www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 13:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 03 lip 2011 18:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
viewtopic.php?f=5&t=5259&start=45

Ovdje na ovoj stranici pri kraju,već ima nešto o njemu..
I meni stvarno više ništa nije jasno!!
Da je netko drugi napisao mislio bi da laže,ali ELA BREDI,čudno mi je to sve!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 03 lip 2011 19:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
ela bredi napisao:
Draga braćo i sestre u Kristu,

želim samo reći da povlačim sve lijepe riječi koje sam rekla o vjeri jednog čovjeka, laika Mirka koji je bio donedavno svakodnevno na misi u Sigetu (godinama) i koji je tvrdio da je imao viđenje Isusa, Marije....
Mnogi su mu povjerovali, a neki mu još i sad vjeruju.

Imala sam teško iskustvo s njime - čovjek je jako zaveden Sotonom i župnik Josip iz Sigeta mu je zabranio da moli s ljudima i nad ljudima. Imao je običaj (vjerojatno još i ima) okupljati se po stanovima nekih djevojaka i moliti s njima...

I sad mi je gotovo nevjerojatno kako sam mogla čak i ja biti zavedena, a mislila sam da me nitko ne može zavesti...da sam primila dovoljno znanja i spoznaja o našoj ljubljenoj vjeri...

Godinu je dana taj čovjek s najvećom toplinom obilazio oko mene, vjerovala sam mu beskrajno i divila se njegovoj pobožnosti, poniznosti i vjeri...smatrala sam ga najvećim čovjekom kojega sam ikad susrela.

Jedne se večeri razotkrio i hvala Bogu što je tad uz mene bila i draga Aleluja koja mi je pomogla u tim teškim trenucima. Neću pisati detalje, ali evo samo neke hereze koje je iznio te večeri:

- papa Benedikt je antikrist
- svećenički blagoslov dodijeljen nama postaje prokletstvo ukoliko je svećenik u grijehu
- u ljudima mogu biti zarobljeni anđeli
- neka djeca su osuđena na Pakao i prije nego se rode (ako su ih roditelji žrtvovali Sotoni)
- djevojke oko njega misle da je on arkanđeo Gabrijel, a on to ne poriče.

Prije svega lipi pozdrav Ela!

Jel se naslađujem sada? O da. Znam da nije dobro, ipak jače je od mene. Jel taj Mirko jedini o kojem se pisalo na ovom forumu? Ne. Bit će toga još, samo polako. Jedan po jedan će isplivati na površinu. Ljute rasprave su se vodile ovde po pitanju laika- raznih "guru učitelja".
Mijo Barada, Josip Lončar, Rajko Bundalo i još jedan, o da, ima još jedan... Možda san i pogrešio oko spomenutih imena, ali kažen da im ne virujen ni riči. Budite na oprezu, poštedite se bolnog iskustva.

Elenora napisao:
iz ovog sveg valja zaključiti..NE DATI NIJEDNOM LAIKU DA POLAŽE RUKE NA VAS I VAŠE GLAVE- SAMO SVEČENIKU!!! (na to nas je upozorio i egzor.pater Ivan Vinkov)

Nikad laiku, nikada!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 03 lip 2011 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
ela bredi napisao:
Draga braćo i sestre u Kristu,

želim samo reći da povlačim sve lijepe riječi koje sam rekla o vjeri jednog čovjeka, laika Mirka koji je bio donedavno svakodnevno na misi u Sigetu (godinama) i koji je tvrdio da je imao viđenje Isusa, Marije....
Mnogi su mu povjerovali, a neki mu još i sad vjeruju.



O draga Ela...pa gdje si ti,ja sam vec mislila da si se udala...Hvala ti na ovom svjedocanstvu,i za hrabrost sto si se odlucila da napises...
Velika je tvoja vjera...cuvaj se i budi oprezna..
Falis na ovom forumu... :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 03 lip 2011 22:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=5259&start=45

Ovdje na ovoj stranici pri kraju,već ima nešto o njemu..
I meni stvarno više ništa nije jasno!!
Da je netko drugi napisao mislio bi da laže,ali ELA BREDI,čudno mi je to sve!!!!


pa šta nije na toj stranici riječ o Miji Baradi? ovdje je o Mirku...

Usput vi koji znate, kako izgleda taj čovjek? Jel je onako postariji,mršaviji,crne kose i proćelav? U sigetu sam bila par puta na misi...al me baš zanima ko je to..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 03 lip 2011 23:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ups,obnevidio sam!!
Neznam zašto sam mislio da je Mijo!!
Ispričavam se!!Nadam se da će se ovo moje obrisati!!

Usput za ovog Mirka nikad nisam čuo da postoji.
:oops: :oops: :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 04 lip 2011 15:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo članka tog sa slikom njegovom

http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/razg ... mir-114370


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 04 lip 2011 17:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Polako,ako i je zaveden,nije to od njega samog već sotona ima tu prste,a ovdje vidim da neki katolici nisu mogli dočekati!!
Ja ga ne poznam,ali nema potrebe za cipelarenjem,prikažite dušu zavedenog brata Duhu Svetom u ovoj devetnici,bar jednim retkom u litanijama!!
Tanka je granica između oholosti i fanatizma.Tko kaže da se nama neće sutra dogoditi nešto slično.
Imao je moj susjed nešto tako slično i nije mu bilo lako,ni dan danas neznam što mu je bilo nitit itko zna!!
Nisu slučajno danas psiholozi s exorcistima!!
Jednostavno ima ljudi koji teže nekom senzacionalizmu i nekim nesvakidašnjim "čudima",ili žele da se osiječaju da ih netko teba i u središtu pozornosti.
Neka mu se Bog smiluje!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 04 lip 2011 21:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
prikažite dušu zavedenog brata Duhu Svetom u ovoj devetnici,bar jednim retkom u litanijama!!
Tanka je granica između oholosti i fanatizma.Tko kaže da se nama neće sutra dogoditi nešto slično.


Potpuno se slažem s tobom..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 04 lip 2011 22:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Elenora napisao:


točno sam znala da je to taj čovjek..(pošto ste rekli da skuplja novce pod misom i u ostalome pomaže)...imao je čudan pogled i neznam...nisam ga u pozitivnom zapamtila...
Neka mu fra Smiljan pomogne na najbolji mogući način!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 04 lip 2011 23:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Negdje sam pročitao da vrag može sve glumiti osim jedne stvari, a ta jedna stvar je poslušnost.
Moj lakmus papir u kretanju kroz duhovnu stvarnost i procijenjivanju legimiteta nekih osoba, jeste moja savjest i njihova poslušnost Učiteljstvu Katoličke Crkve.
Rekao bih neko svoje osobno mišljenje o nekim laicima spomenutim ovdje...

Prvi sam na forumu spomenuo informacije, o laiku Miji Baradi koje sam pročitao na drugom forumu, a radilo se o ozbiljnim optužbama.Učinio sam to zato, jer mi je tako moja savijest nalagala i smatrao sam to svojom dužnošću.Evo prije nekog vremena su na forumu objavljeni demantiji tih optužbi, koje bacaju novo svijetlo na taj slučaj.Naime kako se ispostavilo, radilo se o grupi pojedinaca koji su željeli svojim lažima ocrniti dotičnog laika.Dalje ne bih ulazio u analize, jer ne poznam i ne pratim rad Mije Barade.

O Josipu Lončaru također nisam nešto previše slušao i ne pratim njegov rad, a vidim da ima neku knjigu „Sila odozgor“ koja se bavi snovima, vizijama, proroštvima, i moram priznati da mi se to ne sviđa, jer mislim da se bavi temama koje mogu biti vrlo lako, sklizak teren na kojem su moguća različita zastranjenja i obmane.

Što se tiče laika Rajka Bundala o njemu imam dobro mišljenje.Ako sam išta pozitivno naučio slušajući njegove seminare i čitajući njegove knjige, to je važnost poslušnosti Učiteljstvu Katoličke Crkve i važnost sakramentalnog života.
Između ostalog, evo što mi se sviđa kod njega.U jednoj njegovoj privatnoj objavi on kaže: „A meni, koji sam zbog slobode u Bogu postao lud u očima svih duhovnih robova, Gospodin Isus u jednom klanjanju, na blagdan Uznesenja, ovako reče...“
I sad odmah nakon te njegove osobne objave za koju on vjeruje da je došla od Gospodina Isusa, u dnu strance stoji:
„U skladu s dekretom Pape Urbana VII i uredbom II. Vatikanskog koncila ovu vam(a niti ikoju drugu) privatnu objavu ne namećem kao mjerilo istine, već kao osobno svjedočenje u prilog vjeri Crkve.U svemu se podlažem sudu Crkve koja je jedini od Boga opunomoćeni navjestitelj istine."
Eto, zato mi se on sviđa, a čuo sam da zna držati i seminare i između ostalog za svećenike, pa ne vjerujem da biskupi dopustili da to radi bilo tko neprovjeren.Dok se drži poslušnosti Crkvi, ja mu vjerujem.
Između ostalog, u njegovim knjigama jako kritički govori o djelovanju laika(polaganje ruku, pojedinim zastranjenjima u karizmatskim pokretima, opasnostima odbacivanja duhovnog vodstva Crkve...) i na kraju uvijek upućuje ljude na Crkvu i sakramente.
Od ostalih laika volim u zadnje vrijeme poslušati g.Božu Baruna na valovima Radio Marije, a volim i knjige od Davida Torkongtona.

Moje je mišljenje, da pojedinac može izgubiti Milost od Boga i zastraniti, ali zajednica(Crkva) nikad ne ne može, stoga smatram, da i laici, i cijelokupni kler moraju biti poslušni Učiteljstvu Crkve.To ne isklučuje zdravu kritiku i propitkivanje nekih stvari.Evo baš prije koji dan sam gledao film, o svetom Padre Piu, za kojeg znamo kako je bio progonjen i zataškavan od strane crkvenih vlasti.I kaže njemu monsinjor koji ga je progonio, ja sam te progonio, sudio i osudio te...
Padre Pio odgovara, Crkva je obavila svoju dužnost, učinio si ono što si morao.I da me nisi progonio, ja ne bih bio spašen.

Što se tiče ovog laika Mirka, očito je da je gadno zastranio.Sad, da li je on stvarno imao viđenje, ili je možda psihički bolestan, u to ne bih ulazio.Slažem da se možemo i trebamo pomoliti za njegovu dušu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr