj miljenik i prva ljubav :D , ali za druge svece skoro da nisam ništa znala, osim iz nekakve opće kulture. Često sam mislila baciti tu sličicu :oops: , ali nekako nisam , "nešto" mi nije to dopuštalo, uvijek sam ju premetala s jednog mjesta na drugo.

Moja prijateljica, prije jedno dvije godine, mi je u jednoj težoj situaciji savjetovala da se pomolim sv. Riri, jer je njoj pomogla. OK, probat ću, jer do tada je za sve probleme glavni pomagać bio sv. Ante :q4: . I pomolim se ja u svojoj tjeskobi sv. Riti i odmah dobijem utjehu, međutim još se nije stvorila ona prisnost, mislim da će me razumjeti svi oni koji imaju sveca zaštitnika ( uvijek kada sam se molila sv. Anti, imala sam "osjećaj" da me usitinu čuje i da je prisutan kada ga zazivam).

Nakon toga sam kupila onu mali molitvenik sv Riti- SVETICA NEMOGUĆEG, ZAŠTITNICA BESPOMOĆNIH I BEZNADNIH SLUČAJEVA, i počela ju iščitavati ( to kod mene znači -čitati puno puta, upijati, i naravno podcrtavati ono bitno). Shvatila sam kako je ta svetica imala poseban život , pun muka i patnji, ali kako je Gospodina uvijek sve izveo na dobro. Postala mi je bliska i nekako draga.

Svaki puta, kada bi imala razmirice sa svojim dečkom , zbog naših temperamenata, utjecala sam se sv. Riti, jer sam imala osjećaj da me ona razumije. UTJEHA JE DOLAZILA ODMAH, NISAM NIKADA DUGO ČEKALA. Tjeskobe su ODMAH nestajale i UVIJEK se rađala nekakva nova nada. I počela se rađati nekakva bliskost prema toj svetici, koja je uistinu imala težak put. Često sam ju znala zazivati, ne samo u tim međuljudskim odnosima, već u svakidašnjim problemima, fakultet, traženje posla, itd.

29.11. vračajući se autom iz konzuma, već nadomak kuće, zaustavila me policija :a1430: . A ja, kao i uvijek, iz svoje nemarnosti nisam imala svezan pojas i nisam nosila naočale :oops: :oops: :oops: . Gospon policajac uzeo moje dokumente i odlazili u svoj auto, a ja pomislim "Bože pomozi, pa ionako nemam novaca, a sada još i ova kazna!", i počnjem blagolslivljati tu situaciju. Vrati se policajac do mog auta i pita me da li sam unazad godinu dana bila kažnjavana, a ja velim da nisam. Kaže mi da me neće provjeravati, već da ću samo dobiti ovaj put opomenu! A ja :shock: :shock: , joj hvala havla hvala :b232: !!!
Kada sam sjela u auto sjetim se kako sam se opet dan prije tog događaja IZ DUBINE SRCA UTJECALA SV. RITI, i sjetim se tada one molitve vozača. Tada sam bila sigurna da mi je ona pomogla! Znam da nije lijepo to što sam učinila dva prekršaja :oops: , ali jednostavno ne bi mogla platiti tu kaznu koja bi bila malo veća!! :twisted:

Kako su se naši temperamenti opet malo sukobili :cry: , ja se početkom zornica opet obratim za pomoć u svezi dečka, i on jučer nazove i donese mi poklon za sv. Nikolu i kaže da svako jutro ide na zornicu. A ja :shock: :shock: :shock: ...opet sv. Rita :D Znam da mi je pomogla 100% jer sam se njoj utjecala da ga malo "pogura" što se tiče zornica.

Sada shvaćam svu problematiku tih međuljudskih odnosa, jer "svatko drži svoju stranu, iz ponosa i gluposti i moglo bi bit da je lakše umrit, nego judima reć OPROSTI!" :!: Što sam starija vidm kako je to jako teško, spojiti dva različita karaktera, ali ujedno od obraćenje osjećam STRAŠNU BOŽJU MOĆ, počinjem uviđati da moje molitve STVARNO DJELUJU, da se eto utjecanjem sv. Riti i te svađice i razmirice lakše svladavaju, naučila sam reći OPROSTI MI, POGRIJEŠILA SAM, VOLIM TE , HOĆEMO LI PONOVO POKUŠATI!! :D :D :D

Ništa se to ne bi dogodilo bez Boga i njegovih pomoćnika i zagovornika. Srce mi je počelo mekšati, vidim sada i tuđu patnju i boli, i razumijem druge kada su nervozni i "zločesti",jer kada su drugi najgori, tada te najviše trebaju :!: :!: :!: . Osjećam da Gospodin mijenja naše odnose,jer uz OGROMNU ljubav i privrženost postoji i ona realna nervoza i stres ,i da mi u tome pomaže sv. Rita, jer znam da je i ona patila u svom braku, u tim međuljudskim odnosima, i mislim da me upravo Ona uči kako "biti" djevojka i žena, kako molitvom i blagošću :b206: utjecati na druge.


Stoga dragi moji TT-ovci, pregledajte po svojim ladicama, kutijama , knjigama, i pronađite neke strare sličice svetaca, SIGURNA sam da one nisu SLUČAJNO tamo, to će najvjerojatnije postati Vaš svetac zaštitnik!! :q4:

Od srca se ZAHVALJUJEM sv. Riti, koja mi najviše pomaže da mijenjam sebe i da shvaćam druge. Od srca se zahvaljujem što je u nebrojenim tjeskobama bila uvijek na pomoć, i ta me pomoć uvijek dovodila bliže Bogu, jer sada i ja s ponosom mogu reći "ZNAM DA POSTOJI BOG, JA SAM GA SUSRELA!" :D

OBRATITE POZORNOST KOJEG SVECA NOSITE U NOVČANIKU, KOJI VAM SE SVETAC KRIJE U NEKOJ ZABAČENOJ KNJZI, KOJI VAM SVETAC "VISI" NA SLICI PORED KOJE SPAVATE...jer kako kaže moderna fizika"NIŠTA NIJE SLUČAJNO" :D :D :D

Svima onima koji ovo čitaju preporučan pobožnost sv. Riti, a i mnogim drugim svecima!!

PROBAJTE-MENI JE POMOGLA!! :b112:

Ako bude još uslišanih molitvi, javim Vam!!


p.s. Oprostite mi ako je ovo svjedočanstvo "nespretno napisano", možda previše novinarski, ali KAKO prenijeti te sve emocije oko svagdašnjih čuda, to se jednostavno NE MOŽE U POTPUNOSTI DOBRO PRENIJETI!! Ali mislim da je PORUKA ipak jasna.

Na sve vas zazivam Božji blagoslov i molim da Vas sv Rita prosvejtljuje, da Vam pomaže i da Vas vodi!! :q4:



:b232: :b232: :b232: :b232: :b232: :b232:


p.s.1. u pripremi je svjedočanstvo o sv Anti :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lip 2009 16:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 svi 2009 15:44
Postovi: 444
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Molitva Svetoj Riti

Potisteni bolom i brigom obracamo se Tebi jer si Ti svetica-pomocnica onih,koji se nalaze u bezizlaznim situacijama.Oslobodi i moje jadno srce koje pati od velike brige.Vrati mir mojoj dusi,koja uzdise pod teretom tuge.Ja sam bespomocan,i Ti si moja nada,jer Tebe Bog izabrao za posrednika onih,koji ocajavaju.Ako se zbog mojih grijeha ne ispunjavaju moje zelje,moli za oprostaj!Ne dozvoli da i dalje lijem suze,nagradi moju cvrstu nadu da ces mi pomoci,i ja cu razglasiti tvoje milosrdje prema pacenicima.Ti,cudnovata zarucnice Raspeca,izmoli sada i u buduce za mene neophodno potrebno dobro...

(Sad treba izgovoriti molbu i ponoviti cijelu molitvu,a na kraju izmoliti
Oce nas... Zdravo Marijo... Slava Ocu...)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 04 ruj 2015 17:59 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2015 14:43
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja bih htjela posvjedočiti o snazi molitve Sv.Riti.
Uvijek sam se molila za jednu svoju brigu koja me već dugo prati, nekad se znala ublažiti, ali uvijek je ona prisutna.
Dok sam bila u jednom svom tužnom raspoloženju pronašla sam u ladici molitvu Sv.Riti i pomislila, idem probati.
Potražila sam na internetu molitve i svjedočansta i počela moliti devetnicu. Molila sam, molila, ali ništa.
Ja sam i dalje čitala o Sv. Riti i sve jače molila, nisam odustajala i onda jednog dana moja briga se riješila.
Znam da je samo Sv.Rita to mogla riješiti jer to je bilo stvarno čudo. Poučena tim iskustvom i sa novim pouzdanjem počela sam moliti i za druge, brat koji je dugo bio nezaposlen uz pomoć moje molitve dobio je posao, bolesna prijateljica je ozdravila..
Nakon toga ona je naravno postala moja omiljena svetica i utjeha u svemu.
Sada svima koji imaju bilo kakvu brigu ili problem govorim neka se mole toj čudotvorki, toj divnoj svetici, i neka ne odustaju ako se odmah ne ispune njihova očekivanja. I svi koji su me poslušali uverili su se u moć molitve.
Samo treba imati vjere i moliti iz dubine srca i osjetit ćete milost.
Hvala ti draga moja svetice.
Dokle god nam Bog ovdje daje život,dajmo hvalu Svetoj Riti.
Uvijek je slavljena Rita na nebu okrunjena.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 04 ruj 2015 18:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
K.M. napisao:
I ja bih htjela posvjedočiti o snazi molitve Sv.Riti.
Uvijek sam se molila za jednu svoju brigu koja me već dugo prati, nekad se znala ublažiti, ali uvijek je ona prisutna.
Dok sam bila u jednom svom tužnom raspoloženju pronašla sam u ladici molitvu Sv.Riti i pomislila, idem probati.
Potražila sam na internetu molitve i svjedočansta i počela moliti devetnicu. Molila sam, molila, ali ništa.
Ja sam i dalje čitala o Sv. Riti i sve jače molila, nisam odustajala i onda jednog dana moja briga se riješila.
Znam da je samo Sv.Rita to mogla riješiti jer to je bilo stvarno čudo. Poučena tim iskustvom i sa novim pouzdanjem počela sam moliti i za druge, brat koji je dugo bio nezaposlen uz pomoć moje molitve dobio je posao, bolesna prijateljica je ozdravila..
Nakon toga ona je naravno postala moja omiljena svetica i utjeha u svemu.
Sada svima koji imaju bilo kakvu brigu ili problem govorim neka se mole toj čudotvorki, toj divnoj svetici, i neka ne odustaju ako se odmah ne ispune njihova očekivanja. I svi koji su me poslušali uverili su se u moć molitve.
Samo treba imati vjere i moliti iz dubine srca i osjetit ćete milost.
Hvala ti draga moja svetice.
Dokle god nam Bog ovdje daje život,dajmo hvalu Svetoj Riti.
Uvijek je slavljena Rita na nebu okrunjena.



I koliko je dugo trajalo dok su se brihge pocele rijesavati? Imas li neki link na te molitve?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 04 ruj 2015 19:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
lalelu napisao:
K.M. napisao:
I ja bih htjela posvjedočiti o snazi molitve Sv.Riti.
Uvijek sam se molila za jednu svoju brigu koja me već dugo prati, nekad se znala ublažiti, ali uvijek je ona prisutna.
Dok sam bila u jednom svom tužnom raspoloženju pronašla sam u ladici molitvu Sv.Riti i pomislila, idem probati.
Potražila sam na internetu molitve i svjedočansta i počela moliti devetnicu. Molila sam, molila, ali ništa.
Ja sam i dalje čitala o Sv. Riti i sve jače molila, nisam odustajala i onda jednog dana moja briga se riješila.
Znam da je samo Sv.Rita to mogla riješiti jer to je bilo stvarno čudo. Poučena tim iskustvom i sa novim pouzdanjem počela sam moliti i za druge, brat koji je dugo bio nezaposlen uz pomoć moje molitve dobio je posao, bolesna prijateljica je ozdravila..
Nakon toga ona je naravno postala moja omiljena svetica i utjeha u svemu.
Sada svima koji imaju bilo kakvu brigu ili problem govorim neka se mole toj čudotvorki, toj divnoj svetici, i neka ne odustaju ako se odmah ne ispune njihova očekivanja. I svi koji su me poslušali uverili su se u moć molitve.
Samo treba imati vjere i moliti iz dubine srca i osjetit ćete milost.
Hvala ti draga moja svetice.
Dokle god nam Bog ovdje daje život,dajmo hvalu Svetoj Riti.
Uvijek je slavljena Rita na nebu okrunjena.



I koliko je dugo trajalo dok su se brihge pocele rijesavati? Imas li neki link na te molitve?


Ženska glavo. :roll:

Kani se linkova na molitve koje magično rješavaju sve životne probleme.

Pa valjda si i sama do sada uočila da to tako ne ide.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 04 ruj 2015 19:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
perokvrzica napisao:
I koliko je dugo trajalo dok su se brihge pocele rijesavati? Imas li neki link na te molitve?


Ženska glavo. :roll:

Kani se linkova na molitve koje magično rješavaju sve životne probleme.

Pa valjda si i sama do sada uočila da to tako ne ide.
[/quote]
pero kvržica, kako se hvataju muškarci..
ona je navodno žensko..pa vjerovatno zna taktiku.. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 04 ruj 2015 19:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
perokvrzica napisao:



Ženska glavo. :roll:

Kani se linkova na molitve koje magično rješavaju sve životne probleme.

Pa valjda si i sama do sada uočila da to tako ne ide.




Lako je tebi govoriti kad nisi u mojoj situaciji. Ja sam u ocajnickom stanju i pokusavam sve. I kad entko ovako nesto anpsie, ja sam spremna isto tako napraviti u nadi da ce se i meni pomoci.

Znam ne kuzis kako je biti ocajan ali mozda i ti nekad budes.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 07 ruj 2015 20:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
lalelu napisao:
perokvrzica napisao:



Ženska glavo. :roll:

Kani se linkova na molitve koje magično rješavaju sve životne probleme.

Pa valjda si i sama do sada uočila da to tako ne ide.




Lako je tebi govoriti kad nisi u mojoj situaciji. Ja sam u ocajnickom stanju i pokusavam sve. I kad entko ovako nesto anpsie, ja sam spremna isto tako napraviti u nadi da ce se i meni pomoci.

Znam ne kuzis kako je biti ocajan ali mozda i ti nekad budes.


Znam, znam kako je biti očajna.
:wink:

I što ćeš dobiti s time? Izmoliti ćeš još jednu molitvu koja čudotvorno pomaže, pa kad ne upali ćeš jadikovati kako ona ne pomaže i zašto su te lagali da pomaže kad ne pomaže?
A onda ćeš preći na novu čudotvornu molitvu svetom Anti koju zagovara Julka.

Ne shvaćam kako do tebe ne dopire da to nije nauk Crkve. Pokušaj se potruditi upoznati što je nauk Crkve po tom pitanju.
Nije ono što reklamira Julka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 08 ruj 2015 08:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
perokvrzica napisao:
lalelu napisao:
perokvrzica napisao:



Ženska glavo. :roll:

Kani se linkova na molitve koje magično rješavaju sve životne probleme.

Pa valjda si i sama do sada uočila da to tako ne ide.




Lako je tebi govoriti kad nisi u mojoj situaciji. Ja sam u ocajnickom stanju i pokusavam sve. I kad entko ovako nesto anpsie, ja sam spremna isto tako napraviti u nadi da ce se i meni pomoci.

Znam ne kuzis kako je biti ocajan ali mozda i ti nekad budes.


Znam, znam kako je biti očajna.
:wink:

I što ćeš dobiti s time? Izmoliti ćeš još jednu molitvu koja čudotvorno pomaže, pa kad ne upali ćeš jadikovati kako ona ne pomaže i zašto su te lagali da pomaže kad ne pomaže?
A onda ćeš preći na novu čudotvornu molitvu svetom Anti koju zagovara Julka.

Ne shvaćam kako do tebe ne dopire da to nije nauk Crkve. Pokušaj se potruditi upoznati što je nauk Crkve po tom pitanju.
Nije ono što reklamira Julka.


Ali zasto onda sve, ali stvarno sve, krscanke webstranice, krscanski portali, krscanske novine dijele takve price o ljudima koji su izmolili sto su zeljeli. Zasto se onda kaze istite i dat ce vam se.?
Onda je bolje biti iskren i reci: Ako je bOg nekomu nesto mislio dat, dat ce mu. Ako mu ne misli dat, ne ce mu dati pa ga on molio ili ne molio. Molitv jedino moze koristiti da ne gledas gluposti na TVu u to vrijeme.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 08 ruj 2015 10:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Moliva je razgovor sa Bogom,tu se ostvaruje najljepsi odnos i dobiva snaga za svaku sekundu zivota :D
To je molitva,spaja nas s Bogom,a nije nikakvo gubljenje vrimena


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr