www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 03:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 11 ruj 2015 21:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
SlijepiPutnik napisao:
lalelu napisao:
SlijepiPutnik napisao:
-"NE, JOŠ" je dar koji nas uči strpljivosti i jača u odluci da ustrajemo, sve kako bismo postali svjesni da dobiveno nije rezultat naših napora već nezaluženi dar Božji. Tako na putu molitve zadobivamo mnoge kreposti: strpljivost, ustrajnost, vjeru, pouzdanje... Pa se velikom zabludom čini mijenjati duhovnost (molitve-formule) u nedostatku željenih rezultata, jer to pokazuje sebičnost i usmjerenost na sebe (želje i osjećaji), a ne na Boga i Njegovu Volju (koji zna bolje od nas što i kada je za nas najbolje).
-"NE, JER IMAM NEŠTO BOLJE ZA TEBE" - ovo je dar kojim nas Bog čuva od mnogih zabluda i križeva u koje bismo upali izabirući nešto protivno Njegovoj Volji. Mi smo u svojoj ograničenosti spremni poželjeti nešto što nam je na štetu, a Bog nas od toga želi sačuvati i želi nas učiniti sretnijim i radosnijim nego što bismo mi to mogli sami u svojoj ograničenosti, čak i poželjeti.



Eh sad ili Bog testira moje zivece vec 15 godina sto je svakako jako dugo.

Ili priprema nekoga princa iz bajka za mene, kad mi vec ne da nekog normalnoga za mene :D



Možda Bog čeka da umiriš živce kako bih mogla prihvatiti onoga kojega očekuješ! Možda taj budući strpljivo čeka i moli, neku osobu punu samopuzdanja, vjere, ustrajnosti, i po njegovim kriterijima "normalnu". Hoću reći kako nas nekada naša očekivanja mogu ostaviti u hibernaciji, bez da se trudimo raditi na sebi, i ostavljaju nas u nemogućnosti da primimo ono što molimo ili čak još i više. :b101:

Pogrešno je Boga kriviti za svoje propuste...a pogotovo se odupirati Njegovoj volji. Jer bježanje od križa samo povećava njegovu težinu! :a1163:

Više bi ti koristilo moliti za snagu da prihvatiš Božju volju, pa bilo to i da budeš sama.



A da zahvaliti se sto sam sama. A onda neki propovjedaju da je brak put u raj. Znaci ja cu u pakao :D Eto niti srece na ovom svijetu ni na drugom. I sad se moram svaki dan zahvaljivati za to ... Lijepo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 22 srp 2016 13:22 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 11 vel 2016 21:12
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Trebali bi se zahvaljiati na svakom danu, na svakom drustvu, na hrani, picu jel i to pespotrebno? Problem nije u Bogu nego u nama, toliko je lazznog ucenja u ovom danasnjem katolickom drustvu da ne mogu sebi doci pola dana kad sve to vidim, uglavnom Isus kaze da se moramo odreci zivota koji nije stvoren za nas da bi nasli zivot no ono sto danas vidis na vecini javnih propvjedi jer pricanje o poboljsanju tog lazznog zivota, psihologija, politika, i oprez na jeziku da se nekog ne bi povrijedilo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2017 16:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
lalelu napisao:
SlijepiPutnik napisao:

-"NE, JOŠ" je dar koji nas uči strpljivosti i jača u odluci da ustrajemo, sve kako bismo postali svjesni da dobiveno nije rezultat naših napora već nezaluženi dar Božji. Tako na putu molitve zadobivamo mnoge kreposti: strpljivost, ustrajnost, vjeru, pouzdanje... Pa se velikom zabludom čini mijenjati duhovnost (molitve-formule) u ne
dostatku željenih rezultata, jer to pokazuje sebičnost i usmjerenost na sebe (želje i osjećaji), a ne na Boga i Njegovu Volju (koji zna bolje od nas što i kada je za nas najbolje).
-"NE, JER IMAM NEŠTO BOLJE ZA TEBE" - ovo je dar kojim nas Bog čuva od mnogih zabluda i križeva u koje bismo upali izabirući nešto protivno Njegovoj Volji. Mi smo u svojoj ograničenosti spremni poželjeti nešto što nam je na štetu, a Bog nas od toga želi sačuvati i želi nas učiniti sretnijim i radosnijim nego što bismo mi to mogli sami u svojoj ograničenosti, čak i poželjeti.



Eh sad ili Bog testira moje zivece vec 15 godina sto je svakako jako dugo.

Ili priprema nekoga princa iz bajka za mene, kad mi vec ne da nekog normalnoga za mene :D



Možda Bog čeka da umiriš živce kako bih mogla prihvatiti onoga kojega očekuješ! Možda taj budući strpljivo čeka i moli, neku osobu punu samopuzdanja, vjere, ustrajnosti, i po njegovim kriterijima "normalnu". Hoću reći kako nas nekada naša očekivanja mogu ostaviti u hibernaciji, bez da se trudimo raditi na sebi, i ostavljaju nas u nemogućnosti da primimo ono što molimo ili čak još i više. :b101:

Pogrešno je Boga kriviti za svoje propuste...a pogotovo se odupirati Njegovoj volji. Jer bježanje od križa samo povećava njegovu težinu! :a1163:

Više bi ti koristilo moliti za snagu da prihvatiš Božju volju, pa bilo to i da budeš sama.[/quote]


A da zahvaliti se sto sam sama. A onda neki propovjedaju da je brak put u raj. Znaci ja cu u pakao :D Eto niti srece na ovom svijetu ni na drugom. I sad se moram svaki dan zahvaljivati za to ... Lijepo[/quote]
------------------------------------------


Da li si ti nekada odbila nekog muškarca koji ti je prilazio i htio vezu? ( ono: možda ti se nije sviđao...nije bio po tvojim krterijima?)
Ako jesi , da li si se pitala kako se on tada osjećao, a možda te je volio najviše od svih...i šta da on kaže tebi: ja te volim , ja te obožavam a ti prema meni ne osjećaš ništa....kako je to nepravedno itd
Tako i kod tebe : tebi se netko sviđao, pokušala si, nije uspjelo jer se ti njemu nisi sviđala isl.
Ti patiš jer on nije prihvatio tebe...tako pati i onaj muškarac iz prve priče koga si ti odbila...gdje je tu kraj...gdje je tu pravda ...zašto se svakome ne mogu ostvariti njihove "sebične" ili stvarno sebične želje?

Ponavljam pitanje: da li je tebe netko volio i pokazao ti to ( bio spreman i u vatru zbog tebe) a ti si ga odbila?
Zašto si ga odbila ako te je on tako volio?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 11 sij 2017 21:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 pro 2009 21:55
Postovi: 234
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pazi sto zelis (molis)....moglo bi ti se ostvariti... :wink: Mi cesto puta ni ne znamo sta je najbolje za nas. Zato je najbolje i najsigurnije moliti za Bozju volju u nasem zivotu. Bog sigurno ima ono najbolje za tebe...treba to samo primiti... Ja sam solo i dok sam solo uzivat cu u tome sto sam solo...dok Bog ne odredi drugacije (naravno, uz moju suradnju). Ali sto zelim reci....prije svega i vise od svega, predajem Njemu svoj zivot, cijeli zivot, pa tako i svoje odnose...jer zelim da On u mom zivotu ima glavnu rijec. Ako On smatra da jos nije vrijeme za nesto, ja to prihvacam. I hvala Mu na tome sto se tako brine za mene. JA ZELIM....je jedan jak opasan pocetak recenice....ali BOZE,STO TI ZELIS za mene.....vec sam na pravom putu..... :D :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 11 sij 2017 22:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Maina napisao:
Pazi sto zelis (molis)....moglo bi ti se ostvariti... :wink: Mi cesto puta ni ne znamo sta je najbolje za nas. Zato je najbolje i najsigurnije moliti za Bozju volju u nasem zivotu. Bog sigurno ima ono najbolje za tebe...treba to samo primiti... Ja sam solo i dok sam solo uzivat cu u tome sto sam solo...dok Bog ne odredi drugacije (naravno, uz moju suradnju). Ali sto zelim reci....prije svega i vise od svega, predajem Njemu svoj zivot, cijeli zivot, pa tako i svoje odnose...jer zelim da On u mom zivotu ima glavnu rijec. Ako On smatra da jos nije vrijeme za nesto, ja to prihvacam. I hvala Mu na tome sto se tako brine za mene. JA ZELIM....je jedan jak opasan pocetak recenice....ali BOZE,STO TI ZELIS za mene.....vec sam na pravom putu..... :D :q4:


Stvarno?

Onda je Bog mogao stvarat i robote, a ne ljude koji mogu iskazat svoje misljenje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 11 sij 2017 22:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 pro 2009 21:55
Postovi: 234
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
dujam napisao:
Maina napisao:
Pazi sto zelis (molis)....moglo bi ti se ostvariti... :wink: Mi cesto puta ni ne znamo sta je najbolje za nas. Zato je najbolje i najsigurnije moliti za Bozju volju u nasem zivotu. Bog sigurno ima ono najbolje za tebe...treba to samo primiti... Ja sam solo i dok sam solo uzivat cu u tome sto sam solo...dok Bog ne odredi drugacije (naravno, uz moju suradnju). Ali sto zelim reci....prije svega i vise od svega, predajem Njemu svoj zivot, cijeli zivot, pa tako i svoje odnose...jer zelim da On u mom zivotu ima glavnu rijec. Ako On smatra da jos nije vrijeme za nesto, ja to prihvacam. I hvala Mu na tome sto se tako brine za mene. JA ZELIM....je jedan jak opasan pocetak recenice....ali BOZE,STO TI ZELIS za mene.....vec sam na pravom putu..... :D :q4:


Stvarno?

Onda je Bog mogao stvarat i robote, a ne ljude koji mogu iskazat svoje misljenje?


Ne vidim sto sam krivo napisala. Ovdje se ljudi cesto krivo znaju uhvatiti za neke rijeci. Dujam, ako nisi razumio, zao mi je.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Antonela
PostPostano: 17 sij 2017 23:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2017 22:59
Postovi: 21
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isto razmisljamo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr