www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 16:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 19:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Malo svjedočanstvo...Možda za nekog malčice strašno, ali nije previše! :wink:

Sutra će se napuniti godina dana otkako molim molitve sv. Brigite. Kako se bližim kraju, nekako mi postaju sve draže i mislim da ću nakon male pauze opet vratiti im se.
Pisala sam ovdje negdje, u ovih godinu dana otkako molim molitve sv. Brigite - 2 puta mi se u noći dogodila ona čudna situacija straha kad se probudite i "obavije" vas nešto crno, čudno i osjećate prisutnost Zla - paralizirate se, ne možete se pomaknuti niti govoriti i sve to traje nekoliko minuta, ta neka borba u kojoj vi dajete sve od sebe da molitvom otjerate to nešto što vas obavija svojim plaštem, a ne vidite što je to, samo se bojite i nije vam ugodno.

Jučer sam bila na ispovijedi i na Misi. Molitve sv. Brigite sam jučer prije spavanja izmolila čak 3 puta (nadoknađujem zaostatke).
Spavala sam i negdje usred noći opet ista stvar - samo što je ovaj puta ipak bilo malo drugačije - prije bih osjetila samo nekakav duh, nešto me samo htjelo obaviti, dakle nisam osjetila ništo tjelesno. No, ove noć je bilo ovako:
..Spavala sam u dnevnom boravku i najednom osjetim da se netko pokušava ugurati u moj krevet, iza mene :shock: :shock: :shock: ..Baš fizički osjetim to neko guranje :shock: i htjednem se okrenuti da vidim što je sad to (iako sam odmah shvatila da nema nikog jer tko bi mi se usred noći gurao u krevet??? :shock: :roll: )..
..I - nisam se mogla okrenuti..Opet paraliza...Nisam mogla pomaknuti nijedan dio tijela, samo sam osjećala kako to nešto pokušava uvući se u moj krevet i osjetila onu poznatu jezu i strah kako je bilo i 2 puta prije ovoga sad...
No, ovaj put sam se snašla brže nego inače - prije se nisam mogla sjetiti riječi molitava u tim trenucima i nikako doći do glasa ili oblikovati riječi..Noćas sam odmah počela molit naglas ovu molitvu nekoliko puta (u početku jako teško i također nisam mogla ispustiti glas odmah):

U ime Isusa Krista iz Nazareta, po zagovoru Blažene Djevice Marije, svih arkanđela i anđela i svih svetih, zapovjedam da svako Zlo ode ovog trena od mene!

To sam izgovorila s velikim žarom, s posebnom Ljubavlju kad god bih spomenula Isusa, Mariju, anđele, arkanđele i sve svete. Jednom sam spomenula i arkanđela Mihaela. Kao da sam molila satima tu kratku, ali tako divnu molitvu..

I tako se moj glas već nakon 2 puta teško izrečene te molitve, potpuno stabilizirao i ja sam čvrsto i s uvjerenjem tako molila naglas i - nestalo je toga koji me uznemiravao..Nije se više pokušavao uvući u moj krevet!
:D :D :D

Nije baš tako strašno kao što možda zvuči...
Ako se ikad ikome to dogodi - neka samo bude miran, bez straha i neka odmah izmoli molitvu sličnu ovoj koju sam ja izmolila. Prije sam znala plakati od straha i jada što sam tako nemoćna da se ne mogu ni pomaknuti ni pobjeći, ali sad me to više ne brine jer znam da će Isus to sve riješiti, makar se ja i ne pomaknula. Sad odmah osjetim da su to samo uznemiravanja i da mi se ništa ne može dogoditi, da me se samo želi uplašiti.

Ali ne možeš ti baš puno uplašiti onoga koji ima Isusa i cijelo Nebo uza se!! :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2009 10:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Jučer sam bila na koncertu odličnog hrvatskog benda koji volim od djetinjstva.
Nažalost, imaju pjesmu u kojoj spominju vraga i to mi je jako žao...

Do zadnjeg sam trena dvojila ići na koncert ili ne...iz mnogo razloga...
Ipak sam otišla, ponajviše zbog prijateljice koja je samo zbog koncerta došla iz Rijeke i bilo bi nezgodno da sam je samu poslala na koncert.

Slušam ja tako te divne pjesme, proučavam usput lik i stanje duha tog dragog pjevača kojeg dobro poznajem od najmlađih svojih godina...i vidim da je s njim sve gore s godinama...
Vidim i bolove koje trpi..vidim da ga kralježnica jako muči iako se trudi skakutati kao da mu nije toliko puno godina i kao da ga ništa ne boli..Ali nije to onaj čovjek od prije 15 godina kakvog pamtim..Sve je ostavilo traga..i na duhu, ali i na tijelu..

Slušam te predivne pjesme...a zapravo još više molim za njega, molim za članove benda, molim za publiku...zazivam Božansko milosrđe i rijeke Krvi Kristove...
I strepim od one pjesme: "I bogove i vragove zovem...ako mogu vrijeme da zaustave...." :cry: :cry:

I evo došla je i ta pjesma...Ugasila su se sva svjetla...samo upaljači i mobiteli svijetle.... Pjesma je toliko divne melodije, toliko ganutljiva i potresna...i zašto je autor morao u njoj tako nesvjesno pozvati i "bogove i vragove"????...godinama već žalim zbog toga...
I molim Boga za oprost uime članova benda što već 20 godina nesvjesno tako pjevaju...

..Za vrijeme te pjesme stajala sam uzdignutih ruku (ali na blagoslov i molitvu) i cijelo sam vrijeme molila: Oče, oprosti im jer ne znaju što govore...Krvi Kristova, pobjednice zlih duhova, spasi nas!...
Cijelu tu pjesmu tako sam molila, a ljudi oko mene mislili da pjevam s njima...

Nakon te pjesme, za vrijeme sljedeće pjesme - došlo je do tehničkih problema. Instrumenti su utihnuli, svi do jednoga... Tišina je vladala više od 5 minuta.
Rekli su da su problemi zbog zračenja previše mobitela...

Dogodilo se to još 4 puta nakon toga za vrijeme koncerta - potpuna tišina, potpuni slom razglasa.

I sve to nakon što je 20 000 ljudi na čelu s bendom "i bogove i vragove" pozvalo....

U pucanju razglasa vidim Božje djelovanje. Jer ako je mene srce boljelo što moj najdraži pjevač i bend zazivlju vragove, ako sam svim srcem molila za njih i publiku, kako li je tek bilo Isusu to slušati???
I drago mi je da Bog nije dopustio da se i dalje zovu, makar i nesvjesno, vragovi.

Tehnički problemi nisu naštetili uspjehu koncerta, ali da ste bili tamo, vidjeli biste da je to bilo Božje djelovanje, a ne "zračenje mobitela". Tad bi na svim koncertima bili takvi problemi, a ovako česte tehničke probleme ovaj bend nikad nije imao.


Nek je slavljen Bog!


Prošle sam godine naljutila tog pjevača jer sam mu prigovorila zbog amajlije koju je nosio. Trudila sam mu se objasniti da nema potrebe da nosi amajliju, ako u džepu košulje nosi sličicu Blažene Djevice Marije...Tad sam osjetila kako sam ga razbjesnila, a to je čovjek koji je prema meni uvijek bio nježan i nikad ne bi reagirao ljuto pa makar mu rekla bilo što. No, taj je put reagiralo zlo u njemu...Zaveden je raznim duhovima kojih nije svjestan i neprestano govori o ljubavi.
Jučer je koncert završio rečenicom: Nek vas Bog čuva!
To nikad prije nije govorio i osjetila sam da je možda počeo promišljati o Bogu u svim ovim nevoljama koje ga prate zadnjih godina.

Sjetite se tog benda ponekad u svojoj molitvi..Da autor pjesama shvati da mora tekst promijeniti u "Boga i anđele zovem"...i da izbaci sve pjesme koje nisu u skladu s Bogom...i da onda taj svoj talent i veliku simpatiju koju imaju kod publike koriste da se Bog proslavi...Sve je moguće onome koji vjeruje..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2009 06:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
ela bredi, tako je to divno ovo sto si napisala :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 svi 2010 10:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Htjela bih vam posvjedočiti kako sam jučer navečer bila na toplom čaju s Isusom... :D :D
Bilo je to ovako...
Još prije 2 godine uoči Duhova u Taboru sam bila na osobnom blagoslovu kod divnog svećenika. Sjećam se kako sam ipak htjela nekako završiti kod fra Zvjezdana (uh, kao da je to važno...), ali evo, ipak sam stigla do dotad meni nepoznatog mladog svećenika...Toliko mladog da izgleda kao da nema ni 20 godina, osobito dječji izgled.
I danas se sjećam svake riječi koja je bila napisana na mom papiriću, a za koju je on molio.
Nikad do tad nisam osjetila da je netko s toliko ljubavi, žara i vjere molio za mene. To me osvojilo, dirnulo, oduševilo, kao da je sam Isus stajao ispred mene i držao svoju divnu ruku na mojoj glavi i molio. U njegovim blagim i nasmiješenim očima zaista sam nekako osjetila Isusa.
Nisam tog svećenika vidjela godinu i pol, a nedavno je došao u župu u koju idem na misu preko tjedna, kad sam u Zagrebu.
Dogovorila sam prije nekoliko dana razgovor s njim.
Razgovor je bio jučer. Na kraju skoro nisam ni otišla jer sam pomislila: pa što da idem, nemam volje ni snage govoriti mu sve što me muči, a ionako ima ljudi koji su u puno većim problemima od mene..ma što ću mu krasti vrijeme...Ma najbolje da mu ja samo kažem nakon mise da mi ne treba razgovor, nego samo osobni blagoslov, tj. da se pomoli za mene kao što se pomolio prije 2 godine uoči Duhova u Taboru.
Kupila sam čokoladice Merci i planirala ih dati svećeniku kao znak pažnje i zahvale. Za slučaj da kaže da ne treba, rekla bih mu da je to za Isusa, da baš Njemu želim dati nešto slatko... i da on to mora uzeti.... I tako sam ja nosila u torbi bombonjeru i odlučila je pokloniti baš Isusu..

Nakon mise nisam znala kamo ići jer nismo spomenuli mjesto razgovora... Odlučila sam prići čovjeku koji je tamo dugogodišnji poslužitelj i kojega mi je uvijek bila želja upoznati. Iako se nikad nismo upoznali niti porazgovarali, uvijek bismo se pogledali i osmijehom ili pruženom rukom mira se nekako razumjeli. Znala sam da je samo pitanje dana kad ću i s njim porazgovarati i uvijek mi je taj čovjek bio osobito drag. Čini mi se da pobožnijeg laika nikad nisam upoznala.
Prije 2 godine sam pročitala u novinama da je imao susret s Isusom...da je šetao parkom..i imao ničime zasluženu i za mnoge neshvatljivu milost provesti 5 minuta u Nebu...s Presvetim Trojstvom, Marijom...vidio je koliko mu je bilo dano i duše u Čistilištu...
Kad sam to tad pročitala, nisam se nimalo iznenadila jer sam znala da taj čovjek ima posebnu ljubav prema Bogu i ljudima...bila sam jako sretna što je imao tu milost...i nimalo me nije začudilo što je Bog baš njega odabrao.

Nažalost, mene još u nekim trenucima uhvate stare sumnje da je Bog ipak samo utjeha za nas ljude koji se bojimo propadljivosti i da je Isus lik iz najljepše priče na svijetu.... Iako sam odlučila i u tom slučaju nevjere živjeti kao katolik i s ljubavlju vršiti sve Božje zapovijedi jer jednostavno ne znam bolji put da proživim ovaj život, ipak sam tužna kad me uhvate sumnje..Ja vjerujem srcem, ali često i prečesto razumom posumnjam u sve: dakle, u samo postojanje Boga. Ali jedno uvijek znam, ako Bog postoji, to može biti samo Isus.
Hvala Bogu, u zadnje vrijeme je moja vjera puno jača. Ipak, godinama sam molila Oca, ali samo ako je to potrebno za moje spasenje i ako je Njegova volja, da mi da milost preko ljudi da čvrsto povjerujem u postojanje Neba... Nekako sam u zadnje vrijeme na puno pogreba roditelja svojih prijatelja i kad vidim kako ih stavljaju u grob, zaista mi se učini da možda ipak propadamo kad umremo...i da možda ipak naša duša i duh ne postoje...
U ovih nekoliko zadnjih godina imala sam milost upoznati i sprijateljiti se s jednom prekrasnom osobom koja je bila u Nebu. Ona je moj veliki svjedok Isusa, njen me život nadahnjuje kad se umorim od svega i njeno svjedočanstvo jača moju vjeru. Po njenoj riječi ja uvijek povjerujem u Isusa, pa i kad mi razum ne da povjerovati. No srce moje vjeruje od djetinjstva.
Znači, tražila sam, ali ne zahtijevala, ako je Božja volja, nečije vjerodostojno svjedočanstvo o Isusu na temelju kojeg će se ojačati moja vjera. Pravi sam razumski nevjerni Toma, nažalost. No hvala Bogu da je naše srce u Božjem vlasništvu i da ga Zli ne može uzeti ukoliko ga posvetimo i predamo Bogu. Ja sam svoje srce predala Bogu, a razum je još pod utjecajem manipulacija Zloga...ponekad...
I rekao mi je jučer taj divan mladi svećenik da je sve u redu jer sam na pravom putu, tj. moje je srce kod Boga i Zli tu nema nikakav pristup. Da će napadi sumnje potrajati vjerojatno do kraja života, ali glavno je ono što je u srcu i kome smo predali srce...

Dakle, nakon mise sam otišla do onog divnog poslužitelja i rekla mu da imam dogovor s fra Igorom i da ne znam gdje da ga pričekam..Uputio me ispred župnog ureda...Došla sam tamo...Srela sam dvojicu dragih poznanika...Zorana i Stjepana... Njih me dvoica već 2 i pol godine svaku misu pozovu na kavu, ja uvijek odbijem rekavši da nemam vremena i oni se nikad ne naljute...Uvijek me dočekaju srdačno, sa zagrljajem...kažu da mole za mene..Nažalost, njih dvojica me, ni krivi ni dužni, uvijek podsjete na jedan moj veliki propust i zato sam izbjegavala kave s njima....jer me podsjećaju na nešto što želim zaboraviti..i najlakše mi je uvijek odbiti ih...
Oni se nikad ne ljute, kakvi dragi dečki..
U šali s njima ispred Gosipinog kipa i kipa sv. Antuna dočekala sam fra Igora...
Došao je nasmijan i srdačan kao da se znamo godinama i da smo najbolji prijatelji koji sad idu na kavu...
Ušli smo u kapelicu unutar crkve..praznu...zamračenu...prelijepu...prepunu mira i cvrkuta ptica izvana...
Ponudio mi je da sjednem i počeli smo razgovarati... Rekla sam mu da se nisam najbolje pripremila za razgovor i da ću mu samo ukratko reći za što bih ga zamolila da se moli... Ipak nisam bila tako kratka, u 20 minuta smo se uspjeli dotaknuti svih tema koje su me mučile.. Na kraju smo napravili kratki pregled svih molitava, tj. nakana za koje će on moliti za mene....
Poveo me do Presvetog... Položila sam svoju ruku na Njega...a tad je fra Igor počeo moliti.
Čudila sam se s kakvom preciznošću i ljepotom izriče moje nakane i kako moli za uslišanje... Naglas je govorio na hrv. jeziku, a u sebi nekim drugim jezikom (dar jezika)... osjetila sam da moli u sebi na nekom drugom jeziku jer sam vidjela kako se njegove usne miču u riječima koje nisu hrvatske i koje ne prepoznajem...ponekad bi tek laganim, laganim šaptom izustio koji slog te riječi i tako sam čula kako to lijepo zvuči,
iako nisam ništa razumjela.. osjećala sam predivnu toplinu iz njegove ruke koju je držao na mojoj glavi...baš kao da se izlijevao božanski balzam, melem...
Kad je molitva završila, znala sam da sam primila lijek i da sad samo trebam otvoriti svoje srce da on djeluje. Rekla sam mu: Kako ste divno sročili molitvu, toliko precizno i lijepo!
On se nasmijao svim srcem i očima prepunim blagosti i koje ulijevaju neizmjerno povjerenje i rekao: Vjeruj da ja nisam sročio nijednu riječ! Sve je ovo molio za tebe Duh Sveti!
Znala sam da jest i baš i je bilo smiješno kako sam ja to njega pohvalila "kako je sve divno i precizno sročio".. Čak je spomenuo u molitvi i jedan detalj koji nije mogao doznati iz razgovora sa mnom niti ga iščitati iz mog ponašanja jer me ne poznaje.. To me oduševilo.

Bila sam toliko sretna i gotovo lebdjela kad smo se rastajali da sam se tek vani sjetila bombonjere i kako je sad nisam dala Isusu...Svećenik je već otišao u samostan i ja sam se vratila u tišinu kapelice, u taj prelijep mir...došla skroz do Presvetog....i nježno i oprezno s velikom radošću i ganućem te veeelikom svjesnošću da je Isus TU ostavila bombonjeru na stolici kraj Presvetog ..Kakav je to bio trenutak...Kao da sam osjetila da se Isus nasmiješio kad je vidio da sam mu ipak poput nekog djeteta donijela bombonjeru...
Ja sama u polumračnoj kapelici koju su zaboravili zaključati..uz cvrkut ptica...donosim Isusu bombonjeru koja se zove Hvala...kakve li radosti.

Sretna sam izišla iz crkve, vani je još bilo dosta ljudi koji su čekali projekciju jednog filma.... Kad sam krenula otključati svoj bicikl, onaj predivan poslužitelj me pitao jesam li uspjela o svemu porazgovarati s fra Igorom..rekla sam da jesam... Tad smo se upoznali i ostala sam u razgovoru s njim i još nekim ljudima..Po laganoj kiši sam krenula s njim prema doma...Oboje živimo u susjednim kvartovima... Te večeri je molitva fra Igora bila uslišena za nekoliko minuta: dobila sam pravog svjedoka i onoga koji je bio u Nebu i koji je zaista došao ODOZGO.
To je obiteljski čovjek od 50ak godina, usko povezan s franjevcima iz Sigeta.
Kako je kiša sve jače padala, sjeli smo na terasu jednog kafića... Do 23:30h sam slušala Istinu u riječima tog blagoslovljenog Božjeg čovjeka...

Nije mi puno govorio o onome što je sve vidio i doživio u Nebu, ali rekao mi je upravo onoliko koliko je Duh Sveti dopustio i koliko je korisno za mene. Moram priznati da sam sve vrijeme molila u sebi: Isuse, molim Te, dopusti ovom čovjeku da mi kaže što više..koliko god mogu primiti, neka mi kaže, molim Te...
Prva stvar koja me dirnula kod tog čovjeka je bila da je u prvih nekoliko minuta, bez ikakvog razgovora o vjeri, rekao da vidi da mi nedostaje ljubavi prema Majci Mariji.
Ali to je rekao s toliko ljubavi i želje da mi približi Majku Mariju..nije to bila opomena..to je bilo tako blago rečeno...
Kako je čovjek koji nikad nije sa mnom razgovarao niti zna išta o meni mogao znati da ja prema Mariji ne osjećam ljubav ni približno kao prema Isusu? Znala sam da me sam Isus na nježan način upućuje kroz njega...Dao mi je divne smjernice kako da spoznam Mariju i kako da je zavolim puno više jer ipak ne može biti s Isusom onaj koji je "preskočio" Mariju, tj. ne smijemo rastavljati njihovu međusobnu ljubav...i ne može ispravno ljubiti Isusa onaj koji ne voli Mariju...
Nije mi to rekao direktno, ali sam osjetila da sam na krivom putu i da je moja pobožnost prema Mariji gotovo mrtva i da se svodi samo na Zdravo Marije, čak rijetko molim krunicu, puno mi je draža Božanskom Milosrđu i sve druge molitve Presvetom Trojstvu i svim svetima, nego molitve Mariji...Tužno.
Znala sam ja od početka da imam veliki problem sa svojom malkošću prema Mariji, ali evo - jučer mi je posviješteno da nema prave ljubavi prema Isusu ako ne ljubimo jednako i Mariju...A ja sam bila sigurna da Isusa jako dobro poznajem, kakve li zablude.

Nije mi čudno da sam tako ravnodušna zbog svih sumnji koje sam imala i imam u vjeri i sigurno je to uzrok tome. Moj je sad zadatak doći do Marije...puno više razgovarati s njom i moliti za ljubav prema njoj... Previše sam kristocentrična, a to je nije dobro i nije pravi put i Zli djeluje tako da nas želi udaljiti od Marije i čim je čovjek ravnodušan prema njoj, a da sve druge svete voli ne znam koliko, nije na pravom putu.

To je prva stvar koju mi je pomogao spoznati. Druga velika stvar i milost je što mi je Isus progovorio kroz njega i dao odgovor upravo na ono što ja Isusa pitam već godinama, a odgovor do jučer nisam čula. Nisam tog divnog čovjeka ništa pitala....to je pitanje bilo jučer u meni neizrečeno, čak ga ni u sebi nisam izrekla....ali je ipak bilo u mom srcu....
I čak u nekoliko navrata tijekom razgvora s najvećom ljubavlju, toplinom i blagošću taj je čovjek bio oruđe Božje preko kojeg mi je Isus odgovorio na moje pitanje...Inače me nije oslovljavao imenom, ali kad bi mi ponovio taj odgovor, tad bi uvijek započeo i završio s mojim imenom.
To je isti onaj odgovor koji sam dobila u zadnje vrijeme čitajući Bibliju, ali nisam bila sigurna jel to baš tako. Jučer sam vidjela da jest. Recimo da je to odgovor na pitanje o svim mojim sumnjama i da nisam mogla dobiti jasniji dokaz da me Isus čuo i odgovorio mi toliko direktno i bez ikakve mogućnosti da ostane neka sumnja. O daj Oče i Blažena Djevice Marijo, da Zli nikad ne odnese te riječi iz mog srca i da budu moja snaga i utjeha u teškim vremenima.

Rasvijetlio mi je još neke važne stvari, odmah je u meni uvidio sve moje probleme i borbe i postala sam svjesna koliko stvari ipak činim krivo, a mislila sam da su ispravne i čak na Božju slavu. Sad više ne stignem pisati o tim stvarima, ali ću se svakako vratiti na njih jer vjerojatno će pomoći i nekima od vas.

Jučer sam osjetila Mir.... Mislila sam da sam sve ovo vrijeme većinom u Miru...ali nisam bila...
Sve ovo vrijeme sam mislila da sam jako puno dobila od Boga i da se puno traži od mene, ali sam ipak postupala krivo u nekim stvarima misleći da radim dobro..i tako sam navukla na sebe brojne napade i probleme..iscrpila svoje snage i postala umorna od svega...
Hvala Isusu pa mi je jučer podario neizmjernu milost i s mnogo ljubavi mi poslao još jednog čovjeka koji je bio u Njegovom Kraljevstvu i donio mi poruku otamo! Onu koju sam bila spremna čekati koliko god treba.

Da netko ne shvati krivo i da ne misli "O, s kojim li je luđakom ona razgovarala... :roll: "...vjerujte da sam pravi nevjerni Toma, daleko od ikakve lakovjernosti kad je u pitanju Bog, čovjek s kojim sam razgovarala je provjerena osoba priznata od strane Crkve.
Čak i svećenik franjevac nije molio naglas u jezicima, vjerojatno da me ne sablazni jer sam sumnjičava i prema tom daru, ali kad je u pitanju svećenik koji je godinama bio u Taboru i koji svakodnevno služi svete mise, ipak nisam sablažnjena i vjerujem da je to zaista pravi dar jezika Duha Svetoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 svi 2010 13:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Draga moja elice,
da samo znaš kako sam sretna zbog tebe.
Čitala sam svaki ovaj tvoj redak s radošću,
osjećala sam svaku tvoju riječ i proživljavala je s tobom.
Hvala dragom Bogu na daru koji ti je dao.
Posebno me ganuo dio o daru za Isusa.
Rekla sam ti,velik je Gospodin,samo treba
prepoznati Njegov glas,Njegov poziv.
Tebe je poslao kod fra Igora,progovorio kroz njega.
Bog te dragi blagoslovio i čuvao,
baš si me obradovala. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2010 08:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Nažalost, svih ovih godina moja je ljubav i pobožnost prema Mariji vrlo mlaka, čak sam se više molila svecima nego njoj... :cry:
Jednostavno nikad nisam dovoljno niti pravilno razmišljala o njoj, daleko od toga da sam imala nešto protiv nje, ali uvijek mi je bila nekako "usput". Uvijek je samo Isus bio centar svega, samo On mi je bio potreban, svi drugi kao da nisu potrebni..Dugo mi je trebalo da se počnem obraćati Ocu i Duhu Svetomu... Najlakše mi je bilo s Isusom i ponekim svetima...
Evo, ja sam od 2007. g. mislila da sam spoznala skoro sve što se može spoznati u vezi vjere. Mislila sam da znam odgovor na svako pitanje u vezi vjere i da mi je sve jasno, da mi je Duh Sveti preko trogodišnjih duhovnih obnova, čestih misa, ispovijedi i pričešćivanja, nekih osobnih pobožnosti zaista otvorio oči za sve i da nema toga što bih mogla propustiti ili da sam krivo shvatila...
O kakve li zablude!!! :shock:
U toj mojoj oholosti i prividnom miru da napokon znam sve i da me nema više tko poučiti - bila sam na krivom putu jer sam gotovo ZABORAVILA Mariju.... Naravno da sam se ja sjetila nje svakodnevno i molila koju deseticu krunice, ali nikad je nisam onako malo bolje upoznala i zavoljela...

U utorak sam zajedno s prvopričesnicima u svojoj župi učinila osobnu posvetu njenom Bezgrešnom Srcu.... Zašto? Zato jer me prošlog četvrtka sam Isus preko jednog predivnog čovjeka nježno upozorio na to da sam zaboravila na Njegovu majku i da puno toga propuštam..da mi je ipak izmaknulo gotovo ono najbitnije....
I jučer sam pročitala pola spisa Prava pobožnost prema Presvetoj Djevici Mariji sv. Ljudevita Montforskog....OTVORIO mi se novi svijet.... Pronašla sam se u svemu: moja je pobožnost prema Mariji bila lažna.
Ja do sad uopće nisam ozbiljno promišljala o njoj i njenom životu..Trudila sam se svojim slabim silama sama doći do Isusa sve ove godine...Iz svoje nevjere sam htjela gotovo dotrčati u Isusov zagrljaj, htjela sam pronaći bilo koju prečicu....i utjecala se brojnim ljudima da mole za dar moje vjere, utjecala se omiljenim svecima, a NJU zaboravila!!!!!!
Ona je bila uvijek samo usput u mom srcu....

Ipak sam puno toga radila krivo, iako sam mislila da živim baš onako kako treba, tj. da sam sve shvatila... Kako me ipak zli skoro prevario i odvojio me od Marije...a time i od pravog odnosa s Isusom, Ocem i Duhom Svetim...
Vjerojatno je do toga došlo jer dugo nisam imala onu pravu vjeru ni u Isusovo postojanje, i onda kad sam nekako to uspjela povjerovati - valjda se nisam htjela previše "zamarati" i mučiti mišlju o Mariji...kako da sad probudim onako do kraja vjeru i u nju...Valjda sam zbog toga ostala tako hladna...
Jedino u Međugorju sam bila gotovo sva njena, tamo sam više mislila na nju, nego na Isusa.
No, opet bih se ohladila nakon kojeg mjeseca...

I evo, čitajući jučer taj spis - postala sam svjesna slabosti svih mojih dosadašnjih pokušaja u vjeri, postala sam svjesna krive usmjerenosti moje molitve i svih teških borbi i muka kroz koje sam prolazila, a sve samo zato jer je sve bilo bez nje.... Malo je mojih molitava otišlo do Sina kroz njene ruke...Sve su bile manje više "direktne"..kakvog li krivog puta...


Molim vas da svi vi koji niste obavezno pročitate taj spis, sigurno će vam promijeniti cijeli život, osobito ako ste malo mlaki prema našoj nebeskoj Majci...

Hvala Ti, Isuse, što si mi poslao blago usmjerenje da me sačuvaš i oprosti što sam bila tako hladna i nezainteresirana prema Tvojoj Majci sve ove godine.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 03 lip 2011 09:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga braćo i sestre u Kristu,

želim samo reći da povlačim sve lijepe riječi koje sam rekla o vjeri jednog čovjeka, laika Mirka koji je bio donedavno svakodnevno na misi u Sigetu (godinama) i koji je tvrdio da je imao viđenje Isusa, Marije....
Mnogi su mu povjerovali, a neki mu još i sad vjeruju.

Imala sam teško iskustvo s njime - čovjek je jako zaveden Sotonom i župnik Josip iz Sigeta mu je zabranio da moli s ljudima i nad ljudima. Imao je običaj (vjerojatno još i ima) okupljati se po stanovima nekih djevojaka i moliti s njima...

I sad mi je gotovo nevjerojatno kako sam mogla čak i ja biti zavedena, a mislila sam da me nitko ne može zavesti...da sam primila dovoljno znanja i spoznaja o našoj ljubljenoj vjeri...

Godinu je dana taj čovjek s najvećom toplinom obilazio oko mene, vjerovala sam mu beskrajno i divila se njegovoj pobožnosti, poniznosti i vjeri...smatrala sam ga najvećim čovjekom kojega sam ikad susrela.

Jedne se večeri razotkrio i hvala Bogu što je tad uz mene bila i draga Aleluja koja mi je pomogla u tim teškim trenucima. Neću pisati detalje, ali evo samo neke hereze koje je iznio te večeri:

- papa Benedikt je antikrist
- svećenički blagoslov dodijeljen nama postaje prokletstvo ukoliko je svećenik u grijehu
- u ljudima mogu biti zarobljeni anđeli
- neka djeca su osuđena na Pakao i prije nego se rode (ako su ih roditelji žrtvovali Sotoni)
- djevojke oko njega misle da je on arkanđeo Gabrijel, a on to ne poriče

Ja sam imala veliku sreću i prošla sam gotovo neozlijeđena u tom druženju.
Nažalost, naša Trape i njezina sestra su prošle puno, puno gore i preporučam ih u vašu molitvu jer samo im Bog može pomoći od užasne zaslijepljenosti kojom ih je zaveo taj zavedeni čovjek. On je uvjeren da poruke prima od Isusa, a prima ih od Zloga. Mnogi ga mole za pomoć jer mu vjeruju, jer vjeruju da je bio u Nebu, kao što sam i ja vjerovala.

Fra Smiljan Kožul i ostali svećenici su obaviješteni o svemu što se događa oko Mirka i ja vas molim da se klonite tog čovjeka, dužnost mi je to reći.
Osobito zato jer sam ga na jednoj temi prije godinu dana hvalila i divila se njegovoj vjeri. Kakve li zablude!!

Budimo oprezni jer stvarno se Zlo često prikazuje i pod krinkom anđela svjetla, osobito nama koji smo vjernici i često u crkvi. Mislila sam: kako sumnjati u čovjeka koji pričešćuje, koji priprema i rasprema oltar, koji ima ključeve crkve i koji je blag i pun topline, pun pobožnosti, kojemu vjeruju svećenici???
No evo, razotkrio se jedne tužne, ali blagoslovljene večeri...

Molim vas, molite za Trape i njezinu sestru.

Božji blagoslov!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 03 lip 2011 10:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga ELA baš sam se obradovala, što sam te na forumu našla.
Nije mi jasno da fra Smiljan Kožul nije prepoznao tog čovjeka.
Ja poznajem FRA Smiljana i ne mogu vjerovati.
Hvala ti za svjedočenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 03 lip 2011 13:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2010 04:44
Postovi: 199
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne mogu vjerovat :shock: :shock: naprosto sam šokirana jer ga poznajem
hvala što si ga raskrinkala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 03 lip 2011 14:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala Gospodinu Svemogučem i Eli Bredi i Aleluji što su poslužile Bogu kao oruđe u Njegovim rukama (što su čvrstom vjerom, poniznošću, poslušnošću Katoličkoj Crkvi) a ponajviše svojom ljubavlju prema Isusu Kristu RASKRINKALE ZLO!

Slava Isusu jer šteta po tom čovjeku je napravljenja ali i sprečeno je mnogo mnogo više zla.

To je samo primjer kako je đavao PERFIDAN-LUKAV i kako može obmanuti i zavesti pobožnu Božju dušu... Nitko od nas nažalost nije izuzet lukavštinama i zavođenju đavla, samo pitanje naše VJERE,POSLUŠNOSTI,PONIZNOSTI i PREDANOSTI KATOLIČKOJ CRKVI i Svećenicima...

iz ovog sveg valja zaključiti..NE DATI NIJEDNOM LAIKU DA POLAŽE RUKE NA VAS I VAŠE GLAVE- SAMO SVEČENIKU!!! (na to nas je upozorio i egzor.pater Ivan Vinkov)

Ela, Bog te blagoslovio na ovom tvom svjedočenju i upozorenju drugima da se paze.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 40 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr