www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 17:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 05 lip 2011 06:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Prvi sam na forumu spomenuo informacije, o laiku Miji Baradi koje sam pročitao na drugom forumu, a radilo se o ozbiljnim optužbama.Učinio sam to zato, jer mi je tako moja savijest nalagala i smatrao sam to svojom dužnošću.Evo prije nekog vremena su na forumu objavljeni demantiji tih optužbi, koje bacaju novo svijetlo na taj slučaj.Naime kako se ispostavilo, radilo se o grupi pojedinaca koji su željeli svojim lažima ocrniti dotičnog laika.Dalje ne bih ulazio u analize, jer ne poznam i ne pratim rad Mije Barade.

Savakako treba biti oprezan.Ipak su Miju zvali mnogi svečenici da održi predavanje i molitvu u Crkvama,pa zato tremba biti i oprezniji,kako svečenici tako i mi.Za te ljude se treba moliti i sto kao i za svečenike,i sve ostale jer upravi njih Sotona napada najviše!Što je logično za razumijeti.

Citat:
O Josipu Lončaru također nisam nešto previše slušao i ne pratim njegov rad, a vidim da ima neku knjigu „Sila odozgor“ koja se bavi snovima, vizijama, proroštvima, i moram priznati da mi se to ne sviđa, jer mislim da se bavi temama koje mogu biti vrlo lako, sklizak teren na kojem su moguća različita zastranjenja i obmane.

Za Lončara znam,nije nešt što me posebno oduševljava,ali tko želi nek čita.Ustvari ne volim jer pretjeruju u koketiranju s protestantizmom do te mjere da me ponekad malko nervira.Ali ipak ne rade pogrešno,i Crkva ih nije zabranila niti je rekla da što krivo čine!


Citat:
Što se tiče laika Rajka Bundala o njemu imam dobro mišljenje.Ako sam išta pozitivno naučio slušajući njegove seminare i čitajući njegove knjige, to je važnost poslušnosti Učiteljstvu Katoličke Crkve i važnost sakramentalnog života.
Između ostalog, evo što mi se sviđa kod njega.U jednoj njegovoj privatnoj objavi on kaže: „A meni, koji sam zbog slobode u Bogu postao lud u očima svih duhovnih robova, Gospodin Isus u jednom klanjanju, na blagdan Uznesenja, ovako reče...“
I sad odmah nakon te njegove osobne objave za koju on vjeruje da je došla od Gospodina Isusa, u dnu strance stoji:
„U skladu s dekretom Pape Urbana VII i uredbom II. Vatikanskog koncila ovu vam(a niti ikoju drugu) privatnu objavu ne namećem kao mjerilo istine, već kao osobno svjedočenje u prilog vjeri Crkve.U svemu se podlažem sudu Crkve koja je jedini od Boga opunomoćeni navjestitelj istine."
Eto, zato mi se on sviđa, a čuo sam da zna držati i seminare i između ostalog za svećenike, pa ne vjerujem da biskupi dopustili da to radi bilo tko neprovjeren.Dok se drži poslušnosti Crkvi, ja mu vjerujem.
Između ostalog, u njegovim knjigama jako kritički govori o djelovanju laika(polaganje ruku, pojedinim zastranjenjima u karizmatskim pokretima, opasnostima odbacivanja duhovnog vodstva Crkve...) i na kraju uvijek upućuje ljude na Crkvu i sakramente.

O Rajku mi ne treba mišljenje,jer sam se i sam uvjerio,moj početak obraćenja je počeo preko njega,sve i da zastrani to se ne može izbrisati,ali i mnogi ljudi su progledali preko njega.Nije mu lako,znam to!A i svaki put kad si pišemo ili kad se čujemo,napomene da se pomolimo i za njega,jer zna on kako je njemu i kakve kušnje ima.
Predivan čovijek i istinski brat i prijatelj.Nisam se navezao na njega niti bih mogao preko Crkve,ali njega sam uistinu zavolio jer samga i ososbno upoznao.Teško je danas mati ženu i djecu i tako biti predan i služiti Crkvi na koji način on radi.Ja iskreno to ne bih mogao.
Neka Bog blagoslovi sve naše laike kao i svečenike jer svi žele raditi za Crkvu i spas duša.
Što se tiće kod polaganja ruku,on to neradi,osim blagoslova,kao što bi i mi trebali raditi,znaći sve blagoslivljati.
Citat:
Od ostalih laika volim u zadnje vrijeme poslušati g.Božu Baruna na valovima Radio Marije, a volim i knjige od Davida Torkongtona.

Ne treba baš otepsti laike,kao što to neki sugeriraju,već moliti za njih,pogotovo koji su pozvani nam svijedočiti!!
Meni najdraži laici su sv.Toma Moor,sv.Brigita,sv.Monika,i posebno Dominik Savio.A ima ih još koji su laici i sveci
Baš sam bo negdje prije čitati knjigu "OŽENJENI SVECI"!!

Citat:
Moje je mišljenje, da pojedinac može izgubiti Milost od Boga i zastraniti, ali zajednica(Crkva) nikad ne ne može, stoga smatram, da i laici, i cijelokupni kler moraju biti poslušni Učiteljstvu Crkve.To ne isklučuje zdravu kritiku i propitkivanje nekih stvari.Evo baš prije koji dan sam gledao film, o svetom Padre Piu, za kojeg znamo kako je bio progonjen i zataškavan od strane crkvenih vlasti.I kaže njemu monsinjor koji ga je progonio, ja sam te progonio, sudio i osudio te...
Padre Pio odgovara, Crkva je obavila svoju dužnost, učinio si ono što si morao.I da me nisi progonio, ja ne bih bio spašen.

Isto kao i u filmu Don Bosco,koji ne bi mogao osnovati svoj red da mu nije na kraju pomogao največi njegov progonitelj!!
Naravno da Crkva treba biti oprezna i propitivati,jer bez toga bi bilo jako teško!!
Citat:
Što se tiče ovog laika Mirka, očito je da je gadno zastranio.Sad, da li je on stvarno imao viđenje, ili je možda psihički bolestan, u to ne bih ulazio.Slažem da se možemo i trebamo pomoliti za njegovu dušu.

Ako je po onome što kaže Ela Bredi,vrlo vijerovatno nešto je s njim.E sad ćemo ostaviti vrijeme i Crkvu da razjasne,a njega preporučiti u naše molitve.A ne se naslađivati,za to imamo index.hr,net.hr,kojekakve udruge i slične mrzitelja nas samih,i to je za sada dovoljno!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 05 lip 2011 17:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Dalmatinac napisao:
Rekao bih neko svoje osobno mišljenje o nekim laicima spomenutim ovdje...

Prvi sam na forumu spomenuo informacije, o laiku Miji Baradi koje sam pročitao na drugom forumu...
O Josipu Lončaru također nisam nešto previše slušao i ne pratim njegov rad...
Što se tiče laika Rajka Bundala o njemu imam dobro mišljenje....

Prije svega lipi pozdrav Dalmatinac! :)

Budući da san spomenuo ovu trojicu koje spominješ, možda da bacin rič-dvi. No to će biti malo teže jer ne poznajem ni jednog od spomenutih. Nikad nisam čitao knjige, slušao propovjedi, bio na duhovnim obnovama ili kako već i šta već spomenuta trojica (Barada, Lončar, Bundalo) vrše, tako da ne mogu nešto posebno reći o njima. Ipak ono šta mogu reći jest to da im ne virujen. Zake? Ipak ti ljudi su laici, a laiku teško da ću virovat. Teško mi je zamisliti da bi odlazio kod bilo kojeg od spomenute trojice na kakve obnove, polaganje ruku ili bilo šta drugo u vezi sa duhovnošću. Naša majka Crkva, naša Katolička Crkva ima preobilno blago duhovnosti, neiscrpivi izvor duhovnosti koji su nam ostavili sveci i svetice, crkveni Oci, koncilski Oci, teologija i filozofija. Hvala Bogu imamo divnih svećenika, redovnika i redovnica koji su nam spremni biti duhovna pomoć, smjernice na duhovnom putu. Stoga razloga nezamislivo mi je da me vodi laik, da mi duhovno obnovu drži laik, da mi o nebu govori laik. Pored svih vizija neba tolikih svetaca i svetica koji su imali tu povlasticu da vide nebo, stvarno nemam potrebu da tražim slike neba od samoprozvanih "mistika". Uvik će biti "laika Mirka" koji će viditi nebo i Gospu, Krista i anđele... Toga je uvik bilo i bude, ipak ako smo trijezni, ako vjerujemo brojnim crkvenim Ocima, svecima i sveticama onda nam nije ni potrebno tražiti "laika Mirka". "Laik Mirko" je osoba koja želi samo malo pažnje, malo pozornosti, tko zna kakav je život imao i kakav život ima sada, samo ono u čemu je pogriješio jest način na koji želi pažnju. Zake je odabrao taj način? Tko zna, možda zato jer su ljudi skloni senzacijama, pa na taj način želi "uhvatiti" nekog koga će privući da mu priča svoja tzv. "viđenja".

Naravno da se ti Dalmatinac ne moraš povoditi za mojim glasnim razmišljanjem, ne mogu reći jel spomenuta trojka (Barada, Lončar, Bundalo) dobra ili loša, uopće ih ne poznajem. Ipak ne virujem im, niti osićan kakve potrebe da ih upoznam pored tolike preobilne duhovne baštine koju posjeduje Crkva. Ipak, ako će me netko pitati za mišljenje naravno da ću ga uputiti uvik svećeniku (redovniku) nikad laiku. Uvik na neko duhovno štivo svećenika, sveca ili koje svetice nego na štivo npr. Barade, Lončara, Bundala.

Dalmatinac napisao:
Između ostalog, evo što mi se sviđa kod njega.U jednoj njegovoj privatnoj objavi on kaže:

Stvrano ne poznajem tog Bundala tako da nisan ni znao da on prima privatne objave, ovo mi je prva informacija. Sada kad sam upoznat da prima i objave od Boga sada mu još više ne virujen. Takva samo osoba, ne mogu virovat svakom, rađe ne virujen nikom. Naravno nikome od laika.

Dobro, drugo su svjedočanstva nas laika, to virujen. Opet ako u tome svjedočanstvu ima viđenja Isusa, Gospe i anđela onda naravno ne virujen, ali bilo je ovde na tt-u predivno ispisanih svjedočanstva. Svjedočanstva u kojima se očito vidi Božje djelovanje i bez pretjeranog maštanja. Sitimo se samo svjedočanstva naše sestre "Kiki-SB" tu nema vizija i proroštva ali ima nešto puno lipše. Nažalost stranica "Glasa Koncila" u kojem je bilo ispisano svjedočanstvo više nije dostupna. :(

Dalmatinac napisao:
I sad odmah nakon te njegove osobne objave za koju on vjeruje da je došla od Gospodina Isusa, u dnu strance stoji:

„U skladu s dekretom Pape Urbana VII i uredbom II. Vatikanskog koncila ovu vam(a niti ikoju drugu) privatnu objavu ne namećem kao mjerilo istine, već kao osobno svjedočenje u prilog vjeri Crkve.U svemu se podlažem sudu Crkve koja je jedini od Boga opunomoćeni navjestitelj istine."

Ovo jest pravilno tu nemam prigovora. Uostalom to mu je i dužnost učiniti.

Dalmatinac napisao:
a čuo sam da zna držati i seminare i između ostalog za svećenike, pa ne vjerujem da biskupi dopustili da to radi bilo tko neprovjeren.

U ovo nisam baš siguran, laik da bi držao seminare za svećenike? Tek kad vidim bolje provjerenu informaciju onda ću virovat, dakle di si i od koga si to čuo? Čak da to i jest istina, nikad ne bi otišao na njegove seminare kao laik, govorim sada kao laik, a tak da sam svećenik (redovnik) pa da odem na njegove seminare, ne nikada! Iz kojeg razloga? Jednostavno kako da mi laik bude duhovnik? Ne baš u strogom smislu duhovnik, već nema potrebe da mi daje bilo kakve duhovne savjete, ipak on je samo laik, baš kao ti i ja. Opet pored toliko svećenika (redovnika) da odem na seminar laika, nije mi baš primamljivo.
Da uzmemo primjer: bi li ja mogao tebi držati seminar o duhovnosti? Ne baš jel? Lol. Opet bi li ti meni mogao održati seminar o duhovnosti? Teško. Realno gledajući obojica smo laici i tribamo pastire da nas vode, ne laike, već pastire.

Lk 6,39 Može li slijepac slijepca voditi? Neće li obojica u jamu upasti?

Kad laik preuzme ulogu pastira može svakako završiti, u to smo se imali prilike uvjeriti.

Dužnost je svega Božjeg naroda, osobito pastira i teologa, da uz pomoć Duha Svetoga slušaju, razabiru i tumače razna mišljenja našega vremena te ih prosuđuju u svjetlu riječi Božje, kako bi se objavljena istina mogla uvijek dublje uočiti, bolje shvatiti i prikladnije izložiti. II. VATIKANSKI SABOR "Gaudium et spes"


Dalmatinac napisao:
Između ostalog, u njegovim knjigama jako kritički govori o djelovanju laika(polaganje ruku, pojedinim zastranjenjima u karizmatskim pokretima, opasnostima odbacivanja duhovnog vodstva Crkve...) i na kraju uvijek upućuje ljude na Crkvu i sakramente.

Ako je tako onda izgleda da je Bundalo trijezan čovik. Ne čitam njegove knjige pa stoga ne mogu izvući određeni citat koji me smeta kod njega. Ipak triba provjeriti jel Bundalo uopće autor toga. O čemu pričam? Forumaš pod nickom" Đoni5" stavio je na forum citat i tvrdio je da je autor Bundao (nažalost nismo imali ime djela pa se to ne može provjeriti), uglavnom citat otprilike govori, citiram prema sjećanju "svi teolozi su oholice i njihovo znanje pasti će im na glavu..." dok on (Bundalo) "ima Duha Svetoga koji ga poučava..." ili kako već. Nažalost mislim da je ta tema obrisana, ako i nije ne sićan se di je to bilo napisano.
Opet ovaj je citat u suprotnosti ovog šta si ti citirao:

„U skladu s dekretom Pape Urbana VII i uredbom II. Vatikanskog koncila ovu vam(a niti ikoju drugu) privatnu objavu ne namećem kao mjerilo istine, već kao osobno svjedočenje u prilog vjeri Crkve.U svemu se podlažem sudu Crkve koja je jedini od Boga opunomoćeni navjestitelj istine."

Uglavnom da skratim, ne poznajem Bundala, a niti mu vjerujem bez obzira bio istinit tvoj citat ili Đonijev ili čak bili istiniti jedan i drugi. Čak i ta mogućnost postoji.

Opet netko može tako ocrniti bilo koga: Ivančića, Dudu, pa čak i samog papu Ratzingera da je rekao ovo ili ono, to su za sada sve samo glasine dok se to ne provjeri. No kako svoj sud o Bundalu ne temeljim na tome, nemam ni potrebe provjeravati, dosta mi je znati da je on laik kao ti i ja.
Dalmatinac napisao:
Moje je mišljenje, da pojedinac može izgubiti Milost od Boga i zastraniti, ali zajednica(Crkva) nikad ne ne može, stoga smatram, da i laici, i cijelokupni kler moraju biti poslušni Učiteljstvu Crkve.To ne isklučuje zdravu kritiku i propitkivanje nekih stvari.

Slažem se. Nismo li već o tome pričali preko pp-poruka?! :) :b112:

Neka nam misao vodilja u ovom dijalogu bude: Svaki koji vjeruje, vjerujući razmišlja i razmišljajući vjeruje. Sv. Augustin

Razmišljajući vjerujemo i vjerujemo razmišljajući, sve propitkujemo, možda čak i prevše. Možda je čak i dobro da se uvik nalazi neka sredina, kod nekog krajnje nepovjerenje prema laicima, opet kod nekog potpuno povjerenje pa se onda pronađe netko tko to sve dosta trijezno gleda, i tako dođemo do sredine.

Čitaš Bundala pa ti je virovatno poznato: kakav on ima stav prema molitvi za ozdravljenje obiteljskog stabla :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 05 lip 2011 21:02 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 30 kol 2010 20:08
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čitam vaše odgovore i neču nikoga da usuđujem. Možda bi samo na kratko napisao;

Zar nije Isus rekao, da če oni, koji če vjerovati u Njega, činiti barem to, šta je i on činio?
Gdje piše, da to ne mogu biti laici, koji imaju to vjeru?
Isus bi radi jedne ovce pustio ostalih 99 i počeo bih je tražiti. Zato ako je i istina, šta se piše, moramo za to osubo moliti i nikako je optuživati. I za nju Isus želi, da se spasi.
Teško je vjerovati, da je netko tako dugo bio i izdržao na "Kalvariji" svete mise i "izdržao" sve molitve svečenika i svih ljudi...
I da ne zaboravimo; ...največa je ljubav.
I još to; Isus nam je poslao Duha Svetog i ne vidim prepreka, pošto je Isus i još danas itekako živ, da ne bi laici bili puni Duha Svetoga a svi znamo, koji su darovi....
I još o Miju; nikad ga nisam upoznao ali znam da je bio i s p.Rufusom, koji ima karizmu razlučivanja duhova i SVEĆENIK je...i još s vlč. Arharom
Svi smo pozvani, ne samo svečeniki, da izgradimo Crkvu, a najlakše je onima, koji se ne izpostavljaju...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 05 lip 2011 22:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
I tebi lipi pozdrav Fran! :D

Moje je osobno mišljenje, da je Rajko prije svega čovjek koji je u životu sve i svašta prošao, a nakon obraćenja davne osamdeset i neke godine osjetio potrebu da svoju vjeru i milost koju je dobio od Boga svjedoči drugima.Svi smo mi pozvani bit živi svjedoci.Mislim da to što je on laik ne znači da nema pravo svjedočiti drugima svoju vjeru, ima i laika koji su postali sveci.On ne želi ništa raditi bez Crkve i njezina duhovnog vodstva, što sam na mnogo mjesta pročitao u knjigi.Da nije tako i da on vodi neku svoju politiku sigurno ga ne bih čitao.Seminari koje on drži su seminari svjedočenja vjere,a koliko sam ja upoznat, nikad ih ne radi bez znanja i dopuštenja Crkve.Najčešće su to seminari koji se održavaju u župama na poziv svećenika i uz znanje biskupa tog područja.Znači već ovim svojim postupcima, on želi naglasiti svoju poslušnost Crkvi i to da ništa ne želi raditi bez nje, što mu kod mene daje kredibilitet.Ja osobno nikad nisam bio ni na jednom njegovom seminaru, ali ako mi se pruži prilika rado ću otići.Dugi niz godina je vodio i emisiju na Radio Velikoj Gorici preko koje je brojene ljude potaknuo na obraćenje, a vodio je i emisije na Radio Mariji.

Fran26 napisao:
Stvrano ne poznajem tog Bundala tako da nisan ni znao da on prima privatne objave, ovo mi je prva informacija. Sada kad sam upoznat da prima i objave od Boga sada mu još više ne virujen. Takva samo osoba, ne mogu virovat svakom, rađe ne virujen nikom. Naravno nikome od laika.


Da ne bi ispalo sad da on stalno prima neke privatne objave, moram reći da nije tako.Zasad sam samo na jednom mjestu u knjigi pronašao da je to rekao na takav način.Mislim da bi on više kazao da dobije nadahnuće u molitvi, što smatram potpuno normalnim, jer svi ljudi duboke molitve imaju iskustvo takvog nadahnuća, koje im pomaže rasvijetliti neka pitanja.Samim tim što on ta nadahnuća podlaže sudu Crkve, mu opet kod mene daje kredibilitet.

Fran26 napisao:
U ovo nisam baš siguran, laik da bi držao seminare za svećenike? Tek kad vidim bolje provjerenu informaciju onda ću virovat, dakle di si i od koga si to čuo?


Davno sam to čuo, mislim da se radilo o seminaru na temu obitelji.Ne sjećam se više.

Fran26 napisao:
Kad laik preuzme ulogu pastira može svakako završiti, u to smo se imali prilike uvjeriti.


Vjerujem da Bundalu to nije ni na kraj pameti.Koliko sam čitao uvijek ljude upućuje na Crkvu i njezino duhovno vodstvo.

Fran26 napisao:
Ne čitam njegove knjige pa stoga ne mogu izvući određeni citat koji me smeta kod njega. Ipak triba provjeriti jel Bundalo uopće autor toga. O čemu pričam? Forumaš pod nickom" Đoni5" stavio je na forum citat i tvrdio je da je autor Bundao (nažalost nismo imali ime djela pa se to ne može provjeriti), uglavnom citat otprilike govori, citiram prema sjećanju "svi teolozi su oholice i njihovo znanje pasti će im na glavu..." dok on (Bundalo) "ima Duha Svetoga koji ga poučava..." ili kako već.


Evo citirat ću jedan dio iz knjige "Sinovi svjetla" u kojem odgovara na jedno od pitanja.Neću citirati sav odgovor, već samo dio.

Citat:
Htio bih te pitati kako bi mi objasnio početak Ivanova Evanđelja.Ja sam sebi to objašnjavam na više načina.Pokušavam svaki put drukčije, nešto novo, a zvuči mi kao zagonetka.Pokušavam otkriti tu mudrost.

...To što si pred nas stavio kao problem, dragocjeno je za molitvu, a ne za ljudski razgovor.Također je to poticaj da o tim stvarima razgovaraš sa svećenicima koji su studijem teologije poučeni i ovlašteni da budu tumači nauka Crkve.Radije bih da njima postaviš ovo pitanje i tako provjeriš duha vlastitog razumijevanja, iako i ja milošću Božjom ponešto od toga razumijem, ali bez snage da svojim razumijevanjem oživim tvoju vjeru.To čine Duh i Crkva.


Evo mislim da je ovo i više nego dovoljno napisati što on misli o teolozima i teologiji.Moguće je i da ponekad ima kritičko mišljenje za pojedinog teologa jer znamo da ima raznih strujanja, ali hoćemo li sada secirati svaku njegovu riječ.Pa ako ponekad i kaže nešto krivo, hoćemo li osuditi sve ono dobro što je prije rekao.Znao sam ja čuti i svećenike kako znaju ispaliti svašta, a i neki teolozi mi znaju djelovati kao birokrati, još kad se sjetim koje sam gluposti znao i sam reći.

Fran26 napisao:
Čitaš Bundala pa ti je virovatno poznato: kakav on ima stav prema molitvi za ozdravljenje obiteljskog stabla :?:


Raspravljali smo već o ovom pojmu "lječenja obiteljskog stabla" na drugoj temi.Mislim da je ovaj naziv po meni potpuno krivi i nesretan.Bilo je i na forumu ispaljivanja tipa "da li si ispovijedio grijehe svojih predaka" što je isto po meni nebuloza, jer je grijeh osobni čin svakog pojedinca i kako bih ja mogao ispovijedati tuđe grijehe.Bundalo govori o tome da možemo baštiniti neke posljedice grijeha naših predaka, kao nekakve navezanosti na određene grijehe kojima možemo biti podložni i iskušavani već od rane mladosti.

Po meni je prof.Ivančić to lijepo opisao u knjigi "Dijagnoza duše i hagioterapija".On to zove, nasljeđene duhovne bolesti.

Citat:
-Genetske bolesti -nasljedjene bolesti

"Genetske"duhovne bolesti nastaju na temelju naslijedjenih sklonosti na bolest .Tako se istocni grijeh prenosi rodjenjem.Postoje brojne sklonosti na somatske i psihicke bolesti koje se prenose,i zaista "ocevi jedu kiselo grozdje,a djeci trnu zubi",kako to kaze Biblija.Nesporno je da postoje sklonosti na duhovne bolesti ,na grijehe ,patnje,djela i misli .Istrazivanja to mogu obilno potvrditi.To su patnje nevinih ljudi ,grijesi koje oni nisu htjeli ,ovisnosti koje su dosle prisilom .Ljudi kao da su nagnani na zlo ,kao da su opsjednuti ,kao da u njima postoji mehanizam koji ih tjera da cine suprotno zakonu savijesti i bitka.Cim covjek postane "slab" ,umoran ,neuspjesan ,tada se pocnu razvijati "genetske" bolesti i prisile.Postoje razne vrste duhovne terapije ,no najbolje je oprostiti precima i moliti za njih...


Znam da je nešto o tome bio spominjao i Msgr. Milivoj Bolobanić u svojoj knjigi "Kako prepoznati zamke zloga" i fra.Zvijezdan Linić na svojim seminarima.

Bio je jedan video od vlč.Zlatka Sudca u kojima je govorio o uzrocima patnje, a spominjao je i posljedice koje baštinimo zbog grijeha naših predaka, ali ga sada nikako ne mogu naći.Čini mi se da ga je Cirenac stavio, pa ako zna link neka ga stavi.

Uglavnom po meni sve se svodi na molitve za naše pokojne predke i povjeravanje njihovih duša Božjoj Milosti, pa ako smo od njih i baštinili određene sklonosti na neke grijehe, moliti Boga da se oslobodimo od toga utjecaja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 lip 2011 07:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 lip 2011 09:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Evo što je Sveta Brigita Švedska, poznata i priznata svetica naše Crkve zapisala o razlikovanju dobrog i zlog duha:

'Pokazao sam ti tri stvari po kojima bi mogla prepoznati dobrog duha: pozvao sam te da častiš svog Boga, koji te stvorio i dao ti sve što imaš; tvoj ti razum također govori da ga slaviš iznad svih stvari. Nadalje, pozvao sam te da zadržiš istinsku vjeru, što znači da vjeruješ da ništa nije stvoreno niti može biti stvoreno bez Boga. Također sam te pozvao da voliš razuman rad i umjerenost u svim stvarima, jer je svijet stvoren radi čovjeka, kako bi ga čovjek mogao koristiti za svoje razumne potrebe, a ne za neumjerenost. Na isti način, također možeš prepoznati nečisti duh, đavla, po tri stvari suprotne prethodnima: on te navodi na kušnju i savjetuje te da tražiš i želiš svoju vlastitu slavu te da budeš ponosna na stvari koje su ti dane. On te također navodi na nevjeru i neumjerenost u cijelom tijelu i čini da ti srce izgara za njima. Ponekad on također vara ljude u vanjskom liku dobrog duha. To je razlog zašto sam ti zapovjedio da uvijek provjeravaš svoju savjest i otkrivaš je mudrim duhovnim ljudima!

Zbog toga, ne sumnjaj da je dobar Božji duh s tobom kada ne žudiš ni za čim drugim osim za Bogom i kada sva plamtiš njegovom ljubavlju. Samo Ja mogu to postići i tada je đavlu nemoguće približiti se. Đavao se ne može približiti ni zlim ljudima ako ja to ne dozvolim, bilo zbog njihovih grijeha ili zbog neke tajne prosudbe koju znam samo Ja. Jer i on je moje stvorenje, kao i sve druge stvari – stvorio sam ga dobrog, ali je on učinio sebe zlim svojom vlastitom opakošću – stoga, Ja sam Gospodar nad njim.

Zato oni koji me optužuju lažu kad kažu da su svi koji me služe s velikom i božanskom odanošću ludi i opsjednuti đavolom. Govore da sam poput čovjeka koji svoju krjeposnu i vjernu ženu predaje preljubu. Bio bih takav kada bih dopustio da pravednik i bogoljuban čovjek bude predan đavolu! No pošto sam vjeran, đavao nikada neće ovladati dušom nijednog čovjeka koji me revno služi. Iako moji prijatelji ponekad izgledaju ludo ili nerazumno, to nije zbog toga jer ih muči đavao, ili jer me služe s gorljivom i pobožnom revnošću. Razlog tome je skrivena mana ili slabost u mozgu ili neki drugi skriveni razlog, koji služi da oni postanu ponizni. Ponekad se može dogoditi da đavao od Mene dobije moć nad tijelima dobrih ljudi kako bi oni dobili veću nagradu u budućnosti ili kako bi im on zamračio njihove savjesti. No on nikada ne može vladati dušama onih imaju vjeru u mene i koji me ljube.“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 lip 2011 10:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
@Cirenac to je taj video, ali je nepotpun.Ovaj ima 4 dijela i baš fali dio u kojem govori o posljedicama grijeha.Ne mogu ga naći nažalost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 lip 2011 12:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Nije bilo lako to napisati, ali morala sam.
Napisala sam tek nakon razgovora s dvojicom mudrih svećenika koji ga znaju, a jedan od njih je fra Smiljan.

O Mirku sam mislila sve najbolje i nikad ga ne bih povrijedila ili bilo što ružno rekla o njemu, ali ovdje sam morala reagirati jer sam ga upravo ovdje jako nahvalila prije godinu dana i nisam htjela da netko pročita te moje riječi i povede se za njima i ako ikad susretne tog čovjeka - oduševljeno mu priđe s povjerenjem.

Aleluja zna koliko je to sve bilo zbunjujuće i užasno, čak smo i same nakratko povjerovale da on govori istinu te večeri...a ta je "istina" bila užasna, beznadna i strašna.

Molim vas, sjetite se tog čovjeka u molitvi.
A još više naše TRAPE i njezine sestre koje sad imaju posebnih problema, potpuno su zaslijepljene i ne mogu ni napisati strahote koje proživljavaju i njihovo stanje u kojem se nalaze. Molite i za mene jer sam dobila jedan zadatak i još ga nisam izvršila, ali sad nakon Papinog posjeta i velike duhovne radosti i molitve planiram to izvršiti..

Bilo je jako teško procijeniti da je išta protukatoličko u Mirku, godinu dana je ostavljao dojam sveca, ali te večeri je toliko toga krenulo nizbrdo da se i sama pitam kako nisam ranije neke stvari primijetila... Nisam se usudila ni pomisliti da je išta čudno s njim, ipak je bio desna ruka svećenicima u Sigetu. I hvala divnim svećenicima tamo koji su reagirali čim su čuli što se događa..

Tko zna po kojim se crkvama Mirko sad skita i kamo ga sve Zli šalje, budite oprezni...i pomolite se za njega...jer taj je čovjek svim svojim bićem uvjeren da radi za Isusa i da čini dobro... Zaista je zaveden na najgori mogući način i sigurna sam da dobronamjerno pristupa ljudima. No, njegova dobronamjernost donosi samo zlo i probleme.

Oprezno s laicima..za sad mi se jedino Rajko Bundalo čini u redu, svi ostali - ma nikad više neću nijednome dopustiti da polaže ruke na mene ili nešto sl.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 lip 2011 14:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2010 04:44
Postovi: 199
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
čekaj,jel njemu sad zabranjeno da ide u Siget ili šta??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 lip 2011 17:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Prije svega Pius lipi pozdrav!
Da te zovem Pius ili Giuseppe Sarto? :)

Da ti probam odgovorit na ovo:
pius napisao:
Zar nije Isus rekao, da če oni, koji če vjerovati u Njega, činiti barem to, šta je i on činio?

Jest rekao je: Iv 14,12 Zaista, zaista, kažem vam: Tko vjeruje u mene, činit će djela koja ja činim; da veća će od njih činiti jer ja odlazim Ocu.

Gospodin sigurno nije lažac jel? Ljudi su kroz povijest činili takva djela, čine ih sada, a činit će ih i u budućnosti, u tome nema dvojbe. Sporno je jedino to: koji su to ljudi koji će činiti djela kao i Isus, pa čak i veća od tih djela. Sad oni koji su samoprozvani čudotvorci i iscjeljitelji, vidioci i proroci ono će se pozivat na taj odlomak jel? Ako im tko predbaci da su sanjari onda će samo u obranu pozvat Isusove riči iz Iv 14,12. Srića pa Crkva nije naivna. "Laik Mirko" i drugi "laici Mirko" prije njega a i oni koji će doći poslije njega uzalud se trude. Oni su šarlatani i samo je pitanje vrimena kad će iz netko razotkriti. No da se ne zadržavamo na njima, možda bolje da vidimo koji su to onda o kojima Krist govori u Iv 14,12 Zaista, zaista, kažem vam: Tko vjeruje u mene, činit će djela koja ja činim; da veća će od njih činiti jer ja odlazim Ocu.

Imaš jednog na avataru. :)

Vidim da tvoje srce časti ovog izrazitog papu i sveca, zaljubljenika u siromaštvo i velikog čudotvorca. Moje srce također časti ovog divnog čovika. On, on je čino djela kakva je činio Gospodin, i to za života. Napominjem već za života je činio takva djela, to ti je virovatno i poznato. A tko zna na koje je sve načine ljudima pomagao i kakva je sve čudesa učinio od onog dana kada je preselio u nebesku domovinu. Stavljam ovde jedan odlomak u kojem se spominju njegova čudesa:

Kod velikih audijencija su se događale upravo čudesne stvari. Čim se papa pojavio, pali bi odmah svi na koljena. Ljudi su se tiskali oko njega i obasipavali ga molbama za svoje bolesnike kod kuće.
-Molim vas, ozdravite me! Molio je jedan čovjek, čija je ruka bila uzeta. Vratite mojoj ruci snagu, Sveti Oče, da mogu opet svojoj obitelji zarađivati kruh! Bog neka te ozdravi, moj sinko! Odgovorio je papa i dotakao se njegove ruke. Pouzdaj se samo dijete moje! Tada se dogodilo čudo. Uzeti je podigao svoju ruku i povikao: Sveti Oče! Sveti Oče!
-Jedan Nijemac koji je izgubio očni vid, došao je pipajući za vrijeme audijencije do Svetog Oca. Pijo se dotakne slijepoga a ovaj radosno povikne: Ja vidim, ja opet vidim, Sveti Oče!
-Jedna druga redovnica je pokazala papi svoju zavezanu ruku koju je uništio rak. Načinite samo nad njom znak križa! Molila je ona s pouzdanjem. Pijo udovolji njezinoj molbi, i ruka je ozdravila.
-Uzeti su opet zadobivali upotrebu svojih udova; jedan je gluhi mladić opet pročuo, kad ga je Pio nagovorio.
-"Il Santo! Il Santo!" Svetac! Svetac! Vikali su vjernici, padajući na koljena. Samo svetac može činiti čudesa. No, moja djeco! Odgovorio je papa. Vi ne izgovarate dobro moje prezime. Ja se ne zovem Santo, nego Sarto! Wilhelm Hünermann "Bukteći oganj"


Eto to ti je jedan od onih koji su činili silna djela, a koliko je takvih bilo? Stotine. Ne tribamo ići sto godina unatrag kada je živio papa Sv. Pio X. kojeg ovde spominjemo.
Ivan Pavao II. i Majka Terezija činili su silna djela na ovoj zemlji, možda ne toliko čudesa kakva je činio Sv.Pio X. (iako čvrsto virujen da ni toga nije izostalo) ali čudesa na druge načina. Na način da oduševe milijune ljudi da se odluče za Krista Gospodina. Nije li to čudo? Nije li čudo kako je Majka Terezija imala ljubavi prema sirnomaštvu, kako je danomice bila u službi za drugoga? Čuda se događaju svaki dan samo ih triba prepoznati.

pius napisao:
Gdje piše, da to ne mogu biti laici, koji imaju to vjeru?

Ne piše nigdje, niti to itko tvrdi da piše. Laici su činili silna djela, čine ih i danas. Ali "Laik Mirko" nažalost nije jedan od njih.

pius napisao:
Isus bi radi jedne ovce pustio ostalih 99 i počeo bih je tražiti. Zato ako je i istina, šta se piše, moramo za to osubo moliti i nikako je optuživati. I za nju Isus želi, da se spasi.

Raskrinkati šarlatana ne znači osuđivati nekog. Ela je ispravno postupila. Postoji sudjelovanje u "tuđim grijesima" jel? E pa jedan od načina da se sudjeluje u "tuđim grijesima" jest ovo: "Šutjeti na tuđi grijeh kad smo ih dužni očitovati"

Ela je saznala da je "Laik Mirko" onaj koji zavodi ljude svojim lažima i nije mogla šutjeti na to.
Sad druga je stvar što se ja naslađujem oko toga. Kad sam prvi put vidija da se spominje taj "Laik Mirko" pomislio sam u sebi: "Još jedan sanjar u nizu" eto prema svjedočanstvu Ele bio sam u pravu. Sad se moj oholi ego naslađuje.
Ne mogu reći da ću se moliti za njega jer bi počinio još jedan grijeh, dakle lagao bi. Koliko puta ne molim sam za sebe, svoju dušu, koliko puta ne molim za svoje roditelje ili bližnje, i kako bi sad moga reći da ću molit za "Laika Mirka"? Doduše ako ima netko od vas spreman da se moli za njega nemam ništa protiv, upravo suprotno, pomolite se, molitva mu je potrebna kao i svima nama.
A ovo na kraju šta kažeš; "I za nju Isus želi, da se spasi" tu se slažemo, nama razlike među ljudima, sve nas jednako Bog ljubi, želi da se svi spasimo i ono možda najvažnije, svima nam je potrebno milosrđe da se spasimo. Kako "Laiku Mirku", tako tebi, ruku na srce i meni.

pius napisao:
I još to; Isus nam je poslao Duha Svetog i ne vidim prepreka, pošto je Isus i još danas itekako živ, da ne bi laici bili puni Duha Svetoga a svi znamo, koji su darovi..

Slažem se potpuno. Definitivno postoje laici koji su puni Duha Svetoga, koji žive strogo po zapovjedima evanđelja i ljubavi. No to ne znači nužno da od njih triba očekivati da vide nebesa, Mariju, Isusa i anđele jel?

pius napisao:
Svi smo pozvani, ne samo svečeniki, da izgradimo Crkvu, a najlakše je onima, koji se ne izpostavljaju..

Slažem se.
Lipi pozdrav brate Pius! Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 32 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr